25
نام درس:کروب شناسی می2 تعداد واحد: 3 تعداد دانشجو :22 رشته: بهداشت مقطع: کارشناسی نیمسال: اول19 - 12 مدرس: زارع دکتر پیش نیاز: کروب شناسی می9 وان درس: عن مقدمهرگانیسم بر میکروا ای ها تدریس: مدت09 یقه دق هدف کلی:یت میکاع و اهم انوی با آشنایرگانیسم روا ها رفتارهای ورودی:ستیر بای فراگیعات پایه در مورد اطول سلتیک و یوکاریو هایشته باشدوتیک داوکاری پر. : )، شرط و ضابطهدارای عمل، محتوا( اهداف جزئی- رگانیسموت میکروا تفا کند بیانات زنده را دیگر موجود ها و- بردع کار انواورگانیسم میکر های را در ز هابرد. ندگی نام بلی: تکمیتهای و فعالیصی تشخیابی ارزشیعوواتان اطرد میووا و در مو ووووهی دانو آگوواورد در مووول سوول هووایوتیکوکاریتیک و پر یوکاریوت بوهخ نسوبز طریق پرسش و پاس ا آگواهیانو اطمین دانو حاصل می گردد. روش ارائه درس:رانی، سخن پرسش و پاسخ یا جبرمی آموزش ترمی انی:صوه ه شورع،رت عودم اطو در صواوت ای از تفولوا هوای سو هوایک داده میوتی یوکاریتیک وکاریو پرو شود. مک آموزشی: وسایل کخته سفیدتر و ت کامپیوحظات: ملیف دانشجو: تکاس حضور به موقع در ک- کت فعال در بحث شرابی: نحوه ارزشی پاسوخش و بحوث، پرسوکت فعال در شرال پرسویدهوعوا سوه سوموم( میموع در محان پایان ترمد و در امت شو09 محاسبه می% ) شود منابع:،)روکتا، بواوجو( سی پاشوکی میکروب شنامی ورجموه دکتور غوی توه رفیع،، نور اندیران همکا0909 تاریخ تدوین: 9 / 6 / 19 عرصه آموزش:س ک921 یه و تنظیم: تهید زار دکتر مدکی ع بیح درس طرسه اول جل

لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

  • Upload
    others

  • View
    5

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 :تعداد واحد 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی :پیش نیاز دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی :مقطع

ها ای بر میکروارگانیسم مقدمه عنوان درس: دقیقه 09 مدت تدریس:

هدف کلی:

ها روارگانیسمآشنایی با انواع و اهمیت میک

رفتارهای ورودی:

های یوکاریوتیک و سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی .پروکاریوتیک داشته باشد

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

ها و دیگر موجودات زنده را بیان کند تفاوت میکروارگانیسم - ندگی نام ببرد.ها را در ز های میکرورگانیسم انواع کاربرد -

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:هووای سوولولدر مووورد آگوواهی دانووو و و در مووورد میوواان اطالعووات آگواهی از طریق پرسش و پاسخ نسوبت بوه یوکاریوتیک و پروکاریوتیک

حاصل می گردد. دانو و اطمینان

روش ارائه درس:

پرسش و پاسخ، سخنرانی

انی:آموزش ترمیمی یا جبر

هوای هوای سولوا ای از تفواوت در صورت عودم اطوالع، شورال هالصوه .شود پروکاریوتیک و یوکاریوتیک داده می

وسایل کمک آموزشی:

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

شرکت فعال در بحث -حضور به موقع در کالس نحوه ارزشیابی:

)م موعوا سوه سووال پرسویده شرکت فعال در بحوث، پرسوش و پاسوخ شود( % محاسبه می09شود و در امتحان پایان ترم در م موع می

منابع:

ترجموه دکتور غوی می و میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 :تدوین تاریخ

921کالس عرصه آموزش:

ع بیدکیدکتر م ید زار تهیه و تنظیم:

جلسه اول طرح درس

Page 2: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

تاریخچه میکروب شناسی عنوان درس:

دقیقه 19 مدت تدریس:

هدف کلی:

کوفیات در علم میکروب شناسی آشنایی با سیر پیورفت و

رفتارهای ورودی:

