6
Тернівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 Конспект уроку з математики «Порівняння виразів. Знаходження значень виразів. Задачі на дві дії різного ступеня» 2 клас

Конспект уроку з математики. Корчагіна Ю.О

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Конспект уроку з математики. Корчагіна Ю.О

Тернівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5

Конспект уроку з математики

«Порівняння виразів. Знаходження значень виразів.

Задачі на дві дії різного ступеня»

2 клас

Учитель початкових класів

Корчагіна Ю.О.

2015 – 2016 н. р.

Page 2: Конспект уроку з математики. Корчагіна Ю.О

Тема. Порівняння виразів, що містять табличні випадки множення числа 2. Знаходження значень виразів на дії різного ступеня. Розв’язування задач.

Мета:

Формувати уміння порівнювати вирази, знаходити значення виразів, розв’язувати задачі на дві дії різного ступеня;

розвивати логічне мислення; виховувати любов до математики, бажання здобувати нові

знання.

Хід уроку

І. Організація класу. Привітання гостям

Діти! Давайте разом щиро та сердечно привітаємо один одного.

Учитель. Я всміхаюсь сонечку.

Учні. Здрастуй, золоте!

Учитель. Я всміхаюсь квіточці.

Учні. Хай вона росте.

Учитель. Я всміхаюсь дощику.

Учні. Лийся, мов з відра.

Учитель. Друзям усміхаюся!

Учні. Зичу їм добра.

Тепер поверніться й подаруйте усмішку своєму товаришеві, нашим гостям. Молодці, сідайте.

II. Мотивація учбової діяльності.

До вас завітав ще один гість – симпатичний Зайчик. Він просить нашої допомоги. Зараз наступила зима і Зайчик повинен змінити свою шубку з сірої на білу. Але Зима подарує йому цю шубку тільки тоді, коли він виконає всі її завдання. А вони пов’язані з таблицею на множення 2. Зайчик, ще не вчив її у лісовій школі. Він засмучений. Діти, а ми сьогодні, як раз закріплюємо цю таблицю і можливо зможемо допомогти Сіренькому. Спробуємо? Але спочатку перевіримо домашнє завдання.

III. Контроль, корекція і закріплення знань.

Page 3: Конспект уроку з математики. Корчагіна Ю.О

1. Перевірка домашнього завдання.- Завдання Зими написані на чарівних сніжинках.

2. 1 сніжинка. – Отже, яке ж завдання пропонує чарівна сніжинка? 3. Усні обчислення.

Задачі: 5 зайченят слухають маму. Скільки вушок у

зайченят?

Мавпа висить на дереві й ласує бананами. У кожній кінцівці в неї по 2 банани. Скільки бананів є у мавпочки? (2 · 3 = 6, адже однією кінцівкою мавпа тримається за гілку дерева.)

По двору ходять 6 курей і собака. Скільки лап у цих тварин? 

В'яже бабуся-лисиця

Чотирьом онукам рукавиці.

— Подарую вам, онуки,

Page 4: Конспект уроку з математики. Корчагіна Ю.О

Рукавичок по дві штуки.

Бережіть, не загубіть!

Скільки всіх? Перелічіть! (2 х 4)

На дереві 9 гнізд було.

По 2 пташок в них жило.

Не полохайте Ви їх –

Полічите, скільки всіх.

Йшли три їжаки.

несли по два буряки.

А ви їм допоможіть –

буряки ті полічіть.

4. 2 сніжинка – каліграфічна хвилинка.

2 20 22

Що спільного в ціх числах?

IY. 3 сніжинка – Порівняння виразів, знаходження значень виразів.

1. Збери морквинки.

2. Виконання завдання №445.

3. Приклади №447.

Y. Фізкультхвилинка.

YI. 4 сніжинка – Розв’язування задач на дві дії різного ступеня.

1. Розв’язування задачі №446.

2. Розв’язування задачі №448.

YII. 5 сніжинка – Допомогти тваринам.

- Погляньте, завдання Зими ми виконали і тепер наш Зайчик отримає свою біленьку шубку. Ми заслужили аплодисменти за свої зусилля!

Page 5: Конспект уроку з математики. Корчагіна Ю.О

YIII. Підсумок уроку.

IX. Домашнє завдання. С. 72 №451, 452.