14 aukcja sztuki dzisiejszej 10.03.2020 roku godzina: 19:30

14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

Page 1: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

14 aukcjasztuki dzisiejszej

10.03.2020 rokugodzina: 19:30

Page 2: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

wystawa przedaukcyjna:27 lutego 2020 r.pon.-pt. 12.00-19.00

Showroom kolekcjonerski:6 i 7 marca 2020 rokupt. 12.00-19.00sob. 11.00-18.00

kontakt:xanadu galeria i dom aukcyjnyagnieszka gniotek503 012 [email protected]

PARTNERZY ORAZ PATRONI:

redakcja merytoryczna:agnieszka gniotekzofia modzelewska

projekt katalogu:bartek walczuk/osomzdjęcia:Łukasz stępień

14 aukcjasztuki dzisiejszej

10 marca 2020 rokugodzina: 19:30

akt i figura ludzkainternetowa aukcja na portalu artinfo.pl

julia tymańska

Page 3: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

02

mariasadowska

Zapamiętane I, 2018/2019olej, płótno, 70x100 cmsygn. l.d.: monogramem, opisany na odwrocie: “CYKL ZAPAMIĘTANE I” OLEJ, PŁÓTNO, 2018/19 MARIA SADOWSKAEstymacja: 3500-4000 zł

01

alinadorada-krawczyk cena wywoławcza: 1500 zł cena wywoławcza: 1500 zł

Semantycznie z cyklu Docelowo, 2015olej, płótno, 100x100 cmopisany na odwrocie: ALINA DORADA-KRAWCZYK “SEMANTYCZNIE” “DOCELOWO” - cykl 100x100 cm 2015Estymacja: 5000-5500 zł

(ur. 1952 r.) Ukończyła w 1977 roku Wydział Malarstwa warszawskiej ASP. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. J. Tchórzewskiego i prof. A. Rudzińskiego. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej dorobek twórczy pozostaje elementem wielu zbiorów m.in. w: Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Grecji, Kanadzie, USA, Włoszech, Egipcie, Jugosławii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Turcji, Australii, Wenezueli oraz Indiach.

Page 4: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

04

agataczeremuszkin-chrut

Pniaki 1, 2016akryl, płótno, 70x90 cmopisany na odwrocie: AGATA CZEREMUSZKIN-CHRUT “TRUNKS 1” 70x90 cm, 2016 ACRYLIC ON CANVASEstymacja: 3000-4000 zł

03

małgorzatastępniak

Taniec, 2007olej, płótno, 100x50 cmopisany na odwrocie: małgorzata stępniak 2007 “taniec” 50x100Estymacja: 6500-8000 zł

(ur. 1975 r.) studiowała na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. W. Kunza w 1998 r. Laureatka nagród m.in. Nagrody Ministra Kultury i Sztuki na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych Promocje w Legnicy (1999). Stypendystka Prezydenta Miasta Częstochowy (2002). Autorka wystaw indywidualnych: Tarnobrzeski Dom Kultury, Tarnobrzeg (2007); Ona I On, Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Częstochowa (2008); Między błękitem a czerwienią, Galeria Grodzka, Kraków (2008); Piano Bar, Galeria Schody, Warszawa (2009); Galeria Triada, Gdańsk (2010); Kadr, Konduktorownia, Częstochowa (2010); Kadr, Steel Forest, Konstancin Jeziorna, Kadr, Warsaw Art Gallery, Warszawa (2011); Galeria Jana Siuty, Kraków (2011); Gra, Muzeum Częstochowskie, Częstochowa (2012); Absurd 228, Warszawa (2013); Gra, Galeria Inny Śląsk, Tarnowskie Góry, Galeria Grodzka, Kraków (2014); Galeria Cassinos Poland, Warszawa (2014); Filharmonia Podkarpacka, Rzeszów (2015).

(ur. 1983 r.) absolwentka malarstwa wrocławskiej ASP (dyplom w 2008 r., u prof. A. Dymitrowicza i prof. Z. Nitki) oraz studiów podyplomowych na warszawskiej ASP (2012). W 2007 r. przebywała na stypendium w Edinburgh College of Art. Aktualnie kontynuuje edukację w ramach Doktoranckich Studiów Środowiskowych na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i ściennym oraz projektowaniem graficznym. Stypendystka Prezydenta Miasta Wrocław oraz Urzędu Miasta Wrocław (2007). Autorka wielu wystaw indywidualnych, m.in.: Konkret (z Agnieszką Pietrzykowską), Bałtycka Galeria Sztuki, Koszalin (2016); Źródła konfliktu, Galeria BWA Rzeszów (2016); Ćwiczenia z organizmów żywych, Galeria Warzywniak, Gdańsk (2015); Dokumentacja obrazu, Muzeum Częstochowskie / Centrum Promocji Młodych, Częstochowa (2015); Mięso i geometria, Galeria Bałucka, Łódź (2014); To be titled, E|C Gallery, Chicago, USA (2014); Minimalizacja, Galeria 022, OW ZPAP, Warszawa (2013); Łóżka, Galeria Elektor, Warszawa (2012); Body Language, Galeria CK Agora, Wrocław (2012); wystawa z cyklu Zmysły Sztuki, Pałac Muzeum w Wilanowie, Warszawa (2012); Skin on skin, E|C Gallery, Chicago, USA (2011).

cena wywoławcza: 1700 zł cena wywoławcza: 1700 zł

Page 5: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

06

izabelarudzka

Chmury i woda, 2018akryl, płótno, 70x120 cmsygn. p.d.: I. Rudzka, opisany na odwrocie: IZABELA RUDZKA “CHMURY I WODA” 2019 AKRYL NA PŁÓTNIE 70x120 cmEstymacja: 2000-2200 zł

05

pozycja wycofana

(ur. 1964 r.) studiowała malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W 2011 r. obroniła przewód doktorski w dziedzinie sztuki plastyczne, w dyscyplinie sztuki piękne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W 2017 r. uzyskała tytuł doktora habilitowanego na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu w dziedzinie sztuki plastyczne, w dyscyplinie sztuki piękne. Od 2012 roku pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Pedagogiczno- Artystycznym. Autorka wystaw indywidualnych: „Gemalt im Firmament- die Textur des Weltraumes”malarstwo, Galerie im Kastenmeiers, Drezno (2017); Timeless, malarstwo na jedwabiu, Uniwersytet Akif Ersoy, Burdur, Turcja (2016); Przekazy Horyzontów, Think Art, Poznań (2016); Róże na górze, Galeria Sztuki „Warzywniak”, Gdańsk (2015); Entrance- Between – Exit, Galeria Sztuki Współczesnej Winda, Kielce (2015); Punkt widzenia, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, Kalisz (2014); Geny Błękitu” Malarstwo i obiekty szklane Murano. Galeria CKiS Wieża Ciśnień, Konin (2013); Yesterday Once More. Mój 4 Wymiar, Think Art, Poznań (2012).

cena wywoławcza: 1500 zł

Page 6: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

08

krzysztofkizlich

Dance, 2020brąz, drewno, 46x11x9 cmsygn. na spodzie: KIZEstymacja: 1800-2000 zł

07

izastaręga

Bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach, mężczyźni w hełmach, 2019technika własna, płótno, 80x60 cmsygn. p.d.: IZA STARĘGAEstymacja: Estymacja: 4500-5500 zł

(ur. 1964 r.) studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w pracowniach prof. M. Stelmasiaka i M. Smoczyńskiego zrealizowała w 1991 r. Autorka wystaw indywidualnych m.in.: Galeria Arsenał, Poznań (1995); Dom Pracy Twórczej Reymontówka, Chlewiska (1999, 2005, 2009); Galeria DAP Mazowiecka, Warszawa (2004); Galeria Krytyków Pokaz, Warszawa (2010); Porto Praga, Warszawa (2010), Galeria Xanadu, Warszawa (2017). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Siedlce.