ها را بداند. تعریف میکروارگانیسمفراگیر بایستی

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

نام سه تا از مهمترین دانومندان و پایه گذاران میکروب - .شناسی را ا بیان کند

دگی نام ببرد.ها را در زن های میکرورگانیسم انواع کاربرد -

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:از طریق ها از تعریف میکروارگانیسم در مورد میاان آگاهی دانو و

حاصل می گردد. آن اطمینانپرسش و پاسخ نسبت به

روش ارائه درس:

پرسش و پاسخ، سخنرانی

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

.شود ها یادآوری می یک تعریف ساده از میکروارگانیسم

وسایل کمک آموزشی:

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

شرکت فعال در بحث -حضور به موقع در کالس نحوه ارزشیابی:

شرکت فعال در بحث، پرسش و پاسخ

منابع:

میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و 0909ر اندیوه رفیع، همکاران، نو

9/6/19 تاریخ:

921کالس عرصه آموزش:

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه دوم طرح درس

Page 3: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9 میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

های سلول دار و فاقد سلول میکروارگانیسم عنوان درس:

دقیقه 09 مدت تدریس: هدف کلی:

های به انواع سلول دار و فاقد سلول طبقه بندی میکروارگانیسمآشنایی با

رفتارهای ورودی:

های یوکاریوتیک و سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی .پروکاریوتیک داشته باشد

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

شورال ی سلول دار و بدون سولول را ها تفاوت میکروارگانیسم - د.ده

بیوان را ی دارای سلولها میکروارگانیسم های سلسلهنواع نام ا - .کند

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:سخ نسوبت در مورد میاان اطالعات آگاهی دانو و از طریق پرسش و پا

.به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد

روش ارائه درس:

پرسش و پاسخ، سخنرانی

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گردد.

وسایل کمک آموزشی:

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

شرکت فعال در بحث -کالس حضور به موقع در نحوه ارزشیابی:

شرکت فعال در بحث ، پرسش و پاسخ

منابع:

میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

921کالس عرصه آموزش:

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه سوم طرح درس

Page 4: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

ساختمان سلول باکتری عنوان درس:

دقیقه 19 مدت تدریس:

هدف کلی:

لول باکتریس درون سیتوپالسمی یک ساختمانآشنایی با

رفتارهای ورودی:

های یوکاریوتیک و سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی .پروکاریوتیک داشته باشد

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

یک سلول باکتری را نام درون سیتوپالسمی اجاای ساهتمانی - .ببرد

ا را شرال دهد.ه کار هر یک از اجاای ساهتمانی باکتری -

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:در مورد میاان اطالعات آگاهی دانو و از طریق پرسش و پاسخ نسوبت

.به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد

روش ارائه درس:

پرسش و پاسخ، سخنرانی

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

مرور اقدام می گردد. نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به

وسایل کمک آموزشی:

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

شرکت فعال در بحث -حضور به موقع در کالس نحوه ارزشیابی:

شرکت فعال در بحث، پرسش و پاسخ

منابع:

میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و 0909ور اندیوه رفیع، همکاران، ن

9/6/19 تاریخ:

921کالس عرصه آموزش:

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه چهارم طرح درس

Page 5: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9ی میکروب شناس پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

جدار سلول باکتری عنوان درس:

دقیقه 09 مدت تدریس: هدف کلی:

های مختلف جدار یک سلول باکتری بخشآشنایی با

رفتارهای ورودی:

های یوکاریوتیک و سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی .پروکاریوتیک داشته باشد

:اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه(

.بیان کند نام و ترکیب اجاای جدار یک سلول باکتری را - کار هر بخش از جدار یک سلول باکتری را شرال دهد. -

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:در مورد میاان اطالعات آگاهی دانو و از طریق پرسش و پاسخ نسوبت

به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد.

روش ارائه درس:

ش و پاسخ، سخنرانی پرس

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گردد.

