2
Ürün Bilgileri Celan ® karabuğday balının yanı sıra biyolojik işlevselliği kanıtlanmış aktif bitkisel bileşenler içeren bal bazlı bir cilt bakımı merhemidir. Karabuğday balı Bal, çoğunlukla yara iyileştirmede olmak üzere tıbbi alanda tarih boyunca kullanılan doğal bir üründür. Yara iyileşme süreci, parçalı çekirdekli nötrofil tanecikli akyuvar (PMN), tek akyuvar ve/veya makrofaj gibi çoğu iltihap hücresinin katkıları ve kompleman sisteminin katılımı ile karmaşıklık açısından iltihaplanma sürecini andırır. Yara iyileştirme PhytoGeniX tarafından dünyanın her yerinden temin edilen bal numunelerinin birçok biyolojik boyutu incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Bu araştırmalarda, en iyi performansı Karabuğday balı göstermiştir. Karabuğday balı bundan başka yüksek antioksidan kapasitesiyle (bkz. aşağıdaki rakamlar) diğer ballar arasında öne çıkmıştır. İltihaplanma sürecinin kontrollü azaltılmasının yaranın daha iyi iyileşmesi ile sonuçlandığına tam olarak ikna olduk. Anti-bakteriyel faaliyet Balın anti-bakteriyel faaliyeti, içindeki bileşenlerden ve özelliklerinden ileri gelmektedir. Yüksek şeker konsantrasyonu, ozmotik gerilime neden olur. Glikoz oksidazı glikozu, H2O2 ve glikoz asidine dönüştürür. Oluşan glikoz asidi ise balın asiditesine ve düşük pH değerine (genelde 3,2 ile 4,5 arasındadır) katkı sağlar. Manuka balında bir anti-bakteriyel bileşen olarak metilglioksal tespit edilmiştir. Son zamanlarda bir başka mikrop öldürücü peptid olan Bee-Defensin I, baldan ayrıştırılmış ve tanımlanmıştır. UMCU bünyesinde, aşağıdaki mikroorganizmalar için Karabuğday balı bazlı merhemin anti-bakteriyel kapasitesi gösterilmiştir: (Vancomycin dirençli) Enterococcus faecalis (Ciprofloxacin dirençli) Escherichia coli – Candida albicans – Klebsiella pneumonia – Pseudomonas aeruginosa – (Methicillin dirençli) Staphylococcus aureus (MRSA) – geniş spektrumlu beta laktamaz enterobakterler (ESBL) – Enterobacter cloacea – S. epidermidis – B. cereus Celan

140304 Turks A4 Celan product information - Principelle · 2019. 4. 24. · non-steroid iltihap önleyiciinfl amatuar bileşiktir ve ilk kez Himalaya dağlarında yetişen şifalı

 • Upload
  others

 • View
  5

 • Download
  0

Embed Size (px)

Citation preview

 • Ürün BilgileriCelan® karabuğday balının yanı sıra biyolojik işlevselliği kanıtlanmış aktif bitkisel bileşenler içeren bal bazlı bir cilt bakımı merhemidir.

  Karabuğday balıBal, çoğunlukla yara iyileştirmede olmak üzere tıbbi alanda tarih boyunca kullanılan doğal bir üründür. Yara iyileşme süreci, parçalı çekirdekli nötrofil tanecikli akyuvar (PMN), tek akyuvar ve/veya makrofaj gibi çoğu iltihap hücresinin katkıları ve kompleman sisteminin katılımı ile karmaşıklık açısından iltihaplanma sürecini andırır.

  Yara iyileştirmePhytoGeniX tarafından dünyanın her yerinden temin edilen bal numunelerinin birçok biyolojik boyutu incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Bu araştırmalarda, en iyi performansı Karabuğday balı göstermiştir. Karabuğday balı bundan başka yüksek antioksidan kapasitesiyle (bkz. aşağıdaki rakamlar) diğer ballar arasında öne çıkmıştır. İltihaplanma sürecinin kontrollü azaltılmasının yaranın daha iyi iyileşmesi ile sonuçlandığına tam olarak ikna olduk.

