6
Департамент освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат І – ІІІ ступенів Інформаційна година: «Без води немає життя. Властивості води - рідини. Вода розчинник.» Підготувала Саєнко О. В. вихователь, спеціаліст І

без води немає життя. властивості води рідини. вода розчинник

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: без води немає життя. властивості води   рідини. вода розчинник

Департамент освіти і науки

Кіровоградської обласної державної адміністрації

Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат І – ІІІ ступенів

Інформаційна година:

«Без води немає життя. Властивості води - рідини.

Вода розчинник.»

Підготувала Саєнко О. В.вихователь,спеціаліст І категорії

м. Знам’янка

2014

Page 2: без води немає життя. властивості води   рідини. вода розчинник

Мета: розширювати уявлення дітей про одну з найпоширеніших речовин у природі – воду; ознайомити з її властивостями; розвивати навички дослідницької діяльності; спостережливість, аналітичне мислення, вміння робити висновки; сприяти вихованню пізнавального інтересу, організованість і відповідальність за виконану роботу, бережливого ставлення до природних багатств.Обладнання: картки, склянки, ложки, крейда, цукор, молоко, кава, олія, пісок, сіль, глобус, вода, ребус, фішки.Хід заняття:І. Організація учнів.Привітання та побажання.

- Діти, ви привітали гостей. А тепер поверніться до них обличчям і висловіть свої побажання.

- Все світле, хороше, що треба людині,Нехай неодмінно приходить до Вас.Хай ладиться скрізь – на роботі, в родині,Щоб радісний настрій у серці не гас.

- Чи хороший у вас настрій?- Від чого він залежить?- Чи впливає на ваш настрій погода?- Саме про погоду ми разом з вами поговоримо.

ІІ. Робота з календарем погоди.- Що ви можете сказати про стан неба? Опади? Вітер?

Найактивніший заповнює календар природи, а ми з вами згадаємо народні прикмети про листопад.ІІІ. Робота з народними прикметами.

- Пригадайте, які народні прикмети ви знаєте про листопад. В листопаді голо в саду. Листопад зимі ворота одчиняє. В листопаді день, як заячий скік.

ІV. Дидактична гра «Розсипані склади»(Зі складів кожен учень складає слово повітря).V. Повторення вивченого . Перевірка домашнього завдання.- У всіх утворилось слово повітря. Саме повітрю буде присвячена перевірка домашнього завдання.VІ. Поділ на групи.(За швидкістю складання слова повітря)Дається завдання групам:

1) І група – готує питання «Поміркуй» (записані на двох картках різного кольору)1. Чому рослини є незамінними помічниками людини в очищенні

повітря?Доведи свою думку.2. Чому птахи настовбурчують пір’я під час морозів?3. При якій температурі тепліше: −30 , 00 ,+20?4. При якій температурі холодніше: +40 , 00 ,+30?5. Що ти можеш зробити для очищення повітря свого міста?

2) ІІ група – гра «Найрозумніший» (За кожну правильну відповідь – фішка).

Page 3: без води немає життя. властивості води   рідини. вода розчинник

1. Скажіть одним словом: знання про природу. (природознавство)2. Все, що оточує нас, крім того, що зроблено людиною, називається …

(природою)3. Природа буває … (жива і нежива)4. Речовини складаються з дуже дрібних невидимих неозброєним оком

частинок, що називаються … (молекулами)5. В яких станах можуть бути тіла? (твердий, рідкий, газоподібний)6. Рідкісні тварини і рослини заносяться до … (Червоної книги)7. Шар повітря навколо Землі називається … (атмосфера)8. Прилад, що виміряє температуру тіла людини, повітря, води, грунту …9. В повітрі найбільше ..10.При диханні тварини, людина поглинають із повітрям .. 11. Звідки у повітря потрапляє кисень?

3) Заслуховування відповідей на проблемні питання. Оцінювання.

VІІ. Відгадування загадки:Відома звіку рідина – усяк її вживає.Буває хмаркою вона, сніжинкою буває.Бува як скло, крихка, тверда.Звичайна, підскажіть … вода.VІІІ. Тема заняття. Вияснення знань.- Сьогодні ми з вами будемо говорити про воду і її значення, властивості.

ІX. Робота над темою заняття:- Подивіться, на глобус – модель Землі.

Скажіть, чого більше на Землі?Де знаходиться вода? Що було б, якби не стало води?Підсумки значення води.

X. Фізкультхвилинка.XІ. Відгадування загадки.

1. Прозорий, як скло та не вставиш у вікно. (Лід)2. Текло, текло і лягло під скло. (Річка)3. Взимку горою, а влітку водою. (Сніг)4. Коли немає – чекають. Коли прийду – тікають. (Дощ)5. Біла морква зимою росте. (Бурулька)

Page 4: без води немає життя. властивості води   рідини. вода розчинник

6. В нас зимою білим цвітом сад зацвів неначе літом. (Іній)7. Летить орлиця по синьому небу. Крила розкрила, сонце закрила. (Хмара)

XІІ. Проблемне питання.Яким одним словом можна замінити всі відгадки? Про яку характерну особливість води говорять відгадки?XІІІ. Дослідно – практична діяльність.

1. Демонстрування дослідів. Спостереження. Висновок.Дослід 1. Налити на поверхню. (Вода текуча)Дослід 2. Перелити з однієї посудини в іншу. (Вода не має форми, а набуває форми посудини)Дослід 3. Порівняння склянок з водою, молоком, кави. (Вода безбарвна).

2. Практична робота. Слідуючи досліди з водою ви будете виконувати самостійно. (Роздаю склянки з водою)

3. Інструктаж з ТБ.4. Виконання дослідів самостійно:

Дослід 4. Понюхайте воду і зробіть висновок. (Вода без запаху).Дослід 5. Опустіть ложку у склянку з водою. Який висновок можна зробити? (Вода прозора)

XVІ. Продовження дослідницької діяльності. Робота в парах.Дослід 6. 1пара – кидає в склянку з водою цукор.2 пара – кидає сіль.3 пара – кидає пісок.Вихователь – ллє олію. (Робимо висновки)XVІІ. Закріплення:

1) Логічні питання «Поміркуй».1. Чому взимку під час сильних морозів можуть руйнуватись

водопровідні труби?2. Чому після дощу в струмках, озерах, річках вода біля берегів

каламутна? Чому через деякий час вона стає прозорою?3. Чому плями від олії, масла не можна змити водою?

2) Дидактична гра «Так чи ні».1. Більшу поверхні Земні займає воду.2. Водазнаходиться в океанах, морях, річках, озерах, ставках, але під

землею її немає.3. У повітрі вода одночасно є у рідкому, твердому, газоподібному стані.4. Вода з розчиненою в ній речовиною називають розчином.5. Всі речовини розчиняють у воді.

XVІІ. Ребус _БРЖТВД!

Page 5: без води немає життя. властивості води   рідини. вода розчинник

XІ X. Хвилинка - бережина.Обгрунтуйте відповідь. Чи треба берегти воду? Чому і як її треба берегти?X X. Підсумок.