1
2001. május 14., HÉTFŐ SPORTMAGAZIN FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 9 NB III Duna-csoport Újabb bodajki siker Bodajk SE-Törekvés-KISE 7-1 (2-0) Bodajk, 300 néző, vezette: Solymosi Bodajk: Furulyás - Gálos, Dlczkó, Salacz J., Béres - Tereánszky-Tóth, Dómján (Kovács Z.), Pálfl, Cs. Nagy (Topos) - Varga, Gál P. Edző: Hartyáni Gábor Törekvés: Csaba - Sőmen (Csánó), Nemes Á., Szőcs, Tóth L. - Balatoni, Benedek, Tóth Z., Oláh T. - Oláh Gy. (Osztermann), Nemes N. (Kollár). Edző: Wendl László 3. perc: Varga lapos, jobb oldali beadását Gál P. óriási helyzetben 5-6 méterről a kapu fölé lőtte. 18. perc: Tereánszky-Tóth az alapvonal mellől belőtte a labdát, amire Gál P. érkezett, de közelről a kapu mellé fejelt. 27. perc: Varga bepasszolt lab- dáját a hosszú saroknál Gál P. két méterről lőtte a hálóba, 1-0. 37. perc: Pálfi a kapu jobb olda- lába tartó szabadrúgását védte bravúrosan a Törekvés kapusa. 45. perc: Cs. Nagy bal oldali be- ívelt labdáját Tereánszky-Tóth kö- zépről fejelte a vendégek kapujá- nak a bal oldalába, 2-0. 55. perc: Sőmen rossz bedobá- sa után Varga szerzett labdát a Tö- rekvés térfelén, majd 30 méterről a kint álló Csaba kapus mellett a há- lóba gurított, 3-0. 58. perc: Béres a tizenhatos bal sarka mellől elvégzett szabadrú- gása egy mezőnyjátékoson meg- pattanva Gál P. elé került, aki kö- zelről a kapu jobb oldalába lőtt, 4-0. 61. perc: Topos átadása után Pálfi került gólhelyzetbe, de 12 mé^ térről a kimozduló Csaba kapusba lőtte a labdát. 80. perc: Topos remek beadá- sát Varga középről, 8 méterről a kapu bal oldalába lőtte, 5-0. 83. perc: Kovács Z. bal oldali beadását a hosszú saroknál érke- ző Gál P. egy méterről továbbította a hálóba, 6-0. 85. perc: Pálfi remek labdájával Tereánszky-Tóth lépett ki a lesha - táron, majd jobb oldali beadását az érkező Varga két-három méterről helyezte a kapu közepébe, 7-0. 87. perc: Szépítettek a vendé- gek, Tóth jobb oldali szabadrúgás- ból, 20 méterről a sorfal mellett a kapu bal alsó sarkába lőtt, 7-1. Jók: Tereánszky-Tóth, Salacz, Varga, Gál P., illetve Tóth Z., Ső- men. Nemes Elvira NB III Duna-csoport Megérdemelt győzelem Vác-Ercsi Kinizsi 0-1 (0-0) Vác, 400 néző, vezette: Joó Vác: Oláh - Koszora, Ráki, Nagy, Blaskó, Ruker, Hírt, Méhész (Rapi), László (Hajdú), Rusvai, Gulyás. Edző: Sisa Tibor Ercsi: Szimandl - Hodula, Borsi, Bárdos, Németh, Antal, Jene), Ódor (Sárdi), Pálosi (Titz), Fischer, Szabó. Edző: Hegedűs György 7. perc: Rusvai jól helyezett szabadrúgását Szimandl vetődve hárította. 41. perc: Ódor lövését biztosan védte Oláh. 43. perc: Németh hibája után Rusvai nagy helyzetben a kivetődő Szimandl kapust találta telibe a labdával. 45. perc: Pálosi hatalmas lövé- sét bravúrral tornázta szögletre Oláh kapus. 51. perc: Hirt lőtt 30 méterről centiméterekkel a kapu mellé. 66. perc: Jenei S. végzett el szabadrúgást a tizenegyes ponttal egy magasságban, remekül elta- lált lövése védhetetlenül vágódott Oláh kapujába, 0-1. 68. perc: Fischer remek csellel csapta be védőit a bal oldalon, majd hajszálpontosan adott kö- zépre, ám az érkező Szabó nem találta el a labdát, így odalett a le- hetőség. 69. perc: Ódor két csel után lö- vésre szánta el magát, labdáját Oláh bravúrral védte. 