4
1 Урок № 1 Клас – 1-Б Тема: Ознаки і властивості предметів. Поняття "усі", "кожний", "крім", "один з". Порівняння кількості предметів способом складання пар. Мета: Познайомити учнів зі змістом, метою та завданнями уроків математики, змістом підручника та призначенн ям навчального обладнання. Дати уявлення про предмет і фігуру. На основі розгляду малюнків і предметів розкрити поняття "усі", "кожний", "крім", "один з" . Розвивати уміння зосереджуватись на предметі вивчення, використовувати набутий досвід у навчальній діяльності. Сприяти вихованню згуртованості, почуття колективізму, відповідальності за результати діяльності. Обладнання: іграшки, шкільні предмети (ручка, пенал, книжка), набір геометричних фігур. Посібники і матеріали: Підручник М. В. Богдановича, Г. П. Лишенка. Тип уроку. Урок – ознайомлення з новим матеріалом. Хід уроку: І. Організаційний момент. 1.Привітання.

Урок математики

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Урок математики

1

Урок № 1

Клас – 1-Б

Тема: Ознаки і властивості предметів. Поняття "усі", "кожний", "крім", "один з". Порівняння кількості предметів способом складання пар.

Мета: Познайомити учнів зі змістом, метою та завданнями уроків математики, змістом підручника та призначенням навчального обладнання. Дати уявлення про предмет і фігуру. На основі розгляду малюнків і предметів розкрити поняття "усі", "кожний", "крім", "один з". Розвивати уміння зосереджуватись на предметі вивчення, використовувати набутий досвід у навчальній діяльності. Сприяти вихованню згуртованості, почуття колективізму, відповідальності за результати діяльності.

Обладнання: іграшки, шкільні предмети (ручка, пенал, книжка), набір геометричних фігур.

Посібники і матеріали: Підручник М. В. Богдановича, Г. П. Лишенка.

Тип уроку. Урок – ознайомлення з новим матеріалом.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.1. Привітання. (Слово вчителя)

Як багато тут нас, друзі,У цьому веселім крузі,Карооких і чорнявих,Синьооких і білявих,І високих, і низеньких,І пухкеньких, і худеньких.Всіх ми раді привітатиІ найкращого бажати!Доброго ранку любі учні!(Відповідь)

Page 2: Урок математики

2

Сідайте будь-ласка.

Сьогодні наш з вами перший урок, урок, який навчатиме Вас додавати і віднімати, розв’язувати приклади і задачі, розпізнавати геометричні фігури, орієнтуватись у просторі і часі.

- Можливо, хто скаже мені, як називається наш перший урок?(Відповідь учнів - математика)

- Так, Математика – королева усіх наук!ІІ. Ознайомлення з підручником «Математика» та бесіда про мету уроку.

1. Розгляд підручника.- Сьогодні у нас перший урок математики. На уроках математики ми

вчитимемося рахувати, розв’язувати задачі і приклади. Розгляньте обкладинку підручника. Що зображено на ній? Хто може прочитати, як називається підручник, який ви розглядаєте?

2. Слухання вірша. Бесіда про математику.- Щоб водити кораблі,

У космос літати – Треба добре у школіМатематику вивчати.

- Для чого потрібно вивчати математику? (Відповіді учнів)- Математика – дуже важлива, цікава і потрібна всім наука.На сьогоднішньому уроці ми дізнаємося про різні предмети та фігури, полічимо їх. - А хто знає назву чисел, за допомогою яких ми будемо лічити предмети

або фігури? (декілька учнів називають числа від 1 до 10)ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Ознайомлення з поняттям предмет, фігура, їх властивості.- За допомогою чисел можна лічити предмети або фігури. А чи знаєте ви,

що належить до предметів? А що до фігур? (учитель виставляє на стіл іграшки та деякі шкільні предмети).

- Назвіть те, що я поклала на стіл? Як можна назвати все це одним словом? (Предмети).

- Назвіть предмети, які, є у нашому класі, у ваших портфелях.На дошці вивішую геометр. фігури: квадрат, трикутник, круг.- Назвіть, що я вивісила вам на дошці. (учні називають кожну фігуру). - Як назвати це одним словом? (фігури)2. Робота з підручником (Лічба предметів).

Page 3: Урок математики

3

- Давайте з вами відкриємо підручник на ст. 3 і поглянемо на впр. № 1.- Подивіться на малюнки, давайте назвемо, що там зображено.- Давайте полічимо ці предмети? Скільки всього предметів? А ск. машин?

(літаків і т. д.) - А чого більше, машин чи літальних апаратів?- Подивіться на малюнки впр. № 2. - Що там зображено? - З чого скл. Рій, отара, а з чого букет? (відповіді)- Кожна бджілка (квітка, вівця) однакова? Чому?

ІV. Фізкультхвилинка.

Виростем великі, яблук нарвемо. У плетені кошики ми їх складемо. V.Робота в зошиті. Ознайомлення з зошитом.Учитель ознайомлює учнів із зошитом №1, пояснює як з ним працювати.1. Назвіть зображені фігури. Як можна назвати першу групу предметів

одним словом? Другу групу?2. Подивимося на впр. № 2. Потрібно утворити пари, зєднати чашечки з

блюдцями і дізнатися, чого більше.VІ. Вправа з логічним навантаженням.

До класу зайшли Марина, за нею Ярина, потім Гнат. Скільки всіх хлопят?

VІІ. Підсумок уроку.

- Отже сьогодні на уроці ми дізналися…