وسایل کمک آموزشی:

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

شرکت فعال در بحث -حضور به موقع در کالس نحوه ارزشیابی:

ش و پاسخ شرکت فعال در بحث ، پرس

منابع:

میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

921کالس عرصه آموزش:

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه پنجم طرح درس

Page 6: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت ته:رش 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

ها متابولیسم باکتری عنوان درس:

دقیقه 19 مدت تدریس:

هدف کلی:

ها های متابولیسمی در باکتری انواع مدلآشنایی با

رفتارهای ورودی:

های یوکاریوتیک و لسلواطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی .پروکاریوتیک داشته باشد

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

.ها را نام ببرد انواع تنف در باکتری - .ها را با مثال شرال دهد هر یک از انواع تنف در باکتری -

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:از طریق پرسش و پاسخ نسبت در مورد میاان اطالعات آگاهی دانو و

به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد.

روش ارائه درس:

پرسش و پاسخ، سخنرانی

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گردد.

وسایل کمک آموزشی:

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

و:تکالیف دانشج

شرکت فعال در بحث -حضور به موقع در کالس نحوه ارزشیابی:

شرکت فعال در بحث، پرسش و پاسخ

منابع:

میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

921کالس عرصه آموزش:

ید زارع بیدکیدکتر م تهیه و تنظیم:

ششمجلسه طرح درس

Page 7: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

ها رشد و نمو باکتری عنوان درس: دقیقه 09 مدت تدریس:

هدف کلی:

ها و تکثیر باکتری مراحل رشدآشنایی با

رفتارهای ورودی:

های یوکاریوتیک و سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی .پروکاریوتیک داشته باشد

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

شرال دهد. ها را در محیط کوت بسته مراحل رشد باکتری - .ردها را نام بب های تکثیر در باکتری انواع روش -

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:در مورد میاان اطالعات آگاهی دانو و از طریق پرسش و پاسخ نسبت

به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد.

روش ارائه درس:

پرسش و پاسخ، سخنرانی

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

گردد. نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می

وسایل کمک آموزشی:

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

شرکت فعال در بحث -حضور به موقع در کالس نحوه ارزشیابی:

شرکت فعال در بحث ، پرسش و پاسخ

منابع:

میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و 0909ع، همکاران، نور اندیوه رفی

9/6/19 تاریخ:

921کالس عرصه آموزش:

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه هفتم طرح درس

Page 8: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

ها اکولوژی باکتری :عنوان درس

دقیقه 19 مدت تدریس:

هدف کلی:

ها با دیگر موجودات زنده محیط زیست و روابط باکتریآشنایی با

رفتارهای ورودی:

های یوکاریوتیک و سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی .پروکاریوتیک داشته باشد

ه( :اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابط

تعریف کند.باکتری را کولوژیا -

.ها را با انسان با ذکر مثال توصیف کند انواع همایستی باکتری -

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:در مورد میاان اطالعات آگاهی دانو و از طریق پرسش و پاسخ نسوبت

.به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد

روش ارائه درس:

اسخ، سخنرانی پرسش و پ

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گردد.

وسایل کمک آموزشی:

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

شرکت فعال در بحث -حضور به موقع در کالس نحوه ارزشیابی:

سخ شرکت فعال در بحث، پرسش و پا

منابع:

میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

921کالس عرصه آموزش:

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه هشتم طرح درس

Page 9: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

ها زایی باکتری بیماری عنوان درس: دقیقه 09 مدت تدریس:

هدف کلی:

ها زایی باکتری های بیماری روشآشنایی با

رفتارهای ورودی:

اریوتیک و های یوک سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی .پروکاریوتیک داشته باشد

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

ویروالن و بیماریاایی را تعریف کند. - نام ببرد. ها را های بیماری زایی در باکتری شاهصانواع -

ها را شرال دهد. ها و اندوتوکسین های اگاوتوکسین تفاوت -

لی:ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیدر مورد میاان اطالعات آگاهی دانو و از طریق پرسش و پاسخ نسوبت

به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد.

روش ارائه درس:

پرسش و پاسخ، سخنرانی

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گردد.

