of 68 /68

32. Genç Günler Broşürü

Embed Size (px)

Text of 32. Genç Günler Broşürü

Page 1: 32. Genç Günler Broşürü
Page 2: 32. Genç Günler Broşürü

05

Genel Sanat Yönetmeni Yazısı

08

İBB Şehir Tiyatroları Genç Tiyatro

11

Darülbedayi Atölyesi

13

Konservatuvar ve Güzel Sanatlar Fakülteleri

23

Tomris İncer Anısına 7. Liseler Arası Tiyatro Buluşması

60

Sergi

62

Atölyeler

64

Söyleşiler

İÇİNDEKİLER

Programda değişiklik hakkı saklıdır.

Page 3: 32. Genç Günler Broşürü
Page 4: 32. Genç Günler Broşürü

Şehir Tiyatrosu’nun 100 yılı aşkın mirasını, geleceğin sanatçılarına ve seyircilerine aktarmayı amaç edinen ve bu yolda en büyük köprü olan Genç Günler’in “Daima Genç” sloganıyla bu yıl 32. yılını kutluyoruz.Tiyatro sanatını ileriye taşıyacak, yeni yaratımlar gerçekleştirecek ve desteklenecek her gencimizin yanında olmaktan ve onları İstanbul seyircisiyle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yaşasın Tiyatro...

SÜHA UYGURGenel Sanat Yönetmeni

Page 5: 32. Genç Günler Broşürü
Page 6: 32. Genç Günler Broşürü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosuve Türk Kadınlar Birligi İstanbul Şubesi’nin

Birlikte Oluşturduğu

22. Bedia MuvahhidÖdül Töreni

Katılımcılar

Ani İPEKKAYASelma DURAKSüha UYGUR

Sevil AKIBerna ADIGÜZEL

Nurdan KALINAĞA

DinletiDarülbedayi (Güzellikler Evi)

Şehir Tiyatrosu Tiyatro Atölyesi (işliği)Öğrenci Topluluğu

Müzikallerden SeçmelerYönetmen: Hakan ELBİR

Işık Tasarımı: Mahmut ÖZDEMİREfekt Uygulama: Metin TAŞKIRANBarkovizyon: Mustafa KÜÇÜCÜK

Film Kurgu: Mustafa Emin DUMANIşık Uygulama: Sabahattin GÜNDOĞDU, Zabit EROL

Kamera: Emre Gökmen TURGAYLIAsistanlar: Melisa DEMİRHAN, Ceren KAÇAR

Yapım Sorumlusu: Simin KOÇOĞLU

Yöneten: Uğurtan ATAKAN

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi13 Mayıs Cuma 2016

Saat:19.00

Page 7: 32. Genç Günler Broşürü

İBB ŞEHİR TİYATROLARI GENÇ TİYATRO

Page 8: 32. Genç Günler Broşürü

OLEANNA / DERSİBB Şehir Tiyatroları Genç Tiyatro

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi10 Mayıs Salı, 19:00Fatih Reşat Nuri Sahnesi17 Mayıs Salı, 19:00

Amerikalı yazar David Mamet tarafından 1980’li yıllarda yazılan oyun, 40’lı yaşlarında bir akademisyen olan John ile 20’li yaşlarındaki öğrencisi Carol arasında geçen bir güç savaşını anlatır. Carol, kırık notunu düzeltmesini istemek için gittiği hocasının odasına, 1 ay ve sonra 1 hafta arayla 2 kez daha gider. Böylece 3 bölüme ayrılan konuşmalarında, bazen satranca bazense düelloya dönüşen ve giderek artan psikolojik şiddet, sonunda yerini fiziksel şiddete bırakır. Ezici gücü elinde bulundurmanın dönüştürücü etkisinin, idealizm ve gerçekler çatışmasının bolca vurgulandığı bu oyun, eğitim sistemini, etik değerler ve zaaflar paradoksunu trajik biçimde sorgulatıyor.

Yazan: David MametÇeviren: Ali H. NeyziYönetmen: Ümit Bülent DinçerYardımcı Yönetmen: Volkan ÖztürkYönetmen Yardımcısı: Buğra Can IldırışıkDekor Ve Kostüm Tasarımı: Hacer DuranMüzik Tasarımı Ve Müzisyenler: Ümit Bülent Dinçer (Kajon- Aqua Drum), Alev Ergen (Kontrbas-Vokal)Stüdyo Kayıt Ve Mix-Mastering: Kadir ArlıIşık Tasarımı: Zabit ErolEfekt Tasarımı Ve Uygulama: Harun Özdamar, Kadir ArlıOyuncular: Nilay Yazıcıoğlu, Ümit Bülent DinçerAfiş Tasarımı: Volkan ÖztürkAfiş Fotoğrafı: Nilay YazıcıoğluSüre: 75 dk.

8

Page 9: 32. Genç Günler Broşürü

KOMİK PARAİBB Şehir Tiyatroları Genç Tiyatro

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi16 Mayıs Pazartesi, 19:00Fatih Reşat Nuri Sahnesi18 Mayıs Çarşamba, 19:00

Henry Perkins sıradan bir muhasebecidir. Akşam Henry işten dönerken çantalar karışır ve çantasında 730 bin pound para bulur. Evde onu bekleyen karısı Jean, Henry için bir doğum günü sürprizi hazırlamaktadır. Bu doğum günü için aile dostları Betty ve Vic de davetlidirler. Henry para dolu çanta ile eve gelir ve macera başlar. Hemen uçak biletleri alınır ama eve Henry’i görmek için bir dedektif gelir. İşler karışır.“Genç oyuncu arkadaşlarımın enerjileriyle eğlenceli bir oyun yapmak istiyordum. Ray Cooney, Elisa Saghi, Philip King oyunlarını inceledim, içlerinde en çok beni etkileyen “Komik Para” oyunu oldu. Çünkü bu oyunda sıradan insanın para uğruna neler yapabileceği güzel bir dolantıyla komik -ama çok komik- anlatılıyordu. Bu oyun insanın para için nelerden vazgeçebileceği -cinsel kimliği dahil- en yakınındaki insanları bile nasıl satabileceğini -karısı dahil-, insanın akla hayale gelmeyecek yalanlar uydurabileceğini komik bir şekilde anlatılıyor.”Özgür Atkın

Yazan: Ray CooneyÇeviren: Haldun DormenYönetmen: Özgür AtkınYönetmen Yardımcısı: Can Alibeyoğlu Dramaturg: Dilek Tekintaş Işık Tasarım: Osman Aktan Kostüm: Onur Uğurlu Dekor: Sırrı Topraktepe Asistan: Hasip TuzOyuncular: Nurdan Kalınağa, Can Tarakçı, Emrah Derviş Soylu, Ada Alize Ertem, Hüseyin Kefeli, Can Alibeyoğlu, Özgür Atkın, Hasip TuzSüre: 2 saat

9

Page 10: 32. Genç Günler Broşürü

YOLCULARİBB Şehir Tiyatroları Genç Tiyatro

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi20 Mayıs Cuma, 19:00

Şehir Tiyatroları’ndan 6 genç yönetmen, Şehir Tiyatrosu oyuncularıyla yeni bir çalışmaya imza atıyorlar. Sam Bobrick’in 8 episoddan oluşan “Yolcular” oyununun her episodunu farklı bir yönetmen sahneye koyuyor. Aynı dekorun içinde farklı bakış açılarıyla ele alınan hikayeler bir sokak müzisyeninin ortaklığında birleşiyor. Yolcular, küçük bir otobüs terminalinde kesişen hayatların hikayesini konu ediniyor. Hayata tutunmakta güçlük çeken, hayallerine ulaşmaya çalışan fakat her defasında hayal kırıklığına uğrayan karakterlerin hayatlarını mizahi bir dille ele alıyor. Otobüs terminalinde bekleyen yolcular başarı ve başarısızlığı, acıyı ve sevinci ve kendilerine dayatılan değerlerin anlamsızlığını seyirciyle birlikte keşfediyorlar.Yazar Hakkında; Sam Bobrick 1932 doğumlu Amerikalı yazar, oyun yazarı, tiyatro yönetmeni ve söz yazarıdır. Amerika Hava Kuvvetleri’nde üç yıl geçirdikten sonra, okula geri dönmüş ve Illinois Üniversitesi’nde Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur. 1990 yılına kadar birçok televizyon dizisi ve programının yazarlığını yapmıştır. 30’u aşkın oyun yazmıştır. İlk oyunu Norman, Is That You? 1970’lerin başında Broadway’de sahnelenmiş, Paris’te beş yıl boyunca perde açmış ve otuzun üzerinde ülkede sahnelenmiştir. En bilinen oyunları arasında; Remember Me?, Getting Sara Married, Last Chance Romance, Hamlet II (Better Than The Original), New York Water, Passengers ve The Crazy Time sayılabilir. Bobrick, Amerika’da Tiyatro Yönetmenleri ve Koreografları Derneği’nin, Oyun Yazarları Derneği ve Yazarlar Derneği’nin üyesidir.

Yazan: Sam BobrickÇeviren: Fikret UrucuYönetenler: Berna Adıgüzel, Ali Gökmen Altuğ, Arda Aydın, Murat Garipağaoğlu, Özgür Kaymak, Tolga YeterMüzik: Uskan ÇelebiSahne Tasarımı : Cihan AşarKostüm Tasarımı: Almila SezdirmezIşık Tasarımı: Murat SelçukOyuncular: Cafer Alpsolay, Elçin Atamgüç, Sezai Aydın, Canan Kübra Birinci, Pelin Budak, Damla Cangül, Onur Demircan, Ercan Demirhan, Özgür Dereli, Gökhan Eğilmezbaş, Elyesa Çağlar Evkaya, Zeynep Ceren Gedikali, Fatma İnan, Tarık Köksal, Neslihan Öztürk, Çağlar Polat, Oğuzboy Vedat Şahin, Nilay YazıcıoğluKoordinatör: Alp Tuğhan TaşAsistanlar: Ceren KaçarSüre: 1 saat 30 dk.

10

Page 11: 32. Genç Günler Broşürü

DARÜLBEDAYİ ATÖLYESİ

Page 12: 32. Genç Günler Broşürü

TÖRE Darülbedayi Atölyesi

Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi14 Mayıs Cumartesi, 14:00 ve 19:00

Yıllardır süren kan davası onlarca insanın hayatına mal olduktan ve evdeki neşe kaynağı şakıyan kuşu bile susturduktan ve kadınları sonsuz yasa ve karalara boğduktan sonra ölüme karşı hayatı savunan Nene’nin ve hayatlarının baharındaki iki genç insanın aşkla kavgaya karşı durmaya çalışmalarının şiirsel ve trajik hikayesi...

Yazan: Turgut ÖzakmanYöneten: Nihat AlptekiHareket Düzeni: Yasemin Gezgin Yavuzcan Sahne Tasarımı: Gökhan UsanmazKostüm Tasarımı: Hacer Duran ÖztürkIşık Tasarım: Zabit ErolEfekt Tasarım: Çağrıhan OrduYönetmen Yardımcısı: Bahar AhçıoğluOynayanlar: Başak Dursun, Berat Beyoğlu, Burak Pamuk, Didem Doğan, Dila Kavasoğlu, Feyza Erkale, Göksun Büyükkahraman, İrem Gökçen, Kaan Akbulut, Nur Birol, Yelda ÖzdeşSüre: 65 dk.

BANA BİR “KÜÇÜK PRENS” ANLATIR MISINDarülbedayi Atölyesi

Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi10 Mayıs Salı, 19:00

Çocuklar için değil, hayatı yakından tanıyanlar için bir öykü bu… Yahut tanımak isteyenler için…Çünkü Dünya’da insanlar, bir bahçede beş bin gül yetiştirip yine de aradıklarını bulamayabilir. Oysa aradıkları tek bir gülde ya da bir damla suda olabilir. İşte gözler kördür… İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman gerçeği görebilir.

Uyarlama ve Reji: Işıl ZeynepÇeviri: Cemal Süreya, Tomris UyarIşık Tasarım: Mahmut ÖzdemirSahne Tasarım: Cihan AşarKostüm Tasarım: Onur UğurluGörsel Tasarım: Aycan ArıkBeste: Metin TapkıMüzik Düzenleme: Hamit Erentürk, Murat ÜzenAsistanlar: Ercan Ertan, Onur IşıkoğluOynayanlar: Gözde Kamar, İpek Uğuz, Mehmet Yeni, Yeliz ÇelebiSüre: 55 dk

12

Page 13: 32. Genç Günler Broşürü

KONSERVATUVAR VE GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİ

Page 14: 32. Genç Günler Broşürü

TAVŞAN DELİĞİİstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi9 Mayıs Pazartesi, 19:00

Mutlu bir evlilikleri olan Becca ve Howie Corbett’ın yaşamı, oğulları Danny’nin bir trafik kazasında ölmesi ile alt üst olur. Çift karşılaştıkları bu yoğun acı ile baş etmeye çalışırken, bir taraftan da kendi ilişkilerinin çıkmazları ile yüzleşir.Howie’nin acısı onu tuhaf bir nostaljiye kaptırır ve geçmişini yeniden sorgulatır. Becca’nın yas süreciyle başa çıkma yöntemi ise çok daha farklı olacaktır. Becca oğlunun ölümünden sorumlu olan Jason adlı genç ile dostluk kurar ve onun dünyasını anlamaya çalışır. Acı, Corbett çiftini farklı seçimlere sürüklerken, tehlikeli ve sürprizlerle dolu bir kendini keşfetme süreci onları beklemektedir.

Yazan: Davıd Lındsay-AbaıreÇeviren: Onur SezginYöneten: Yrd Doç.Tufan KarabulutDekor: Atakan YarımdünyaKostüm: Ekip ÇalışmasıReji Asistanları: Sitare Bilge, Gulmairam Bazarkul KyzyIşık - Efekt Realizatörleri: Dilara Ük, Mesut ÇırakOyuncular: Sedef Şahin, Tuğçe Yolcu, Yasemin Szawlowski, Ahsen Özercan, Atakan Yarımdünya, Atakan Akarsu, İrem Sultan Cengiz, Özen Çağla AkınSüre: 120 dk.

ÖLÜMCÜL ÇOCUK PARKI YARALANMALARI Ankara Üniversitesi DTCF Lafta Tiyatro Topluluğu

Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi 9 Mayıs Pazartesi, 19.00

Oyun 2011 yazım tarihli güncel bir metindir. Herhangi iki kişinin birbirine herhangi bir coğrafyada herhangi bir zaman parçasında yaşadığı mecburiyet hikayesidir. Varoluşsal yaralarını saramayan iki çocuğa dair geniş zamanlı öyküdür.

Yazan: Rajiv JosefÇeviren: Füsun GünerselYöneten: Oğulcan AşkınDramaturg: Oğulcan AşkınIşık: Abdurrahman MerallıAsistanlar: Beyza Nur Metin, Meltem ErkurtulguOyuncular: Eda Nur Tuzlacı, Hakan SivlimSüre: 55 dk.

14

Page 15: 32. Genç Günler Broşürü

LARGO DESOLATOMimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi11 Mayıs Çarşamba, 14:00

Modern dünyada insanın nasıl güdüldüğünü açığa çıkartan bir baskı yönetimi yergisi. Baskılı bir ortamda kendisine ve çevresine yabancılaşan bir aydının kimlik arayışı. Korku ve kaygının yıpratıcı etkilerini dile getiren buruk bir gülmece, düşünce ve dil kalıplarının insanı sürüklediği kısır döngüye alaycı bir yaklaşım. İnsanlar arası yabancılaşma, kopukluk ve iletişimsizliğin eleştirisidir Largo Desolato. (Zehra İpşiroğlu)

Yazan: Vaclav HavelÇeviren: Ülkü Akbaba, Kemal BoztepeYöneten: Özgür YalımDramaturg: Özgür YalımIşık: Alev TopalOyuncular: Berkin Özuyanık, Deniz Danışoğlu, Eylül Güntekin, Candeniz Erzaim, Metin Alpargun, Nil Ezgi Sonkuş, Burakhan Yılmaz, Gurur Tolga, Talha Sezer, Furkan Kalabalık, Ali Bal Süre: 110 dk.

CADI KAZANIMimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi11 Mayıs Çarşamba, 19:00

1692 yılında ABD’nin Salem kentinde cadılıkla suçlanan bir grup insan, mahkeme kararıyla idam edilir. Cadı Kazanı, zulmün ve şiddetin doruğa çıktığı bu dönemi anlatır. Anlatılanlar, özgür düşünceye yaşama hakkı tanımayan birtakım bağnaz Hıristiyan’ın, dini inançları kullanarak, toplumsal düzeni ve hukuku ele geçirmelerinin hikâyesidir.

Yazan: Arthur MillerÇeviren: Sabahattin Eyüboğlu, Vedat GünyolYöneten: Ülkü DuruDekor-Kostüm: MSGSÜ Dekor-Kostüm BölümüIşık: Alev TopalKoreografi: Tuğçe TunaOyuncular: Erkan Baylav, Melisa Akman, Yiğit Yapıcı, Belfu Benian, Ceyda Akel, Gizem Kandemir, Deniz Sayar, Ceren Sevinç, Burak Acar, Onur Apaydın, Korhan Karabal, Nil Ezgi Sonkuş, Deniz Danışoğlu, Ali Bal, Candeniz Erzaim, Talha Sezer, Metin Alpargun, Furkan Kalabalık, Duygu Arat Süre: 120 dk.

15

Page 16: 32. Genç Günler Broşürü

OYUNLARLA YAŞAYANLARUludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü

Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi11 Mayıs Çarşamba, 14:00

Emekli tarih öğretmeni Coşkun, oyun yazarak hayata tutunmaya çalışmaktadır. Oyunlara kendini fazla kaptırır, yaşamda da sürekli oyun oynar. Ancak oyunların sonunu getiremez. Oyun oynadığı için sürekli karısıyla çatışma yaşar, Emel adlı bir oyuncuyla yakınlaşır. Sonunda daha fazla tutunamaz ve ölür. Yaşam oyunu ölümle biter. Bütün bunlar belki de onun düşleridir…

Yazan: Oğuz AtayYöneten: Murat LimanDekor-Kostüm: Ekip çalışmasıDramaturg: Banu ÇakmakIşık: Yakup Hatırlı, Pelin AkanMüzik: Derya TürkanOyuncular: Sergen Bölük, Tuğçe Şener, Kerem Can San, Yüksel Hakverdi, Uğur Ünsal, Onur Camcı, Gizem Karasu, Gökberk Gültekin, Nihayet KöseSüre: 120 dk

KAFESUludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü

Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi11 Mayıs Çarşamba, 19:00

…Neler olup bittiğinin farkında mısınız, acaba? Ya da giderek daha derine battığımızı göremeyecek kadar duyarsızlaştınız mı?...Yaşam mücadelesinde varlığı anlamsızlaşmış, işçi ellerinin kirini bütün hayatına bulaştırmış bir adam, Pietro… Hep bir başkasının kafesinde yaşamak zorunda bırakılmış olan karısı Chiara… Kendi kafeslerini çizmeye çalışan iki sevgili, Nella ve Sergio… Evin sessiz otoritesi, vakur bir kadın Anne… Ve dünyanın ahlaksızlığı, çürümüşlüğü, yozlaşmışlığı ile baş edemeyen, düşüncelerde kaybolan bir genç, Çehov’un karamsar dünyasına sığınmış Christiano…Gitgide daralan kafesinde çıkış yolunu tutkularında bulan Christiano, kendi mücadelesinde yenik düşecek ve acımazsızca eleştirdiği trajik insan görüntülerinden biri haline gelecektir. Sonunda ördüğü duvarları yıkacak mıdır, yoksa dışarıda onu bekleyen kafes içinde bulunduğundan daha mı dardır? İnsanoğlunun trajedisi, uyum sağlamak için maske taktığında mı başlar, yoksa içindeki şiddetle yüzleştiğinde mi? Her birimizin kendi içinde tutsak olduğu bir dünyada, görünmez parmaklıklar arasında debelenip durduğumuz bir sistemde ‘kurtuluş’ gerçekten mümkün müdür?Her ne olursa olsun, engel olamadığımız bozulmanın etkisi altında bile hayatımızı kontrol altında tutmak için, inandığımız değerleri yitirme pahasına sürdürdüğümüz savaşta, öncelikle yapmamız gereken, içinde bulunduğumuz kafesleri yıkmaktır.

Yazan: Mario FrattiÇeviren: Özcan ÖzerYöneten: Prof. Dr. Nurhan TekerekDekor: Selahattin Doğramacı, Beyhan Beyazova, Yağız Gürcan, Sercan Er, Ramazan Aytekin, Hasret Ozan YeşiltaşKostüm: Kübra Tüzgün, Selver Kılıç, Gülfem Karip, Elif Özlem Akıncı, Canan KoyuncuDramaturg: Burcu Reşit, Gonca Katman, Gülfem Karip, Erenay IşıkIşık: Veysel Coşkun, Erenay Işık, Gülfem Karip, Gonca KatmanMüzik: Yağız Gürcan, Veysel Coşkun, Erenay IşıkOyuncular: Sercan Er, Hasret Ozan Yeşiltaş, Selahattin Doğramacı, Kübra Tüzgün, Canan Koyuncu, Elif Özlem Akıncı, Ramazan Aytekin, Selver Kılıç, Beyhan BeyazovaSüre: 2 Saat

16

Page 17: 32. Genç Günler Broşürü

FİKR-İ MİMİstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Pantomim Sanat Dalı

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi12 Mayıs Perşembe, 19:00

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Pantomim Sanat dalı öğrenci ve mezunlarının hazırladıkları pantomim oyunlarıyla birlikte, bu sanatın büyülü dünyasına keyifli bir yolculuğa davetlisiniz.İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın bünyesinde öğretim görevlisi ve pantomim sanatçısı Vecihi Ofluoğlu tarafından Türkiye’de ilk kez 2006 yılında kurulan bölüm 10. yılında özel hazırladığı repertuvar ile seyircilerle buluşuyor.

Yöneten: Vecihi Ofluoğlu Işık: Selver ÇavuşMüzik: Erkan AkbulutOyuncular: Gizem Aktepe, Öykü Özaydın , Mustafa Erdem, Deniz TelekSüre: 80 dk.

BERNARDA ALBA’NIN EVİYeditepe Üniversitesi GSF Tiyatro Bölümü

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi14 Mayıs Cumartesi, 14:00

İspanyanın feodal yapısının bir kesitini gördüğümüz ‘Bernarda Alba’nın Evi’ toplumun ahlaki değerlerini, dini kalıplarını, faşizan yönetimin baskıcı yapısını bir evin içine sığdırarak anlatır. Kocası henüz ölmüş olan Bernarda Alba’nın oyunun sonuna kadar sürdürdüğü despot tutumuyla, birlikte yaşadığı beş kızını nefes almalarına bile karışan bir anne figürü ile dışarıdan gelen toplumsal reflekslerle hayatlarına çeki düzen vermeye çalışan, cinsel arzularını sürekli bastırmak durumunda kalan kadınlar haline getirir. Kalın duvarların ardına çıkmak büyük çoğunluk için ahlaki değerleri tümüyle yıkmak anlamı taşırken evin en küçük kızı Adela ve onun büyükannesi Josefa için özgürlük anlamı taşır. Değerler bağlamında yaratılan bu güçlü çatışma modern bir tragedya olarak nitelendirilen oyunda acı çeken kadınların çığlıkları ile duyulur..