  Anti-bakteriyel faaliyetBalın anti-bakteriyel faaliyeti, içindeki bileşenlerden ve özelliklerinden ileri gelmektedir. Yüksek şeker konsantrasyonu, ozmotik gerilime neden olur. Glikoz oksidazı glikozu, H2O2 ve glikoz asidine dönüştürür. Oluşan glikoz asidi ise balın asiditesine ve düşük pH değerine (genelde 3,2 ile 4,5 arasındadır) katkı sağlar. Manuka balında bir anti-bakteriyel bileşen olarak metilglioksal tespit edilmiştir. Son zamanlarda bir başka mikrop öldürücü peptid olan Bee-Defensin I, baldan ayrıştırılmış ve tanımlanmıştır.

  UMCU bünyesinde, aşağıdaki mikroorganizmalar için Karabuğday balı bazlı merhemin anti-bakteriyel kapasitesi gösterilmiştir: (Vancomycin dirençli) Enterococcus faecalis

  (Ciprofloxacin dirençli) Escherichia coli – Candida albicans – Klebsiella pneumonia – Pseudomonas aeruginosa – (Methicillin dirençli) Staphylococcus aureus (MRSA) – geniş spektrumlu beta laktamaz enterobakterler (ESBL) – Enterobacter cloacea – S. epidermidis – B. cereus

  Celan

 • Aktif bitkisel bileşenler

  Propiyonilasetovanilonum, bir non-steroid iltihap önleyiciinfl amatuar bileşiktir ve ilk kez Himalaya dağlarında yetişen şifalı bir bitki olan Picrorhiza kurroa’dan ayrıştırılarak elde edilmiştir. Basit fakat etkin bir modifi kasyonla cilde kolayca nüfuz eder. Cilt bakımındaki stratejimiz

  iltihaplanma sürecinin önlenmesini temel alır. Teskin edilmiş bir yara, iyileşirken daha az yara izi kalmasının ön koşuludur.

  Caryophylli fl oris aetheroleum, namı diğer sarımsak yağı, ağrı kesici etkisiyle (genellikle diş hekimleri

  tarafından kullanılır) bilinir. Lokal bir uyuşturucu olarak kullanılmaktadır.

  Paeonolum Şakayık bitkilerinin (paeonia suffruticosa) kök kabuklarından elde edilen aktif bitkisel bir bileşendir. Şakayık kabuğu özü, geleneksel Çin tıbbında cilt

  rahatsızlıklarında kullanılmaktadır. Paeonolum aynı zamanda acıyı hafi fl etir, kanın pıhtılaşmasına karşı etkilidir, lipid peroksidasyonunu önler, bölgesel kan azlığı sonrası reperfüzyon hasarlarını önler ve iltihap önleyicidir.

  Cardiospermum halicacabum yani balon otu özü, iltihap önleyici, kaşıntı giderici ve ağrı kesici faaliyeti ile bilinir ve sıklıkla egzama, kızarıklık ve kaşıntı gibi cilt durumlarında kullanılır.

  Principelle B.V. Hollanda

  [email protected]

  Principelle Celan Ürün Bilgileri

  Skin Regeneration Cream

  Pelsan is a skin regenerator cream developed specially for dehydrated skin resulting from heat and sun exposure or after radiation therapy.Pelsan is a powerful moisturizer supporting fast recovery of damaged skin, restoring its normal structural and physiological properties.

  Indications- Damaged skin after heat exposure or sun exposure- Damaged skin after radiation (oncology patients) or laser

  treatment- Dry skin

  Composition Pelsan has four main substances contributing to its anti-in� ammatory and hydrating effect. They include: Bisabol, Jojoba, Karité Butter and Willow extract.

  For external use only

  Ingredients: aqua, bisabolol, caprylic/capric triglyceride, isopropyl isostearate, PEG-8, propylene glycol, stearyl alcohol, simmondsia chinensis oil, cetearyl ethylhexanoate, cetyl alcohol, potassium cetyl phosphate, butyrospermum parkii extract, epilobium angustifolium extract, ethylhexyl methoxycinnamate, dimethicone, carbomer, triethanolamine, disodium EDTA, phenoxyethanol, methylparaben, sodium dehydroacetate, ethylparaben, isobutylparaben, butylparaben, propylparaben.

