54
JCI 100. Yıl TÜM GÖRKEMİYLE BAŞLADI... JCI Poppies www.jciturkiye.org yayında... Avrupa Başkanları Toplantısı EPM . . . Bireysel Gelişim TOYP Gelecek Dönem Duyuruları . . . Ocak - Mart 2015 - SAYI: 1 Genç Liderler ve Girişimciler (JCI)

JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

Embed Size (px)

DESCRIPTION

JCI Türkiye 2015 yılı ilk çeyrek çalışmalarının özetini kapsar.

Citation preview

Page 1: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1

JCI 100. Yıl TÜM GÖRKEMİYLE

BAŞLADI...

JCI Poppieswww.jciturkiye.org yayında...Avrupa Başkanları Toplantısı EPM

... Bireysel Gelişim TOYPGelecek Dönem Duyuruları

...

Ocak

- M

art

2015

- SA

YI: 1

Genç

Lid

erle

r ve

Gir

işim

cile

r (J

CI)

Page 2: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 2

Değerli JCI Türkiye;

Muhteşem bir JCI Türkiye akademisi ile hazırlandığımız dönemimizin ilk çeyreğini hizmetlerle geride bırakabilmenin mutluluğunu hep beraberce yaşıyoruz. Sizlerden

gelen teşekkürler, takdirler, motivasyon dolu mesajlara, maddi ve manevi tüm desteklerinize, tüm yol arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Hergün yeni bir JCI organizasyonundan haberdar olup mutlu olurken, bir yandan da çakışan ve aynı anda gerçekleşen JCI organizasyonlarına katılamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Her ay ortalama 50 farklı fikir ve birliktelikle JCI; 100. yılını hızla geride bırakıyor. Her görevin bir yıllık olduğu ve bir daha geriye dönme şansımızın olmayacağı bu özel dönemde yapabileceğimizden daha fazlasını yapmak için gayret gösteren aktif vatandaşlara, genç lider ve girişimcilere, üyelerimize ve aday üyelerimize şükranlarımı sunarım.

Dönemimizin başında paylaştığımız “%100 Verimlilik Kriterleri” ve “Ödül Programı Kategorileri”nde de vurguladığımız gibi, 100. yılımızı yıllar sonra da somut şekilde görülebilir, kalıcı eserlerle kutlamak ve Dokurcun İlköğretim Okulu’na yapılacak katkılar son derece önem taşımaktadır. 2014 yılı boyunca düzenlenen tüm JCI Resmi eğitimler kadar resmi eğitimi dönemimizin ilk üç aylık döneminde gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Daha detaylı bilgiye aşağıda ulaşabileceğiniz bu bireysel gelişim anlamındaki ilk çeyrek yoğunluğunun yerini ikinci çeyrekte toplumsal projelere bırakması, 100. Yılımızda güçlü bir toplumsal etki bırakmamız açısından son derece önem taşımaktadır.

Peki bizler bu 90 güne neler sığdırdık?•Detaylarla zenginleşen, yeniliklerle güzelleşen bir Kış Zirvesi, •Ulusal ve Uluslararası Münazara ve Topluluk Önünde Konuşma Yarışmaları. İngilizce, Arapça, Fransızca dillerinde gerçekleşen,•Zirvelerde derneğimize yakışan bir sahne, yıllarca burukluğunu yaşadığımız şube bayraklarımızın hak ettiği gibi yer aldığı platform, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetimizin dalgalanan bayrağı,•JCI Avustralya ve JCI Türkiye ile Çanakkale Savaşı’nı 100. yılını andığımız ortak uluslararası proje, JCI Poppies projemiz, https://www.youtube.com/watch?v=9fQ0xAV4Slo•Avrupa’da cc uzantılı son web sitesi olan sitemizin www.jciturkiye.org ve www.jciturkiye.net uzantılarına kavuşması,•Tüm şube logolarının farklı formatlarda yeniden çizilmesi ve web sitemizde üyelerimizin kolay ulaşımına açık olarak yer alması,•Tüm şube logolarının yanı sıra antetli kağıttan, powerpoint şablonuna, sertifika örneğinden kartvizite bir JCI üyesinin ihtiyaç duyabileceği internet sitemizdeki JCI Kitaplığı,•Her üye ve her pozisyon için güncellenen görev tanımları,•JCI Türkiye ve JCI videolarına yer verilen youtube channel, www.youtube.com/jciturkeychannelhttps://www.youtube.com/channel/UCZNPImeJPptFeXEAgu72P_Q•JCI Türkiye Nedir? sorusuna artık wikipedia’da cevap buluyor olabilmek,

Page 3: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

3

•Tüm JCI Resmi eğitimlerinin Türkçe’ye çevrilmesi, •100.yıl videolarının ve daha birçok videonun Türkçe altyazıyla hazırlanması,•JCI hakkında Türkçeye çevrilmiş ve siteye eklenmiş onlarca doküman,•JCI Gelişim adı altında her ay TEE’nin çıkardığı bülten,https://www.facebook.com/JciTurkiye/app_208195102528120•Uluslararası projeler ve fırsatların her ay sizlerle buluştuğu bir başka bülten, https://www.facebook.com/JciTurkiye/app_195646697137509•Her geçen gün organik olarak katlanarak büyüyen, takipçileriyle profesyonelce yönetilen sosyal medya, •Tüm JCI Türkiye etkinliklerinin güncel olarak girildiği ve sitemizden ulaşılabilen takvim,http://jciturkiye.net/etkinlikler/•AIESEC’ten JCI’a geçenlerin bilgilerinin birleştiği yayın, •JCI Twinning El Kitabı Türkçe’ye çevrildi,•JCI Türkiye’nin bugüne dek yapmış olduğu tüm Twinningleri bir harita üzerinde görebileceğimiz yayın oluşturuldu,•DEİK’in üyelerimizce etkin kullanımı, davetlerine farklı ve kalabalık katılımlar, •Sırbistan’da gerçekleşen Avrupa Başkanlar Toplantısı’nda ülkemizi güçlü temsiliyet, •Üyelerimizin iletişim ve meslekleri hakkında bilgiye ulaşabileceğimiz Üye İletişim Kılavuzu,•Yurtiçi ve yurtdışı kamu kurumlarını resmi ziyaretler,•Şubelerimizin başarıyla tamamlanan aktivite, etkinlik ve projelerine etkin katılım, etkin temsiliyet,•Son iki yılda JCI Türkiye’ye toplamda 29.203 TL’ye mal olan ve yine sadece 25 kişinin katıldığı, PRMMC’ye son vererek oluşan bütçeyi tasarruf etmek ve etkin kullanma fırsatı edinmek,•JCI Head Quarters’a ve JCI European Development Academy’e önceki dönemlerin aksine reel üye sayımızı bildirerek, her yıl artarak devam eden ve 17.000 TL’lik fazla ödeme halini alan israfa son vermek,

ve daha bir sürü detay… Her üç ayda bir sizleri, çalışmalarımız hakkında bilgilendirmek en büyük arzumuz. Bu arzumuzu her zaman güçlü tutacak olan herhalde çok iyi bilinen Şeyh Edebali nasihatini “ üyeni yaşat ki, dernek yaşasın” şeklinde zihnimizden hiç çıkarmıyor oluşumuzdur. Üyelere hizmeti ve sizlerle beraberce insanlığa hizmet etmeyi, yaşamımızın en keyifli parçası sayıyoruz.

A H M E T E R H A N TA N Y E R İB. GÖKHAN TOPAL, DENİZ SARIŞIN GÖKKUŞ, GÜLTEN BAKİ, İHSAN ÖRNEKAL, JEFİ SEVİLAY,

KÜBRA ERKAN, ÖZGE ÖZKAN KIZANLIK, SEMİHA BALKAN ERMUTLU,

Page 4: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 4

Page 5: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

5

Güzel JCI Türkiye Ailemiz:

Böyle güzel ve anlamlı bir yılda Sn. Ahmet Erhan Tanyeri başkanım ve ekibiyle birlikte mükemmel geçecek bir döneme merhaba dedik.

Devir teslim törenlerimiz, eğitimlerimiz, zirvelerimiz, projelerimiz ve daha güzel olan birçok etkinlikle hep birlikte olduk ve olmaya devam edeceğiz.

Yıl boyunca yaptığımız faaliyetlerin hepsini güzel fotoğraflar ve cümlelerle birlikte sizlerle paylaşacağım.

Onun için bu kelimeleri yazmamı sağlayan 2015 JCI Türkiye Başkanımız Sn.Ahmet Erhan Tanyeri’ye ve tüm JCI Ailesine çok teşekkür ederim.

Güzel işler, güzel insanlarla birlikte yapılır….

Sevgilerimle.