Yazan: Federico Garcia Lorca Çeviren: Hale ToledoYöneten: Serap EyüpoğluYardımcı Yönetmen: Güneş KozalDekor: Metin BalayKostüm: Dilşad Ayral ÜnalIşık: Metin BalayMüzik: Türkü Deyiş ÇınarHareket Planı: Damla AydınOyuncular: Dilara Akan, İpek Altınöz, Damla Aydın, Zeynep Tuğçe Bayat, Rana Büyükyılmaz, Türkü Deyiş Çınar, Burçak Dilekli, Başak Durmaz, Dilan Parlak, Arzu Ocak, Ebru Okşaroğlu, Gamze Özyol, Melike YıldırımSüre: 100 dk.

17

Page 18: 32. Genç Günler Broşürü

GLENGARRY GLEN ROSSYeditepe Üniversitesi GSF Tiyatro Bölümü

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi14 Mayıs Cumartesi, 19:00

Chicago’daki bir emlak ofisinde finansal açıdan zor zamanlar yaşanmaktadır. Ofisin sahipleri olan Murray ile Mitch, yaptığı açıklamada yeni bir yarışma yapacaklarını ve bu yarışmada sadece birinci ve ikinci olanlara ödül verileceğini; geriye kalanların işe devam etmesinin mümkün olmadığını ofis sorumlusu ile iletir. Satış listesinde birinci olana araba hediye edilecekken, ikinci olana ise çatal-bıçak seti ile yetinecektir. Bir gece içerisinde önemli birer satış yapması gereken bir grup çalışan zorlu bir maceraya atılırlar.Oyunlarında, çeşitli dilsel anlatım yolları deneyerek, yaşam-ölüm-yalnızlık-kişilerarası sorumluluk gibi sorunsalları işleyen David Mamet, Glenngarry Glen Ross oyunu ile Amerikan rüyasının sonu, burjuva ahlakı, kuşak çatışması gibi birçok konuyu eleştirel bir perspektiften işlemiştir. Yazan: David MametÇeviren: Ali H. NeyziYöneten: Prof. Dr. Metin BalayYönetmen Yardımcısı: Arda ÖztürkDekor: Oyun Ekibi Kostüm Uygulama: Prof. Dr. Metin BalayDramaturg: Prof. Dr. Metin BalayIşık: Baran Seçim ÇakmakMüzik: Mehmet YılmazGrafiktasarım: Başak KılıçbeyliOyuncular: Alp Ünsal, Aras Şenol, Cem Okan Yılmaz, Furkan Ak, Hasan Ergün, Mert Özay, Tolga BayraklıSüre: 75 dk.

INISHMAAN’IN SAKATIYeditepe Üniversitesi GSF Tiyatro Bölümü

Gaziosmanpaşa Sahnesi18 Mayıs Çarşamba, 19:00

Oyun, doğar doğmaz anne-babası gizemli bir biçimde ölen Billy Claven’ın etrafında gelişir. Nedenini anlayamadığı bu olay, Billy’nin kendi hayatının anlamını çözmesi için de önemli bir sorun haline gelmiştir. Ebeveynlerinin Amerika’ya gitmek için denize açıldıklarında boğuldukları iddiası, Billy’e Amerika’ya giderek, onların gerçekleştiremediği yolculuğu yapmak ve kendisini İnishmaan Adası’ndan kurtarmak için iyi bir yol olarak görünür. Kimseye haber vermeden, o esnada komşu adada film çeken bir Amerikalı ekiple tanışmak için, balıkçı Babbybobby’nin kayığıyla karşıya geçer. Oyun, en küçük haberin bile, büyük bir olaya dönüştüğü bu adada Billy’nin ölmüş olma ihtimalinin duyulması ve tam o esnada Billy’nin İrlanda’ya geri dönmesiyle devam eder. Yaşanacak yerin İrlanda olduğuna karar veren ya da gidecek başka bir yeri olmadığı için İrlanda’ya geri dönen Billy, hayatını ertelemekten ve yalnızlıktan usanmıştır, bu yüzden harekete geçer.

Yazan: Martin McDonaghÇeviren: Ahmet LevendoğluYöneten: A. Bülent AcarDekor: Meltem Yıldırım, Baransel GürsoyKostüm: Meltem YıldırımDramaturg: Zerrin YanıkkayaIşık Tasarımı: Baransel GürsoyOyuncular: Baransel Gürsoy, Birnil Sarıkaş, Çağhan Süzgün, Doğuş Çelik, Fuat Özsavaş, Gizem Taş, Gülşah Uçar, Rana Büyükyılmaz, Seçil Elçin, Üzeyir UlusSüre: 2 saat 15 dk.

18

Page 19: 32. Genç Günler Broşürü

SES-SİZBEÜ Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü, Lisans3 / Tiyatro Mimo

Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi14 Mayıs Cumartesi, 19.00

Ses-Siz adlı Dans Tiyatrosu, sosyal yaşantı içinde kadın erkek tecavüzü, alan tecavüzü, otorite tecavüzü, nesne tecavüzü gibi konuları sözsüz fiziksel aktiviteyle (dans) anlatmaktadır.

Yazan: Dostoyevski Suç ve Ceza romanından hareketle, fizikseltiyatro uyarlamasıYöneten: Mehtap YılmazDramaturg: Adem YıldırımIşık: Acar ÇakmakcılarMüzik: Gökhan KarkışOyuncular: Adem Yıldırım Süre: 25 dk.

İÇERDEKİLERMaltepe Üniversitesi GSF Oyunculuk Bölümü

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi15 Mayıs Pazar, 14:00

Bir öğretmen, mevcut iktidara karşı bir bildiri dağıttığı gerekçesiyle gözaltına alınır ve siyasi şube başkomiseri tarafından baskı altında sorgulanır. Sorgulama sonucunda bir netice elde edemeyen başkomiser, tutukluya karşı son kozunu oynar. Tutuklu, eşiyle görüşme şansı yakaladığında karşısına baldızı çıkar.

Yazan: Melih Cevdet Anday Yöneten: Okan UrünDekor-Kostüm: Maltepe Üniversitesi Sahne Sanatları Oyunculuk BölümüIşık: Burak AksakMüzik: Burak AksakOyuncular: Kıvanç Giray, Emre Kılıç, Serap Işık Süre: 2 saat

ÖLÜM VE KIZMaltepe Üniversitesi GSF Oyunculuk Bölümü

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi15 Mayıs Pazar, 19:00

Oyun, çılgın bir öç alma kurgusunu içerir. Deniz kıyısında bir evde, Paulina, eşini beklemektedir. Eşiyle birlikte gelen konuk, Paulina’ya geçmişini hatırlatacaktır. Korkunç ve acı sorgulama sürecinde, birbirlerine olan inanç, sevgi ve evliliklerini koruma çabasını sürdürürler. Yazan: Ariel DorfmanÇeviren: Filiz OfluoğluYöneten: Faik Ertener, Emin MaltepeDekor-Kostüm: KolektifDramaturg: Faik ErtenerIşık: Kemal Derya Eşen Müzik: Özgür Güneş DemiralpOyuncular: Yusuf Sefaoğlu, Mehmet Fahri Etik, Özlem AteşSüre: 90 dk.

19

Page 20: 32. Genç Günler Broşürü

OPHELIAİstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü

Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi15 Mayıs Pazar, 19:00

1970’lerden bu yana İngiliz alternatif tiyatrosunun gelişmesinde büyük rol oynamış ve feminist tiyatro anlayışı ile politik bir eylemci olarak da ön plana çıkmış bir yazar ve tiyatro sanatçısı olan Bryony Lavery Ophelia’yı yazmaktaki amacının, kadınların kendi güçlerini sonuna kadar kullanarak daha fazla özgüvene sahip olmalarına destek vermek olduğunu söyler. Kadınlara kendilerini geliştirmek için fırsat verilmesi gerektiği görüşünü de gündeme getirir.Shakespeare’in Hamlet oyunundaki kadın karakter Ophelia’yı oyunun merkezine koyarak kotardığı yapıt Hamlet’in bitişiyle başlıyor. Eksen karakter olarak Ophelia’nın öne çıktığı oyunda; Shakespeare’in diğer oyunlarındaki kadın karakterler de aynı oyunda bir araya geliyor.Ophelia bir kadının hikayesi...

Yazan: Bryony LaveryÇeviren: Pürnur Uçar ÖzbirinciYöneten: Ayşe Lebriz BerkemDekor: Nihal Kaplangı Dekor Realizasyon: Zeynep ErdemKostüm: Nihal KaplangıKostüm Realizasyon: Zeynep ErdemDramaturg: Sündüz HaşarIşık: Kemal YiğitcanMüzik: Çağrı BeklenKoreografi: Alpraslan KaradumanOyuncular: Halit Can Ünal, Kübra Bayraktar, Eren Çiğdem, Hazal Soncul, Erce A. Kardaş, Mustafa Uhud Çoban, Gizem Özekşi, Çağrı Yasemin Şahin, Sultan Yıldırım, Irmak Aydın, Parla Ertek, Aybüke Dereli, Seda İnce, Münevver Öztepe, Deniz Tanfener, Evren Karakayacı, Ali Ozan Erdemir, Onur KutluSüre: 2 saat 15 dk.

80 GÜNDE DEVRİ ALEMSelçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi17 Mayıs Salı, 19:00

1872 Londra... Tam bir İngiliz centilmeni olan eksantrik Bay Phileas Fogg, dünyanın etrafını 80 günde gezebileceğine dair bir bahse girer ve bu uğurda elinde avucunda ne varsa ortaya koyar. Bu çılgın macerada kendisine sadık hizmetkârı Passepartout eşlik etmektedir. Birlikte 3 kıta ve 4 okyanus aşacak, Londra’dan Vahşi Batı’ya uzanan olağanüstü bir yolculuğa çıkacaklardır. Trenlerden gemilere koşturacak hatta bir fille bile seyahat edeceklerdir! Ne var ki zamana karşı yarışırken karşılarında farkında olmadıkları bir engel vardır: Fogg’un bir kanun kaçağı olduğuna kendini inandırmış Detektif Fix peşlerindedir ve bu yolculuğu engellemek için elinden geleni yapmaktadır. Fogg’u ise bu yolculukta hayatında hiç bilmediği başka bir macera beklemektedir: Aşk….

Yazan: Jules VerneÇeviren: Mark BrownYöneten: Alpay AksumDekor: Davut AcarKoreografi: Banu DemirOyuncular: A.Ersen Ocak, Gizem Koçer, Yasemin Çitak, Hasan Pehlivanoğlu, Göksu Karaaslan, Ferhat IşıktaşSüre: 120 dk.

20

Page 21: 32. Genç Günler Broşürü

EVERYMANBeykent Üniversitesi GSF Oyunculuk Bölümü

Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi 17 Mayıs Salı, 19.00

Morality (ahlak) oyunları olarak bilinen ve İbretlik oyun türü olarak da adlandırılan Everman, Ortaçağ döneminde yazılmış bir tiyatro metnidir. Morality oyunları dünya tiyatro tarihinde oyun yazarlığının gelişimi açısından önemli bir yer tutar çünkü konusunu kutsal kitaptan alır ve belli bir öyküye bağlı kalma zorunluluğu yoktur. Ayrıca Ortaçağ Avrupa insanının din ve ahlak yapısını ortaya koyan didaktik türde bir esedir. Burada en önemli unsur belli ahlak kurallarının öğretilmesidir. Oyunda soyut olan kavramlar (dostluk, güzellik, güç, servet vb.) alegorik bir anlatımla seyirciye sunulur. Konusu, ölümün kaçınılmaz sonunda insanoğlunun ibretlik yolculuğudur.

Yazan: AnonimYöneten: Yrd. Doç. Dr. Tuğçe Mine Aktulay ÇakırDekor: Yrd. Doç. Dr. Tuğçe Mine Aktulay Çakır, Burakhan KeyifKostüm: Yrd. Doç. Dr. Tuğçe Mine Aktulay Çakır, Burakhan KeyifIşık: Seher OkudanMüzik: Burakhan Keyif, Asena YıldırımOyuncular: Ayşegül Yılmaz, Bengisu Buse Tat, Burak İşbilen, Burakhan Keyif, Emin Oğuz Çelebi, Fuat Anıl Urludağ, Göksu Gürman, Melek Begüm Solmaz, Mustafa Cenan Adıgüzel, Özer Aksoy, Rasim Can Güneş, Seda Eroğlu, Yalın YılmazSüre: 60 dk.

SEKİZ KADINHaliç Üniversitesi Konservatuvarı

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi19 Mayıs Perşembe, 19:00

Oyun 1950’lerde Fransa’nın taşra kasabalarından birinde bir ailenin 1 yıldır Avrupa’da yatılı okuyan kızlarının noel gecesini kutlamak için ailesinin yanına dönmesiyle başlar. Ancak o sabah evin babası Marcel’i yatağında ölü bulurlar. Peki katil kimdir; bu 8 kadından biri mi yoksa başka bir sır mı gizlidir? Oyun boyunca bu soruya yanıt bulmaya çalışırız. Yazan: Robert ThomasÇeviren: Coşkun TunçtaYöneten: Ali Gökmen AltuğOyuncular: Arman Yılmaz,Zeynep Alper,Yelda Öner,Güzide Arslan,Özlem Mahmutoğlu,Eylül Kayhan,Eda Dedekardınoğlu,Kübra Tektaş,Gizem Genç,Hande Çuluk,Dilara Kayabaşı,Sevgi Benli,Bensu Belma Bayrakçı,Tuğçe Kaygusuz,Yelda ÇetinerSüre: 2 saat

21

Page 22: 32. Genç Günler Broşürü

DELİ DUMRULKocaeli Üniversitesi GSF

Fatih Reşat Nuri Sahnesi19 Mayıs Perşembe, 14:00

Deli Dumrul, biraz akıllı biraz delidir, “deli namını sürdürmek” için de bir köprü yapar kuru çaylar üstüne, geçenden otuz, geçmeyenden kırk akça toplamaktır amacı. Ama Dede Korkut’un kızı Elif’e aşık olunca işler değişir. Deli Dumrul artık haksızlıklara kafa tutacak bir kahraman olmuştur ama küçük haksızlıklar yetmez ona. Azrail’e kafa tutunca da canına karşılık can bulması gerekir. Eski bir Türk halk hikayesinin Güngör Dilmen’in kaleminden anlatılışı…

Yazan: Güngör DilmenYöneten: N. Taner BüyükarmanYönetmen Yardımcısı: Ersin ÇakmakDekor- Kostüm: Elçin İplikçi, Şeyma Palabıyık, Duygu Gürbüz, Havva Kaba, Ceren Pamuk, Müberra Ayar Dramaturg: Doğu Polat, Ahmet Kaya, Ali Salduz, Buğra Alkan, Yeşim GürsucuIşık: Orkun AtaoğluMüzik: AnonimKoreografi: Sinan Taşkan, N. Taner BüyükarmanOyuncular:Y. Atalay Sümer, Mehmet K. Osmanoğulları, Melis Korkmaz, Ferda Erişkin, Haktan Cinemre, Samet Denizdurduran, C. Caner Yavuz, Osman Efe DırkalıSüre: 90 dk

BURUNKocaeli Üniversitesi GSF

Fatih Reşat Nuri Sahnesi19 Mayıs Perşembe, 19:00

Burun, insanın kendi başına yarattığı dünyanın derme çatma boşluklarında kan ter içerisinde soluk alıp verdiği arayışların mücadelesini çiziyor. Gogol’ün Petersburg hikâyelerinde ele aldığı arayış sorunsalı, Rusudan Savaneli rejisinin de asıl çıkış noktasını oluşturuyor. Bir insanın olmazsa olmazları üzerinden de okunabilen yorum, kendi çatışmasından yola çıkarak yarattığı durağanlığa mutlak ivmeyi kazandırarak ilerliyor. Böylece Gogol’ün ifade ettiği meselenin gerçekliği, fantastik kurgudan sıyrılarak düne, bugüne ve yarına dokunuyor.

Yazan: Nikolay Vasilyeviç GogolÇeviren: Mazlum BeyhanYöneten: Rusudan SavaneliReji Asistanı: Semih ÖztürkSahne Amiri: Gönül ToplaklıDekor- Kostüm: Burak Vahapoğlu, Yaprak Kılıç, İnci Güler, Şeyda ArslanalpDramaturg: Ömer Kaçar, Merve TursunIşık: Kaan AloğluMüzik: Gönül Toplaklı Koreografi: Rusudan SavaneliOyuncular: Ezgi Özbalı, Hazal Kafa, Duygu Mine ÖzcanSüre: 90 dk

22

Page 23: 32. Genç Günler Broşürü

MİSAFİR EKİPLER

Page 24: 32. Genç Günler Broşürü

ŞEHİR BÜYÜYOR ÖZÜ Oda Tiyatrosu

Fatih Reşat Nuri Sahnesi9 Mayıs Pazartesi, 19:00

Özü Oda Tiyatrosu 2014 yılında Özyeğin Üniversitesi’nde kurulmuştur.

“Göçmenler, sadece göçerler.” Oyun, Almanya’dan Kosova’ya göçmek zorunda kalan bir Roman ailesinin başından geçen trajik bir olayı konu alır. Ailenin küçük kızı Madeleine belediyenin onayladığı, kentleşme için açılan çukura düşer ve bir yaşam savaşına girer. Bu yaşam savaşına sebep olan kurum ve kuruluşların olayları kabullenmeyip, üstünü örtmeye çalışması karşısında Roman ailenin yaşadığı çaresizlik ve dram, Roman ailelerinin Avrupa’daki konumunu da gözler önüne sermektedir.

Yazan: Jeton NezirayÇeviren: Senem CevherYöneten: Gizem YağızDekor: Ekip çalışmasıKostüm: Ekip çalışmasıMüzik: LE-ORKESTRA MAXOyuncular: Agah Torbaoğlu, Bengü Sümek, Berke Söylemezoğlu, Beste Oğuz, Şevval Şen, Sıla Sarıca, Simay Tunar, Ferit Önen, Orkun Tangu, Berkant Diri, Gül Cenkçiler, Hazal Karpuz, Yağmur KoçakSüre: 70 dk.

MACBETH Fazla Mesai Tiyatro Grubu

Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi9 Mayıs Pazartesi, 19:00

Fazla Mesai Tiyatro Grubu’nun tüm oyuncuları farklı iş kollarında çalışıyor ve 2010 yılından bu yana mesai sonrasında tiyatro yapmaya devam ediyor.

İskoç ordusunda General olan Macbeth, savaştan dönerken 3 cadı ile karşılaşır. Cadılar Macbeth’i “geleceğin hükümdarı” olarak selamlar. Bu kehanet sonrasında taht hayali kurmaya başlayan Macbeth, Lady Macbeth’in de yönlendirmesi ile Kral Duncan’ı öldürürek tahta geçer. İktidar hırsı ve işlediği cinayetlerin vicdani hesaplaşmaları ile yavaş yavaş kontrolden çıkan Macbeth, halka zulmetmeye, kendisine muhalif olanları ortadan kaldırmaya başlar.

Yazan: William ShakespeareÇeviri: Sabahattin EyüboğluYöneten: Can TörtopDekor: Can Törtop, Can MutlucaIşık: Can Törtop Müzik: Can TörtopKoreografi: Can TörtopOyuncular: Ayşen Erikli, Can Mutluca, Cankut Özkorkut, Doğan Uğurluay, Esra Ekiz, Ferhat Balaban, Gülşah Ergun, İrem Atacan, Nurten Caviç, Oğuz Ergun, Sadık Kuzu, Tuğçe Seven, Zeynep YazıcıoğluSüre: 120 dk.

24

Page 25: 32. Genç Günler Broşürü

KANLI NİGARKüçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi

Gaziosmanpaşa Sahnesi9 Mayıs Pazartesi, 19:00

Küçükçekmece Belediyesi ait olan Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nin MEB onaylı uygulamalı tiyatro kurs programıdır.

Nigar’ın evi yanmıştır. Sermaye kızları ile kiralık ev aramaktadır. Kavuklu ona bir ev bulur. Nigar’ın eski müşterileri eve gelmeye başlarlar. Yaşamı boyunca erkeklerden çok çekmiş olan Nigar, tanıştığı adamlara çeşitli tuzaklar kurar. Onları zor durumlara sokarak eğlenir. “Kadını fendi erkeği yendi!” düşüncesi, dramatik bir işlemeyle ön plana çıkarılır.

Yazan: Sadık Şendil Yöneten: Kerem GökçerDekor: Volkan KumkumoğluKostüm: Görkem ÇolakIşık: Mehmet Balcı Müzik: Cem İdiz / AnonimKoreografi: Kerem GökçerOyuncular: Vedia Keçeli, İsmail Yaylı, Tahsin Özgül, Görkem İlhan Çolak, Melis Açıkel, Ahmet Efe Yaşar, Umut Tok, Ercan Birsin, Zeynep Kuroğlu, Yasemin Cin, Yasemin Ersoy, Serhat Sağlam, İnan Sarsılmaz, Umut Siler, Mithat Dalgıç, Harun Tımar, Meltem Aydın, Kemal Demirkaya, Nursel Balta, Fatih Erbaş, Ezgi DemirkılıçSüre: 120 dk.

HAYYAMOyuna Devam

Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi10 Mayıs Salı, 19:00

Hayyam… Ölüm hakikatı her zaman yaşama egemen olur.

Hayyam bir sokak kavgasında Hasan İbni Sabbah ile tanışır. Hasan İbni Sabbah kendi gibi bilime meraklı ve bilgili bir gençtir. Hasan ile Hayyam bilgi alışverişinde bulunup, sohbetler ederler. Hayyam arkadaşını bilime ve bilim adamlarına gerçekten değer veren Nizamülmülk ile tanıştırır. Bu tanışmayla başlayan Nizamülmülk ile Hasan ilişkisi zamanla Hasan’ın kıskançlığıyla gerginleşir. Melikşah’ın ülkenin tüm harcamalarını gösteren bir hesap cetveli çıkartılmasını istemesiyle başlayan çekişme ölümüne bir savaşa dönüşür. Hayyam da bu savaşta arada kalacaktır. Artık rasathanesi onun her şeyi, ölümü beklediği yerdir.

Yazan : Ömer Naci TopcuYöneten : Göksel ArslanSahne-Dekor Ve Kostüm Tasarımı: Marta MontevecchiDramaturg: Hatice YurtduruMüzik: Orhan Enes KuzuIşık Tasarım: Murat SelçukOyuncu: Emre NarcıYön. Asistanı:Evrim ArtutSüre: 70 dk.

