,
A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A
Izložba:21 - 25. oktobar 2020. godine. Vreme: 10 – 19hKralja Petra 32, BeogradPalata Zepter
Aukcija:25. oktobar 2020. godine. Vreme: 18hKralja Petra 32, BeogradPalata Zepter
A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N
Viewing:21 - 25. October 2020. (10 a.m. – 7 p.m.)32 Kralja Petra, BelgradPalata Zepter
Auction sale:25. October 2020. (6 p.m.)32 Kralja Petra, BelgradPalata Zepter
6. WMFčinijicaNemačka. Cin, posrebreni. Dimenzije: 25 x 6,5 cm. € 75
7. ArtDecoram zafotografijuOko 1930. Mesing. Dimenzije: 19 x 14 cm. otvor za sliku: 14x10,5 cm. € 50
3. SetzasalatuSrebro i bakelit. Dužina: 22 cm. € 50
4. MastionicaMermer. Dimenzije: 40x24 cm. € 100
5. ArtDecoposlužavnikMesing. Dimenzije:51x33 cm. € 95
1. BonbonjeraStaklo, mesing. Visina: 20 cm. € 95
2. MuranovazaVisina: 10 cm. € 75
3 1 2
8. Adrien Etienne Gaudez (1845-1902)LaBonteBronza, visina: 35 cm. € 850
9. Figuramaora saposlužavnikomVisina: 35 cm. € 200
10. Minđušeod belogzlata sasmaragdomidijamantimaZlato 18K (750), težina: 5,70 gr. Smaragdi 2x0,90= 1,80 ct; dijamanti 38x0,01= 3,80 ct. € 900
11. KrstpečatnjakBronza. Visina: 8 cm. € 50
12. KomodaustiluLujaXV2 fioke, mermerna površina. Dimenzije: 103x71x 40 cm. € 300
13. BareljefNikolePašićaRadionica HUGUENIN, Le Locle, Švajcarska. Bronza, 21x14 cm. 1926. € 500
14. IkonaSv.NikolaUlje na platnu, 74x56 cm. € 200
15. IkonaBogorodica saHristomUlje na platnu, 60x50 cm. € 200
8 9
13 1514
17. MERSAD BERBER (1940-2012)FloraGrafika u boji, 68x48 cm. Sign. € 450
16. M. ATANACKOVIĆ MotivsaprimorjaUlje na platnu, 32x41 cm. Sign. € 250
18. B. BERKUTOV BledUlje na platnu kaširano na karton, 25x35 cm. Sign. € 125
19. B. BERKUTOV PejzažUlje na platnu kaširano na karton, 25x35 cm. Sign. € 125
22. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)SuvocvećeTuš na hartiji, 56x41 cm. 1962. Sign. € 130
23. SLAVA BOGOJEVIĆ MestouVojvodiniTuš/akvarel, 30x40 cm. Sign. € 125
20. STOJAN ARALICA (1883-1980)PutnamesečiniUlje na lesonitu, 49x57 cm. oko 1955. Sign. € 3600
21. BOJANA BEKLJANOV BokalsacvećemUlje na platnu kaširano na karton, 58x44 cm. Sign. € 300
26. ĐORĐE BOŠAN (1918-1984)ČamacnareciUlje na kartonu, 29x39 cm. 1950. Sign. € 600
27. N.N. TurčinsačibukomUlje na platnu, 45,5x31 cm. € 300
24. BIJELIĆ JOVAN (1884-1964)Oluja1i2Tuš, 7x6cm. i 7,5x6,5 cm. Sign. € 100
25. BOSILJKA BOJČIĆ Uvihoru-SutjeskaUlje na platnu, 67x96 cm. 1975. Sign. € 400
28. DUŠAN BRKIĆ (1913-2000)JedrenjakAkvarel, 40x28 cm, 1972. Sign. € 200
29. DUŠAN BRKIĆ KapijaAkvarel, 36x48 cm. Sign. € 200
30. JANKO BRAŠIĆ (1906-1994)BolesnikikeroviUlje na platnu, 40x66 cm. 1973. Sign. € 300
31. JANKO BRAŠIĆ LjudiokodrvetaUlje na lesonitu, 45,5x30 cm. 1975. Sign. € 300
34. MIODRAG ĐILAS (1932)OtmicalepeJeleneUlje na platnu, 40x50 cm. 2007. Sign. € 175
35. ZARE ĐORĐEVIĆ (1928-2017)RemontUlje na platnu, 20x27 cm. 1978. Sign. € 100
36. LJERKA FILAKOVAC (1928-2015)ŠlepovinaSaviTempera na hartiji, 28x40 cm. Oko 1960. Sign. na poleđini. € 150
32. IVAN CVETKO (1924-1996)KućaubrdimaUlje na platnu, 48x73 cm. 1969. Sign. € 350
33. VLADIMIR DVORNIKOVIĆ (1888-1957)NoviVinodolAkvarel, 24x35 cm. 1935. Sign. € 75
38. MILORAD ĆIRIĆ (1912-1994)DereglijanaSaviUlje na lesonitu, 59x48 cm. 1950. Sign. € 300
39. MILORAD ĆIRIĆ SabornacrkvaUlje na platnu, 56x69 cm. Sign. € 300
37. MARKO ČELEBONOVIĆ (1902-1986) FreniicvećeUlje na platnu, 52,5x64 cm. 1926. Sign. € 12500
Reprodukovano pod br. 4, na str. 18 u katalogu Ljubice Miljković, M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010.
