AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

Page 1: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm
Page 2: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm
Page 3: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

,

A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A

Izložba:21 - 25. oktobar 2020. godine. Vreme: 10 – 19hKralja Petra 32, BeogradPalata Zepter

Aukcija:25. oktobar 2020. godine. Vreme: 18hKralja Petra 32, BeogradPalata Zepter

A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N

Viewing:21 - 25. October 2020. (10 a.m. – 7 p.m.)32 Kralja Petra, BelgradPalata Zepter

Auction sale:25. October 2020. (6 p.m.)32 Kralja Petra, BelgradPalata Zepter

Page 4: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

6. WMFčinijicaNemačka. Cin, posrebreni. Dimenzije: 25 x 6,5 cm. € 75

7. ArtDecoram zafotografijuOko 1930. Mesing. Dimenzije: 19 x 14 cm. otvor za sliku: 14x10,5 cm. € 50

3. SetzasalatuSrebro i bakelit. Dužina: 22 cm. € 50

4. MastionicaMermer. Dimenzije: 40x24 cm. € 100

5. ArtDecoposlužavnikMesing. Dimenzije:51x33 cm. € 95

1. BonbonjeraStaklo, mesing. Visina: 20 cm. € 95

2. MuranovazaVisina: 10 cm. € 75

3 1 2

Page 5: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

8. Adrien Etienne Gaudez (1845-1902)LaBonteBronza, visina: 35 cm. € 850

9. Figuramaora saposlužavnikomVisina: 35 cm. € 200

10. Minđušeod belogzlata sasmaragdomidijamantimaZlato 18K (750), težina: 5,70 gr. Smaragdi 2x0,90= 1,80 ct; dijamanti 38x0,01= 3,80 ct. € 900

11. KrstpečatnjakBronza. Visina: 8 cm. € 50

12. KomodaustiluLujaXV2 fioke, mermerna površina. Dimenzije: 103x71x 40 cm. € 300

13. BareljefNikolePašićaRadionica HUGUENIN, Le Locle, Švajcarska. Bronza, 21x14 cm. 1926. € 500

14. IkonaSv.NikolaUlje na platnu, 74x56 cm. € 200

15. IkonaBogorodica saHristomUlje na platnu, 60x50 cm. € 200

8 9

13 1514

Page 6: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

17. MERSAD BERBER (1940-2012)FloraGrafika u boji, 68x48 cm. Sign. € 450

16. M. ATANACKOVIĆ MotivsaprimorjaUlje na platnu, 32x41 cm. Sign. € 250

18. B. BERKUTOV BledUlje na platnu kaširano na karton, 25x35 cm. Sign. € 125

19. B. BERKUTOV PejzažUlje na platnu kaširano na karton, 25x35 cm. Sign. € 125

Page 7: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

22. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)SuvocvećeTuš na hartiji, 56x41 cm. 1962. Sign. € 130

23. SLAVA BOGOJEVIĆ MestouVojvodiniTuš/akvarel, 30x40 cm. Sign. € 125

20. STOJAN ARALICA (1883-1980)PutnamesečiniUlje na lesonitu, 49x57 cm. oko 1955. Sign. € 3600

21. BOJANA BEKLJANOV BokalsacvećemUlje na platnu kaširano na karton, 58x44 cm. Sign. € 300

Page 8: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

26. ĐORĐE BOŠAN (1918-1984)ČamacnareciUlje na kartonu, 29x39 cm. 1950. Sign. € 600