25

Page 26: 32. Genç Günler Broşürü

SİNYAL SESİNDEN SONRA İstanbul Üniversitesi Gösteri Sanatları Klubü

Gaziosmanpaşa Sahnesi10 Mayıs Salı, 19:00

Batmakta olan bir stüdyoda işlenen sır dolu cinayetten sonra stüdyodakilerin, stüdyoyu kurtarma çabası müzikal olarak anlatılmaktadır.

Yazan: Görkem Özge Akılevi, Doğan Şükrü ArabacıYöneten: Görkem Özge AkıleviDekor: Gösteri Sanatları Kulübü OyuncularıKostüm: Gösteri Sanatları Kulübü OyuncularıIşık: Fatih Tezel, Oğuz CanbolatMüzik: Doğan Şükrü ArabacıOyuncular: Görkem Özge Akılevi, Doğan Şükrü Arabacı, Mahir Ergin, Özlem Ağçiçekoğlu, İbrahim Mizan Kahyaoğlu, İrem Uzun, Ezgi Büyükdağ, Gizem Demir, Naciye Kurtuluş, Oğuz Balamir, İbrahim Koç, Kaan DağlıoğluSüre: 120 dk.

BİR İSTANBUL HATIRASIBeykoz Eğitime Destek Derneği

Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi11 Mayıs Çarşamba, 14:00

Tiyatronun televizyona yenik düşmesi ve ardından televizyonun hayatımıza girmesiyle kültür değerlerimizin farklılaşmasını tartışan ve İstanbul’a göç eden bir ailenin yaşadığı kültür çatışması anlatılır. İstanbul’daki çarpık yapılaşmaya dikkat çekilir.

Yazar: Rahime AtasayarYönetmen: Yeter UstaOyuncular: Bahar Toktamış, Esra Şahin, Sema Yurttaş, Keriman Aydoslu, Berna Bener, Funda Turanlı, Sibel Oktay, Çağla Şeneller, Gonca Heper, Vildan Gökalp, Deniz Bozyel, Saadet Özer, Zülal Haksever, Deniz Ergin, Turgut YeğenoğluSüre: 90 dk.

26

Page 27: 32. Genç Günler Broşürü

BANA BİR PİCASSO GEREKDenizli Edebiyat Dostları Tiyatro Topluluğu

Fatih Reşat Nuri Sahnesi11 Mayıs Çarşamba, 19:00

Denizli Edebiyat Dostları Tiyatro Topluluğu 1999’da kuruldu. 17 yıldır aralıksız tiyatro yapmaktadır ve amatörlüğü savunmaktadır.

1941 yılının Ekim’inde işgal altındaki Paris’te, iki Nazi görevlisi Picasso’yu, hiçbir açıklama yapmadan, devamlı gittiği kafeden çıkarken alıp bir mahzene getirir. Ressam burada, Nazi Dışişleri Bakanlığı’nda görevli Bayan Fischer tarafından ilginç bir sorgulamaya alınır. Naziler kendi sanat anlayışlarına aykırı olan resimleri, gazeteciler ve uzmanlar önünde törenle yakmak için toplamak amacındadırlar. Nazilerin bu düşüncesini öğrenen Picasso ile Alman kadın arasında kıyasıya bir mücadele başlar. Picasso zekâsıyla ve kadını köşeye sıkıştıran yanıtlarıyla güç kazanırken, baştan çıkartıcı kişiliğiyle de kadının ruhunu tümüyle esir alır.

Yazan: Jeffrey HatcherÇeviren: Şükran YücelYöneten: Uğur TokerDekor: Gamze BaşarKostüm: Uğur BaranDramaturg: Süleyman ZencirIşık ve Müzik: İbrahim KöseoğluOyuncular: Süleyman Zencir, Gamze BaşarSüre: 75 dk.

SARSINTIBir Hayal Tiyatro

Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi11 Mayıs Çarşamba, 19:00

2010 yılında kurulan Bir Hayal Tiyatro özgün metinlere yer vermek ve alışılmış tiyatro tekniklerinden uzaklaşarak yeni oyunlar sahnelemeyi hedef edinmiştir.

Oyun, bir yazarın hayata tutunamama ve hayatın içinde karşılaştığı durumlarla mücadele edememesini anlatıyor. Vladimir Mayakovski’nin yaşam öyküsünden etkilendiğine vurgu yapan Ulukan Özpolat, yazarların bilinmezler diyarına gitme cesareti, bu dünyadan vazgeçme nedenleri farklı olmakla birlikte hepsinin bir ortak noktası olduğunu söylüyor. Yaşamak bir seçimdir,kişi ölümü seçme hakkına sahiptir. Mayakovski’nin dediği gibi “ Şu yaşamda en kolay iştir ölmek,asıl güç olan yeni bir hayata başlamak. Oyunda; kader,ölüm korkusu,suçluluk ve mutsuzluk gibi kavramlara sorularla cevaplar arıyoruz. “Bir hikaye içinde dünyanın yatıştırılmasını taşır.” Bu bir yaşam değildir. Hikayemize ortak olun.

Yazan: Ulukan ÖzpolatYöneten: Ulukan ÖzpolatDekor-Kostüm:Maide ErIşık:Batuhan SezerMüzik:Ender Şahin, Ulukan ÖzpolatOyuncular:Ulukan Özpolat, Pınar Gülkapan, Lale Adhami, Rıdvan Aybars Düzey, Nil ÖzkulSüre:70 dk.

27

Page 28: 32. Genç Günler Broşürü

BEN RUHİ BEY NASILIMKaravan Sanat Tiyatrosu

Gaziosmanpaşa Sahnesi11 Mayıs Çaşamba, 19:00

Beş yıl önce Murat Nukar tarafından Kütahya’da kurulan ve İstanbul’da devam eden özel tiyatrodur.

Ruhi Bey, ölüm ve yaşam ikilemini sorgular, sorguladıkça da bunalır ve bu ikilemi bir oyuna dönüştürür.

Yazan: Edip Cansever Yöneten: Murat Nukar Işık: Hossein MoradnazhadMüzik:Hossein MoradnazhadKoreografi: Murat NukarOyuncular:Murat Nukar, Halil Döner, Yağız Akkaya, Ferdi Uysal, Selin İşcan, Merve Meryem Topçu, Samer Zakir Can, Hakan Ergöçmen Süre: 80 dk.

CEHENNEME GİTKadir Has Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (KHASTT)

Fatih Reşat Nuri Sahnesi12 Mayıs Perşembe, 19:00

Kurumsal anlamda altında 2003 yılında kurulan Kadir Has Üniversitesi Tiyatro topluluğu, üniversite bünyesinde tiyatroya olan ilginin ortaya çıkarılıp, yönlendirilip, geliştirilip, değerlendirilebileceği, bilgiyle donanabileceği; katılımcı bireylerin özgür düşünce ve varoluşlarını, topluluk bilinciyle tiyatral anlamda tüm yaratılara en iyi şekilde yansıtabileceği süreçlerin yaratılmasını, geliştirilmesini ve birikimli olarak sürdürülmesini amaç edinmiştir.

Biz oyunumuzda yazarın metninden yola çıkarak hayatımızın her aşamasında hangi manipülasyon araçları kullanılarak bir düşüncenin neferi haline getirildiğimizi göstermek istedik.

Yazan: Ali Mustafa Kemal TutYöneten: KHASTTDekor-Kostüm: KHASTTMüzik: KHASTTOyuncular: Merve Zini, Zihni Bayraktar, Meryem Saydam, Cansu Sayar, Tutku Özcan, Mehmet Akif Diler, Yağız Eren Abanus, Deniz Güney, Melih Can Özdoğan, Selman Altınok, Çağla Demirci, Burak Emre Çetin, Okan Damgacı, Asil Şadi Süzen

28

Page 29: 32. Genç Günler Broşürü

KANLI NİGARAfyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu

Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi12 Mayıs Perşembe, 19:00

2006 yılından beri faal bir şekilde sahnemiz devam etmektedir.

Aksaray’daki yangında evi yanan Nigar, İstanbul’un temiz bir mahallesinde, şirin bir konağa taşınır. Konağın sahibi Agah Efendi, Nigar’ın soylu bir aileden gelen, namuslu, dul bir hanımefendi olduğunu sanmaktadır. Oysa o, nice canlar yakmış, nice ocaklar söndürmüş “doğru basmaz çil horozun kızı, cihan yandı Kanlı Nigar”dır. Alacaklıları çok geçmeden Nigar’ın izini bulacaktır. Bu arada, Nigar’ın da Agah Efendi’yle görülecek bir hesabı vardır. Geleneksel Türk Tiyatrosundan pek çok unsuru barındıran oyun, tiyatromuzun eski ustalarına bir selam gönderiyor...

Yazan: Sadık ŞendilYöneten: Hasan H. ElmasDekor: İsmail TaşkınKostüm: Dilara HorozDramaturg: Hasan H. ElmasIşık: Nurullah ÖzusluMüzik: Nurullah MaralKoreografi: Ecenaz YalçınOyuncular: Yusuf Agunsoy, Cemil Koska, Ceren Gürlek, Serhat Turan, Cansu Üstündağ, Dilara Horoz, Fatih Çorapsız, Beyza Nur Akçer, Ahmet Uymur, Habib Burak Arslan, Oya İloğulları, Dilara Aysan, Şeyma Nur Dirik, Zeynep Durusoy, Meral Doğan, Sultan KocakayaSüre: 2 saat 10 dk.

BÖLGE HASTANESİ Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları

Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi12 Mayıs Perşembe, 19:00

1983 yılında kurulan tiyatro topluluğu usta çırak ilişkisi içerisinde bir aktarımla kendini idame ettirmektedir.Topluluk oyuncu eğitimi ve oyunculuk üzerine eğilirken aynı zamanda asıl amacı iyi tiyatro izleyicisi yetiştirmektir.

Savaşın ortasında bir hastaneden savaş durumunun insanlara yansıması ve masum bir insana yapılmaya çalışılan kimlik nakli operasyonunu konu alır.

Yazan: Hristo BoyçevÇeviren: Yıldız Teknik Üniversitesi OyuncularıYöneten: Naci Erkovan,Batuhan ŞenerDekor: Yunus Emre Can, Can Özkan, Mert Aydın, Dimlin YücelKostüm: Sara Oskay, Senanur ÜlgerMakyaj: Hazal Demirgürz, Betül Türkel, Berna BakırIşık: Aslı Karcı Müzik: Özlem KoçOyuncular: Atakan Yılmaz, Fatih Doğan, Yusuf Arslan, Burak Yıldız, Recep Bozkürk, Irmak Karakoç, Gencay Meriç Kalıç, Burak Onarer, Bensu Eren, Seren Köken, Damla Selçuk, Mustafa Sami Apaydın, Burak İri, Hakan Özkan, Fetanet ÖzverenSüre: 120 dk.

29

Page 30: 32. Genç Günler Broşürü

KARMAKARIŞIKYıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları

Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi12 Mayıs Perşembe, 14:00

İngiltere Başbakan Yardımcısı Richard Phillips’in, ana muhalefet partisinin sekreterlerinden biriyle yapacağı kaçamak için, bir otel odası tutmasıyla başlayan oyun, birçok davetsiz misafirin geceye dahil olmasıyla daha da karışıyor. Gecenin en davetsiz misafiri bir ceset olunca da her şey “Karmakarışık” bir hale geliyor.

Yazan: Ray CooneyYönetmen: Cengiz ÇelikReji Asistanı: Bensu Eren Işık Uygulama: Hakan ÖzkanMüzik: Funda ErkulKoreografi: Ozan DönderOyuncular: Emre Kahramanoglu, İrem Atçakarlar, Burak Onarer, Halil Sayan, Burak Yıldız, Yusuf Arslan, Demet Güney, Arif Apaydın, Damla Selçuk, Seren KökenMüzik Uygulama: Batur ÖzkanDekor Sorumluları: Galip Şenol , Efe ŞengülMakyözler: İpek Dinler, Özge YılmaSüre: 115 dk.

KUŞ ALBAY Edirne Sanat Evi Tiyatro Topluluğu

Gaziosmanpaşa Sahnesi 12 Mayıs Perşembe, 19:00

Oyun savaş sırasında, Balkan dağlarında belirsiz bir yerde... Ne ilaç ne yatak çarşafı, ne doğru dürüst yiyecek, giyecek” hiçbir şeyin olmadığı,manastırdan bozma bir psikiyatri kliniğinde geçer. Kaderlerine terkedilmiş ve donmamak için aynı odada birlikte kalmak zorunda olan iginç ama zarasız altı deli ve yine onlar kadar ilginç olan doktor... Ve bir sabah manastırın bahçesine gökten bir sandık düşer... İç içe geçmiş halkların birbiri içine dal budak salmış kültürlerin vatanı Balkan Yarım Adası’nda akıl sahiplerinin başaramadığı bir arada yaşayabilme durumunun, delilerce başarılmasının, insanın büyük bir hayal ve paranoya da olsa harika bir dünyayı arayışının [Trajikomik] öyküsü.

Yazan: Hristo BoycevÇeviren: Hüseyin Mevsim Yöneten: Ozan Dönder Dekor: Gencay Adıgüzel, Kadir Ev Kostüm: Merve Kaya, Türkü Neval KöseDramaturg: Nusret Subuhan Işık: Tayfun Karataş Müzik: funda Erkul Koreografi: Ozan Dönder. Oyuncular: Türkü Köse, Fatih Duran, Ömer Yağar, Merve Kaya, Funda Erkul, Ozan Dönder, Yusuf Bakır, Ahmet Kula, Nusret Saluban Süre: 105 dk.

30

Page 31: 32. Genç Günler Broşürü

ARISTOPHANES’İN BARIŞIİstanbul Barosu Tiyatrosu

Fatih Reşat Nuri Sahnesi13 Mayıs Cuma, 19:00

İstanbul Barosu Tiyatrosu, 2010 yılında tamamı avukat ve stajyer avukatlardan oluşan 30 kişilik bir ekiple kuruldu. İstanbul Barosu Yönetim Kurulu ve İstanbul Barosu Kültür ve Sanat Komisyonu’nun desteğiyle çalışmalarına devam etmektedir.

Aristophanes’in ve Trygaios’un kendi barış tanımları vardır ve Trygaios barışı kendine göre en ideal yoldan, tanrılara çıkarak aramaktadır. Oyun Aristophanes’in hayal dünyasında yeni oyunu için bir konu ararken başlar. Oyun yazımı sürecinde zaman zaman çıkmazlara düşse de kendince bu çıkmazlardan sıyrılmakta ve kendi “Barış”ını ortaya çıkarmaktadır.

Yazan: Anonim (Aristophanes’in Barış oyunundan uyarlama)Çeviren : AnonimYöneten: Abdullah GünDekor : Mehmet Şah ÇelikKostüm : Saime Atakan, Nebahat YıldızDramaturg: Burhan GünIşık: Abdullah GünMüzik: Kemal Başol- Sinem Özyürek- Nihal ŞentürkKoreografi: Sinem ÖzyürekOyuncular: Itır Akmanlar, Saime Atakan, Kemal Başol, Ahmet Çelik, Fırat Çiçek, Sinem Ferhat, Salih Ekici, Yusufhan Güler, Kemal Kaplan, Ece Karakaptan, Sezgin Koç, Nihal Şentürk, Levent Önür, Sinem Özyürek, Nebahat Yıldız, Handan YılmazSüre: 75 dk.

PİÇEkim Sanat Atölyeleri

Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi13 Mayıs Cuma, 19:00

Ekim Sanat 1989 yılından bu yana aralıksız olarak sanatsal çalışmalar yapmaktadır. Komşusunun hizmetçisi ile bir geceliğine gönül eğlendiren devlet memuru Miguyev ortadan kaybolan hizmetçiden mektuplar alır. Hizmetçi kadın hamile olduğunu, onu rezil edeceğini, her şeyi karısına anlatacağını yazıyordur mektupta . Miguyev , yolda arkadaşının karısına rastlar ve ruh çağırma seansına davet edilir. Evin salonunda bir çocuk tabutu durmaktadır. Ayrıca seansa katılan başka bir kadının evinde de tabut çıkmıştır. Miguyev cezalandırıldığını düşünür. Entrika yeteneğiyle ünlü olan karısının gazabından kurtulmak için, tabuttan çıkan çocuğu zengin bir ailenin kapısının önüne bırakmaya karar verir. Fakat buna vicdanı elvermez ve karısına her şeyi itiraf eder. Birlikte büyütme teklifi yapar. Evlerinde tabut çıkan kadınlar, tabutların sırrını çözerler.

Yazan: Anton ÇehovOyunlaştıran: Ömer Naci TopçuÇeviren: Mehmet ÖzgülYöneten: Ömer Naci TopçuReji Asistanı: Yasemin AkyüzDekor Uygulama: Hamza BerberKostüm: Ekim Sanat AtölyeleriDramaturg: Ömer Naci TopçuIşık Uygulama: Anıl Can AydınSes Uygulama: Yasemin AkyüzAfiş Tasarım: Eyüp Murat Karagül Oyuncular: Ertan Kılıç, Ebru Kaymakçı, Tuğba YükselSüre: 75 dk.

31

Page 32: 32. Genç Günler Broşürü

BULUŞMA YERİGazi Üniversitesi Tiyatro Akademi

Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi13 Mayıs Cuma, 19:00

Tiyatro Akademi, Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F.’de 2004 yılında kurulmuş ve faaliyetlerini üniversite bünyesinden herhangi bir maddi destek almadan sürdürmektedir. 2. Dünya Savaşı sonrası varolanların, ölüm ve yaşamın belirsizliğinin sebep olduğu farkındalık yoksunluğundan kaynaklanan pişmanlıklarının, yaşanmamışlıklarının ve tamamlanamamışlıklarının kendileriyle ve çevresindekilerle olan ilişkilerine yansımasını, bireylerin farkına varma süreçlerini medeniyetlerin yok oluş tarihiyle ilişkilendirerek Mihaylo Pavloviç’in ölüm ve yaşam arasında gidip gelişi üzerinden anlatma yolunu seçen bir oyun.

Yazan: Duşan KovaçeviçÇeviren:Bilge EminYöneten:Cihat YiğitDekor: Tiyatro Akademi Buluşma Yeri EkibiKostüm: Tiyatro Akademi Buluşma Yeri EkibiDramaturg: Didem Ataç,Emin Bakır,Nisa Yalçınkaya,Oğuz Alp Yıldırım,Sıla Bişit,Sümeyye Süer,Tolga YılmazIşık: Özcan TabakMüzik: Özcan TabakKoreografi: Tansu DadalıOyuncular: Özlem Aygül, Nisa Asena Yalçınkaya, Sona Deniz Kaya, Emin Bakır, Sıla Bişit , Ali Kemal Şen, Tolga Yılmaz , Oğuz Alp Yıldırım, Murat Arıca ,Gizem Özgür, Didem Ataç, Sena Kapkiner, Ceren Anayurt, Nihal Özer, Sümeyye Süer, Nazmi Gülnar , Göksu Delibaş, Tuna Taştekin, Hazal Nur Ünlü, Hüseyin Çelikoğlu, Ebru TürkelSüre: 105 dk.

HAYVANAT BAHÇESİ HİKAYESİ S*Empatiyatro

Gaziosmanpaşa Sahnesi13 Mayıs Cuma, 19:00

2009 yılında İzmir’de kurulan S*empatiyatro kurulduğu günden bugüne birçok atölye çalışması yapmış ve ardından yaz sezonlarında oyunlar sahnelemiştir.

Hayatını sorgulamadan yaşayan, maddi geliri orta düzeyde ve bir yayın şirketinde yöneticilik yapan bir adam: Peter.Hayatın yorduğu, maddi düzeyi iyi olmayan, topluma göre farklı yaşayan ve insanlarla faydalı diyaloglar kurabilmek isteyen bir başka kişi: Jerry.Hayvanat Bahçesi Hikayesi, bu iki ayrı uçta olan adamı bir parktaki bank’ın üzerinde bir araya getiriyor. İkisinin kurduğu diyaloglar kendilerinin ve hatta toplumun eksik kalmış yönlerini ironik bir biçimde gözler önüne seriyor. Jerry Peter’ı kendi seviyesine çekerek, aslında onun içindeki hayvani yanı da ortaya çıkarmaya çalışıyor ve farklı bir sona yaklaşıyorlar. Ve asıl soru: ‘’Hayvanat bahçesi’nde ne oldu?’’

Yazan: Edward AlbeeÇeviren: İbrahim KeskinYöneten: Tugay Kayan, Nizamettin Bozdemir Dekor: Özge OktayKostüm: Özge OktayDramaturg: Nizamettin BozdemirIşık: Ersin DemirelMüzik: Marilyn MansonKoreografi: Özge OktayOyuncular: Tugay Kayan, Nizamettin BozdemirSüre: 60 dk.

32

Page 33: 32. Genç Günler Broşürü

KUZEY IŞIKLARIGalatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu

Fatih Reşat Nuri Sahnesi14 Mayıs Cumartesi, 14:00

Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu, Galatasaray Üniversitesinin kurulmasından bir sene sonra yani 1994-1995 sezonunda kuruldu. 2002 senesinden itibaren atölye çalışmalarını topluluğun deneyimli üyelerinin yönetiminde sürdüren topluluk, birçok önemli tiyatro oyununu sahneledi, önemli metinlerin çevirilerini ve tiyatro uyarlamalarını yaparak Türk tiyatrosuna kazandırdı. Bu öncü tavrıyla, kısa sürede üniversite tiyatro toplulukları arasında önemli bir yer edinen GSÜTT aynı zamanda bu süre içerisinde bir çok tiyatro festivaline katıldı ve ödüller kazandı.

1927’de Brüksel’de, 28 Ekim’i 29 Ekim’e bağlayan gecede üç kişi bir otelin lobisinde sohbet etmektedirler. Gece birinin nişanlısından beklediği telefon, diğerinin beklediği bilimsel keşif ve sonuncunun beklediği ölüm ile farklı bir şekil almaya başlar. Yedi saatlik maceraları zamandan ve mekandan koparak boyutlar ve zamanlar arası yepyeni bir düzleme geçer. Yedi saatlik bu süreç kimsenin bir sonuca varmasına yetmez, ama biz yine de cevaplara ulaşırız.

Yazan: Paul PourveurÇeviren: Şaban OlYöneten: Hakan AkgülDekor: Ekip ÇalışmasıKostüm: Beste ModaeviIşık: Cem MineMüzik: Cem MineOyuncular: Berk Çetin, Ezgi Naz Muti, Nihan Özcan, Tuba Dağılgan, Yasemin KırSüre: 90 dk.

OLASI KATİLYakın Tiyatro

Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi14 Mayıs Cumartesi, 14.00

Modern insan bu dünyanın bir yaratığıdır. Yeryüzünde kendini evinde hisseder. Hayatı; içinde gezinebileceği ve alacağı şeyleri isteğine göre seçmede özgür bir pazar yeri gibi görür. Bu insan, insanlık tarihinin aşağı doğru olan akışını pasif bir şekilde takip etmiştir, bunu yaparken kendi kaderini yarattığını iddia ederek gururlanmıştır. Ancak, insan olarak hala Kutsal’a ve Ebedi olana bir özlem vardır. Böylece psikolojik garipliklerden uyuşturucuyla iç içe mistisizme kadar binbir yolla (ideolojiler, taraftarlıklar…) bu özleme cevap vermeye çalışır. Doğal çevrenin tahribi ve yaşamak zorunda bırakıldığı kent ortamı gibi şeylerin oluşturduğu, kendi yarattığı hapishaneyle, bu insanın sesi boğulmuştur. Olası Katil; bu modern dünyanın ürünlerini anlatmaktadır sadece.

