of 26 /26
Biletli Giriş Çözümleri ve Ziyaretçi Yönetimi SKIDATA, insan ve araçların hızlı ve güvenli kullanımına odaklı biletli geçiş ve yönetim çözümleri konusunda dünya çapında lider bir üretici firmadır.

SKIDATA şirket broşürü

Embed Size (px)

DESCRIPTION

Türkçe - Biletli Giriş Çözümleri ve Ziyaretçi Yönetimi: SKIDATA, insan ve araçların hızlı ve güvenli kullanımına odaklı biletli geçiş ve yönetim çözümleri konusunda dünya çapında lider bir üretici firmadır.

Text of SKIDATA şirket broşürü

Page 1: SKIDATA şirket broşürü

Biletli Giriş Çözümleri ve Ziyaretçi Yönetimi

SKIDATA, insan ve araçların hızlı ve güvenli kullanımına odaklı biletli geçiş ve yönetim çözümleri konusunda dünya çapında lider bir üretici firmadır.

Page 2: SKIDATA şirket broşürü

1977 Başarılı bir geleceğe ilk adım: SKIDATA, ilk yazar kasalı ve basılı kayak biletini geliştiriyor. SKIDATA kuruluyor.

1979İlk proje: SKIDATA, bir kayak bölgesinde

ilk turnikeli sistemi kuruyor.

1985 Yeni bir iş kolu: SKIDATA, otopark

otomasyon işine adım atıyor.

1989 Dünyada bir ilk: SKIDATA, dünyada ilk kez “ araç

ile giriş yaptıktan sonra, çıkış bilet makinesine kredi kartı ile ödeme yaparak otomatik çıkış

yapma imkanı “ sunan konsepti piyasaya sürdü.

1996Tasarım ödülü: SKIDATA, işlevsellik ile tasarımı bir araya

getirdiği otopark bariyeri ile tasarım ödülü kazanıyor.

2001 Küreselleşme: SKIDATA, dünya çapında digital

güvenlik çözümleri dalında öncü bir kuruluş olan İsviçre’li Kudelski Grup’a bağlanıyor.

2005 Bir ödül daha:

SKIDATA, kayak otomasyonundaki liderliğini Freemotion.Gate ile aldığı yenilik ödülü ile taçlandırıyor.

2008/2009 Ulusal ligde birincilik kürsüsünde: SKIDATA,

“Avustralya’nın Önde Gelen Şirketleri “ sıralamasında Salzburg Federal Devleti’nde birinciliğe layık görülüyor.

2012Hep bir adım önde: SKIDATA, ilk çevrim içi

otopark otomasyon sistemini piyasaya sürüyor.

1983İlerleme: 320 serisi ilk giriş okuyucusu kuruluyor. Bu sayede kayak sistem havuzları içinde hesaplama imkanı oluşuyor ve ilk kez kayak bölgeleri bir araya gelebiliyor.

1987Yine bir ilk: SKIDATA, RFID teknolojisine dayalı ilk temassız kayak biletini geliştiriyor. Keycard.

1991Toplu biletli ziyaretçi giriş otomasyonları: SKIDATA, daha sonra stadyum ve eğlence merkezlerinde de kullanılacak olan, toplu biletli giriş imkanını ilk kez bir fuar işletmesinde uygulamaya geçiriyor.

1999Sınırlar kalkıyor: SKIDATA, yeni sistemi ile tüm dünyada üretilmiş biletleri okuyabilir hale geliy.

2004/2006Olimpiyatlara atılan imza: SKIDATA, Portekiz’de 2004 yılında düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası ve Almanya’da 2006 yılında düzenlenen Dünya şampiyonasına kendi teknolojisi ile imza atıyor. Bu uygulamalarla biletli giriş sistemlerindeki uzmanlığını bir kere daha kanıtlıyor.

2008Yine bir ödül: SKIDATA, geliştirmiş olduğu Power.Cash otomatik ödeme istasyonu ile sektörün en prestijli ödülü olan Intertraffic Yenilik Ödülü’nü kazanıyor.

2011Sanal aleme geçiş: SKIDATA, sweb® olarak adlandırdığı, SKIDATA Web Tabanlı Hizmetleri başlıklı, yazılım modülünü tanıtıyor.

