2
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR (MASALAH PENDENGARAN) Mata Pelajaran dan Kelas : Bahasa Isyarat Komunikasi - Tahun 1 Tema dan Topik : Kemahiran Pra Psikomotor – Motor Kasar Masa : 9.00-9.30 pagi (30 minit) Standard Pembelajaran : 1.1.3, 1.1.4 Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat: i. Melakukan pergerakan motor kasar dalam aktiviti pembelajaran dengan betul ii. Menyelaraskan koordinasi mata- tangan. Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran: 1. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan dan diterangkan tentang cara-cara asas bermain ‘Batu Seremban’. 2. Murid melakukan beberapa pergerakan seperti pergerakan pembesaran tumbuh- tumbuhan (biji benih) atau pergerakan alam semula jadi seperti pergerakan angin atau pergerakan haiwan menyambar. 3. Murid bermain permainan yang telah disediakan oleh guru dalam beberapa setesen. EMK : Kreativiti, Keusahawanan, Nilai Murni, Pendidikan

RPH Masalah Pendengaran

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: RPH Masalah Pendengaran

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR(MASALAH PENDENGARAN)

Mata Pelajaran dan Kelas : Bahasa Isyarat Komunikasi - Tahun 1Tema dan Topik : Kemahiran Pra Psikomotor – Motor KasarMasa : 9.00-9.30 pagi (30 minit)

Standard Pembelajaran : 1.1.3, 1.1.4

Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:

i. Melakukan pergerakan motor kasar dalam aktiviti pembelajaran dengan betul

ii. Menyelaraskan koordinasi mata-tangan.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran:1. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan

dan diterangkan tentang cara-cara asas bermain ‘Batu Seremban’.

2. Murid melakukan beberapa pergerakan seperti pergerakan pembesaran tumbuh-tumbuhan (biji benih) atau pergerakan alam semula jadi seperti pergerakan angin atau pergerakan haiwan menyambar.

3. Murid bermain permainan yang telah disediakan oleh guru dalam beberapa setesen.

EMK : Kreativiti, Keusahawanan, Nilai Murni, Pendidikan Alam SekitarBahan Bantu Belajar / Media : Doh, pundi kacang, bola kecil.

Penilaian P& P : Penilaian dibuat dengan menggunakan borang senarai semak dan pemerhatian guru.

Refleksi : 5 orang murid dapat mencapai standard yang tetapkan sementara 2 orang murid lagi akan diberi pemulihan selepas waktu pengajaran dan pembelajaran.