9
Тема: Звуки д д, позначення їх буквою «де”. Читання складів, слів Мета: ознайомити учнів з буквою д (де), показати її різне звукове значення, формувати уміння читати склади, слова, речення; збагачувати навчальну діяльність позитивними переживаннями, інтелектуальними почуттями; створювати умови для формування пізнавального інтересу та допитливості; розвивати асоціативне сприйняття і образне мислення, фонематичний слух, фантазію, уяву; виховувати у дітей естетично-гармонійне сприйняття та зацікавленість у навчанні. ХІД УРОКУ І Організація класу Привітання ІІ Мовленнєва розминка 1. Артикуляційні вправи Пригадайте, діти, вмить, як пшениченька шумить, рибка плюскотить, водичка крапотить, річечка дзюрчить, пташка крилами шумить, жук в садочку летить, бджілка у саду бринить. 2. Скоромовка (розповідь скоромовки „дощиком”) Коло тину – тінь, Коло тіні – тин. Ти, малий, скажи малому, Хай малий малому скаже, Хай малий теля прив’яже.

Звуки Д д, позначення їх буквою «де”. Читання складів, слів

  • Upload
    -

  • View
    69

  • Download
    1

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Звуки Д д, позначення їх буквою «де”. Читання складів, слів

Тема: Звуки д д, позначення їх буквою «де”. Читання складів, слівМета: ознайомити учнів з буквою д (де), показати її різне звукове значення, формувати уміння читати склади, слова, речення; збагачувати навчальну діяльність позитивними переживаннями, інтелектуальними почуттями;створювати умови для формування пізнавального інтересу та допитливості;розвивати асоціативне сприйняття і образне мислення, фонематичний слух, фантазію, уяву; виховувати у дітей естетично-гармонійне сприйняття та зацікавленість у навчанні.

ХІД УРОКУ

І Організація класуПривітання

ІІ Мовленнєва розминка

1. Артикуляційні вправиПригадайте, діти, вмить,як пшениченька шумить,рибка плюскотить,водичка крапотить,річечка дзюрчить,пташка крилами шумить,жук в садочку летить,бджілка у саду бринить.

2. Скоромовка (розповідь скоромовки „дощиком”)☺Коло тину – тінь, Коло тіні – тин.

☺Ти, малий, скажи малому, Хай малий малому скаже, Хай малий теля прив’яже.

ІІІ Мотивація навчальної діяльності

1.Вправа «Мікрофон»Діти, сьогодні у нас дуже незвичайний , цікавий урок, але щоб він

пройшов успішно скажіть, якими ви повинні бути на уроці?(розумними, уважними, старанними, активними, дружними, зосередженими, гарно читати)

ІV Повторення вивченого матеріалу1. Слово вчителя

Page 2: Звуки Д д, позначення їх буквою «де”. Читання складів, слів

Дивіться, розпочався дощик і до нас у клас на повітряних кульках залетів гість. Хто це? Так, діти, це дракончик і зовуть його Дракоша. Він дуже добрий дракончик, але ще маленький і зовсім не вміє літати, тому і літає на повітряних кульках. А повітряні кульки бояться дощику, тому і залетіли до нас на урок.

Ой, подивіться, це не прості кульки, на них написані літери, а наш Дракоша зовсім не вміє читати і не знає літер. А не прочитавши літер він не зможе полетіти далі. Допоможемо йому? 2. Читання літерДіти називають літери і розповідають віршики про нихБуква «О» така-от круглаХто не бачив, подивись:Наче сонце, наче бублик,Мов обручик – хоч котись.

Буква «ен» немов драбинка:Палки дві і перетинка.

Мов кілочок, буква іЗ шапкою на голові…Та не шапка то, а крапкаУ малої букви і.А велика личко мила,Певно, шапку загубила.Отакі вони чудніДві сестриці букви І-і.

Буква «ве» - велосипед,Ні назад, ані вперед.

Сіла мишка у куточок,Відгризла сиру шматочок.

Половина жука –Це буква «ка».

«ЕР» як ріг у барана,хоч баран про це не зна.

Тук-тук-тук, ток-ток-ток –Вибиває молоток.Ним ви цвяхи заб’єте,Схожий він на букву «те».

Найскромніша буква «и»Стоїть в середині й в кінці.

Кричить мій менший братик:- У-а! У-а! У-а!Він знає небагато –дві букви «у» та «а».

Цю букву знають всі на світі.Вона найперша в алфавіті.Весела, гарна, голосна І найскромніша буква «А».

3. Вправа «Ланцюжок»А тепер нам потрібно розігнати хмари. Для цього давайте прочитаємо

ланцюжки слів.

4. Вправа „Блискавка”

Page 3: Звуки Д д, позначення їх буквою «де”. Читання складів, слів

А для того, щоб зупинити блискавки, нам потрібно блискавично прочитати слова.

5. Фізкультхвилинка

V Новий матеріал1.Виділення звуків

Наш Дракоша шукає новий дім. Давайте допоможемо йому. Виділіть перший звук у слові

ДракошаДім

Слайд 2

2.Артикуляція звуків, віднесення до приголосних звуківСлайд 3

Page 4: Звуки Д д, позначення їх буквою «де”. Читання складів, слів

3.Ознайомлення з буквою „Д”- Порівняння великої і маленької літери „д”Слайд 4

4.Хвилинка фантазії- На що схожа буква „Д”?- Розучування віршика про нову літеруСлайд 5

5.Утворення та читання складів із літерою „Д”- Давайте допоможемо нашому Дракоші побудувати дім. Для цього нам потрібно прочитати склади з новою літерою.Слайд 6

6.Називання слів з літерою „Д”- Подивіться, який наш Дракоша веселий, бо у нього є тепер дім.

Page 5: Звуки Д д, позначення їх буквою «де”. Читання складів, слів

- Знайдіть слова з літерою „Д”

Слайд 7

7.Читання відкритих складів- Нарешті засяяло сонечко. Воно посилає свої промінці на землю, щоб пограти з Дракошою.Слайд 8

8.Гра „Впіймай звук”- Послухайте увашно віршик і запам’ятайте слова з літерою „Д”- Визначення позиції звука в цих словахСлайд 9

Page 6: Звуки Д д, позначення їх буквою «де”. Читання складів, слів

9.Читання слів з новою літерою- Дракончик теж хоче вивчити азбуку, знати букви і вже навіть почав будувати слова із кубиків.Слайд 10

10.Гра „Встав нову літеру і прочитай слово”Слайд 11

11. Робота над скоромовкоюСлайд 12

Page 7: Звуки Д д, позначення їх буквою «де”. Читання складів, слів

12. Фізкультхвилинка

ІУ Робота за Букварем

1. Бесіда за сюжетним малюнком

2. Читання пар слів у стовпчиках

3. Читання слів у вигляді „променевої” таблиці

4. Робота над малюнковим текстом за М.Солтис

VI Підсумок уроку- Розкажіть Дракоші чи сподобався вам сьогодняшній урок? Що нового ви дізналися? Що цікаво було робити? Що викликало у вас ускладнення?- Дракончик хоче подякувати вам за допомогу. Тепер він також буде учитися читати. І завітає до нас ще раз, щоб дізнатися чого нового ви навчилися.- І дарує вам цю пісню.Слайд 13.