(ur. 1953 r.) W 1975 ukończył liceum sztuk plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. Pracuje w dziedzinach: rzeźby, sztuki użytkowej oraz grafiki komputerowej. Udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

cena wywoławcza: 2500 zł cena wywoławcza: 1500 zł

Page 7: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

ewazawadzka

Ściany świata 11, 2019technika własna, płótno, 50x50 cmopisany na odwrocie: ewa zawadzka ściany świata-011 2019 50x50Estymacja: 4000-4500 zł

09

Denys Molerio Pena

Apotropaic II, 2017olej, płótno, 100x70 cmsygn. l.d.: ‘DENYS’Estymacja: 4500-6000 zł

(ur. 1950 r.) ukończyła Wydział Grafiki filii krakowskiej ASP w Katowicach. Laureatka licznych nagród m.in.: Grand Prix Międzynarodowego Triennale Grafiki, Fredrikstand, Norwegia (1993); Złotego Medalu Międzynarodowego Triennale Grafiki, Giza, Egipt (1986, 1994); Nagrody Regulaminowej Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie (2004). Finalistka konkursu Obraz Roku miesięcznika Art&Business i Europejskiego Konkursu Malarskiego Lexmark, Mediolan, Włochy. Autorka wystaw indywidualnych: Neuronalne przestrzenie, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2010); Neuronalne przestrzenie, Galeria BWA, Rzeszów (2011); Neuronalne przestrzenie, Galeria Pryzmat, Kraków (2011); Biuro Wystaw Artystycznych, Kielce (2011); Opowieści pejzażu, Centrum Kultury, Kalisz (2011); Neuronalne przestrzenie, Muzeum Ziemi Chełmskiej, Galeria 72, Chełm (2011); Obszary ciszy, Galeria Środowisk Twórczych, Bielskie Centrum Kultury, Bielsko-Biała (2011).

(ur. 1988 r.) Ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych San Alejandro w Hawanie. Następnie podjął studia jako stypendysta w Institute Superior of Arts (ISA) w Hawanie. Członek Kubańskiego Narodowego Związku Artystów Plastyków.W swoim dorobku ma wiele wystaw krajowych jak i międzynarodowych. Dwukrotnie był uczestnikiem międzynarodowego (X i XI) Biennale w Hawanie, gdzie miał autorskie wystawy w 2009 i 2012 roku.; m. in.: “Living room of Southeast” Lyon, Francja, w “Gallery Maison Dauphins” Lyon Francja, brał udział w projekcie “Urban rumors” Paryż, Francja, “Contemporary painting” Dominikana, “Shot” IX International Colloquy of Digital Art, Hawana, Autor wizualizacji w projekcie “Dementia Praecox No. 20” prezentowanym na 7 międzynarodowym festiwalu szkół teatralnych “ITself” organizowanym przez Akademię Teatralną w Warszawie. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m. in.: w Kanadzie, Francji, USA, Hiszpanii, Dominikanie, Kubie, Polsce.

cena wywoławcza: 2200 zł cena wywoławcza: 2500 zł

Page 8: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

elżbietalubomirska

Bez tytułu, 2019olej, płótno, 80x120 cm opisany na odwrocie: ELubomirska 2019Estymacja: 4000-4500 zł

annanosowicz ruiz

Kaleidoscope V, 2017olej, płótno, 65x81 cmopisany na odwrocie: KALEIDOSCOPE V ANNA NOSOWICZ RUIZ ALGECIRAS 2017Estymacja: 2500-3000 zł

(ur. 1983 r.) jest absolwentką malarstwa na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obroniła w 2008 r. w pracowni prof. A. Dymitrowicza i prof. Z. Nitki. Stypendystka Akademii Sztuk Pięknych w Bratysławie. Współtworzy grupę artystyczną “Błond w Sztuce” oraz kooperatywę PANATO. Realizuje wiele projektów edukacyjnych - współtwórczyni Akademii Designu we wrocławskim CK Agora. Autorka wystaw indywidualnych: Konsulat RP w Maladze, Hiszpania (2017); Portrety w ramach rezydencji artystycznej ESK 2016 w San Sebastian, Kraj Basków, Hiszpania (2015); Up in the air, Idea Place, Wrocław (2015); Obiekty świetlne, Galeria Neon Side, Wrocław (2015); Synestezja (z gitarzystą The Spartakist) - projekt muzyczno-malarski, Galeria na Ptasiej, Wrocław (2014); (Nie)rzeczywistość oswojona, Galeria Kaprysy, Wrocław (2014). Uczestniczka rezydencji JUST Residence - Fundación Banco Santander, w ramach projektu JustMad7, Malaga/Madryt, Hiszpania (2016).

cena wywoławcza: 1700 zł cena wywoławcza: 1800 zł

Page 9: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

andrzejfolfas

Macierzyństwo, 1998olej, płótno, 100x100 cmsygn. l.d.: FOLFAS 98Estymacja: 2000-3000 zł

ewa miazek

We will meet on swimming pool, 2004olej, płótno, 100x140 cmsygn. p.d.: E. MIAZEK 2004, opisany na odwrocieEstymacja: 5500-6000 zł

(ur. 1952 r.) studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom otrzymała w 1976 r. w pracowni prof. Stefana Gierowskiego. Studia podyplomowe odbyła w pracowni scenografii prof. Józefa Szajny. Wystawy indywidualne w Polsce i Holandii, m.in. Galeria Test, Warszawa (2004); Salon Sztuki 49, Warszawa (2008); Galeria Test, Warszawa (2014). Wzięła udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

(ur. 1947 r.) w latach 1963-67 uczęszczał do LP im. A. Kenara w Zakopanem, które ukończył pod opieką profesorów: W. Hasiora, T. Brzozowskiego i A. Rząsy. Następnie ukończył studia na ASP w Krakowie na wydziale Architektury Wnętrz u prof.: J. Ząbkowskiego, T. Kutermaka, B. Brauna, M.Sigmunda. Odznaczony przez Ministra Kultury Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz wyróżnieniem Miasta Krakowa jako zasłużony działacz kultury i sztuki. Jego obrazy znajdują się w Muzeum Narodowym i Muzeum Historycznym Miasta Krakowa oraz kolekcjach prywatnych. Brał udział w licznych wystawach w Niemczech, Francji, Szwecji i Austrii. Przez lata współpracował z Dominik Rostworowski Gallery w Krakowie, aż do jej zamknięcia w 2012 r.

