of 9 /9
S PECY F I K ACJA CECHY KLUCZOWE Autokonfiguracja ustawień adaptująca się do każdego łącza Inteligentna akwizycja dla wielu długości fal umieszczona w widoku liniowym opartym na ikonach Kompleksowa analiza usterek i podpowiedzi Skonsolidowany widok łącza dwukierunkowego (zgłoszony patent) Generacja plików trasy OTDR (.sor) Automatyczne wartości progowe pass/fail zgodne z normami TIA/ IEC dla przedsiębiorstw/centrów danych (opcjonalnie) Jednoczesne testowanie dwóch włókien w trybie pętli zwrotnej (opcjonalnie) KLUCZOWE ZASTOSOWANIA SIECIOWE Sieci dostępowe punkt-punkt Ostatnia mila FTTx Certyfikacja LAN/WAN, dla przedsiębiorstw i centrów danych FTTx/PON MDU Fronthaul (FTTA, DAS i small cells) oraz backhaul Pasywne sieci optyczne LAN (POL) Sieci Metro i dalekiego zasięgu CWDM/DWDM Certyfikacja kabli (pomiar IL/ORL) Charakteryzacja kabli MPO inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) Upraszcza testy OTDR, jednocześnie optymalizując doadność charakteryzacji dla wszystkich topologii sieci. iOLM posiada inteligentny algorytm , który dopasowuje się do kontekstu. Wcż bezkonkurencyjny w branży, iOLM dynamicznie lokalizuje i identyfi kuj e wszystkie komponenty sieciowe i usterki z maksymal ną rozdzielczościąa wszystko to za pomocą jednego przycisku. KOMPATYBILNE PLATFORMY Powered by TECHNOLOGY ZAUTOMATYZOWANE I PROFESJONALNE TESTOWANIE SIECI ŚWIATŁOWODOWYCH DLA KAŻDEGO 4 Diamond TECHNOLOGY REVIEWS 2012 Platforms Poręczny OTDR Seria MaxTester 700B/C FTB-1v2/ FTB-1 Pro FTB-2/ FTB-2 Pro FTB-4 Pro Dostępny na urządzenia: › Seria MAX-700B OTDR › Seria FTB-700 OTDR › Seria FTB-7000E OTDR

inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) - rateart.pl · inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) Upraszcza testy OTDR, jednocześnie optymalizując dokładność charakteryzacji

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) - rateart.pl · inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) Upraszcza testy OTDR, jednocześnie optymalizując dokładność charakteryzacji

SP

EC

YF

IKA

CJ

A

CECHY KLUCZOWEAutokonfiguracja ustawień adaptująca się do każdego łącza

Inteligentna akwizycja dla wielu długości fal umieszczona w widoku liniowym opartym na ikonach

Kompleksowa analiza usterek i podpowiedzi

Skonsolidowany widok łącza dwukierunkowego (zgłoszony patent)

Generacja plików trasy OTDR (.sor)

Automatyczne wartości progowe pass/fail zgodne z normami TIA/IEC dla przedsiębiorstw/centrów danych (opcjonalnie)

Jednoczesne testowanie dwóch włókien w trybie pętli zwrotnej (opcjonalnie)

KLUCZOWE ZASTOSOWANIA SIECIOWESieci dostępowe punkt-punkt

Ostatnia mila FTTx

Certyfikacja LAN/WAN, dla przedsiębiorstw i centrów danych

FTTx/PON MDU

Fronthaul (FTTA, DAS i small cells) oraz backhaul

Pasywne sieci optyczne LAN (POL)

Sieci Metro i dalekiego zasięgu

CWDM/DWDM

Certyfikacja kabli (pomiar IL/ORL)

Charakteryzacja kabli MPO

inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM)

Upraszcza testy OTDR, jednocześnie optymalizując dokładność charakteryzacji dla wszystkich topologii sieci. iOLM posiada inteligentny algorytm , który dopasowuje się do kontekstu. Wciąż bezkonkurencyjny w branży, iOLM dynamicznie lokalizuje i identyfikuje wszystkie komponenty sieciowe i usterki z maksymalną rozdzielczością— a wszystko to za pomocą jednego przycisku.