Yazan: Yakın TiyatroÇeviren: Yakın TiyatroYöneten: Muhammet Sefa KeskiDekor: Mustafa Hüsnü Koca, Hamza KaraaslanKostüm: Umut AlperDramaturg: Öncü AlperIşık: Hamza KaraaslanMüzik: Seda YıldırımKoreografi: Muhammet Sefa KeskiOyuncular: Muhammet Sefa Keski, Sinemis KamerSüre: 75 dk.

33

Page 34: 32. Genç Günler Broşürü

GÜLİSTANDAN HARİSTANA Ozan Akgün

Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi 14 Mayıs Cumartesi, 18.30

Bu eser bir dans performansı olup, 2016 yılında MSGSÜ Çağdaş Dans Anasanat Dalı Lisans 3 kompozisyon dersi final sunumu olarak üretilmiştir. Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmeni bayan bir eğitimci ile ‘’Kadın-Erkek eşitliği hakkında ne düşünüyorsunuz?’’ sorusuyla gerçekleşen bir röportajın metinleştirilip, Bir erkek tarafından birebir konuşularak bir kadın portesinin erkek bedeni ile sahneye taşınmasını amaçlamıştır. Sanatçı bu eseri üretirken günümüz Türkiye’sinde kadına şiddet olaylarından etkilenmiştir.

Konsept & Koreografi: Ozan AkgünRöportaj Metni: Miray SayınDansçı: Ozan AkgünSüre: 5 dk.

TARTUFFEGalatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu

Fatih Reşat Nuri Sahnesi14 Mayıs Cumartesi , 19.00

Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu, Galatasaray Üniversitesinin kurulmasından bir sene sonra yani 1994-1995 sezonunda kuruldu. 2002 senesinden itibaren atölye çalışmalarını topluluğun deneyimli üyelerinin yönetiminde sürdüren topluluk, birçok önemli tiyatro oyununu sahneledi, önemli metinlerin çevirilerini ve tiyatro uyarlamalarını yaparak Türk tiyatrosuna kazandırdı. Bu öncü tavrıyla, kısa sürede üniversite tiyatro toplulukları arasında önemli bir yer edinen GSÜTT aynı zamanda bu süre içerisinde bir çok tiyatro festivaline katıldı ve ödüller kazandı.

Orgon dindar bir adamdır ve kilisede tanıştığı din maskesi kullanan bir düzenbaz olan Tartuffe’u evine alır. Tartuffe’e karşı akıl almaz bir inanç ve saygı beslemektedir ki evinin neredeyse tüm yönetimini ona bırakır. Hatta başka birini sevmekte olan kızını da Tartuffe ile evlendirmek ister. Ev ahalisinin gayretleriyle sonunda düzenbazın foyası ortaya çıkar fakat Tartuffe’den kurtulmak o kadar kolay olmayacaktır.Dinin çıkarlar doğrultusunda eğilip, bükülmesini ve kötüye kullanılmasını eleştiren oyun, aynı zamanda insan içindeki ikiyüzlülüğe ve kötülüğe dikkat çeker. Bunu yaparken aynı zamanda toplum içindeki iktidar ilişkilerini ve iktidar sahiplerinin hatalarını irdeler.

Yazan: MoliereÇeviren: Şehsuvar AktaşYöneten: Emirhan AltunkayaDekor: Ekip ÇalışmasıKostüm: Beste ModaeviDramaturg: Ekip ÇalışmasıIşık: Eren KürklüMüzik: Eren KürklüKoreografi: Ekip ÇalışmasıOyuncular: Can Özgü, Cem Mine, Ecem Kırmızıtoprak, Ezgi Naz Muti, Fatih Marchal, Göksu Işık, Mete Han Çetiner, Samet Acar, Tuba DağılganSüre: 80 dk.34

Page 35: 32. Genç Günler Broşürü

KEŞANLI VE ALİ DESTANIKadıköy Tiyatro Oyuncuları

Gaziosmanpaşa Sahnesi14 Mayıs Cumartesi, 19:00

Ali, kendi halinde bir kenar mahalle delikanlısıyken işlemiş olduğu bir cinayetten ötürü (aslında cinayeti işleyen kendisi değildir) namlı bir kabadayıya dönüşür.Bu sırada Sinekli Dağ’da (oyunun geçtiği mahalle) başlamış olan kargaşanın durması için mahalle sakinleri Ali’nin dönüşünü sabırsızlıkla beklemektedirler.Ali’nin hapisten çıkıp mahalleye dönmesiyle olaylar birbiri ardına gelişir.

Uyarlama& Reji: Ekip ÇalışmasıOyuncular: Atakan Gözel, Barış Sönmez, Betül Kurtulan, Büşra Palancı, Derviş Genç, Duygu Kutlu, Emre Cingöz, Eren Oğur, Ezgi Keskin, G. Can Yıldırım, Gökhan Güneş, Güler Aşık, Faruk Ökenli, Hasan Arslan, Hasan Avdan, Hatice Düştegör, Hikmet Uçarkuş, Kevser Çığrıkcı, Melis Günden, Mithat Can Met, Oya Dursun, Ozan Keleş, Özge Yüksel, Serkan Akpınar, Sıla Erkan, Suat Akbaş, Taner Kayar, Timuçin Balioğlu, Volkan Efir.Süre : 2 saat 15 dk.

ROSENCRANTZ VE GUİLDENSTERN ÖLDÜLER Dokuz Eylül Mühendislik Oyuncuları

Fatih Reşat Nuri Sahnesi15 Mayıs Pazar, 19.00

Topluluk 1998 yılında bir grup tiyatrosever tarafından Mühendislik Fakültesi altında kurulmuştur. Topluluk insanı odak noktasına almaktadır. Bireyden topluluğa, topluluktan tiyatroya felsefesiyle yıllar içinde birçok oyun çıkarmıştır.

Shakespeare’in Hamlet oyunundaki iki önemsiz karakter Rosencrantz ve Guildenstern Stoppard ile beraber tekrar canlandırılmıştır. Metnin genel yapısı itibari ile Hamlet metnine sadık kalınmış ve oyun her ne kadar absürt olsa da klasik trajedi kalıplarından ayrılmaz. Metinde Hamlet oyununun arka planını yani Rosencrantz ve Guildenstern’in orijinal oyunda sahnede olmadığı anlar anlatılır. Paranın sürekli tura gelmesinin sonucunda klasik determinizme inanan bu iki insan varoluşçuluk düşüncesi ile beraber birçok düşünce anlayışını sorgulamaktadır. Stoppard şöyle der “Öleceklerini bildikleri halde İngiltere’ye gitmeleri sıradan kişileri evrensel yapan bir trajedidir.” Metnin odak noktası da bu bağlamda insanların ölümleri ile hayatlarını anlamlandırmak istemesinin ironik bir sorun olduğudur.

Yazan: Tom STOPPARDÇeviren: M. Hamit ÇalışkanYöneten: Atakan Yalçı, Nuriye PerişanDekor: Dokuz Eylül Mühendislik OyuncularıKostüm: Dokuz Eylül Mühendislik OyuncularıIşık: Güney CoşkaMüzik: Atakan YalçıOyuncular: Elif Acar, Ceren Asılkefeli, Ece Ünlü, Gaye Delgen, Gündüz Seyhan, Pelin Kasap, Ahmet Ziya Şişman, Aslı Tezel, Aslıhan Çekiç, Bahadır Duman, Düzgün Güneş, Nesil Çavuşoğlu, Emine Ersoy, Serjen Çelikoğlu, Mert Yeşildal, Melike Tüysüz, Ecem Şevval Bayçora, Nazlıcan ArslanSüre: 110 dk.

35

Page 36: 32. Genç Günler Broşürü

KAFKAS TEBEŞİR DAİRESİ Kartal Belediye Tiyatrosu

Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi15 Mayıs Pazar, 19.00

Belediye tiyatrosu, Kartal Belediyesi bünyesinde 18 yıldır atölye çalışmaları olarak faaliyet göstermektedir.

Gürcistan savaşı sırasında prensler birleşerek Grand Dük ve Valilerine karşı ayaklanırlar. Bu ayaklanma sırasında Vali Abaşvili öldürülür. Valinin karısı bir takım eşyalarını alarak kaçar. Çocukları Mişel ortada kalır. Grusha adlı aşçı yamağı Mişele sahip çıkar. Ve çocukla kaçmaya başlar. Şişko Prens ve adamları onları aramaktadır. Çok zorlu bir yolculuktan sonra Grusha abisinin evine varır. Veliahtla birlikte abisine yerleşirler. Sonra abi, Grusha’yı bir köylüyle evlendirir. Kısa bir süre sonra da savaş biter ve Grusha’nın sevdiği er Simon askerden döner. Grusha’yla karşılaşır. Evli ve çocuklu olduğunu öğrenince oradan uzaklaşır. Halen aranan Mişeli asker bulur şehre götürür. Ölen valinin karısı mirası alabilmek için Mişeli almak ister, mahkemeye başvurur. Yargıç kürsüsünde Azdak vardı. Savaş yıllarında ağzı iyi laf yapıyor diye seçilerek 2 yıl yargıçlık yapmış, kafasına göre kararlar vermiştir. Daha sonra savaş bitip Grand Dük görevine geri dönünce Azdak’ı yine yargıç olarak atamıştır.

Yazan: Bertolt BrechtÇeviren: Yılmaz OnayYöneten: Erdal YıldırımDekor: Füsun ÇeçenKostüm: Selin Yılan, Tuanna Başak IşıkIşık: Sinem KurtOyuncular: Atahan Bayer, Ayşegül Ayık Şen, Bengü Işık Kuru, Ece Öklü, Elif Ege Taneri, Ezel Yılmaz, Ezgi Güldoğan, Füsun Çeçen, İrem Ecem Başarır, Kadir Aktürk, Koray Tahan, Meltem Aslantaş, Mert Kaan Etker, Oğuz Akkargan, Recep Köni, Selin Yılan, Sevil Uzunhan, Taner Kaşıkcı, Tuanna Başak Işık, Ulaş Taylan TektaşSüre: 85 dk.

KABARE İnger Tiyatro Grubu

Gaziosmanpaşa Sahnesi 15 Mayıs Pazar, 19.00

2005 yılında kuruldu, bu sene 13 kişilik kadrosuyla yeni oyunlar sahnelemektedir.

Oyun Devekuşu Kabare ve Otogargara isimli oyunlardan alınan 6 farklı skeçden oluşturulmuştur.

Yazan: Haldun Taner / Ahmet Gülhan / Zeki AlasyaYöneten: Aras NasDekor: Aren SemerciyanKostüm: Pelin DülgeroğluDramaturg: Aras NasIşık: Rupen AsigiganMüzik: Melani BalOyuncular: Aras Nas, Arda Asigigan, Aren Semerciyan, Narod Maraşlıyan, Pelin Dülgeroğlu, Aren Sağbaş, Nadin Mığdıs, Clara Altıparmak, Sera Çakmakçı, Garen Nazaretyan, Arden Akbaş, Serdar Arzuman, Diyana Çilingaryan.Süre: 120 dk.

36

Page 37: 32. Genç Günler Broşürü

BÜYÜK ROMULUS Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Deneme Sahnesi

Fatih Reşat Nuri Sahnesi 16 Mayıs Pazartesi, 19.00

1970 yılında kurulmuş olan Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Deneme Sahnesi değişen, gelişen, yenilenerek yaşayan bir amatör tiyatro topluluğudur. Oyun çalışmalarının yanısıra diğer sanat dalları, felsefe ve edebiyatla da ilgilenir. Sorgulamayı ve sorgulatmayı, farklı bakış açıları kazandırmayı ve farkındalık yaratmayı kendine görev bilmiştir.

Oyun, yüzyıllar boyu kendi halkına ve başka halklara zulmetme geleneğine sahip bir imparatorluğun başına, her şeyin farkında ve bunu sonlandırmaya niyetli bir imparatorun geçmesiyle başlayan çöküş sürecinin son iki gününü anlatmaktadır.

Yazan: Friedrich DürrenmattÇeviren: Vural ÜlküYöneten: Kadir ÖzdenDekor: Ekip ÇalışmasıKostüm: Ekip ÇalışmasıIşık: İlkim KeserMüzik: Atakan GözelKoreografi: Ayşegül İnanOyuncular: Murat İkinci, Sinem Özgar, Cansu Aydın, Volkan Öztürk, Burak Arığ, Bulut Öztürk, Canan Mamak Güçbilmez, Yağmur Çakan, Berkay Yalçın,Kadir Özden, Turhan KayaSüre: 110 dk.

YAŞLI KADININ ZİYARETİ Koç Oyuncuları / Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü

Üsküdar Müsahipzade Celal Sahnesi 16 Mayıs Pazartesi, 19.00

Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü 2002 yılından beri düzenlediği festivaller ve tiyatro şenlikleriyle aktif olarak etkinliklerini sürdürüyor.“Yaşlı Kadının Ziyareti” adlı oyun, yıllar önce sevdiği adam tarafından uğradığı iftira ve kasabalının kendisine karşı geliştirdiği adaletsizce tutum yüzünden, yaşamak zorunda kaldığı hayatın, intikamını almak için, yıllar sonra yaşlı ve milyoner bir kadın olarak kasabaya dönüp, ekonomik anlamda zor durumda olan kasabalıdan bir milyon karşılığında, kendisini bu duruma sokan adamı öldürmelerini isteyerek, kasabalının, teklif edilen para karşısında, istenen cinayeti gerçekleştirmelerini, trajik-komik bir dille konu eder.

Yazar: Friedrich Josef DürrenmattÇevirmen: İFTTYönetmen: Berna AdıgüzelYönetmen Yardımcısı: Şevval BalkanDekor: Cihan AşarKostüm: Onur UğurluDramaturg: Filiz AdıgüzelIşık: Çetin TuncaOyuncular: Ahmet Al, Armin Bijanzad, Batuhan Tokgöz, Deniz Betül Şahin, Doğucan Yenidünya, Ece Akın, Ecem Ertürk, Emre Barlas, Emre Göğebakan, Eren Aygün, Gizem Şentürk, İdil Ademir, İsmail Gürler, Kaan Kaytaz, Latif Satır, Mahir Aras, Melisa Güçlü, Mina Kozluca, Nasmina Aksoy, Öykü Çetin, Rahmi Can Yamanoğlu, Simay Erdoğan, Şevval Balkan, Yağmur ÖzbaySüre: 135 dk.

37

Page 38: 32. Genç Günler Broşürü

TARLA KUŞUYDU JULIET Trakya Üniversitesi Sahne Meydan Tiyatro Topluluğu

Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi16 Mayıs Pazartesi, 19.00

2010 yılında kurulan SahneMeydan Tiyatro Topluluğu, günümüze değin Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini yürüten amatör bir öğrenci topluluğudur. Temel oyunculuk eğitimi yanında her sene farklı oyunlarla perde açan topluluk, bunun yanında, sokak ve çocuk tiyatrosu, animasyon, pandomim ile birlikte çeşitli sosyal ve kültürel projelerde faaliyet göstermektedir.

Tarla Kuşuydu Juliet, William Shakespeare’in ünlü tiyatro eseri Romeo ve Juliet’e alternatif bir son üzerinden mizahi bir dille yaklaşan bir oyun. Oyunun aslında ailelerinin birbirlerine olan düşmanlıklarından dolayı birlikte olamayan Romeo ve Juliet trajik bir şekilde intihar ederek yaşamlarını sonlandırıyorlar. Tarla Kuşuydu Juliet, konu olarak Romeo ve Juliet’in intihar etmeyip, beraber olsalar nasıl bir hayat yaşayacakları üzerinde duruyor. Romeo ve Juliet’in evliliklerinin üstünden 29 sene geçmiş, kızları gençlik çağlarına gelmiş ve artık anlaşamamaktan şikayetçi olan çift ayrılmanın eşiğine gelmişken oyunun yazarı Shakespeare’in olaylara müdahale etmek üzere mezarından çıkıp gelmesiyle durum oldukça eğlenceli bir hal alıyor.

Yazan: Ephraim KISHONÇeviren: Hale KuntayYöneten: Reha Cenk YılmazDekor: Hasret AktürkKostüm: Selin TaşIşık: Selin TaşOyuncular: İkbal Bayraktaroğlu, Muhammed Çelik, Sümeyye Yavuz, Zeki Aslan, Mustafa Bozkurt, Candeniz PehlivanSüre: 1 saat 40 dk.

LÜKÜS HAYATMEF Üniversitesi Tiyatro Topluluğu

Ümraniye Sahnesi19 Mayıs Perşembe, 14:00 ve 19:00

Ruhi Bey’le eşi Belkıs Hanım İstanbul Kadıköy’deki köşklerini Zonguldaklı zengin Rıza Bey’e satmak istemektedirler. Belkıs Hanım, Rıza Bey’in gözünü kamaştırmak ve köşkü kendisine satabilmek için akşam yapılacak olan“kostümlü balo”ya onu da davet eder. Belkıs Hanım’ın bir düşüncesi de, bu balo sırasında, kız kardeşi Nesrin’le Rıza Bey’in arasını yapmaktır. Bu arada Belkıs Hanım’ın amcasının kızı Mısır’daki Atıfet de o gün İstanbul’a gelmektedir. Köşkün hizmetçisi Şadiye, Atıfet’in köşke geleceğini kardeşleri külhanbeyi bozuntusu, hırsız Rıza’yla Fıstık’a bildirir. Plan, Rıza’yla Fıstık’ın balo akşamı köşke gizlice girmeleri ve Atıfet’in elmaslarını çalmaları yönündedir. Rıza, sevgilisi Zeynep’e planı anlatır ve akşam Fıstık’la birlikte köşke gider; ancak yolu şaşırdıklarından, Rıza’yla Fıstık kendilerini ev sahipleriyle konukların arasında, baloda bulurlar. Herkes, Rıza’yı külhanbeyi kostümüne bürünmüş Zonguldaklı, zengin Rıza Bey zanneder; Rıza da bu durumu bozmaz, “Rıza Bey”miş gibi gibi davranır. Gerçek Rıza Bey gelince de, köşkün hizmetçisi Şadiye, Rıza Bey’i kömürlüğe kilitler. Eser, Rıza’nın, Rıza Bey sanıldığı balo ortamında sürer.

Yazan : Ekrem Reşit Rey Müzik : Cemal Reşit ReyYöneten : Tolga YeterYardımcı Yönetmen : Orhan Erhan YıkılmazSahne-Kostüm Tasarımı : Tolga YeterKorrepetitor : Eda AtabekKoreografi : Esin Gedikoğlu, Furkan AktaşOyuncular: Enes Sutaş, Gülşah Döner, Göktuğ Danışmanlı, Burcu İlki, Seray Yılmaztürk, Samet Görgün, Esra Tekin, Yağmur Tetik, Görkem Ergin, Gizem Aydoğmuş, Eyüp Yasuntimur, Öznür Şahin, Berfin Çağlayan, Mert Mustafa Aladağ, Berfin Yeksan, Duygu Bek, Barış Kozak, Onur Efe, Burak Kaya, Cenk Arslan, Cem Ildız, Furkan Aktaş, Burcu Önal, Yulet Ecehan Döşkaya, Özge Manav, Esin GedikoğluSüre : 2 saat 30 dk.

38

Page 39: 32. Genç Günler Broşürü

DERİNLİKLERAyrı Telden Tiyatro Ekibi

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi 18 Mayıs Çarşamba, 14:00

20’li yaşlardaki bir genç, kız arkadaşını kaybetmesi üzerine yaşadığı tramvayı atlatamamış ve kendisini dış hayattan soyutlayarak, kendi beyninin içerisinde bir hayat yaratmıştır. Bir süre sonra kendi iç hesaplaşmalarıyla yalnız kalan gencin bilinçaltı ona bir oyun oynar ve kendisinin yansımalarıyla yüzleşmek zorunda kalır

Yazan: Onur KadıoğluYöneten: Çisel BozarDekor: Çisel BozarKostüm: Çisel BozarIşık: Çisel Bozar, Buğra BaşıaçıkMüzik: Onur KadıoğluOyuncular: Onur Kadıoğlu, Yasemin Daldal, Müge ÖzerSüre: 55 dk.

BEN Mİ GÖRDÜM KELEBEK OLDUĞUMU DÜŞÜMDE BEN OLDUĞUNU DÜŞLEYEN KELEBEK MİBudalaSultan

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi18 Mayıs Çarşamba, 18:30

Budalasultan kolektifinin son çalışması olan ‘’Ben mi Gördüm Kelebek Olduğumu Düşümde Ben Olduğunu Düşleyen Kelebek mi?’’ isimli proje, kişinin varoluşsal süreçlerini bilinç akışına dayanan yazınsal metinler ve beden parçalarının birbiriyle ya da mekanla ilişkisine dayanan hareket araştırmaları aracılığıyla inceler. Performansçının kişisel süreçlerini kişisel bir anlatı olmanın ötesinde bir insanlık durumu olarak ele alan proje, metin ve hareket arasında liminal bir alan yaratarak izleyiciyi farklı bilinç durumlarına davet eder. Varoluşun bilgisini bedende, bütünün bilgisini parçada varsayarak bu çalışmada performansçının şimdiki zamandaki beden-zihin-ruh durumundan yola çıkan budalasultan, halen projeye ilişkin yaratıcı süreçte kendi yolunu açmaktadır. Ben mi Gördüm Kelebek Olduğumu Düşümde Ben Olduğunu Düşleyen Kelebek mi projesinin yaratım sürecinde intermodel sanat psikoterapileri yaklaşımından esinle yazınsal metin ve hareket tasarımları arasında beden-zihin-ruh araştırmaları gerçekleştirilmektedir. Performansın kompozisyonel boyutunda ise viewpoints kullanılmaktadır.

Yönetmen: Şafak ErsözlüPerformansçı: Şafak ErsözlüSüre: 15 dk.

39

Page 40: 32. Genç Günler Broşürü

JEAN PAUL MARATPraxis Perform

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi18 Mayıs Çarşamba, 19:00

Praxis Perform, üç tiyatro sanatçısı Serel Çapacı Turhan, Ayşegül Sünetçioğlu ve Ant Aksan tarafından Ocak 2016’da İzmir’de kurulmuştur. Praxis Perform, reji ve oyunculuk anlayışıyla seyirciye yeni bir bakış kazandırmayı ve alternatif bir öneri sunmayı düstur edinmiş kişilerin oluşumudur. İlk oyunları olan “Jean-Paul Marat”dır. Oyun Charenton akıl hastanesinde Napoleon döneminde geçmektedir. Akıl hastaları ile gerçekten oyunlar sahnelemiş olan Marquis de Sade, oyunun hem en önemli figürlerinden biri hem de oyunun yönetmenidir. Oyunun öyküsü Fransız devriminin radikal önderlerinden Jean-Paul Marat’nın küvetinde bıçaklanarak öldürülmesinin canlandırılmasıdır. Bu basit canlandırma sayesinde iki müthiş tarihsel karakter olan Marat ile Sade’ın karşılaşmalarına tanık oluruz.

