Upload
mahendranshree
View
215
Download
0
Embed Size (px)
DESCRIPTION
;ljb;'ldvbkdf;lbd
Citation preview
CONTOH RPH
தி�கதி� / நா�ள்/ வா�ரம் 04.01.2012/புதின்/1
ஆண்டு/ பா�டம் 1 / கணி�திம்
கற்றல் பாகுதி� எண்ணும் செ�ய்முறைறயும்
திறை�ப்பு 100 வாறைரயி"��ன முழு எண்கள் உள்ளடக்கத் திரம் 1.1
கற்றல் திரம் 1.1 (i)(அ) கற்றல் கருப்செபா�ருள் எண்ணி�க்றைகறையிக் கணி�த்துக்கூறுவார்.
நோநா�க்கம் இப்பா�ட இறுதி�யி"ல் மா�ணிவார்கள் நோவாறுபா�டு க�ண்பாதின் மூ�ம் அதி�கம் அல்�து குறைறவு, �மாமா�னஅல்�து
�மாமாற்ற எண்ணி�க்றைக, அதி�கம் அல்�து குறைறந்தி எண்ணி�க்றைகறையிக்கூறுவார்.
அ) அதி�கம் அல்�து குறைறந்தி செபா�ருள் செக�ண்ட குழு.நோநாரம் 0930-1000/ 30 நா�மா�டம்நாடவாடிக்றைக 1. நோமாறை� நோமால் றைவாக்கப்பாட்டிருக்கும் செபா�ருட்கறைளக்
கவான�த்து அதின் எண்ணி�க்றைகறையிக்கூறுவார்.2. நோவாறுபா�டு க�ண்பாதின்மூ�ம் அதி�கம் அல்�து
குறைறந்தி செபா�ருள் செக�ணிட குழுறைவாஅறைடயி�ளம்க�ண்பார்.
3. அதிற்நோகற்ற க�ரணித்றைதி வா"ளக்குதில்.4. மா�ணிவார்களுக்குப் பாயி"ற்�8த் தி�ள் வாழங்குதில்.
மாதி�ப்பா"டுதில் செக�டுக்கப்பாட்ட பாயி"ற்�8த் தி�றைளச் �ர�யி�க செ�ய்துமுடித்தில்
நான்னடத்றைதியும்நான்செனற8ப்பாண்பும்
ஒத்துறைழப்றைபா வாழப்பாடுத்துதில்
�8ந்திறைன மீட்�8
Mata pelajaran: Matematik Tahun 5
Kelas/masa/bilangan: 5A /8.00- 10.00pagi/ 30 orang.
Tajuk: Nombor Bulat Hingga 1 000 000.
Standard pembelajaran: 1.3(i)
Objektif pembelajaran: Diakhir pelajaran murid boleh mengelaskan pola bagi urutan nombor genap dan nombor ganjil.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:1. Perkenalkan maksud nombor genap dan nombor ganjil dengan murid melakukan
aktiviti pembahagian 7 kumpulan nombor dengan 2 iaitu 256, 280, 285, 295, 304, 305 dan 328.
CONTOH RPH
2. Minta murid menyusun nombor tersebut mengikut urutan menaik bagi nombor-nombor yang boleh dibahagi dengan 2 (satu kumpulan nombor tanpa baki dan satu kumpulan nombor bila di bahagi dengan 2 berbaki). Bincangkan.
3. Edarkan bancian penduduk dalam Modul Matematik KSSR Tahun 5 pada muka surat 1 kepada murid. Murid menyusun bancian penduduk tersebut mengikut tertib menaik bagi kumpulan penduduk dalam nombor genap dan nombor ganjil. Bincangkan hasil kerja murid.
EMK: Kreativiti dan inovasi.
BBB: Kad nombor.
Penilaian pdp/pentaksiran:Ditafsir murid melalui aktiviti secara kumpulan dan individu bagi mengelas mengikut tahap penguasaan yang ditetapkan dalam DSKP.
Refleksi:25 daripada 30 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang ditetapkan pada hari ini. 5 orang murid lagi akan menjalani pemulihan.
Nota: RPH ini merupakan cadangan. Boleh lakukan pengubahsuaian mengikut situasi jika perlu.
Mata pelajaran: Matematik Tahun 5
Kelas/masa/bilangan: 5A /8.00- 10.00pagi/ 30 orang.
Tajuk: Nombor Bulat Hingga 1 000 000.
Standard pembelajaran: 1.3(i)
Objektif pembelajaran: Diakhir pelajaran murid boleh mengelaskan pola bagi urutan nombor genap dan nombor ganjil.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:4. Perkenalkan maksud nombor genap dan nombor ganjil dengan murid melakukan
aktiviti pembahagian 7 kumpulan nombor dengan 2 iaitu 256, 280, 285, 295, 304, 305 dan 328.
CONTOH RPH
5. Minta murid menyusun nombor tersebut mengikut urutan menaik bagi nombor-nombor yang boleh dibahagi dengan 2 (satu kumpulan nombor tanpa baki dan satu kumpulan nombor bila di bahagi dengan 2 berbaki). Bincangkan.
6. Edarkan bancian penduduk dalam Modul Matematik KSSR Tahun 5 pada muka surat 1 kepada murid. Murid menyusun bancian penduduk tersebut mengikut tertib menaik bagi kumpulan penduduk dalam nombor genap dan nombor ganjil. Bincangkan hasil kerja murid.
EMK: Kreativiti dan inovasi.
BBB: Kad nombor.
Penilaian pdp/pentaksiran:Ditafsir murid melalui aktiviti secara kumpulan dan individu bagi mengelas mengikut tahap penguasaan yang ditetapkan dalam DSKP.
Refleksi:25 daripada 30 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang ditetapkan pada hari ini. 5 orang murid lagi akan menjalani pemulihan.
Nota: RPH ini merupakan cadangan. Boleh lakukan pengubahsuaian mengikut situasi jika perlu.