KOMPATYBILNE PLATFORMY

P o w e r e d b y

T E C H N O L O G Y

ZAUTOMATYZOWANE I PROFESJONALNE TESTOWANIE SIECI ŚWIATŁOWODOWYCH DLA KAŻDEGO

4 DiamondTECHNOLOGY REVIEWS2012

Platforms

Poręczny OTDRSeria MaxTester 700B/C

FTB-1v2/FTB-1 Pro

FTB-2/FTB-2 Pro

FTB-4 Pro

Dostępny na urządzenia:› Seria MAX-700B OTDR› Seria FTB-700 OTDR› Seria FTB-7000E OTDR

Page 2: inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) - rateart.pl · inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) Upraszcza testy OTDR, jednocześnie optymalizując dokładność charakteryzacji

intelligent Optical Link Mapper (iOLM)

IDŹ O KROK DALEJ Z TESTAMI OTDRInnowacyjność jest kluczowa dla EXFO, dlatego inteligentna analiza sieci optycznych wykorzystująca kompleksową analizę i wizualizacjęsieci (iOLM) jest rozwiązaniem, które przechyla szalę zwycięstwa na stronę EXFO. iOLM pozwala Ci w pełni wykorzystywać TwojegoOTDRa, przenosząc zautomatyzowane pomiary na zupełnie nowy poziom, który pozwala nawet niewytrenowanemu technikowinatychmiastowo stać się ekspertem od pomiarów.

iOLM łączy doświadczenie EXFO w zakresie testowania światłowodów w prostym, łatwym w użyciu oprogramowaniu, które zwiększy możliwość testowania OTDR. Co więcej, EXFO projektuje i optymalizuje każdy model OTDR, aby zaoferować najlepszą możliwą wydajność, oferując rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.

iOLM—USUNIĘCIE ZŁOŻONOŚCI Z OTDRa

Testowanie OTDR stawia różne wyzwania...

WYCHODZĄC NAPRZECIW WYZWANIOM, EXFO OPRACOWAŁO LEPSZĄ METODĘ TESTOWANIA OPTYKI

ZŁE TRASY OTDR

NIEZLICZONA ILOŚĆ TRAS DO ANALIZY

POWTARZANIE TEGO SAMEGO DWA RAZY

SKOMPLIKOWANE URZĄDZENIE, SZKOLENIA/

WSPARCIE

2XX

Zmienia tradycyjnego OTDRa w przejrzyste, zautomatyzowane urządzenie dające poprawne wyniki za pierwszym razem, bez względu na poziom zaawansowania technika.

Wiele pomiarów w jednej sesji

Inteligentnaanaliza tras

Łączy wszystkie wyniki w jeden

widok łącza

Kompleksowa diagnostyka

iOLM dynamicznie dostosowuje parametry testowe dla każdego testowanego łącza, stosujac krótkie, średnie i długie impulsy

Na podstawie wielu pomiarów i przy pomocy zaawansowanych algorytmów, iOLM jest w stanie wykryć więcej zdarzeń z maksymalną rozdzielczością.

Wyniki są prezentowane graficznie w postaci ikon dla każdego zdarzenia, co ułatwia szybki dostęp do każdego z nich, włacznie ze statusem PASS/FAIL zgodnym z wybranym standardem lub nastawami, co eliminuje możliwośc pomyłki.

Zapewnia analizę zdarzeń zakończonych niepowodzeniem i sugeruje rozwiązania, co pomaga technikom szybko i skutecznie naprawić usterkę

3 SPOSOBY, ABY CZERPAĆ KORZYŚCI Z iOLM

OTDR combo (kod Oi)Uruchom iOLM i OTDR na tym samym urządzeniu

AktualizacjaDodaj opcję oprogramowania iOLM, nawet będąc w terenie.

Tylko iOLMZamów urządzenie tylko z aplikacją iOLM.

1 2 3

JAK TO DZIAŁA?