وسایل کمک آموزشی:

و تخته سفید کامپیوتر

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

شرکت فعال در بحث -حضور به موقع در کالس نحوه ارزشیابی:

شرکت فعال در بحث ، پرسش و پاسخ

منابع:

میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

921کالس زش:عرصه آمو

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه نهم طرح درس

Page 10: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

های بیماری زا طبقه بندی باکتری عنوان درس:

دقیقه 19 ت تدریس:مد

هدف کلی:

زا های بیماری طبقه بندی باکتریآشنایی با

رفتارهای ورودی:

های یوکاریوتیک و سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی .پروکاریوتیک داشته باشد

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

زا را بیماریهای های مهم در طبقه بندی باکتری شاهص - .بیان کند

نام ببرد. های بیماری زا را های اصلی باکتری گروه -

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:در مورد میاان اطالعات آگاهی دانو و از طریق پرسش و پاسخ نسبت

به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد.

روش ارائه درس:

پرسش و پاسخ، سخنرانی

ترمیمی یا جبرانی:آموزش

نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گردد.

وسایل کمک آموزشی:

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

شرکت فعال در بحث -حضور به موقع در کالس نحوه ارزشیابی:

شرکت فعال در بحث، پرسش و پاسخ

منابع:

شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و میکروب 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

921کالس عرصه آموزش:

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه دهم طرح درس

Page 11: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: سیکارشنا مقطع:

زا بیماری های گرم مثبت باسیل عنوان درس: دقیقه 09 مدت تدریس:

هدف کلی:

زا های گرم مثبت بیماری انواع باسیلآشنایی با

رفتارهای ورودی:

های یوکاریوتیک و سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی .پروکاریوتیک داشته باشد

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

بیماریاای مهم های گرم مثبت باسیلهای ها و گونه نام جن - .و بیماری هر یک را بیان کند

های پیوگیری زایی، اپیدمیولوژی و روش ای از بیماری هالصه - گرم مثبت مهم را شرال دهد. های باسیل یک از از هر

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:در مورد میاان اطالعات آگاهی دانو و از طریق پرسش و پاسخ نسوبت

.به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد

روش ارائه درس:

پرسش و پاسخ، سخنرانی

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

دد.نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گر

وسایل کمک آموزشی:

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

شرکت فعال در بحث -حضور به موقع در کالس نحوه ارزشیابی:

شرکت فعال در بحث ، پرسش و پاسخ

منابع:

میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

921کالس عرصه آموزش:

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه طرح درس

یازدهم

Page 12: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

زا های گرم منفی بیماری اسیلب عنوان درس: دقیقه 19 مدت تدریس:

هدف کلی:

زا های گرم منفی بیماری انواع باسیلآشنایی با

رفتارهای ورودی:

های یوکاریوتیک و سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی .پروکاریوتیک داشته باشد

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

های گرم منفی بیماریاای مهم های باسیل ها و گونه م جن نا - .و بیماری هر یک را بیان کند

های پیوگیری زایی، اپیدمیولوژی و روش ای از بیماری هالصه - های گرم منفی مهم را شرال دهد. از هر یک از باسیل

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:و از طریق پرسش و پاسخ نسوبت در مورد میاان اطالعات آگاهی دانو

.به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد

روش ارائه درس:

پرسش و پاسخ، سخنرانی

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گردد.

وسایل کمک آموزشی:

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

شجو:تکالیف دان

شرکت فعال در بحث -حضور به موقع در کالس نحوه ارزشیابی:

شرکت فعال در بحث، پرسش و پاسخ

منابع:

میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

921کالس عرصه آموزش:

م ید زارع بیدکیدکتر تهیه و تنظیم:

جلسه طرح درس

دوازدهم

Page 13: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

زا های گرم مثبت بیماری کوکسی عنوان درس: دقیقه 09 مدت تدریس:

هدف کلی:

زا های گرم مثبت مهم بیماری انواع کوکسیبا آشنایی

رفتارهای ورودی:

های یوکاریوتیک و سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی .پروکاریوتیک داشته باشد

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

زا را نام ببرد. های گرم مثبت مهم بیماری انواع کوکسی -های پیوگیری از زایی، اپیدمیولوژی و روش اریای از بیم هالصه -

مهم را شرال دهد. مثبتگرم های کوکسیهر یک از

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:در مورد میاان اطالعات آگاهی دانو و از طریق پرسش و پاسخ نسوبت

به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد.