D E M E T T E K İ NJCI TÜRKİYE 2015 E-BÜLTEN DİREKTÖRÜ

Page 6: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 6

OCAK9 Ocak 2015 JCI Balıkesir Devir-Teslim Töreni10-11 Ocak 2015 JCI Bodrum Devir-Teslim Töreni16-17-18 Ocak 2015 JCI Samsun & JCI Ordu Devir-Teslim Töreni22-23-24-25 Ocak 2015 JCI Türkiye 2015 Kış Zirvesi - Antalya29-20-31 Ocak 2015 JCI Kuzey Kıbrıs Devir-Teslim Töreni

ŞUBAT3 Şubat 2015 JCI Kocaeli JCI Nedir?6 Şubat 2015 DEİK, AIESEC, TOFD Ziyaretleri7 Şubat 2015 TOSYÖV Ziyareti8 Şubat 2015 JCI Bahçeşehir JCI Nedir? ve JCI Boğaziçi Stratejik Planlama17 Şubat 2015 JCI Europe - JCI Turkey Dinner Steve-Sara20-21 Şubat 2015 EPM - Avrupa Başkanlar Toplantısı / Sırbistan22 Şubat 2015 Türkiye Cumhuriyeti Belgrad Büyükelçisi Sayın Mehmet Kemal Bozay Ziyaret27 Şubat 2015 JCI Kadıköy LİDER-SEN Projesi 2. Ders

MART1 Mart 2015 JCI Maltepe - Presenter6 Mart 2015 JCI Kocaeli 3. Girişimcilik ve Liderlik Kariyer Günleri6 Mart 2015 JCI Bursa Bursa Büyükşehir Belediyesi Ziyaret7 Mart 2015 JCI Bursa Kışa Veda13 Mart 2015 JCI Samsun 100. Yıl Ragıp Savaş Kütüphanesi Açılışı / 10 Ünlü 10 Kütüphane Açılışı ve Ragıp Savaş ile Akşam Yemeği Organizasyonu14 Mart 2015 JCI Samsun Ragıp Savaş ile Piazza AVM İmza Günü15 Mart 2015 JCI Ordu Diş Perisi Projesi Brunch 18 Mart 2015 JCI Kadıköy 6. Doğum Günü21-22 Mart 2015 JCI Antalya - JCI Admin28-29 Mart 2015 JCI Ankara JCI Çankaya JCI Eskişehir #3şube1etkinlik Pusula31 Mart 2015 Akyazı-Dokurcun İlköğretim Okulu Ziyareti

JCI TÜRKİYE 2015 BAŞKANI AHMET ERHAN TANYERİGERÇEKLEŞEN ZİYARETLER

Page 7: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

7

Bu dönemin ilk heyecanı 5-7 Aralık 2014 tarihleri arasında 2015 JCI Türkiye Başkanları Akademisi ile Bursa’da JCI Bursa ev sahipliği ile başladı. JCI 100. yılını kutladığı bu anlamlı dönemde başkanlık görevini devralan tüm başkanlarımız için ayrı bir sorumluluk ve mutluluk. Bu yıl akademimizde farklı bir çalışma olarak MCT firmasının desteği ile tüm katılımcılarımıza Insights Kişilik Envanteri yapıldı. Bu eğitimi alan 2015’in liderleri, hem kendini hem takım arkadaşlarını çalışma alanında daha iyi tanıma fırsatı buldular. 7. JCI Türkiye Akademisi eğitmeni Dr. Rıza Kadılar bilgi ve tecrübesini katılımcılarla paylaştı, bir yıl sürecek liderlik yolculuğunda başkanların farkındalıklarını arttırdı.

2015 JCI Dünya Başkanı İsmail Haznedar ve İş Adamı Şükrü Çekmişoğlu tarafından yapılan değerli iki konuşma ile farklı alanlarda liderlik görevleri üstlenmiş iki değerli konuğumuz başkanlarımızla bir araya geldi.

Başkanlar için isme özel hazırlanan ajandadan, programın zengin içeriğine, akademimize emeği geçen herkese, özellikle organizasyonumuzu gerçekleştirmemize katkı sağlayan sponsorlarımıza sonsuz teşekkür ederiz.

En resmi olduğumuz anlarda bile yüzümüzdeki gülümseme, yüreğimizdeki sıcaklık ve enerjimizi yansıttık. Konuklarımız bile bu enerjimizi hissedip sadece gündüz saatlerinde konuşma yapmakla yetinmeyip akşam saatlerinde de bizlerle olmayı tercih ettiler. 7. JCI Türkiye Akademisi Direktörümüz İrem Güloğulları, JCI Bursa Başkanımız Canan Eker’e, JCI Türkiye Akademisi’nden sorumlu Başkan Yardımcılarımız Özge Özkan Kızanlık ve Jefi Sevilay’a teşekkür ederiz.

http://jciturkiye.net/jci-turkiye/baskanin-mesaji/#top-tab1

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152978372873638.1073741885.367258228637&type=3

JCI TÜRKİYE AKADEMİSİ

Page 8: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 8

14-18 Ocak 2015 tarihleri arasında JCI Antalya ev sahipliğinde “Münazara ve Topluluk Önünde Konuşma Yarışmaları” ana teması ile gerçekleşen zirvemiz başarıyla tamamlandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla JCI Antalya, Ulusal Münazara Zirvesi’nde Rusça (2), Fransızca (4) ve Arapça (4) dillerinde münazara turnuvaları düzenlendi. Bu yarışmalara toplam 10 takım ve onlarca izleyici katıldı. JCI Antalya bu uluslararası projesi ile Kış Zirvemizin münazara yarışmalarına renk ve zenginlik kattılar.

Güney Afrika Büyükelçiliği Başkatibi Jonathan Passmoor bizlerleydi. Güney Afrika’ya dair yaptığı sunumu, iş fırsatları ve JCI ile birlikte çalışma arzusu ile bizlere bir sunum yaptı. Antalya Opera Oda Korosu’ndan Umut Özbek bizlere harika bir konser verdi. Engelli minik kardeşlerimizde oluşa “Lokomotif Band” grubu ile cumartesi açılışımızı gerçekleştirdik. İki kıtayı, iki toplumu bir araya getiren “JCI Gelincik Çiçeği Projemiz, Lest we forget – Unutmayacağız” uluslararası projemize başladık. 281 adet keçeden sembolik gelincik ile Çanakkale Şavaş’ındaki kahramanlara mesajımızı ulaştırdık. Münazara yarışmalarının devamı toplam 18 Türkçe takım ve 6 İngilizce takım olarak devam etti. 10 Türkçe topluluk önünde konuşmacı, 5 İngilizce topluluk önünde konuşmacı ile yarışmalar sona erdi.

Türkçe En İyi Münazara Takımı:JCI Kadıköy: Ozan Topcan, Merve Usta ve Bertuğ OymakTürkçe En İyi 2. Münazara Takımı:JCI Adana: Kutay Boğa, Mutlu Toksöz, Okan TuzcuoğluTürkçe En İyi 3. Münazara Takımı:JCI Adana: Aytaç Özelköse, Işıl Kaya, Armağan KabaklıTürkçe En İyi Münazaracı:JCI Kadıköy: Ozan Topcan.İngilizce En İyi Münazara Takımı:JCI Kuzey Kıbrıs: Özgen Görgüner, Ahmet Evren, Erinç Erbildimİngilizce En İyi 2. Münazara Takımı:JCI Antalya: Ayşe Beyza Gürlü, Ahmed Siar, Muhammed Mesudİngilizce En İyi Münazaracı:JCI Kuzey Kıbrıs: Ahmet EvrenFransızca En İyi Münazara Takımı:JCI Antalya: Akim Ayena, Kerby Charles, Namakan CamaraArapça En İyi Münazara Takımı:JCI Antalya: Hacene Cmikh Baelhadj, Abdelrahman Chetewy, Hadjnacer AbdallahRusça En İyi Münazara Takımı:

JCI TÜRKİYE 2015 ‘‘KIŞ ZİRVESİ’’

Page 9: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

9

JCI Antalya: Elmira Kasimova, Abylay Zhunissali, Mahdi MadniniEn İyi Türkçe Topluluk Önünde Konuşmacı:JCI Antalya: Erdem ÖzEn İyi İngilizce Topluluk Önünde Konuşmacı:JCI Kadıköy: Cancan Ece Öz

JCI Türkiye Münazara ve Topluluk Önünde Konuşma Direktörümüz Caner Öztosun’a teşekkür ederiz. Şüphesiz Kış Zirvesi’nin en zorlu kısımlarından birisini yöneterek eşsiz bir deneyime sahip oldu. Kış Zirvesi First Timers programı birincisi Olcay Sevindik oldu.

