4
Corgon Liga 2013 / 2014 29. kolo Sobota, 3. 5. 2014, 17.30 h. Pavol Šuniar (hlavný rozhodca, Chorvátsky Grob), Martin Balko (1. asistent rozhodcu, Martin), Henrich Mikulaj (2. asistent rozhodcu, Bánovce nad Bebravou), Mário Vlk (4. rozhodca, Partizánske), Mikuláš Tarči (delegát SFZ, Bratislava), Tibor Jančovič (delegát - pozorovateľ rozhodcov, Piešťany) Brankári Obrancovia Stredopoliari Útočníci Tréneri 17 21 22 24 42 3 4 5 7 10 14 15 18 20 23 25 26 8 9 11 Pavel Kováč Milorad Nikolič (Srbsko) Lukáš Greššák Matej Čurma Peter Maslo Oliver Práznovský Michal Dunaj Martin Nosek Goran Adamovič (Srbsko) Tawamba Kana (Kamerun) Milan Ferenčík Július Szoke Mário Almaský Martin Nagy Lukáš Lupták Miroslav Almaský Štefan Zošák Richard Bartoš Ivan Kotora Filip Serečin Tomáš Ďubek Adam Zreľák Andrej Lovás Jozef Chovanec Horst Siegl Ján Haspra ml. Ladislav Maier Brankári Obrancovia Stredopoliari Útočníci Tréneri 1 18 4 8 12 20 21 22 2 5 6 7 10 15 16 19 23 24 27 9 11 14 25 33 Michal Šulla Pavel Kamesch Petr Pavlík (Česko) Zdenko Filípek Cristovam Roberto Riberio da Silva (Braz.) Andriy Slinkin (Ukrajina) Róbert Mazáň Vitor Gava (Brazília) Juraj Chvátal Jakub Krč Tomáš Kóňa Tomáš Komara Ramiro de Oliveira Hiago (Brazília) Samuel Mráz Milan Jirásek (Česko) Jan Kalabiška (Česko) Lukáš Opiela Denis Ventúra Timotej Královič Milan Ferenčík Sebastián Sosa (Uruguaj) Christian Irobiso Okechukwu (Nigéria) Jakub Kosorin Juraj Piroska Pavel Hapal Oto Brunegraf Jozef Dojčan Martin Rusňák Miroslav Mentel Tomáš Vacula 116 116 Dominik Kružliak 30 35 2 6 16 , Tomáš Trabalík

Corgon Liga 2013 / 2014 29. kolo · MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 0:2 (0:1) 27. kolo Po neúspešnom pohárovom semifinále s Košicami, privítali Liptáci v 27. kole Corgo

Sobota, 3. 5. 2014, 17.30 h.

Pavol Šuniar (hlavný rozhodca, Chorvátsky Grob), Martin Balko (1. asistent rozhodcu, Martin),Henrich Mikulaj (2. asistent rozhodcu, Bánovce nad Bebravou), Mário Vlk (4. rozhodca, Partizánske),Mikuláš Tarči (delegát SFZ, Bratislava), Tibor Jančovič (delegát - pozorovateľ rozhodcov, Piešťany)

Pavel Kováč Milorad Nikolič (Srbsko)

Lukáš Greššák Matej Čurma Peter Maslo Oliver Práznovský Michal Dunaj Martin Nosek Goran Adamovič (Srbsko) Tawamba Kana (Kamerun) Milan Ferenčík Július Szoke Mário Almaský Martin Nagy Lukáš Lupták Miroslav Almaský Štefan Zošák Richard Bartoš Ivan Kotora Filip Serečin Tomáš Ďubek

9 11 14 25 33

Michal Šulla Pavel Kamesch Petr Pavlík (Česko) Zdenko Filípek Cristovam Roberto Riberio da Silva (Braz.) Andriy Slinkin (Ukrajina) Róbert Mazáň Vitor Gava (Brazília) Juraj Chvátal