84. perc: Jenei Sándor a tizen- hatoson belül szerelte a lendület- ből érkező Gulyást, a játékvezető nagy meglepetésre a büntetőpont- ra mutatott. Az ítéletet a sértett haj- totta végre, de erős lövése kipat- tant a jobb oldali kapufáról. A hátralévő perceket a vára- kozásnak megfelelően hazai pró- bálkozások jellemezték, ám ezek nem vezettek eredményre, ugyan- is az ercsi védelem hősiesen áll- ta a rohamokat. A látottak alapján kijelenthető, hogy a vendég csapat megérdemelten szerezte meg az igen értékes három pontot, ezen felül biztató a jövőre nézve a csapat hozzáállása, és elszánt- sága. Jók: Oláh, Koszora, Rusvai, il- letve Szabó, Fischer, Jenei, Bár- dos, Hodula. Jenei László NB Hl Dráva-csoport Meglepetés nélkül Szentlőrinc-Baracs 4-0 (2-0) Szentlőrinc, 300 néző, vezette: dr. Borbély Szentlőrinc: Antal - Zámbó, Relth, Csépán, Ambruszt, Monzai, Micek (Elmá- jer), Csizmadia, Lakatos, Ángyán (Szabó), Pincehelyi. Edző: Mészáros Fe- renc Baracs: Vaszócsik - Tőkési (Szepesi), Vida, Miklós, Halász, Pulai, Král (Tóth I.), Molnár, Csanaki, Horváth, Meggyes (Vanya). Edző: Horváth Csaba 12. perc: Kapu előtti kavarodás után a védőkről levágódó labdát Ángyán vágta a hálóba, 1-0. 16. perc: Horváth beadását Král nagy helyzetben mellé fejelte. 18. perc: Szabadrúgás után La- katos lőtt közelről a hálóba, 2-0. 26. perc: Lakatos lépett ki az el- mélázó védők között, ám ordító helyzetben a kapu fölé bombázott. 40. perc: A vendégvédelem hi- báját kihasználva a lőrinci akció után Tőkési a gólvonalról vágta ki a a labdát. 42. perc: Král már csak a ka- pussal állt szemben, de a lövése fölé szállt. 52. perc: Horváth 22 méterről lőtt szabadrúgását védte Antal. 60. perc: Hazai szögletet köve- tően Reith fejelhetett volna, de Va- szócsik magabiztosan védett. 65. perc: Ismét a Szentlőrinc végzett el szögletet, ismét Lakatos volt eredményes, 3-0. 68. perc: A kitámadó vendég- csapat elvesztette a labdát, a hazai kontratámadást követően pedig Pincehelyi szerezte meg a ne- gyedik gólt, 4-0. 74. perc: Pulai mentett nagy helyzetben. 80. perc: Formás baracsi táma- dás végén Csanaki beadását Mol- nár fejelte a kapusba. 85. perc: Csanaki szögletét An- tal bravúrral hárította. A papírforma érvényesült a ta- lálkozón, a nagyobb tudással és nagyobb lelkesedéssel játszó ha- zai csapat megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, bár ekkora gól- különbség túrzott, a helyzeteit sor- ra elpuskázó vendégcsapat ellen. A tartalékosán felálló baracsiak akár meglepetést is okozhattak volna. Jók: Ángyán, Lakatos, Amb- ruszt, illetve Molnár, Miklós, Vida. Brantner Antal Újvárosi siker a bajnoki rangadón A labdarúgó NB l-ben: Kispest-Honvéd-Dunaferr 3-4 (2-2) Bozsik-stadion, 2000 néző, V: Ábrahám Kispest: Nóta - Szekeres, Lőrinc, Téger, Müller - Piroska, Pintér (Lipták, 34.), Kovács B. (Faragó, 63.), Németh (Torghelle, a szünetben) - Szabó T., Sasu Dunaferr: Rabóczki - Molnár (Nikolov, 47.), Pomper, Bagoly, Kiss Gy. - Za- vadszky, Lengyel, Jákl, Penksa (Kóczián, 65.) - Nicsenko (Rósa, 59.), Tököli FMH-információ - A Duna- ferr SE labdarúgócsapata a baj- noki cím egyik esélyesévé előre lépett Kispest-Honvéd otthoná- ba látogatott. 10. perc: Kiss Gy. futott el a bal oldalon, beadását Tököli 10 m-ről vágta a léc alá, 0 - 1 . 18. perc: Piroska adott a 16- oson belül, csaknem az alapvo- nalról középre, Sasu két lépésről az üres kapuba lőtt, 1 - 1 . 28. perc: Molnár beadása után Tököli fejese a bal kapufá- ról pattant a hálóba, 1 -2 . 40. perc: Piroska cselezge- tett, majd 17 m-ről kapura lőtt, a labda egy védőt érintve vágó- dott a felső sarokba, 2 -2 . 49. perc: Gyors jobb oldali akció után Szabó T. került hely- zetbe, 14 m-es lövése egy du- naújvárosi hátvédről pattant az elmozduló Rabóczki mellett a hálóba, 3-2. 60. perc: Lengyel csúsztatott Tökölihez, aki estében középre adott, Penksa 14 m-ről, laposan a kapu közepébe lőtt, 3-3. 