42. GORAN GVARDIOL (1948-2011)SedmoricaubarciUlje na hameru, 100x70 cm. 1984. Sign. € 250
40. EMERIK FEJEŠ (1904-1969)VenecijaTempera na kartonu, 14,5x9,5 cm. Oko 1965. Sign. € 225
41. OLIVERA SEKA GALOVIĆ (1923-2000)PetaoUlje na kartonu, 23,5x16 cm. 1964. Sign. € 125
43. GORAN GVARDIOL ČetvoricaučamcuUlje na hameru, 100x70 cm. 1985. Sign. € 250
46. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)PredeoTempera, 42x60 cm. 1968. Sign. € 2800
44. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)MotivizŠumadijeUlje na platnu, 54x65 cm. Oko 1975. Sign. € 1300
45. VSEVOLOD GULJEVIČ (1903-1964)LežećiaktUlje na platnu, 36x51 cm. Sign. € 450
47. VUK JEVREMOVIĆ (1959)KatedralaIIIUlje na platnu, 100x70 cm. € 400
50. BOŽA ILIĆ (1919-1993)SedećiženskiaktTempera na kartonu, 16x12 cm. oko 1975. Sign. € 200
48. ZUZANA HALUPOVA (1925-2001)Zimskečarolije Ulje na platnu, 40x50 cm. 1975. Sign. € 600
49. ZUZANA HALUPOVA JabukanadarUlje na platnu, 45,5x60 cm. 1978. Sign. € 650
51. BOŽA ILIĆ SedećiženskiaktUlje na kartonu, 90x68 cm. 1966. Sign. € 950
52. PAJA JOVANOVIĆ (1859-1957) PortretdamesašeširomUlje na platnu, 69x55 cm. 1922. Sign. € 18000
Autentičnost dela potvrdio Petar Petrović stručnim mišljenjem.
53. KOSTA KRIVOKAPIĆ (1912-1990)PosležetveUlje na platnu, 54x65 cm. Sign. € 200
54. ČEDOMIR KRSTIĆ (1923-1988)PejzažUlje na platnu, 67x72 cm. Oko 1965. Sign. € 650
56. SLOBODAN JEREMIĆ JEREMIJA (1950)KućicaUlje na platnu, 24x20 cm. 1989. Sign. € 100
55. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)DubrovnikUlje na lesonitu, 30x80 cm. Sign. € 275
57. OLGA JEVRIĆ (1922-2014)AktsleđaTuš, 20,5x29,5 cm. 1947. Sign. € 200
58. OLGA JEVRIĆMakedonskabrigadaTuš, 23,5x33 cm. 1946. € 175
59. KAROL JIRAK (1897-1982)CvećeAkvarel, 62x33 cm. 1978. Sign. € 125
60. SLAVKO KRUNIĆ (1974)BrkaOlovka na hartiji, 29,5x19,5 cm. 2008. Sign. € 250
62. ALEKSANDAR KUMRIĆ (1898-1983)CvećeubelombokaluUlje na kartonu, 64,5x52 cm. Oko 1965. Sign. € 650
63. MAJDA KURNIK (1920-1967)JagodeitrešnjenaovaluUlje na lesonitu, 50x50 cm. Oko 1955. Sign. € 650
61. MIHOVIL KRUŠLIN (1882-1962)PredeosarekomAkvarel, 27x37 cm. Sign. € 300
67. ŠANA LUKIĆŽenski aktUlje na platnu, 69x44 cm. Oko 1936. € 350
64. NATALIJA IVANOVA KURBATOVA MuškaracsbradomOlovke u boji, 40x29 cm. 1940. € 50
65. NEDELJKO LAMPIĆ (1928-)BeogradUlje na platnu, 42x54 cm. 1989. Sign. € 325
66. ŠANA LUKIĆ (1913-1984)PrimorskipredeoGvaš/akvarel, 25x49 cm. Sign. € 250
68. SVETOLIK LUKIĆ (1908-1980)CvećeubokaluUlje na platnu kaširano na lesonit, 52x40 cm. 1973. Sign. € 750
69. SVETOLIK LUKIĆMostoviParizaAkvarel, 22x28 cm. 1953. Sign. € 150
70. PETAR LUBARDA (1907-1974)RenoarovakućauCagnes-uTuš, 18x26 cm. 1938. Sign. € 750
71. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952)PoglednaUšćeUlje na platnu kaširano na karton, 36x50 cm. Oko 1920. € 1350
73. ALEKSANDAR LUKOVIĆ LUKIJANKlovnsamarionetomBakrorez 5/11/II, 24x23 cm. Sign. € 50
74. JOSIF MAJZNER MuškiaktOlovka na hartiji, 15x28 cm. Sign. € 100
75. ZORAN MANDIĆ (1930) OmažMedialiUlje na platnu, 20x32 cm. 1970. Sign. € 200
72. ALEKSANDAR LUKOVIĆ LUKIJAN (1924-2014)LjubiteljpticaBakrorez 10/11/II, 24x23 cm. Sign. € 50
77. MARIO MASKARELI (1918-1996)OnasaplavomčašomUlje na platnu, 46x41 cm. 1991. Sign. € 650
78. SRĐAN ĐILE MARKOVIĆ (1959)Anaspiringartist(izciklusaUrbanipejzaži)Akril na platnu, 80x80 cm. 2014. Sign. € 700
76. NIKOLA MARTINOSKI (1903-1973)ProsjakTempera na hartiji, 37x28 cm. 1938. Sign. € 900
79. BATA MIHAILOVIĆ (1923-2011)KosovoUlje na hartiji kaširano na platno, 108x145 cm. 1962. Sign. € 1350
80. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)DevojkaicvećeAkvarel, 35x57 cm. 1940. Sign. € 150
82. ALEKSANDAR MLADENOVIĆ SalašAkvatinta E.A. 27x20,5 cm. 1988. Sign. € 50
83. MIODRAG NAGORNI (1932-2016)BeznazivaGrafika E.A. 77/100, 20,5x14 cm. Sign. € 75
81. BRANISLAV MIRKOVIĆ (1908-1987)BledAkvarel, 25x36 cm. 1933. Sign. € 150
84. JOVAN MIHAJLOVIĆ (1891-1925)ManakovakućauBeograduUlje na platnu, 34,5x49 cm. 1920. Sign. € 650
86. PEĐA NEŠKOVIĆ (1938)PutkroššumuulevoUlje na platnu, 36,5x50 cm. 1985. Sign. € 350
87. ANKICA OPREŠNIK (1919-2005)DevojkauenterijeruTempera na hartiji, 63x49 cm. Oko 1960. € 450
85. LJUBOMIR NAKIĆ (1901-1961)LivnoUlje na platnu, 60,5x87 cm. 1941. Sign. € 450
88. N.N.CrkvaSv.NikolekrajKuršumlijeUlje na platnu kaširano na lesonit, 45x60 cm. € 200
89. N.N.VodenicazimiUlje na platnu kaširano na karton, 25x35 cm. € 125
90. N.N.TurčinsačibukomTuš/akvarel, 32x22,5 cm. 1926. Sign. € 75
91. STEVAN NIKŠIĆ LALA (1853-1938)DečjaigranasneguKombinovana tehnika na hartiji, 10x13 cm. 1937. Sign. € 50
92. STOJAN PAČOV (1934-2015)KosančićevVenacUlje na platnu, 50x65 cm. Sign. € 350
93. STOJAN PAČOV MotivizMakedonijeUlje na platnu, 57x76 cm. € 350
94. TOMISLAV TOMA PETROVIĆ (1936)IrinaKantakuzenUlje na platnu, 40x50 cm. 2010. Sign. € 250
95. TOMISLAV TOMA PETROVIĆ DevojkasaleutomijabukomUlje na platnu, 64x55 cm. 1978. Sign. € 300
98. MIRKO POČUČA KišanaNovomZelandu,WellingtonAkvarel, 28x42 cm. 1975. Sign. € 250
99. MILAN PALIŠAŠKI (1927-2017)DubrovnikAkvarel, 28,5x38 cm. 1981. Sign. € 150
97. MIRKO POČUČA SeljankasamaramomUlje na platnu kaširano na karton, 27x23 cm. 1940. Sign. € 200
96. MIRKO POČUČA (1915-1988)SuvocvećeuvaziUlje na kartonu, 62x40 cm. 1968. Sign. € 350
103. MIĆA POPOVIĆ UlicauVenecijiTuš, 10x10 cm. 1951. Sign. € 100Reprodukovano pod br. 65 na str. 235, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd,1994.