Aramıza yeni katılan dostlarımız;JCI Ankara: Meryem Melisa Uyankaya, JCI Karşıyaka: Ümit Çuhadaroğlu, JCI Kocaeli: Papatya Meşeci, JCI Kültür: Erman Atasoy, JCI Istanbul: Merthan İlvan, Mert Yücesoy, JCI Kuzey Kıbrıs: İpek Denizli Karagöz, Ayşe Öztabay, Erinç Elbildim, JCI Kapadokya: Filiz Gider, Suat Acar, Serdar Yıldırım, Hakkı Yavuz, JCI Antalya: Cumali Kara, Çağrı Öztuna, Ebru Elitaş, Ebru Eymur, Elmira Kasimova, Fatmagül Korkmaz, Feyza Ertaş, Handegül Korkmaz, Merve Buse Kalaycı, Muhammed Ersoy, Olcay Sevindik, Zeynep Erkış

Detaylarıyla zenginleşen ve güzelleşen Kış Zirvemizin Gala gecesinde tam 220 katılımı yakaladık. En yüksek katılım gösteren sırasıyla ilk beş şubemiz; JCI Kapadokya, JCI Kadıköy, JCI Adana, JCI Karşıyaka ve JCI Avrasya-JCI Bursa’ya ayrıca teşekkür ederiz.

Anlatmakla bitirilemeyecek, uzun yıllar akıllardan silinemeyecek bu tablonun ressamları; JCI Antalya 2015 Başkan Yardımcım Meltem Yurtbahar, JCI Türkiye 2015 Kış Zirvesi Direktörüm Evrim Kaya ve JCI Antalya 2015 Başkanım Beytullah Aksoy liderliğinde tüm JCI Antalya şubesine, JCI Türkiye Kış Zirvesi’nden sorumlu Başkan Yardımcılarımız Deniz Sarışın Gökkuş ve İhsan Örnekal’a teşekkür ederiz.

http://jciturkiye.net/jci-turkiye/baskanin-mesaji/#top-tab5

Page 10: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 10

433 gün süren ve her metrekareye neredeyse 6000 merminin düştüğü, 100 yıllık destansı zaferin 100. yıldönümü…

Bu yıldönümün paylaşılmayı bekleyen 100 yıllık dostluk hikayeleri var. Mehmetçik, karşısındakinin sayıca ve silahça üstünlüğüne rağmen, yırtık üniformaları, paramparça postalları, yaralı bedenleri, boğazından bir lokma geçmemiş beden gücüyle ama her zaman yüce gönüllülüğüyle savaşmıştır. Silahlar sustuğunda ağır kokular salan naaşlar toplanırken iki tarafın askerleri birbirleriyle diyaloğa geçmişler, birbirlerine yakınlık göstermişler ve savaşın seyri bundan sonra çok daha farklı bir hal almıştır. Karşı tarafın askeri, Mehmetçiğin siperinin dibindeki su kaynağından su alırken hiçbir Mehmetçik onu vurmamış, mertçe savaşmıştır. Bu ve buna benzer yüzlerce asil, saf ve temiz asker anısına mektuplardan ulaşabilmekteyiz.

Tüm bu büyük kahramanlık ve dostluk öyküleri Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleri ile perçinlenir: “Bu memleketin toprakları üstünde kanlarını döken kahramanlar! Burada dost bir vatanın toprağındasınız. Huzur ve şükran içinde uyuyunuz. Sizler Mehmetçiklerle yan yana, koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! Gözyaşlarınızı dindiriniz. Evlatlarınız bizim bağrımızdadır, huzur içindedirler ve huzur içinde rahat rahat uyuyacaklardır. Onlar bu toprakta canlarını verdikten sonra artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.” Yine Avustralya Genel Valisi Lord Casey “Biz Çanakkale yarımadasından Türklerle savaşarak ve binlerce insanımızı kaybederek Kahraman Türk milletine ve onun eşsiz vatan sevgisine duyduğumuz büyük takdir ve hayranlıkla ayrıldık. Bütün Avustralyalılar Mehmetçiği kendi evlatları gibi sever. Onun mertliği, vatan ve insan sevgisi siperlerdeki dayanılmaz heybeti ve cesareti bütün Anzakları hayran bırakan yurt sevgisi insanlığın örnek alacağı büyük hasletlerdir. Mehmetçiğe minnet ve saygılarımla.” der.

“JCI GELİNCİK ÇİÇEĞİ PROJEMİZ, LEST WE FORGET – UNUTMAYACAĞIZ”

Page 11: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

11

100. yıl anısına JCI Avustralya ve JCI Türkiye; 100. Yılında ANZAC Gelibolu çıkartmasını anma amaçlı ortak düzenlenen bir dünya barış projesine imza attılar. Bu proje ile 1915 yılındaki JCI kuruluş mesajı da güçlü bir şekilde yankılanır; dünya barışı. Avustralya ve Türkiye’den JCI üyeleri savaşlarda hayatlarını kaybeden askerlerin anısına bir sembol olarak 500 gelincik çiçeği yapımına ortak katılım göstermiştir. JCI üyeleri tarafından yapılan gelincik çiçekleri 2015 ANZAC Günü’nde Melbourne’de yer alan Federasyon Meydanı’nda hazırlanacak olan sergiye katkıda bulunacaktır. Sanat eserinin farklı toplumsal gruplar tarafından hazırlanan 100.000 gelincik çiçeğini içermesi beklenmektedir. Philip Johnson, Avustralya’nın önde gelen peyzaj tasarımcısı esere liderlik etmektedir. Daha sonrasında bu eserin 2015 ve 2018 yılları arasında Avustralya ve uluslararasında gösterimi yapılacaktır. 281 adet gelincik çiçeğinin yapımında büyük ama çok büyük emek sağlayan başta JCI Türkiye 2015 Kış Zirvesi Direktörüm Evrim Kaya’ya ve JCI Antalya 2015 Başkan Yardımcım Meltem Yurtbahar’a, JCI Antalya 2015 TEE Direktörü Melike Ersoy’a, JCI Antalya 2015 Başkanım Beytullah Aksoy’a, Kış Zirvesi’nde katılım gösteren ve gelincikleri oluşturan her bir dostuma, projeden sorumlu Başkan Yardımcımız Jefi Sevilay’a teşekkür ederiz.

http://jciturkiye.net/jci-turkiye/baskanin-mesaji/#top-tab13

Page 12: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 12

Uzun yıllar www.jciturkey.cc adresi üzerinden yayın yapan JCI Türkiye, tüm Avrupa Kıtasında ve dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi artık org uzantılı sitelerden yayın hayatına devam edecek www.jciturkiye.org ve www.jciturkiye.netKısa süre içerisinde com, org.tr, net.tr, com.tr adreslerinin de domain yetkilerini alarak bu adreslerden de sitemizi ulaşılabilir kılacağız.

Site oluşturmak fikri elbette çok kez dile gelmiştir ancak verileri oluşturmak ve toplamak, siteyi dizayn etmek, işin ta kendisidir. Sitemizin yapımında büyük emek veren yol arkadaşlarımdan başta Jefi Sevilay‘a çok teşekkür ederim. Ona yardımlarını esirgemeyen özellikle İhsan Örnekal ve Kübra Erkan‘a da ayrıca teşekkür ederim.

Tüm bu fikirleri ve çalışmaları, hayalimizi gerçeğe çeviren kişi… daha 1 Ocak 2015 olmadan, Bodrum’da Genel Kurul gerçekleşmemişken, yanıma gelerek kartvizitini bana veren “Başkanım, burada yazan her hizmet ve istediğiniz tüm çalışma ITS Group tarafından size ücretsiz olacaktır.” diyerek ve ardından gecesini gündüzüne katarak bu büyük çalışmayı tamamlayan 2015 JCI Türkiye Bilişim Direktörümüz Merve Akman‘a inancı, emeği, sabrı ve özverisi için, ITS Group‘a JCI Türkiye Bilişim Sponsoru olduğu için sonsuz teşekkürler.

http://jciturkiye.net/jci-turkiye/baskanin-mesaji/#top-tab8

“www.jciturkiye.org” YAYINDA…

Page 13: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

13

JCI Türkiye şubelerimizin 2014 Yönetim Kurullarının, 2015 Yönetim Kurullarına yönetimi devrettikleri, Başkanlık kolyesinin el değiştirdiği bu özel gecelerde şubelerimiz ile birlikte olmaya özen gösterdik.

JCI TÜRKİYE 2015 YÖNETİM KURULU DEVİR-TESLİMLERE KATILIM

Page 14: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 14

JCI Türkiye olarak şubelerimizin proje ve etkinliklerini gerçekleştirirken, derneğimize destek olan Kamu Kurum temsilcilerini de ziyaret ediyor, ilişkileri güçlendiriyoruz. Toplumsal projelerde etkin bir şekilde katkı sağlayan kurumlarımızla sürekli iyi ilişkiler içerisindeyiz.

JCI Türkiye olarak Kurucuları arasında bulunduğumuz Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEIK) ile ilişkileri bağlamında; 7 Ocak 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleşen Ekonomi Bakanlığı 3. Türk Ticaret Müşavirleri Konferansı’na ve akşamında Dış Temsilciler Yemeği’ne JCI Türkiye’yi temsilen DEİK Direktörümüz Ahmet Özhindi katılım gösterdi. Aynı zamanda JCI Türkiye DEİK Direktörü Ahmet Özhindi, 8 Ocak 2015 tarihinde ise ticaret müşavirleri/ateşelerin firma buluşmaları etkinliğinde de bulunarak birçok farklı kişiye JCI Türkiye ve JCI hakkında bilgiler aktarma imkanı buldu. Bugüne kadar onlarca DEIK toplantısına JCI Üyelerinin katılım göstermesi sağlandı ve bu çalışmalar artarak devam etmektedir. Yine JCI Türkiye 2015 Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erhan TANYERİ ve Başkan Yardımcısı Semiha Balkan Ermutlu 6 Şubat 2015 tarihinde DEİK Ziyaretini gerçekleştirdi.

