£â€“nc£¼. Ba¥ar¤±. Onshore. Senvion 3.XM . En iyi temel deneyimdir. 6.000 r£¼zgar t£¼rbini kurulumu

 • View
  1

 • Download
  0

Embed Size (px)

Text of £â€“nc£¼. Ba¥ar¤±. Onshore. Senvion 3.XM . En...

 • Öncü. Başarı. Onshore.

  Senvion 3.XM serisi.

 • Başarınız için portföyümüz, sonuçlarımız, hizmetimiz.

  Hizmetimiz – Deneyim – Akıllı teknoloji – Senvion 3.XM serisi – Detaylarıyla üstün teknoloji – Ürünlerimiz – Referanslarımız

  Kapsamlı hizmet çözümlerimiz türbininizin kullanılabilirliğini güvence altına alır.

  Türbinlerimizin yüksek güvenilirlik seviyesi sayesinde ileriyi gören planlamalar yapabilirsiniz. İyi tasarlanmış yapılar, göbek dahil olmak üzere tüm parçalara erişim sağlamaktadır. Ayrıca, kolaylıkla erişilebilir servis merkezlerimizin dünya çapındaki ağının bir parçası olan 700 servis çalışanımız, kusursuz kullanılabilirliği sağlamaktadır. Koruyucu tasarım yaklaşımımız, koşullar ne olursa olsun verimli ve güvenli çalışmaya olanak tanır. Özel ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek 25 yıldan daha uzun süreli deneyim ve 24 saat uzaktan izleme hizmeti sunuyoruz.

  Modüler ürün portföyümüz, yerel gereksinimlerinizi karşılıyor.

  Teknolojimiz, gerçek dünya koşullarında kendini tekrar tekrar kanıtlamak durumundadır. Kapsamlı ürün portföyümüz sayesinde proje ihtiyaçlarınıza yanıt verebilir, sıcak veya soğuk şartlar gibi belirli etkilerle baş edebilir, zorlu gereksinimleri karşılayabilir ve şebeke bağlantısı açısından yüksek seviyedeki beklentileri karşılayabiliriz. Piyasanın en geniş ürün portföylerinden birisiyle doğru konfigürasyon sağlayarak zorlu proje koşullarında dahi düzenli gelir elde edebilirsiniz.

  Kanıtlanmış sonuçlarımız, karlı gelir sağlar.

  Şirketimiz 25 yılı aşkın deneyime sahiptir ve bu süre zarfında denemiş ve test edilmiş konseptlerimiz, yeni gelişmelere göre uyarlanmıştır. Kanıtlanmış evrimsel tasarım yaklaşımımızı türbin serimizin yüksek kullanılabilirlik seviyesinde, güvenilirlik ve sağlam performansında görmek mümkündür. Proje planlamanız kapsamında ihtiyaç duyduğunuz güvenliği elde edebilmeniz için güç performansınızın bağımsız danışman DNV GL tarafından onaylanmasını sağlıyoruz. Bu kanıt, güç eğrimizin doğruluğunu başarıyla göstermektedir. Deneyimli ortağınız olarak bizlerle işbirliği yaptığınız takdirde karmaşık projelerinizden bile sürdürülebilir ve karlı gelir elde edebilirsiniz.

 • En iyi temel deneyimdir. 6.000 rüzgar türbini kurulumu.

  Zorlu projenize verdiğimiz destek.

  Hemen hemen her lokasyona uygun olan ve 2 ila 6,2 megavat arasında değişen nominal güce sahip rüzgar türbinlerini geliştiriyor, üretiyor ve tedarik ediyoruz. Çeyrek asırlık çalışma süresi boyunca işimize ne kadar fazla enerji harcarsak o kadar fazla verim elde edebileceğimizi öğrendik. Farklı göbek yüksekliklerine sahip geniş kara üstü (onshore) rüzgar türbini yelpazemizle rüzgar sınıfı her ne olursa olsun en iyi çözümleri sunuyoruz.

  Projenize sağlayacağımız uzmanlık.