Page 3: inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) - rateart.pl · inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) Upraszcza testy OTDR, jednocześnie optymalizując dokładność charakteryzacji

intelligent Optical Link Mapper (iOLM)

UNIKALNE CECHY

PROSTE WDROŻENIA ŚWIATŁOWODÓW Z JEDNEGO KOŃCA

Technologia Link-Aware™ Optymalizacja przebiegu testów: Za pomocą jednego przycisku urządzenie automatycznie wykonuje rozpoznawanie łącza, ustawia optymalne parametry i uruchamia sekwencję akwizycji i analiz pomiarowych - przy wielu długościach fali - konsolidując wyniki uzyskane dla każdej sekcji łącza i każdego elementu sieci. Uzyskaj dokładne informacje od razu na każdym elemencie łączy i wykesportuj go do pojedynczego raportu.

Autokonfiguracja ustawieńBądź ekspertem: Wspierany przez technologię Link-Aware, iOLM samodzielnie zarządza ustawieniami wszystkich parametrów testowych, dzięki czemu jest zawsze gotowy do użycia i radykalnie skraca czas nauki obsługi. Minimalizuj szkolenia, unikaj błędnych konfiguracji i ułatwiaj technikom przejście od testowania miedzi do testów światłowodów.

+

Obraz łącza optycznegoAutoprzetwarzanie danych: Zapomnij o skomplikowanych trasach OTDR, uproszczony planista łącza zapewnia prosty podgląd badanego włókna z przejrzystymi ikonami i oceną pass/fail. Zdobądź aktualne wyniki: ocena całego łącza przedstawiona w graficznej formie, uzupełniona charakteryzacją zdarzeń i statusem włókna.

i

Inteligentna diagnozaPozwól się prowadzić: Wyposażony w niezliczoną ilość algorytmów i bazę potencjalnych uszkodzeń sieci, iOLM przeprowadzi Cię przez proces rozwiązywania problemów z siecią. Pożegnaj się z błędami w interptretacji tras i miej pewności, że wszyscy technicy, nie tylko ci najbardziej doświadczeni, będą w stanie efektywnie naprawić usterkę w miejscu jej wystąpienia.

.sor Generacja plików z trasami OTDRDopaaowany do istniejących procedur: iOLM moze generować uniwersalny i zgodny ze standardami format Bellcore (.sor) tras OTDR, aby współgrać z istniejącymi już raportami i wymaganiami przetwarzania. Trasa OTDR zawiera wszystkie dodatkowe infromacje zebrane przez iOLM, zapewniając bardziej kompleksowe wyniki.

Bidir. iOLM

1Pojedynczy plik iOLM na łączeKonsoliduj wyniki: iOLM daje więcej informacji o łączu w oparciu o wiele akwizycji, ale nie zirytuje Cię mnóstwem niepotrzebnych plików dla danego łącza. iOLM upraszcza raportowanie - to co otrzymasz w terenie, możesz zobaczyć i przetworzyć na komputerze!

Bidir. BIDIR. Dwukierunkowa analiza (przez oprogramowanie do przetwarzania danych FastReporter)Łączenie wyników: Zalecana w celu poprawnego scharakteryzowania spawu, analiza dwukierunkowa łączy wyniki z obu kierunków, aby zapewnić średnią stratę dla każdego zdarzenia. Zastosowanie analizy dwukierunkowej z iOLM zapewnia maksymalną rozdzielczość w obu kierunkach (wiele szerokości impulsów przy wielu długościach fali), a także skonsolidowany widok.

Page 4: inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) - rateart.pl · inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) Upraszcza testy OTDR, jednocześnie optymalizując dokładność charakteryzacji

intelligent Optical Link Mapper (iOLM)

BOOST YOUR EFFICIENCY

iOLM Advanced (iADV) b

Uśrednianie w czasie rzeczywistymAktywuje laser OTDR w trybie ciągłym i dostosowuje parametery bez potrzeby zatrzymywania lub powrotu do menu; trasa jest odświeżana w trybie rzeczywistym, co pozwala na monitorowanie światłowodu pod kątem nagłych zmian. Idealny do szybkiego przeglądu testowanego włókna, kontroli spawania w terenie, lub sprawdzenia łącza przez rozpoczęciem akwizycji iOLM.