JCI TÜRKİYE - DEİK İLİŞKİLERİ

Page 15: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

15

JCI Türkiye 2015 Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erhan TANYERİ ve Başkan Yardımcısı Semiha Balkan Ermutlu 6 Şubat 2015 tarihinde Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile bir buluşma gerçekleştirdi. JCI Bahçeşehir şubesinin “Yoluma Engel Olma” projesi ile başlayan ikili işbirliğini daha büyük ölçekte sürdürmek ve JCI Türkiye’ye yayabilmek için fikir alışverişi yapıldı. JCI Bahçeşehir üyesi Ferhat Ünverdi’de toplantıya katılım göstermiştir.

Yine aynı gün JCI Türkiye 2015 Yönetim Kurulu ve JCI 2015-2014 AIESEC Direktörleri ile birlikte AIESEC Türkiye Ofisi’ni ziyaret etti. İki kurum arasında işbirliği ve potansiyel bir protokol öncesi ön ziyaret nitelği taşıyan bu toplantıda JCI Türkiye 2015 AIESEC ve Öğrenci Organizasyonlarından Sorumlu Direktörü Gencay Gezgic ve JCI Türkiye 2015 Eğitim Direktörü Ömer Karapınar’da bulunmuşlardır.

JCI TÜRKİYE – TOFD, TOSYÖV, AIESEC TÜRKİYE

Page 16: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 16

Global Compact Türkiye, kolektif hareketin gücünden yararlanarak, kurumların küreselleşmenin zorluklarını ortadan kaldırmaya destek olmaları için, ‘sorumlu kurumsal vatandaşlık ve sürdürülebilir kurumlar’ kavramını yaygınlaştırmaya çalışır. Bu sayede, gerek Türkiye içinde gerekse uluslararası düzeyde özel sektör ve diğer sosyal paydaşlar ile işbirliği yaparak sürdürülebilir ve kapsayıcı bir küresel ekonomiyi sağlamayı hedefler. Bu doğrultuda JCI Türkiye ve şubeleri Global Compact sözleşmesini imzalamıştırlar. Global Compact Türkiye 2015 yılı Genel Kurulu 23 Mart 2015 tarihinde gerçekleşmiş ve JCI Türkiye İş Dünyasından Sorumlu Başkan Yardımcısı İhsan Örnekal katılım göstermiştir. Genel Kurulda 2014 faaliyet sunumu yanı sıra 2015 Kalkınma Gündemi, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Global Compact 2015 Faaliyet planını dinleme fırsatı bulduk, önümüzdeki dönemde de Global Compact Türkiye hedefleriyle ortak çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

JCI TÜRKİYE – GLOBAL COMPACT GENEL KURULU ZİYARETİ

Page 17: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

17

17 Şubat 2015 tarihinde Türkiye’de Avrupa Konferansı çalışmaları için bulunan, 2015 JCI Executive Vice President for Europe EVP Steve Wilson ve JCI Membership Growth and Development Director for Europe Sara Rueckriemen ile akşam yemeğinde bir araya geldik. Daha önceden planlanmış ziyaretleri içerisinde JCI Türkiye’den üyelerle de bir araya gelme istekleri doğrultusunda 2015 Başkanlarımızdan JCI Kadıköy Fatih Şengül, JCI Maltepe Nihal Zoroğlu, JCI Megapol Nashwan Al Othman ile 2011 JCI Türkiye Başkanımız ve 2015 EC COC Direktörü Gülboy Güryel ile kendilerini Litera Restaurantta ağırladık. Şubelerimizin ve JCI Türkiye’nin projeleri hakkındaki soruları yanıtlarken, JCI dünyasındaki gelişmelerden konuşma fırsatı bulduk. Bu toplantıda benimle birlikte olan başkanlarıma bir kez daha çok teşekkür ederim.

2015 JCI EXECUTIVE VICE PRESIDENT FOR EUROPE EVP STEVE WILSON VE JCI MEMBERSHIP GROWTH AND DEVELOPMENT DIRECTOR FOR EUROPE SARA RUECKRIEMEN

Page 18: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 18

20-22 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleşen Avrupa Başkanlar Toplantısı (EPM) için JCI Türkiye 2015 Başkanı Ahmet Erhan Tanyeri, 2015 Başkan Yardımcıları Özge Özkan Kızanlık ve İhsan Örnekal Sırbistan’ın Novi-Sad şehrinde katılım gösterdiler. Ayrıca, 2011 JCI Türkiye Başkanımız ve 2015 EC COC Direktörü Gülboy Güryel de programda hazır bulundu ve yaptığı sunum sonrası sorulara yanıtlar verdi. Tuna Nehri’nin hemen kıyısında gerçekleşen organizasyonda; hızlı ve etkin bir şekilde, daha önce JCI Japonya Akademisi’nde tanıştığımız Avrupa’daki dönem başkanları ile dönemimizin geride kalan iki ayını değerlendirme, önümüzde yer alan çalışmalar hakkında fikir alışverişi yapma fırsatı bulduk. 37 ayrı ülkeden katılımcılarla gerçekleşen çok kültürlü bu toplantıda, JCI Karşıyaka şubemizin 29-31 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleşecek “EC Round Trip” ve JCI İstanbul şubemizin Kasım 2015 döneminde gerçekleşecek “TOYP Academy” projelerinin bilgilerini katılımcılarla paylaştık ve yaygınlaştırdık.

AVRUPA BAŞKANLAR TOPLANTISI – EPM SIRBİSTAN

Page 19: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

19

Pazar günü EPM programının bitimi ile beraber Belgrad’a dönerek; önce Türkiye Cumhuriyeti Belgrad Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri İsmail Bozdemir’i, ardından Türkiye Cumhuriyeti Belgrad Büyükelçisi Sayın Mehmet Kemal Bozay’ı makamlarında ziyaret ettik. Kısa sürmesi beklenen, ancak iki saati aşan pazar toplantılarımız, son derece keyifli ve derneğimiz açısından verimli toplantılar olmuştur. Daha önce JCI hakkında detaylı bilgi alma fırsatı olmayan, Sırbistan’da gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarını büyük bir hayranlıkla dinlediğimiz Sayın Büyükelçimizin, bundan sonraki başarılı çalışmalarında görev yeri neresi olursa olsun mutlaka bir nebze de olsa JCI olacağını öngörmek mümkün ve mutluluk verici.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ BELGRAD BÜYÜKELÇİLİĞİ ZİYARETİ

Page 20: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 20

Sakarya’nın Akyazı ilçesine bağlı ve merkeze 40 kilometre kadar uzaklıktaki Dokurcun Beldesi JCI Türkiye için büyük önem taşımaktadır. 1999 Depremi sonrasında JCI bünyesindeki bağışlarla tamamlanan okulumuz, anasınıfı, ilköğretim, ortaöğretim ve lise olarak aynı arazi üzerinde faaliyet gösteren büyük bir eğitim kampüsüdür. 31 Mart 2015 tarihinde okulumuzun ihtiyaçlarının tespiti ve 100. yılımızda bu eğitim kampüsüne ne kazandırabileceğimizi görüşmek üzere Akyazı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tahsin Karakaya ve Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir’i makamında ziyaret ettik. Her türlü iyileştirme, yenileme fikirlerine ve hizmet projelerine desteklerini bizlerle paylaştılar.

DOKURCUN İLKÖĞRETİM VE ORTAOKULU ZİYARETİ

Page 21: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

21

JCI TÜRKİYE 2015 SOSYAL MEDYA RAPORU

Page 22: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 22

JCI Adana şubemiz; 10 Ocak 2015 tarihinde Aytaç Özelköse eğitmenliğinde “Topluluk Önünde Konuşma ve Münazara” eğitimi düzenledi. Ardından yine 17 Ocak 2015 tarihinde Kutay Boğa ve Seval Güler eğitmenliğinde aynı eğitimlerin 2.si düzenlendi. JCI Adana eğitim dizisine şubat ayında da devam ederek 21-22 Şubat 2015 tarihlerinde JCI Admin eğitimini Ömer Karapınar, JCI Impact eğitimini Ceyda Şerife Kulaç, JCI Achieve eğitimini ise Sinan Fikret Erk tarafından tamamladı. 17 Mart 2015 tarihinde şubenin direktörleri bir araya gelerek şube çalışmaları hakkında bilgi paylaşımı toplantısı yapıldı. 21 Mart 2015 tarihinde Tüketici Hukuku Semineri Adana Barosu Tüketici Hakları Komisyon Başkanı Av. Turgay Mumcuoğlu tarafından verildi.