27. N.N. TurčinsačibukomUlje na platnu, 45,5x31 cm. € 300

24. BIJELIĆ JOVAN (1884-1964)Oluja1i2Tuš, 7x6cm. i 7,5x6,5 cm. Sign. € 100

25. BOSILJKA BOJČIĆ Uvihoru-SutjeskaUlje na platnu, 67x96 cm. 1975. Sign. € 400

Page 9: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

28. DUŠAN BRKIĆ (1913-2000)JedrenjakAkvarel, 40x28 cm, 1972. Sign. € 200

29. DUŠAN BRKIĆ KapijaAkvarel, 36x48 cm. Sign. € 200

30. JANKO BRAŠIĆ (1906-1994)BolesnikikeroviUlje na platnu, 40x66 cm. 1973. Sign. € 300

31. JANKO BRAŠIĆ LjudiokodrvetaUlje na lesonitu, 45,5x30 cm. 1975. Sign. € 300

Page 10: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

34. MIODRAG ĐILAS (1932)OtmicalepeJeleneUlje na platnu, 40x50 cm. 2007. Sign. € 175

35. ZARE ĐORĐEVIĆ (1928-2017)RemontUlje na platnu, 20x27 cm. 1978. Sign. € 100

36. LJERKA FILAKOVAC (1928-2015)ŠlepovinaSaviTempera na hartiji, 28x40 cm. Oko 1960. Sign. na poleđini. € 150

32. IVAN CVETKO (1924-1996)KućaubrdimaUlje na platnu, 48x73 cm. 1969. Sign. € 350

33. VLADIMIR DVORNIKOVIĆ (1888-1957)NoviVinodolAkvarel, 24x35 cm. 1935. Sign. € 75

Page 11: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

38. MILORAD ĆIRIĆ (1912-1994)DereglijanaSaviUlje na lesonitu, 59x48 cm. 1950. Sign. € 300

39. MILORAD ĆIRIĆ SabornacrkvaUlje na platnu, 56x69 cm. Sign. € 300

37. MARKO ČELEBONOVIĆ (1902-1986) FreniicvećeUlje na platnu, 52,5x64 cm. 1926. Sign. € 12500

Reprodukovano pod br. 4, na str. 18 u katalogu Ljubice Miljković, M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010.

Page 12: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

42. GORAN GVARDIOL (1948-2011)SedmoricaubarciUlje na hameru, 100x70 cm. 1984. Sign. € 250

40. EMERIK FEJEŠ (1904-1969)VenecijaTempera na kartonu, 14,5x9,5 cm. Oko 1965. Sign. € 225

41. OLIVERA SEKA GALOVIĆ (1923-2000)PetaoUlje na kartonu, 23,5x16 cm. 1964. Sign. € 125

43. GORAN GVARDIOL ČetvoricaučamcuUlje na hameru, 100x70 cm. 1985. Sign. € 250

Page 13: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

46. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)PredeoTempera, 42x60 cm. 1968. Sign. € 2800

44. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)MotivizŠumadijeUlje na platnu, 54x65 cm. Oko 1975. Sign. € 1300

45. VSEVOLOD GULJEVIČ (1903-1964)LežećiaktUlje na platnu, 36x51 cm. Sign. € 450

47. VUK JEVREMOVIĆ (1959)KatedralaIIIUlje na platnu, 100x70 cm. € 400

Page 14: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

50. BOŽA ILIĆ (1919-1993)SedećiženskiaktTempera na kartonu, 16x12 cm. oko 1975. Sign. € 200

48. ZUZANA HALUPOVA (1925-2001)Zimskečarolije Ulje na platnu, 40x50 cm. 1975. Sign. € 600

49. ZUZANA HALUPOVA JabukanadarUlje na platnu, 45,5x60 cm. 1978. Sign. € 650

51. BOŽA ILIĆ SedećiženskiaktUlje na kartonu, 90x68 cm. 1966. Sign. € 950

Page 15: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

52. PAJA JOVANOVIĆ (1859-1957) PortretdamesašeširomUlje na platnu, 69x55 cm. 1922. Sign. € 18000

Autentičnost dela potvrdio Petar Petrović stručnim mišljenjem.

53. KOSTA KRIVOKAPIĆ (1912-1990)PosležetveUlje na platnu, 54x65 cm. Sign. € 200

54. ČEDOMIR KRSTIĆ (1923-1988)PejzažUlje na platnu, 67x72 cm. Oko 1965. Sign. € 650

Page 16: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

56. SLOBODAN JEREMIĆ JEREMIJA (1950)KućicaUlje na platnu, 24x20 cm. 1989. Sign. € 100

55. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)DubrovnikUlje na lesonitu, 30x80 cm. Sign. € 275