cena wywoławcza: 2000 zł cena wywoławcza: 1700 zł

Page 10: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

jarosławjaśnikowski

Katedrolot dwubalonowy, 2010inkografia, papier, 58 x 48 cm, nakład: 11/50sygnowany i opisany u dołu: 11/50 “Katedrolot dwubalonowy” 2010 Jarosław JaśnikowskiEstymacja: 2000-2400 zł

paulinazalewska

Królowa nocy, 2017akryl, płótno, 90x90 cm sygn. p.d.: PZ’2017Estymacja: 3500-5000 zł

(ur. 1981 r.) Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Dyplom uzyskała w 2008 roku w pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Krzysztofa Wawrzyniaka. Zajmuje się malarstwem, grafiką i rysunkiem. W 2006 roku uczestniczyła w warsztatach graficznych w Centrum Grafiki Artystycznej “Kaus” w Urbino we Włoszech, gdzie w 2007 roku otrzymała miesięczne stypendium. Finalistka 43. Biennale Malarstwa ,,Bielska Jesień’’ 2017 w Bielsku-Białej. We wrześniu 2011 roku otrzymała nominację do nagrody w XXIV Międzynarodowym Biennale Małej Formy Graficznej i Exlibrisu w Ostrowie Wielkopolskim. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych, m.in.: 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017, Galeria Bielska BWA - Bielsko-Biała (2017); Czwarty Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców, Muzeum Miasta Łodzi (2017); Trzeci Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców, Galeria Bałucka, Łódź (2016); Drugi Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź (2015); Inspiracje filmowe, wystawa łódzkich młodych twórców, Muzeum Kinematografii w Łodzi (2014).

(ur. 1976 r.) jest absolwentem Głogowskiego Studium Sztuk Plastycznych gdzie w 2001 roku obronił dyplom z malarstwa pod kierunkiem Telemacha Pilitsidisa. Autor wielu wystaw indywidualnych, m.in.: Galeria Maya, Toruń (2017); Alternatywne Światy Magicznego Realizmu, Muzeum Zagłebia w Będzinie (2016); Podróż po alternatywnych światach, XIX FORUM HUMANUM MAZURKAS (2016); MAGICZNA LEGNICA, Galeria Piastów, Legnica (2016); Podróże po Alternatywnym Świecie, Muzeum Miedzi w Legnicy (2015); Galeria “Na Wprost” w Iławie (2015); Podróże po Alternatywnym Świecie: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, Pałac Zielińskiego - Kielce, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku (2014); Wystawa malarstwa Jarosława Jaśnikowskiego, Wieża Sztuki Kielce (2013); Nasza pamięć, Muzeum Miejskie, Lwówek Śląski (2011); Przestrzenie współistniejące, Altus, Katowice (2010); Inne Wiatry, Galeria WZ, Warszawa (2009); Morfologia Miłości, Altus, Katowice (2008); Imieniny Hermenegildy, Galeria Szarlatan, Wrocław (2007). Brał również udział w wielu wystawach zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie

cena wywoławcza: 2000 zł cena wywoławcza: 1500 zł

Page 11: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

małgorzatastępniak

Relaks, 2001olej, płótno, 33x41 cmopisany na odwrocie: MAŁGORZATA STĘPNIAK “RELAKS”Estymacja: 3000-3500 zł

agatarościecha

27G-B1, 2019akryl, płótno, 130x50 cmsygn. p.d.: ARościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kanownik 27G-B1 akryl, 150x30 cm 2019Estymacja: 2000-2400 zł

(ur. 1968 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. W latach 1989-1994 studiowała w pracowni prof. W. Kunza. W latach 1993-94 odbyła staż studyjny na Akademie Der Bildenden Künste w Norymberdze w pracowni Malarstwa, Grafiki i Sztuki Obiektu Prof. Rolfa-Guntera Diensta. Stypendystka Funduszu Promocji Twórczości Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2000). Od 2004 r. prowadzi pracownię rysunku na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego. Laureatka licznych nagród m.in.: Primus Inter Pares (1991); III Nagrody Ministra Kultury i Sztuki na Ogólnopolskim Biennale Pasteli w Nowym Sączu (1996); Medalu Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie na Salonie Malarstwa i Rzeźby (1996); I Nagrody Prezydenta Miasta Tarnowa na Salonie Wiosennym w Tarnowie (1997); wyróżnienie Art&Business na II Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu (2004);Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na IV Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu (2008); Nagroda Royal Talens na IV Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu (2008).

cena wywoławcza: 1500 zł cena wywoławcza: 1500 zł

Page 12: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

mareksułek

Purple rain z serii Stories, 2014olej, akryl, kolaż, żywica, płótno, 140x110 cmopisany na odwrocie: Purple rain Z serii “Stories” technika własna 2014 140x100 Marek SułekEstymacja: 3600-3800 zł

małgorzataśmigielska

Jazda od świtu do nocy, 2020olej płótno, 100x140 cmopisany na odwrocie: MAŁGORZATA ŚMIGIELSKA 2020 140/100 cm olej JAZDA OD ŚWITU DO NOCYEstymacja: 2500-3000 zł

(ur. 1963 r.) Absolwent ASP w Warszawie (pracownie prof. Tarasina i prof. Winiarskiego) i Rietveld Academie w Amsterdamie (dyplom 1992 r.). Wykłada w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, fotografią, rzeźbą i działaniami w przestrzeni. Realizuje projekty przestrzenne w Warszawie oraz różnych miejscach Europy i Stanach Zjednoczonych (m.in. Amsterdam, Bruksela, Berlin, Nowy Jork, Hanower, Antwerpia, Haga, Kraków, Gdańsk). Autor wystaw indywidualnych, m.in.: Stories, Galeria Kuratorium, Warszaw (2014); Koniec Świata i Dziura w całym, Galeria Instytutu 116, Warszawa (2013); Obrazy, Mind Gallery, Akademia Mentoringu, Warszawa (2013); Mixer, Galeria Promocyjna, Warszawa (2012); Obrazy i Obiekty,Galeria Van den Berg, Warszawa (2012); Never Ending Story, rzeźba/instalacja pernamentna, Centrum Nauki Kopernik, Warszawa (2010); Czterdzieści osiem, Muzeum Filmowe w Łodzi (2007);

w latach 1986-1991 studia na wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stefana Gierowskiego, aneks w pracowni malarstwa ściennego u prof. Edwarda Tarkowskiego. Autorka wystaw indywidualnych: Galeria WOK, Warszawa (1994); Galeria Krytyków Pokaz, Warszawa (1995); Galeria Na Solcu, przy Muzeum Archidiecezji Warszawskiej (1995); realizacja malarstwa ściennego Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie (1996); Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawski Festiwal Sztuk Pięknych (2005); Nizio Gallery, Warszawa (2005); Galeria (-1) Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Warszawa (2012); BWA Galeria Sztuki, Olsztyn (2013); Galeria Klimy Bocheńskiej (2013). Udział w wystawach zbiorowych: Powinność i Bunt, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie 1944-2004, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa (2004); Pejzaże, Zamek w Liwiu (2012); Galeria (-1) wystawa z okazji dziesięciolecia galerii, Warszawa (2017); Ściana, Galeria działań, Warszawa (2019).

