3
4KELAS : 2 GEMILANG TARIKH : 15 JAN 2015 HARI : KHAMIS MATA PELAJARAN : MATEMATIK MASA :11.40-12.40 WAKTU : 2 MASA TEMPOH (MINIT) : 60 MINIT TAJUK NOMBOR DAN OPERASI SUB TAJUK NOMBOR HINGGA 1000 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran, murid dapat: i. Membaca tiga nombor secara rawak sehingga 1000 ii. mencerakin nombor sehingga 1000 berdasarkan nilai tempat yang betul. KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat membaca, menyebut dan mencerakin sekurang-kurangnya satu nombor sehingga 1000 dengan betul dan mengenalpasti nilai tempat bagi nombor tesebut. PENGETAHUAN LEPAS MURID Murid pernah melihat angka sehingga 1000 dalam bahan bacaan NILAI MURNI/SIKAP SAINTIFIK Kerjasama, hormat-menghormati Teknologi Maklumat dan Komunikasi SUMBER PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN 1. RUJUKAN Buku Teks 2. ALAT kad nombor, garis nombor dan lembaran kerja 3. BAHAN Peta iThink, Lembaran Kerja RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) AKTIVITI 1. SET INDUKSI/PENGENALAN (5 minit) Murid ditunjukkan dengan iklan-iklan dari suratkhabar yang menunjukkan angka sehingga 1000 Guru dan murid bersoal jawab mengenai tajuk pembelajaran dan pengajaran 2. PERKEMBANGAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK TAHUN 2 KSSR (PEMBELAJARAN ABAD 21)

  • Upload
    rnajua2

  • View
    125

  • Download
    7

Embed Size (px)

DESCRIPTION

matematik tahun 2.rancangan pengajaran harian berdasarkan konsep pembelajaran abad 21 yang diaplikasikan dalam silibus KSSR.

Citation preview

0wner

4KELAS : 2 GEMILANGTARIKH : 15 JAN 2015

HARI : KHAMIS

MATA PELAJARAN : MATEMATIKMASA :11.40-12.40WAKTU : 2 MASA

TEMPOH (MINIT) : 60 MINIT

TAJUKNOMBOR DAN OPERASI

SUB TAJUKNOMBOR HINGGA 1000

OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pengajaran, murid dapat:

i. Membaca tiga nombor secara rawak sehingga 1000ii. mencerakin nombor sehingga 1000 berdasarkan nilai tempat yang betul.

KRITERIA KEJAYAANMurid dapat membaca, menyebut dan mencerakin sekurang-kurangnya satu nombor sehingga 1000 dengan betul dan mengenalpasti nilai tempat bagi nombor tesebut.

PENGETAHUAN LEPAS MURIDMurid pernah melihat angka sehingga 1000 dalam bahan bacaan

NILAI MURNI/SIKAP SAINTIFIKKerjasama, hormat-menghormati

Teknologi Maklumat dan Komunikasi

SUMBER PENGAJARAN DAN PEMBELAJARANRUJUKAN

Buku Teks

ALAT

kad nombor, garis nombor dan lembaran kerjaBAHAN

Peta iThink, Lembaran Kerja

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)

AKTIVITI

SET INDUKSI/PENGENALAN (5 minit)

Murid ditunjukkan dengan iklan-iklan dari suratkhabar yang menunjukkan angka sehingga 1000Guru dan murid bersoal jawab mengenai tajuk pembelajaran dan pengajaran

PERKEMBANGAN

I.PENERANGAN (10 minit)

Guru memberi arahan menjalankan aktiviti berdasarkan tajuk dan objektif pembelajaran.

Guru mengedarkan kad nombor pada setiap kumpulan. II .AKTIVITI BERKUMPULAN

PEMBELAJARAN KOPERATIF (30 minit)

Guru membentuk kumpulan murid dan setiap kumpulan diberikan satu kad angka Murid mengambil bahan-bahan yang diperlukan untuk perbincangan

Secara berkumpulan, setiap murid dipilih untuk menjadi wakil bagi membaca, menulis nilai tempat bagi nombor yang dicerakin. Murid mencatatkan maklumat yang telah diperoleh pada papan putih yang diberi

PEMBELAJARAN KOLABORATIF (20 minit)

Wakil setiap kumpulan dikehendaki membuat pembentangan.

wakil kumpulan menunjukkan angka yang dterima dan menyebut angka tersebut dengan betulMurid dipilih secara rawak untuk menulis nilai tempat yang ditunjukkan oleh wakil kumpulan.Wakil murid mencerakin nombor yang diberi. Guru memberi maklum balas terhadap tugasan murid.

PENUTUP/PENTAKSIRAN HASIL KERJA MURID/BUKTI HASIL KERJA MURID (5 minit)

Murid membaca, menyebut dan menulis angka sehingga 1000 yang ditunjukkan dengan betul sekurang-kurangnya satu nombor dan mencerakin nombor kepada nilai tempat yang betul.

REFLEKSI

BILANGAN MURID YANG MENCAPAI OBJEKTIF

BILANGAN MURID YANG PERLU TINDAKAN SUSULAN

PENAMBAHANBAIKAN KAEDAH / TEKNIK PdP