9
Конспект заняття з родинного виховання з дітьми молодшої групи "Казкарик" Тема: «Ой роде наш красний» Підготувала:

boryspil-dnz-teremok.edukit.kiev.uaboryspil-dnz-teremok.edukit.kiev.ua/Files/downloads/Ой... · Web viewПід’їжджаючи до умовного місця, переходять

  • Upload
    others

  • View
    12

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: boryspil-dnz-teremok.edukit.kiev.uaboryspil-dnz-teremok.edukit.kiev.ua/Files/downloads/Ой... · Web viewПід’їжджаючи до умовного місця, переходять

Конспект заняття з родинного виховання

з дітьми молодшої групи "Казкарик"

Тема: «Ой роде наш красний»

Підготувала:

вихователь

Завальнюк Т.С.

Page 2: boryspil-dnz-teremok.edukit.kiev.uaboryspil-dnz-teremok.edukit.kiev.ua/Files/downloads/Ой... · Web viewПід’їжджаючи до умовного місця, переходять

Програмовий зміст: дати дітям знання про сім’ю, хто її складає; ознайомити

дітей з поняттям "роду", "родинного дерева"; закріпити знання про обов’язки

всіх членів родини; привчати турботливо ставитись рідних, допомагати їм;

виховувати любов і пошану до своєї сім’ї і свого роду; продовжувати вчити відповідати на запитання за змістом картинок та складати невеличкі розповіді; формувати зв’язне мовлення.

ХІД ЗАНЯТТЯ

В и х о в а т е л ь . Дітки, сьогодні наш казковий потяг повезе нас на чарівну

галявину, де росте незвичайне дерево.

(Діти уявляють, що сідають у потяг.)

Рухлива гра «Потяг»

Діти шикуються одне за одним у колону. За сигналом вихователя йдуть

уперед, поступово прискорюючи темп. Під’їжджаючи до умовного місця,

переходять на ходьбу. На слово приїхали зупиняються.

Ось ми і приїхали, а ось те дерево, про яке я вам говорила. Це родинне

дерево.

Снилось мені ясне сонце,

Що в хаті світило,

А то лиш моя мама

Дивилась так мило.

Приснився мені ясний вітрик,

Що пестив колосся,

А то мені моя мама

Гладила волосся.

Снилась мені ягідочка

Як мак, солоденька —

А то мене цілувала

Мама дорогенька.

Page 3: boryspil-dnz-teremok.edukit.kiev.uaboryspil-dnz-teremok.edukit.kiev.ua/Files/downloads/Ой... · Web viewПід’їжджаючи до умовного місця, переходять

— Діти, про кого я прочитала віршик? Так, про маму. Про найдорожчу

людину у світі. Про маму є багато пісень і віршиків. А знаєте чому? Тому що

вона завжди поруч із нами. Вона приголубить і їсти приготує, випере й

випрасує одяг, а дівчаткам кіски заплете.

А коли ви захворієте,— мама не спить — вас лікує. Давайте про маму

згадаємо віршик.

Хто вас, дітки, міцно любить,

Хто ніжненько так голубить

І клопочеться всякчас

Уночі і вдень про вас?

— Мама дорогенька. (Кажуть діти.)

Хто для вас пісні співає,

Хто в колисці забавляє,

Гарні вам дає ляльки

І розказує казки?

— Мама золотенька. (Кажуть діти.)

А тоді, мої кохані,

Коли ви і неслухняні,

Пустотливі і ледачі,

Хто над вами гірко плаче?

— Матінка рідненька. (Кажуть діти.)

— Ось ви й розказали про одного члена сім’ї. Про кого? Про вашу маму.

(Вихователь пропонує дітям знайти портрет мами на родинному дереві.)

— Дітки, а хто завжди поряд із мамою, хто лагодить світло, забиває

цвяхи? (Тато.)

— Так, це тато. Давайте розглянемо малюнки про роботу тата.

Дидактична гра «Що робить тато»

Page 4: boryspil-dnz-teremok.edukit.kiev.uaboryspil-dnz-teremok.edukit.kiev.ua/Files/downloads/Ой... · Web viewПід’їжджаючи до умовного місця, переходять

Діти беруть картинки і розповідають, яку роботу виконує тато.

— А хто знає віршик про татка?

А сьогодні тато вдома,

Він одяг костюм новий.

Чом він вдома? Річ — відома,—

Бо мій тато — вихідний!

Ми гуляли з ним в садочку,

Потім їздили на пляж.

Гарно як тут на пісочку:

— Хочеш — бігай, хочеш — ляж!

Давайте знайдемо тата на родинному дереві.

А ось послухайте, про кого я вам зараз розкажу.

Мій дідусь старенький,

Як голуб сивенький,

По садочку ходить

І мене, малого,

Онучка свого

За рученьку водить.

По садочку ходить,

Яблучка знаходить,

Ще й дає горіхи.

Мій дідусю милий,

Як голубчик сивий,

З ним багато втіхи.

Page 5: boryspil-dnz-teremok.edukit.kiev.uaboryspil-dnz-teremok.edukit.kiev.ua/Files/downloads/Ой... · Web viewПід’їжджаючи до умовного місця, переходять

Чи є у кого з вас дідусь? Хто хоче про нього розповісти? (Розповіді

дітей.) Дідусь — теж член родини, давайте знайдемо його портрет.

А про кого ж ми ще не згадали? (Про бабусю.) Що вона робить?

(В’яже шкарпетки, читає казочки, співає колискові.) Дуже добре, якщо

бабуся живе коло вас. Вона завжди напече пиріжків і пригостить любих

онучат.

Де її портрет? (Діти показують.)

А якщо бабуся живе далеко, то її потрібно провідувати, ось так:

Їде віз з гори в долину

До бабусі на гостину,

Їде батько і матуся

Їде тітка Люся,

Їде Юрчик, синочок,

Гостей повний візочок,

А бабуся старенька,

Любим гостям раденька,

Любих гостей вітає,

Хлібом, медом зустрічає.

Он яка велика дружна родина: і мама, і тато, і дідусь, і бабуся. А ще в

когось є і братик чи сестричка. І все це ми називаємо — Сім’я.

Підсумок

В и х о в а т е л ь . Кожна сім’я міцна, дружна, гарна, як наше дерево.

Звучить гудок потяга.

- Час вертатися назад. (Повторюється гра «Потяг».)

Page 6: boryspil-dnz-teremok.edukit.kiev.uaboryspil-dnz-teremok.edukit.kiev.ua/Files/downloads/Ой... · Web viewПід’їжджаючи до умовного місця, переходять
Page 7: boryspil-dnz-teremok.edukit.kiev.uaboryspil-dnz-teremok.edukit.kiev.ua/Files/downloads/Ой... · Web viewПід’їжджаючи до умовного місця, переходять
Page 8: boryspil-dnz-teremok.edukit.kiev.uaboryspil-dnz-teremok.edukit.kiev.ua/Files/downloads/Ой... · Web viewПід’їжджаючи до умовного місця, переходять