Page 13: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

alinabloch

Kompozycja 2007, 2007olej, płótno, 100x73 cmopisany na odwrocie: ALINA BLOCH “KOMPOZYCJA 2007” 2007r. , 100x73 cm olej, płótnoEstymacja: 2800-3500 zł

dobiesławgała

Z cyklu Ciemna strona księżyca, 2019technika własna, 35x100 cmopisany na odwrocie: Dobiesław Gała z cyklu “Ciemna strona księżyca” 2019Estymacja: 3000-4000 zł

(ur. 1975 r.) artysta rzeźbiarz, doktor sztuki, jest adiunktem na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w Pracowni Rysunku na Wydziale Rzeźby. Ukończył Studia na Wydziale Rzeźby Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Został wyróżniony m.in. stypendium Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze, gdzie pracował pod kierunkiem Tima Scotta. Uzyskał dyplom w 2000 r. w pracowni prof. Mariana Koniecznego. Stypendysta Ministra Kultury RP oraz laureat wielu prestiżowych nagród za twórczość artystyczną. Swoje prace prezentował na ponad 60 wystawach indywidualnych i zbiorowych.

(ur. 1956 r.) W 1981 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie z wyróżnieniem rektorskim na Wydziale Architektury Wnętrz w Pracowni Wystawiennictwa prof. Jacka Damięckiego. Malarstwo studiowała u prof. Jana Lisa, tkaninę artystyczną na Wydziale Malarstwa u prof. Wojciecha Sadleya. We wrześniu 2010 r. otrzymała stopień doktora sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne. Obecnie jest adiunktem w macierzystej uczelni na Wydziale Sztuki Mediów w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Apoloniusza Węgłowskiego. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007), oraz Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa (2009, 2011 projekty realizowane w przestrzeni publicznej). Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in.: 5. Międzynarodowe Biennale Akwareli - Mexico City (2002); malarstwo - Berlin (2006); Wilno (2004); Kijów (2004); Ułan Bator (2005); Sofia( 2006); Międzynarodowe Triennale Tkaniny - Łódź (2010, 2016). Zajmuje się malarstwem na jedwabiu oraz malarstwem olejnym, realizuje także malarskie instalacje w przestrzeni publicznej.

Page 14: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

magdalenacybulska

Bez tytułu z cyklu Moja skóra, 2018olej, akryl, płótno, 40x50 cm sygn. p.d.: ceba 18, opisany na odwrocie: Z CYKLU “MOJA SKÓRA” “BEZ TYTUŁU” CEBAEstymacja: 3000-3300 zł

annadrejas

Próba VIII, 2000olej, płótno, 120x120 cmopisany na odwrocie: ANNA DREJAS =PRÓBA VIII= olej, 120x120 2000 ROKEstymacja: 3000-3500 zł

(ur. 1967 r.) W 1993 ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, specjalizacja malarstwo, dyplom u prof. Janusza Kaczmarskiego. Zajmuje się edukacją artystyczną młodzieży, uczy rysunku i malarstwa w Państwowym Zespole Szkół Plastycznych im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Miała 21 wystaw indywidualnych, w tym sześć wystaw w Galerii Autorskiej (w latach: 1998, 1999, 2000, 2003, 2005, 2010). Brała udział w 47 wystawach zbiorowych w Bydgoszczy i wystawach ogólnopolskich.

(ur. 1977 r.) jest absolwentką Europejskiej Akademii Sztuk, którą ukończyła z wyróżnieniem realizując dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni litografii pod okiem J.J. Cywickiego oraz aneks z malarstwa pod kierunkiem B.Szubińskiej. Pracowała jako Asystentka na Wydziale Grafiki Warsztatowej na macierzystej uczelni. W 2008 r. zrealizowała Program Rezydentury Artystycznej w SVA w Nowym Jorku. W 2015 otrzymała Stopien doktora w Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą. Wystawy indywidualne: C Bao a Qu, Galeria Sztuki Współczesnej, Przemyśl (2008); Rysunek i grafika, Galeria ES, Międzyrzec Podlaski (2009); Święte obrazki, Galeria Fibak, Warszawa (2012); O czasie i potworze, Pracownia Wolno, Warszawa (2013); Fetysz, Galeria Młynek, Warszawa (2013); Kołtuny i Rogorzce, Galeria Aula, ASP Łodz (2016).

Page 15: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

annasołtysiak

Przemiana, 2018akryl, płótno, 50x40cmsygn. p.d.: A. Sołtysiak ‘18, opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak PRZEMIANA 2018 r. /akr/pł./ RaszynEstymacja: 2400-2800 zł

julia kowalska

Rano, 2017olej, płótno, 120x100 cmopisany na odwrocie: JULIA KOWALSKA 2017Estymacja: 4000-5000 zł

(ur. 1998 r.) absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Józefa Brandta w Radomiu. Dyplom ze specjalizacji ceramika artystyczna pod kierunkiem Aleksandry Dobrowolskiej w 2017 r. Obecnie studentka Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. finalistka ogólnopolskiego konkursu „zakłócenia” (apoptoza) organizowanego przez Wydział Sztuki, Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (2019). Laureatka Grand Prix na I Triennale Malarstwa Studenckiego w Rzeszowie (2019); Nagrody Prezydenta Miasta Radomia w kategorii osobowość za szczególne osiągnięcia artystyczne, Radom (2015); 14. miejscA w rankingu “Kompas Młodej Sztuki”, Warszawa (2017). Autorka wystaw indywidualnych: Wdech/wydech, Galeria Xanadu, Warszawa (2019); Blaknę, Galeria Xanadu, Warszawa (2017); Indywidualna wystawa prac malarskich i rysunkowych w Zespole Szkół Muzycznych, Radom (2015). Udział w wystawie zbiorowej organizowanej w Parlamencie Europejskim w Brukseli przez Biuro Poselskie Julii Pitery (2017). Udział w wielu wystawach pokonkursowych: Biennale autoportretu, Radom (2016); W stronę fantazji i wyobraźni, dedykowane Zdzisławowi Beksińskiemu, Krosno (2016); Wariacje na temat twórczości Ignacego Witkiewicza, Zakopane (2015); Figury Ciała, Poznań (2014).

(ur. 1980 r.) Absolwentka Historii Sztuki na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - dyplom w 2006 r. oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - dyplom z wyróżnieniem rektorskim w 2009 r. Autorka wystaw indywidualnych: Herbarium & Persona, Galeria Q, Centrum Kultury Raszyn, Raszyn (2016); Herbarium, Pop Art Show, Galeria Uległa, Kuchnia Spotkań Ikea, Warszawa (2016); Persona, Galeria Barometru, Warszawa (2013); Ciało wykluczone, Galeria przy automacie, Warszawa (2010); Fotografie Bez tytułu, GaleriaArt New Media, Warszawa (2009). Udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in.: Przebrzask - wystawa poplenerowa, RotacyjnyDom Kultury Śródmieście, Warszawa (2018); 11 Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej, Centralne Muzeum Włókiennictwa,Łódź (2016); Real Focus – młoda polska fotografia, Galeria Ego, Poznań (2014); Warszawski Salon Małych Form Tkackich,Dom Artysty Plastyka, Galeria DAP 3 ZPAP, Warszawa (2014);.. Jej prace znajdują się w kolekcji fotografii Joannyi Krzysztofa Madelskich oraz kolekcji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

cena wywoławcza: 1800 zł cena wywoławcza: 1500 zł

Page 16: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

jacekmirczak

Codzienność, 2017akryl, płótno, 150x100 cmopisany na odwrocie: JACEK MIRCZAK “CODZIENNOŚĆ” 150x100 cm AKRYL NA PŁÓTNIE 2017Estymacja: 5000-5500 zł

monikakopczewksa

Owoc II, 2019olej, płótno, 80x80 cmopisany na odwrocie: Monika Kopczewska Owoc II 80x80, 2019 olejEstymacja: 2500-3500 zł

