7
Тернівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 Конспект уроку з музики «Подорож музичним океаном» 2 клас Учитель початкових класів Корчагіна Ю.О.

Урок музики, Корчагіна Ю.О

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Урок музики, Корчагіна Ю.О

Тернівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5

Конспект уроку з музики

«Подорож музичним океаном»

2 клас

Учитель початкових класів

Корчагіна Ю.О.

2015 – 2016 н. р.

Page 2: Урок музики, Корчагіна Ю.О

Тема. Створюємо музичні образи. Д. Кабалевський «Три подружки». А. Мігай «Зимонька – зима».

Мета:

Удосконалювати набуті знання, уміння та навички; розвивати музичний слух, співацькі навички, творчі здібності; виховувати любов до музичного мистецтва.

Хід уроку

І. Організація класу. Привітання гостям

1. Доброго дня! Мовлю за звичаєм.Доброго дня! Кожному зичу я.Доброго дня вам, діти, бажаю.Днем добрим гостей я щиро вітаю.Ви усміхніться у відповідь, люди,Бо добрі слова для кожного любі.

- Сьогодні у нас багато гостей на уроці. Будь ласка, дітки, поверніться до них, привітайтесь, даруючи всім свої щирі посмішки.

- Поверніться один до одного і подаруйте свою посмішку сусідові.

- Наш урок ми почнемо з музичного привітання

2. Музичне привітання.

3. - Сьогодні до нас у гості завітали: Осінь, Зима і Весна. В одної з дівчат день народження. Їх сестра Літо приготувала музичний сюрприз. Але нажаль, ноти розсипалися в океані і кому цій подарунок я не знаю. Нам треба зібрати усі ноти і тоді ми дізнаємось у кого свято. Спробуємо це зробити?

Але є умова, щоб зібрати нотки, треба подолати усі перешкоди в тихому океані. А попливемо ми на кораблі. Взяли в руки штурвали. Починаємо нашу подорож.

Page 3: Урок музики, Корчагіна Ю.О

(Музика моря). - Перший острів який я бачу називається «Музичні загадки».

II. Повторення вивченого Музична вікторина (Діти отримують 2 ноти).- Діти, назустріч нам пливуть три кити. А хто знає, значення трьох китів у музиці?Пригадаємо твір Д. Кабалевського «Три кити». (Під музику діти виконують рухи. Отримують 1 ноту)

III. Повідомлення теми уроку.- Другий острів – таємничий. Ми зустрінемося з відомим нам композитором Д. Кабалевським і познайомимося з його новим музичним твором «Три подружки».

IY. Вивчення нового матеріалу.1. Робота з підручником, с.48.2. Пізнавальна бесіда.

Музика – мова людської душі. Вона змушує кожного переживати, надає людям моральної сили, виховує в них мужність, віру в життя, справедливість, красу, підказує уяві цікаву думку, збагачує почуття та інтелект. Музика – це найчудодійніший, найтонший засіб залучення до добра, краси, людяності. Слухаючи музику, людина пізнає себе.

Y. Слухання музики.1. Загальні відомості про композитора Д. Кабалевського.2. Слухання п’єси «Три подружки».

Page 4: Урок музики, Корчагіна Ю.О

3. Обговорення. Аналіз твору.П’єса під назвою «Три подружки» Д. Кабалевського має три окремі музичні портрети – характеристики: Пустунка, Плакса та Злюка.Музика «Пустунки» - життєрадісна, мажорна, моторна. Мелодія передає біганину, витівки, вередливий характер дівчинки. Музика звучить по всій клавіатурі – і в низьких, і у високих звуках. Звуки то різкі, як вигуки, то галасливі, тихі й голосні. Відчувається в музиці хитрий характер дівчинки, яка ніяк не вгамується.

Контрастним є музичний портрет «Плакса». Мелодія, як виразна музична думка, відсутня. Натомість є єдиний мотив, що складається з двох звуків. Вони зображують тихе схлипування, важкі вдихи і видихи, викликають жаль та співчуття. Ціла п’єса звучить на одній і тій самій динаміці p – тихо (піано), і під кожним мотивом є позначення димінуендо – затихаючи, тобто треба послаблювати звук. Напевно, дитина хоче, щоб ніхто не чув, як вона плаче.

Третій музичний портрет «Злюка» має грізний, різкий, недоброзичливий характер. Це «колючі» співзвуччя із 3 – х або 4 – х звуків, які лунають на динаміці f – голосно (форте), мають забарвлення вразливих, неприємних для слуху звуків, що не ладять між собою, котрі ніби колять, як колючки.

- Зобрази дівчат мімікою та жестами.- На кого ви б хотіли бути схожими?

(Діти отримують 1 ноту)- Ми продовжуємо нашу подорож. Подивіться над океаном з’явилася веселка.

YI. Музично – ритмічна хвилинка.(Отримуємо 2 нотки)

- Наш корабель подолав майже усі перешкоди, але залишилося найскладніше. Попереду айсберг. Подивіться на вершині останні 2 ноти. Спробуємо їх дістати?

YII. Поспівка «Ми крокуєм вгору».

Page 5: Урок музики, Корчагіна Ю.О

(Діти отримують 2 ноти)- Ноти ми зібрали, а тепер давайте прочитаємо кому цій музичний подарунок.

(Діти читають слово – зимонька).- У зимоньки день народження, давайте привітаємо її, прочитаємо вірші, та

заспіваємо пісню «Зимонька – зима».-

YIII. Повторення пісні. Слова і музика А. Мігай «Зимонька – зима».

IX. Підсумок уроку.- Що робили на уроці? Який твір ми слухали?