57. OLGA JEVRIĆ (1922-2014)AktsleđaTuš, 20,5x29,5 cm. 1947. Sign. € 200

58. OLGA JEVRIĆMakedonskabrigadaTuš, 23,5x33 cm. 1946. € 175

59. KAROL JIRAK (1897-1982)CvećeAkvarel, 62x33 cm. 1978. Sign. € 125

Page 17: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

60. SLAVKO KRUNIĆ (1974)BrkaOlovka na hartiji, 29,5x19,5 cm. 2008. Sign. € 250

62. ALEKSANDAR KUMRIĆ (1898-1983)CvećeubelombokaluUlje na kartonu, 64,5x52 cm. Oko 1965. Sign. € 650

63. MAJDA KURNIK (1920-1967)JagodeitrešnjenaovaluUlje na lesonitu, 50x50 cm. Oko 1955. Sign. € 650

61. MIHOVIL KRUŠLIN (1882-1962)PredeosarekomAkvarel, 27x37 cm. Sign. € 300

Page 18: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

67. ŠANA LUKIĆŽenski aktUlje na platnu, 69x44 cm. Oko 1936. € 350

64. NATALIJA IVANOVA KURBATOVA MuškaracsbradomOlovke u boji, 40x29 cm. 1940. € 50

65. NEDELJKO LAMPIĆ (1928-)BeogradUlje na platnu, 42x54 cm. 1989. Sign. € 325

66. ŠANA LUKIĆ (1913-1984)PrimorskipredeoGvaš/akvarel, 25x49 cm. Sign. € 250

Page 19: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

68. SVETOLIK LUKIĆ (1908-1980)CvećeubokaluUlje na platnu kaširano na lesonit, 52x40 cm. 1973. Sign. € 750

69. SVETOLIK LUKIĆMostoviParizaAkvarel, 22x28 cm. 1953. Sign. € 150

70. PETAR LUBARDA (1907-1974)RenoarovakućauCagnes-uTuš, 18x26 cm. 1938. Sign. € 750

71. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952)PoglednaUšćeUlje na platnu kaširano na karton, 36x50 cm. Oko 1920. € 1350

Page 20: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

73. ALEKSANDAR LUKOVIĆ LUKIJANKlovnsamarionetomBakrorez 5/11/II, 24x23 cm. Sign. € 50

74. JOSIF MAJZNER MuškiaktOlovka na hartiji, 15x28 cm. Sign. € 100

75. ZORAN MANDIĆ (1930) OmažMedialiUlje na platnu, 20x32 cm. 1970. Sign. € 200

72. ALEKSANDAR LUKOVIĆ LUKIJAN (1924-2014)LjubiteljpticaBakrorez 10/11/II, 24x23 cm. Sign. € 50

Page 21: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

77. MARIO MASKARELI (1918-1996)OnasaplavomčašomUlje na platnu, 46x41 cm. 1991. Sign. € 650

78. SRĐAN ĐILE MARKOVIĆ (1959)Anaspiringartist(izciklusaUrbanipejzaži)Akril na platnu, 80x80 cm. 2014. Sign. € 700

76. NIKOLA MARTINOSKI (1903-1973)ProsjakTempera na hartiji, 37x28 cm. 1938. Sign. € 900

79. BATA MIHAILOVIĆ (1923-2011)KosovoUlje na hartiji kaširano na platno, 108x145 cm. 1962. Sign. € 1350

Page 22: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

80. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)DevojkaicvećeAkvarel, 35x57 cm. 1940. Sign. € 150