(ur. 1991 r.) W latach 2011- 2016 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Baja i Pracowni Rysunku prof. Wojciecha Zubali. W ramach specjalizacji w latach 2012-2014 uczyła się także na Wydziale Grafiki w Pracowni Ilustracji prof. Zygmunta Januszewskiego (później prof. Grażyny Lange), a w latach 2014- 2016 w Pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach prof. Jacka Dyrzyńskiego. W 2016 roku uzyskała dyplom z oceną celującą i Wyróżnieniem Rektorskim w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Baja. Aneks do dyplomu zrealizowała w Pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach prof. Jacka Dyrzyńskiego. Laureatka I nagrody Ewy Tomaszewskiej za najlepszą pracę dyplomową na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Autorka wystaw indywidualnych: Come inside, Państwowe ognisko artystyczne nowolipki, Warszawa (2019); Formy znalezione, Galeria Działań, Warszawa (2016). Udział w wystawach zbiorowych: To co zostało, wystawa dyplomowa w Galerii DAP, Warszawa (2016); Obraz. Struktura. Przestrzeń, wystawa prac studentów i absolwentów Pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych ASP w Warszawie, Galeria Działań, Warszawa (2016).

(ur. 1968) urodzony w Częstochowie, w roku 1988 r. ukończył tamtejsze Liceum Sztuk Plastycznych. W latach 1988-91 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Od 1991 roku mieszka i pracuje w Warszawie. Prezentował prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce, Włoszech, Algierii, USA i Australii. Autor wystaw indywidualnych: Miejsca, SH Studio, Warszawa (2014); 151022, malarstwo i rysunek, M4 Gallery, Warszawa (2015); Gdy stoję z boku i słucham, malarstwo, Galeria Milano, Warszawa (2016). Brał udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in.: Stan Rzeczywisty, Centrum Praskie Koneser, Warszawa (2014); Wystawa konkursowa malarstwa, Galeria Sztuki Zadra, Warszawa (2014); #SeeMeTakeover, Times Square, Nowy Jork, USA (2014); Armory Week, Nowy Jork, USA (2014); Garden Art Gallery, Warszawa (2015); “Płeć czysto prywatna”, Dom Artysty Plastyka, Warszawa (2015); Artyści Saskiej Kępy, PROM Kultury, Warszawa (2016).

cena wywoławcza: 1500 zł cena wywoławcza: 1700 zł

Page 17: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

jacekpałucha

Tango memento vitae, 2013olej, płótno, 38x33 cm kompozycja, w oprawie 52x47 cmsygn. p.d.: J. Pałucha 2018, na odwrocie nalepka autorskaEstymacja: 3000-4500 zł

erwinwyjadłowski

Bez tytułu, 2015olej, płótno, 115x150 cm opisany na odwrocie: ERWIN WYJADŁOWSKI BEZ TYTUŁU 115x150 cm OLEJ, PŁÓTNO 2015Estymacja: 1700-2000 zł

(ur. 1980 r.) Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2012). Dyplom z Malarstwa w pracowni prof. Leszka Misiaka. Wystawy: zbiorowa wystawa w ramach drugiego przeglądu młodej sztuki “Świeża Krew” Wrocław 2012; indywidualna wystawa pt. “Przed upadkiem” Galeria Łącznik Kraków 2012; Targi Sztuki “Sztukobranie” Kraków 2012; zbiorowa wystawa z cyklu “Mistrz i uczniowie” Konsulat Niemiecki Kraków 2008. Źródłem inspiracji dla artysty są głównie filmy dokumentalne dotyczące zmieniającego się oblicza świata, człowieka, nauki i konsekwencji z tym związanych. Wyjadłowski wyszukuje kadry, które w jego ocenie oddają charakter postępującego naprzód świata, coraz większego pędu i mechanizacji, kadrów ukazujących przepoczwarzanie się ludzkości. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym. Prezentowany obraz powstał w oparciu o kadr filmu amatorskiego, dokumentującego ubój zwierząt. Był eksponowany podczas indywidualnej wystawy w Galerii Łącznik w Krakowie (2012).

(ur. 1966 r.) Studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale malarstwa. W 1993 roku otrzymał dyplom w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego. Pierwszą wystawę indywidualną otworzył z dużym sukcesem w Paryżu. Okrzyknięty jednym z najciekawszych debiutów ostatnich lat. Współpracował m.im. z redakcją “Rzeczpospolita”. Grał główną rolę w filmie Łukasza Wylężałka „Balanga”. Jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Niemczech, USA , Japonii, Kanadzie , Hiszpanii, Holandii, Danii, Francji , Szwajcarii oraz w Polsce.

cena wywoławcza: 1500 zł cena wywoławcza: 2000 zł

Page 18: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

rafałchojnowski

Diagnoza z serii Nobody, 2019olej, płótno, 80x70 cmopisany na odwrocie: DIAGNOZA SERIA NOBODY OLEJ 2019 RAFAŁ CHOJNOWSKIEstymacja: 2000-2500 zł

anna alicjatrochim

Grudzień, 2016olej, płótno 70x70 cmopisany na odwrocie: Anna Alicja Trochim GRUDZIEŃ 2016Estymacja: 4500-5500 zł

(ur. 1952 r.) ukończyła ASP w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. S. Gierowskiego w 1977 r. Laureatka wielu nagród, m.in. II Nagrody na Festiwalu Sztuki Młodych Środowiska Warszawskiego (1979); Grand Prix na II Jesiennym Salonie Plastyki w Ostrowcu Świętokrzyskim (2000), Talens Company Award (2000). Miała wiele wystaw indywidualnych w kraju i za granicą: m.in. Polski Instytut w Sztokholmie (1988); Galeria Centoira, Buenos Aires, Argentyna (1989); Avenue Foch, Paryż, Francja (1993); Galeria BWA, Ostrowiec Świętokrzyski (2000); Galeria Na Kole, Warszawa (2003), Galeria DAP, Warszawa (2016).