61. perc: Egy kapu előtti ka- varodás után a hazai védők soro- zatos hibáit kihasználva Penksa gyötörte a labdát a jobb kapufá- nál a gólvonalon túlra, 3-4. Küzdelmes, fordulatos mér- kőzésen a szervezettebben ját- szó Dunaferr SE a jobb helyzet- kihasználásának köszönheti a Tököli Attila két gólja sokat jelentett győzelmet. A rang- adó megnyerésével a dunaferresek na- gyot léptek előre, si- kerükkel megerősí- tették a helyüket az élbolyban, illetve tovább éltethetik annak esélyét, hogy a hátralévő fordu- lókban kiharcolják a lehetőségét, hogy megvédjék bajnoki címüket. Szurgent Lajos: Jó mérkőzést ját- szottunk, kár, hogy nem tudtunk pontot szerezni. Egervári Sán- dor: Mindenki elé- gedett lehet a látot- takkal, három fontos pontot szereztünk. A 16. fordulóban történt Kikapott, de bajnok a Fotex FMH-információ - A labda- rúgó NB 116 fordulójában nem született vendégsiker, bár pontot két együttes is szerzett. Debreceni VSC-Lombard FC Tatabánya 2-1 (1-0), Deb- recen, 3000 néző, vezette: Bu- kovics, gólszerzők: Radojicic (44., 64.), illetve Pekovic (70.). Ferencvárosi TC-Újpest FC 2-2 (1-1), Üllői út, 14 000 néző, vezette: Szabó Zs., gól- szerzők: Vén (25.), Pinte (65.), illetve Urbán (27.), Kunzo (66 .). Matáv Sopron-Zalahús- ZTE 0-0, Sopron, 3000 néző, vezette: Megyebíró. Vasas DH-MTK 2-2 (2-1), Fáy utca, 6000 néző, vezette: Hanyecz, gólszerzők: Pető, Tóth A., ill. Bükszegi, Juhász. A bajnokság állása: 1. Ferencváros 16 8 6 2 28-12 34 2. Dunaferr 16 9 1 6 25-27 33 3. MTKHungária 16 7 5 4 23-13 32 4. Kispest-Honvéd 16 9 3 4 29-21 31 5. Vasas DH 16 7 5 4 29-23 30 6. Újpest 16 7 3 6 26-26 29 7. Győri ETO 16 6 5 5 19-20 25 8. Videoton FCF 16 6 2 8 23-22 22 9. Zalahús-ZTE 16 5 6 5 20-20 22 10. Matáv Sopron 16 4 6 6 17-19 21 11. Debrecen 16 4 210 23-35 17 12. Lombard FC 16 1 213 11-35 11 FMH-információ - Véget ért a férfi kézilabda NB I. A Fotex Veszprém egy év „ki- térő” után ismét bajnok a Dunaferr SE előtt. Presztízsrangadóval zárult vasárnap a kézilabda NB I idei idénye: a bajnok Fotex KC Veszprém simán kikapott a bronzérmes Pick-Szeged ottho- nában. A szegedieknek szépség- tapasz volt ez a győzelem, mivel a találkozó előtt már minden el- dőlt, legalábbis ami a dobogós helyezéseket illeti. Pick-Sze- ged-Fotex KCV 34-21 (17-10). A másik találkozón két másod- perccel a lefújás előtt dobott góllal győzött 26-25 (9-13)-ra a Százhalombatta a Pestszent- lőrinc-LRI Malév-Elektromos otthonában. Az alapszakaszban szerzett előnyét kihasználva a Fotex újra bajnok lett. A bajnokság végeredménye: 1. Fotex KC Veszprém 23 pont (7), 2. Dunaferr SE 21 (5), 3. Pick-Szeged 20 (4), 4. Pest- szentlőrinc-LRI Malév-Elekt- romos 9 (3), 5. Százhalombatta 7 (2), 6 . Győri ETO 2(1). (Záró- jelben az alapszakaszból hozott bónuszpontok.) Az országos döntő a cél Székesfehérvár (hl)-ASós - tói stadionban csatáztak a me- gyei diákatléták, hogy eldönt- sék, kik vehetnek részt Debre- cenben, június elején az orszá- gos döntőn. A viadal egészére - néhány kivételtől eltekintve - az alacsony indulói létszám volt jellemző. A két korosztályban rendezett, a lányoknál 200 mé- teren Varga Eszter 27,1 másod- perces ideje, valamint 800 méte- ren Lakatos Anita (2:23,7), to- vábbá Békefi Melinda és Varró Katalin gyaloglásban elért ered- ménye érdemel említést. A fiúk- nál a futók közül Bokody Ba- lázs, Borsányi Zoltán és Kovács Roland emelkedett ki. A fehér- vári Hunyadi DSE edzője, Őze Tibor szerint az országos döntőn a gyengébb nem képviselői nem számítanak esélyesnek, ám a fiúk közül többen reményked- hetnek előkelő helyezésben. Horváth Viktor ismét a legjobb Székesfehérvár (sis) - Bu- dapesten rendezték a férfi öttusa Vk fordulóját, ami válogatóver- seny is volt. Az idén a legjobb teljesítményt nyújtó magyar, a fehérvári Horváth Viktor 184 kört lőtt, 888 pontot vívott, 1328 pontot úszott, így három szám után a negyedik helyen állt. A lovaglás után (1070) pedig do- bogós helyen várhatta a futást, s végül a harmadik helyen végzett a vb-szintű mezőnyben. Nyert a litván Zadnieprovskis (5612 pont), a román Papuc (5575), és Horváth (5531) előtt. látott már íTmanagert m esszirő l? Tfe comHost IF Megoldás születik ß 1

