Upload
mihajlovic-svetislav
View
67
Download
1
Embed Size (px)
DESCRIPTION
neizvesno labavo i cvrsto naleganje
Citation preview
Određivanje preklopa
Φ90 H7 / r5
Φ90 H7
Ag = 35µm = 0.035 mm
Ad=0
Dg = D + Ag = 90 + 0.035 = 90.035 mm
Dd = D + Ad = 90 + 0 = 90 mm
Φ90 r5
ag = 66 µm = 0.066 mm
ad = 51 µm = 0.051 mm
dg = d + ag = 90 + 0.066 = 90.066 mm
dd = d + ad = 90 + 0.051 = 90.051 mm
Pg = dg - Dd = 90.066 - 90 = 0.066 mm = 66 µm
Pd = dd – Dg = 90.051 - 90.035 = 0.016 mm = 16 µm
Tn = Pg – Pd = 66 – 16 = 50 µm
Provera:
T = Ag – Ad = 35 – 0 = 35 µm
t = ag – ad = 66 – 51 = 15 µm
Tn = T + t = 35 + 15 = 50 µm
Određivanje zazora
Φ90 G7/h8
Φ90 G7
Ag = 47 µm = 0.047 mm
Ad = 12 µm = 0.012 mm
Dg = D + Ag = 90 + 0.047 = 90.047 mm
Dd = D + Ad = 90 + 0.012 = 90.012 mm
Φ90 h8
ag = 0
ad = - 54 µm = - 0.054 mm
dg = d + ag = 90 + 0 = 90 mm
dd = d + ad = 90 + (-0.054) = 89.946 mm
Zg = Dg – dd = 90.047 – 89.946 = 0.101 mm = 101 µm
Zd = Dd – dg = 90.012 – 90 = 0.012 mm = 12 µm
Tn = Zg – Zd = 101 – 12 = 89 µm
Provera:
T = Ag – Ad = 47 – 12 = 35 µm
t = ag – ad = 0 – (-54) = 54 µm
Tn = T + t = 35 + 54 = 89 µm
Određivanje neizvesnog naleganja
Φ90 H7/j6
Φ90 H7
Ag = 35 µm = 0.035 mm
Ad = 0
Dg = D + Ag = 90 + 0.035 = 90.035 mm
Dd = D + Ad = 90 + 0 = 90 mm
Φ90 j6
ag = 13 µm = 0.013 mm
ad = -9 µm = - 0.009 mm
dg = d + ag = 90 + 0.013 = 90.013 mm
dd = d + ad = 90 + (-0.009) = 89.991 mm
Zg = Dg – dd = 90.035 – 89.991 = 0.044 mm = 44 µm
Pg = Dd – dg = 90 – 90.013 = - 0.013 mm = - 13 µm
Tn = Zg – Pg = 44 – (-13) = 57 µm
Provera:
T = Ag – Ad = 35 – 0 = 35 µm
t = ag – ad = 13 – (-9) = 22 µm
Tn = T + t = 35 + 22 = 57 µm