8
Управління освіти і науки Сумської міської ради Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 8 «Космічний» ПІДСУМКОВЕ ІНТЕГРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ З ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ (розвиток мовлення, художня література, зображувальна діяльність) Вихователь: Коваль Т. М. Суми 2015 ВІНОЧОК ДЛЯ УКРАЇНИ

Ч D Я J : 2 G B · Що ви знаєте про цей чудовий кущ? (відповіді дітей, домашнє завдання) - Кущ калини полюбляє

  • Upload
    others

  • View
    14

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Ч D Я J : 2 G B · Що ви знаєте про цей чудовий кущ? (відповіді дітей, домашнє завдання) - Кущ калини полюбляє

Управління освіти і науки Сумської міської ради

Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 8 «Космічний»

ПІДСУМКОВЕ ІНТЕГРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ

З ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ

(розвиток мовлення, художня література,

зображувальна діяльність)

Вихователь: Коваль Т. М.

Суми

2015

ВІНОЧОК

ДЛЯ УКРАЇНИ

Page 2: Ч D Я J : 2 G B · Що ви знаєте про цей чудовий кущ? (відповіді дітей, домашнє завдання) - Кущ калини полюбляє

МЕТА: узагальнити та систематизувати знання дітей про рідний край,

Україну, державні та народні символи, Конституцію. Сприяти розвиткові

творчих здібностей при малюванні мапи України долоньками, бажання

примножувати традиції, берегти свою національну культуру. Продукувати

пізнавальні інтереси, сприяти розвиткові кругозору дітей. Виховувати глибокі

почуття любові до рідної мови, до Вітчизни, почуття патріотизму, бажання

жити в мирі та злагоді.

СЛОВНИК: вінок, прапор, герб, гімн, Конституція, кетяги калини, хрещатий

барвінок.

ОБЛАДНАННЯ: плакати із зображенням герба та прапора України, запис

гімну «Ще не вмерла Україна» муз. М. Вербицького, штучні квіти для віночка

(волошка, ромашка, барвінок, мальва, мак, півонія, соняшник, троянда), кошик,

паперові зображення голубів, українські костюми, книга «Конституція

України», голуба та жовна фарби, ватман, серветки.

ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА: розучування віршів про прапор, гімн, герб, калину,

Конституцію, про мову; домашнє завдання: відомості про кущ калини.

Page 3: Ч D Я J : 2 G B · Що ви знаєте про цей чудовий кущ? (відповіді дітей, домашнє завдання) - Кущ калини полюбляє

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Діти в українських костюмах зустрічають вихователя групи, яка теж в

українському вбранні, на голові стрічка, а в руках кошик з квітами.

Вихователь:

Це я, Україна, зібрала діток.

На нашім занятті сплетем ми вінок.

Стрічок я наткала і квіти зрощу,

Як плести віночок то вас я навчу.

І квітку до квітки і стрічку до стрічки –

Віночок сплетем ми усі невеличкий.

Тепер починайте усі працювати:

Вінок і мені Україні сплітати.

Квітки наче луки, стрічки наче ріки –

Вінок Україні потрібен великий.

(О. Гаразд)

Вихователь: - Сьогодні, маляти, ми разом сплетемо чудовий вінок для

України. Вінок з чарівних квітів – знань про вашу Батьківщину, її символи, її

мову, її закони та звичаї. (Вихователь дістає

з кошика перші квіти - волошку та

соняшник.)

Вихователь: - Як називаються ці квіти?

Якого вони кольору? (жовтого та

блакитного). Що нагадують вам ці кольори?

(кольори прапора України). Що вони

символізують? (Синь українського неба і

золото неозорих пшеничних ланів переніс

наш народ на свій прапор.)