2013/2014Geleceğe doğru: SKIDATA, Power.Gate, Lite.Gate ve Barrier.Gate ile geleceğin tasarım ve işlevselliklerini günümüze taşıyor.

Page 3: SKIDATA şirket broşürü

Uluslararası otopark işletme şirketlerinin yöneticileri hiçbir şeyi rastlantıya bırakmaz. Üst düzey erişim sistemleri de. SKIDATA olarak profesyonel, araç ve insan geçiş sistemlerinde Sizlere çözüm ortaklığı sunuyoruz.

Sistemlerimiz ve hizmet kalitemizle, havalimanları-alışveriş merkezleri-stadyumlar- fuar alanları-kayak tesisleri gibi tesislerde, insan ve araç geçişlerinde hızlı ve güvenli bir erişimi garanti ediyoruz. Uluslararası know-how sahibi ekibinin sağladığı güç ile hizmetlerini sürdüren

SKIDATA, taşımış olduğu sorumluluk ve sürdürülebilirlik hizmetlerinin yanı sıra AR-GE çalışmalarına da büyük önem vermektedir.

SKIDATA, ürünlerindeki estetik tasarımla birlikte, kolay kullanımlı, yüksek güvenilirlikli ürün ve hizmet bütünlüğü ile farklılığını bir kere daha ortaya koymaktadır.

Karlılığınızı arttırırken masraflarınızı düşürmek, bununla birlikte işletme kalitenizi ve prestijinizi üst seviyeye çıkartmak artık mümkün. İhtiyaçlarınız öngörülerek dizayn edilmiş, maksimum verimlilik ve karlılık hedeflenerek üretilmiş olan SKIDATA teknolojisi ile bu çok kolay.

Dünya çapında SKIDATA:

• 10.000 kurulum• 100 ülke• 1.000 çalışan • Yüzde 100 İsviçreli Kudelski Grubuna bağlı şirket

S K I D ATA – b a ş a r ı y a g i r i ş t e k i o r t a ğ ı n ı z !

Page 4: SKIDATA şirket broşürü

Dünya genelinde 7.000’den fazla işletmeci, otopark yönetimi konusunda, ürün kalitesi ve hizmet üstünlüklerine güvendikleri SKIDATA ile çalışmaktadır. SKIDATA yönünde yapacağınız bir tercih, işletmenizin havalimanı, AVM, ofis otoparkı, ticari otopark yada farklı her hangi bir fonksiyonlu otopark olması fark etmeksizin, size müşteri memnuniyeti sağlayacaktır. Kullanıcılarınızın, kısa süreli bilet, RFID bilet, plaka tanıma,

temassız abone kartı, OGS gibi ürünlerden her hangi biri ile otoparka girmeleri halinde bu bilgi anında size ulaşacaktır.

Tüm cihazlarımızın sahip olduğu yenilikçi teknoloji, estetik tasarım ve güvenilirlik işletmeciler için büyük bir avantaj. Otomatik ödeme cihazlarının, araç sahipleri tarafından son derece kolaylıkla kullanılabilir nitelikte tasarlanmış olması, SKIDATA ürünlerin ayrıcalığını bir kere daha ortaya çıkartıyor.

O t o p a r k a l a n ı y ö n e t i m i

Page 5: SKIDATA şirket broşürü
Page 6: SKIDATA şirket broşürü

SKIDATA ile otoparklarınızda, daha planlı ve daha yönetime hakim bir işletme oluşturabilir ve kazanç artışı sağlayabilirsiniz. Sistemlerimizi oluşturan, donanım, yazılım ve web tabanlı fonksiyonlar birbirine tam uyumlu olarak geliştirilmiş olmasının getirdiği avantajlardan yararlanmanızı öneririz. SKIDATA bariyerler, bilet makineleri, manual ve otomatik ödeme noktaları, güvenilir

ve yarının teknolojisi ile donatılmış yapısı ile sizleri daha ileri taşıyacak karlılığınızı arttıracak ek satış kanalları açacaktır.