(ur. 1966 r.) ukończył studia we Wrocławskiej PWSSP na Wydziale Malarstwa w pracowniach prof. Andrzeja Klimczaka Dobrzanieckiego i prof. Konrada Jarodzkiego. Uczestnik wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, m.in.: Miasto, Eva Jekel Gallery, Londyn (1991); Obrazy, PWSSP Wrocław (1995); Survival 3, Przegląd sztuki w ekstremalnie trudnych warunkach, Wrocław (2005); Tridem, Dom Edyty Stein, Wrocław (2005); Nauka Jazdy, Galeria na Solnym, Wrocław (2005); Galeria na Pradze, Warszawa (2007); Miejsca Publiczne, TKS Wrocław (2010); STILL Nature, SOHO Factory, Warszawa (2013); Makrobiologia i inne obrazy, Tetera, Wrocław (2013); Tu i Tam, Mia Art Gallery, Wrocław (2014).

cena wywoławcza: 1900 zł cena wywoławcza: 1500 zł

Page 19: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

robertjaworski

Red, 2019akryl, olej, płótno, 160x120 cmEstymacja: 2500-3000 zł

37

mariuszzdybał

Tam coś jest, 2020olej, płótno, 50x70 cmsygn. l.d.: Zdybał 2020, opisany na odwrocie: ,,Tam coś jest’’ 50x70 cm olej, płótno Mariusz Zdybał 2020Estymacja: 1600-2000 zł

(ur. 1955 r.) malarz samouk, swój styl wypracował po latach samokształcenia. Laureat Grand Prix w międzynarodowym konkursie w kategorii malarstwa, Cannes-Asur (2000) i złotego medalu w międzynarodowym konkursie malarstwa “MCA” Marsylia (1999). Autor wystaw indywidualnych: Ciepły odcień melancholii, Bator Art Gallery, Szczyrk (2017); Galeria Sztuki Maya, Toruń (2017); Galeria Triada, Gdańsk (2013); Galeria DACCO w Kostrzyńskim Centrum Kultury w Kostrzynie nad Odrą (2012).

(ur. 1968 r.) w latach 1988-95 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, a w latach 2003-2009 na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Dyplom zrealizował w katedrze plakatu pod kierunkiem prof. M. Wasilewskiego. Obecnie doktorant Studiów Doktoranckich na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Autor wystaw indywidualnych: Oranżeria, Galeria Apteka Sztuki, Warszawa (2011), Karmniki, Apteka Sztuki, Warszawa (2013); Fortece, Galeria DAP 022, Warszawa (2013); Bezludzie, Galeria Styk ASP, Warszawa (2014); Plemię, Galeria Promocyjna, Warszawa (2015); Pollen, Emmanuel Fremin Gallery, Nowy Jork, USA (2017); Mojra, Millenaris Park, Budapest Art. Market 2017, Budapeszt, Węgry (2017); Mojra, Galeria Apteka Sztuki, Warszawa (2017). Uczestnik ekspozycji zbiorowych: Aktualności, Galeria DAP, Warszawa (2012); XI Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki, BWA, Ostrowiec Świętokrzyski (2012); Abstrakcja, Galeria DAP, Warszawa (2013); Aktualności, Galeria DAP, Warszawa (2013); Aktualności, Galeria DAP, Warszawa (2014); Wystawa Doktorantów, Galeria Styk ASP, Warszawa (2014); Abstrakcja, Galeria DAP, Warszawa (2014); Piękne Sztuki, Apteka Sztuki, Warszawa (2014); Aktualności, Galeria DAP, Warszawa (2015); Co jest ważne?, Skwer, Warszawa (2015); 4xco innego, Galeria Lufcik DAP, Warszawa (2015).

Page 20: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

kacperbożek

Maniakalna potrzeba komfortu, 2016akwaforta, akwatinta, sucha igła, papier, 29x69 cm odcisk płyty, 51x82 cm w oprawie, nakład: 2/100sygn. i opisany u dołu: 2/100 MANIAKALNA POTRZEBA KOMFORTU KACPER BOŻEK XVI/XXIEstymacja: 1000-1200 zł

marekhaba

Biała linia, 2019akryl, płótno, 60x80 cmEstymacja: 1700-2000 zł

(ur. 1983 r.) Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom zrealizował w pracowni malarstwa prof. T. G. Wiktora oraz w pracowni rysunku prof. Marleny Makiel-Hędrzak i prof. S. Góreckiego. Obecnie prowadzi zajęcia z Rysunku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Laureat nagród i wyróżnień: Nagroda Prezydenta Miasta Przemyśla na Międzynarodowym Triennale Malarstwa Regionu Karpat ,,Srebrny Czworokąt”, Przemyśl (2015); Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy w Ogólnopolskim Konkursie im. M. Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy, Triennale Malarstwa, Częstochowa (2014); wyróżnienie honorowe w 26. Ogólnopolskiej Wystawie Twórczości Pedagogów Plastyki, BWA Rzeszów (2010); I Nagroda w VIII Konfrontacjach „Sacrum w sztuce”, Wadowice (2008); Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa „Młode Talenty” w dziedzinie kultury i sztuki za rok 2006 (2007). Swoje prace wystawiał na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

(ur. 1974 r.) jest absolwentem Wydziału Grafiki krakowskiej ASP. Pracę dyplomową zrealizował pod kierunkiem prof. S. Wejmana. Od 2011 r. pracuje w Pracowni Miedziorytu macierzystej uczelni, obecnie na stanowisku adiunkta. W listopadzie 2013 r. uzyskał tytuł doktora za cykl grafik poświęconych „Rękopisowi znalezionemu w Saragossie” i życiu Jana Potockiego. Stypendysta Miasta Krakowa (2003). Laureat licznych nagród, m.in.: nagrody D’Ann &Gus’a Mazzocca (1999); nagrody Małgorzaty i Andrzeja Zająców (1999); nagrody Tadeusza Kulisiewicza (2000); III nagrody konkursu Grafika Roku (2000); I nagroda w konkursie na exlibris organizowanym przez Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu (2001); Grand Prix konkursu Grafika Roku (2002); nagrody specjalnej w konkursie ZPAP Grafika Miesiąca (2008); II nagrody Premio Leonardo Sciascia amateur d’estampes 7th Edition (2013).

cena wywoławcza: 1500 zł cena wywoławcza: 1000 zł

Page 21: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

redi bo/radosław boczek/

Cul de sac, 2019akryl, akwarela, płótno, 50x100 cmsygn. p.d.: REDI BO, opisany na odwrocie: REDI BO - Boczek 2019 cul-de-sac HORIZON of HOPEEstymacja: 1800-2200 zł

37

piotr c.kowalski

Bielsko Biała z cyklu Obrazy Przejezdne, 2019kurz, pył, płótno, 215x70 cmopisany na odwrocieEstymacja: 3000-3500 zł

(ur. 1951 r.) studiował w PWSSP w Poznaniu w latach 1973-1978 na Wydziale Malarstwa. Od 1993 r. pracuje na macierzystej uczelni, obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa. Do 2010 r. profesor w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Autor bardzo wielu wystaw indywidualnych, z których najważniejsze to: Galeria BWA Warszawa, Warszawa(2015); Bez farby, Miejska Galeria Sztuki, Łódź (2010); Made In Łazarz, Galeria Sztuki Współczesnej Profil, Poznań (2006); Inni i Piotr C. Kowalski, Galeria Biała, Lublin (2003); Piotr C. Kowalski i inni, Galeria Miejska Arsenał, Poznań (2001); Obrazy Naturalne, Galeria r, Poznań (2000); Trzy obrazy. Współautorzy: Samochody, ptaki, ludzie, Galeria Moje Archiwum, Koszalin (2000); Obrazy, BWA, Lublin (1987); Obrazy jagodowe, Centre International d’Art Contemporain, Paryż (1983). Uczestnik licznych wystaw zbiorowych m.in.: Urban Legend. Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej, Poznań (2009).