JCI AD

AN

A

Admin Eğitimi

Topluluk Önünde Konuşma ve Münazara

Page 23: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

23

J C I A N K A R AJCI Ankara şubemiz; 2015 yılına 16 Ocak 2015 tarihinde üye koordinasyon

toplantısını gerçekleştirerek başladı. 12 Şubat 2015 tarihinde ise Tülü Akkoç tarafından “Doğru ve Etkili Giyinme” eğitimi düzenledi. Şubemiz 28-29 Mart 2015 tarihinde JCI Çankaya ve JCI Eskişehir şubeleriyle ortak olarak #3ŞUBE1ETKİNLİK ismiyle Bolu’da doğanın içinde takım çalışması ve liderlik eğitimleriyle dopdolu alternatif bir haftasonu çalışması gerçekleştirdiler.

Devir Teslim Töreni

1. Genel Toplantı

Page 24: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 24

JCI Antalya şubemiz; Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Daire Başkanı Mitat Yolcu ve Lokomatif Band Ritim Grubu’nu ziyaret etti. 15 Ocak tarihinde “JCI Nedir?” eğitimi düzenlendi.

Şubat ayı yine üye koordinasyon toplantısı ile başlarken, JCI Tunus’tan gelen, uluslararası eğitmen Fares Ben Souilah ile Donkişot Güzeloba Lounge’da 20 kişinin katılımıyla, “Medya Planlama” eğitimi İngilizce düzenledi.

JCI Antalya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, JCI Antalya’nın genç girişimci kadınlarını Off-Road yarışlarına davet etti. Yaklaşık 40 araç ve 200 kişilik bir katılımcıyla gerçekleşen etkinlik yerel ve ulusal basında birçok bültende yer aldı.

Trio Eğitim Haftası Sera Club Hotel ‘de JCI Antalya Başkanı Beytullah Aksoy tarafından verilen JCI Achieve ve JCI Impact; JCI Türkiye Başkanı Ahmet Erhan Tanyeri tarafından verilen JCI Admin eğitimleri ile gerçekleşti. Katılımcılar otelde konakladılar. Gönüllüler ve üyelerin iletişimlerini pekiştirdikleri eğitim haftası verimli ve keyifli son buldu.

28 Mart cumartesi günü “Altı Üstü Kariyer – Bir İnsan Kaynakları Zirvesi” ismiyle 400 katılımcının dahil olduğu 110 öğrencinin CV havuzuna dahil olduğu ve 5 konuşmacı ile başarıyla tamamlanan program, Antalya’nın 28 noktasında billboardlarda ve ulusal basında yer buldu. Yine Mart ayında Çocuklarla Gülümseyelim projesinin 6. Ayağı için 5.500 TL değerindeki ihtiyaçlar Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji Kliniği’ne teslim edildi. “Engelleri Park Et” projesi için Antalya Büyükşehir Belediyesi, nezaket ziyareti olarak Antalya İl Dernekler Müdürlüğü, Türkiye’nin AB Stratejisi Forumu gibi birçok aktivite gerçekleştirilmiştir.

J C I A N TA LYAKış Zirvesi

Page 25: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

25

JCI

AV

RA

SYA

JCI Avrasya şubemiz; yılın ilk stratejik planlama toplantısını gerçekleşti. JCI Türkiye Başkan Yardımcısı Semiha Balkan Ermutlu ve JCI Türkiye-DEİK Direktörü Ahmet Özhindi 17 Ocak 2015’de gerçekleşen bu toplantıda konuşmacı olarak yer aldılar. 1 Mart 2015 tarihinde Pınar Erdoğan tarafından şube üyeleri ve aday üyeler “JCI Nedir?” eğitimi aldılar. Happy hour ve yönetim kurulu toplantılarıyla JCI Avrasya ilk çeyreği geride bırakmış oldu.

JCI Nedir ve Zaman Yönetimi

Page 26: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 26

JCI Bahçeşehir şubemiz; 8 Şubat 2015 tarihinde “Stratejik Planlama Toplantısı”nı gerçekleştirdi. 2010,2011,2012 ve 2013 geçmiş dönem başkanlarının eğitmen olduğu bu toplantı ile aday üyeler ve üyeler arasında kaynaşma sağlanırken, şubenin tarihsel geçmişi ve izlediği liderlik yolu hakkında fikirler paylaşıldı. Şubemiz ayrıca 16 Şubat ve 10 Mart tarihlerinde “Üye Koordinasyon Toplantısı” gerçekleştirdi. 27 Mart tarihinde JCI Boğaziçi ve JCI İstanbul şubeleri ile ortak happy hour gerçekleştirildi. Ayrıca DEİK organizasyonu Litvanya Tekstil Heyeti ile toplantı yapılırken, diğer şubelerin aktivitelerine de yoğun katılım gösterildi.

JCI BA

HÇEŞEH

İRHappy Hour

Stratejik Planlama Toplantısı

Page 27: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

27

J C I B A L I K E S İ RJCI Balıkesir şubemiz; 9 Ocak 2015 tarihinde döneme devir-teslim töreniyle

başladı. 20 Ocak 2015 tarihinde ise Gökhan Tamer eğitmenliğinde “Topluluk Önünde Konuşma ve Münazara Eğitimi” ile çalışmalarına devam etti. 6 Mart 2015 tarihinde JCI Türkiye 2015 GLC’si Gökhan Karagöz eğitmenliğinde “JCI Nedir?” eğitimini tamamlayarak üyelerin ve aday üyelerin bilgi birikimlerini gözden geçirme fırsatı buldular.

Devir Teslim Töreni

Topluluk Önünde Konuşma

Page 28: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 28

JCI Bodrum şubemiz; 10 Ocak 2015 tarihinde döneme devir-teslim töreniyle başladı. 15 Ocak 2015 tarihinde ise eğitmenliğini MB Eğitim Kurumlarından Aslı Mercan’ın üstlendiği “Topluluk Önünde Konuşma ve Münazara Eğitimi” gerçekleşti. Şubat ayında hem üye koordinasyon toplantısı hem de Happy Hour etkinliğinde “Tango ile Tanışma” aktivitesi gerçekleşti. JCI Bodrum ve Bodrum Sağlık Vakfı engellilere daha iyi hizmet verebilmek için “Engelli Plajı” çalışmalarına başladı. Bu konuda Sağlık Vakfı Başkanı ile birlikte Belediye Başkanı Sn. Mehmet Kocadon makamında ziyaret edildi.

J C I

BO

DR

UM

Topluluk Önünde Konuşma

Devir Teslim Töreni

Page 29: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

29

Ç

JCI Boğaziçi şubemiz; 10 Ocak 2015 tarihinde döneme devir-teslim töreniyle başladı. Ardından 8 Şubat 2015 tarihinde JCI Türkiye 2015 Eğitim Direktörü Ömer Karapınar liderliğinde “Stratejik Planlama Toplantısı” gerçekleştirildi. 3 Mart 2015 tarihinde “Üye Bilgilendirme Toplantısı” ve ardından 27 Mart tarihinde JCI Bahçeşehir ve JCI İstanbul şubeleri ile ortak happy hour gerçekleştirildi.

J C I BOĞAZ İC İ

Stratejik Planlama Toplantısı

Devir Teslim Töreni

Page 30: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 30

JCI Bursa şubemiz; 5 Ocak 2015 tarihinde JCI Türkiye 2015 Eğitim Direktörü Ömer Karapınar eğitmenliğinde “Topluluk Önünde Konuşma ve Münazara Eğitimi” düzenleyerek döneme başladılar. Ardından 14 Ocak 2015 tarihinde “Üye Vizyon Toplantı”sı 2015 JCI Türkiye Saymanı Özge Özkan Kızanlık’ın da katılımıyla gerçekleşti. 12 Şubat 2015 tarihinde JCI Ankara senatörü Şemsettin Akçay eğitmenliğinde “Proje Yönetimi” eğitimi düzenlendi. 25 Şubat 2015 tarihinde 2015 JCI Türkiye Saymanı Özge Özkan Kızanlık ve JCI Bursa 2015 Başkanımız Canan Eker AS TV’de “Yaşarken” isimli TV programına konuk olarak JCI hakkında bilgiler verdiler.

JCI Bursa 12.Geleneksel Kışa Veda Etkinliğini 7 Mart 2015 tarihinde yine birçok üyeyi bir araya getirerek güzel bir haftasonunda tamamladı. Öncesinde 6 Mart 2015 tarihinde JCI Türkiye Başkanı Ahmet Erhan Tanyeri ile birlikte Bursa Vali Vekili Sn.Vedat Müftüoğlu ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sn.Atilla Ödünç’ü makamlarında ziyaret ederek, dernek ve projelerden bahsedilen protokol ziyareti yapıldı. 25 Mart 2015 tarihinde ise 2015 JCI Türkiye Saymanı Özge Özkan Kızanlık şube üyelerine JCI Impact resmi eğitimi verdi.

