10
MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN : 4 NEGERI: PAHANG NAMA AHLI KUMPULAN: EN.MUHAMMED FAIZZUDDIN BIN ROZALI EN.CHONG CHOON SEONG

BONEKA.pptx

Embed Size (px)

DESCRIPTION

lesson plan seni boneka

Citation preview

MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN : 4 NEGERI: PAHANG NAMA KUMPULAN: EN.MUHAMMED FAIZZUDDIN BIN ROZALI EN.CHONG CHOON SEONG

MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN SENI VISUALTAHUN : 4NEGERI: PAHANGNAMA AHLI KUMPULAN: EN.MUHAMMED FAIZZUDDIN BIN ROZALIEN.CHONG CHOON SEONG

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN1 MINGGU 2 WAKTU4 STANDARD KANDUNGAN

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa: 60 minit ( 8.45 pagi 9.45 pagi )

Kelas : 4 Cerdas

Bidang : Membentuk dan membuat binaan-Boneka

Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia-Robot Idaman

I

3.2 APLIKASI SENI

3.2.1.1

3.2.1.2

3.4 APRESIASI SENI

3.4.1

3.4.2

3.4.3

3.1 PERSEPSI ESTETIK

3.1.1.1

3.1.1.2

3.1.2 PRINSIP REKAAN

3.1.2.1

3.1.2.2

3.1.2.2

3.3 EKSPRESI KREATIF

3.3.1

3.3.2

3.3.3.

STANDARD PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI PdP

EMK

PENILAIAN PdP

BAHAN BANTU BELAJAR

REFLEKSI

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)

1. Menghasilkan boneka dengan menekankan bahasa seni visual.

2. Menghasilkan boneka dengan mengaplikasikan media serta proses dan teknik secara kreatif.

3. Membuat apresiasi terhadap karya.

1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual (EK1)

2.Guru menunjuk cara menghasilkan boneka dengan mengaplikasikan media serta proses dan teknik secara kreatif.(EK2)

3.Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan (EK5)

1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni

1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat boneka berdasarkan

Standard Kandungan.

Pada Akhir pengajaran

40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

1.Contoh : Model boneka,marker pen,gam,kotak tisu,benang,kertas warna ,gunting

3

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN2 MINGGU MINGGU 1 2 WAKTU 2 STANDARD KANDUNGAN

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa: 60 minit

Kelas : 4 Cerdas

Bidang : Membentuk dan membuat binaan-Boneka

Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia-Robot Idaman

I

3.2 APLIKASI SENI

3.2.1.1

3.2.1.2

3.1 PERSEPSI ESTETIK

3.1.1.1

3.1.1.2

3.1.2 PRINSIP REKAAN

3.1.2.1

3.1.2.2

3.1.2.2

STANDARD PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI PdP

EMK

PENILAIAN PdP

BAHAN BANTU BELAJAR

REFLEKSI

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)

Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada boneka.

Mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual,media serta proses dan teknik dalam penghasilan boneka.

1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual (EK1)

2.Guru menunjuk cara menghasilkan boneka dengan mengaplikasikan media serta proses dan teknik secara kreatif.(EK2)

3. Murid menghasilkan boneka mengikut kreativiti masing-masing.(EK 3) (EK 4)

4.Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan (EK5)

1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni

1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat boneka berdasarkan

Standard Kandungan.

Pada Akhir pengajaran

Proses PdP akan disambung pada kelas berikutnya.

1.Contoh : Model boneka,marker pen,gam,kotak tisu,benang,kertas warna

Masa: 60 minit ( 8.45 pagi 9.45 pagi )

5

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa: 60 minit

Kelas : 4 Cerdas

Bidang : Membentuk dan membuat binaan

Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia-Boneka

I

3.4 APRESIASI SENI

3.4.1

3.4.2

3.4.3

3.3 EKSPRESI KREATIF

3.3.1

3.3.2

3.3.3.

STANDARD PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI PdP

EMK

PENILAIAN PdP

BAHAN BANTU BELAJAR

REFLEKSI

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)

1. Menghasilkan boneka dengan menekankan bahasa seni visual.

2. Menghasilkan boneka dengan mengaplikasikan media serta proses dan teknik secara kreatif.

3. Membuat apresiasi terhadap karya.

1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual (EK1)

2.Guru menunjuk cara menghasilkan boneka dengan mengaplikasikan media serta proses dan teknik secara kreatif.(EK2)

3. Murid menghasilkan model boneka mengikut kreativiti masing-masing .(EK 3) (EK 4)

4.Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan (EK5)

1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni

1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat boneka berdasarkan

Standard Kandungan.

Pada Akhir pengajaran

40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

1.Contoh : Model boneka,marker pen,gam,kotak tisu,benang,kertas warna

Masa: 60 minit ( 8.45 pagi 9.45 pagi )

6

MEMASANG KOMPONEN ASAS BONEKA

(TANGAN)

MEMASANG KOMPONEN BONEKA (KEPALA)

MENYATAKAN MEDIA YANG DIGUNAKAN UNTUK PENGHASILAN BONEKA

MENGHIAS DAN MEMPAMERKAN HASIL BONEKA (ROBOT)

LANGKAH-LANGKAH PENGHASILAN KARYA

1

4

5

6

MEMBINA KOMPONEN ASAS BONEKA

MURID MEMASANG KOMPENEN BONEKA (KAKI)

2

3

PENGHASILAN KARYA : BONEKA

PANDANGAN HADAPAN

PENGHASILAN KARYA : BONEKA

PANDANGAN SISI

PENGHASILAN KARYA : BONEKA

PANDANGAN BELAKANG