Newsletter - Prague Patchwork Meeting pod vedenأ­m panأ­ Eli Thomae z Nؤ›mecka je velice zajأ­mavأ½

 • View
  0

 • Download
  0

Embed Size (px)

Text of Newsletter - Prague Patchwork Meeting pod vedenأ­m panأ­ Eli Thomae z Nؤ›mecka je velice...

 • PPM NEWSLETTER LISTOPAD 2018 1

  v

  PPM Newsletter

  Listopad

  2018

  ÚVOD OBSAH

  Listopadový Newsletter PPM vám přináší další upoutávky na výstavní kolekce 2019. Již na letošní PPM jste měli možnost „ochutnat“ vzory typu Millefiori a La Passacaglia ztvárněné několika českými quiltařkami. Jak jsme avizovali, v dubnu 2019 uvítáme slavnou autorku těchto návrhů paní Willyne Hammerstein z Nizozemí. Přečtěte si její krátký článek, kterým se představuje budoucím návštěvníkům i studentům. Její exkluzivní nedělní workshop je již z více než poloviny obsazen, pokud ještě váháte, doporučujeme zarezervovat si místo co nejdříve. Ve své galerii pak kromě millefiori quiltů nabídne i druhý směr své tvorby – quilty s figurální tematikou.

  Právě ty jsou doménou naší další autorky, valašské textilní umělkyně paní Věry Skočkové a jejího manžela Ctirada. I ona vás naším prostřednictvím pozve k návštěvě své nové galerie s výmluvným názvem Slivovice.

  Po loňské premiérové účasti dětí z ČR v projektu Patch Kids doufáme, že i v roce 2019 budou české dětské quilty součástí celoevropské kolekce, která bude mít v rekordním počtu premiéru na 13. PPM.

  Představujeme další galerie a kolekce Jana Štěrbová

  Úvod 1

  Patch Kids 2019/2020 2

  Wallachia quilt 5

  Willyne Hammerstein 6

  Willyne Hammerstein

 • PPM NEWSLETTER LISTOPAD 2018 2

  Pro všechny zájemce o zapojení je tu výzva společnosti Bernina a její české koordinátorky paní Elišky Dolečkové. Plní se workshopy, svá místa obsazují i naši prodejci a zbýváte již jen vy, autoři soutěžních quiltů. Pevně věříme, že se quilty s tematikou Písmo, Drážďanský talíř, Juta či obecný Český quilt již připravují, těšíme se na vaše přihlášky. Užijte si barevné podzimní palety kolem nás!

  Jana Štěrbová

  * * *

  PATCH KIDS 2019/2020 – Můj oblíbený patchworkový blok Mezinárodní výstava dětských prací „PATCH KIDS 2019/2020 – Můj oblíbený patchworkový blok“ pod vedením paní Eli Thomae z Německa je velice zajímavý projekt, kterého se mohou zúčastnit děti a mládež (do 18 let věku) z různých zemí. Má přesně zadané téma, rozměry a rozložení quiltů. Výstava je putovní a děti mají skvělou příležitost se zúčastnit a prezentovat v mnoha zemích. Přihlášené mají být děti z Portugalska, Španělska, Francie, Německa, Rakouska, České republiky, Slovenska, Polska, Lotyšska, Ruska a Kazachstánu. Projekt má pro každou zemi určenou zodpovědnou osobu, za Českou republiku je zodpovědná Eliška Faltusová z Dlouhoňovic, telefon 777 818281, mail: elisabetta@seznam.cz. Prosím posílejte na tuto mailovou adresu přihlášky do konce listopadu 2018. Celkové končení projektu je pro Českou republiku do 1. února, následně budou dětské práce odeslány do Německa k rukám ředitelky soutěže, paní Eli Thomae. Děkujeme za účast.

  mailto:elisabetta@seznam.cz

 • MY FAVORITE BLOCK INTERNATIONAL PATCH-KIDS-PROJECT 2019/2020

  COORDINATION: ELI THOMAE / WOLFGANG EIBISCH

  Patch-Kids-International Newsletter Listopad 2018

  Mezinárodní pozvánka

  1. Zúčastněné země:

  ❖ Každá zúčastněná země má jednoho svého oficiálního zástupce, který koncept přizpůsobí daným okolnostem země a take bude dohlížet na průběh celého projektu v dané zemi a respektuje naše selhání.(Seznam osob uveden na konci).

  ❖ Každá zúčastněná země dostane přiřazenou barvu pozadí, která je závazná ,

  A CZ D KZ LV P PL RUS SK ES F Österreich Tschechien Deutschland Kasachstan Lettland Portugal Polen Russland Slowakei Spanien Frankreich

  2. Mezinárodní podmínky soutěže:

  ❖ Můj oblíbený patchworkový blok ❖ Velikost quiltu je 40 x 40 cm, prosím,

  co nejpřesněji je to možné, jinak nebude možno quilty s ostatními zavěsit.