روش ارائه درس:

رانی پرسش و پاسخ، سخن

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گردد.

وسایل کمک آموزشی:

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

شرکت فعال در بحث -حضور به موقع در کالس نحوه ارزشیابی:

شرکت فعال در بحث ، پرسش و پاسخ

منابع:

میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

921کالس عرصه آموزش:

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه طرح درس

سیزدهم

Page 14: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

زا های گرم منفی بیماری کوکسی عنوان درس: دقیقه 19 مدت تدریس:

هدف کلی:

زا های بیماری کوکسیانواع آشنایی با

رفتارهای ورودی:

و های یوکاریوتیک سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی .پروکاریوتیک داشته باشد

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

.را نام ببرد زا های گرم منفی بیماری کوکسیانواع -های پیوگیری از زایی، اپیدمیولوژی و روش ای از بیماری هالصه -

زا را شرال دهد. های گرم منفی مهم بیماری هر یک از کوکسی

فعالیتهای تکمیلی:ارزشیابی تشخیصی و در مورد میاان اطالعات آگاهی دانو و از طریق پرسش و پاسخ نسبت

به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد.

روش ارائه درس:

پرسش و پاسخ، سخنرانی

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گردد.

وزشی:وسایل کمک آم

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

شرکت فعال در بحث -حضور به موقع در کالس نحوه ارزشیابی:

شرکت فعال در بحث، پرسش و پاسخ

منابع:

میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

921کالس عرصه آموزش:

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه طرح درس

چهاردهم

Page 15: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

زای مهم ی بیماریهای مارپیچ باکتری عنوان درس:

دقیقه 09 مدت تدریس: هدف کلی:

زای مهم های مارپیچی بیماری باکتریآشنایی با رفتارهای ورودی:

های یوکاریوتیک و سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی .پروکاریوتیک داشته باشد

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

.را نام ببرد زای مهم مارپیچی بیماریهای باکتریانواع -های پیوگیری از زایی، اپیدمیولوژی و روش ای از بیماری هالصه -

را شرال دهد. زای مهم های مارپیچی بیماری باکتریهر یک از

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:در مورد میاان اطالعات آگاهی دانو و از طریق پرسش و پاسخ نسبت

ورودی اطمینان حاصل می گردد.به رفتار

روش ارائه درس:

پرسش و پاسخ، سخنرانی

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گردد.

وسایل کمک آموزشی:

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

در بحث شرکت فعال -حضور به موقع در کالس نحوه ارزشیابی:

شرکت فعال در بحث ، پرسش و پاسخ

منابع:

میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

921کالس عرصه آموزش:

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه طرح درس

پانزدهم

Page 16: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2یکروب شناسی م نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

های درون سلولی اجباری باکتری عنوان درس:

دقیقه 19 مدت تدریس:

هدف کلی:

های درون سلولی اجباری باکتریآشنایی با

ی ورودی:رفتارها

های یوکاریوتیک و سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی .پروکاریوتیک داشته باشد

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

.را نام ببرد مهم های درون سلولی اجباری باکتریانواع -های پیوگیری از زایی، اپیدمیولوژی و روش ای از بیماری هالصه -

های درون سلولی اجباری مهم را شرال دهد. از باکتری هر یک

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:آگاهی دانو و از طریق پرسش و پاسخ نسبت و در مورد میاان اطالعات

.به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد

روش ارائه درس:

پرسش و پاسخ، سخنرانی

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گردد. نسبت

وسایل کمک آموزشی:

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

شرکت فعال در بحث -حضور به موقع در کالس نحوه ارزشیابی:

شرکت فعال در بحث، پرسش و پاسخ

منابع:

روک (، ترجموه دکتور غوی می و میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بو 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

921کالس عرصه آموزش:

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه طرح درس

شانزدهم

Page 17: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع درس:م 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

زا های مهم بیماری ویروسطبقه بندی عنوان درس: دقیقه 19 مدت تدریس:

هوای مهوم ویوروس نحووه طبوق بنودی و انوواع آشنایی بوا هدف کلی: زا بیماری

های سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی رفتارهای ورودی: .یک داشته باشدیوکاریوتیک و پروکاریوت

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

های بیماریاای مهم را بیان کند. مبنای طبقه بندی ویروس -

های مهم بیماریاا را نام ببرد. انواع ویروس -

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:

آگواهی دانوو و از طریوق پرسوش و پاسوخ و در مورد میاان اطالعات سبت به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد.ن

روش ارائه درس:

پرسش و پاسخ، سخنرانی

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گردد.