  İster tek bir rüzgar türbini, ister bir rüzgar santralı olsun projenizle özel olarak ilgileniyor, başlangıç itibariyle her detayı ele alıyoruz. Projeniz kapsamındaki kanat üretimi, temel tasarımı, taşıma, kurulum, servis ve bakım süreçlerine özel çözümler sunuyoruz. Mühendislerimiz, önerilerinizi dinler ve sizlerle birlikte ideal çözümü üretmeye çalışırken ilgili pazarın gereksinimlerini de dikkate alır.

  25 yılı aşkın deneyimimiz, 12 gigavattan fazla toplam kapasiteye sahip dünya çapındaki 6.000’den fazla rüzgar türbini kurulumumuz ve tavizsiz mühendislik becerilerimiz sayesinde Senvion, rüzgar enerjisi sektöründeki en prestijli firmalardan birisi haline gelmiştir. Sadece kendi türbinlerimizi geliştirmekle kalmayıp tüm piyasa için yeni standartlar oluşturmayı hedefliyoruz.

  Hizmetimiz – Deneyim – Akıllı teknoloji – Senvion 3.XM serisi – Detaylarıyla üstün teknoloji – Ürünlerimiz – Referanslarımız

 • Güvenli işlemler için akıllı teknoloji.

  «Büyüyen ürün portföyümüz geleceğin çözümlerini bugün tanıtmamıza olanak sağlıyor.»

  Anna Petersen, Ürün Müdürü WEA

  Rüzgar türbinlerimiz, oldukça farklı gereksinimleri karşılayabilmeli ve zorlu iklim şartlarını da içerecek şekilde arazi veya oldukça yoğun nüfusa sahip bölgelerde kusursuz ve güvenli işleyişe sahip olmalıdır. Bu performansı sağlamak amacıyla akıllı teknolojiler kullanılmaktadır. Rüzgar türbinlerimiz uzun yıllardır kanıtlanmış verimlilik ve güvenilirlik geçmişine sahip olduğu için belirtilen performans eğrileri, teknik kullanılabilirlik ve sahaya özgü ses emisyonu limitlerine uygunluk açısından sözleşmeli garantiler de sunuyoruz.

  Yenilikçi kanat tasarımı: Rotor kanatlarının kurum içi geliştirilmesi ve üretimi sayesinde rotor aerodinamiği geliştirilmekte ve düşük ses emisyonuyla birlikte yüksek enerji verimi elde edilmektedir.

  Gelişmiş pitch sistemi: DC elektrik motorları, kanatların hızlı ve etkin bir şekilde kontrol edilmesini sağlar. Bu sayede tüm işletme koşullarında yüksek enerji verimi elde edilir ve batarya yedeklemesiyle güç kesintisi gibi durumlarda dahi istenildiği anda kontrollü kapama gerçekleştirilebilir.

  Güvenilir yıldırımdan korunma: Rüzgar türbinlerimiz, IEC koruma sınıfı I’e göre iç ve dış yıldırımdan korunma donanımına sahiptir.

  İsteğe bağlı ekstra donanımlar: Ses kısıtlamaları, gölge titreme efekti koruması, yarasa koruma ve diğer özellikler, rüzgar türbininizin lokasyona göre düzenlenmesini gerektirmektedir. Bu nedenle, bireysel proje koşullarınıza uygun ilave seçenekleri sunuyoruz.

  Üçlü belgelendirme: İş sağlığı ve güvenliği, çevresel yönetim ve kalite yönetimi açısından belgelendirmelerimizde de görüldüğü üzere ölçütler oluşturduk (OHSAS 18001, ISO 14001 ve ISO 9001).

  Hizmetimiz – Deneyim – Akıllı teknoloji – Senvion 3.XM serisi – Detaylarıyla üstün teknoloji – Ürünlerimiz – Referanslarımız

 • Senvion 3.XM Serisi. Zorlu saha şartları, esnek ürün ihtiyacını ortaya çıkarıyor.