Yazan: Peter WeissÇeviren: Hayriye DaloğluYöneten: Ant AksanDekor: Ali Altunsoy Kostüm: Ali AltunsoyMüzik: Beste: Sinan Göksan, Barbaros Göksan, Gökay Kaçanoğlu, Ozan Gökmen Müzik Yönetimi: Utku Güçoğlu, Gökay Kaçanoğlu Müzik Kumanda: Zeynep EserOyuncular: Ayşegül SünetçioğluSüre: 62 dk.

LYSISTRATADoğuş Üniversitesi Tiyatro Kulübü “Doğuştan Oyuncular”

Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi18 Mayıs Çarşamba, 19:00

Doğuş Üniversitesi Tiyatro Kulübü ‘Doğuştan Oyuncular’, 1997 yılından beri faaliyet göstermektedir. Doğuştan Oyuncular, kuruluşundan bugüne kadar Hadi Çaman, Ayşe Lebriz Berkem yönetmenliğinde çalışmış; 2010 yılı itibariyle de Cenk Sözeri yönetmenliğinde çalışmalarını sürdürmektedir.

“Kadınlar Savaşı: Lysistrata”, “savaş” ve “kadının toplumdaki yeri” temalarını işliyor. Oyunda savaşlardan bıkıp usanan kadınların eşlerini kaybetmemek ve daha güzel bir gelecek için Antik Atina’daki yönetim merkezi Akropolis’i işgal etmeleri ve erkeklerin savaşa katılmaları durumunda kadınlıklarını öne çıkarmaları anlatılıyor. Aristophanes’in tarihteki ilk savaş karşıtı eseri verdiği söylenebilir. Aristophanes, Lysistrata’da savaşların kökeninin ataerkil düzenin üretim ilişkileri ve uzlaşmaz tavrı olduğunu komedya aracılığıyla ortaya koymuş ve çözümü “erkeğin karşıtı olan kadın”da bulmuştur. Bu nedenle oyun, erkek egemen topluma bir başkaldırı niteliğini taşır ve ilk feminist hareketin görüldüğü eser olma özelliğini de gösterir.

Yazan: AristophanesÇeviren: Azra Erhat, Sabahattin EyüboğluYöneten: Cenk SözeriDekor: Tayfun GöktaşKostüm: Doğuştan Oyuncular EkibiDramaturg: Cenk SözeriIşık: Serdal EceMüzik: Oğuzhan ÇınlarOyuncular: Selin Timuçin, Seda Uğursal, Ayşegül Yücer, Erman Gürcüm, Kaan İlgün, Emre Can Güler, Seyhan Gaygusuz, Nil Özen, Elif Çaylı, Sezer Ulutaş, Yiğit Deniz Güven, Çağatay Bülbül, Murathan Özdemir, Emirhan Kallenci, Elif Yaren Kanter, Büşra Erdemci, Hande Nur Göl, Mert BahçetepeSüre: 100 dk.

40

Page 41: 32. Genç Günler Broşürü

İŞTE BAŞ İŞTE GÖVDE İŞTE KANATLARKara Tiyatro

Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi19 Mayıs Perşembe, 14:00

Melek ve Nıvart adlı iki kadının otoriteyle, kadınlıklarıyla, korkularıyla, ölümle, yaşamla, kendileriyle ve diğerleriyle olan hesaplaşma süreçlerinin işlendiği oyun, bütün olumsuz taraflarına rağmen ekseriyetle olumlanarak yorumlanmıştır. Yine bu iki kadının özgürlüklerinin ancak ‘eril’ olanın hakimiyetinden kurtuldukları zaman ortaya çıkabileceği düşüncesi ısrarla vurgulanmıştır.

Yazan: Sevim BurakYöneten: Kıvanç KürkcüIşık: Cem ArslanOyuncular: Ayşen Baransel, Gözde YıldırımSüre: 1 saat 45 dk.

MAKİNEOsmangazi Belediye Tiyatrosu

Gaziosmanpaşa Sahnesi 19 Mayıs Perşembe, 14:00

2006 yılında kurulan Osmangazi Belediye Tiyatrosu düzenli olarak ayda iki ya da üç kez yetişkin oyunu sahnelemektedir. Aynı zamanda yaşa uygunluk esasında hazırlanan çocuk oyunu her hafta düzenli olarak sahnelenmektedir. Hacı Bey emeklilik ikramiyesiyle aldığı otomobili taksi olarak çalıştırmak ister. Elden düşme aldığı otomobil ona para kazandırmak yerine her geçen gün daha çok masraf çıkarır. Biriken borçlar karşısında ne yapacağını şaşıran Hacı Bey’e, taksi için tuttuğu şoför Aziz “onu bu kurt kapanından kurtaracağını” söyleyerek bir öneride bulunur. Hacı Bey’in, eşi Nuriye Hanım, çocukları Oya ve Afif’ten oluşan dünyası Aziz’in önerisinin gerçekleşmesiyle karmakarışık olur. Hacı Bey’in ailesi, Avrupa’dan dönen Hacı Bey’in kardeşi Muazzez, evi satın alan sigorta memuru Mücteba Ali Birinci ve Aziz’in eşi Necla’dan örülü dünya bize 1950li yılların fotoğrafını sunar.

Yazan: Cevat Fehmi BaşkutYöneten: Nurdan ÖzgürDekor: Muammer TaşsevenKostüm: Nuray KazdalIşık: Hacer AşıkOyuncular: Şeyda Uyar Gönülkırmaz, Zafer Çekiç, Funda Aydın, Murat Alemdaroğlu, Necla Akman, Semih Arıkan, Duygu Vuran, Üveyis Türkeş ÖzkılıçSüre: 1 saat 30 dk.

LACİVERT GÖLGELİ ADAMLARTiyatro Yansıma

Gaziosmanpaşa Sahnesi19 Mayıs Perşembe, 19:00

Hayatında maddi ve manevi ne varsa hırsızlar yüzünden elinden alınmış bir adamın evine geldiği esnada hırsızlık yapmaya girmiş bir genci suçüstü yakalaması ile aralarında geçen Psikolojik bir iç hesaplaşmayı anlatıyor.

Yazan-Yöneten: Erkay YavuzSes-Işık: Boğaçhan ÖzerDekor: Yansıma AtölyeMüzik: Alp Tuğhan TaşOyuncular: Erkay Yavuz, Alp Tuğhan TaşSüre: 2 saat 41

Page 42: 32. Genç Günler Broşürü

KARIMLA EVLENİYORUMPatnos Belediye Tiyatrosu Adım Tiyatro Kulübü

Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi19 Mayıs Perşembe, 19:00

05.10.2015 tarihinde Patnos gibi küçük bir ilçede halka tiyatroyu tanıtmak ve sevdirmek amacıyla kurulmuştur. Tiyatro yapılmayan bir ilçede 20 yaş üstü gençlere yönelik verilen derslerin şehrin çehresini değiştireceği düşünülmektedir. Çeşitli meslek grupları arasında büyük ilgi gören ve heyecan yaratan oyunlarla gençlere tiyatro türünü sevdirmeyi ve tiyatro eserlerini tanıtmayı, öğrencilerin sanatsal becerilerini geliştirmeyi, bireysel olarak ya da grup içinde sorumluluk alabilmeyi, tiyatro ve sinema sanatçıları hakkında genel kültür oluşturmayı, anadilimizi doğru ve etkili kullanmayı amaç edinmiştir. Yıllar önce evlendikleri halde nikah kağıtları olmayan ve kızlarının evlenebilmesi için nikah kağıtlarına ihtiyaçları olan İsrailli bir ailenin öyküsü anlatılmaktadır. Yazan: Ephraim KishonÇeviren: Hale KuntayYöneten: Mustafa VarolDekor: İbrahim YıldırımKostüm: Hülya DönmezDramaturg: Sena GevşerIşık: Erol AydınMüzik: Erol AydınKoreografi: Burcu AydınOyuncular: Hülya Dönmez, Seray Gerçeker, Özlem Sağır, Ümmügülsüm Demirci, Ahmet Çekinmez,Burcu AydınSüre: 80 dk.

ORKESTRAKülsat Sanat Akademisi Tiyatro Bölümü

Kağıthane Sadabad Sahnesi19 Mayıs Perşembe, 19:00

2.Dünya Savaşı’nda Nazilerin toplama kamplarında ölüme götürülenlere müzik yaparak Nazileri mutlu etmek için kadın esirler tarafından kurulan bir orkestra. Auschwitz toplama kampında ölüme gidenlere müzikle eşlik ederek, ayakta kalmaya, yaşamaya çalışan müzisyen kadınların var olma savaşı. Yazan: Arthur MillerÇeviren: Yıldırım TürkerYöneten: Nurettin KüçükmotorDekor: Elif Bakkaloğlu, Mehmet UzunKostüm: Aysen ArınDramaturg: Sefer AkınMüzik: Egesu KaymakOyuncular: Yağmur Ünlücömert, Hazel Uygur, Tuğçe Uğur, Mine Kayaoğlu, Yağız Yüceler, Nadide Özkaya, Selen İlke Doğan, Öykü Yüceler, Meryem Çanga, Ezgi Gezen, Elvin Köse, Nihan Seyhan, Miray Mutlu, Elif Naz Çor, Aleyna Ödül, Esra Güney, Onur Yalçın, Murat Bektaş, Yeliz Çavuş, Sıla Erbay, Yaren Taşatan, Ekin Serçe, Sude Gidiş, Efe Hasan Gündüz, Gökdeniz Kaymak, Ekin Erol, Ecrin Çavuş, Bengü Ercan, Abdullah Koç, Batuhan Saydam, Barbaros DemirboraÇocuk Oyuncular: Ecrin Çavuş, A.Hakan İnce, Anastasia Yıldırım, Armin Batik, Dila Pekağaç, Defne Aydın, Efe Aras, Kürşat Eker, Yağmur Öztürk, Öykü Ege, Şimal Naz Şal, Demir UrasSüre: 2 saat

TOMRİS İNCER ANISINA7. LİSELER ARASI TİYATRO BULUŞMASI

42

Page 43: 32. Genç Günler Broşürü

TOMRİS İNCER ANISINA7. LİSELER ARASI TİYATRO BULUŞMASI

Page 44: 32. Genç Günler Broşürü

ZORAKİ TABİPBakırköy 70.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Kağıthane Sadabad Sahnesi9 Mayıs Pazartesi, 14:00

Zengin Hamza Ağa’nın kızı Nurdil, sevdiği Daniş Bey’e verilmediği için yalancıktan hastalanmış, sözde konuşamaz olmuştur. Hamza Ağa, vekilharcı Korkut’la uşağı Himmet’i, kızına iyi bir doktor bulmakla görevlendirir. İkisinin konuşmasını dinleyen Selime, kendisini döven kocası oduncu İvaz‘dan öç almak için onu hekim diye tanıtır, ama dayak yemedikçe hekimliğini gizlediğini söyler. Adamlardan yediği dayakla zorla hekim olan İvaz, evvelce bir hekimin yanında çalışmış olduğu için, ezberindeki tıp terimleriyle işi idare, durumu öğrenince de eczacı, asistan diye yanına kattığı Daniş Bey’in, kızı kaçırmasına yardım eder. Sonunda iş tatlıya bağlanır, oduncu İvaz Ağa ile karısı Selim’e de barışırlar.

Yazan: MolièreÇeviren: Ahmet Vefik Paşa Yöneten: Elif ÇevikerDekor: orman dekoru için; Yorulmaz Okul GereçleriKostüm: tiyatro kulubümüz Işık: Göktuğ YılmazMüzik: Uğur Göktaş, Umutcan AtlıOyuncular: Ömer Faruk Şentürk, Esranur Aslı Yıldız, Ahmet Oymak, Gökdeniz Patan, Özlem Biçer, Yusuf İhsan Yılmaz, Yusuf Aktanbaş, Büşra Özmen, Elif Büşra MakanSüre: 80 dk.

F.NIETZSCHE’NİN DEYİŞLERİYLE KRALIN YENİ ELBİSESİÖzel Ümraniye Umut Anadolu Lisesi

Ümraniye Sahnesi9 Mayıs Pazartesi, 19:00

Kibirli ve kendini beğenmiş bir kralın iki dolandırıcının oyununa gelerek halkın önünde rezil olmasını konu eder. Dolandırıcıların diktiği ve çok güzel olduğuna inandığı fakat aslında olmayan bir elbisenin sadece köyün delisi tarafından ifade edilmesi sonucu halkın korkusunu yenmesi ve kendini beğenmiş krala tepki vermesi sonucu kralın kaçmasıyla oyun sonlandırılır.

Yazan: Serap ErdönmezYöneten: Serap Erdönmez, Sevil VarlıDekor: Sevil Varlı, Serap Erdönmez, Simla OskayKostüm: İlknur DeliceIşık: Sevil VarlıMüzik: Sevil Varlı, Serap ErdönmezOyuncular: Muhammed Yusuf Çelik, Enes Furkan Aras, Berkan Yılmaz, Nisa Aydın, Buğrahan Küskün, Berke Özmeral, Berkay Altundal, Havva Şevval Karaca, Muhammet Korkutata, Hüsnücan İyisanSüre: 45 dk.

44

Page 45: 32. Genç Günler Broşürü

ÖZGÜRLÜĞÜN BEDELİŞişli Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Kağıthane Sadabad Sahnesi9 Mayıs Pazartesi, 19:00

Temmuz 1812. Venezuelalı Komutan,11 Temmuz’daki muharebede yenilmiş ve İspanyol Komutan, General Monteverde’e tutsak düşmüştür. Mirandalı Teğmen Simon Bolivar kaçmayı başarmıştır. Yurttaşlarının sakladığı Bolivar, İspanyolların bütün aramalarına rağmen ele geçmemiştir. Baskı korkunç ve yoğundur. Kıyımlar, yağmalar, çapulculuk birbirini izlemektedir. Oyunda Venezuelalı komutan, Bolivar’ın yerini öğrenmek için farklı bir işkence ve strateji izlemektedir.

Yazar: Emmanuel RoblesÇeviren: Kaya ÖztaşYöneten: Muzaffer Yalçın, Yunus EskiDekor: Ekip ÇalışmasıKostüm: Ekip ÇalışmasıOyuncular: Furkan Özkan, Talha Ferhat Cesur, Görkem Gürgen, Efekan Dindar, Yusuf Alp, Muzaffer Kulaoğlu, Tayfun Tunca, Beyza Kaplan, Görkem Barış Günaltay, İlayda Şanlı, Recep Yeniyapan, Rabia Akbulut, Ekin Güney Yılmaz, Gizem Bayıroğlu, Sergen Kalyon, Melih Hızal, Ulaşcan Şimşek

TRAJİ KOMİKHayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesi

Ümraniye Sahnesi10 Mayıs Salı, 14:00

Bir olay sonucun da polis yedi kadını gözaltına alır. Suçlunun kendini itiraf etmesi konusun da onlara farklı bir yöntem teklif eder. Bu yedi kişi birbirlerini bazen mizah, bazen şaşırtıcı hallere bürünerek irdelemeye başlar. Ve bir süre sonra, kendilerini bu görevin bir parçası olarak görmeye başlamaları ile, olaylar farklı bir şekil de gelişmeye başlar.

Yazan: Aytekin AtabeyYöneten: Aytekin AtabeyDekor : Ömer Faruk KuruKostüm: Adem GişiIşık: İsmet GüneyOyuncular: Nahide Ecem Kocatepe, Arda Talha Kaya, Bahar Duran, Hayat Gülce İhtiyar, Asya Bahadır, Beril Lüleci, Helin Karaduman , Cemre Sude Atan

45

Page 46: 32. Genç Günler Broşürü

TERSİNE DÜNYAGüngören Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi

Kağıthane Sadabad Sahnesi10 Mayıs Salı, 14:00

Orhan Kemal’in romanından uyarlanan ‘Tersine Dünya’ adlı tiyatro oyunu “kadınlarla erkeklerin rollerinin değiştiği bir dünya nasıl olurdu?” sorusuna cevap veriyor. ‘Tersine Dünya’ kadın ve erkek rollerini ironik ve eğlenceli bir üslupla tersine çevirerek, gündelik ilişkilerden cinsiyet kavramına kadar bir çok konuda izleyiciyi ezberleriyle yüzleştiriyor. Oyun müzikal yapısıyla eğlendirerek, kadın-erkek kimliklerindeki çarpıklıkları ortaya çıkarıyor.

Yazan: Orhan KEMALYöneten: Mehmet ArduçDekor: Merve AralKostüm: İrem AyyıldızDramaturg: Sumru Abdullahoğlu, Irmak GünerIşık: Amine ArısütMüzik: Aysun YazıcıOyuncular: Nihan Yurdakul, Y. Osman Ertürk, Enes Çaydavul, Beyza Şahin, Arif Enmutlu, Buse S. Sevindik, Gülsüm B. Özek, Eyşan Uygun, Buse S. Sevindik, Zehra Özdemir, Ayşegül Akar, Berbib Mızrak, Gözde Açil, İrem Ayyıldız, Merve Aral, Zehra ÖzdemirSüre: 110 dk.

SON 6 SAATİstanbul Üniversitesi Vakfı Özel Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi

Ümraniye Sahnesi10 Mayıs Salı, 19:00

İngiltere’de 3.sınıf bir tiyatronun oyuna çıkmadan önceki son 6 saati süreci.

Yazan: Onur AtacanYöneten: Burcu TaşDekor: Özgür YenerKostüm: Burcu TaşDramaturg: Onur AkgülgilOyuncular: Anıl Yiğit Çinitaş, Zeynep Serinyel, Çiçeksu Candoğan, İbrahim Halil Kurucu, Doğuş Atalık, Yiğit Üst, Göktuğ Alemdar, Nihal Kalabalık, Sinem Özcan, Tuğçe KürükçüSüre: 90 dak.

AH ŞU BÜYÜKLERBağcılar Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Kağıthane Sadabad Sahnesi10 Mayıs Salı, 19:00Gençlerin hızını kesen aileleriyle olan sorunları konu alınmaktadır.Yazan:Savaş AykılıçYöneten:Nurhan TürkDekor-Kostüm: Ekip ÇalışmasıSüre: 60 dk. Oyuncular: Pelin Zerze, Rengin Güzel, Mihriban Alkan, Furkan Solgun, Şevval Kaya, Selinay Köroğlu, Ali Fırat Yönlü, Beyza Aşçıoğlu, Tuğçe Düzen, Selinay Aydoğdu, Suat Hatım, Nuri Samet Altun, İsmail Ay, Avni Emre Kahriman, Okan Kılıç, İzzet Yurdagül, Ömer Faruk Bingöl, Sibel Çetin, Mehmet Dinç

46

Page 47: 32. Genç Günler Broşürü

OTOBÜS Maltepe Orhangazi Çok Programlı Anadolu Lisesi

Ümraniye Sahnesi11 Mayıs Çarşamba, 14:00

Kadına şiddeti ve töreyi eleştiren bir oyun... Bir otobüs... 10 tane kadın yolcu... Erkek hiç yok... İçlerinde bir kız... Teyzesi tarafından köyüne götürülüyor... Gerdekte temiz çıkmadığı için töre gereği ailesi tarafından infaz edilecek... Otobüsten indiği an terminalde... Fakat yolculardan biri bu infaz edilecek kızın yıllar önce yine töre gereği amcasına verilmiş ve Almanya’ya götürülmüş olan ablasıdır... Abla otobüsü kaçırır... Sırf kız kardeşinin infazına engel olmak için teyzeyi ve kızı ikna etmek için uğraşır... Oyunun sonunda bu arzusuna ulaşabilecek midir?

Yazan: Sevilay SaralYöneten: Emin DinçDekor- Kostüm: Ekip ÇalışmasıKoreografi: Emin DinçOyuncular: Delal Yıldırım, Hafsanur Sancaktutan, Dilan Demir, Sude Araz, Yağmur Filiztürk, Özlem Ayanoğlu, İdil Arslan, Yağmur Temel, Aslı Ermaya, Ece UrunSüre: 105 dk.

ENTRİKALI DOLAP KOMEDYASISaint Benoit Fransız Lisesi

Kağıthane Sadabad Sahnesi11 Mayıs Çarşamba, 14:00

İyilik ve kötülük insanların kendi tercihidir. Mübeccel ölen annesinin kılığına girerek emekli maaşını çekmeye gider. Eve döndüğünde eski kocası ve iki hırsızla karşılaşır. Yaşlı kadının öldüğünü herkesten saklamaya çalışan Mübeccel ve diğerleri bir elbise dolabının içinde türlü entrikalarla karşılaşır. .

Yazan: Yunus GümüşYöneten: Sinem Gümrükçü ŞensoyDekor-Kostüm: Ekip ÇalışmasıOyuncular: Ceren Gündüz, Ozan Dokur, Yalım Danışman, Ege Küçücük, Deniz Beşikçi, Hilal Uğur, Ayşe Kargılı, Cem İnal, Yiğit Köse, Mert Akçınar, Seren Özer, Zeynep Karahan, Zeynep Bafralı, Balım Hoşafcı, Öykü Sürer, İlayda Kireççi, Deniz Çene, Arda Roni Koç, Doğa KılıçSüre: 95 Dk

47

Page 48: 32. Genç Günler Broşürü

HİSSELİ HARİKALAR KUMPANYASIHüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi

Ümraniye Sahnesi11 Mayıs Çarşamba, 19:00

Hisseli Harikalar Kumpanyası Anadolu’da bir çadır tiyatrosudur. Kumpanyanın assolisti Süheyla Deniz başka bir gazinodan iş teklifi alıp gidince yerine Çaycı Cafer assolist getirilir. Ancak köyün ağası sahte assoliste âşık olunca işler karışır. Kadın kılığına girip hem çadırı hem de kendi paçasını kurtarmayı amaçlayan Cafer ve onunla birlikte türlü zorluklar atlatan kumpanyadakilerin başından geçenleri konu eden oyun, mutlu sonla biter.