وسایل کمک آموزشی:

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

شرکت فعال در بحث -الس حضور به موقع در ک نحوه ارزشیابی:

شرکت فعال در بحث ، پرسش و پاسخ

منابع:

میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و 0909رفیع، اندیوههمکاران، نور

9/6/19 تاریخ:

001کالس عرصه آموزش:

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه طرح درس

هفدهم

Page 18: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

زا های بیماری ویروس DNA عنوان درس: دقیقه 19 مدت تدریس:

های سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی فتارهای ورودی:ر زا های بیماری ویروس DNAآشنایی با هدف کلی: .یوکاریوتیک و پروکاریوتیک داشته باشد

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

های پیوگیری از زایی، اپیدمیولوژی و روش ای از بیماری هالصه - زای مهم را شرال دهد. های بیماری ویروس DNAهر یک از

در مورد میزان اطالعات آگاهی رزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلیی:ا

دانشجو از طریق پرسش و پاسخ نسبت به رفتار ورودی اطمیناان االا

می گردد.

روش ارائه درس:

پرسش و پاسخ، سخنرانی

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

د.نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گرد

وسایل کمک آموزشی:

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

شرکت فعال در بحث -حضور به موقع در کالس نحوه ارزشیابی:

شرکت فعال در بحث ، پرسش و پاسخ

منابع:

میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

921کالس عرصه آموزش:

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه طرح درس

هجدهم

Page 19: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

زا های بیماری ویروس RNA عنوان درس: دقیقه 19 مدت تدریس:

زا های بیماری ویروس RNAآشنایی با هدف کلی:

های سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی رفتارهای ورودی: .یوکاریوتیک و پروکاریوتیک داشته باشد

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

های پیوگیری از اپیدمیولوژی و روش زایی، ای از بیماری هالصه - زای مهم را شرال دهد. های بیماری ویروس RNAهر یک از

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:در مورد میاان اطالعات آگاهی دانو و از طریق پرسش و پاسخ -

نسبت به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد.

روش ارائه درس:

رانی پرسش و پاسخ، سخن

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گردد.

وسایل کمک آموزشی:

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

شرکت فعال در بحث -حضور به موقع در کالس نحوه ارزشیابی:

شرکت فعال در بحث ، پرسش و پاسخ

منابع:

میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

921کالس عرصه آموزش:

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه طرح درس

نوزدهم

Page 20: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی طع:مق

مقدمات آزمایشگاه میکروب شناسی عنوان درس:

دقیقه 19 مدت تدریس:

و مرااا تشاخی آزمایشاگاه میکاروب شناسای آشنایی با هدف کلی:

یک باکتری در نمونه

های سلولدر مورد اطالعات پایهفراگیر بایستی رفتارهای ورودی: .یوکاریوتیک و پروکاریوتیک داشته باشد

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

های میکروب شناسی و اهداف هر یک را بیان کند. انواع آزمایوگاه

مراحل کار در یک آزمایوگاه میکروب شناسی توخیص طبی را بیان کند.

اسی را نام ببرد.های یک آزمایوگاه میکروب شن بخش

مقررات اصلی را در داهل آزمایوگاه بیان کند.

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:در مورد میاان اطالعات آگاهی دانو و از طریق پرسش و پاسخ نسبت

به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد.

روش ارائه درس:

پرسش و پاسخ، سخنرانی

انی:آموزش ترمیمی یا جبر

نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گردد.

وسایل کمک آموزشی:

، محیط آزمایوگاهتخته سفید ، کامپیوتر

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

و کار عملی شرکت فعال در بحث - آزمایوگاهحضور به موقع در نحوه ارزشیابی:

، ان وام آزموایش توخی وی خ شرکت فعال در بحوث ، پرسوش و پاسو درهواست شده.