Raporlama ve diğer denetim fonksiyonları ile otopark işletmenizle alakalı tüm parametreleri, plaka bazında araç bilgilerini istediğiniz zaman ve yerde takip edebilirsiniz. Bu da size hareket serbestliği kazandıracaktır.

O t o p a r k a l a n ı y ö n e t i m i n i z i ç i n d a h a f a z l a h a r e k e t .

Page 7: SKIDATA şirket broşürü
Page 8: SKIDATA şirket broşürü

Barrier.Gate Otopark bariyerleri, estetik tasarımı ve

modern işlevleri ile tüm kullanım alanlarında

hizmet verebilmektedir. Renk seçeneği

bulunmaktadır. Üzerinde bulunan aydınlatma

ekipmanlı ile araç sahiplerine kullanım

kolaylığı sağlamaktadır.

Power.Gate Giriş ve çıkış bilet

makinesi. Farklı bilet türlerini, abone kartlarını okuyabilen,

sıra dışı özellikleri üzerinde bulunduran

bir cihazdır. Çeşitli işletme ihtiyaçlarını

cevaplayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Power.Cash Otomatik ödeme istasyonu, SKIDATA’ nın üretmiş olduğu en teknolojik cihazlardan biridir. Tasarım, işlevsellik, ergonomi, güvenilirlik ve verimlilik açısından tüm beklentilerinize cevap verecek niteliktedir.

O t o p a r k a l a n ı y ö n e t i m i n i z i ç i n ü r ü n a i l e s i

Page 9: SKIDATA şirket broşürü

Credit.Cash Easy.Cash DoorReader.Gate Coder Unlimited ‘Desktop’

Yazılım Kullanılan donanım için özel olarak hazırlanmış olan yazılım, SKIDATA’ nın yönetim fonksiyonunu tamamlamaktadır. Donanım yazılım bütünlüğü ile diğer markalardan bir adım daha öne çıkan SKIDATA, otopark kullanıcılarına, internet üzerinden yada akıllı telefonlarla park yeri rezervasyonu yapma imkanı sağlamaktadır. Siz, işletme yöneticisi olarak dünyanın her yerinden otoparkınıza ulaşabilir, tek tuşla rapor alabilir ve hatta cihazları tek tek yönetebilirsiniz. Alacağınız istatistiklerle işletmenize yön verebilirsiniz. Özetle SKIDATA yazılım imkanları ile tüm otoparkı kontrolünüz altına alabilirsiniz.

Bilet-abone uygulamaları Otoparkın kullanım şekline göre tercih edilecek olan, kısa süreli bilet, RFID kartları vezya OGS yada şifreli araç etiketi gibi tüm ürünler SKIDATA tarafından kullanılabilmektedir.

Page 10: SKIDATA şirket broşürü

Alpler’deki kış sporları bölgesinde, biletli giriş ve bilet hazırlama çözümleri sebebi ile SKIDATA dünya çapında dalının 1 numarası olarak kabul görmektedir. Günümüzde, kayak severler tarafından alışılmış olan uygulamaların şekillenmesinde SKIDATA’ nın büyük katkısı bulunmaktadır. 1977 yılında ilk basılı kayak biletinin piyasaya sürülmesi ile başlayan süreçte, 1983’ te çeşitli kayak

tesislerini bir araya getirerek hesaplama yapma imkanı sunan entegre sistem yine SKIDATA tarafından hayata geçirilmiştir.

SKIDATA tarafından 1987 yılında piyasaya sürülen RFID teknolojisine dayalı temassız bilet uygulaması ile kullanım kolaylığı sağlandı. Günümüzde kayak biletini cebinden çıkartmadan, ek bir bilet okutmaya ihtiyaç duymadan spor yapan kayakçılar SKIDATA konfor ve güvenliğini yaşıyorlar.