J C I B U R S A

Kışa VedaKışa Veda

Page 31: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

31Ç A N K A YA

JCI Çankaya şubemiz; 19 Ocak 2015 tarihinde geçmiş dönem başkanı Oğuz Aslan eğitmenliğinde “Topluluk Önünde Konuşma ve Münazara Eğitimi” ile döneme başladı. Yine ocak ayında iki ayrı tarihte LÖSEV’e Osman Özkoç ve JCI Türkiye 2015 Eğitim Direktörü Ömer Karapınar eğitmenliğinde özel eğitimler düzenlenerek LÖSEV ile işbirliği yolunda önemli adımlar atılmıştır. 3 Şubat 2015 tarihinde “Üye Koordinasyon Toplantısı” ile çalışmalar devam etmiştir. 15 Mart 2015 tarihinde JCI Achieve ve JCI Impact resmi eğitimleri Aylin Tunç ve Ömer Karapınar tarafından düzenlenmiştir. JCI Çankaya ayrıca 28-29 Mart 2015 tarihinde JCI Ankara ve JCI Eskişehir şubeleriyle ortak olarak #3ŞUBE1ETKİNLİK ismiyle Bolu’da doğanın içinde takım çalışması ve liderlik eğitimleriyle dopdolu alternatif bir haftasonu çalışması gerçekleştirmiştir.JCI

Lösev- Kurum Dışı ve Kurum İçi Eğitimleri

Page 32: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 32

JCI Diyarbakır şubemiz; bu dönem ilk resmi kurum ziyaretini gerçekleştiren şube oldu. JCI Diyarbakır Başkanı Serap Akkuş Aşılı, Sayman Didem Yaka ve Geçmiş Dönem Başkanı Mustafa Şekercioğlu ile birlikte Diyarbakır Valisi Sn. Hüseyin Aksoy ve Diyarbakır Emniyet Müdürü Sn. Halis Böğürcü ’yü makamlarında ziyaret ettiler. 18 Ocak 2015 tarihinde JCI Türkiye 2015 Eğitim Direktörü Ömer Karapınar eğitmenliğinde “Topluluk Önünde Konuşma ve Münazara Eğitimi” düzenlendi. Diyarbakır Emniyet Müdürü Sayın Halis Böğürcü Bahar Zirvesi çalışmalarına destek vermek amacıyla JCI Diyarbakır şubemize ziyaret gerçekleştirdiler. Sırasıyla 4 Mart Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, 14 Mart Vali Yardımcıları ziyaretleri tamamlanmıştır. 24 Mart 2015 tarihinde ise “Bende Girişimci Olmak İstiyorum” konulu gençlerimize yönelik seminerle Dicle Üniversitesi Ergani Meslek Yüksekokulunda hem. JCI hem de Girişimcilik konuşuldu.

JCI DİYA

RB

AK

IR

Devir Teslim

Topluluk Önünde Konuşma

Page 33: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

33

J C I E L A Z I ĞJCI Elazığ şubemiz; 16 Şubat 2015 tarihinde Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti’ne

ziyaret gerçekleştirildi. JCI Elazığ’ın yürüttüğü projelerde Basın kuruluşlarının sağladığı destekler için teşekkür edildi. 26 Mart 2015 tarihinde JCI Elazığ 2015 Başkanı Cihan Ada ve 2014 Başkanı Ufuk Çetinkaya’nın katılım sağladığı törenle bölgemizde etkin hizmetler veren Fırat Kalkınma Ajansı ile teknik destek eğitim protokolü imza altına alındı. 28 Mart 2015 tarihinde Fırat Üniversitesi’nde düzenlenen İşyeri Eğitim Çalıştayı programına katılım sağlandı. Üniversite öğrencilerinin katılım sağladığı program Fırat TV’den de canlı yayınlandı.

FKA Genel Sekreteri Protokol

Page 34: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 34

JCI Eskişehir şubemiz; “Aktif Bireyleriz Biz” projesinin ilk etkinliğini 9 Ocak 2015 tarihinde Siemens Üretim direktörü, Sinan Bubik’i ağırlayarak gerçekleştirdi. 15 Ocak 2015 tarihinde Ezgi Oktaş eğitmenliğinde “Topluluk Önünde Konuşma ve Münazara Eğitimi” düzenlendi. 19 Şubat 2015 tarihinde ise geçmiş dönem başkanı Oğuz Aslan eğitmenliğinde “JCI Nedir?” eğitimi ile devam edildi. JCI Eskişehir şubemiz ayrıca 28-29 Mart 2015 tarihinde JCI Ankara ve JCI Çankaya şubeleriyle ortak olarak #3ŞUBE1ETKİNLİK ismiyle Bolu’da doğanın içinde takım çalışması ve liderlik eğitimleriyle dopdolu alternatif bir haftasonu çalışması gerçekleştirmiştir. Yine mart ayı içerisinde şubemiz happy hourlar ve proje fikir toplantıları gerçekleştirmiştir.

J C I E S K İ Ş E H İ R

Jci Eğitimi Nedir? Eğitimi

Pusula

Page 35: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

35

JCI İstanbul şubemiz; TOYP Direktörlüğü ile 12 Ocak 2015’de Ticket Master Türkiye Genel Müdürünü ziyaret etti. 27 Ocak 2015 tarihinde geleneksel “Projektör” organizasyonunda 2015 proje ve direktörlükleri belirlendi. 8 Şubat 2015 tarihinde proje ortağı Koruncuk Vakfı, Bolluca Köyü “Çocuklarımız Geleceğimiz” parolasıyla ziyaret edildi. 10 Şubat 2015’de Funda Ertan eğitmenliğinde “İş Hayatında Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü” eğitimi, 24 Şubat 2015’de Prof. Dr. Erhan Erkut eğitmenliğinde “İş’sizlik-Eğitim” semineri düzenlenmiştir. Her ay düzenli olarak yürütülen direktörler toplantıları TOYP toplantıları ile çalışmalar sürmektedir.

J C I

İ S TA N B U L

Koruncuk Köyü Ziyareti Projektör

Page 36: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 36

JCI İzmir şubemiz; dönem ocak ayında “Üye Koordinasyon Toplantısı” ile bir araya gelerek 2015 yılına ilişkin projeleri, eğitimleri ve görevleri konuştu. JCI İzmir üyelerinin etkin katılım sağladığı bu toplantıda, 3 yeni üye JCI İzmir’e katıldı. JCI İzmir yine ocak ayında ekip olarak Burhan Öcal konserine katıldı. 9 Şubat 2015’de “Meta Programları” eğitimi geçmiş dönem başkanı Selim Taner tarafından alındı. Yine 19 Şubat 2015’de Selim Taner ve Uluğ Atasoy tarafından “JCI Nedir?” eğitimi JCI İzmir katılımcılarına sunuldu. 24 Şubat 2015’de “2.Üye Koordinasyon Toplantısı” ve 31 Mart 2015’de “3.Üye Koordinasyon Toplantısı” başarıyla tamamlandı. JCI İzmir ayrıca Selim Taner eğitmenliğinde 24 Mart 2015 tarihinde JCI Impact eğitimini de tamamlamıştır.

J C I İ Z M İ R

Meta Programları Eğitimi

Üye Koordinasyon Toplantısı

Page 37: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

37

JCI Kadıköy şubemiz; döneme 17 Ocak 2015’de JCI Türkiye Başkan Yardımcıları İhsan Örnekal ve Jefi Sevilay’ın da katıldığı Stratejik Planlama Toplantısı ile başladı. Yine aynı gün Bertuğ Oymak eğitmenliğinde Effective Meetings eğitimi verildi. 20 Ocak 2015’de ise proje direktörlerini belirlemek için bir akşam yemeğinde bir araya gelindi ve dönem teması “Etkiye Köprü Ol” olarak belirlendi. 12 Şubat 2015’de geleneksel “Romantik Networking” için bir araya gelindi. Yine şubat ayında JCI Kadıköy Şubemiz geçtiğimiz sene ilkini düzenlediği “1İKZ - Bir İnsan Kaynakları Zirvesi” için yeniden çalışmalara başladı. 20 Şubat 2015’de JCI Türkiye Başkan Yardımcısı Jefi Sevilay “Liderliğin Etkin Tanımı” ve 27 Şubat 2015’de JCI Türkiye 2015 Başkanı Ahmet Erhan Tanyeri “Lider’in Rengi” ile geçen yıl başlayan “Lider-Sen” isimli üniversite gençlerine yönelik bireysel gelişim projesinde yer aldılar. 6 Mart 2015’de sınıfta bulunan 50 öğrenci, JCI Senatörü ve GN Yapı İnsan Kaynakları Müdürü Pınar Erdoğan’dan “Liderlik Ruhu” konusunda bilgi edindiler. 21 Şubat tarihinde “JCI Nedir?” ve “Proje Yönetimi” eğitimleri Bertuğ Oymak ve Ayşe Başak Çakır tarafından verildi. 13-20-27 Mart tarihlerinde; program değişik isimlerle devam etti. Liderlik Atölyesinde ise Franklin Covey Türkiye İş Geliştirme Direktörü Özer Koç yer alarak bireysel gelişime katkıda bulunan çalışma gerçekleştirdi. 18 Mart 2015 JCI Kadıköy için çok özel bir gece olarak tamamlandı, JCI Kadıköy 6. yaşgününü emeği geçenler ve misafirlerle bir arada kutladılar. 26 Mart 2015’de ise konuk konuşmacı olarak, Erikli Su eski sahibi ve eski CEO’su Aslanoba Capital Başkanı Hasan Aslanoba katılımıyla “Girişimin Liderleri” projesinin ilk ayağı gerçekleştirildi.