82. ALEKSANDAR MLADENOVIĆ SalašAkvatinta E.A. 27x20,5 cm. 1988. Sign. € 50

83. MIODRAG NAGORNI (1932-2016)BeznazivaGrafika E.A. 77/100, 20,5x14 cm. Sign. € 75

81. BRANISLAV MIRKOVIĆ (1908-1987)BledAkvarel, 25x36 cm. 1933. Sign. € 150

Page 23: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

84. JOVAN MIHAJLOVIĆ (1891-1925)ManakovakućauBeograduUlje na platnu, 34,5x49 cm. 1920. Sign. € 650

86. PEĐA NEŠKOVIĆ (1938)PutkroššumuulevoUlje na platnu, 36,5x50 cm. 1985. Sign. € 350

87. ANKICA OPREŠNIK (1919-2005)DevojkauenterijeruTempera na hartiji, 63x49 cm. Oko 1960. € 450

85. LJUBOMIR NAKIĆ (1901-1961)LivnoUlje na platnu, 60,5x87 cm. 1941. Sign. € 450

Page 24: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

88. N.N.CrkvaSv.NikolekrajKuršumlijeUlje na platnu kaširano na lesonit, 45x60 cm. € 200

89. N.N.VodenicazimiUlje na platnu kaširano na karton, 25x35 cm. € 125

90. N.N.TurčinsačibukomTuš/akvarel, 32x22,5 cm. 1926. Sign. € 75

91. STEVAN NIKŠIĆ LALA (1853-1938)DečjaigranasneguKombinovana tehnika na hartiji, 10x13 cm. 1937. Sign. € 50

Page 25: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

92. STOJAN PAČOV (1934-2015)KosančićevVenacUlje na platnu, 50x65 cm. Sign. € 350

93. STOJAN PAČOV MotivizMakedonijeUlje na platnu, 57x76 cm. € 350

94. TOMISLAV TOMA PETROVIĆ (1936)IrinaKantakuzenUlje na platnu, 40x50 cm. 2010. Sign. € 250

95. TOMISLAV TOMA PETROVIĆ DevojkasaleutomijabukomUlje na platnu, 64x55 cm. 1978. Sign. € 300

Page 26: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

98. MIRKO POČUČA KišanaNovomZelandu,WellingtonAkvarel, 28x42 cm. 1975. Sign. € 250

99. MILAN PALIŠAŠKI (1927-2017)DubrovnikAkvarel, 28,5x38 cm. 1981. Sign. € 150

97. MIRKO POČUČA SeljankasamaramomUlje na platnu kaširano na karton, 27x23 cm. 1940. Sign. € 200

96. MIRKO POČUČA (1915-1988)SuvocvećeuvaziUlje na kartonu, 62x40 cm. 1968. Sign. € 350

Page 27: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

103. MIĆA POPOVIĆ UlicauVenecijiTuš, 10x10 cm. 1951. Sign. € 100Reprodukovano pod br. 65 na str. 235, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd,1994.

101. MIĆA POPOVIĆ HarmonikašGrafika AO, 35x25 cm. 1989. Sign. € 100

102. MIĆA POPOVIĆ TajnavečeraGrafika EA 1/10/II, 28x50 cm. 1989. Sign. € 125

104. MIĆA POPOVIĆ IlustracijazaMituSvirčevaTuš, 19,6x13,3 cm. 1954. Sign. € 125Reprodukovano pod br. 136 na str. 241, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd,1994.

105. MIĆA POPOVIĆ KolaukukuruzuTuš, 7,8x12,4 cm. 1946. Sign. € 100Reprodukovano pod br. 26 na str. 232, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd,1994.

106. MIĆA POPOVIĆ BojnaDeligraduOlovka na hartiji, 18,2x17 cm. 1970. Sign. € 125Reprodukovano pod br. 364 na str. 93, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd,1994.

100. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)LubenicaGrafika, 63x46 cm. 1989. Sign. € 175

Page 28: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

108. DIMITRIJE POPOVIĆ (1951)OmaggioaBotticelliSuva igla/akvarel, 28x17 cm. 1986. Sign. € 250

109. FRANJO RADOČAJ (1902-1948)MrtvaprirodaUlje na kartonu, 26x35 cm. € 600

107. ĐORĐE POPOVIĆ (1909-1962)JesenUlje na platnu, 33x50 cm. 1952. Sign. € 450

110. FRANJO RADOČAJ DevojkasamaramomTuš, 17x19 cm. € 150

Page 29: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

114. IVAN RADOVIĆ AutoportretsamodelimaOlovka na hartiji, 39x30 cm. 1917. Sign. € 400

111. ZORA POPOVIĆ (1902-1989)PejzažUlje na platnu, 59,5x73 cm. Sign. € 400

112. IVAN RADOVIĆ AktUlje na platnu, 67x53 cm. Oko 1936/37. Sign. € 4200Popisano pod br. 193, na str. 207 u Monografiji, Vjekoslav Ćetković, Akademija umetnosti, Novi Sad, 1989.

113. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)AktOlovka na hartiji, 24x20 cm. 1917. Sign. € 125

Page 30: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

117. DUŠAN RAJŠIĆ (1970)DonKihotBronza, Visina: 38 cm. € 400

118. DUŠAN RAJŠIĆ (1970)PasutrkuBronza, 40x20x5 cm. € 350

115. BRANKO RADULOVIĆ (1885-1915)SrpskavojnakomoraUlje na platnu kaširano na lesonit, 55x48 cm. € 1600

116. MILAN RAŠIĆ (1931)NakafiUlje na lesonitu, 35x26 cm. Sign. € 300

Page 31: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

121. BORIS RUMJANCEV (1906-1992)PejzažsarekomUlje na platnu kaširano na lesonit, 32x45 cm. Sign. na poleđini. € 300

119. MARIE ROSENTHAL HATSCHEK (1871-1942)DevojčiceUlje na platnu, 88x117 cm. Sign. € 1800

122. ZDRAVKO SEKULIĆ (1902-1965)ŽenskiaktOlovka na hartiji, 27x18 cm. € 200

120. DUŠAN RISTIĆ (1913-1995)IgračKombinovana tehnika, 42,5x28,5 cm. Sign. € 125

Page 32: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

126. LJUBICA CUCA SOKIĆ PoglednabeogradskucrkvuUgalj na hartiji, 26x20 cm. Oko 1950. Sign. € 125

124. LJUBICA CUCA SOKIĆ DevojkauenterijeruAkvarel/gvaš na hartiji, 21x14 cm. Oko 1950. Sign. € 200

125. LJUBICA CUCA SOKIĆ MotivizBolečaAkvarel/gvaš na hartiji, 12x16 cm. Oko 1944. Sign. € 150

123. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)KompozicijaTempera na kartonu, 15,5x14,5 cm. Oko 1960. Sign. € 250