NB III Duna-csoport

Ú j a b b b o d a j k i s i k e rBodajk SE-Törekvés-KISE 7-1 (2-0)

Bodajk, 300 néző, vezette: SolymosiBodajk: Furulyás - Gálos, Dlczkó, Salacz J., Béres - Tereánszky-Tóth, Dómján (Kovács Z.), Pálfl, Cs. Nagy (Topos) - Varga, Gál P. Edző: Hartyáni Gábor Törekvés: Csaba - Sőmen (Csánó), Nemes Á., Szőcs, Tóth L. - Balatoni, Benedek, Tóth Z., Oláh T. - Oláh Gy. (Osztermann), Nemes N. (Kollár). Edző: Wendl László

3. perc: Varga lapos, jobb oldali beadását Gál P. óriási helyzetben 5-6 méterről a kapu fölé lőtte.

18. perc: Tereánszky-Tóth az alapvonal mellől belőtte a labdát, amire Gál P. érkezett, de közelről a kapu mellé fejelt.

27. perc: Varga bepasszolt lab­dáját a hosszú saroknál Gál P. két méterről lőtte a hálóba, 1-0.

37. perc: Pálfi a kapu jobb olda­lába tartó szabadrúgását védte bravúrosan a Törekvés kapusa.

45. perc: Cs. Nagy bal oldali be­ívelt labdáját Tereánszky-Tóth kö­zépről fejelte a vendégek kapujá­nak a bal oldalába, 2-0.

55. perc: Sőmen rossz bedobá­sa után Varga szerzett labdát a Tö­rekvés térfelén, majd 30 méterről a kint álló Csaba kapus mellett a há­lóba gurított, 3-0.

58. perc: Béres a tizenhatos bal sarka mellől elvégzett szabadrú­gása egy mezőnyjátékoson meg­

pattanva Gál P. elé került, aki kö­zelről a kapu jobb oldalába lőtt, 4-0.

61. perc: Topos átadása után Pálfi került gólhelyzetbe, de 12 mé^ térről a kimozduló C saba kapusba lőtte a labdát.

80. perc: Topos remek beadá­sát Varga középről, 8 méterről a kapu bal oldalába lőtte, 5-0.