D a ğ s p o r l a r ı b ö l g e l e r i

Page 11: SKIDATA şirket broşürü
Page 12: SKIDATA şirket broşürü

Bulunduğunuz bölgedeki kayak aktivitelerinin gelişmesinde, coğrafi etkiler ve işletme özellikleri kadar, kullandığınız biletli geçiş sistemi de belirleyici rol oynamaktadır. Çünkü ziyaretçilerinizin en büyük isteği olan piste en hızlı ve rahat erişimleri, bu sistemler tarafından sağlanmaktadır. SKIDATA, onlarca yıldır, bu tesislerin ve biletli giriş uygulamalarının gelişiminde ve yönetiminde büyük faydalar kazandırmaktadır. Edinmiş olduğumuz deneyimden sizin de yararlanmanızı, tesisinizi daha iyi bir performansa ulaştırmanızı öneririz. Farklı

şekillerde kullanabileceğiniz biletli ve kartlı geçiş uygulamaları, misafirlerinize çok çeşitli teklifler sunabilmenizi sağlar. Siz de bu sistemle müşterilerinizin tüm isteklerini cevaplandırın hatta onları şımartın.

Örneğin, ziyaretçilerinize cep telefonundan yada internetten kayak bileti alma imkanı tanıyın. Bu ve benzeri uygulamaların müşterilerinizin sadakatini arttıracağını göreceksiniz. SKIDATA tarafından üretilecek olan detaylı raporlarda bu sadakati ve verimliliği tüm detayları ile göreceksiniz.

B a ş a r ı y ö n ü n d e k i b i r s o n r a k i a d ı m ı a t ı n !

Page 13: SKIDATA şirket broşürü
Page 14: SKIDATA şirket broşürü

Freemotion.Gate Kayak biletlerini çok yüksek hızla ve doğruluk payı ile okuma özelliği olan bu cihaz, telesiyej ve teleferik işletmesinde, alışıla gelmiş sistemlere göre göle görülür bir hız artışı sağlamaktadır. Akıllı teknolojilerle donatılmasının sonucu ortaya çıkan konfor ve güvenlik haricinde biletin kötü kullanımını da ortadan kaldırır işletme verimliliğini arttırır.

Easy.Gate SKIDATA teknoloji ve konforunu sağlayan diğer bir geçiş sistemi olan Easy.Gate, hızlı sirkülasyon haricinde kolay kurulum isteyen işletmeler tarafından tercih edilmektedir. İsteğe bağlı olarak Freemotion.Gate ile birlikte çalıştırılması da mümkündür.

D a ğ s p o r l a r ı b ö l g e l e r i i ç i n ü r ü n a i l e s i

Page 15: SKIDATA şirket broşürü

EasyTicket.Cash ‘reload’ EasyTicket.Cash ‘wall-mount’ Handheld.Gate ‘Keymobile’ Coder Unlimited ‘Desk 3S’

Bilet Temassız giriş için kullanılabilecek, tek kullanımlık barcod bilet veya tek kullanımlık RFID bilet de dahil olmak üzere,

günlük, dönemsel abonelik ve sezonluk uygulamalar için her türlü ürün seçeneği SKIDATA’ da mevcuttur.

Yazılım Sürekli hareket halinde olan ziyaretçilerinizin konfor ve güvenliğini arttırmak için, sisteminizi doğru yazılım hizmetleri alarak desteklemeniz yararlı olacaktır. Kayak biletlerinizi ve benzer geçiş kontrol ürünlerinizi, özel iSkiPass uygulamasıyla yada internet üzerinden satabilirsiniz. Kayak hattı yükseklik ölçer diyagramı gibi adrenalin arttırıcı fonksiyonlar sunarak misafirlerinizin memnuniyetini arttırabilirsiniz. İşletme yöneticisi olarak sisteme dünyanın her hangi bir noktasından, istediğiniz zaman kolaylıkla ulaşabilir, raporları inceleyebilirsiniz. Bu imkan size, doğru analizlerle efektif stratejik planlama olanağı sunacaktır.

Page 16: SKIDATA şirket broşürü

Günümüzde, SKIDATA biletli geçiş sistemleri ile rahat anlaşılır ve güvenli bir şekilde eğlenceyle ziyaretçilerini buluşturan çok sayıda işletme bulunmaktadır. Bunlar arasında sayısız stadyum, temalı eğlence merkezleri, lunaparklar, fuar salonları, toplu taşıma ve daha bir çok turistik tesisi saymak mümkündür. Sistemin, ziyaretçi trafiğindeki hızı gözle görülür şekilde

arttırıyor olması, SKIDATA sistem kullanıcısı sayısının gün geçtikçe artmasına sebep olmaktadır. SKIDATA’nın 1987 yılında piyasaya sürdüğü RFID teknolojisi kullanan temassız bilet uygulamasını günümüzde daha da gelişkin versiyonları ile kullan ziyaretçiler, SKIDATA konfor ve güvenliğinin ayrıcalığını yaşadıkları için çok şanslılar.