(ur. 1968 r.) Absolwent Liceum Plastycznego w Częstochowie. w latach 1987 – 1989 studiował na wydziale Architechtury Politechniki Slaskiej w Gliwicach. w latach 1989 – 1994 studiował na Akademii Sztuk Pieknych w Krakowie. Dyplom na wydzialeArchitektury Wnętrz. tworzy w zakresie malarstwa, projektowania graficznego i projektowania wnetrz. autor wystaw indywidualnych: galeria BON ART, Częstochowa (1994); galeria TAB, Hotel Novotel, Warszawa (2001); Pałac Kinski, Praga (2001); Miejska Galeria Sztuki, Czestochowa (2002); Field, Jersey /Channel Islands/ (2004); Harbour Club, London (2012). brał udział w wystawach zbiorowych: XII Konfrontacje mlodych tworcow krakowskich, Myslenice – wyróżnienie (1994); 50-lecie ZPAP, MGS, Częstochowa (1995); Artyści Częstochowy Xxw, MGS, Częstochowa (2000); Homo Viator - Wędrowiec, Nowy Świat 2.0, Warszawa (2016).

Page 22: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

lechbator

To know everything is not enough, 2014akryl, płótno, 100x70 cmopisany na odwrocie: LECH BATOR 2014Estymacja: 4500-6000 zł

michałjędrczak

Passer by, 2019olej, płótno, 90x60 cmsygn. p.d.: Jędr 2018, opisany na odwrocie: Michał Jędrczak 2019 Passer byEstymacja: 1800-2200 zł

(ur. 1955 r.) studiował na warszawskiej ASP w latach 1974-79, doktorat uzyskał w 2005 r. Obecnie wykłada na macierzystej uczelni. Autor 8 wystaw indywidualnych, uczestnik ponad 20 ekspozycji zbiorowych. Zajmuje się także projektowaniem grafiki użytkowej.

Page 23: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

jerzypęczuła

Bez tytułu (5660), 2020akryl, płyta, 110x110 cm opisany na odwrocie: “5660” Jerzy Pęczuła 2020Estymacja: 1600-1800 zł

tadeuszświniarski

Akt, 2020olej, płótno, 110x90 cm sygn. l.g.: Świniarski, opisany na odwrocie: TADEUSZ ŚWINIARSKI 2020Estymacja: 1800-2000 zł

(ur. 1961 r.) w latach 1983-89 studiował malarstwo na ASP we Wrocławiu. W 1989 r. uzyskał dyplom w pracownia malarstwa prof. K. Jarodzkiego. W latach 1989-95 studia malarstwa na w Monachium, gdzie uzyskał dyplom w pracowni prof. G. Winnera. Autor wystaw indywidualnych: Industriemesse, Hannover, Niemcy (1995); Neue Werke, Europa Galerie, Hannover (1996); Cebit Home, Hannover (1996); Grosse Winterausstellung, Europa Galerie, Hannover (1996); Europa Galerie, Hannover (1997); Wizje i pejzaże, Art Studio, Monachium (1999); Buergerhaus Eching, Niemcy (2001); Europa Galerie, Monachium (2001); Neue Werke, INTERIM, Monachium (2002); Galeria na Solnym, Wrocław (2008); Pomiędzy figuracją a abstrakcją, Obornicki Ośrodek Kultury, Oborniki Śląskie (2011); Malarstwo i rzeźba, Galeria na Solnym, Wrocław (2013).

(ur. 1965 r.) Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Studiował w PWSSP w Poznaniu i UMCS w Lublinie. Dyplom uzyskał na kierunku Edukacja Artystyczna. Od 1994 członek ZPAP. brał udział w wystawach zbiorowych: Wschodni Salon Sztuki, lublin (1995, 1996, 1998); Galeria ,,Pod podłogą”, Lublin (1996); Galeria ZPAP ,,Lufcik”, Warszawa (1999); Witryna Młodych , DK LSM, Lublin (2000); Lubartowski Ośrodek Kultury (2003).

Page 24: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

wojciechplust

Rytmy santockie z cyklu Światy równoległe, 2011olej, płótno, 90x100 cm sygn. p.d.: Plust, opisany na odwrocie: TYTUŁ: RYTMY SANTOCKIE Z CYKLU “ŚWIATY RÓWNOLEGŁE” WOJCIECH PLUSTEstymacja: 2500-3000 zł

kazimierzdrejas

Podpora VII, 2017olej, płyta HDR, 50x60 cm kompozycja, 53x63 cm w oprawiesygn. u dołu: Drejas, opisany na odwrocie: KAZ DREJAS - “PODPORA VII” olej, damara 50x60 2017Estymacja: 2500-3000 zł

(ur. 1937 r.) W latach 1957-1961 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach prof. Jerzego Fedkowicza, Emila Krchy i Wacława Taranczewskiego. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki w 1981 r. Stypendysta Kujawsko-Pomorskiego Towarzystwa Kulturalnego w 1977 r. i 1985 r. Stypendysta Wojewody Bydgoskiego w roku 1986 r. Obrazy w zbiorach Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy i Toruniu, BWA w Bydgoszczy, Włocławku, Białymstoku, CBWA w Warszawie, w Kolekcji Ostromeckiej Ministerstwa Kultury Nadrenii-Palatynatu w Mainz.

Page 25: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

wojciechćwiertniewicz

Bez tytułu (68), 1994olej, płótno, 24x80 cmsygn. l.g.: Ćwiertniewicz ‘94Estymacja: 1600-1800 zł

krzysztofkrzywiński

Ściana 45, 2002olej, płótno, 100x70 cmopisany na odwrocie: “ŚCIANA 45” R. 2002 KK02Estymacja: 2000-2500 zł

(ur. 1955 r.) studiował malarstwo na ASP w Krakowie w latach 1976-1981. Jest laureatem m.in. Nagrody Krytyki Artystycznej im. C.K. Norwida i Nagrody Exit za rok 2008. Jest autorem 58. wystaw indywidualnych, z czego najważniejsze to: Malarstwo, Galeria Promocyjna, Warszawa (1986); Nowe obrazy, Starmach Gallery, Kraków (1990); Malarstwo, Starmach Gallery, Kraków (1992); Obrazy nie ostatnie, Otwarta Pracownia, Kraków (2000); Projekcje, Otwarta Pracownia, Kraków (2006); Mężczyźni, Galeria aTak, Warszawa (2008); Malarstwo, Galeria Promocyjna, Warszawa (2008); Życie po życiu, Galeria Kameralna BGSW, Słupsk (2009); To (nie) jest DNA, Otwarta Pracownia, Kraków (2010); męskie/żeńskie, Galeria Miejska, Wrocław (2011); Ceci n’est pas un paysage, Skład Solny, Kraków (2011).