Yazan: Haldun DormenYöneten: Tuğrul Şenol ÖnselDekor: Emre AkpolatKostüm: Ekip çalışmasıMüzik: Elifnaz Sınav, Deniz Ertuğrul, Talip Ata Aydın, Aydan Albayrak, Yağmur Zeren, Selin Sayharman, Lara Hoş, Alperen GezerKoreografi: Setenay AlcanOyuncular: Aydan Albayrak, Aysude Dilara Say, Başar Özefe, Begüm Metin, Berkay Demircan, Bilge Uçar, Çağla Budak, Deniz Eruçar, Deren Uzun, Dilara Ayhan, Dilara Özden, Ece Kavuk, Ecem Doğu, Eda Nur Oğuz, Efe Ali Öksüz, Efe Kılıççöte, Elif Ilgın Arat, Elif İrem Akpolat, Elif Revna Okanlı, Elif Savaş, Elifnaz Sınav, Eren Can Çevik, Esra Kutlu, Eylül Civelek, Eylül Özçelik, Eylül Yağbasan, Ezgi Saygun, Hidayet Göktan, İlayda Öksüz, İrem Atlı, İrem Nur Alparslan, Lara Öztezcan, Melike Kavaloğlu, Merve Duman, Mina Şehirli, Murat Bolu, Mücahit Tolga Karabağ, Ömer Yiğit Kökçü, Pelin Bilgin, Petek Oğuz, Rumeysa Bayraklı, Sefa Ayberk Ayaz, Selin Aşkan, Selin Sayharman, Semanur Maden, Sena Fazlıoğlu, Seray Bayram, Serra Budakda, Setenay Alcan, Simge Reçber, Şükrü Yiğit Erdoğdu, Talip Ata Aydın, Tuana Koçoğlu, Tuğba Pelin Tekin, Umut Can Kaçmaz, Zehra Pınar Gür, Zeynep Beril Sinanoğlu, Zeynep Sevgi Eriş, Zeynep Soydan, Zeynep Türker, Zeynep YazıcıoğluSüre: 150 dk.

KADINLAR DA SAVAŞIRSAProf. Dr. Sabahattin Zaim Anadolu Lisesi

Kağıthane Sadabad Sahnesi11 Mayıs Çarşamba, 19:00

Para ve toprak uğruna savaşmayı seçmiş erkeklere karşı Lysistrata’nın müthiş bir planı vardır. Erkekleri savaştan vazgeçirmek, düzeni sağlamak isteyen Lysstrata kadınları toplar ve bir soru sorar; Erkeklerinizin savaştan vazgeçmesini istiyor musunuz? Kadınlar birlik olur ve erkeklere meydan okurlar. Erkeklerin kanlı savaşına karşı kadınlar da savaşırsa?!?!

Yazar: AristophanesÇeviren: Sabahattin Eyüboğlu, Azra Erhat Yöneten: Uğur KanbayDekor – Kostüm: Ekip ÇalışmasıDramaturg: Süreyya Doğan Müzik: Çağdaş Çelik, Uğur YazarKoreografi: Emine UzunOyuncular: Ahmet Çetin, Ahmet Tutuş, Alper Can Yadigar, Arda Kutlu, Bige Çaylak, Buket Yangöz, Burcu İnam, Burçe Simay Kızıltepe, Eda Köroğlu, Elif Keskin, Emine Aksu, Enis Aktaş, Hakan Yıldırım, Mecit Doğan Gürpınar, Öznur Aslan, Sevgi Nur Soylu, Uğur Yazar, Yıldız Karataş, Yusuf Islam Unan, Zehra Nur Yaşar, Zeynep Çelik, Çağdaş Çelik, Ege Özseyhan Süre: 90 dk.

48

Page 49: 32. Genç Günler Broşürü

SEN HİÇ ATEŞ BÖCEĞİ GÖRDÜN MÜ?Abidin Nesimi Fatinoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Kağıthane Sadabad Sahnesi12 Mayıs Perşembe, 14:00

1948 yılında doğan, üstün yetenekleri olan Gülseren’in yaşam öyküsü ve kendi hayatını anlatırken çevresindeki karakterlerden yansıyan o dönemin toplumsal olayları.

Yazan: Yılmaz ErdoğanYöneten: Özkan Özdemir, Gülnur ÇetinkolDekor ve Kostüm: Gülnur ÇetinkolMüzik: Özkan ÖzdemirReji (Ses-Işık): Esra Yağmur-Mehmet Ali GörgüKoreografi: Özkan ÖzdemirOyuncular: İrem Tuncer, Okan Şen, F.Tayyip Ebren, İlayda Yüksel, Sema Buse Karaağaç, Serkan Keskin, Mustafa Yıldırım, Emre Cengiz, Sude Solak, Eda Nur Ağırgöl, Evren DimenSüre: 110 dk.

MİM SHOWYeditepe Özel Eğitim Meslek Lisesi

Ümraniye Sahnesi12 Mayıs Perşembe, 19:00

6 kısa pantomim oyunlarından oluşmaktadır. .

Yönetmen: Okan PatırerYazan: Okan PatırerYön. Yardımcısı Erol Eroğlu, Dekor: Yeditepe Özel Eğitim Meslek LisesiKostüm: Leyla Uzunoğlu Güvenilir Oyuncular: Hakan Güner, Tuana Su Aksoy, Meryem Zor, Eylül Ecrin, Roman Öztürk, Tuğbanur Çulhacıoğlu, Hakan Durmaz, Aleyna Akbaba, Furkan Uz, Okan PatırerSüre: 40 dk.

BİR GARİP OYUNBeşiktaş Bingül Erdem Anadolu Lisesi

Kağıthane Sadabad Sahnesi12 Mayıs Perşembe, 19:00

İbrahim, hayatı boyunca kendisine kötülük edip hayatını yaşamasına engel olan kişileri bir tiyatro sahnesine getirerek rehin alır, hepsini öldürecektir. Ancak tiyatroda bulunan aktör ve aktris İbrahim’i ikna ederek rehinelerin savunma yapmalarını ve davranışlarının nedenlerini canlandırarak vermelerini isterler. Burada aktör ve aktrisin yardımıyla savunmalarını yaparlar. Savunmalar sonucunda görülür ki aslında rehineler de kendi hayatlarını yaşamamışlardır onların da hayatını çalan birileri vardır. Oyun toplumsal suçlamaların arkasındaki gerçek nedenleri ortaya koyuyor.

Yazan: Ülker Köksal Yöneten: Güzel Yıldırım, Hüseyin SanturDekor: Su Öykü AladağlıKostüm: Güzel YıldırımDramaturg: Hüseyin SanturIşık: Emir SarıMüzik: Aleyna BeyhatunKoreografi: Hüseyin SanturOyuncular: Melike Tanır, Su Aladadağ, Sıla Aydemir, Duygu Şahin, Aleyna Beyhatun, Nisa Dilara Gümüş, Zeynep Dilara Gümüş, Zeynep Şadoğlu, Emir Sarı, İrem BatuSüre: 90 dk.

49

Page 50: 32. Genç Günler Broşürü

FARE KAPANIAtaköy Anadolu Lisesi

Kagıthane Sadabad Sahnesi 13 Mayıs Cuma, 14:00

The Mousetrap adı ile uzun yıllar tiyatro oyunu olarak sahnelenen eserin baş kahramanları henüz yeni evlenmiş olan genç çift Molly ve Giles Ralston’lardır. Ralston’lar, Monkswell Köşkü’nü pansiyona çevirmeye karar vermişlerdir. Bu onların ilk pansiyon işletmeciliği olacaktır. Victoria devrinden kalma olan köşk, içindeki eşyaları ile bir pansiyon için son derece uygundur. Üstelik yeni çiftin paraya da ihtiyacı vardır. Ancak olaylar düşündükleri gibi gelişmez. Çünkü müşterilerinden birisi (Christopher Wren, Bayan Boyle, Binbaşı Metcalf, Paravicini, Bayan Casewall ve Trotter.) Londra’nın Culver caddesindeki aranan katildir ve buraya cinayetlerinin devamlılığını sağlamak amacıyla gelmiştir.

Yazan: Agatha ChrıstıeÇeviren: Ayşe SarıalpYöneten: Arzu KavluDekor-Kostüm: Ekip ÇalışmasıDramaturg: Şahan Can EsmerayMüzik: Efnan DirenOyuncular: Şahan Can Esmeray, Miray Akaydın, Burak Göveli, Rana Kayacan, Doğukan Dağhan, Batın Berhan Binen, Esra Ergil, Eray Ayhan, Mustafa GövdeliSüre: 100 dk.

KAHRAMAN BAKKAL SÜPERMARKETE KARŞIOrtaköy Zübeyde Hanım Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Ümraniye Sahnesi13 Mayıs Cuma, 19:00

90’lı yılların başında süpermarketlerin ortaya çıkmasıyla birlikte İstanbul’da küçük bir bakkalın yaşadığı değişim ve dönüşümün eğlenceli bir dille anlatımı.

Yazan: Ferhan ŞensoyYöneten: Ayça Sözeri, Sinem UçarDekor-Kostüm: Ekip çalışmasıIşık: Ayça Sözeri, Sinem UçarOyuncular: Hanife Bodur, Beyza Topçu, Gonca Nur Çiftçi, Zehra Ekinci, Ceyda Yıldız, Deniz Karagöz, Buse Ceren Kaçar, Merve Daşlıkçı, Zeynep İrem Tekin, Gülçin ÇukurSüre: 60 dk.

50

Page 51: 32. Genç Günler Broşürü

AH ŞU GENÇLERNişantaşı Rüştü Uzel Mesleki Ve Teknik Anadolu Meslek Lisesi

Kagıthane Sadabad Sahnesi13 Mayıs Cuma, 19:00

Gençlerin doğumlarından başlayarak okullarına, sınavlara, ilk aşklarına, aileleriyle ilişkilerine, evliliklerine, boşanmalarına, iş hayatlarına kadar uzanan geniş bir yelpazeyi anlatan komedi türünde bir oyundur. Bununla beraber, toplulumuz içinde hiç değişmeden yıllardır süregelen yanlışlara da bir eleştiridir.

Yazan: Turgut ÖzakmanYöneten: Berna GönençDekor-Kostüm: Berna Gönenç - Nesrin BudakDramaturg: Nesrin BudakIşık: Edanur Bal, Muhammet Emir YılmazMüzik: Resul Birol AkbulutKoreografi: Berna GönençOyuncular: Berat Çelik, Recep Yasin Turhan, Görkem Şahin, Yusuf Taha Çubukçuoğlu, Şeydanur Türkden, Cemre Esentürk, Beyza Topal, Gizem Perik, İrem Özelçi, Şevval Çetin, Zeynep TürkdenSüre: 1 saat 45 dk.

BAHAR NOKTASITürk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi

Ümraniye Sahnesi14 Mayıs Cumartesi, 14:00

Shakespeare’in “Bir Yaz Gecesi Rüyası”nın motiflerinin değiştirilerek epik tiyatroya uyarlanmış hali. Oyunun konusu Atina kralı ve kraliçesinin herkesten gizledikleri tanrı kimlikleri yüzünden ülkenin iki önemli insanı Dimitri ve İskender arasındaki kavgaya engel olamamaları ve bunun sonucunda da Atina’nın zor günler geçirmesidir.

Yazan: William ShakespeareÇeviren: Can YücelUyarlayan: TEVİTÖL SahnesiYöneten: Ege Eren, Zeynep ÇekinmezDekor-Kostüm: TEVİTÖL SahnesiIşık: Elif Dilge Gül, Yaren Kuzucu, Berk Uzunonat, Murat Kaan MeralMüzik: Korcan Koç, Nazlıcan Kükürtçü, Mehmet Ozan Baykan, Utku Zeki OrtalOyuncular: Zeynep Çekinmez, Ege Eren, Fidel Berdan Demir, Ayça Arbay, Deniz Gülyurt, Yağız Muratcan Say, Arslan Ersagun Ersoy, Talia Tuana Yücel, Enes Akyüz, Özge AvcıSüre: 120 dk

ŞAİR EVLENMESİİbrahim Özaydın Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Kagıthane Sadabad Sahnesi14 Mayıs Cumartesi, 14:00

Görücü usulüyle evlenenlerin düştüğü durumlar konu ediliyor..

Yazan: ŞinasiÇeviren: M.Ali SüngerYönetmen: İrem TutalOyuncular: Berkcan Güler, Rıza Göktaş, Edanur Odabaşı, Orhan Dönmez, Şulenur Şahin, Hilal Uludağ, Doğukan Vay, Eray Özaktaş, Ahmet Doğukan ÜçlerSüre: 30 dk.

51

Page 52: 32. Genç Günler Broşürü

VİŞNE BAHÇESİÖzel Moda Mimar Sinan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Ümraniye Sahnesi14 Mayıs Cumartesi, 19:00

Oyun, değişen dünya düzeni karşısında, varlık alanlarını korumaya çalışan feodal kökenli aristokrat bir ailenin ve yakın çevresinin dağılma süreci ekseninde, Rusya’nın yüzyıl başındaki değişimini gözler önüne seriyor. Ranevskaya ailesinin elinde kalan son varlık, yazlık olarak kullandıkları çiftlik evinin içinde yer aldığı; Vişne Bahçesi. Oyun eski yaşamı simgeleyen bu mekânda geçiyor ve adını da mekandan alıyor. Ne yazık ki, köleliğin kalktığı, işçi sınıfının yükselişe geçtiği, ticaret sayesinde güçlenen burjuvazinin aristokrasinin yerini aldığı yeni dünya düzeninde, ne aile ne de vişne bahçesi için bir gelecek umudu bulunmamakta. Oyunumuzun kahramanları, yüzyıl başında yaşanan bu hızlı değişime ayak uydurmaya çalışırken bir yandan komik durumlara düşmekte, bir yandan da derin bir trajedi yaşamaktalar. Çehov’un ustalıkla kaynaştırdığı komik ve trajik unsurlar, etkileyici bir sahnelemeyle güçleniyor, oyunumuz, bugün hala geçerliğini koruyan değişim sıkıntısı, modern yaşama ayak uydurma çabası, gelecek kaygısı ve aşk gibi güncel, evrensel temalarla izleyicilere sesleniyor.

Yazan: Anton ÇehovÇeviren: Ataol Behramoğlu Yöneten: Aygün Tevfik HiçyılmazDekor: Özel Moda Mimar Sinan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü ÖğrencileriMüzik: Amine Aygistova, Onur Can ŞirinKoreografi: Ezgi GönültaşIşık: Berat ErenOyuncular: Anıl Şahan Karataş, Atakan Alcan, Baran Aktaş, Batuhan Aydos, Berk Akbulut, Dilara Gülbay, Dilan Akbulut, Ezgi Gönültaş, Harun Osman Timur, Hasan Bilecan, İrem Özlen, Melis Simge Benli, Yusuf Ketenci, Yusuf Ziya KenanoğluSüre: 120 dk.

NE DERSİN AZİZİM?Kağıthane Anadolu Lisesi

Kağıthane Sadabad Sahnesi14 Mayıs Cumartesi, 19:00

Toplumsal sorunlarımızı ifade eden altı skeçten oluşmaktadır. Bu skeçlerde gazetecilik, eğitim, kolaydan köşeyi dönme, tarih, ihtilal ve seçim sistemi konularında taşlamalar yapılmıştır.

Yazan: Yücel ErtenYöneten: Ali AkçaDekor-Kostüm: Ali AkçaIşık: Ali AkçaMüzik: Adalet Şentürk

Oyuncular: Ayten Hilal Horuz, Sevilhan Odabaşı, Emin Çengel, Alper Tunga Koç, Özgür Şimşek, Berkan Kandemir , Mehmet Mert Doğu,Sinem Nur Dükkel,Eylül Su Erdal, Aleyna Çalışkancı, Cemre Öz, Rumeysa Asena ÖzerSüre: 120 dk.

52

Page 53: 32. Genç Günler Broşürü

CİMRİOrtadoğu Koleji

Ümraniye Sahnesi15 Mayıs Pazar, 14:00

Paris’in zengin ve cimri burjuvalarından Harpagon, kızı Elise ve oğlu Cleante’yi varlıklı kişilere vermeye niyetlidir. Halbuki Elise, babasının yardımcısı olan Valere’yi, Cleante ise Mariane’yı sevmektedir. Mariane’i kendisine ayarlaması için çöpçatan Frosine’i devreye sokar. Harpagon ise sürekli çalınır korkusu ile yaşadığı altınlarını bir sandığın içinde bahçeye gömmüştür. Harpagon planını uygulayabilmek için Mariane’yi yemeğe davet eder. Frosine’e göre Harpagon’un Mariane’den vazgeçmesi için ona varlıklı ve soylu bir kadın bulmak gerekir. Ancak bu arada Harpagon, oğlunun Mariane’ye duygularını ilan ederken duyar. Evde patırtı kopduğu sırada Harpagon, sandığın yerinde olmadığını farkeder.

Yazan: MolièreÇeviren: Yaşar Nabi NayırYöneten: Gülşah ErdurDekor: Ekip ÇalışmasıKostüm: Gülşah ErdurIşık: Rozan Can AcarMüzik: Rozan Can AcarKoreografi: Gülşah ErdurOyuncular: Arda Aras, Sinan Nedim Erol,Koray Derel,Damla Odabaşı,Dicle Berçem Aktan, Sina Ahonbeh,Mert Acar,Yekta Porsuk, Cüneyt Narlayan,Eylül Meriç KeskinSüre: 1 saat

ÖLESİYEGalatasaray Lisesi

Kağıthane Sadabad Sahnesi15 Mayıs Pazar, 14:00

Semyon Semyonoviç Podsekalnikov, karısının eline bakan işsiz bir erkektir. Evin geçimini, adı kısaca “Maşa” olarak anılan karısı Maria Lukianovna ile Maşa’nın annesi Serafima Ilyinichna karşılar. Semyon, bir taraftan “ekmek elden su gölden” sadece tüketir, ama diğer taraftan kendini sürekli olarak işe yaramaz biri olarak duyumsar. İvedilikle bir iş bulması gerekmektedir, yoksa yaşamasının bir anlamı kalmayacaktır. Esasında, asıl aradığı iş de değildir, amaçtır. Yaşama tutunmasını sağlayacak bir uğraştır aradığı. Semyon, borazan çalmakla da; din, aşk, felsefe, sanatla da var olabilir. Ya var olmaktan vazgeçerse?O zaman ne gibi bir nedene gereksinimi olacağını düşler, düşünür. Din, aşk, sanat, ideoloji uğruna ölmek; belki de kendisini kahraman, ölümünü de anlamlı kılacaktır. Ölerek geride kalanlara yararlı olabileceğini de kurgular. Gene de, her şeye rağmen kendisini cendere içine alan yaşamın diğer oyuncularıyla birlikte bir tiyatro sahnesini andıran dünyasında yaşamına devam etmek daha anlamlı olacaktır, anlar, kavrar.

Yazan: Moira BuffiniÇeviren: Ceren YalçınYöneten: Beste Özşarık, Ceyda Ömür, M.Ali Tanrıkulu, Miray YılmazDekor-Kostüm: Tüm ekipDramaturg: Beste Özşarık, Ceyda Ömür, M.Ali Tanrıkulu, Miray YılmazIşık: Beste Özşarık, Ceyda Ömür, M.Ali Tanrıkulu, Miray YılmazMüzik: Beste Özşarık, Ceyda Ömür, M.Ali Tanrıkulu, Miray Yılmaz, Başak DadaşKoreografi: Tüm ekipOyuncular: Salih Kılıç, Merve Vatansever, Berker Yürüktümen, Eylül Ateş, Sabri Karayiğit, Feyza Çalışkan, İrem Özmen, Özlem Özden, Bilge İyibozkurt, Sena Nur Akman, Doğa ÖzkanSüre: 2 saat 15 dk.

53

Page 54: 32. Genç Günler Broşürü

KIRMIZI Cemal Reşit Rey Güzel Sanatlar Lisesi

Ümraniye Sahnesi15 Mayıs Pazar, 19:00

“Kırmızı” oyunu; evrensel eserleriyle tiyatro sanatının değerli isimleri Dario Fo ve Franca Rame tarafından kaleme alınan “Kadın Oyunları” ve “Sıradan Bir Gün ve Diğer Oniki Komedi” başlığında toplanmış kısa oyunlardan oluşturulmuş bir kolaj metindir. Kadın teması üzerinden seçilen kısa oyunlar, işçi kadınlar ve kadınların uğradığı cinsel istismarı konu almaktadır. İtalya’daki gazete haberlerinden yola çıkılarak yazılan bu metinlerin aslında ülkemizin de aşılamaz bir sorunu olduğunu, izleyicide yaratacağı etkide gözlemlemek mümkün olacaktır.

Yazan: Dario Fo – Franca RameÇeviren: Füsun Demirel / Egemen BerközYöneten: Nihal UsanmazDekor: Grup ÇalışmasıKostüm: Grup ÇalışmasıDramaturg: Bahri EryılmazIşık: Ayberk ÖzerMüzik: Olcay BozkurtKoreografi: Dicle DoğanOyuncular: Dilara Can Demirel, İlayda Mine Güngör, Özgecan Sarıateş, Rabia Hilal Pektaş, Sibel Kasapoğlu, Yağmur Çiğdem GülmüşSüre: 60 dk.

YAŞLI KADININ ZİYARETİBeşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi

Kağıthane Sadabad Sahnesi15 Mayıs Pazar, 19:00

Bundan yıllar önce sanatın, eğlencenin merkezi olan ve ziyaretçilerin eksik olmadığı Güllen kasabasına artık gelen giden kalmamış, kasaba eski ününü kaybetmiş ve fakirleşmiştir. Kasabanın umudu yıllar önce Güllen’den ayrılan ve zenginleşen Claire Zachanassian’ın ziyaretine ve onun vereceği paraya bağlıdır. Kasaba, Claire’in gelişine hazırlanmaktadır. Kasabanın bakkalı Ill, Claire’i eskiden tanıyordur bu yüzden en çok ona güveniliyordur. Claire, kasabaya yardım etmek için bir şart sunar. Vereceği bir milyon karşılığında ‘’adalet’’ istiyordur. Adaletin sağlanması için de kasabalılardan Ill’i öldürmelerini ister. Claire kasabaya intikam almak için gelmiştir ve bekleyecektir.

Yazan: Friedrich DürrenmattÇeviren: İTFTTYöneten: Sibel KalçoDekor-Kostüm: Reji ekibiOyuncular: Doğa Yıldız, Salih Aybars Konuklar, Emre Kurşun, Melike Dikmeci, Defne Yakut, Nur Göksu Özalp, Beril Dündar, Belgüzar Kızılkaya, Tuğçe Esma Dinçtürk, Doğa Özcan, Sena Dursun, Aren Duraslan, Ece İpek, Veli Murat Şahin, İrem Yıldırım, İlayda Coşkun, Ömer Ergüder, Cem Eren Kula, Kaan Sönmez, Reyhan Şenocak, Oğulcan Çınak, Devran Aktaş, Zeynep Özdemir, Serra Turhan, Neris Yavuz, Esra KaraçalıSüre: 100 dk.

54

Page 55: 32. Genç Günler Broşürü

BULUŞMA YERİVefa Lisesi

Kağithane Sadabad Sahnesi16 Mayis Pazartesi, 14:00

Oyundaki şehrin insanları, öldükten sonra gittikleri “Buluşma Yeri”’nde, hayattaki yakınlarının küçük hesapların peşinden koştuklarını görürler.Yaşarken gerçekleştiremedikleri hayallerini, burada gerçekleştirmeye çalışırlar. Gerçeği ve hayatı anlamak için ölmek mi gerekir sorusunu sorduran bu oyun, Buluşma Yeri’ndekiler tarafından cevaplanır: “Burada her şeyi anladık, her şeyi ama çok geç...”