Charakteryzacja splitterów 2:N iOLM jest jedynym rozwiązaniem na rynku z możliwością charakteryzacji splitterów 2:N z przejrzystymi wynikami pass/fail dla wielu wejść lub redundancji sieci. iOLM identyfikuje splittery 2:N, jak również ich obraz rozgałęzienia wejściowa, pozwalając użytkownikom na dokładną dokumentację sieci za pomocą jednego testu (w porównaniu do trzech testów przy zastosowaniu tradycyjnych metod).

iEXTryb iOLM Expert iEX to opcja oprogramowania zaprojektowana specjalnie dla eksperta lub menedżera testów światłowodowych, który wymaga większej elastyczności w dokumentowaniu plików tras w celach raportowania. Elastycznośc oznacza również, że można tworzyć własne elementy z własną ikoną i określonymi progami, aby lepiej pasowały do planów sieci, dzięki czemu ta opcja pozwala dodawać dodatkowe zdarzenia, usuwać zdarzenia lub ponownie analizować trasę.

iOLM Pro b (iPRO zawiera iADV oraz iLOOP)

iMFCharakteryzacja kabli MPO i rozwiązywanie problemów (iMF) C

W połączeniu z zewnętrznym switchem 1x12 MPO (dostarczanym przez EXFO), iOLM pozwala na szybsze niż kiedykolwiek testowanie jednomodowych kabli MPO, bez potrzeby stosowania kabli rozszywających lub panelu ze złączami. Działanie człowieka jest zredukowane o 90%, co w dużym stopniu obniża ryzyko błędu. Dzięki inteligentnemu algorytmowi iMF, naciśniecięcie przycisku Start rozpoczyna w pełni automatyczną sekwecję testową 12 włókien i i dostarcza 12 pojedynczych pomiarów.

iLOOP b

Testowanie w trybie Loopback (iLOOP)Funkcjonalność iLOOP pozwala Twojej jednostce z iOLMem podwoić wydajność testowania poprzez redukcję czasu jego trwania o 50% w porównaniu do jednokierunkowej metody testów. Ta inteligentna aplikacja opiera się na jednostronnych pomiarach pętli zwrotnej, która pozwala scharakteryzować dwa włókna jednocześnie. Aplikacja dzieli wynik na dwa indywidualne łącza, co eliminuje potrzebę późniejszego ich przetwarzania. iLOOP automatycznie generuje indywidualne pliki OLM, pliki .sor i raporty PDF dla poszczególnych włókien, zarazpo wykonanym pomiarze. Dzięki temu możesz szybciej skończyć pracę i przejść do następnej pary włókien.

Opcja ta jest szczególnie efektywna, gdy jest stosowana w takich systemach jak FTTA, DAS, centra danych, gdzie iLOOP pozwala na jednoczesne testy włókien Rx/Tx połączonych ze sobą zwykłym patchcordem. Gdy pomiar zostanie zakończony, iLOOP dokonuje analizy PASS/FAIL i generuje wyniki / raporty dla każdego włókna osobno.

iCERT b

IEEE

Certyfikacja w centrach danychOpcja iCERT zamienia iOLM w inteligentny certyfikator Tier 2 z automatycznymi programi pass/fail dla kabli SM/MM. iOLM iCERT pozwala instalatorom na certyfikację i rozwiązywanie problemów z siecią w każdym przesiębiorstwie lub centrum danych jednocześnie z wieloma standardami okablowania i aplikacji. Można zatem certyfikować okablowanie zgodnie z międzynarodowymi uznanymi standardami (w tym TIA-568, ISO 11801), a także aplikacją, która może przenosić światłowód (w tym standardy IEEE lub Fibre Channel).Posiadanie wstępnie zdefiniowanych standardów kabli wbudowanych w aplikację zapewnia zgondność z wymaganiami testowymi różnych standardowych jednostek bez ryzyka błędu podczas testowania.

DODATKOWE FUNKCJEa

Uwagi

a. Aby sprawdzić, która funkcja jest dostępna dla danego modelu, zobacz tabelę na następnej stronie

b. Wymaga standardowego iOLM.

c. Funkcja niedostępna w serii MAX-700B, MAX-700C, FTB-740C i FTBx-740C. Sprawdź tabelę zgodności na następnej stronie.