Вихователь: - Кольори ці мають ще і інше

значення – «мир» та «багатство», бо народ

наш є мирним і трудолюбивим. А коли злі

Page 4: Ч D Я J : 2 G B · Що ви знаєте про цей чудовий кущ? (відповіді дітей, домашнє завдання) - Кущ калини полюбляє

вороги порушують спокій народу – трударя, він стає воїном, а синьо – жовтий

прапор кличе до бою, до перемоги. (дитина читає вірш)

Прапор – це державний символ,

Він є в кожної держави,

Це для всіх – ознака сили,

Це для всіх ознака – слави.

Синьо – жовтий прапор маєм,

Синє – небо, жовте – жито,

Прапор свій оберігаєм,

Він – святиня, знають діти.

(Н. Поклад)

Вихователь: - А які державні символи ви ще знаєте? (герб та гімн). Що

зображає герб? (це тризуб, що зображає старовинну зброю. Нею наші прадіди

мужньо билися з численними ворогами, виборювали волю для свого

народу),(дитина читає вірш).

Наш герб - тризуб, це воля, сила.

Наш герб – тризуб! Недоля нас косила,

Та ми зросли, ми є, ми завжди будем,

Добро і пісню несемо ми людям.

(Н. Поклад)

Вихователь: - Що таке гімн? ( гімн – найголовніша пісня країни). Діти

слухають гімн України стоячи, поклавши руку до серця.

Вихователь: - Ось і з’явилися перші квіти на моєму віночку (діти

прикріпляють квіти на стрічку вихователя). Вихователь дістає з кошика квітку

троянди. - Малята, більшість із вас полюбляє

червоний колір - символ життя та урочистості. А які

ягоди, що ростуть на Україні червоного кольору?

(ягоди калини). Калина це народний символ України,

символ кохання, краси і щастя. «Без верби і калини –

нема України» - каже образне народне слово.

Page 5: Ч D Я J : 2 G B · Що ви знаєте про цей чудовий кущ? (відповіді дітей, домашнє завдання) - Кущ калини полюбляє

Що ви знаєте про цей чудовий кущ? (відповіді

дітей, домашнє завдання)

- Кущ калини полюбляє рости біля верби.

- Весною калина розцвітає і стає гарною, як

дівчина в білому вбранні.

- Ягоди калини люблять і люди і птахи.

- На смак вони кислі і гіркуваті, але дуже корисні:

лікують і надають бадьорості.

- Колись давно, коли мати проводжала сина в далеку дорогу, напувала його

калиновим чаєм.

- Коли в домі свято, на стіл, поряд з сином клали кетяги калини (дитина читає

вірш)

Червоні кетяги калини

Горять вогнями усіма.

Без калини нема України,

Без народу Вкраїни нема.

Вихователь: - Пограємо в гру «Закінчи речення»:

Пишна та красива, як…

Убралася в біле плаття, як…

Щоки червоні, як…

Молода дівчина така, як…

Вихователь: - Ось іще одна квітка з’явилася

на моєму вінку. Виймаю з кошика наступну

квітку. Як вона називається? (ромашка).

- Якого кольору ця квітка? Білий колір – це

символ світлого, ясного, чистого. А такою є

наша українська мова, мова наших дідів та

батьків. « Рідна мова дорога людині, мов саме

життя» – говорить народна мудрість. Із сивої

давнини віків бере початок наша мова. Пройшла вона тернистий важкий шлях.

Але які б не були страшні сторінки нашої історії, вона вижила і сьогодні

Page 6: Ч D Я J : 2 G B · Що ви знаєте про цей чудовий кущ? (відповіді дітей, домашнє завдання) - Кущ калини полюбляє

розвивається. Назвіть приказки та прислів’я про мову та слово. (відповіді дітей,

домашнє завдання)

Слово до слова, зложиться мова.

Птицю пізнають по пір’ю, а людину по мові.

Більше діла, менше слів.

Лагідні слова роблять приятелів, а гострі – ворогів.

Не кидай слів на вітер (дитина читає вірш)

Не принижу інших мов основу,

Та кохаю українську мову.

