Upload
rashidimohamed
View
277
Download
0
Embed Size (px)
Citation preview
JURULATIHUs.Abdul Razak b Isnin
AHLI KUMPULAN:
1.HASNUL HADI B ZAINAL ABIDIN2.MOHD FADHLI B ABDULLAH3.ZAILANI B KADIR4.ROHAYATI BTBASRAN5.NORAZNITA BTMAT RADZI6.NURUL AZILA BT MOHMAD NOR7.ALINAH BT ALI8.FADZILAH BT MOHD RAIHAN9.KAMISAH BT JUSOH
KETUA KUMPULAN
Us.Nor Azhan b Muda
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN
PENDIDIKAN ISLAM JAWI
TAHUN 4
BERASASKAN TBB & KT
Mata Pelajaran Tarikh Tahun Masa Bidang
Pendidikan Islam 2.04.2013 Tahun 4 60 minit JAWI
Bidang JAWI
Projek Mereka cipta:-1)Mini gajet penjemur kasut
Tajuk Pembelajaran TANDA BACA-Tanda noktah-Tanda seruan-Tanda soal
Hasil pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:I)Mengenal tanda bacaII)Membina ayat dan menggunakan tanda baca yang sesuaiIII)Membaca ayat mengikut intonasi yang sesuai
Penerapan Nilai 1.Keusahawanan 2.Kreativiti/Inovasi 3.Berdikari
Pegetahuan sedia ada Murid pernah melakukan aktiviti harian berkaitan solar.
Bahan Bantuan Mengajar Modul aktiviti,Power Point,
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIANCONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Langkah/masa Isi pelajaran Aktiviti Pembelajaran Catatan/ BBM
Set Induksi(5 minit)
Penjanaan idea-mematikan semua suis lampu dan kipas #6. SET INDUKSI
1.Guru mematikan semua suis dalam kelas.2.Melihat reaksi murid apabila tiada elektrik3.Bersoal jawab berkaitan fungsi tenaga.
1)Kepentingan tenaga.
Langkah 1( 10 minit)
Mengenal tanda Baca #7. Slide 7
1.Guru memaparkan kad tanda baca:-a)Murid menamakan tanda baca yang ditunjukkanb)Membaca contoh ayat mengikut tanda bacaan.c)Murid membaca ayat dengan intonasi yang betul.Contoh:-Oh, panasnya cuaca hari ini !-Apakah kepentingan cahaya matahari?Slide 8-Ibu sedang menjemur pakaian.Slide 9
Gambar/Power Point
Langkah 2( 10 minit)
Paparan gambar
Mengeja dan menyebut perkataan berdasarkan gambar
#8. LANGKAH DUA
1.Guru memaparkan beberapa gambar berkaitan fungsi air.a)Gambar kereta b)Mataharic)Menjemur pakaiand)Air sungai1.Guru dan murid bersoal jawab tentang gambar tersebut.2.Murid diminta mengeja perkataan berdasarkan gambar.3.Murid membina ayat secara lisan.4.Murid membina dan menulis ayat mengikut kumpulan
Gambar powerpoint fungsi
Langkah 3(10 minit)
Lembaran Kerja1.Guru membuat rumusan dan mengaitkan dengan kecekapan tenaga dan tenaga diperbaharui.2.Guru mengedarkan lembaran kerja kepada murid dan murid menyiapkannya.
Contoh Lembaran kerja
Langkah 4(20 minit)
Penghasilan projek 1.Murid dibahagikan kepada 4 kumpulan 2.Murid melihat contoh model yang disediakan oleh guru. 3.Murid-murid menjalankan aktiviti yang telah ditetapkanMengikut kreativiti masing-masing.
-
Penutup5 minit
Rumusan Murid menyebut semula nama-nama tanda bacaan yang dipelajari dengan betul.
تندا باخ
تندا سوءال ) ؟ (
تندا ( نقطه
. (
تندا سروان) ! (
LANGKAH 1
افاكه كفنتيغن خهاي ماتاهاري ؟
CONTOH AYAT BERTANDA SOAL
CONTOH AYAT BERTANDA NOKTAH
ايبو سدغ . منجمور فاكاين
CONTOH AYAT BERTANDA SERU
اوه ، فانسث خواخ ! هاري اين
MEMAPARKAN GAMBAR
سروان
نقطه
كناف بيال
تناض افاوه
خ ف ا ي ذ ر ه م أ و
ز س ش ص ض ع ا ظ ع غ
ف ق ض ك ن ا ف ل م ن
ن و ه ال ق ي ا ب ض ت
خ ي ط د ز ا ث ض ا ت
و ن ه ث ه ج ن ع ص ة
ر م ا ب ص ت ب ي ل ا
س ف ي ص ئ ج ه ش س ف
LANGKAH 3
خهاي
Penghasilan projek: Gajet rak kasut
SEKIAN TERIMA KASIH