Page 5: inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) - rateart.pl · inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) Upraszcza testy OTDR, jednocześnie optymalizując dokładność charakteryzacji

intelligent Optical Link Mapper (iOLM)

DOSTOSUJ iOLM Z OPTIMODEOptimode to konfiguracje testowe dostosowane, aby zoptymalizować konkretne przypadki użycia i idące krok dalej niż normalne wydajności pomiarów iOLM.

Optimode: Bliskie zdarzenia na krótkich trasachZastosowanie: FTTA, centra danych, FTTx

Optimode dostosowany do krótkich odcinków, gdzie złącza znajdują się blisko siebie. Oferuje najwyższą dostępnąrozdzielczość, co pozwala technikom wskazanie z dużo większą dokładnością, które ze złączy jest problematyczne. Mogą wtedy naprawić problem będąc w danej lokalizacji, co pozwoli na redukcję kosztów oraz czasu instalacji i naprawy.

PAKIET/OPCJE FUNKCJE MaxTester FTB-1v2/PRO a FTB-2-PRO/FTB-4 PRO

MAX

-715

B

MAX

-720

C

MAX

-730

C

FTB-

720C

/G V

2

FTB-

730C

/G V

2

FTB-

735C

FTB-

740C

/G V

2

FTB-

750C

FTBX

-720

C

FTBX

-730

C

FTBX

-735

C

FTBX

-740

C

FTBX

-750

C

iOLM Standard

Dynamiczny pomiar wieloma impulsami

Inteligentna analiza tras

Podgląd łącza

Inteligentna diagnostyka

Generacja tras OTDR do plików .sor

Pojedynczy plik iOLM na łącze dla łatwiejszego raportowaniaOptimode: Szybkie pomiar krótkiego łącza

Optimode: Bliskie zdarzenia na krótkich trasach

iOLM Advanced (iADV) b

Pomiar w czasie rzeczywistym

Niestandardowe elementy

Zaawansowana edycja łącza i ponowna analiza

Charakteryzacja splitterów 2:N

Optimode: Rozwiązywanie problemów SFP c

Optimode: Certyfikacja ostatniej mili PON

iOLM Pro (iPRO zawieraiADV i iLOOP) b

Automatyczna charakteryzacja kabli MPO i rozwiązy-wanie problemów (ze switchem od EXFO) (iMF)

iLOOP b iOLM Loopback

iCERT b Opcja certyfikacji okablowania

SPECYFIKACJE SERIA 720C SERIA 730C/735C/750C Maksymalna długość łącza d 2500 m 2500 m

Maksymalne straty na łączu 8 dB 10 dB

Detekcja 5 metrowego patchcordu e, f Do 2,5 dB straty Do 3,5 dB straty

Uwagi

a. Platforma FTB-1v2/Pro z pojedynczym i z podwójnym nośnikiem wspiera moduły FTBx.

b. Wymaga standardowego iOLM.

c. Tylko jednomodowy, konfiguracja bez splittera.

d. Całkowita długość dla pomiaru jednokierunkowego lub w trybie loopback, wliczając długość rozbiegówki, patchcordu łączącego i zabiegówki.

e. Dla 1550 nm, dla złącza o reflektancji <= –55 dB, włókno przed zdarzeniem musi być wykrywane.

f. Typowe.

Page 6: inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) - rateart.pl · inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) Upraszcza testy OTDR, jednocześnie optymalizując dokładność charakteryzacji

intelligent Optical Link Mapper (iOLM)

Optimode: Szybkie pomiary krótkiego łączaZastosowanie: FTTA, centra danych, przedsiębiorstwa LAN/WAN

Tryb Optimode zaprojektowany do szybkich pomiarów testuje do 5 razy szybciej niż klasyczny tryb iOLM oraz zapewnia dokładne wskazania straty łącza, jego długości oraz mapuje wszystkie występujące na nim elementy w mniej niż 10 s per włókno. Tryb ten zmienia wieloimpulsowe pomiary iOLM w superszybkie narzędzie do oceny krótkich łączy optycznych.