A r e n a v e E ğ l e n c e l e r

Page 17: SKIDATA şirket broşürü
Page 18: SKIDATA şirket broşürü

Stadyum-fuar-lunapark gibi alan ve insan yoğunluğu olarak yüksek hacimli işletmeler, güvenliğin sağlanması, hızlı giriş yapan ziyaretçilere hizmet üretilmesi, hizmet kalitesinin sabit tutulması ve bunlarla birlikte işletme giderlerinin kontrol altına alınması gibi hayati konularda büyük efor harcamanızı gerektirir. SIDATA ziyaretçi otomasyon sistemleri ile bu konuların tamamının çözümünde doğru zamanda doğru adım atmanız mümkün olacaktır.

Güvenlik ve Hız – Değinmiş olduğumuz işletmelerde vazgeçilmez olan bu iki fonksiyonu SKIDATA bilet okuyuculu turnikeleri ve işletim sistemleri ile rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Dünyanın her köşesinden gelecek bilet taleplerini, 100 değişik alternatif sunarak cevaplayabileceğiniz bu

sistemler, ziyaretçilerinize kullanım kolaylığı sağlayacak bilet satışınızı arttıracaktır. Tek tuşa basarak alacağınız rapor ve istatistikler ile ziyaretçi performansınızı görmenizi ve bu verilere bağlı işletme fonksiyonlarınızı yönlendirmenizi sağlar. Bu size karar alma ve uygulama aşamalarında hız ve karlılık sağlayacaktır. Ziyaretçilerinize sunacağınız tekliflerde, rezervasyon, otopark imkanı, nakit harici ödeme olanağı gibi daha bir çok esneklik ve çok yönlü çözümler ile müşteri memnuniyetinizi arttırabilirsiniz. SKIDATA ile CRM sisteminizin entegre edilmesi ile müşterilerinizin, katıldıkları aktiviteden alacakları heyecanı arttırmak ve işlerde optimizasyon sağlamak mümkün olacaktır. Eğlenceye giden yol, hiç bu kadar basit olmamıştı. Ne ziyaretçileriniz, ne de Sizin için !

S K I D ATA ç ö z ü m l e r i y l e e ğ l e n c e y e g i d e n y o l .

Page 19: SKIDATA şirket broşürü
Page 20: SKIDATA şirket broşürü

Vario.Gate ‘Touch-Pad’ Tüm turnikeli geçiş noktalarınızın hareketlerini takip edebileceğiniz, gerekli müdehaleleri yapabileceğiniz ünitedir. Kullanıcı yetkisine bağlı olarak, sadece izleme yaparak biletli/kartlı giriş bilgilerini alabilirsiniz. Yönetici yetkisi ile aktif moda geçerek sisteme müdehale edebilirsiniz.

Vario.Gate Basit, esnek ve hızlı kullanım hedeflenen işletmelere uygun turnikeli geçiş ünitesidir. Bilet vediğer her türlü veri taşıyıcısını, aynı okuma ünitesi ile değerlendirerek misafirlerinizin geçişine izin verir. Hızı ve güvenli hizmet üretmenizi sağlar.

A r e n a v e e ğ l e n c e l e i c i n ü r ü n a i l e s i

Page 21: SKIDATA şirket broşürü

Bilet ve bilet hazırlama Tesis edeceğiniz SKIDATA

sistem, dünya üzerinde 100’den fazla bilet üretim sistemi ile

entegre edilmiş durumda olduğu için sadece tesisinizden bilet

alınması gibi kısıtlayıcı bir durum söz konusu değildir. Tesisinize gelmek isteyecek misafirleriniz,

bulundukları ülkedeki anlaşmalı olacağınız bir bilet sağlayıcıdan

biletlerini alarak tesisinizden istifade edebileceklerdir.