Yazan: Duşan KovaçeviçÇeviren: Bilge Emin Yöneten: Busenur Beyaz Dekor-Kostüm: Busenur Beyaz Işık: Ceren ÖzyurtMüzik: Nur KorkmazKoreografi: Seray SelanOyuncular: Güneş Karsel, Süleyman Zilan, Efe Ece, Yağmur Selvi, Elif Onaran, Gökçen Biberoğlu, Gizem Kerimov, Nida Kırcalı, Adem Hatipoğlu, Nihal Yolak, Zeynep Simay Ersoy, Esra Doğan, Betül Sena Dik, Türkü Çakmak, Şebnem FidanSüre: 2 saat

DEVEKUŞU KABARE AŞK OLSUNFmv Özel Erenköy Işık Lisesi ve Fen Lisesi

Ümraniye Sahnesi16 Mayıs Pazartesi, 19:00

Kadın erkek ilişkşilerinin âdem ile havvadan günümüze dek mizahi bir yaklaşımla anlatıldığı bir oyundur.

Yazan: Haldun Taner, Kandemir Konduk, Zeki AlasyaYöneten: Cengiz ÇevikDekor: Hafize Tezcan, Cengiz ÇevikKostüm: Aslıhan PekünDramaturg: Özden İnalMüzik: Selçuk Tekay, Altan İrtelKoreograf: Murat KalfagilOyuncular: Ahmet Mete Coşkun, Zeynep Sönmez, Gizem Cinizyan, Mehmet Oğuz Genç, Gökalp Ciner, İbrahim Turan, Gizem Görmüş, Selen Kuş, Deniz Oral, Fikret Ege Ergüz, Ege İş, Melike Güray, Baran Can Özduran, Selen Ilıcalı, Baran Çetinkaya, Efe Deniz Kavlak, Yağmur Temel, Özkan Kaya Ünal, Zeynep Pakalın, Yasemin Taşcıoğlu, Rana Altıntaş, Kaan Gürpınar, Ayşegül Bıçakcı, Ayşenur Akdağ, Defne Aydın, Doğa Yalçın, Ecem Aybey, Elif Nur Kaymaz, Selin Sülecik, Zelal Naki, Buse Gündoğar, Eylül Naz ÖzmeralSüre: 130 dk.

55

Page 56: 32. Genç Günler Broşürü

ARTİZ MEKTEBİÖzel Notre Dame De Sion Fransız Lisesi

Kağıthane Sadabad Sahnesi16 Mayıs Pazartesi, 19:00

Bir konservatuarda geçen öğretmen öğrenci ilişkileri, günlük yaşama mizahi ve hicivsel bir yaklaşım

Yazan: Müjdat Gezen, Kandemir KondukYöneten: Selim CanpolatDekor: Hanife TaşdelenKostüm: Ada KöprülülerIşık: Selim CanpolatMüzik: Selim CanpolatOyuncular:Onur Parlar Melis Ekren Baran BaysalDeniz Şen Meriç Gürbüz Eren Yılmaz Ece Başak Helin Elaydın Zeynep Pakdamar Ada Köprülüler Ayris Saner Doğan Karayılanoğlu Deniz BurnazSüre: 80 dk.

LOTTE NAAPSIN?Ataşehir Sevinç Koleji Tiyatro Topluluğu

Ümraniye Sahnesi 17 Mayıs Salı, 14:00

Oyun konusu: Lotte yeni boşanmış bir kadındır, bir seyahat grubuyla beraber Fas’a gelmiştir. Amacı insanlarla olan iletişimini geliştirmek ve grupça iyi vakit geçirmektir. Olaylar beklediği gibi gelişmez ve kendini yalnız kalmış bulur. Suç belki Lotte’de belki diğer insanlarda belki de zamanlamadadır. Geçmişi hatırlamaya çalışırken Lotte’nin de kafası oldukça karışacaktır. Kimi zaman da kendi bile kendi dediğine katılmayacaktır.

Yazan: Botho StraussUyarlayan: Sevinç oyuncularıÇeviren: B.Sevinç MesbahYöneten: Rıfat MagrisoDekor-Kostüm: KolektifDramaturg: Rıfat Magriso, Burcu GündoğduOyuncular: Simay Melis Gergerli, Ece Çoğulu, Buket Sena Özdemir, Görkem Taviş, Melisa AydınSüre: 50 dk.

56

Page 57: 32. Genç Günler Broşürü

FEHİM PAŞA KONAĞIÖzdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi

Kâğıthane Sahnesi17 Mayıs Salı, 14:00

Yazan: Turgut ÖzakmanYöneten: Hacer Esma DemirelDramaturg: Cansu Çalışır BirkayaIşık: Berke Durlanık Müzik: Doğukan Evran Koreografi: Öznur ÜlkerOyuncular: Ecrin Kerim Karahan, Eren Gürleyen, Serkan Çevik, Doğa Kayra İrisuluk, Busenur Coşkun, Cihat Alim Sarı, Şevin Parlak, Yiğit Alp Arslan, Gizem Sevdişan, Mert Karadağ, Hafize Gülenç, Serra Odabaş, Havva Hazel Baş, Emine Afra Özcan, Eylül Kaçmaz, Ece Büşra Gözlük, Berke Durlanık, Doğukan Evrem, Seval İnanSüre: 1 Saat 45 dk.

YEDİKOCALI HÜRMÜZÖzel Anabilim Anadolu Lisesi

Ümraniye Sahnesi 17 Mayıs Salı, 19:00

19. Yüzyıl sonlarında İstanbul’un taşkasap semtinde yaşayan Hürmüz, hepsi farklı mesleklerden olan, birbirinden habersiz altı koca ile evlenmiş ancak yetinmeyip yedinci bir erkeğe aşık olan bir kadındır. Sonunda amacına ulaşarak bu kişi ile bir evlilik yapar. Ancak kocalarının eve geliş gidiş zamanlarında çakışmalar meydana gelince Hürmüz oldukça zor bir durumda kalacaktır. Hepsini bir arada idare etmeye çalışan Hürmüz’ün işi bu kez gerçekten zordur. Acaba kurtulabilecek midir?

Yazan: Sadık ŞendilYöneten: Cengiz ÇevikDekor: Bike BatukKostüm: Aslıhan PekünDramaturg: Özden İnalMüzik: Sunay Özgür, Ender AkayKoreoğrafi: Emre KaracaOyuncular: Aslıgül Deliacı, Deniz Tankuş, Batur Ay, Cemroz Yıldırım, Yağız Düz, Ege Taybars, Arda Akoğul, Aykan Erdem, Eda Dide Ateşsaçan, Fuat Dağıştan, Özüm Taşan, Cansın Deniz, Lara Bulut, Alara Tuncay, Ceren Seyhan, Deniz Güney Özel, İdil Deniz, Deniz Çetin, Ece Terzioğlu, Eylül Deniz Atalar, Sezin Eryurt, Alara Erdem, Naz Kaya, Toprak ŞahinSüre: 120 dk.

57

Page 58: 32. Genç Günler Broşürü

YAŞAR NE YAŞAR NE YAŞAMAZGüngören Gençosman İmkb Çok Programlı Anadolu Lisesi

Kağıthane Sahnesi17 Mayıs Salı, 19:00

Yaşar okula başlarken nüfus kaydına göre ölmüş olduğunu öğrenir. Bundan sonra yaşadığını ispat için başvurduğu bürokrasi girdabında kaybolur. Büyük usta Aziz Nesin’in devlet-birey ilişkisini sorguladığı bu oyunda, Yaşar’ın hikayesini az çok hepimiz biliriz. Peki, büyük ustanın bürokrasi imgesi, Karakaplı kimdir? Ne istemektedir? Gücünü nereden almaktadır?Karakaplı Nizami ile karşılaşmaya hazır mısınız?

Yazan: Aziz NesinYöneten: Erdal BağrıyanıkDekor: Uğur Eğer, Ferhat TunçKostüm: Uğur Eğer, Büşra ErcanIşık: Ramazan ÖztürkMüzik: Mustafa Can BayğoraKoreografi: Eyüp OkumuşOyuncular: Uğur Eğer, Emre Tektaş, Buket Çağlar, Ayla Sönmez, Duygu Kula, Büşra Ercan, Alper Demir, Berkay Temur, Firdevs Yıldız, Melike Kurtaran, Rohat Karsu, Sena Yavuz, Eyüp Okumuş, Ferhat Tunç Süre: 90 dk.

YERALTIFlorya Final Okulları

Ümraniye Sahnesi 18 Mayıs Çarşamba, 14:00

Bir gece yatağınızda uyurken, “Yeraltı”ndan birileri çıkıp size hayatınız boyu yetecek kadar para verse ne yapardınız? Peki ya “hayat” dediğiniz şey ; sadece sizin görmek istediklerinizse? .

Yazan: Hristo BoyçevÇeviren: Hüseyin MevsimYöneten: Ömer Fırat KökerDekor-Kostüm: Ekip ÇalışmasıIşık: Umutcan YıldızMüzik: Sinem TaşOyuncular: Armağan Musa Can , Atakan Duru, Betül Aktel, Bora Selçuk, Ece Şahin, Eren Palabıyık, Kaan Öztoprak, Merve Çakmak, Zeynep Göksu TuncaySüre: 50 dk.

HAYVAN ÇİFTLİĞİÖzel Tarhan Koleji

Kağıthane Sahnesi 18 Mayıs Çarşamba, 14:00

Bir çiftlikte yaşayan hayvanlar kendilerini sömüren insanlara baş kaldırıp çiftliğin yönetimini ele geçirirler. Amaçları daha eşitçi bir topluluk oluşturmaktır.

Yazan: George OrwellÇeviren: Özge KayakutluYöneten: Bengi Heval Öz, Arzu Suriçi KireççiDekor:Ayten Ekmekçiler, Damla EsaspehlivanKostüm: Cansu KanpaltaDramaturg: Bengi Heval ÖzIşık: Cem KenarMüzik: Muammer Dağar,Selen Yaren DemirKoreografi:Ilgaz YağanOyuncular: Sena Nur Kaya, Mehmet Şiriner, Yiğit Koca, Ceren Tilbe Parla, Damla Esaspehlivan, Abdulkadir Arslan, Hale Barut, Nilsu Kelle, Elif Güller, Utku Sayın, Cansu Kanpalta, Zeynep Apaydın, Yaren Subaşı, Ilgaz Yağan, Tuana Öner, Emre Biçer, Orkan AltaşSüre: 1 saat 40 dk.

58

Page 59: 32. Genç Günler Broşürü

OTOGARGARAKartal Vali Erol Çakır Çok Programlı Anadolu Lisesi

Ümraniye Sahnesi 18 Mayıs Çarşamba, 19:00

Otogarda Geçen Komik Hikâyeler

Yazan: Yılmaz ErdoğanYöneten: Ecem OkçularDekor - Kostüm: Tiyatro TopluluğuOyuncular: Volkan Eren, Umut Güder, Okan Aydın, Samed Aydoğdu, Eda Altay, Esmanur Keleş, Salih Şimşek, Ensari Altın, Ferhat Gül, Nurhayat Cansız, Bahar Arı, Ömer Nama, Sezgin Çeçen, Süleyman Çicihan, Aleyna Karakin, Sümerya Yoldaş, Rabia Yamaç, Dilan Uzuner, Hazal Gezgin, Merve Özgün, Ebru Açar, Büşra Sönmez, Yağmur AslantepeSüre: 2 saat

GIORDANO BRUNOBeşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi

Kağıthane Sadabad Sahnesi18 Mayıs Çarşamba, 19:00

16. yüzyılda düşüncelerinden dolayı Engizisyon Mahkemesi tarafından yakılarak öldürülen Giordano Bruno’nun yaşamı ve yargılama süreci anlatılır.

Yazan: Erhan GökgücüYöneten: Cansu Ekizoğlu, Evrim Zeybek, Su Lara Aslan, Zeynep ÇamlılarDekor-Kostüm: Baal SahnesiOyuncular: Afra Sevil, Altuğ Altetmek, Barış Bingöl, Bilge Kızıltan, Can Taşan, Can Arda Kopal, Cemre Mutaf, Damla Kılıç, Deniz Tuna Yalçın, Efe Doğuer, Emre Şahin, Eren Enöz, Hazal Atlı, İdil Dabak, Kerem Kırlaroğlu, Koray Keskin, Kumru Kaleli, Mustafa Samur, Nihan Bayraktar, Nihan Sarıoğlu, Oğuzhan Akbıyık, Osman Efe Çetin, Özge Karagöz, Pelin Aydın, Tanya Arısoy, Utkan Bülbül, Zeynep SağlamSüre: 110 dk.

59

Page 60: 32. Genç Günler Broşürü

SERGİ

Page 61: 32. Genç Günler Broşürü

GENÇ TASARIMCILAR SERGİSİ II

Fatih Reşat Nuri Sahnesi9-19 Mayıs

Sergi, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Dekorları ve Kostümü Bölümü öğrencilerinin, 2015-2016 eğitim döneminde yapmış oldukları dekor, kostüm ve kukla projelerinin örneklerinden oluşmaktadır.

Katılımcılar; Anna Maria Karayorgi, Asude Kılıç, Atahan Gökçe, Berna Tosunoğlu, Buğra Erkenci, Duygu Can, Esin Güçlü, Gürkan Özer, Işıl Çelik, Hatice Deniz, Kardelen Başkan, Nadide Çoban, Sitem Caca, Merve Yörük, Naz Bender, Zanna Abasova, Aytaç Özsatmaz

61

Page 62: 32. Genç Günler Broşürü

ATÖLYELER

Page 63: 32. Genç Günler Broşürü

ARİF AKKAYA ile “Yolculuk” Rol ve Sahne Analizi

Harbiye Muhsin Ertuğrul Stüdyo 9, 10, 11 Mayıs

Arif Akkaya, 1982’de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne başladı. İstanbul Devlet Tiyatrosu, İstanbul Şehir Tiyatrosu, Ankara Birlik Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Hadi Çaman Tiyatrosu, Duru Tiyatro ve İstanbul Halk Tiyatrosu gibi topluluklarda oyuncu ve yönetmen olarak çalışmalar yaptı.1986 yılında Şehir Tiyatroları’ndan bazı arkadaşları ile birlikte Tiyatro Odası’nın kuruluşunda yer aldı. Ayrıca kendi kurduğu Tiyatro A adında bir toplulukta reji ve oyunculuk çalışmaları yaptı. 1987 yılından beri çeşitli tiyatro, sinema ve televizyon çalışmaları yapmaktadır.Atölye katılımcılarının, konservatuvar ve üniversitelerin oyunculuk ve ilgili bölümlerinden mezun olmaları ve/veya profesyonel oyunculuk yapmaları şartı aranmaktadır.İlgililerin 5 Mayıs Perşembe gününe kadar [email protected] adresine kısa özgeçmişleriyle başvurmaları rica olunur.

GÖKHAN ERARSLAN “Oyun Yazmanın İlk Adımları”

Harbiye Muhsin Ertuğrul Stüdyo12, 13, 14, 15, 16 Mayıs, 14:00-17:00

Gökhan Erarslan, 1982 doğumlu oyun yazarı ve yönetmenidir. 2005 senesinde British Council, Oyun Yaz Projesi’ne seçildi ve bir yıl süreyle yazarlık atölyelerinde bulundu. 2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık ve Dramaturgi Anasanat Dalı’nda başladığı lisans eğitimini 2010 yılında bölüm birinciliği ile tamamladı. 2010 yılında Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi içinde yer aldı.TRT için belgesel ve çeşitli programlarda metin yazarlığı yapmasının yanı sıra seslendirme de yapmaktadır. İlgililerin 9 Mayıs Pazartesi gününe kadar [email protected] adresine kısa özgeçmişleriyle başvurmaları rica olunur.

63

Page 64: 32. Genç Günler Broşürü

SÖYLEŞİLER

Page 65: 32. Genç Günler Broşürü

AYLA ALGAN ile “Hamlet Üzerine”

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi9 Mayıs Pazartesi, 13:00

ALTAN VAROL “Unutulan Türkçemiz”

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi13 Mayıs Cuma, 14:00

ENGİN ULUDAĞ “İstanbul’da Sanat Gezisi”

16 Mayıs Pazartesi, 10.30

ÖZEN YULA “Günümüzde Oyun Yazmak”

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi9 Mayıs Pazartesi, 14:00

SERPİL MURTEZAOĞLU “Hareketin Kültürel Temelleri ve Gösteri Sanatlarında Ses Kullanımı”

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi14 Mayıs Cumartesi, 14:00

65

Page 66: 32. Genç Günler Broşürü

32. Genç Günler Sorumlusu: Özgür Kaymak

32. Genç Günler Sorumlu Yardımcıları: Başak Erzi, Nurdan Kalınağa, Okan Patırer, Özgür Dereli, Simin Koçoğlu

Tomris İncer 7. Liseler Arası Tiyatro Buluşması Koordinatörü: Özgür Dereli

Organizasyon Sorumluları: Damla Cangül, Fatma İnan, Kamer Karabektaş, Neşe Ceren Aktay, Nilay Bağ

Konser Organizasyon Koordinatörü: Fatma Okumuş

Işık Birimi Sorumlusu: Zilkifli Özdemir

Efekt Birimi Sorumlusu: Ersin Aşar

Sahne Sorumlusu: Murtaza Demir

Aksesuvar Birimi Sorumlusu: Özkan Balsoy

Seyirci Koordinasyonu: Fikri Yüksel, Bengi Avşar, Begüm Noyan, Dilek Üngan

Basın Sorumlusu: Tülay Baran

Halkla İlişkiler Sorumlusu: Sevilay Gök Gündoğdu

Basın ve Halkla İlişkiler: İrem Kayar, Nazan Sağlam, Yusuf Uzun, Aylin Elif Türdü, Koray Gün

Ulaşım Sorumlusu: Ali Öcal

Grafik Tasarım: Ayça Özgür

Tanıtım Müziği: Ece Kılıçkaplan, Lider Çelik

Fotoğraf Ve Video: Nesrin Kadıoğlu, Ahmet Çelikbaş

Festival Tanıtım Videosu: Emre Gökmen Turgaylı

Sahne Görevlileri: Aslı Menaz, Aslı Şahin, Asrın Gurur Kuyucak, Aybar Taştekin, Ayşecan Tatari, Berfu Aydoğan, Buğra Can Ildırışık, Çağatay Palabıyık, Çağlar Ozan Aksu, Destan Batmaz, Dilay Taşkaya, Direnç Dedeoğlu, Dolunay Pircioğlu, Edip Tepeli, Emel Bertan, Emre Çağrı Akbaba, Emre Karaoğlu, Emre Şen, Erkan Akkoyunlu, Ertan Kılıç, Esen Koçer, Eylül Soğukçay, Gizem Akkuş, Gülce Çakır, Gülşah Bayar, Gürkan Başbuğ, Hazal Uprak, Irmak Örnek, Lale Kabul, Muhammet Emre Kaya, Musa Arslanali, Neşe Ceren Aktay, Onur Işıkoğlu, Pervin Bağdat, Seda Çavdar, Serap Doğan, Şeyda Arslan, Şirin Kılavuz, Tanju Girişken, Tuğçe Açıkgöz, Volkan Öztürk, Yağmur Damcıoğlu, Yeşim Mazıcıoğlu, Zeynep Çelik Küreş

İBB Şehir Tiyatroları Genç Tiyatro Konservatuvar ve GSF

Misafir Ekipler Liseler

Darülbedayi Atölyesi

Kapanış Konser

Bediha Muvahhit Ödül Töreni

BALONPİTİ15:00 ÜZGÜN A. ÜLKESİ

ÖZÜ ODA TİYATROSU"ŞEHİR BÜYÜYOR"

TİYATRO TERMİNAL "DON KİŞOT'UN

GÖRÜLMEDİK SERÜVENİ"

OYUNA DEVAM"HAYYAM"

FAZLA MESAİ TİYATRO GRUBU"MACBETH"

DARÜLBEDAYİ ATÖLYESİ "BANA BİR 'KÜÇÜK PRENS' ANLATIR MISIN"

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİCENNET KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ

"KANLI NİGAR"

ÖZEL ÜMRANİYE UMUT ANADOLU LİSESİ"F.NIETZSCHE'NİN DEYİŞLERİYLE

KRALIN YENİ ELBİSESİ"

GÜNGÖREN ERDEM BAYAZIT ANADOLU LİSESİ "TERSİNE DÜNYA"

İÜ VAKFI ÖZEL ADIGÜZEL GÜZEL SANATLAR LİSESİ

"SON 6 SAAT"

MALTEPE ORHANGAZİ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ

"OTOBÜS"

HÜSEYİN AVNİ SÖZEN ANADOLU LİSESİ "HİSSELİ HARİKALAR KUMPANYASI"

YEDİTEPE ÖZEL EĞİTİM MESLEK LİSESİ "MİM SHOW"

TEV İNANÇ TÜRKEŞ ÖZEL LİSESİ "BAHAR NOKTASI"

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR LİSESİ "HÜZÜNLÜ HİKAYELER"

DİYARBAKIR ORTADOĞU KOLEJİ"CİMRİ"

CEMAL REŞİT REY GÜZEL SANATLAR LİSESİ

"KIRMIZI"

ORTAKÖY ZÜBEYDE HANIMMESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ "KAHRAMAN BAKKAL SÜPERMARKETE KARŞI"

SAINT BENOIT FRANSIZ LİSESİ "ENTRİKALI DOLAP KOMEDYASI"

SABAHATTİN ZAİM ANADOLU LİSESİ"KADINLAR DA SAVAŞIRSA"

ABİDİN NESİMİ FATİNOĞLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

"SEN HİÇ ATEŞBÖCEĞİ GÖRDÜN MÜ"

BEŞİKTAŞ BİNGÜL ERDEM ANADOLU LİSESİ

"BİR GARİP OYUN"

ATAKÖY ANADOLU LİSESİ "FARE KAPANI"

NİŞANTAŞI RÜŞTÜ UZEL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

"AH ŞU GENÇLER"

İBRAHİM ÖZAYDIN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

"ŞAİR EVLENMESİ"

KAĞITHANE ANADOLU LİSESİ "NE DERSİN AZİZİM?"

GALATASARAY LİSESİ "ÖLESİYE"

SAKIP SABANCI ANADOLU LİSESİ "YAŞLI KADININ ZİYARETİ"

VEFA LİSESİ "BULUŞMA YERİ"

FMV ÖZEL ERENKÖY IŞIK LİSESİ "DEVEKUŞU KABARE AŞK OLSUN"

ÖZEL SEVİNÇ KOLEJİ "LOTTE NAAPSIN?"