Uwagi

a. Tylko 850 nm.

b. Całkowita długość dla pomiaru jednokierunkowego lub w trybie loopback, wliczając długość rozbiegówki, patchcordu łączącego i zabiegówki.

c. Pomiary Duplex w trybie loopback. Wymaga aktywacji iLOOP.

d. Typowy czas całkowity na długość fali, w trybie Simplex i Duplex mode, z wyłączeniem sekwencji kalibracji rozbiegówki i zabiegówki

SPECYFIKACJE MaxTester 715B 720C 730C/735C 750C

Typ włókna Jednomodowy Wielomodowy a Jednomodowy Jednomodowy Jednomodowy

Maksymalna długość łącza b (m) 2500 800 2500 5000 10 000

Maks. strata na łączu Simplex (dB) Duplex c (dB)

3 5

4 6

3 5

4 6

6 8

Czas pomiaru d (s) < 10

Page 7: inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) - rateart.pl · inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) Upraszcza testy OTDR, jednocześnie optymalizując dokładność charakteryzacji

intelligent Optical Link Mapper (iOLM)

Optimode: Certyfikacja ostatniej mili PON

Zastosowanie: Ostatnia mila FTTx

Optimode dostosowany do certyfikacji ostatniej mili, testuje wszystkie połączenia pomiędzy lokalem klienta i splitterem (włączając ciągłość w splitterze, ale wyłączając elementy za splitterem).

Central office (CO)FDH

Last mile

Splitter1 X N

Dropterminal

Patchpanel

Rysunek 1. Certyfikacja ostatniej mili FTTH włącznie ze splitterem.

Z tradycyjnymi OTDRami ostatniej mili, splitter jest wskazywany jako koniec światłowodu. Jednakże, kontrolując odłegłość ostatniej mili, nie można potwierdzić, ze splitter jest podłączony.

Rysunek 2. Trasa OTDR ostatniej mili.

Optimode weryfikuje, czy ostatni odcinek jest faktycznie połączony ze splitterem, nie pozostawiając wątpliwości co do jakości instalacji. Ponadto, w przypadku OTDRa wyposażonego w port SM Live, można używać go zarówno do ciemnych włókien jak i aktywnych sieci.

Rysunek 3. Błędny test —oczekwiany splitter nie został wykryty. Ostatnia mila wygląda na prawidłową, ale na miejscu splittera występuje przerwa lub rozłączenie.

Uwaga

a. Dla jednopoziomowego splittera, pojedyncza długość fali, typowo.

SPECYFIKACJE MaxTester 715B Serie 730C/735C Czas pomiaru a (s) 35 20

Maksymalna długość lącza (km) 20 20

Maks. długość włókna ostatniej mili (km) 5 5

Maks. strata włokna ostatniej mili (dB) 2,5 2,5

Minimalna długość włókna po splitterze bądź ich kaskadzie (w przypadku wielostopniowej sieci PON)

1:2 splitter 30 m 25 m

1:4 splitter 150 m 100 m

1:8 splitter 400 m 150 m

1:16 splitter 1500 m 400 m

1:32 splitter 4500 m 1000 m1:64 splitter – 3000 m

Page 8: inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) - rateart.pl · inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) Upraszcza testy OTDR, jednocześnie optymalizując dokładność charakteryzacji

intelligent Optical Link Mapper (iOLM)

Zastosowanie pętli zwrotnej i opcji iLOOP na iOLM pozwala na testowanie dwóch włókien jednocześnie. Wyświetl tylko łącza A lub B, lub całe łącze A i B włącznie z pętlą.

iLOOP = Pomiary w trybie Loopback otrzymane natychmiast podczas pracy w terenie za pomocą opcji iOLM iLOOP.

FR:PC/FTB = Pomiary w trybie Loopback otrzymane poprzez końcowe przetwarzanie w oprogramowaniu FastReporter przy użyciu komputera PC lub za pomocą platformy FTB.

