4
Rancangan Pengajaran Harian MINGGU : 13 Matapelajaran : Matematik Tarikh : 8.4.2015 Masa : 11.30-12.30 Kelas : 5 JT Bidang : Nombor dan Operasi Tajuk : 9.0 Peratus Standard Kandungan : Murid dibimbing untuk : 9.1 Nilai Peratus Objektif Pengajaran : Pada akhir pengajaran, murid dapat : i. Menukar peratus kepada pecahan dan sebaliknya. Kriteria Kejayaan : Murid akan berjaya sekiranya dapat : 1. Menukar peratus kepada pecahan. 2. Menukar pecahan kepada peratus. 3. Menjawab 3 daripada 4 soalan dengan betul. Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran : 1. Guru menunjukkan perkaitan antara peratus dengan pecahan. 2. Tunjukkan asas pertukaran peratus kepada pecahan. 3. Panggil beberapa orang murid untuk jawab soalan di hadapan. 4. Bimbing murid jika ada kesalahan. 5. Bahagikan murid kepada beberapa kumpulan. 6. Aktiviti kumpulan perlu menghantar seorang wakil untuk membentangkan jawapan. 7. Latihan individu. 8. Semak jawapan bersama-sama. 9. Refleksi. BBM : Kad perpuluhan, kad peratus, kotak misteri, lembaran kerja. KREATIVITI : Mengaplikasikan ilmu matematik untuk mencari penyelesaian masalah yang rutin. Penilaian melalui pemerhatian semasa P&P dan perbincangan. NILAI : Keusahawanan (inovatif, mengaplikasikan pengetahuan dan kemahiran pengurusan perniagaan) FOKUS : asas pertukaran kepada peratus,asas pertukaran kepada pecahan

Rabu

Embed Size (px)

DESCRIPTION

rabu

Citation preview

Rancangan Pengajaran Harian

Rancangan Pengajaran Harian

MINGGU : 13

Matapelajaran : MatematikTarikh : 8.4.2015Masa :11.30-12.30 Kelas :5 JT

Bidang : Nombor dan OperasiTajuk : 9.0 Peratus Standard Kandungan : Murid dibimbing untuk :9.1 Nilai Peratus

Objektif Pengajaran : Pada akhir pengajaran, murid dapat :i. Menukar peratus kepada pecahan dan sebaliknya.

Kriteria Kejayaan :Murid akan berjaya sekiranya dapat :1. Menukar peratus kepada pecahan.2. Menukar pecahan kepada peratus.3. Menjawab 3 daripada 4 soalan dengan betul.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran : 1. Guru menunjukkan perkaitan antara peratus dengan pecahan.1. Tunjukkan asas pertukaran peratus kepada pecahan.1. Panggil beberapa orang murid untuk jawab soalan di hadapan.1. Bimbing murid jika ada kesalahan.1. Bahagikan murid kepada beberapa kumpulan.1. Aktiviti kumpulan perlu menghantar seorang wakil untuk membentangkan jawapan.1. Latihan individu.1. Semak jawapan bersama-sama.1. Refleksi. BBM : Kad perpuluhan, kad peratus, kotak misteri, lembaran kerja.KREATIVITI :Mengaplikasikan ilmu matematik untuk mencari penyelesaian masalah yang rutin.

Penilaian melalui pemerhatian semasa P&P dan perbincangan.NILAI : Keusahawanan(inovatif, mengaplikasikan pengetahuan dan kemahiran pengurusan perniagaan)

FOKUS : asas pertukaran kepada peratus,asas pertukaran kepada pecahan

IMPAK :

Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Kreativiti (membina kumpulan objek, menggabungkan beberapa kumpulan objek).

Catatan : _____ daripada ____ orang murid mencapai objektif pembelajaran. Murid yang belum menguasai dibimbing melalui aktiviti pengukuhan.

MINGGU 13KELAS : TAHUN 5WAKTU: 9.30 Pagi 10.00 PagiHARI: RABUTARIKH : 7 April 2015ASPEK : PENGALAMAN MUZIKALTAJUK: SAAT AKU MULA MENCINTAIHASIL PEMBELAJARAN :1.1 Aras 1 (a) Melodi1.1.1 Detik-detik BerkalaOBJEKTIF : Di akhir pengajaran ini, murid dapat : Menyanyikan lagu ombak rindu mengikut tempo dan detik yang betul

AKTIVITI :

Membaca lirik Mendengar lagu nyanyian guru Menyanyi mengikut rangkap Menyanyi secara kumpulan Nyanyian lagu penuh

IMPAK : ___/___ murid dapat menyanyi dengan pic dan melodi yang betul ___/___ membuat latihan secara kumpulan.

MINGGU 13KELAS : TAHUN 4WAKTU: 12.30 Pagi 1.00 PetangHARI: RABUTARIKH : 7 April 2015MODUL : MODUL 2 PENGHASILAN MUZIKSTANDARD KANDUNGAN : 2.1 Menghasilkan idea muzik kreatifSTANDARD PEMBELAJARAN :2.1.1 Menghasilkan kesan bunyi menggunakan perkusiOBJEKTIF : Di akhir pengajaran ini, murid dapat : Menghasilkan kesan bunyi dengan menggunakan perkusi secara muzikal kreatif.AKTIVITI : Memberi satu penceritaan kepada murid (Si Dagang) Tunjuk cara. Murid melakukan latihan dalam kumpulan untuk menghasilkan kesan bunyi. Setiap kumpulan persembahkan hasil.

IMPAK : ___/___ murid dapat menghasilkan kesan bunyi menggunakan perkusi secara muzikal kreatif. ___/___ membuat latihan secara kumpulan.