Upload
ammarmukmin
View
84
Download
3
Embed Size (px)
DESCRIPTION
Ppd Limbang
Citation preview
NAMA AHLI KUMPULANNORPIAH BINTI SALLEH
LADIYA ANAK ANAM @ ADALFREDMOHD.FAIRUL RIZAM BIN HARON
RPH DUA MINGGUMINGGU PERTAMA
EMPAT STANDARD PEMBELAJARAN
CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN : DUNIA SENI VISUAL (TAHUN 4)Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Masa: 60 minit Kelas : 4 Bidang : Membuat Corak dan Rekaan
(Lukisan) Tema dan Tajuk : Alam Semula Jadi/ Pembalut Bekas Pensel
STANDARD PEMBELAJARAN
2.1 Persepsi Estetik2.1.1 Unsur Seni2.1.1.1,2.1.1.3
2.1.2 Prisip Rekaan2.1.2.1,2.1.2.2
2.2 Aplikasi Seni2.2.12.2.1.1,2.2.1.22.2.22.2.2.1
2.3 Ekspresi Kreatif2.3.1,2.3.2,2.3.3
2.4 Apresiasi Seni2.4.1,2.4.2,2.4.3
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:1.Mengenal, memahahmi dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada corak teknik lukisan.2.Menghasilkan pembalut bekas pensel yang ada corak teknik lukisan.3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
AKTIVITI PdP1. Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual (EK1)2. Guru menunjukkan cara menghasilkan corak dengan mengaplikasikan corak teknik lukisan.
(EK4)3. Murid menghasilkan pembalut bekas pensil menggunakan teknik lukisan.(EK1,EK2,EK3)4. Murid mempamerkan dan menceritakan karya seni yang dihasilkan (EK5)
EMK Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK5),TMK dan Nilai Murni
BAHAN BANTU BELAJAR Kertas Lukisan,Warna pensil,Pembaris,Pemadam,contoh corak teknik lukisan dan produk akhir.
PENILAIAN PdPProses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat pembalut bekas pensil berdasarkan 4 standard kandungan.
REFLEKSISeramai 28 orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan manakala 2 orang murid memerlukan bimbingan guru .
RPH DUA MINGGUMINGGU KEDUA
DUA STANDARD PEMBELAJARAN
CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN : DUNIA SENI VISUAL (TAHUN 4)Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Masa: 60 minit Kelas : 4 Bidang : Membuat Corak dan Rekaan
(Lukisan) Tema dan Tajuk : Alam Semula Jadi/Pembalut Bekas Pensel
STANDARD PEMBELAJARAN
2.1 Persepsi Estetik2.1.1 Unsur Seni2.1.1.1,2.1.1.3
2.1.2 Prisip Rekaan2.1.2.1,2.1.2.2
2.2 Aplikasi Seni2.2.12.2.1.1,2.2.1.22.2.22.2.2.1
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:1.Mengenal, memahahmi dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada corak teknik lukisan.2.Memulakan proses corak teknik lukisan untuk menghasilkan pembalut bekas pensel.
AKTIVITI PdP1. Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual (EK1)2. Guru menunjukkan cara menghasilkan corak dengan mengaplikasikan corak teknik lukisan.3. Murid memulakan aktiviti dengan membuat proses corak teknik lukisan untuk menghasilkan
pembalut bekas pensel.
EMK Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1),TMK dan Nilai Murni
BAHAN BANTU BELAJARKertas Lukisan,Warna pensel,Pembaris,Pemadam,contoh corak teknik lukisan dan produk akhir.
PENILAIAN PdPProses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat pembalut bekas pensel berdasarkan dua standard kandungan.
REFLEKSISeramai 28 orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan manakala 2 orang murid memerlukan bimbingan guru .
RPH DUA MINGGUMINGGU KEDUA
EMPAT STANDARD PEMBELAJARAN
CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN : DUNIA SENI VISUAL (TAHUN 3)Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Masa: 60 minit Kelas : 4 Bidang : Membuat Corak dan Rekaan
(Lukisan) Tema dan Tajuk : Alam Semulajadi/PembalutBekas Pensel
STANDARD PEMBELAJARAN
2.3 Ekspresi Kreatif2.3.1,2.3.2,2.3.3
2.4 Apresiasi Seni2.4.1,2.4.2,2.4.3
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:1.Mengenal, memahahmi dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada corak teknik lukisan.2.Menghasilkan bekas pensel yang ada corak teknik lukisan.3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari
AKTIVITI PdP1. Guru mengulangkaji pengajaran pada minggu lepas.2. Murid menghasilkan pembalut bekas pensel mengunakan corak teknik lukisan.
(EK1,EK2,EK3)3. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan (EK5)
EMK Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK5),TMK dan Nilai Murni
BAHAN BANTU BELAJAR Kertas Lukisan,Warna pensil,Pembaris,Pemadam,contoh corak teknik lukisan dan produk akhir.
PENILAIAN PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat bekas pensil berdasarkan 4 standard kandungan.
REFLEKSISeramai 28 orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan manakala 2 orang murid memerlukan bimbingan guru .
BAHAN BBM
LANGKAH LANGKAH HASIL KARYA
SEKTOR PENGURUSAN AKADEMIK,JABATAN NEGERI PULAU PINANG
CONTOH-CONTOH