FR:PC = Pomiary w trybie Loopback otrzymane poprzez koncowe przetwarzanie w oprogramowaniu FastReporter przy użyciu komputera PC.

iOLM OTDRMetodologiapomiarowa Jednokierunkowa Dwukierunkowa

Jednokierunkowa i dwukierunkowa

MAX-700B/C iLOOP iLOOP a FR: PC

FTB-1/2/4 iLOOP iLOOP a FR: PC/FTB

FTB-500 iLOOP iLOOP a FR: PC/FTB

POMIARY W TRYBIE LOOPBACK Z WYKORZYSTANIEM PLATFORM EXFO I METODOLOGII POMIAROWEJ

A-B

A

B

Uwaga

a. Tylko dła włókien jednomodowych. Dwukierunkowy pomiar petli zwrotnej dla włókien wielomodowych otrzymany poprzez końcowe przetwarzanie w oprogramowaniu FastReporter przy użyciu komputera stacjonarnego lub za pomocą platformy FTB.

Optimode: Bezpieczne rozwiązywanie problemów z SFPZastosowanie: Rozwiązywanie problemów punkt-punkt do 100kmIdealny do rozwiązywania problemów punkt-punkt, kiedy sprzęt na drugim końcu powinien być aktywny. Gdy technicy są wysyłani na miejsce, wciąż nie są świadomi, jaki jest problem i mogą przypadkowo uszkodzić transceiver niekontrolowaną szerokością impulsu. EXFO opatentowało rozwiązanie, które chroni przed tym ryzykiem i gwarantuje, że SFP nie ulegnie uszkodzeniu podczas rozwiązywania problemów, dzięki czemu pozwala na zmniejszenie kosztów i przyspieszenie naprawy.

ZALECENIA

Złącza kątowe (APC) w porcie jednomodowymTak jak każdy OTDR, iOLM również jest bardzo wrażliwy na wysoką reflektancję na złączu urządzenia. Aby zapewnić niską reflektancję oraz wysoką dokładność pomiarów, jednomodowy port iOLMa musi być wyposażony w złącza APC. Kolejną zaletą tego typu złączy jest to, że potrafią utrzymać niski poziom reflektancji i wysoką wydajność urządzenia pomimo trudnych warunków.

Z drugiej strony, proste złącza UPC są podatne na wzrosty reflektancji, jeśli są zabrudzone, zużyte lub zniszczone. Wpływają one na jakość pomiarów włókien jednomodwych i mogą doprowadzić do przymusowej, przedwczesnej wymiany złącz. Jednakże pomiary na sieciach UPC nie wymagają urządzeń z takimi złączami. Wystarczy zastosować przejściowkę APC/UPC lub rozbiegówkę SPSB, aby zapewnić kompatybilność urządzenia z mierzoną siecią.

Wyłączone lub za słabe SFP

Ryzyko uszkodzenia SFP

!

Page 9: inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) - rateart.pl · inteligentna analiza sieci optycznych (iOLM) Upraszcza testy OTDR, jednocześnie optymalizując dokładność charakteryzacji

EXFO is certified ISO 9001 and attests to the quality of these products. EXFO has made every effort to ensure that the information contained in this specification sheet is accurate. However, we accept no responsibility for any errors or omissions, and we reserve the right to modify design, characteristics and products at any time without obligation. Units of measurement in this document conform to SI standards and practices. In addition, all of EXFO’s manufactured products are compliant with the European Union’s WEEE directive. For more information, please visit www.EXFO.com/recycle. Contact EXFO for prices and availability or to obtain the phone number of your local EXFO distributor.

For the most recent version of this spec sheet, please go to www.EXFO.com/specs.

In case of discrepancy, the web version takes precedence over any printed literature.

EXFO Headquarters > Tel.: +1 418 683-0211 | Toll-free: +1 800 663-3936 (USA and Canada) | Fax: +1 418 683-2170 | [email protected] | www.EXFO.com

EXFO serves over 2000 customers in more than 100 countries. To find your local office contact details, please go to www.EXFO.com/contact.

intelligent Optical Link Mapper (iOLM)

INFORMACJE O ZAMÓWIENIU

SPiOLM.16AN © 2019 EXFO Inc. All rights reserved. Printed in Canada 19/02

ZALETY STOSOWANIA ZŁĄCZY APC DLA TESTOWANIA OTDR/iOLM

Aby umożliwić maksymalne wykorzystanie możliwości reflektometru firma EXFO sugeruje używanie złączy APC. Złącza te charakteryzują się mniejszą reflektancją, która jestem kluczowym parametrem mającym wpływ na wydajność, w szczególności długości stref martwych. Złącza APC posiadają lepsze parametry niż złącza UPC, przez co przyczyniają się do polepszenia wydajności testów.Dla uzyskania lepszych efektów pracy, złącza APC są obowiązkowe dla portu iOLM podczas korzystania z aplikacji iOLM.