(ur. 1961 r.) Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Studiował w PWSSP (obecnie ASP) w Poznaniu w latach 1984-1989. Dyplom uzyskał w pracowni profesora Józefa Fliegera. Od 1989 r. pracuje jako pedagog w Liceum Plastycznym w Szczecinie.

cena wywoławcza: 1200 zł cena wywoławcza: 1500 zł

Page 26: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

marekejsmond-ślusarczyk

Pejzaż (3), 2016akryl, płótno, 65x92 cm opisany na odwrocie: Marek Ejsmond-Ślusarczyk 2016 r. Pejzaż 3Estymacja: 2700-3300 zł

(ur. 1974 r.) Studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. Dyplom w pracowni malarstwa sztalugowego prof. W. Szamborskiego obronił w 2000 r. zdobywając wyróżnienie rektorskie. Często zapraszany do ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów. Na XX Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zdobył Nagrodę Wojewody Zachodniopomorskiego (2004), na II Warszawskim Festiwalu Sztuk Pięknych uzyskał 3 nagrodę (2006). W 2006 r. uczestniczył w wydarzeniach: „Warszawa w Sofii”, „Warszawa w Berlinie. Współczesne malarstwo polskie”, w IV Międzynarodowym Biennale Sztuki na Kostaryce oraz w wystawie „Nowe Tendencje w Malarstwie Polskim” w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy. odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego za twórczość malarską oraz za osiągnięcia w dziedzinie edukacji artystycznej odznaką honorową Zasłużony dla kultury polskiej. W 2014 r. na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP uzyskał stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych.

cena wywoławcza: 1500 zł

Page 27: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

zachęcamy do składania pisemnych zleceń udziału w aukcji w postaci limitów stałych lub wskazania licytacji telefonicznej. KARTĘ ZLECANIA można przesłać do nas mailowo na adres [email protected] lub dostarczyć do siedziby GALERII XANADU nie póź niej niż 4 godziny przed rozpoczęciem licytacji.

KARTAZLECENIA

SZANOWNYKLIENCIE,

ZLECENIE LICYTACJIZ LIMITEM

Zlecenietelefoniczne

Proszę o licytacjęnastępujących pozycji:

GALERIA XANADU będzie reprezentować w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą kwotę. Zgadzam się na podniesienie oferowanej kwoty o jedno postąpienie aukcyjne w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wartości.

W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy galerii xanadu połączą się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. GALERIA XANADU nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem.

Ja niżej podpisany/a oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję wszystkie postanowienia Regulaminu Aukcji zawarte w niniejszym katalogu aukcyjnym. W szczególności zobowiązuję się do zapłacenia wylicytowanej kwoty wraz z doliczoną opłatą aukcyjną w ciągu 14 dni od terminu aukcji. Zgadzam się na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez xanadu galeria i dom aukcyjny w celach koniecznych do realizacji niniejszego zlecenia.

GALERIA XANADU gwarantuje poufność danych osobowych.

IMIĘI NAZWISKO

DOKŁADNYADRES

TELEFONE-MAIL

NIP (dla firm) / numer dokumentu tożsamości

Data i podpis Klientaskładającego zlecenie

telefon

NRKAT.

AUTOR /TYTUŁ

MAKSYMALNAOFEROWANA KWOTA

REGULAMINAUKCJI

Organizatorem Aukcji Sztuki dzisiejszej jest Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny Agnieszka Gniotek z siedzibą na ul. Hożej51, 00-681 w Warszawie. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki powierzone Organizatorom przez ich właścicieli.Wszystkie wystawione do sprzedaży obiekty posiadają cenę wywoławczą 1500 PLN. Opisy obiektów zawarte w katalogu mogą być korygowane przed przystąpieniem do licytacji.Do udziału w licytacji upoważnione są wszystkie osoby,bez konieczności wpłacania vadium. Organizator aukcji pobiera opłatę aukcyjną o wysokości 18% ceny wylicytowanej. Warunkiem otrzymania numeru licytacyjnego jest wypełnienie karty z danymi osobowymi i kontaktowymiprzed aukcją, ewentualnie nadesłanie tych danych e-mailem na adres [email protected] lub zgłoszenie ich telefonicznie na numer: 503 012 889.Osoby zainteresowane licytacją, a nie mogące w niej uczestniczyć osobiście mogą złożyć organizatorom aukcji oferty kupna z podaniem limitu cenowego (limit cenowy JEST INFORMACJĄ ŚCIŚLE POUFNĄ). W imieniu tych osób w licytacji weźmie udział upoważniony przedstawiciel organizatorów licytacji.Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia tego faktu organizatorom, jednak nie później niż 2 godziny przed terminem rozpoczęcia licytacji. W imieniu tych osób w licytacji weźmie udział upoważnionyprzedstawiciel organizatorów licytacji, będąc z nimi w kontakcie telefonicznym w czasie trwania aukcji. Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę–AukcjoneraPostąpienie w licytacji (podwyższanie stawki) wynosi 100 PLN, pomiędzy 2 000 zł a 5 000 zł wynosi 200 zł, powyżej kwoty 5 000 zł wynosi 500 zł. Zakończenie licytacji następuje w momencie trzykrotnegouderzenia młotkiem przez Aukcjonera, a nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą kwotę.

W przypadku, gdy zakończenie licytacji następuje w sytuacji sporu, Aukcjoner ma prawo powtórzyć licytację.Zakończenie licytacji na poziomie ceny wywoławczej lub powyżej tej ceny oznacza, iż umowa kupna – sprzedaży została zawarta, a nabywca jest zobowiązany do zapłaty za obiekt w ustalonym regulaminem terminie.Nabywca zobowiązany jest wykupić wylicytowany obiekt w terminie 7 (siedmiu) dni roboczych od daty licytacji. W przypadku braku wpłaty w w/w terminie obiekt może być zwrócony właścicielowi, a transakcja zostanie anulowana. Możliwe formy płatności na Aukcji Sztuki Młodej to: płatność gotówką lub kartą w siedzibie Galerii Xanadu lub przelew bankowy na konto, na rachunek bankowy: Idea Bank, Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny Agnieszka Gniotek, ul. Hoża 51, 00-681 Warszawa, nr. konta: 29 1950 0001 2006 0208 6989 0002. Prawo własności przechodzi na kupującego w momencie dokonania pełnej wpłaty.Organizatorzy aukcji dają gwarancję autentyczności oferowanych obiektów, jednak gdyby opis obiektu okazał się niezgodny ze stanem faktycznym lub istniała uzasadnionawątpliwość, co do jego autentyczności, nabywca ma prawo w ciągu 14 dni od daty aukcji zwrócić zakupiony obiekt, a organizatorzy aukcji oddadzą całą kwotę zakupu. Zakwestionowanie autentyczności obiektu musi być przez nabywcę poparte wiarygodnymi ekspertyzami.Organizatorzy aukcji nie ponoszą odpowiedzialności za ukrytewady fizyczne i prawne zakupionych obiektów, oraz zastrzegają sobie prawo do wycofania obiektu z licytacji bez podawania przyczyny.Polskie muzea mają prawo pierwokupu w wylicytowanej ceniewszystkich obiektów pod warunkiem, że zgłoszą chęć nabyciabezpośrednio po zakończeniu licytacji wybranego przedmiotu.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Page 28: 14 aukcja 10.03.2020 roku sztuki dzisiejszej godzina: 19:30...10.03.2020 roku godzina: 19:30 wystawa przedaukcyjna: 27 lutego 2020 r. pon.-pt. 12.00-19.00 Showroom kolekcjonerski:

kontakt:503 012 889570 145 770570 145 170

[email protected]

WWW.GALERIAXANADU.pL

facebook.com/galeriaxanadu

instagram.com/xanadu_gallery