OPEL INSIGNIA - Viking Motors Opel Insignia OPC £¼hendab sportlikkuse ja elegantsi. Kolme eri keret£¼£¼bi

 • View
  0

 • Download
  0

Embed Size (px)

Text of OPEL INSIGNIA - Viking Motors Opel Insignia OPC £¼hendab sportlikkuse ja elegantsi....

 • OPEL INSIGNIA

 • SISUKORD

  OPEL INSIGNIA 04 Insignia 22 Varustustasemed

  38 Mugavus

  40 AFL+ tuled

  42 Opel Eye

  44 Turvalisus

  46 Nelikvedu

  48 Ühenduvus

  50 Teabe- ja meelelahutussüsteem

  52 Lisavarustus

  54 OPC Line’i paketid

  56 Mootorid ja käigukastid

  58 Veljed

  62 Polstrid ja pinnad

  66 Värvid ja toonid

  68 Opeli teenindus

  70 Innovatiivsed lahendused

  LOODUD OOTUSI ÜLETAMA.

  Opel Insignias mõistad, mis teeb ühest autost erilise. Revolutsiooniline kasutajaliides viib juhi ja auto suhtluse uuele tasemele. Puuteplaadilt juhitav personaliseeritav teabe- ja meelelahutussüsteem toob kõik digitaalmaailma hüved käeulatusse ning kvaliteetaeg algab hetkest, mil autoukse kinni tõmbad. Ja see on alles algus. Insignia omanikule avanevad uus maailm, sel autol on maailma väikseim õhutakistus1 ja modernsed juhiabisüsteemid, luksuslik salongiviimistlus ja Saksa inseneride meistritöö väärilised sõiduomadused ja juhitavus. Kuid miks piirduda meie kiidusõnade lugemisega. Parem vii ta proovisõidule ja veendu ise.

  Kataloogi sisu on kehtiv trükkimineku aja seisuga (09/2014). Jätame endale õiguse tehnilisi andmeid ja varustust oma äranägemisel muuta. Värskeima teabe saamiseks palume pöörduda lähimasse Opeli müügiesindusse.

  1 Insignia ecoFLEX 5-ukseline luukpära.

 • INSPIRATSIOONI JA PÜHENDUMUSEGA TÄIUSLIKKUSE POOLE.

 • Insignia kaunis välimus on eksimatult äratuntav. Valikus on neli eri mudelit: elegantne 4-ukseline sedaan, voolujooneline 5-ukseline luukpära, üliruumikas Sports Tourer ning tipptehnoloogiline maastikukaitsmetega Country Tourer. Kõik Insigniad järgivad Opeli lipulaeva meeldejäävat disainijoont.

 • IGAL AJASTUL OMA IKOONID. Iga Insignia on juba sündides klassik. Mudelivaliku tipus troonib Country Tourer. See kaunis ja harmooniline auto ühendab värske disaini ning modernse tehnoloogia. Auto väärtust aitavad hoida antratsiithallid maastikukaitsmed kere alaosas. Maastikurehvid, jõulised valuveljed ning nelikveo embleem näitavad, et sellelt autolt võib palju oodata. Tugevailmeline Country Tourer on saadaval ka esiveoga ning lisavarustusena FlexRide veermikuga.

 • TIPPTASE POLE EDEVUS. NII ON LIHTSALT PAREM. Insignia juht oskab hinnata kvaliteeti ja detailitäpsust. Seepärast on meie lipulaeva salong peene, hoolikalt valitud materjalidest viimistlusega. Kui lisada veel eri suundades reguleeritavad AGR sportesiistmed1, saab nüüd äriklassi reisimõnusid nautida ka autos.

  1 AGR-sertifikaat on eri valdkondade meditsiiniekspertidest koosneva sõltumatu hindamiskomisjoni antav kvaliteedimärgis.

 • REVOLUTSIOON ARMATUURLAUAL. Insignia laseb sul kogu digitaalse elu autosse kaasa võtta. Meie kõigi aegade täiuslikemad teabe- ja meelelahutussüsteemid ühendavad sind maailmaga – ainsa nupuvajutusega või näpuliigutusega multifunktsionaalsel puuteplaadil, mis toetab ka mitmenäpukäsklusi ning käekirjatuvastust. Telefoni, helisüsteemi ja navigatsioonisüsteemi saab käsutada hääljuhtimisega. Suur värviline puuteekraan mahutab kuni 60 erinevat järjehoidjat. See pole enam tavaline autosüsteem. Armatuurlaud on nüüd sama funktsionaalne kui nutitelefon.