Yazılım hizmetleri Ziyaretçileriniz için sunulan, mobil bilet alma ve diğer uygulama olanakları sizin için de geçerlidir. Siz de tesisinize ait tüm verileri mobil olarak takip edebilir gerekli müdehaleleri yine mobile olarak gerçekleştirebilirsiniz. Sizin için önemli bir etkinlik sonrasında, o etkinlik zaman dilimine ait tüm verileri rapor olarak alabilirsiniz.

Page 22: SKIDATA şirket broşürü

SKIDATA olarak 1977 yılından bu yana süregelen çalışmaların tamamında, kurmuş olduğumuz birlikteliklerin uzun soluklu olmasına büyük önem verilmiş ve bu amaca ulaşılmıştır. Bu süreçte “ mükemmel hizmet kalitesi” en belirleyici faktördür. Tesisinize tesis edilecek donanım ve yazılım ürünlerimiz dışında, size sunulacak hizmet kalitesi de SKIDATA ayrıcalıklarını taşımaktadır.

Ve bu son derece önemlidir. Uzmanlığımızın yansımalarını sunduğumuz hizmetlerimiz, işletmenizin sorunsuz, sürdürülebilir ve verimli bir şekilde yönetilmesi için almanız gereken kararları ve uygulama aşamalarındaki destekleri de içermektedir. SKIDATA teknik kadrosu olarak, size doğru cevabı ve en efektif hizmeti sunmak için her zaman hazırız.

SKIDATA hizmet paketimizin oluşturan fonksiyonların bazıları:

• İşletmenize özel, işletmeniz ihtiyaçlarına paralel üretilmiş çözümler.• En doğru fayda/maliyet oranının yakalanması• İşletme stratejisine paralel planlanmış destek süreçleri• Koordineli ve hızlı çözüm işlemleri• Farklı seviyelerde eğitimler ile know-how aktarımı• Hızla ulaşabileceğiniz yerel ofisler ve hizmet destek noktaları• Mesai saatleri dışında da destek alabileceğiniz teknik servis opsiyonu• Konusunda uluslararası deneyime sahip teknik kadro

S K I D ATA u z m a n h i z m e t l e r i

Page 23: SKIDATA şirket broşürü

Sistem uzmanı

Saha mühendisi

Proje yöneticisi

Help desk

Page 24: SKIDATA şirket broşürü

Fuar ve sergiler

Tema ve lunaparklar

Şehir ve belediyeler

Oteller ve kamu binaları

Dağ sporları bölgeleri

Ofis otoparkları

Siteler

Toplu taşıma

Turistik destinasyonlar

S K I D ATA ' n ı n i ş a l a n l a r ı

Page 25: SKIDATA şirket broşürü

Otopark alanı işletmecileri

Stadyum ve arenalar

Havalimanları

Süpermarketler

Toplu taşımaların otoparkları

Alışveriş merkezleri

Page 26: SKIDATA şirket broşürü

skidata.com/contact

TR 7-2015

SKIDATA Headquarters U n t e r s b e r g s t r a s s e 4 0 • A - 5 0 8 3 G r ö d i g / S a l z b u r g

t e l + 4 3 6 2 4 6 8 8 8 • f a x + 4 3 6 2 4 6 8 8 8 - 7w w w . s k i d a t a . c o m • i n f o @ s k i d a t a . c o m

© 2015 SKIDATA AG. Tüm hakları saklıdır. İşbu reklam broşürü genel bilgiler içermekte olup aksi açıkça kararlaştırılmadığı sürece her hangi bir anlaşma metni ve/veya sözleşme teşkil etmemektedir. Değişiklikler ve editöryel hatalar saklıdır.

SKIDATA® ve sweb® ABD, Avrupa Birliği ve diğer ülkelerde SKIDATA AG şirketine ait tescilli markalarıdır.Ürün özellikleri SKIDATA bölge yetkilisinden temin edilebilir.

/skidata /skidata /skidata /company/skidata-ag

SKIDATA Bilişim ve Tic. Ltd. Şti.Yeşilköy Mahallesi Atatürk Cad. • EGS Business B2 Blk. Kat. 12 No: 378

34149 Bakırköy / İstanbulwww.skidata.com.tr • [email protected]