3
Unit Praktikum Institut Pendidikan Guru Kampus Tengku Ampuan Afzan INTERNSHIP :: Program Ijazah Sarjana Muda Perguruan Dengan Kepujian :: RINGKASAN PERSEDIAAN MENGAJAR TARIKH 1/10/2015 BIDANG: 数数数数MATEMATIK TAHUN 3Nama Kelas/tahun 3D Masa 11.30am-12.30pm Tajuk 数数 11 Tajuk 11.1 进进进进进进进进进 11.2 进进进进进进进 11.3 进进进进进进进 Hasil pembelajaran 进进 ,: i. 进进进进进进进进进进进进进 ii. 进进进进 进进进进进进进进进进进进 (、、) 进进进 iii. 进进进进进 (、、) Aktiviti pembelajaran (Cara bagaimana hendak mencapai hasil pembelajaran) 进进 “进 进进进进进进进进进进进进进进 ,西 一:进进进进进进进进进 进进进 进进进进 进进 进进进 :, Bahan bantu mengajar - Refleksi pengajaran (Kenyataan sejauh mana hasil pembelajaran tercapai) 进进进进进进 进进进 ,。 Kehadir an /

RPH ringkas

Embed Size (px)

DESCRIPTION

ringkas

Citation preview

Page 1: RPH ringkas

Unit PraktikumInstitut Pendidikan Guru Kampus Tengku Ampuan Afzan INTERNSHIP

:: Program Ijazah Sarjana Muda Perguruan Dengan Kepujian ::

RINGKASAN PERSEDIAAN MENGAJAR

TARIKH 1/10/2015

BIDANG: 数学 三年级(MATEMATIK TAHUN 3)

Nama Kelas/tahun 3D Masa 11.30am-12.30pm

Tajuk 单元 11:长度

Tajuk

11.1进行长度单位的换算

11.2 进行长度的加法

11.3进行长度的减法

Hasil pembelajaran

在本课结束前,学生能够:

i. 换算涉及米和厘米的长度单位

ii. 应用单位(米、厘米、米和厘米)进行三个长度以内

的加法

iii. 应用单位(米、厘米、米和厘米)进行长度的减法

Aktiviti pembelajaran(Cara bagaimana hendak mencapai hasil pembelajaran)

导入:介绍“长度”,让学生识别能用长度测量的东西

步骤一:介绍米和厘米的长度单位

步骤二:让学生实践进行三个长度的加法

步骤三:让学生实践进行三个长度的减法

结束:分发课业,考察学生对长度单位的换算能力

Bahan bantu mengajar -

Refleksi pengajaran(Kenyataan sejauh mana hasil pembelajaran tercapai)

学生能掌握加减法,清楚地识别米和厘米的分别并做出换算。

Kehadiran /

_________________________ _________________________Tandatangan pelajar Tandatangan Mentor / Guru Besar

Page 2: RPH ringkas

Unit PraktikumInstitut Pendidikan Guru Kampus Tengku Ampuan Afzan INTERNSHIP

:: Program Ijazah Sarjana Muda Perguruan Dengan Kepujian ::

RINGKASAN PERSEDIAAN MENGAJAR

TARIKH 1/10/2015

BIDANG: 数学 三年级(MATEMATIK TAHUN 3)

Nama Kelas/tahun 3G Masa 10.30am-11am

Tajuk 单元 11:长度

Tajuk

11.1进行长度单位的换算

11.2 进行长度的加法

11.3进行长度的减法

Hasilpembelajaran

在本课结束前,学生能够:

i. 换算涉及米和厘米的长度单位

ii. 应用单位(米、厘米、米和厘米)进行三个长度以内

的加法

iii. 应用单位(米、厘米、米和厘米)进行长度的减法

Aktiviti pembelajaran(Cara bagaimana hendak mencapai hasil pembelajaran)

导入:介绍“长度”,让学生识别能用长度测量的东西

步骤一:介绍米和厘米的长度单位

步骤二:让学生实践进行三个长度的加法

步骤三:让学生实践进行三个长度的减法

结束:分发课业,考察学生对长度单位的换算能力

Bahan bantu mengajar -

Refleksi pengajaran(Kenyataan sejauh mana hasil pembelajaran tercapai)

学生能清楚地识别米和厘米的分别并做出换算,也能独立完成有关长度的习题。由于时间的关系,减法的带动较为简略。

Kehadiran /

_________________________ _________________________

Page 3: RPH ringkas

Unit PraktikumInstitut Pendidikan Guru Kampus Tengku Ampuan Afzan INTERNSHIP

:: Program Ijazah Sarjana Muda Perguruan Dengan Kepujian ::

Tandatangan pelajar Tandatangan Mentor / Guru Besar