4
Астана қаласы № 53 мектеп – лицей математика пәні мұғалімі: Бақытхан Үмітжан сыныбы:5 «Б» Сабақтың тақырыбы: «Ондық бөлшектерді қосу және азайтуға есептер шығару» Сабақтың мақсаты: Білімділік: оқушылардың ондық бөлшектерді қосу, азайту тақырыптары бойынша есептер шығару арқылы білімдерін пысықтап, тиянақтау. Дамытушылық: оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру, ондық бөлшектерді қосу, азайту амалдары бойынша біліктіліктерін дамыту. Тәрбиелік: оқушыларды жауапкершілік, еңбекқорлық, белсенділік, ізденімпаздыққа тәрбиелеу, табиғатты қорғауға, аялай білуге баулу. Сабақтың типі: қайталау, пысықтау сабағы. Сабақтың түрі: ойын-сабақ Сабақтың әдісі: ойын технологиясы, ақпараттық технология, сұрақ - жауап Сабақтың көрнекілігі: есептер жазылған плакат, өзіндік жұмыс есептері жазылған карточкалар, плакат Сабақтыңжоспары: 1. Ұйымдастыру. (топқа бөлу) 2.Үйжұмысынтексеру 3. Қайталау сұрақтары 4. Тез есептейік 5. Үлгерімітөменоқушымен, дарындыоқушыларменжұмыс 6.Кімқырағы? 7. Топпен жұмыс. 8. Қорытындыбөлім: тақырыпбойыншабілімінтексеру. 9.Сергітусәті

45minutkz.files.wordpress.com · Web viewАстана қаласы № 53 мектеп – лицей. м. атематика пәні мұғалімі: Бақытхан Үмітжан

  • Upload
    others

  • View
    19

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: 45minutkz.files.wordpress.com · Web viewАстана қаласы № 53 мектеп – лицей. м. атематика пәні мұғалімі: Бақытхан Үмітжан

Астана қаласы № 53 мектеп – лицейматематика пәні мұғалімі: Бақытхан Үмітжансыныбы:5 «Б»

Сабақтың тақырыбы: «Ондық бөлшектерді қосу және азайтуға есептер шығару»Сабақтың мақсаты:

Білімділік: оқушылардың ондық бөлшектерді қосу, азайту тақырыптары бойынша есептер шығару арқылы білімдерін пысықтап, тиянақтау.

Дамытушылық: оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру, ондық бөлшектерді қосу, азайту амалдары бойынша біліктіліктерін дамыту.

Тәрбиелік: оқушыларды жауапкершілік, еңбекқорлық, белсенділік, ізденімпаздыққа тәрбиелеу, табиғатты қорғауға, аялай білуге баулу.

Сабақтың типі: қайталау, пысықтау сабағы.

Сабақтың түрі: ойын-сабақ

Сабақтың әдісі: ойын технологиясы, ақпараттық технология, сұрақ - жауап

Сабақтың көрнекілігі:  есептер жазылған плакат, өзіндік жұмыс есептері жазылған карточкалар, плакат

Сабақтыңжоспары:

1. Ұйымдастыру. (топқа бөлу)2. Үйжұмысынтексеру3. Қайталау сұрақтары4. Тез есептейік5. Үлгерімітөменоқушымен, дарындыоқушыларменжұмыс6. Кімқырағы?7. Топпен жұмыс.8. Қорытындыбөлім: тақырыпбойыншабілімінтексеру. 9. Сергітусәті10.Сабақты қорытындылау 11.Үйгетапсырма12.Бағалау

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру бөлімі.Оқушыларды түгелдеу. Оқушыларды 3 топқа бөліп, оның топ жетекшілері сайланады. Сабақтың мақсатымен таныстырылады.

Page 2: 45minutkz.files.wordpress.com · Web viewАстана қаласы № 53 мектеп – лицей. м. атематика пәні мұғалімі: Бақытхан Үмітжан

0,5 1,41,0152,008

1 1

432

432

21

521

20031

12512

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру

ІІІ. Қайталау сұрақтары ( 3 балл)1. Ондық бөлшектер қалай қосылады? Мысал келтір2. Ондық бөлшектер қалай азайтылады? Мысал келтір3. Натурал саннан ондық бөлшекті қалай қосады (азайтады)? Мысал келтірІV.Тез есептейік! ( 2 балл)

V. Үлгерімі төмен оқушымен, дарынды оқушымен жұмыс (карточка беру)

VI. Кім қырағы? (үтірлерді қойып шығу,Өз үйіңді адаспай тап )

VII. Топпен жұмыс.

1) 17,28+х=10,25                  1)у+4,28=9,16                     1) х+11,62=22,56

2) (86,9-65,3)+х=10,25         2)у-(25,3+8,06)=2,03           2)х -(3,5+4,08)=5,32

3)  ( 8+4,5)-х=5               3)у +(12-8,72)=5               3)х+(7,5+1)=10.

Page 3: 45minutkz.files.wordpress.com · Web viewАстана қаласы № 53 мектеп – лицей. м. атематика пәні мұғалімі: Бақытхан Үмітжан

VIII. Қорытындыбөлім: тақырыпбойыншабілімінтексеру. 

1. Ондықбөлшектүріндежаз 9:1000

а)0,9                    ә) 0,009            б)0,0099

2.Ондық бөлшектүріндежаз, 6кг центнерменөрнекте

а)0,6                   ә)0,06                б)0,006

3.Есепте 5,26+а ,егер а=108,074

а)1133,34          ә)113,334          б)113,1

4.Теңдеуді шеш  12-х=3,07

а) 15,07              ә)15,74               б)8,93

5. х-тіңорнынаондықбөлшектіжаз  46,695< х < 46,72.

а)45,7                 ә)46,7               б)46,92

ІХ. Сергітусәті

Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма: № 1300,1301 Рефлексия.   Бағалау.