Devir Teslim

JCI KA

DIK

ÖY

Stratejik Planlama

Page 38: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 38

J C IK A PA D O K YA

JCI Kapadokya şubemiz; 17 Ocak 2015 tarihinde Gökhan Karagöz eğitmenliğinde “JCI Nedir?” eğitimi ve tüm Türkiye’ye açık online olarak izlenebilecek münazara eğitimi gerçekleştirdi. 15 Mart 2015 tarihinde Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde JCI Kapadokya Hatıra Ormanı’na fidan dikimi gerçekleştirilmiştir. 22 Mart 2015 tarihinde geleneksel huzurevi ziyaretini gerçekleştiren JCI Kapadokya yine Hacıbektaş Rıfat Kartal Huzurevinin en temel ihtiyaçlarını dört adet buzdolabı ve bir adet çim biçme makinesi olarak karşılamıştır.

Huzur Evi Ziyareti

Ağaç Dikimi

JC I KARSIYAKA

Page 39: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

39

JCI Karşıyaka şubemiz; 11 Ocak 2015 tarihinde Gökhan Karagöz eğitmenliğinde “Münazara Teknikleri ve Etkili Konuşma” eğitimi düzenledi. Ocak ve şubat ayı içerisinde direktörler, bireysel gelişim takımı, toplumsal gelişim takımı gibi farklı çalışma gruplarıyla ayrı ayrı toplantılar düzenlendi. 21-22 Şubat 2015 tarihinde Kuşadası Korumar Hotel’de Stratejik Planlama Zirvesi gerçekleştirdi. Eğitmenliğini JCI Türkiye 2015 Başkan Yardımcısı Jefi Sevilay üstlendi. 4 Mart 2015’de ise AIESEC İzmir ile JCI Karşıyaka arasında İşbirliği protokolü imzalandı. 28 Mart 2015’de “Bilinçaltımız Hayatımızdaki Etkisi ve Hipnozun Yaşama Uygulanışı” eğitimi Hipnoterapist B. Gökhan Sayıcı tarafından verildi.

JC I KARŞIYAKAJC I KARSIYAKA

Strateji Planlama

Münazara Eğitimi

Page 40: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 40

JCI

KO

CAEL

İ JCI Kocaeli şubemiz; Tolga Korkmaz başkan liderliğinde 27 Ocak 2015 tarihinde üyeler Rabia Çimen, Hamza Kaya ve geçmiş dönem Başkanı Nail Baki’nin hazır bulunduğu protokol ziyaretinde Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Sadettin Hülagü ile makamında görüşerek dönem projeleri hakkında destek talep ettiler. 3 Şubat 2015’de ise JCI Kocaeli üyeleri JCI Türkiye 2015 Başkanı Ahmet Erhan Tanyeri tarafından verilen “JCI Nedir?” eğitiminde bir araya geldiler. JCI Kocaeli ve AIESEC Kocaeli bir araya gelerek ortak çalışmalar için yol haritası çizdikleri toplantıyı 9 Şubat 2015’de gerçekleştirdiler. 6-7 Mart 2015 tarihinde gelenekselleşen bir projeyi “3. Girişimcilik, Liderlik ve Kariyer Günleri”ni birbirinden değerli konuşmacıları ve yaklaşık 300 kişinin katılımı ile gerçekleştirdi. 14 Mart 2015 tarihinde JCI Kocaeli, JCI Achieve eğitimini JCI Türkiye 2015 Eğitim Direktörü Ömer Karapınar ile, JCI Networking eğitimini ise Bertuğ Oymak ile tamamladı.

3. Liderlik, Girişimcilik ve Kariyer Günleri

Page 41: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

41

JCI Kuzey Kıbrıs şubemiz; 11 Ocak 2015’de faaliyetlerine Arsem Aşıkoğlu eğitmenliğinde “Topluluk Önünde Konuşma ve Münazara” eğitimi ile başladılar ve 20 Ocak 2015’de ikinci eğitim ile çalışmalar perçinlendi. 29 - 30 Ocak 2015 tarihleri arasında ise hem şubenin 21. Devir-teslim Töreni hem de JCI Türkiye 2015 Başkanı Ahmet Erhan Tanyeri ve JCI Eğitim Komitesi Avrupa’dan Sorumlu Üyesi Deniz Şenelt ile birlikte Stratejik Planlama Toplantısı gerçekleştirerek bu yılın hedeflerini belirlediler. St. Hilarion Rotary Kulübü’nn ev sahipliğini üstlendiği ve birçok STK’nın da katılım sağladığı toplantıda “Lider mi olunur, lider mi doğulur?” projesi kapsamında KKTC Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Mustafa Akıncı konuk oldu. 4 Mart 2015’de “Lider mi olunur, lider mi doğulur?” projesi kapsamında ikinci konuğu Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Doç. Dr. Kudret Özersay’ı ağırladı. “JCI Nedir?” eğitimini, JCI Türkiye 2011 Başkanı Gülboy Güryel üstlenmiştir. 8 Mart 2015 tarihinde, 2015 döneminin en önemli toplumsal proje çalışması “Bez Bebek - Bana Kahramanını Verir Misin? başladı.

JCI

Lider Mi Olunur,Lider Mi Doğulur?

Stratejik Planlaması

KUZEY KIBRIS

Page 42: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 42

JCI Kültür şubemiz; 7 Ocak 2015 tarihinde devir teslim ile yıla başlamıştır. 11 Ocak Kış zirvesi için İstanbul Şubeleri Münazara Eğitimi, 15 Ocak “Üye Koordinasyon Toplantısı”nda JCI Tokyo Şubesi ile canlı bir bağlantı gerçekleştirdi. Direktör Mehmet Dagdevirentürk’ünde Tokya’da katıldığı toplantının bir bölümü eş zamanlı gerçekleştirildi. 27 Ocak Küçükçekmece Belediyesi ve 30 Ocak İstanbul Turizm İl Müdürü’ne protokol ziyaretleri yapıldı. 1 Şubat 2015’de özel sektörle daha çok işbirliği yapmak ve derneğimizin projelerini tanıtmak, ileriki dönemlerde finansal destek almak adına oldukça önemli olan ICSR yarışması şube lansmanı ve proje ekibi toplantısı yapıldı. “Kültür Safari Turu” 15 Şubat 2015 Galata gezisi ile başladı. 20 Şubat 2015 JCI Babies projesi toplantısı ve KAÇUV ile ortak yürütülen proje lansmanı yapıldı. 5 Mart 2015’de JCI Karlsruhe (Almanya) ve Stuttgard (Almanya), Tarragona (İspanya), Dublin (İrlanda), Iasi (Romanya) Multi Twinning şubeleri ile skype görüşmesi yapıldı ICSR sürecine dahil oldular. “Kültür Safari Turu 2” 15 Mart Sultanahmet gezisi ve üye toplantısıyla gerçekleşti. 20 Mart 2015’de “JCI 100.Yıl Müzikal Finali” için ekibin çalışmaları başladı. Kanser hastası bir bebeğimize 25 Mart günü gerçekleşen Dans@Network etkinliğinin geliri bağışlandı. 3000 TL destek olundu.

Kültür Safari

J C I K Ü L T Ü R

Devir Teslim Töreni

J C I K U L T U R

Page 43: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

43

J C I K Ü L T Ü RJ C I K U L T U R

JCI Maltepe şubemiz; 18 Ocak 2015 tarihinde şubemiz Kurucu Başkanı Tolga Ercil mentörlüğünde Stratejik Planlama Toplantısı düzenledi. 29 Ocak 2015 tarihinde yılın ilk Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirerek ocak ayı faaliyetlerini tamamladı. 26 Şubat 2015 tarihinde “Üye Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı”nı gerçekleştirdi. JCI Kocaeli & JCI Sakarya Şubeleri tarafından yürütülen “I Have Tree” projesine destek verdi.1 Mart 2015 tarihinde JCI Türkiye 2015 Başkanı Ahmet Erhan Tanyeri eğitmenliğinde JCI Presenter Eğitimi’ni düzenledi. 11 Mart 2015 tarihinde Geleneksel Sıcak Şarap Etkinliği’ni gerçekleştirdi. 15 Mart 2015 tarihinde JCI Megapol Şubesi ile ortak bir organizasyonla Effective Meetings & Effective Communications eğitimlerini düzenledi. 20 Mart 2015 tarihinde Ramada Istanbul Asia Hotel ile paydaşlık protokolü imzaladı.