Інші мови вчитиму я гідно,

Та найкраще – вивчу мову рідну.

Діти прикріпляють квітку ромашки на стрічку вихователя. Вихователь дістає з

кошика квітку мальви.

- Це квітка нашої землі. Ці квіти квітнуть в

українських садках, вони і білі, і рожеві, і бузкові.

Ця квітка допоможе поговорити нам про основний

закон України. Як він називається? (Конституція).

– Ми всі дорослі і малі – громадяни України. А всі

громадяни мають рівні права і обов’язки.

– Які права мають громадяни України?

(Право на працю, на безкоштовне навчання,

право на відпочинок, на свободу слова,

недоторканність, право на житло.)

А які обов’язки мають громадяни нашої

країни? (Люди повинні

трудитися, захищати свою

Вітчизну. Діти повинні старанно вчитися, любити свою

Батьківщину, бути її патріотами.)

Вихователь показує дітям книгу «Конституція

України». – Багато людей працювали над створенням

нової Конституції і всі вони думали про дітей, бо діти –

Page 7: Ч D Я J : 2 G B · Що ви знаєте про цей чудовий кущ? (відповіді дітей, домашнє завдання) - Кущ калини полюбляє

майбутнє держави.

Наступна квітка з’являється на

вінку вихователя.

Вихователь: - А ось погляньте,

ще гарні квіти. Як вони звуться?

Вірно, це барвінок. Він є

символом вічності. У цій скромній

рослині прихована могутня

цілюща сила перемагати тяжкі

недуги.

Зелене листя, зелений килим,

Зима сховала під снігом білим.

А весна з любов’ю його прослала,

Барвінком білим позаквітчала.

А зараз ми відпочинемо та пограємо в українську народну гру «Барвінок»

Ой, нумо, нумо,

В плетеного шума.

Як мати буде розплітати!

Розплетися, шуме, розплетися,

Хрещатий барвінку, розплетися!

Наступна квітка з’являється на вінку вихователя.

Вихователь: - Ось я дістаю із кошика останню квітку для нашого

віночка. Так, це мак. Сьогодні ця квітка символ миру і перемоги. Ні одна країна

світу не може існувати без мирного неба (дитина читає вірш)

Мир – це найкрасивіше слово на світі,

Мир – коли сонечко світить,

Мир – так потрібен дорослим і дітям,

Мир – так потрібен усім.

Вихователь: - Пограємо в гру «Склади

речення зі слів». Діти складають речення

«Хай буде мир на Україні». Вихователь

Page 8: Ч D Я J : 2 G B · Що ви знаєте про цей чудовий кущ? (відповіді дітей, домашнє завдання) - Кущ калини полюбляє

роздає дітям по білому паперовому голубочку і вони дують на нього,

відправляючи в політ.

Сяйте усмішки, сонцем зігріті!

Миру і щастя всім дітям на світі.

Діти вплітають у вінок квітку маку.

Вихователь: – Погляньте на мене! Який чудовий вінок ми з вами сплели для

України (дитина читає вірш).

Ми українці - велика родина,

Мова і пісня у нас солов’їна,

Квіти в садочках, червона калина.

Рідна земля у нас всіх – Україна.

Вихователь: - Пропоную вам виконати практичну роботу: розфарбувати мапу

України в синьо-жовті кольори за допомогою долоньок. (Практична робота

дітей.)

Вихователь: - Україна – це наша Батьківщина і обов’язок кожного з нас

піклуватися про неї, захищати, берегти. І куди б нас не закинула доля, де б ми

не були, завжди будемо пам’ятати, що рідна українська земля, як мати, завжди

кликатиме нас додому.

Любіть прекрасну Україну,

Шануйте мову солов’їну,

Шануйте маму завжди і тата,

Працюйте, щоб жилось багато,

Ще посадіть вербу й калину,

Оберігайте Україну!