منابع:

میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

آزمایوگاه میکروب شناسی عرصه آموزش:

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه طرح درس

بیستم

Page 21: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2اسی میکروب شن نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

مشاهده الم مرطوب میکروسکوپی عنوان درس:

دقیقه 19 مدت تدریس:

مراحل تهیه و مواهده میکروسکوپی الم مرطوبآشنایی با هدف کلی:

و اجاای با میکروسکوب آشنایی اولیه فراگیر بایستی های ورودی:رفتار .را دارا باشدآن

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

توانایی تهیه الم مرطوب میکروسکوپی را داشته باشد. -

ها در زیر توانایی تنظیم میکروسکوپ و مواهده حرکت باکتری - میکروسکوپ را داشته باشد.

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:در مورد میاان اطالعات آگاهی دانو و از طریق پرسش و پاسخ نسبت

به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد.

روش ارائه درس:

، و نمایش عملیپرسش و پاسخ، سخنرانی

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

مرور اقدام می گردد.نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به

وسایل کمک آموزشی:

کامپیوتر و تخته سفید

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

و کار عملی شرکت فعال در بحث - آزمایوگاه حضور به موقع در نحوه ارزشیابی:

، تهیه الم میکروسکوپی مرطوب، شرکت فعال در بحث ، پرسش و پاسخ تنظیم میکروسکوپی

منابع:

روب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و میک 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

آزمایوگاه میکروب شناسی :عرصه آموزش

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه طرح درس

بیست و یکم

Page 22: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

رنگ آمیزی ساده عنوان درس:

دقیقه 19 مدت تدریس:

روش رنگ آمیزی ساده و مشااهده میکروساکوپی آشنایی با هدف کلی:

ها پس از رنگ آمیزی ساده باکتری

های سلولپایه در مورد اطالعات فراگیر بایستی رفتارهای ورودی: .یوکاریوتیک و پروکاریوتیک داشته باشد

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

باشد.فادر به تهیه گسترش میکروسکوپی -

.باشدالم میکروسکوپی فادر به رنگ آمیای ساده )متیلن بلو( -

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:عات آگاهی دانو و از طریق پرسش و پاسخ نسوبت در مورد میاان اطال

.به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد

روش ارائه درس:

، نمایش عملیپرسش و پاسخ، سخنرانی

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گردد.

وسایل کمک آموزشی:

، امکانات آزمایوگاه میکروب شناسیفیدتخته س ، کامپیوتر

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

، تهیوه گسوترش شورکت فعوال در بحوث ،حضور بوه موقوع در کوالس میکروسکوپی و رنگ آمیای ساده

نحوه ارزشیابی:

، ان ام موفقیت آمیا رنگ آمیوای شرکت فعال در بحث ، پرسش و پاسخ ساده میکروسکوپی

منابع:

ب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و میکرو 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

آزمایوگاه میکروب شناسی :عرصه آموزش

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه طرح درس

بیست و دوم

Page 23: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

رنگ آمیزی مرکب )گرم( عنوان درس:

دقیقه 19 مدت تدریس:

رنگ آمیای مرکب )گرم(آشنایی با هدف کلی:

های سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی رفتارهای ورودی: .داشته باشد یوکاریوتیک و پروکاریوتیک

اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و ضابطه( :

مکانیسم عمل رنگ آمیای گرم را بیان کند. -

مراحل رنگ آمیای گرم را بر روی یک گسترش میکروبی ان ام - دهد.

کوپ سو های گرم مثبت را از گورم منفوی در زیور میکرو باکتری - افتراق دهد.

لی:ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمی

آگاهی دانو و از طریق پرسش و پاسخ و در مورد میاان اطالعات نسبت به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد.

روش ارائه درس:

، نمایش عملیپرسش و پاسخ، سخنرانی

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گردد.