  3.XM serisi, kara üstü (onshore) portföyümüzün lideridir. Zorlu koşullarda dahi maksimum esneklik ve ekonomik verimlilik sağlayacak şekilde tasarlanmış farklı türbin türleri ve üç adet rotor ebadıyla sunulmaktadır. Farklı göbek yükseklikleri, oldukça farklı lokasyonlara erişim sağlamanıza olanak tanır. Çok yönlülüğü sayesinde 3.XM serisi, bu sınıfta en çok tercih edilen üründür.

  3.4M104 – zorlu lokasyonlara uygun çözümümüz.

  3.4M104 ürünümüz yüksek rüzgar seviyesine sahip kara üstü (onshore) lokasyonlar için geliştirilmiştir. 8.495 m²’lik rotor yüzeyi ve 73 ve 100 metre aralığındaki göbek yükseklikleriyle mükemmel ekonomik verimlilik sağlar. 3.4M104 model, 3.XM serisindeki diğer türbin tiplerinin geliştirildiği platformdur.

  3.4M114 – özellikle yüksek rüzgar seviyesine sahip lokasyonlarda karlı bir yatırım.

  3.4M114, başarılı 3.2M114 ürünümüze bağlı olarak ve verimlilikte %4,5 artış sağlanacak şekilde geliştirilmiştir. 93, 119 ve 143 metrelik üç farklı göbek yüksekliğiyle 3.4M114, orta seviyeli rüzgar gücü için tasarlanmış ve 119 m’lik model, 100 m üzerinde çelik kule çözümü öneren ilk modeldir. 119 ve 143 metrelik göbek yüksekliklerinin engelleri aşabilecek seviyeye çıkması nedeniyle zorlu arazilerde de yüksek verimlilik sağlamaktadır. 3.4M114, kendi sınıfındaki en sessiz sistemlerden birisidir.

  Kanıtlanmış 3.XM platformuna dayanarak 3.4M114 ürünümüzü genişletilmiş şebeke özellikleri sayesinde piyasadaki daha zorlu taleplere yanıt vermemizi sağlayan yeni elektrik sistemiyle (NES) donattık. NES donanımına sahip 3.4M114, 3.4M114’ün denenmiş ve test edilmiş tasarım yaklaşımına ve bileşenlerin paylaşımlı kullanımına bağlı olarak geliştirilmiştir. Ayrıca, daha önceden piyasaya sürülmüş önceki modellerin benzeri özellikleri ve tutarlı performansı da dikkate alınmış, bu sayede 3.4M114, güçlü işletme prensibine sahip yeni elektrik sistemiyle birlikte geliştirilmiştir. Soğuk iklim versiyonu olarak 3.2M114 CCV NES 60 Hz piyasaya sürülmüştür.

  3.0M122 – düşük rüzgar hızlarında yüksek verim.

  11.690 m²’lik geniş rotor alanıyla ve 139 metrelik göbek yüksekliğiyle Senvion 3.0M122, düşük rüzgar hızlarına sahip bölgelerde maksimum enerji verimini sağlar. Bu model için kullanılan yenilikçi hibrit kule, ekonomik ve hızlı montaja olanak sağlar. 89 ve 119 metrelik çelik kule modelleri, yükseklik kısıtlamaların olduğu bölgelerde mükemmel sonuçlar sağlar.

  3.2M122, yeni elektrik sistemi donanımına sahiptir ve nominal verimi önceki versiyonu 3.0M122 ile kıyaslandığında %2,5 daha fazla verim üretecek şekilde geliştirilmiştir. Bu özellikler de ürünün düşük rüzgarlı alanlarda kullanımını daha etkin hale getirerek enerji maliyetini azaltmaktadır. Bu yeni sistem, Senvion tarafından verimli üretim kapsamında atılmış adımlardan birisidir ve elektrik özelliklerinin de geliştirilmesiyle birlikte yenilenebilir enerjilerin güç şebekelerine daha sürdürülebilir olarak entegre edilmesi sağlanmaktadır.

  Yeni sistem neslimiz olan 3.4M140 Eko Kanat Kontrolü sayesinde 3.0M122 ile karşılaştırıldığında düşük rüzgarlı alanlardaki