83. perc: Kovács Z. bal oldali beadását a hosszú saroknál érke­ző Gál P. egy méterről továbbította a hálóba, 6-0.

85. perc: Pálfi remek labdájával Tereánszky-Tóth lépett ki a lesha­táron, majd jobb oldali beadását az érkező Varga két-három méterről helyezte a kapu közepébe, 7-0.

87. perc: Szépítettek a vendé­gek, Tóth jobb oldali szabadrúgás­ból, 20 méterről a sorfal mellett a kapu bal alsó sarkába lőtt, 7-1.

Jók: Tereánszky-Tóth, Salacz, Varga, Gál P., illetve Tóth Z., Ső­men. Nemes Elvira

M e g é rd e m e lt g y ő z e le mVác-Ercsi Kinizsi 0-1 (0-0)

Vác, 400 néző, vezette: JoóVác: Oláh - Koszora, Ráki, Nagy, Blaskó, Ruker, Hírt, Méhész (Rapi), László (Hajdú), Rusvai, Gulyás. Edző: Sisa Tibor Ercsi: Szimandl - Hodula, Borsi, Bárdos, Németh, Antal, Jene), Ódor (Sárdi), Pálosi (Titz), Fischer, Szabó. Edző: Hegedűs György

7. perc: Rusvai jól helyezett szabadrúgását Szimandl vetődve hárította.

41. perc: Ódor lövését biztosan védte Oláh.

43. perc: Németh hibája után Rusvai nagy helyzetben a kivetődő Szimandl kapust találta telibe a labdával.

45. perc: Pálosi hatalmas lövé­sét bravúrral tornázta szögletre Oláh kapus.

51. perc: Hirt lőtt 30 méterről centiméterekkel a kapu mellé.

66. perc: Jenei S. végzett el szabadrúgást a tizenegyes ponttal egy m agasságban, remekül elta­lált lövése védhetetlenül vágódott Oláh kapujába, 0-1.

68. perc: Fischer remek csellel csapta be védőit a bal oldalon, majd hajszálpontosan adott kö­zépre, ám az érkező Szabó nem találta el a labdát, így odalett a le­hetőség.

69. perc: Ódor két csel után lö­vésre szánta el magát, labdáját Oláh bravúrral védte.

84. perc: Jenei Sándor a tizen­hatoson belül szerelte a lendület­ből érkező Gulyást, a játékvezető nagy meglepetésre a büntetőpont­ra mutatott. Az ítéletet a sértett haj­totta végre, de erős lövése kipat­tant a jobb oldali kapufáról.

A hátralévő perceket a vára­kozásnak megfelelően hazai pró­bálkozások jellemezték, ám ezek nem vezettek eredményre, ugyan­is az ercsi védelem hősiesen áll­ta a rohamokat. A látottak alapján kijelenthető, hogy a vendég csapat megérdemelten szerezte meg az igen értékes három pontot, ezen felül biztató a jövőre nézve a csapat hozzáállása, és elszánt­sága.

Jók: Oláh, Koszora, Rusvai, il­letve Szabó, Fischer, Jenei, Bár­dos, Hodula. Jenei László

NB Hl Dráva-csoport

M e g l e p e t é s n é l k ü lSzentlőrinc-Baracs 4-0 (2-0)

Szentlőrinc, 300 néző, vezette: dr. BorbélySzentlőrinc: Antal - Zámbó, Relth, Csépán, Ambruszt, Monzai, Micek (Elmá- jer), Csizmadia, Lakatos, Ángyán (Szabó), Pincehelyi. Edző: Mészáros Fe­rencBaracs: Vaszócsik - Tőkési (Szepesi), Vida, Miklós, Halász, Pulai, Král (Tóth I.), Molnár, Csanaki, Horváth, Meggyes (Vanya). Edző: Horváth Csaba

12. perc: Kapu előtti kavarodás után a védőkről levágódó labdát Ángyán vágta a hálóba, 1-0.

16. perc: Horváth beadását Král nagy helyzetben mellé fejelte.

18. perc: Szabadrúgás után La­katos lőtt közelről a hálóba, 2-0.

26. perc: Lakatos lépett ki az el­mélázó védők között, ám ordító helyzetben a kapu fölé bombázott.

40. perc: A vendégvédelem hi­báját kihasználva a lőrinci akció után Tőkési a gólvonalról vágta ki a a labdát.

42. perc: Král már csak a ka­pussal állt szemben, de a lövése fölé szállt.