GÜNGÖREN GENÇOSMAN İMKBÇOK PROGRAMLI ANADOLULİSESİ

"YAŞAR NE YAŞAR NE YAŞAMAZ"

ÖZDEMİR SABANCI EMİRGAN ANADOLU LİSESİ

"FEHİM PAŞA KONAĞI"

ÖZEL ANABİLİM ANADOLU LİSESİ MÜZİKAL TİYATRO TOPLULUĞU

"YEDİ KOCALI HÜRMÜZ"

ÖZEL FLORYA FİNAL LİSESİ"YERALTI"

ÖZEL TARHAN KOLEJİ "HAYVAN ÇİFTLİĞİ"

KARTAL VALİ EROL ÇAKIR ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ

"OTOGARGARA"

BEŞİKTAŞ ATATÜRK ANADOLU LİSESİ "GİORDANO BRUNO"

KÜLSAT SANAT AKADEMİSİ TİYATRO BÖLÜMÜ

"ORKESTRA"

NOTRE DAME DE SION "ARTİZ MEKTEBİ"

BAĞCILAR OSMANGAZİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

"AH ŞU BÜYÜKLER"

HAYRULLAH KEFOĞLU ANADOLU LİSESİ "TRAJİKOMİK"

ANKARA ÜNİVERSİTESİ DTCF

LAFTA TİYATRO

"ÖLÜMCÜL ÇOCUK PARKI YARALANMALARI"

BAKIRKÖY 70. YIL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

"ZORAKİ TABİP"

ŞİŞLİ MESLEK VE TEKNİKANADOLU LİSESİ

"ÖZGÜRLÜĞÜN BEDELİ"

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

DEVLET KONSERVATUVARI

"TAVŞAN DELİĞİ"

MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ

DEVLET KONSERVATUVARI

"LARGO DESOLATO"

MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ

DEVLET KONSERVATUVARI

"CADI KAZANI"

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

PANTOMİM SANAT DALI

"FİKR-İ MİM"

BEDİA MUVAHHİD ÖDÜL TÖRENİ

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ G.S.F

TİYATRO BÖLÜMÜ

"GLENGARRY GLEN ROSS"

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ G.S.F

TİYATRO BÖLÜMÜ

"BERNARDA ALBA'NIN EVİ"

DOKUZ EYLÜL MÜHENDİSLİK OYUNCULARI "ROSENCRANTZ VE

GUILDENSTERN ÖLDÜLER"

AYDIN ÜNİVERSİTESİ

OYUNCULUK BÖLÜMÜ

"OPHELIA"

KOÇ ÜNİVERSİTESİ TİYATRO TOPLULUĞU

"YAŞLI KADININ ZİYARETİ"

KARTAL BELEDİYE TİYATROSU "KAFKAS TEBEŞİR DAİRESİ"

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAHNE MEYDAN TİYATRO TOPLULUĞU

"TARLA KUŞUYDU JULIET"

MEF ÜNİVERSİTESİTİYATRO TOPLULUĞU

"LÜKÜS HAYAT"

İNGER TİYATRO "KABARE"

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ G.S.F.

OYUNCULUK BÖLÜMÜ

"İÇERDEKİLER"

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ G.S.F.

OYUNCULUK BÖLÜMÜ

"ÖLÜM VE KIZ"

İBB ŞEHİR TİYATROLARI

GENÇ TİYATRO

"KOMİK PARA"

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ DEVLET

KONSERVATUVARI

"80 GÜNDE DEVRİ ALEM"

BUDALASULTAN "BEN Mİ GÖRDÜM KELEBEK OLDUĞUMU DÜŞÜMDE BEN OLDUĞUNU DÜŞLEYEN KELEBEK Mİ"

AYRI TELDEN TİYATRO "DERİNLİKLER"

PRAXIS PERFORM "JEAN PAUL MARAT"

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

G.S.F

"DELİ DUMRUL"

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

G.S.F

"BURUN"

PATNOS BELEDİYE TİYATROSU ADIM TİYATRO KULÜBÜ

"KARIMLA EVLENİYORUM"

TİYATRO YANSIMA "LACİVERT GÖLGELİ ADAMLAR"

HALİÇ ÜNİVERSİTESİ KONSERVATUVARI

"8 KADIN"

İBB ŞEHİR TİYATROLARI

GENÇ TİYATRO

"YOLCULAR"

BENSU ORHUNÖZ VE

HAKAN ELBİR KONSERİ

KARA TİYATRO "İŞTE BAŞ İŞTE GÖVDE İŞTE KANATLAR"

İBB ŞEHİR TİYATROLARI

GENÇ TİYATRO

"KOMİK PARA"

DOĞUŞTAN OYUNCULAR "LYSISTRATA"

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ G.S.F

TİYATRO BÖLÜMÜ

"INISHMAAN’IN SAKATI"

OSMANGAZİ BELEDİYE TİYATROSU "MAKİNE"

İBB ŞEHİR TİYATROLARI

GENÇ TİYATRO

"OLEANNA"

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ

OYUNCULUK BÖLÜMÜ

"EVERYMAN"

MEF ÜNİVERSİTESİ TİYATRO TOPLULUĞU

"LÜKÜS HAYAT"

KADIKÖY HALK EĞİTİM MERKEZİ DENEME SAHNESİ "BÜYÜK ROMULUS"

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ TİYATRO TOPLULUĞU "TARTUFFE"

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ

DEVLET KONSERVATUVARI

TİYATRO MİMO "SESSİZ"

DARÜLBEDAYİ ATÖLYESİ "TÖRE"KADIKÖY TİYATRO OYUNCULARI

"KEŞANLI VE ALİ DESTANI"

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ TİYATRO TOPLULUĞU

"KUZEY IŞIKLARI"

YAKIN TİYATRO "OLASI KATİL"

OZAN AKGÜN "GÜLİSTANDAN HARİSTANA"

DARÜLBEDAYİ ATÖLYESİ "TÖRE"

İSTANBUL BAROSU TİYATROSU"ARISTOPHANES’İN BARIŞI"

EKİM TİYATROSU "PİÇ"

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ TİYATRO TOPLULUĞU

"CEHENNEME GİT"

AFYONKARAHİSAR BELEDİYE ŞEHİR TİYATROSU

"KANLI NİGAR"

YILDIZ TEKNİKÜNİVERSİTESİ OYUNCULARI

"BÖLGE HASTANESİ"

GAZİ ÜNİVERSİTESİ TİYATRO AKADEMİ "BULUŞMA YERİ"

TİYATRO SEMPATİ "HAYVANAT BAHÇESİ HİKAYESİ"

EDİRNE SANAT EVİ TİYATRO TOPLULUĞU

"KUŞ ALBAY"

DENİZLİ EDEBİYAT DOSTLARI TİYATRO TOPLULUĞU

"BANA BİR PİCASSO GEREK"

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ G.S.F.

"KAFES"BİR HAYAL TİYATRO "SARSINTI"

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ OYUNCULARI

"KARMAKARIŞIK"

KARAVAN SANAT TİYATROSU "BEN RUHİ BEY NASILIM"

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

DEVLET KONSERVATUVARI

"OYUNLARLA YAŞAYANLAR"

BEYKOZ EĞİTİME DESTEK DERNEĞİ "BİR İSTANBUL HATIRASI"

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ GÖSTERİ SANATLARI KULÜBÜ

"SİNYAL SESİNDEN SONRA"

İBB ŞEHİR TİYATROLARI GENÇ TİYATRO

"OLEANNA"

19:00

14:00

19:00

14:00

18:30

19:00

14:00

18:30

14:00

19:00

14:00

19:00

14:00

19:00

14:00

19:00

14:00

19:00

14:00

19:00

19:00

18:30

14:00

19:00

14:00

19:00

FatihReşat Nuri

Sahnesi

KağıthaneSadabadSahnesi

KadıköyHaldun Taner

Sahnesi

32.GENÇ

GÜNLER

MAYIS

ÜsküdarMusahipzadeCelâl Sahnesi

ÜsküdarKerem Yılmazer

SahnesiÜmraniyeSahnesi

GaziosmanpaşaSahnesi

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

Pzt.

Sl.

Çrş.

Prş.

Cm.

Cts.

Pz

Pzt.

Sl.

Çrş.

Prş.

Cm.

Seyirci İletişim Merkezi(0212) 455 39 00 ‘dan sahnelerimize ulaşabilirsiniz.

/stgencgunler /gencgunler

Page 67: 32. Genç Günler Broşürü

32. Genç Günler Sorumlusu: Özgür Kaymak

32. Genç Günler Sorumlu Yardımcıları: Başak Erzi, Nurdan Kalınağa, Okan Patırer, Özgür Dereli, Simin Koçoğlu

Tomris İncer 7. Liseler Arası Tiyatro Buluşması Koordinatörü: Özgür Dereli

Organizasyon Sorumluları: Damla Cangül, Fatma İnan, Kamer Karabektaş, Neşe Ceren Aktay, Nilay Bağ

Konser Organizasyon Koordinatörü: Fatma Okumuş

Işık Birimi Sorumlusu: Zilkifli Özdemir

Efekt Birimi Sorumlusu: Ersin Aşar

Sahne Sorumlusu: Murtaza Demir

Aksesuvar Birimi Sorumlusu: Özkan Balsoy

Seyirci Koordinasyonu: Fikri Yüksel, Bengi Avşar, Begüm Noyan, Dilek Üngan

Basın Sorumlusu: Tülay Baran

Halkla İlişkiler Sorumlusu: Sevilay Gök Gündoğdu

Basın ve Halkla İlişkiler: İrem Kayar, Nazan Sağlam, Yusuf Uzun, Aylin Elif Türdü, Koray Gün

Ulaşım Sorumlusu: Ali Öcal

Grafik Tasarım: Ayça Özgür

Tanıtım Müziği: Ece Kılıçkaplan, Lider Çelik

Fotoğraf Ve Video: Nesrin Kadıoğlu, Ahmet Çelikbaş

Festival Tanıtım Videosu: Emre Gökmen Turgaylı

Sahne Görevlileri: Aslı Menaz, Aslı Şahin, Asrın Gurur Kuyucak, Aybar Taştekin, Ayşecan Tatari, Berfu Aydoğan, Buğra Can Ildırışık, Çağatay Palabıyık, Çağlar Ozan Aksu, Destan Batmaz, Dilay Taşkaya, Direnç Dedeoğlu, Dolunay Pircioğlu, Edip Tepeli, Emel Bertan, Emre Çağrı Akbaba, Emre Karaoğlu, Emre Şen, Erkan Akkoyunlu, Ertan Kılıç, Esen Koçer, Eylül Soğukçay, Gizem Akkuş, Gülce Çakır, Gülşah Bayar, Gürkan Başbuğ, Hazal Uprak, Irmak Örnek, Lale Kabul, Muhammet Emre Kaya, Musa Arslanali, Neşe Ceren Aktay, Onur Işıkoğlu, Pervin Bağdat, Seda Çavdar, Serap Doğan, Şeyda Arslan, Şirin Kılavuz, Tanju Girişken, Tuğçe Açıkgöz, Volkan Öztürk, Yağmur Damcıoğlu, Yeşim Mazıcıoğlu, Zeynep Çelik Küreş

İBB Şehir Tiyatroları Genç Tiyatro Konservatuvar ve GSF

Misafir Ekipler Liseler

Darülbedayi Atölyesi

Kapanış Konser

Bediha Muvahhit Ödül Töreni

BALONPİTİ15:00 ÜZGÜN A. ÜLKESİ

ÖZÜ ODA TİYATROSU"ŞEHİR BÜYÜYOR"

TİYATRO TERMİNAL "DON KİŞOT'UN

GÖRÜLMEDİK SERÜVENİ"

OYUNA DEVAM"HAYYAM"

FAZLA MESAİ TİYATRO GRUBU"MACBETH"

DARÜLBEDAYİ ATÖLYESİ "BANA BİR 'KÜÇÜK PRENS' ANLATIR MISIN"

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİCENNET KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ

"KANLI NİGAR"

ÖZEL ÜMRANİYE UMUT ANADOLU LİSESİ"F.NIETZSCHE'NİN DEYİŞLERİYLE

KRALIN YENİ ELBİSESİ"

GÜNGÖREN ERDEM BAYAZIT ANADOLU LİSESİ "TERSİNE DÜNYA"

İÜ VAKFI ÖZEL ADIGÜZEL GÜZEL SANATLAR LİSESİ

"SON 6 SAAT"

MALTEPE ORHANGAZİ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ

"OTOBÜS"

HÜSEYİN AVNİ SÖZEN ANADOLU LİSESİ "HİSSELİ HARİKALAR KUMPANYASI"

YEDİTEPE ÖZEL EĞİTİM MESLEK LİSESİ "MİM SHOW"

TEV İNANÇ TÜRKEŞ ÖZEL LİSESİ "BAHAR NOKTASI"

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR LİSESİ "HÜZÜNLÜ HİKAYELER"

DİYARBAKIR ORTADOĞU KOLEJİ"CİMRİ"

CEMAL REŞİT REY GÜZEL SANATLAR LİSESİ

"KIRMIZI"

ORTAKÖY ZÜBEYDE HANIMMESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ "KAHRAMAN BAKKAL SÜPERMARKETE KARŞI"

SAINT BENOIT FRANSIZ LİSESİ "ENTRİKALI DOLAP KOMEDYASI"

SABAHATTİN ZAİM ANADOLU LİSESİ"KADINLAR DA SAVAŞIRSA"

ABİDİN NESİMİ FATİNOĞLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

"SEN HİÇ ATEŞBÖCEĞİ GÖRDÜN MÜ"

BEŞİKTAŞ BİNGÜL ERDEM ANADOLU LİSESİ

"BİR GARİP OYUN"

ATAKÖY ANADOLU LİSESİ "FARE KAPANI"

NİŞANTAŞI RÜŞTÜ UZEL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

"AH ŞU GENÇLER"

İBRAHİM ÖZAYDIN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

"ŞAİR EVLENMESİ"

KAĞITHANE ANADOLU LİSESİ "NE DERSİN AZİZİM?"

GALATASARAY LİSESİ "ÖLESİYE"

SAKIP SABANCI ANADOLU LİSESİ "YAŞLI KADININ ZİYARETİ"

VEFA LİSESİ "BULUŞMA YERİ"

FMV ÖZEL ERENKÖY IŞIK LİSESİ "DEVEKUŞU KABARE AŞK OLSUN"

ÖZEL SEVİNÇ KOLEJİ "LOTTE NAAPSIN?"

GÜNGÖREN GENÇOSMAN İMKBÇOK PROGRAMLI ANADOLULİSESİ

"YAŞAR NE YAŞAR NE YAŞAMAZ"

ÖZDEMİR SABANCI EMİRGAN ANADOLU LİSESİ

"FEHİM PAŞA KONAĞI"

ÖZEL ANABİLİM ANADOLU LİSESİ MÜZİKAL TİYATRO TOPLULUĞU

"YEDİ KOCALI HÜRMÜZ"

ÖZEL FLORYA FİNAL LİSESİ"YERALTI"

ÖZEL TARHAN KOLEJİ "HAYVAN ÇİFTLİĞİ"

KARTAL VALİ EROL ÇAKIR ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ

"OTOGARGARA"

BEŞİKTAŞ ATATÜRK ANADOLU LİSESİ "GİORDANO BRUNO"

KÜLSAT SANAT AKADEMİSİ TİYATRO BÖLÜMÜ

"ORKESTRA"

NOTRE DAME DE SION "ARTİZ MEKTEBİ"

BAĞCILAR OSMANGAZİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

"AH ŞU BÜYÜKLER"

HAYRULLAH KEFOĞLU ANADOLU LİSESİ "TRAJİKOMİK"

ANKARA ÜNİVERSİTESİ DTCF

LAFTA TİYATRO

"ÖLÜMCÜL ÇOCUK PARKI YARALANMALARI"

BAKIRKÖY 70. YIL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

"ZORAKİ TABİP"

ŞİŞLİ MESLEK VE TEKNİKANADOLU LİSESİ

"ÖZGÜRLÜĞÜN BEDELİ"

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

DEVLET KONSERVATUVARI

"TAVŞAN DELİĞİ"

MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ

DEVLET KONSERVATUVARI

"LARGO DESOLATO"

MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ

DEVLET KONSERVATUVARI

"CADI KAZANI"

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

PANTOMİM SANAT DALI

"FİKR-İ MİM"

BEDİA MUVAHHİD ÖDÜL TÖRENİ

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ G.S.F

TİYATRO BÖLÜMÜ

"GLENGARRY GLEN ROSS"

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ G.S.F

TİYATRO BÖLÜMÜ

"BERNARDA ALBA'NIN EVİ"

DOKUZ EYLÜL MÜHENDİSLİK OYUNCULARI "ROSENCRANTZ VE

GUILDENSTERN ÖLDÜLER"

AYDIN ÜNİVERSİTESİ

OYUNCULUK BÖLÜMÜ

"OPHELIA"

KOÇ ÜNİVERSİTESİ TİYATRO TOPLULUĞU

"YAŞLI KADININ ZİYARETİ"

KARTAL BELEDİYE TİYATROSU "KAFKAS TEBEŞİR DAİRESİ"

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAHNE MEYDAN TİYATRO TOPLULUĞU

"TARLA KUŞUYDU JULIET"

MEF ÜNİVERSİTESİTİYATRO TOPLULUĞU

"LÜKÜS HAYAT"

İNGER TİYATRO "KABARE"

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ G.S.F.

OYUNCULUK BÖLÜMÜ

"İÇERDEKİLER"

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ G.S.F.

OYUNCULUK BÖLÜMÜ

"ÖLÜM VE KIZ"

İBB ŞEHİR TİYATROLARI

GENÇ TİYATRO

"KOMİK PARA"

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ DEVLET

KONSERVATUVARI

"80 GÜNDE DEVRİ ALEM"

BUDALASULTAN "BEN Mİ GÖRDÜM KELEBEK OLDUĞUMU DÜŞÜMDE BEN OLDUĞUNU DÜŞLEYEN KELEBEK Mİ"

AYRI TELDEN TİYATRO "DERİNLİKLER"

PRAXIS PERFORM "JEAN PAUL MARAT"

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

G.S.F

"DELİ DUMRUL"

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

G.S.F

"BURUN"

PATNOS BELEDİYE TİYATROSU ADIM TİYATRO KULÜBÜ

"KARIMLA EVLENİYORUM"

TİYATRO YANSIMA "LACİVERT GÖLGELİ ADAMLAR"

HALİÇ ÜNİVERSİTESİ KONSERVATUVARI

"8 KADIN"

İBB ŞEHİR TİYATROLARI

GENÇ TİYATRO

"YOLCULAR"

BENSU ORHUNÖZ VE

HAKAN ELBİR KONSERİ

KARA TİYATRO "İŞTE BAŞ İŞTE GÖVDE İŞTE KANATLAR"

İBB ŞEHİR TİYATROLARI

GENÇ TİYATRO

"KOMİK PARA"

DOĞUŞTAN OYUNCULAR "LYSISTRATA"

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ G.S.F

TİYATRO BÖLÜMÜ

"INISHMAAN’IN SAKATI"

OSMANGAZİ BELEDİYE TİYATROSU "MAKİNE"

İBB ŞEHİR TİYATROLARI

GENÇ TİYATRO

"OLEANNA"

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ

OYUNCULUK BÖLÜMÜ

"EVERYMAN"

MEF ÜNİVERSİTESİ TİYATRO TOPLULUĞU

"LÜKÜS HAYAT"

KADIKÖY HALK EĞİTİM MERKEZİ DENEME SAHNESİ "BÜYÜK ROMULUS"

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ TİYATRO TOPLULUĞU "TARTUFFE"

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ

DEVLET KONSERVATUVARI

TİYATRO MİMO "SESSİZ"

DARÜLBEDAYİ ATÖLYESİ "TÖRE"KADIKÖY TİYATRO OYUNCULARI

"KEŞANLI VE ALİ DESTANI"

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ TİYATRO TOPLULUĞU

"KUZEY IŞIKLARI"

YAKIN TİYATRO "OLASI KATİL"

OZAN AKGÜN "GÜLİSTANDAN HARİSTANA"

DARÜLBEDAYİ ATÖLYESİ "TÖRE"

İSTANBUL BAROSU TİYATROSU"ARISTOPHANES’İN BARIŞI"

EKİM TİYATROSU "PİÇ"

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ TİYATRO TOPLULUĞU

"CEHENNEME GİT"

AFYONKARAHİSAR BELEDİYE ŞEHİR TİYATROSU

"KANLI NİGAR"

YILDIZ TEKNİKÜNİVERSİTESİ OYUNCULARI

"BÖLGE HASTANESİ"

GAZİ ÜNİVERSİTESİ TİYATRO AKADEMİ "BULUŞMA YERİ"

TİYATRO SEMPATİ "HAYVANAT BAHÇESİ HİKAYESİ"

EDİRNE SANAT EVİ TİYATRO TOPLULUĞU

"KUŞ ALBAY"

DENİZLİ EDEBİYAT DOSTLARI TİYATRO TOPLULUĞU

"BANA BİR PİCASSO GEREK"

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ G.S.F.

"KAFES"BİR HAYAL TİYATRO "SARSINTI"

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ OYUNCULARI

"KARMAKARIŞIK"

KARAVAN SANAT TİYATROSU "BEN RUHİ BEY NASILIM"

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

DEVLET KONSERVATUVARI

"OYUNLARLA YAŞAYANLAR"

BEYKOZ EĞİTİME DESTEK DERNEĞİ "BİR İSTANBUL HATIRASI"

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ GÖSTERİ SANATLARI KULÜBÜ

"SİNYAL SESİNDEN SONRA"

İBB ŞEHİR TİYATROLARI GENÇ TİYATRO

"OLEANNA"

19:00

14:00

19:00

14:00

18:30

19:00

14:00

18:30

14:00

19:00

14:00

19:00

14:00

19:00

14:00

19:00

14:00

19:00

14:00

19:00

19:00

18:30

14:00

19:00

14:00

19:00

FatihReşat Nuri

Sahnesi

KağıthaneSadabadSahnesi

KadıköyHaldun Taner

Sahnesi

32.GENÇ

GÜNLER

MAYIS

ÜsküdarMusahipzadeCelâl Sahnesi

ÜsküdarKerem Yılmazer

SahnesiÜmraniyeSahnesi

GaziosmanpaşaSahnesi

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

Pzt.

Sl.

Çrş.

Prş.

Cm.

Cts.

Pz

Pzt.

Sl.

Çrş.

Prş.

Cm.

Seyirci İletişim Merkezi(0212) 455 39 00 ‘dan sahnelerimize ulaşabilirsiniz.

/stgencgunler /gencgunler

Page 68: 32. Genç Günler Broşürü

Ümraniye SahnesiAdres: Haldun Alagaş Spor Kompleksi Ümraniye/İstanbul

Kağıthane Sadabad SahnesiAdres: Kağıthane Belediyesi Kültür Merkezi İçerisinde Kağıthane/İstanbul

Üsküdar Kerem Yılmazer SahnesiAdres: Fahri Atabey Caddesi, Belediye İş Hanı, No: 79

(Kiler Market Karşısı) Üsküdar/İstanbul

Fatih Reşat Nuri SahnesiAdres: Saraçhane Başı Bozdoğan Kemeri Unkapanı Fatih/İstanbul

Kadıköy Haldun Taner SahnesiAdres: İskele Meydanı Kadıköy

Üsküdar Musahipzade Celal SahnesiAdres: Halk Cad. Kefçedede Mah. Doğancılar Üsküdar/İstanbul

Gaziosmanpaşa Sahnesi Adres:Merkez Mah. Ordu Cad. Gaziosmanpaşa Kültür Merkezi Kat:3

Gaziosmanpaşa – İstanbul

Sahnelerimiz