Jakub Krč Tomáš Kóňa Tomáš Komara Ramiro de Oliveira Hiago (Brazília) Samuel Mráz Milan Jirásek (Česko) Jan Kalabiška (Česko) Lukáš Opiela Denis Ventúra Timotej Královič

Milan Ferenčík Sebastián Sosa (Uruguaj) Christian Irobiso Okechukwu (Nigéria) Jakub Kosorin Juraj Piroska Pavel Hapal Oto Brunegraf Jozef Dojčan

Tomáš Trabalík

FK SENICA Vznik futbalu v Senici sa datuje do roku 1921. Pre senický futbal bol však dôležitý rok 1969, kedy vznikla Telovýchovná Jednota Slovenský Hodváb Senica, zastrešujúca okrem iných športov aj futbal. Záhoráci následne v sezóne 1973/74 postúpili do divízie a o 2 roky neskôr aj do 1. SNFL. Prvý zápas v 1. SNFL hrala Senica s Ružomberkom a pred vyše 5 000 divákmi zvíťazila 3:0, čím odštartovala svoju domácu neporaziteľnosť. V najvyššej republikovej súťaži účinkovala 17 rokov, pričom v ročníkoch 1982/83 a 1985/86 obsadila bronzovú priečku. V sezóne 2001/02 si tím zo Záhoria vybojoval návrat do 2. ligy, no zotrval v nej len 2 sezóny, po ktorých prišiel pád až do 4. ligy. Radikálny vzostup začal na Záhorí v sezóne 2008/09. Senica vyhrala 4. ligu a vďaka rozhodnutiu Výkonného výboru SFZ a transformácii bratislavského Interu, postúpila do najvyššej súťaže. V Corgoň lige sa Senici darilo nad očakávania. Pri svojej premiére obsadila 6. miesto. V sezóne 2010/11 sa už Záhoráci zapojili do boja o titul. Napokon skončili 2. za Slovanom Bratislava a v ročníku 2011/12 obsadili 4. miesto a stali sa finalistami Slovnaft Cupu. V minulom ročníku sa Senica umiestnila druhýkrát v histórii na 2. priečke. Umiestnenia v posledných 3 sezónach zaručili tímu zo Záhoria účasť v Európskej lige. V prebiehajúcom ročníku druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže, odohrala Senica druhé predkolo s čiernohorským klubom FK Mladost Podgorica. Prvý zápas odohrali „modro-červení“ na pôde súpera, pričom dvakrát viedli, no napokon sa museli uspokojiť s remízou 2:2, ktorá im dávala veľké šance do odvety. V tej mal náš aktuálny súper množstvo šancí, no nedokázal ich zužitkovať a napokon napriek slušnému výkonu prehral 0:1 a musel sa rozlúčiť s pohárovou Európou. V lige má tím zo Záhoria po 28. kolách na svojom konte 44 bodov, čo preň znamená priebežnú 4. priečku. Počas prebiehajúcej sezóny sa Senica stretla s Ružomberkom dvakrát, pričom najskôr v centre Dolného Liptova remizovala 1:1 a následne doma zvíťazila 2:1.

Po neúspešnom pohárovom semifinále s Košicami, privítali Liptáci v 27. kole Corgoň ligy, trnavský Spartak. Ani tento zápas však nezačal podľa predstáv. V 9. minúte zahrávali hostia roh a po ňom hlavičkoval Procházka do žrde. Následne Vyskočil vrátil loptu do pokutového územia a Chovanec otvoril skóre stretnutia - 0:1. Po polhodine hry mali hostia ďalšiu nebezpečnú príležitosť, lenže Procházka z priameho kopu tesne minul Nikoličovu svätyňu. Aj v druhom dejstve hostia nepúšťali svojho súpera do šancí a v 57. minúte nepríjemne pohrozili strelou Procházku, ktorú musel vyraziť domáci gólman na roh. Po rohu posielal loptu do brány Vyskočil a Práznovský v poslednej chvíli zabránil gólu. V 72. minúte sa prezentoval pekným prienikom Almaský, lenže po jeho prihrávke Lovás netrafil bránu. Ružomberok si v následnom priebehu zápasu už nevypracoval žiadnu väčšiu šancu. Minútu pred koncom riadneho hracieho času pridal Mikovič druhý gól Spartaka a definitívne rozhodol o prehre Ruže 0:2.

