40
Нагорна Лілія Петрівна вчитель історії КЗШ № 15 Тема: “Україна та Євросоюз” Урок – проектне дослідження з використанням групової роботи з елементами тренінгу. Всесвітня історія 11 клас.

11 клас презент

Embed Size (px)

Citation preview

Нагорна Лілія Петрівнавчитель історії КЗШ № 15

Тема:

“Україна та Євросоюз”

Урок – проектне дослідження

з використанням групової роботи

з елементами тренінгу.

Всесвітня історія 11 клас.

Мета:• поглибити пізнавальну діяльність учнів;

• формувати їхню компетентність та креативне мислення в дусі

європейських цінностей;

• формувати в учнів навички у вирішенні життєвих ситуацій;

• сприяти становленню активної позиції учнів стосовно ідеалів і

цінностей розвитку демократичного суспільства в Європі та

Україні.

Тип уроку: урок застосування знань, навичок та умінь.

Вид уроку: урок – проектне дослідження з використанням групової

роботи та елементами тренінгу.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

План уроку

•Сценка.

•Історія створення ЄС – робота групи політичних оглядачів.

•Економічні аспекти діяльності ЄС – робота групи економістів.

•«За» і «проти» вступу України до Євросоюзу – робота груп євро

оптимістів та євро скептиків.

•Тренінг.(на дошці карта України, на ній написи «так», «ні», «не

визначився» - учні самі обравши позицію наклеюють стікер)

•Жива дискусія ( висказати свою думку про зайняте рішення )

•Домашнє завдання (розробленні тести по історії ЄС)

•Підсумок.

Сценка, в якій знайомі обговорюють “за” і “проти” вступу України вЄвросоюз.

Вступне слово вчителя, який знайомить присутніх з темою та метою уроку, а також учасниками.

Далі естафету переймають політичні оглядачі з характеристикою історії виникнення ЄС.

Договір встановлює:

• Спільний ринок і членство у зоні вільної тргівлі.

• Вільне пересування товарів, праці та капіталів.

• Ліквідація митних бар єрів.

• Взаємний захист інвестицій.

• Режим найбільшого сприяння у торгівлі.

• Безвізовий проїзд територією країн ЄС.

• Вільне працевлаштування, гарантії на гідну оплату праці.

• Участь в європейських виборах.

Історія створення ЄС

1951 ЄОВС

ФРН

Бельгія

Нідерланди Люксембург

Фанція

Італія

1957 Європейська Економічна Співдружність Європейська співдружність з атомної енергії.

1973 вступ Данії, Німеччини, Великобританії, Північної Ірландії.

1981 вступ Греції

1986 вступ Іспанії та Португалії

1993 Створення ЄС

1995 Вступ Австрії, Фінляндії, Швеції

1993рік. – прийняття Копенгагенських критеріїв вступу країн до ЄС

• Демократичні принципи.

• Свобода і пошана прав людини.

• Принципи правової держави.

• Конкурентноздатна ринкова економіка.

• Визнання правил і стандартів ЄС.

Структура

ЄС

Європейська рада

Рада Європейсько

го Союзу

Європейська комісія

Європейський парламент

Європейський суд

Стихійна дискусія між євро оптимістами та євро скептиками про

можливості вступу України до ЄС.

Слово беруть представники ЗМІ з зібраними даними, інтерв ю жителів Латвії та представника влади після вступу до ЄС.

Виступ групи економістів, які підводять підсумки основних аспектів

економічного розвитку передових країн світу та країн ЄС.

італія

німеччина

великобританія

франція

Дискусія євро оптимістів та євро скептиків про можливості Укрвїни в

Євросоюзі.

42 - Естонія

49 - Литва

53 - Латвія

56 - Білорусія

60 - Росія

80 - Україна

соціальні стандарти ЄС.

• Тривалість життя – до 85 років.

• Письменність населення – 100%.

• Середня кількість років навчання – 15 років.

• Реальний валовий продукт на душу 400-4000 доларів.

• Співвідношення 10% найбагатших до 10% найбідніших.

• Співвідношення мінімальної та середньої зарплати 1:3

• Мінімальний рівень почасової зарплати – 3 дол. На годину.

• Рівень безробіття 8 – 10%

• Кількість правопорушень на 100 тис. населення – 5 тис.

• На 1 дол. Продукції у країнах ЄС витрачається енергії у 5-6 разів менше, ніж в Україні.

Болонський процес

учитель Дякую, дякую учасникам засідання .

Я також хочу надати деякі факти по темі.

В грудні 2011 року було проведено загальнонаціональне опитування

населення України щодо можливого вступу до ЄС.

Треба сказати, що в українців сформувалась досить стабільна думка,

де переважає позитивне ставлення до вступу.

Пропонуємо вашій увазі опрацьовані статистичні дані. Як бачите,

в залежності від регіону – більш позитивно налаштовані громадяни

західних центральних і південно – східних регіонів, а скептично

південні та східні регіони разом з Кримом.

Якщо зайти з іншого боку і розглянути ставлення до ЄС різних

вікових груп українців то – 65% молоді висловлюється за вступ,

громадяни середнього віку вже більш скептично – тільки – 40%.

Старше ж покоління в більшості своїй проти.

З числа опитуваних тільки 61% знали, що Україна веде переговори

щодо асоціації з Євросоюзом, до них долучимось і ми, які в повному

обсязі тепер обізнані по цьому питанню.

Ставлення до членства України в ЄС у різних регіонах України

•Так

•Ні

•Важко сказати

Ставлення до членства України у ЄС у різних вікових групах

•Так

•Ні

•Важко сказати

В кінці уроку проводиться тренінг, де вчитель пропонує учням зайняти ту чи іншу позицію, приклеївши стікер на імпровізовану карту України з позиціями “так”, “ні”, “не визначився”.

По закінченні тренінгу учні отримують змогу, довільно, висказатись – чому саме таку позицію було обрано.

Підсумок уроку.Домашнє завдання.