52. perc: Horváth 22 méterről lőtt szabadrúgását védte Antal.

60. perc: Hazai szögletet köve­tően Reith fejelhetett volna, de Va­szócsik magabiztosan védett.

65. perc: Ismét a Szentlőrinc végzett el szögletet, ismét Lakatos volt eredményes, 3-0.

68. perc: A kitámadó vendég­csapat elvesztette a labdát, a hazai kontratámadást követően pedig Pincehelyi szerezte meg a ne­gyedik gólt, 4-0.

74. perc: Pulai mentett nagy helyzetben.

80. perc: Formás baracsi tám a­dás végén Csanaki beadását Mol­nár fejelte a kapusba.

85. perc: Csanaki szögletét An­tal bravúrral hárította.

A papírforma érvényesült a ta ­lálkozón, a nagyobb tudással és nagyobb lelkesedéssel játszó ha­zai csapat megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, bár ekkora gól- különbség túrzott, a helyzeteit sor­ra elpuskázó vendégcsapat ellen. A tartalékosán felálló baracsiak akár meglepetést is okozhattak volna.

Jók: Ángyán, Lakatos, Amb­ruszt, illetve Molnár, Miklós, Vida.

Brantner Antal

Ú j v á r o s i s i k e r a b a j n o k i r a n g a d ó nA labdarúgó NB l-ben: Kispest-Honvéd-Dunaferr 3-4 (2-2)

Bozsik-stadion, 2000 néző, V: ÁbrahámKispest: Nóta - Szekeres, Lőrinc, Téger, Müller - Piroska, Pintér (Lipták, 34.), Kovács B. (Faragó, 63.), Németh (Torghelle, a szünetben) - Szabó T., SasuDunaferr: Rabóczki - Molnár (Nikolov, 47.), Pomper, Bagoly, Kiss Gy. - Za- vadszky, Lengyel, Jákl, Penksa (Kóczián, 65.) - Nicsenko (Rósa, 59.), Tököli

FMH-információ - A Duna­ferr SE labdarúgócsapata a baj­noki cím egyik esélyesévé előre lépett Kispest-Honvéd otthoná­ba látogatott.

10. perc: Kiss Gy. futott el a bal oldalon, beadását Tököli 10 m-ről vágta a léc alá, 0 -1 .

18. perc: Piroska adott a 16- oson belül, csaknem az alapvo­nalról középre, Sasu két lépésről az üres kapuba lőtt, 1-1 .

28. perc: Molnár beadása után Tököli fejese a bal kapufá­ról pattant a hálóba, 1-2 .

40. perc: Piroska cselezge­tett, majd 17 m-ről kapura lőtt, a labda egy védőt érintve vágó­dott a felső sarokba, 2 -2 .

49. perc: Gyors jobb oldali akció után Szabó T. került hely­zetbe, 14 m-es lövése egy du­naújvárosi hátvédről pattant az elmozduló Rabóczki mellett a hálóba, 3-2.

60. perc: Lengyel csúsztatott Tökölihez, aki estében középre adott, Penksa 14 m-ről, laposan a kapu közepébe lőtt, 3-3.

61. perc: Egy kapu előtti ka­varodás után a hazai védők soro­zatos hibáit kihasználva Penksa gyötörte a labdát a jobb kapufá­nál a gólvonalon túlra, 3-4.

Küzdelmes, fordulatos mér­kőzésen a szervezettebben ját­szó Dunaferr SE a jobb helyzet- kihasználásának köszönheti a Tököli Attila két gólja sokat jelentett

győzelmet. A rang­adó megnyerésével a dunaferresek na­gyot léptek előre, si­kerükkel megerősí­tették a helyüket az élbolyban, illetve tovább éltethetik annak esélyét, hogy a hátralévő fordu­lókban kiharcolják a lehetőségét, hogy megvédjék bajnoki címüket.

Szurgent Lajos: Jó mérkőzést ját­szottunk, kár, hogy nem tudtunk pontot szerezni.

Egervári Sán­dor: Mindenki elé­gedett lehet a látot­takkal, három fontos pontot szereztünk.

A 1 6 . f o r d u l ó b a n t ö r t é n t K i k a p o t t , d e b a j n o k a F o t e xFMH-információ - A labda­rúgó NB 116 fordulójában nem született vendégsiker, bár pontot két együttes is szerzett.