JCI MA

LTEPE

Presenter Eğitimi

Page 44: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 44

JCI Megapol şubemiz; 15 Ocak 2015 tarihinde döneme Devir-teslim Töreni ile başladı. Bu özel gece kadar geçtiğimiz yılda olduğu gibi bu yılda gelenekselleşen JCI Megapol Coversation Club projesine tüm hızıyla devam edilmekteydi. 8 Ocak 2015, 26 Şubat 2015, 5 Mart 2015, 12 Mart 2015, 19 Mart 2015 ve 26 Mart 2015 olmak üzere ilk çeyrekte toplam 6 kez bir araya gelindi. JCI Meapol şubesinin aday üye kazanması ve üyelerinin bireysel gelişimlerine son derece faydalı olan bu proje önümüzdeki aylarda da devam edecektir. Yine 15 Mart 2015 tarihinde İngilizce olarak Effective Meetings ve Effective Communications eğitimleri JCI Megapol 2015 Başkanı Nashwan Al Othman eğitmenliğinde başarıyla tamamlandı.

J C I M E GA P O L

Devir Teslim

Conversation Club

Page 45: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

45

J C I O R D UJCI Ordu şubemiz; 17 Ocak 2015 tarihinde

döneme devir-teslim töreniyle başladı. Ocak ve şubat ayında çeşitli yönetim toplantılarının ardından Mart ayı içerisinde JCI Samsun’un “10 Ünlü 10 Kütüphane 100. Yıl Ragıp Savaş Kütüphanesi” gecesine katılan şubemiz ardından 15 Mart 2015 pazar sabahı bu dönem gerçekleştireceği “Diş Perisi” projesi için gelir getirici organizasyon olarak düzenlenen brunch düzenledi. Minikler için tasarlanan diş taraması projesi için hazırlanan brunch ve diğer sponsorluk çalışmaları ile birlikte, Yassıtaş İlköğretim Okulu Anasınıfının onarımı ve içerik zenginleştirmesi çalışmaları sürmektedir.

Brunch Etkinliği

Brunch Etkinliği

Page 46: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 46

JCI Sakarya şubemiz; JCI Kocaeli ile birlikte gerçekleştirdikleri devir-teslim töreninin ardından, 100. Yıl Hatıra Ormanı projesi kapsamında çalışmalarını sürdürdü. 5000 fidan ekimi ile birlikte kazanılacak hatıra ormanı sıfatı için “I have tree” isimli gelir getirici t-shirt satışlarını sürdürdü. 28 Şubat 2015 tarihinde JCI Maltepe 2015 Başkanı Nihal Zoroğlu eğitmenliğinde “JCI Nedir?” ve aynı gün JCI Türkiye 2015 Eğitim Direktörü Ömer Karapınar eğitmenliğinde “JCI Impact” eğitimini tamamladı. JCI

SAK

AR

YA

JCI Nedir ve Impact Eğitimi

Page 47: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

47

JCI Samsun şubemiz; JCI Samsun “10 Ünlü 10 Kütüphane” projesi kapsamında “JCI 100. Yıl Mehmet Coşkundeniz Kütüphanesi” açılışını 16 Ocak Cuma günü gerçekleştirildi. Açılış programı, Asarcık İlçesi yerel makamları ve JCI Türkiye 2015 Başkanımız Ahmet Erhan Tanyeri’nin katılımıyla gerçekleşti. Aynı gün “JCI Nedir?” eğitimi JCI Türkiye Başkanı tarafından geniş bir katılıma sunuldu. 17 Ocak 2015 günü ise şubemizin devir-teslim töreni başarıyla tamamlandı. 2. Kütüphane açılışı 13 Mart 2015 tarihinde “JCI 100. Yıl Ragıp Savaş Kütüphanesi” olarak açıldı. Açılış ilk kütüphanede olduğu gibi Vezirköprü yerel makamları ve yine JCI Türkiye 2015 Başkanımız Ahmet Erhan Tanyeri’nin katılımıyla gerçekleşti. Ardından Bahçeşehir Koleji’nde ve Piazza AVM’de Ragıp Savaş söyleşiler düzenledi. Yerel basın ve gazete röportajlarının ardından, aynı gece gelir getirici ve önemli konukların ağırlandığı özel bir gece düzenlendi.

J C I S A M S U N

Jci Nedir Eğitimi

10 Ünlü 10 Kütüphane

Page 48: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 48

MÜNAZARA VE TOPLULUK ÖNÜNDE KONUŞMA EĞİTİMLERİLiderlik alanında önemli fark yaratan unsurlardan birisi olan Münazara ve Topluluk Önünde Konuşma üyelerimizin de en çok görmeyi arzu ettiği etkinlikler arasında geliyor. Eğitimi aldıktan sonra JCI Türkiye Kış Zirvesi’nde Münazara ve TÖK Direktörü Caner Öztosun direktörlüğünde hazırlanan Türkçe ve İngilizce düzenlenen Yarışmalara katılan üyeler aynı zamanda bu mücadeleyi uluslararası ortamlara da taşıyabilme fırsatını yakalıyor.

BİREYSEL GELİŞİM

Page 49: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

49

JCI NEDİR2015 yılında “JCI Nedir?” sunumu revize edilerek, tüm şubelerimizde aynı standartlarda verilmesi konusunda yenileme çalışması yapılmıştır. Belli konularda esnek bırakılan eğitmenimiz bazı noktalarda ise dışarı çıkılmayacak şekilde bir çerçeve çizilerek tüm dinleyicilerin verimli bir sunum dinlemesi amaçlanmıştır.

Page 50: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 50

JCI RESMİ EĞİTİMLERİJCI Resmi eğitimleri her JCI üyesinin JCI yaşamı boyunca mutlaka tamamlaması gereken, her bir eğitimin kendisine has bir teması ve yetkinlik kazandırmaya yönelik bilgi dağarcığı ile profesyonel çalışmalardır. Şu an JCI Achieve, JCI Admin, JCI Impact, Networking, Omoiyari, Presenter, Social Responsibility, Effective Communications, Effective Meetings JCI Resmi eğitimleridir ve bu eğitimlere yenileri eklenmek üzere planlanmaktadır.

DİĞER EĞİTİMLER

Page 51: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

51

TOYPJCI denildiğinde akıllara gelen önemli konulardan bir tanesi de tabi ki TOYP. JCI İstanbul şubemiz tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin 10 Başarılı Genci Ödülleri” TOYP (Ten Outstanding Young Persons) etkinliği için ön görüşmeler yapıldı.

Antalya’da gerçekleşen JCI Türkiye 2015 Kış Zirvesi’nde TOYP süreçlerini, kimlerin aday veya jüri olabileceğini ve TOYP’a nasıl başvuru yapılabileceğini anlattığımız bir sunum TOYP Direktörümüz Hüseyin Gömleksizoğlu tarafından gerçekleştirildi. JCI İstanbul Şubemiz 12 Ocak 2015 tarihinde TOYP Türkiye Ticket Master Türkiye Genel MüdürüKemal Erdine’yi ziyaret ettiler. JCI İstanbul 2015 Şube Başkanı Özge Yücesoy liderliğinde gerçekleştirilen ziyarette TOYP konusunda Sn. Erdine ile görüş alışverişi gerçekleştirildi.

Ocak ayında JCI İstanbul şubemizin gerçekleştirdiği Projektör 2015 etkinliğinde tüm projelerimizin yanında TOYP projesi de tanıtılarak yeni üyelerin projeye dahil olmaları sağlandı. 90 kişinin katılımı ile gerçekleşen etkinlikte TOYP projesinde görev almak üzere 16 kişi kayıt yaptırdı. JCI İstanbul, 2015 yılında da geçmişten bugüne gelen büyük projeleri gerçekleştirecek olmanın verdiği sorumlulukla, yıl içerisinde defalarca hem bir arada hem de ayrı ayrı yapacakları direktörler toplantılarını gerçekleştirdi.

Aday, Jüri, Sponsor ve PR çalışmaları olmak üzere bir çok süreci bir anda takip edebilmek üzere ücretsiz bir servis olan www.trello.com üzerinde projeler açılarak tüm ekibin online bir şekilde süreçlere dahil olması sağlandı.

TOYP ile ilgili olarak JCI Türkiye sayfasından http://jciturkiye.net/uluslararasi/projeler/toyp/ adresinden doyurucu bilgiye ulaşmak mümkün.

Ayrıca TOYP Türkiye ana web sayfamız: www.toyp.org.tr

Son başvuru tarihimiz ise: 1 Eylül 2015

Page 52: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 52

GELECEK DÖNEM DUYURULARI

Page 53: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

53

İLETİŞİM BİLGİLERİ

www.jciturkey.org www.jci.cc [email protected]

JciTurkiye

jciturkiye JCI TURKEY

jciturkey

Page 54: JCI Türkiye 2015 Ocak-Şubat-Mart Bülteni

1. 54