101. MIĆA POPOVIĆ HarmonikašGrafika AO, 35x25 cm. 1989. Sign. € 100
102. MIĆA POPOVIĆ TajnavečeraGrafika EA 1/10/II, 28x50 cm. 1989. Sign. € 125
104. MIĆA POPOVIĆ IlustracijazaMituSvirčevaTuš, 19,6x13,3 cm. 1954. Sign. € 125Reprodukovano pod br. 136 na str. 241, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd,1994.
105. MIĆA POPOVIĆ KolaukukuruzuTuš, 7,8x12,4 cm. 1946. Sign. € 100Reprodukovano pod br. 26 na str. 232, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd,1994.
106. MIĆA POPOVIĆ BojnaDeligraduOlovka na hartiji, 18,2x17 cm. 1970. Sign. € 125Reprodukovano pod br. 364 na str. 93, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd,1994.
100. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)LubenicaGrafika, 63x46 cm. 1989. Sign. € 175
108. DIMITRIJE POPOVIĆ (1951)OmaggioaBotticelliSuva igla/akvarel, 28x17 cm. 1986. Sign. € 250
109. FRANJO RADOČAJ (1902-1948)MrtvaprirodaUlje na kartonu, 26x35 cm. € 600
107. ĐORĐE POPOVIĆ (1909-1962)JesenUlje na platnu, 33x50 cm. 1952. Sign. € 450
110. FRANJO RADOČAJ DevojkasamaramomTuš, 17x19 cm. € 150
114. IVAN RADOVIĆ AutoportretsamodelimaOlovka na hartiji, 39x30 cm. 1917. Sign. € 400
111. ZORA POPOVIĆ (1902-1989)PejzažUlje na platnu, 59,5x73 cm. Sign. € 400
112. IVAN RADOVIĆ AktUlje na platnu, 67x53 cm. Oko 1936/37. Sign. € 4200Popisano pod br. 193, na str. 207 u Monografiji, Vjekoslav Ćetković, Akademija umetnosti, Novi Sad, 1989.
113. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)AktOlovka na hartiji, 24x20 cm. 1917. Sign. € 125
117. DUŠAN RAJŠIĆ (1970)DonKihotBronza, Visina: 38 cm. € 400
118. DUŠAN RAJŠIĆ (1970)PasutrkuBronza, 40x20x5 cm. € 350
115. BRANKO RADULOVIĆ (1885-1915)SrpskavojnakomoraUlje na platnu kaširano na lesonit, 55x48 cm. € 1600
116. MILAN RAŠIĆ (1931)NakafiUlje na lesonitu, 35x26 cm. Sign. € 300
121. BORIS RUMJANCEV (1906-1992)PejzažsarekomUlje na platnu kaširano na lesonit, 32x45 cm. Sign. na poleđini. € 300
119. MARIE ROSENTHAL HATSCHEK (1871-1942)DevojčiceUlje na platnu, 88x117 cm. Sign. € 1800
122. ZDRAVKO SEKULIĆ (1902-1965)ŽenskiaktOlovka na hartiji, 27x18 cm. € 200
120. DUŠAN RISTIĆ (1913-1995)IgračKombinovana tehnika, 42,5x28,5 cm. Sign. € 125
126. LJUBICA CUCA SOKIĆ PoglednabeogradskucrkvuUgalj na hartiji, 26x20 cm. Oko 1950. Sign. € 125
124. LJUBICA CUCA SOKIĆ DevojkauenterijeruAkvarel/gvaš na hartiji, 21x14 cm. Oko 1950. Sign. € 200
125. LJUBICA CUCA SOKIĆ MotivizBolečaAkvarel/gvaš na hartiji, 12x16 cm. Oko 1944. Sign. € 150
123. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)KompozicijaTempera na kartonu, 15,5x14,5 cm. Oko 1960. Sign. € 250
127. VELJKO STANOJEVIĆ (1892-1967)VoćeipovrćenastolusapticomUlje na platnu kaširano na lesonit, 75x64 cm. Oko 1938. Sign. € 2600
129. MARKO STUPAR (1936)NaMonmartruUlje na kartonu, 48x40 cm. 1965. Sign. € 450
130. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)MrtvaprirodaUlje na platnu, 64x50 cm. 1968. Sign. € 850
128. RISTO STIJOVIĆ (1894-1976)BistadevojkeBronza, 58x36x23 cm. Sign. € 1950
134. ILIJA ŠOBAJIĆ (1876-1953)StudijaOlovka na hartiji, 50x30 cm. 1923. Sign. € 300
131. ARSENIJE PETROVIČ SOSNOVSKY (1859-1967)UzburkanomoreUlje na platnu, 67,5x111,5 cm. Sign. € 1500
132. JOSIP STANIĆ STANIOS (1943)AktUlje na kartonu, 50x70 cm. 1978. Sign. € 300
133. JAN SLADEK (1909-1992)UljcinjUlje na lesonitu, 61x89 cm. Sign. € 300
135. SAVA ŠUMANOVIĆ (1896-1942)PortretdevojčiceOlovke u boji, 15x12 cm. € 1800
136. BOGDAN ŠUPUT (1914-1942)CvećeuplavojvaziAkvarel dvostrani, 50x35cm. 1936. Sign. € 600
137. TODOR ŠVRAKIĆ (1882-1931)StaracsačalmomUlje na platnu, 50x38 cm. Sign. € 1400
138. MARIJAN TREPŠE (1897-1964)DevojkasakrčagomAkvarel, 68x50 cm. Oko 1925. Sign. € 4300
141. ŽIVOJIN TURINSKI (1935-2000)BeogradskimotivAkvarel, 13x28 cm. Oko 1960. Sign.na poleđini. € 100
142. SILVA VUJOVIĆ KrojačAkvarel, 36x24,5 cm. 1987. Sign. € 75
143. MLADEN VEŽA (1916-2010)PrimorskipredeosacrkvomGrafika u boji, 42,5x51,5 cm. Sign. € 200
140. STOJAN TRUMIĆ (1912-1983)PortretdevojkeUlje na platnu, 59x43 cm. 1969. Sign. € 150139. OLIVER TIHI
VeronaUlje na hartiji, 59x40 cm. 1984. Sign. € 275
145. BETA VUKANOVIĆ (1872-1972)StariparkSepia, 46x30 cm. Sign. € 600
146. SAVO VUJOVIĆ (1900-1973)CrnogorkaUlje na platnu kaširano na karton. 49x36 cm. 1932. Sign. € 300
144. JARMILA VEŠOVIĆ (1954)DeoAUlje na platnu/kombinovana tehnika, 110x140 cm. Sign.na poleđini. € 900
147. KSENIJA VUJOVIĆ TOŠIĆ (1930-1999)PetrovacnamoruUlje na platnu kaširano na karton, 34x46 cm. 1962. Sign. € 650
150. VLADA VELIČKOVIĆ (1935-2019)BeznazivaGrafika 13/50, 92x62 cm. 1984. Sig. € 200
149. MILOŠ VUŠKOVIĆ (1900-1975)PortretMirkaKašaninaUlje na platnu, 81x60 cm. Sign. € 1100
148. ŽIVOJIN VLAJNIĆ (1901-1992)ZaseokUlje na platnu kaširano na karton, 31,5x47,5 cm. Oko 1940. Sign. € 350
151. BOGOSAV ŽIVKOVIĆ (1920-2005)SeljakDrvo, Visina: 27 cm. Sign. € 75
152. BOGOSAV ŽIVKOVIĆSeljankaDrvo, Visina: 29 cm. Sign. € 75