  ❖ Uspořádání je dáno a je závazné, viz grafický návrh.

  ❖ Důležité!!!!! Prosím zkontrolujte, aby vše dobře sedělo.

  ❖ Řešení okrajů quiltů je dáno, prosím aby byly všechny quilty závazně přihlášeny do 31. ledna 2019

  ❖ Do data 31. ledna 2019 však musí být předem oznámen počet zůčasněných quiltů.

  ❖ Jmenný seznam musí být napsán latinkou a v abecedním pořádku zaslán na mailovou adresu : Eli Thomae (quilt@thomae-germaringen.de) Poslední možný termín: 22.02.2019

  Číslo Příjmení, jméno věk (roky)

  Název v rodném jazyce Název anglicky nebo německy

  1.

  mailto:quilt@thomae-germaringen.de

 • PPM NEWSLETTER LISTOPAD 2018 4

  ❖ Do 22.02.2019, jednotlivé fotografie(1 MB) musí být poslány Eli Thomae s popisem a jménem - dle vzoru:

  Müller Lisa.jpg

  ❖ Na zadné straně quiltů musí být označení a tunýlek, viz grafický návrh

  ❖ Tunýlek 10 cm – skrz musí být 9 cm průchodný (!) ­ Tunýlek musí být přišit pevně a musí být max. 35 cm dlouhý, ­ Tunýlek musí být přišit 1 cm pod vrchní okraj quiltu. ­ Práce bez tunýlku nebudou vystaveny.

  • Popis na zadní straně musí být umístěn vpravo, dle následujícího grafického návrhu:

  Titul: Rok vzniku Velikost : délka x šířka:

  Příjmení, jméno:

  Datum narození:

  Adresa :

  Země:

  ❖ Díla a fotografie musí být poslány k rukám Eli Thomae 4 týdny před tím, než budou zavěšeny poprvé, což znamená do 22.02.2019.

  Foto

 • PPM NEWSLETTER LISTOPAD 2018 5

  „Wallachia quilt“ - SLIVOVICE

  Lid na Valašsku již od pradávna ví, že každá dobrá pálenka léčí, posiluje organismus a ničí neřády v těle. Proto se tradičně nechává úroda trnek zkvasit doma v sudech, aby se poté odvezly do pálenice, kde dojde k úžasné přeměně na skupenství kapalné. Je to obřad, který trvá několik měsíců a výsledkem je bohulibý destilát zvaný slivovice, který se pak po kalíšku užívá jako tekutý penicilín. Slivovice je fenomén, regionální poklad a naše quilty se takovému tématu nemohly vyhnout. Tak vznikla rozsáhlá kolekce, která se sice nedá koštovat, ale balzámem na lidskou psychiku a jakýmsi pohlazením na duši může být také. Ostatně přijďte se podívat na 13. PPM 2019 v Praze. Těší se na vás Věra a Ctibor Skočkovi.

  Wallachia quilt

 • PPM NEWSLETTER LISTOPAD 2018 6

  Willyne Hammerstein-Schoonderwood, Nizozemí Narodila jsem se v roce 1943, můj manžel se jmenuje Fred, máme spolu 2 dcery a 4 vnoučata. Ve svém profesionálním životě jsem působila jako právnička – profesorka práva, soudkyně a nakonec i členka Státní rady (Raad van State). V roce 2010 jsem odešla do důchodu. V té době jsem potkala ředitelku časopisu Quiltmania a život se mi zcela změnil. Od vášně pro právo a zákon jsem přešla k vášni pro quilting.

  Obrovský úspěch mé první knihy na téma Millefiori mi doslova dal křídla pokračovat dále a v krátkém čase vydat i druhou a třetí knihu. V současné době pracuji již na čtvrtém pokračování. Miluji navrhovat vzory, při tom mne velmi často inspiruje islámská kultura, ráda si pro své vzory vybírám látky a baví mne šít. Naproti tomu quiltování nepatří k mým oblíbeným činnostem. Úspěch knih mi přinesl i další aktivity: učím workshopy po celém světě a vystavuji své quilty (Holandsko, Francie, Španělsko, USA – Paducah, Austrálie – Melbourne). W. Hammerstein, léto 2018

  PRAGUE PATCHWORK MEETING NEWSLETTER ©Prague Patchwork Meeting s.r.o., 2018 www.praguepatchworkmeeting.com info@praguepatchworkmeeting.com Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem, jeho použití je možné pouze se souhlasem autora. Prague Patchwork Meeting s.r.o. neověřovala informace třetích stran, za tyto tudíž neručí.

  Willyne Hammerstein