  Pelsan Huidcrème

  Pelsan is een huidcrème die speciaal ontwikkeld is om te gebruiken bij zonnebrand en lichte brandwonden of in combinatie met bestralingsbehandeling of laserbehandeling.Pelsan is een krachtige hydrerende crème die de huid ondersteunt bij het herwinnen van de normale structurele en fysiologische eigenschappen.

  Indicaties- Beschadigde huid als gevolg van zonnebrand of hittebron- Beschadigde huid na bestraling (oncologie behandeling) of

  laserbehandeling- Droge huid

  Samenstelling Pelsan heeft vier hoofdbestanddelen die bijdragen aan een anti-in� ammatoir en hydrerend effect: Bisabol, Jojoba, Karité boter en Wilgenextract.

  Alleen uitwendig te gebruiken

  Principelle [email protected]

  Principelle [email protected]

  www.principelle.com

  Distributed by:Principelle B.V. [email protected]

  Principelle B.V.Koetshuislaan 66, 5146 BC, Waalwijk, The Netherlands [email protected] www.principelle.com

  8 718164 130021

  Under license of MediRex Pharma

  PrincipelleCelan

  anti itching infl ammatory

  pain reducing cream

  PrincipelleCelan

  anti itching infl ammatory

  pain reducing cream

  PrincipelleCelan

  anti itching infl ammatory

  pain reducing cream

  Principelle CelanPrincipelle Celan

  Skin Regeneration Cream

  Pelsan is a skin regenerator

  cream developed specially fo

  r

  dehydrated skin resulting from

  heat and sun exposure or

  after radiation therapy.

  Pelsan is a powerful moistur

  izer supporting fast recovery

  of damaged skin, restoring its

  normal structural and

  physiological properties.

  Indications

  - Damaged skin after heat ex

  posure or sun exposure

  - Damaged skin after radiatio

  n (oncology patients) or laser

  treatment

  - Dry skin

  Composition

  Pelsan has four main substan

  ces contributing to its anti-

  in� ammatory and hydrating e

  ffect. They include: Bisabol,

  Jojoba, Karité Butter and Wil

  low extract.

  For external use only

  Ingredients:

  aqua, bisabolol, caprylic/capr

  ic triglyceride, isopropyl

  isostearate, PEG-8, propylene

  glycol, stearyl alcohol,

  simmondsia chinensis oil, cet

  earyl ethylhexanoate, cetyl

  alcohol, potassium cetyl phos

  phate, butyrospermum

  parkii extract, epilobium ang

  ustifolium extract,

  ethylhexyl methoxycinnamate

  , dimethicone, carbomer,

  triethanolamine, disodium ED

  TA, phenoxyethanol,

  methylparaben, sodium dehyd

  roacetate, ethylparaben,

  isobutylparaben, butylparabe

  n, propylparaben.

  Pelsan Huidcrème

  Pelsan is een huidcrème die

  speciaal ontwikkeld is om

  te gebruiken bij zonnebrand e

  n lichte brandwonden of in

  combinatie met bestralingsbe

  handeling of laserbehandelin

  g.

  Pelsan is een krachtige hydr

  erende crème die de huid

  ondersteunt bij het herwinne

  n van de normale structurele

  en fysiologische eigenschapp

  en.

  Indicaties

  - Beschadigde huid als gevol

  g van zonnebrand of hittebron

  - Beschadigde huid na bestra

  ling (oncologie behandeling)

  of

  laserbehandeling

  - Droge huid

  Samenstelling

  Pelsan heeft vier hoofdbesta

  nddelen die bijdragen aan

  een anti-in� ammatoir en hydr

  erend effect: Bisabol, Jojoba,

  Karité boter en Wilgenextract

  .

  Alleen uitwendig te gebruiken

  Principelle BV

  [email protected]

  www.principelle.nl

  Principelle BV

  [email protected]

  www.principelle.com

  Distributed by:

  Principelle B.V.

  [email protected]

  www.principelle.com

  Principelle B.V.

  Koetshuislaan 66, 5146 BC, W

  aalwijk, The Netherlands

  [email protected] www.pr

  incipelle.com

  8 718164 13002

  1

  Under license of

  MediRex Pharma

  Principelle

  Celan

  anti itching infl ammatory

  pain reducing cream

  Principelle

  Celan

  anti itching infl ammatory

  pain reducing cream

  Principelle

  Celan

  anti itching infl ammatory

  pain reducing cream

  Principelle Celan

  Principelle Celan

  Skin Regeneration CreamPelsan is a skin regenerator cream developed specially for dehydrated skin resulting from heat and sun exposure or after radiation therapy.Pelsan is a powerful moisturizer supporting fast recovery of damaged skin, restoring its normal structural and physiological properties.