وزشی:وسایل کمک آم

امکانات آزمایوگاه میکروب شناسی، تخته سفید ،کامپیوتر

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

و کار عملی شرکت فعال در بحث - آزمایوگاهحضور به موقع در نحوه ارزشیابی:

و ان ام کار عملیشرکت فعال در بحث ، پرسش و پاسخ

منابع:

ترجموه دکتور غوی می و میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

آزمایوگاه میکروب شناسی :عرصه آموزش

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه طرح درس

بیست و سوم

Page 24: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

ها کشت باکتری عنوان درس:

دقیقه 19 مدت تدریس:

ها شیوه کشت باکتریآشنایی با هدف کلی:

های سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی رفتارهای ورودی: .یوکاریوتیک و پروکاریوتیک داشته باشد

، محتوا، شرط و ضابطه( :اهداف جزئی )دارای عمل

ها را بیان کند. دالیل کوت کردن باکتری -

نحوه کوت ایاوله را نوان دهد. -

شرایط مورد نیاز برای یک کوت موفق را شرال دهد. -

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:در مورد میاان اطالعات آگاهی دانو و از طریق پرسش و پاسخ نسوبت

.ن حاصل می گرددبه رفتار ورودی اطمینا

روش ارائه درس:

، نمایش عملی پرسش و پاسخ، سخنرانی آموزش ترمیمی یا جبرانی:

نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گردد. وسایل کمک آموزشی:

، امکانات آزمایوگاه میکروب شناسیتخته سفید ،کامپیوتر

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

، شرکت در کار عملیشرکت فعال در بحث ،حضور به موقع در کالس نحوه ارزشیابی:

، ان ام کوت ایاولوه و جداسوازی شرکت فعال در بحث ، پرسش و پاسخ های تک کلونی منابع:

میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک (، ترجموه دکتور غوی می و 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

آزمایوگاه میکروب شناسی :عرصه آموزش

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه طرح درس

بیست و چهارم

Page 25: لا هسلج سرد حرطlms.bums.ac.ir/pluginfile.php/23826/mod_resource/content/1/طرح درس - میکروب...تشادهب :هتشر 22 : íجشناد دادعت 3 :دحا دادعت

بهداشت رشته: 22 تعداد دانشجو : 3 تعداد واحد: 2میکروب شناسی نام درس:

9میکروب شناسی پیش نیاز: دکتر زارع مدرس: 12-19اول نیمسال: کارشناسی مقطع:

های میکروسکوپی آماده الممواهده عنوان درس:

دقیقه 09مدت تدریس:

هدف کلی:

ها در زیر میکروسکوپ مورفولوژی و آرایش باکتریآشنایی با انواع

رفتارهای ورودی:

های یوکاریوتیک و سلولاطالعات پایه در مورد فراگیر بایستی .پروکاریوتیک داشته باشد

ضابطه( : اهداف جزئی )دارای عمل، محتوا، شرط و

ها را در زیر میکروسکوپ توخیص دهد. شکل باسیل -

ها را در زیر میکروسکوپ توخیص دهد. شکل کوکسی -

های مارپیچ را در زیر میکروسکوپ توخیص دهد. شکل باکتری -

.ها را برای هر الم میکروسکوپی توصیف کند آرایش باکتری -

ارزشیابی تشخیصی و فعالیتهای تکمیلی:اطالعات آگاهی دانو و از طریق پرسش و پاسخ نسوبت در مورد میاان

.به رفتار ورودی اطمینان حاصل می گردد

روش ارائه درس:

، نمایش عملیپرسش و پاسخ، سخنرانی

آموزش ترمیمی یا جبرانی:

نسبت به کم و کاستی های رفتارهای ورودی به مرور اقدام می گردد.

وسایل کمک آموزشی:

و امکانات آزمایوگاه میکروب شناسی سفیدتخته ،کامپیوتر

مالحظات:

تکالیف دانشجو:

، شورکت در کوار شورکت فعوال در بحوث آزمایوگاه،حضور به موقع در عملی

نحوه ارزشیابی:

هوای ، تووخیص افتراقوی الم شرکت فعال در بحوث ، پرسوش و پاسوخ میکروسکوپی

منابع:

(، ترجموه دکتور غوی می و میکروب شناسی پاشوکی )جواوتا، بوروک 0909همکاران، نور اندیوه رفیع،

9/6/19 تاریخ:

آزمایوگاه میکروب شناسی :عرصه آموزش

دکتر م ید زارع بیدکی تهیه و تنظیم:

جلسه طرح درس

بیست و پنجم