Aby skonfigurować nowe urządzenie z iOLM,prosimy zapoznać się z przewodnikiem zamawiania dostępnym na specyfikacji wybranego modelu:www.exfo.com/products/field-network-testing/bu3-optical/otdr-iolm-testing

Uwagi

a. Tylko dla urządzeń gotowych na iOLM (poszukaj naklejki “iOLM-ready” na swoim urządzeniu lub skontaktuj się z EXFO lub RateArt); jeśli urządzenie nie jest gotowe na iOLM, prosimy o kontakt z EXFO w celu aktualizacji opcji.

b. Wymaga podstawowego oprogramowania iOLM.

c. iOLM Pro zawiera iOLM Advanced i iLoop; iPRO nie jest dostępne dla MAX-700B/C i 740C/Gv2.

Aby zaktualizować urządzenie z OTDR/gotowe na iOLM a:

Przykład: Oi-iPRO-iCERT

XX-XX

Podstawowe oprogramowanie Oi = Aktywuje standardową aplikację iOLM wraz z istniejącą aplikacją OTDROi2 = Konwertuje istniejące oprogramowanie OTDR w oprogramowanie iOLM00 = Bez zmiany aktualnego, podstawowego oprogramowania

Opcje iOLM b 00 = Standardowe oprogramowanie iOLM software iADV = Aktywuje iOLM AdvancedUPG-iADV-iPRO = Konwertuje istniejącą opcję iOLM Advanced w iOLM Pro c

iPRO = Aktywuje iOLM Pro c

iLOOP = Aktywuje tryb testowania loopbackiCERT = Aktywuje certyfikację okablowania iOLM tier-2

Metoda testowaEXFO rekomenduje stosowanie roziegówki 150m (SPSB), aby kompensować straty na złączu iOLMa lub umozliwić testowanie sieci opartych na złączach UPC. Pozwala również na wydłużenie żywotności złącza poprzed redukcję ilości bezpośrednich wpięć, co znacząco obniża koszty użytkowania.

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW Z SIECIAMI MM DUŻEJ PRĘDKOŚCI ZA POMOCĄ ENCIRCLED FLUX

Bez względu czy są to powiększające się sieci korporacyjne czy też duże bazy danych, nowe sieci danych o wysokiej prędkości zbudowane z włókien wielomodowych pracują pod większym obciążeniem niż kiedykolwiek wcześniej. W przypadku awarii potrzebne są inteligentne i precyzyjne narzędzia, aby szybko znaleźć i naprawić usterkę.

Włókna wielomodowe są trudniejsze do testowania, ponieważ ich wyniki zależą od warunków wyjściowych każdego urządzenia. Rozwiązywanie problemów przy pomocy innego urządzenia niż urządzenia do tego dostosowanego może wprowadzić w błąd technika lub dać wyniki, na których niemożliwe będzie znalezienie przyczyny usterki, powodując dłuższe czasy przestoju sieci.Dla wielomodowych włókien, EXFO rekomenduje użycie zewnętrznych rozbiegówek, które są zgodne z EF. Standard encircled flux (zalecany w TIA-568 przez TIA-526-14-B i IEC 61280-4-1 Ed. 2.0) jest sposobem na kontrolowanie warunków uruchomiania źródeł światła, tak że rozwiazywanie problemów w sieciach Tier-2 może być wykonywane z maksymalną dokładnością i spójnością.

Stosowanie zewnętrznych urządzeń* zgodnych z EF takich jak SPSB-EF-C30 jest prostym i szybkim sposobem, aby naprawiać usterki w sieci.

* Aby uzyskać więcej informacji o zgodności z EF, prosimy odnieść się do specyfikacji o rozwiązaniach testowych Encircled Flux.

Tłumaczenie 19/02

Skontaktuj się z nami:Tel.: +48 42 235 70 88Mail: [email protected] 24, 93-143 Łódź