Debreceni VSC-Lombard FC Tatabánya 2-1 (1-0), Deb­recen, 3000 néző, vezette: Bu- kovics, gólszerzők: Radojicic (44., 64.), illetve Pekovic (70.).

Ferencvárosi TC-Újpest FC 2-2 (1-1), Üllői út, 14 000 néző, vezette: Szabó Zs., gól­szerzők: Vén (25.), Pinte (65.), illetve Urbán (27.), Kunzo (6 6 .).

Matáv Sopron-Zalahús-

ZTE 0-0, Sopron, 3000 néző, vezette: Megyebíró.

Vasas DH-MTK 2-2 (2-1),Fáy utca, 6000 néző, vezette: Hanyecz, gólszerzők: Pető,Tóth A., ill. Bükszegi, Juhász.

A bajnokság állása:1. Ferencváros 16 8 6 2 28-12 342. Dunaferr 16 9 1 6 25-27 333. MTK Hungária 16 7 5 4 23-13 324. Kispest-Honvéd 16 9 3 4 29-21 315. Vasas DH 16 7 5 4 29-23 306. Újpest 16 7 3 6 26-26 297. Győri ETO 16 6 5 5 19-20 258. Videoton FCF 16 6 2 8 23-22 229. Zalahús-ZTE 16 5 6 5 20-20 22

10. Matáv Sopron 16 4 6 6 17-19 2111. Debrecen 16 4 210 23-35 1712. Lombard FC 16 1 213 11-35 11

FMH-információ - Véget ért a férfi kézilabda NB I. A Fotex Veszprém egy év „ki­térő” után ismét bajnok a Dunaferr SE előtt.

Presztízsrangadóval zárult vasárnap a kézilabda NB I idei idénye: a bajnok Fotex KC Veszprém simán kikapott a bronzérmes Pick-Szeged ottho­nában. A szegedieknek szépség­tapasz volt ez a győzelem, mivel a találkozó előtt már minden el­dőlt, legalábbis ami a dobogós helyezéseket illeti. Pick-Sze- ged-Fotex KCV 34-21 (17-10).

A másik találkozón két másod­perccel a lefújás előtt dobott góllal győzött 26-25 (9-13)-ra a Százhalombatta a Pestszent- lőrinc-LRI Malév-Elektromos otthonában. Az alapszakaszban szerzett előnyét kihasználva a Fotex újra bajnok lett.

A bajnokság végeredménye: 1. Fotex KC Veszprém 23 pont (7), 2. Dunaferr SE 21 (5), 3. Pick-Szeged 20 (4), 4. Pest- szentlőrinc-LRI Malév-Elekt­romos 9 (3), 5. Százhalombatta 7 (2), 6 . Győri ETO 2(1). (Záró­jelben az alapszakaszból hozott bónuszpontok.)

Az országos döntő a célSzékesfehérvár (h l)-A S ós­tói stadionban csatáztak a me­gyei diákatléták, hogy eldönt­sék, kik vehetnek részt Debre­cenben, június elején az orszá­gos döntőn. A viadal egészére - néhány kivételtől eltekintve - az alacsony indulói létszám volt jellemző. A két korosztályban rendezett, a lányoknál 20 0 mé­teren Varga Eszter 27,1 másod­perces ideje, valamint 800 méte­ren Lakatos Anita (2:23,7), to­vábbá Békefi Melinda és Varró Katalin gyaloglásban elért ered­ménye érdemel említést. A fiúk­nál a futók közül Bokody Ba­lázs, Borsányi Zoltán és Kovács Roland emelkedett ki. A fehér­vári Hunyadi DSE edzője, Őze Tibor szerint az országos döntőn a gyengébb nem képviselői nem számítanak esélyesnek, ám a fiúk közül többen reményked­hetnek előkelő helyezésben.

Horváth Viktor ismét a legjobbSzékesfehérvár (sis) - Bu­dapesten rendezték a férfi öttusa Vk fordulóját, ami válogatóver­seny is volt. Az idén a legjobb teljesítményt nyújtó magyar, a fehérvári Horváth Viktor 184 kört lőtt, 888 pontot vívott, 1328 pontot úszott, így három szám után a negyedik helyen állt. A lovaglás után (1070) pedig do­bogós helyen várhatta a futást, s végül a harmadik helyen végzett a vb-szintű mezőnyben. Nyert a litván Zadnieprovskis (5612 pont), a román Papuc (5575), és Horváth (5531) előtt.