 • TEELOLEKUKS LOODUD. Insignia mootorid on suurepäraste näitajate ja vaimustavate omadustega. Tänu Opeli ecoFLEX- ja BlueInjection-tehnoloogiale on uute mudelite kütusekulu ja heitmetase eriti madal.

  Luukpära ecoFLEX-versioon on maailma väikseima õhutakistusega 5-ukseline luukpära1 ning valikus on ka oma klassi väikseim2 CO2 heitmete tase – 2,0-liitristel 88 kW (120 hj) ja 103 kW (140 hj) versioonidel vaid 99 g3. Ka hobujõududest pole muidugi puudust. Tippmootori võimsus on 184 kW (250 hj) ja pöördemoment 400 Nm ning lisavarustusena pakutav FlexRide võimaldab auto soovi korral dünaamilisemaks sõiduks ümber kalibreerida.

  BlueInjectioniga vastavad võimsad diiselmootorid ka rangetele Euro 6 heitmenormidele. Kahjulike lämmastikoksiidide (NOx) heitmete vähendamiseks kasutatakse AdBlue® lisandit, mis reageerib lämmastikoksiididega, muutes need kahjutuks lämmastikuks ja veeks. AdBlue® lisamine käib kiirelt ja lihtsalt ning on vajalik harva – hariliku sõidustiili puhul on välp üle 10 000 kilomeetri.

  Vali milline tehnoloogia ja sõidustiil tahes, Insigniaga liigud alati kõige edumeelsemalt.

  1 2013. aasta juuli seisuga. 2 2013. aasta juuni seisuga. 3 99 g üksnes sedanil ja luukpäral. Sports Toureril 104 g.

  Kõik esitatud andmed kehtivad standardvarustusega ELi baasmudeli kohta. Kütusekulu ja CO2 heitmete andmed mõõdetud vastavalt määrustele (EÜ) nr 715/2007 ja (EÜ) nr 692/2008 (kohaldatavad versioonid), võttes aluseks määrustes sätestatud töökorras sõiduki massi. Lisavarustus ja tehases paigaldatav valikvarustus võib märgitud kütusekulu ja CO2 heitmeid pisut suurendada.

  AdBlue® on Verband der Automobilindustrie e.V. (VDA, Saksamaa Autotööstuse Liit) registreeritud kaubamärk.

 • ASFALT LÕPEB, TEEKOND JÄTKUB. Insignia on valmis jätkama ka seal, kus lõpeb asfalt. Esmaklassilise nelikveo, FlexRide veermiku ja piiratud libisemisega tagadiferentsiaaliga Country Tourer on sündinud seikleja. Ent selle hõbedased põhjakaitsmed, kõrgem veermik ja kroomdetailidega esituled ei riiva silma ka soliidses seltskonnas. Samuti elegantsed 360° kivikaitsmed kere alaosas.

 • KÕIK KONTROLLI ALL. Mida arukamad andurid, seda sujuvam sõit. Insignia pakub järgmise põlvkonna juhiabisüsteeme juba täna. Radaripõhised tagantlähenejate hoiatus, pimenurgahoiatus ja reavahetushoiatus kindlustavad alati ohutu reavahetuse ja tagurdamise. Aktiivsed juhiabisüsteemid jälgivad alati liiklussituatsiooni, et juhil oleks muretum.

 • Kui tead, mis ümberringi toimub, on lihtne õigeid otsuseid teha.