  Indications- Damaged skin after heat exposure or sun exposure- Damaged skin after radiation (oncology patients) or laser treatment

  - Dry skin

  Composition Pelsan has four main substances contributing to its anti-in� ammatory and hydrating effect. They include: Bisabol, Jojoba, Karité Butter and Willow extract.

  For external use only

  Ingredients: aqua, bisabolol, caprylic/capric triglyceride, isopropyl isostearate, PEG-8, propylene glycol, stearyl alcohol, simmondsia chinensis oil, cetearyl ethylhexanoate, cetyl alcohol, potassium cetyl phosphate, butyrospermum parkii extract, epilobium angustifolium extract, ethylhexyl methoxycinnamate, dimethicone, carbomer, triethanolamine, disodium EDTA, phenoxyethanol, methylparaben, sodium dehydroacetate, ethylparaben, isobutylparaben, butylparaben, propylparaben.

  Pelsan HuidcrèmePelsan is een huidcrème die speciaal ontwikkeld is om te gebruiken bij zonnebrand en lichte brandwonden of in combinatie met bestralingsbehandeling of laserbehandeling.Pelsan is een krachtige hydrerende crème die de huid ondersteunt bij het herwinnen van de normale structurele en fysiologische eigenschappen.

  Indicaties- Beschadigde huid als gevolg van zonnebrand of hittebron- Beschadigde huid na bestraling (oncologie behandeling) of laserbehandeling

  - Droge huid

  Samenstelling Pelsan heeft vier hoofdbestanddelen die bijdragen aan een anti-in� ammatoir en hydrerend effect: Bisabol, Jojoba, Karité boter en Wilgenextract.

  Alleen uitwendig te gebruiken

  Principelle [email protected]

  Principelle [email protected]

  www.principelle.com

  Distributed by:Principelle B.V. [email protected]

  Principelle B.V.Koetshuislaan 66, 5146 BC, Waalwijk, The Netherlands [email protected] www.principelle.com

  8 718164 130021

  Under license of MediRex Pharma

  PrincipelleCelan

  anti itching infl ammatory

  pain reducing cream

  PrincipelleCelan

  anti itching infl ammatory

  pain reducing cream

  PrincipelleCelan

  anti itching infl ammatory

  pain reducing cream

  Principelle CelanPrincipelle Celan

  Principelle [email protected]

  www.principelle.com

  PrincipelleCelan

  anti itching infl ammatory

  pain reducing cream

  Skin Regeneration Cream

  Pelsan is a skin regenerator

  cream developed specially fo

  r

  dehydrated skin resulting from

  heat and sun exposure or

  after radiation therapy.

  Pelsan is a powerful moistur

  izer supporting fast recovery

  of damaged skin, restoring its

  normal structural and

  physiological properties.

  Indications

  - Damaged skin after heat ex

  posure or sun exposure

  - Damaged skin after radiatio

  n (oncology patients) or laser

  treatment

  - Dry skin

  Composition

  Pelsan has four main substa

  nces contributing to its anti-

  in� ammatory and hydrating e

  ffect. They include: Bisabol,

  Jojoba, Karité Butter and Wil

  low extract.

  For external use only

  Ingredients:

  aqua, bisabolol, caprylic/capr

  ic triglyceride, isopropyl

  isostearate, PEG-8, propylene

  glycol, stearyl alcohol,

  simmondsia chinensis oil, cet

  earyl ethylhexanoate, cetyl

  alcohol, potassium cetyl phos

  phate, butyrospermum

  parkii extract, epilobium ang

  ustifolium extract,

  ethylhexyl methoxycinnamate

  , dimethicone, carbomer,

  triethanolamine, disodium ED

  TA, phenoxyethanol,

  methylparaben, sodium dehyd

  roacetate, ethylparaben,

  isobutylparaben, butylparabe

  n, propylparaben.

  Principelle Celan

  Principelle [email protected]

  www.principelle.com

  PrincipelleCelan

  anti itching infl ammatory

  pain reducing cream