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 0:2 (0:1) 27. kolo

Góly: 10. J. Chovanec, 89. MikovičŽK: 29. R. Bartoš, 32. P. Maslo, 62. A. Lovás - 44. K. Kuzma, 61. Grabež, 78. Martin TóthRozhodovali: Vnuk - D. Hrčka, Borsányi Diváci: 2 403MFK Ružomberok: M. Nikolič - M. Nosek, Adamovič, Práznovský, P. Maslo - M. Nagy (46. Mário Almaský) - Ďubek, A. Lovás (84. Ivan Kotora), Tawamba, Zreľák - R. Bartoš (46. Szöke)FC Spartak Trnava: Rusov - Martin Tóth, P. Čarnota, Janečka, Grabež - K. Kuzma - J. Chovanec (77. Schranz), R. Procházka, Vlasko, E. Sabo - M. Vyskočil (69. Mikovič)

Najbližší domáci zápas

V 28. kole Corgoň ligy sa Ružomberok predstavil na pôde Slovana Bratislava, ktorý by v prípade víťazstva a zaváhania Trenčína v predstihu oslavoval titul. Tak ako pred rokom ani teraz sa Liptáci nechceli stať len štatistami pri majstrovských oslavách, čo potvrdili už vo 4. minúte. Almaský zahrával priamy kop a našiel Bartoša, ktorý hlavou otvoril skóre - 0:1. Následne Milinkovič nevyužil Bagayokov center. To ho mohlo ešte viac mrzieť v 28. minúte, kedy Lupták prihral do pokutového územia na Ďubeka a ten zvýš i l náskok hos t í - 0 :2 . Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie domáci hráči. V 47. minúte zahrával Halenár priamy kop, no jeho strelu vyrazil Nikolič. O desať minút neskôr mal ešte väčšiu šancu na kontaktný gól Vittek, proti však bola pravá žrď brány hostí. Devätnásť minút pred k o n c o m r i a d n e h o h r a c i e h o ča s u , H a l e n á r t e s n e m i n u l b r á n u . V p o s l e d n e j desaťminútovke Slovan vystupňoval svoj tlak. O slovo sa znova prihlásil Halenár, ale Nikolič sa pri jeho presnej strele do horného rohu prezentoval výborným zákrokom, ktorým vyrazil loptu na roh. Po následnom rohu a hlavičke Gorosita sa triaslo brvno ružomberskej brány. Liptáci ustáli tlak bez inkasovaného gólu do 85. minúty, kedy Nikolič fauloval Mészárosa. Hosťujúci gólman videl žltú kartu a nasledoval pokutový kop, ktorý premenil aktívny Halenár - 1:2. Po inkasovanom góle museli ešte Liptáci čeliť priamemu aj rohovému kopu, no zostávajúce minúty riadneho hracieho času, a aj päť nastavených minút, ustáli a tak si po víťazstve 2:1 z Bratislavy odviezli všetky tri body. Zároveň sa skonč i lo dlhé čakanie na l igové víťazstvo.Góly: 87. Halenár (z 11m) - 4. R. Bartoš, 28. Ďubek ŽK: 69. Mészáros - 75. L. Lupták, 85. M. NikoličRozhodoval i : Hrčka - S luk, L ieskovský Diváci: 1 123ŠK Slovan Bratislava: Polaček - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Josimov - Kolčák (30. D. Hudák), Grendel (30. K. Mészáros) - Soumah, Halenár, Milinkovič - VittekMFK Ružomberok: M. Nikolič - M. Nosek, D. Kružliak, L. Lupták, P. Maslo - M. Nagy - Ďubek, Lovás (71. Ferenčík), Mário Almaský (62. Ivan Kotora, 83. Szöke), Tawamba - R. Bartoš

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:2 (0:2) 28. kolo