Page 33: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

127. VELJKO STANOJEVIĆ (1892-1967)VoćeipovrćenastolusapticomUlje na platnu kaširano na lesonit, 75x64 cm. Oko 1938. Sign. € 2600

129. MARKO STUPAR (1936)NaMonmartruUlje na kartonu, 48x40 cm. 1965. Sign. € 450

130. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)MrtvaprirodaUlje na platnu, 64x50 cm. 1968. Sign. € 850

128. RISTO STIJOVIĆ (1894-1976)BistadevojkeBronza, 58x36x23 cm. Sign. € 1950

Page 34: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

134. ILIJA ŠOBAJIĆ (1876-1953)StudijaOlovka na hartiji, 50x30 cm. 1923. Sign. € 300

131. ARSENIJE PETROVIČ SOSNOVSKY (1859-1967)UzburkanomoreUlje na platnu, 67,5x111,5 cm. Sign. € 1500

132. JOSIP STANIĆ STANIOS (1943)AktUlje na kartonu, 50x70 cm. 1978. Sign. € 300

133. JAN SLADEK (1909-1992)UljcinjUlje na lesonitu, 61x89 cm. Sign. € 300

Page 35: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

135. SAVA ŠUMANOVIĆ (1896-1942)PortretdevojčiceOlovke u boji, 15x12 cm. € 1800

136. BOGDAN ŠUPUT (1914-1942)CvećeuplavojvaziAkvarel dvostrani, 50x35cm. 1936. Sign. € 600

137. TODOR ŠVRAKIĆ (1882-1931)StaracsačalmomUlje na platnu, 50x38 cm. Sign. € 1400

138. MARIJAN TREPŠE (1897-1964)DevojkasakrčagomAkvarel, 68x50 cm. Oko 1925. Sign. € 4300

Page 36: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

141. ŽIVOJIN TURINSKI (1935-2000)BeogradskimotivAkvarel, 13x28 cm. Oko 1960. Sign.na poleđini. € 100

142. SILVA VUJOVIĆ KrojačAkvarel, 36x24,5 cm. 1987. Sign. € 75

143. MLADEN VEŽA (1916-2010)PrimorskipredeosacrkvomGrafika u boji, 42,5x51,5 cm. Sign. € 200

140. STOJAN TRUMIĆ (1912-1983)PortretdevojkeUlje na platnu, 59x43 cm. 1969. Sign. € 150139. OLIVER TIHI

VeronaUlje na hartiji, 59x40 cm. 1984. Sign. € 275

Page 37: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

145. BETA VUKANOVIĆ (1872-1972)StariparkSepia, 46x30 cm. Sign. € 600

146. SAVO VUJOVIĆ (1900-1973)CrnogorkaUlje na platnu kaširano na karton. 49x36 cm. 1932. Sign. € 300

144. JARMILA VEŠOVIĆ (1954)DeoAUlje na platnu/kombinovana tehnika, 110x140 cm. Sign.na poleđini. € 900

147. KSENIJA VUJOVIĆ TOŠIĆ (1930-1999)PetrovacnamoruUlje na platnu kaširano na karton, 34x46 cm. 1962. Sign. € 650

Page 38: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm

150. VLADA VELIČKOVIĆ (1935-2019)BeznazivaGrafika 13/50, 92x62 cm. 1984. Sig. € 200

149. MILOŠ VUŠKOVIĆ (1900-1975)PortretMirkaKašaninaUlje na platnu, 81x60 cm. Sign. € 1100

148. ŽIVOJIN VLAJNIĆ (1901-1992)ZaseokUlje na platnu kaširano na karton, 31,5x47,5 cm. Oko 1940. Sign. € 350

151. BOGOSAV ŽIVKOVIĆ (1920-2005)SeljakDrvo, Visina: 27 cm. Sign. € 75

152. BOGOSAV ŽIVKOVIĆSeljankaDrvo, Visina: 29 cm. Sign. € 75

Page 39: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm
Page 40: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA€¦ · M.Čelebonović-Slike iz porodične kolekcije, ULUS, Beograd, 2010. 42. GORAN GVARDIOL (1948-2011) Sedmorica u barci Ulje na hameru, 100x70 cm