 • 20 |

  AUTO RÄÄGIB SINU KEELT. Insignia modernsed multimeediafunktsioonid loovad terviku autost, juhist ja digitaalsest infost. Insignia pakub juhile täiesti uusi suhtlusvõimalusi. Fikseeritud näidikute asemel on kohandatav infoekraan, kus saab ühe nupuvajutusega kuvada kogu vajaliku teabe. Keskkonsoolis on klahvide, nuppude ja väikeste ekraanide asemel suured värvilised puuteekraanid koos mugava puutepadjaga. Ning kõiki digitaalseid seadmeid saab vabalt ja juhtmevabalt kasutada. Maksimaalset kasutusmugavust ja kiirust pakub Navi 900 IntelliLink navigatsioonisüsteem, mille navigatsiooni-, telefoni- ja helifunktsioone saab juhtida häälkäsklustega.

  Insignia armatuurlaud on oma kategoorias revolutsiooniline, võimaldades töö- ja isiklike seadmete intuitiivset ühendamist. Kuna intuitiivsusel on eri inimestele eri tähendus, on süsteem täielikult kohandatav. Ikoone saab prioritiseerida ja keskkonsooli ekraani sisu ise kujundada, nagu tahvelarvutis. Ekraan mahutab kuni 60 järjehoidjat, kontaktidest raadiojaamadeni ja muusika esitusloenditest uute kohvikuteni.

  Lähemalt vaata lk 48.

  Revolutsioonilised ühendused

 • 22 |

  InsIgnIa. Paljud Insignia juhid hindavad autos just salongi luksuslikke erimugavusi. Juba esimesel, Insignia varustustasemel on standardvarustuses 7 kõlariga teabe- ja meelelahutussüsteem R300 ning 4,2˝ (10,7 cm) värviekraan keskkonsoolis. Juhiistme kõrgus on elektriliselt reguleeritav ning kõigil kolmel tagaistmel on ISOFIX kinnitused.

  Lisaks 103 kW (140 hj) 1,8 liitrisele bensiinimootorile ning olulistele turvasüsteemidele, nagu ESP® ja ABS, on Insignial ka suurepärane põhivarustus. MP3-mängijaid1 ja teisi kaasaskantavaid seadmeid saab ühendada stereosisendi kaudu või juhtida USB kaudu otse armatuurlaualt. Süsteem reguleerib helitugevust ja bassi vastavalt auto kiirusele.

  Insignia varustustase

  Osa piltidel kujutatust võib olla lisavarustuses.

  1 Olenevalt konkreetsest mobiilseadmest ühilduvad teabe- ja meelelahutussüsteemiga kõik või osa funktsioone. Seadmete ja ühilduvate funktsioonide loend on aadressil www.opel.ee 2 1,4- ja 1,8-liitrise mootoriga Sports Toureritel on 16˝ veljed. Kõigil 1,6-liitristel mudelitel on 17˝ veljed. Veljemõõt sõltub mootorist ja keretüübist. Täpsem teave Opeli esindusest.

 • 1.

  2.

  | 23

  1. Kaunis bihalogeenlatern. Insignia madalas laias esiosas domineerib stiilne kõrgläikega kroomvõre. Seda täiendavad kroomdetailid Insigniale omases mustas esitulekorpuses.

  2. 16˝ või 17˝ veljed. Kõik Insignia luukpärad ja sedaanid on varustatud 16˝ terasvelgedega, välja arvatud 1,6-liitrine versioon, millel sarnaselt enamikule Sports Toureri mudelitele on 17˝ terasveljed.2

  Insignia varustustase

 • 1.

  2.

  24 |

  1. Elektrooniline kliimaseade (ECC). Elektrooniline kliimaseade võimaldab määrata kindla salongitemperatuuri, mida Insignia hoiab seejärel automaatselt.

  2. 17˝ disainveljed.1 Editionil on hõbedased disainiveljed. Viie kodaraga disain sobib Insignia elegantse siluetiga.

  EDITION. Varustustase Edition sisaldab lisaks kogu Insignia taseme varustusele näiteks nahkkatte ja püsikiirusehoidja juhtnuppudega rooli. Muidugi ei puudu ka 4,2˝ (10,7 cm) värviekraan, mis võimaldab digitaalseid seadmeid mugavalt keskkonsoolist juhtida.

  Samuti on Editioni varustustasemel elektrooniline kliimaseade ning neljas suunas reguleeritav nimmetoega juhiiste. Bluetoothiga® helisüsteem R400 (pildil) võima