1
KEDD, 1972. SZEPTEMBER 19. 3 Kosárlabda MNK Szombaton és vasárnap Budapesten, a sportcsarnok- ban játszották le a férfi ko- pdnszki Kiss, Magyar, sárlabda MNK középdöntői- várdai, Csatári — K. Tóth, nek küzdelmeit. A' SZEOL Gócs (Kiss U ) _ Nagy, An- csapata a Bajai Bácska Posz- dorkó. Vajda, Dóczé (Mot- tóval, a Csepellel és a BSE- nár). vei kertilt egy csoportba. A Vasutas támadásokkal tel- szegedieknek csak a BSE el- tek el az első percek. Az 5. len sikerült győzniük, így percben Sándor húszméteres kiestek a további küzdel- lövése a felső kapufán csat- mekből. tant Nem sokkal később Eredmények: Bajai Bács- Kutas! találta el a kapufát, ka Posztó—SZEOL 107:74 A nagy hazai nyomás a 10. (48:34). Vezette: Karner és percben góllá érett. Sándor Nádai dr. A legjobb szegedi ügyes átadással Kisst in- dobó: Valaczkay 15, Kistele- dította, ő lefutotta védőjét, ki 11, Láng 10. A bajai csa- középre továbbított, és a jó- pat minden tekintetben 1obb kor érkező Tóth a hálóba volt a fiatalokkal kiálló lőtt, 1:0. A 25. percben meg- SZEOL-nál. SZEOL—BSE született a vasutasok második 70:67 (42:32). Vezette: Mo- gólja. Kutasi Sándort szök- gyorósi és Petclei. Legjobb tette, aki szép egyéni akció szegedi dobó: Reisz 21, Kis- után nagy gólt lőtt a felső teleki 20. Ezen a találkozón sarokba, 2:0. n ro/xrvrvrl í ni- n n rfxroixvm'ion T5f> „ J ., I „ ..i-.'. Biztos győzelmek Ideális labadarúgóidőben, mintegy 1200 néző várta a Dózsa-pályán NB Il-es csa- pataink összecsapásait. Akik kimentek a mérkőzéskre, nem bánták meg. Igaz, a színvonal lehetett volna jobb is, de legalább gólokban nem volt hiány. SZVSE— Hajdúböszörményi Bocskai 3:1 (2:0) Dózsa-pálya, vezette: Bor- sos. SZVSE: Bolya Csigér, Terhes, Horváth, V. Tóth Kovács (Hájas), Kutasi Kiss, Sándor, Tóth, Nagy Z. (György). Hajdúböszörmény: Ré- A Vasutas mérkőzésén Sándor (jobboldalt) elől kifutás- sal, lábba] bárít Répánszki kapus Gyengén rajtolt a SZEOL Rába ETO SZEOL 4:1 (2:0) Győr, 5000 néző, vezette: percben született az első gól, Vízhányó. ETO: Palla (4) — Keglo- vich (6), Pozsgai (4), Hor- váth B. (6), Magyar (4), Se- alatt vagodott a Somogyi szabadrúgása után a labda Glázer fejét érintve Bencze kezei között a léc hálóba bök (5), Somogyi (6), Kor- ( 1: °)- Ettől kezdve állandó- sós (4), Pénzes (5), Stolcz sultak az ETO tamadasai. A 39. percben Glázer beadásá- ból Pénzes lőtte a győriek . , . . . . ... „- második gólját (2:0). Szűcs YJ Th & L u l íf ' V ? r T ,<{ edző a szünetben higgadt <*>l * an l*\ vi J 5) ' V , ( > ' játékra kérte fiait. Ennek ak LlV> YríJ ? meg is lett az eredménye. (3), Glázer (6). SZEOL: Bencze (4) (4), Antal (3), Vass Berkes (4). Cserék: a SZEOL-nál (5), Az 55. percben Vass a jobb oldalon vezette a támadást. Ügyesen középre gurított, és 66. percben Berkes helyett jósa nagy nyugalommal a Szeghalmi, a 77. percben -j obb sarokba lőtt (2:1). Magyar helyett Zámbori. Az Ezekben a percekben a szc- ETO-nál: a 60. percben So- ge diek irányították a játé- mogyi helyett Poczik, a 76. kot> és sorsukat egy öngól percben Glázer helyett pecsételte meg. Az 59. perc- Horváth L. ben Glázer szögletet ívelt Az első 30 perc változatos középre. Horváth kapura fc- játékot hozott. A SZEOL jelt, és a labda Magyar lá- szoros emberfogásra rendez- bárói a bal sarokba perdült, kedett be, a győriek nehe- Bencze már csak a gólvona- zen tudtak megválni őrző- Ion túl érte el a labdát iktől. Az első Bánfalvi lövése de a labda elkerülte a ka- eredményt, put. A 15. percben Somogyi Az újonc szegedi Liebmnnn Béla felvételei Palchuber, a DEAC kapusa mellett Bóka (középen) elhú- eseményt (3:1). A 72. percben Glázer jelentette, fejese állította be a vég- csapat beívelt szögletrúgása után várakozáson alul szerepelt a Glázer lőtt — kapu mellé. Rába partján. Játékosai Ellentámadás következett, idegesen kapkodva, sok hi- Varga lefutotta az ETO vé- bával játszottak. A SZEOL- delmét, majd tiszta helyzet- ból Virág, Vass és Bánfalvi mellé lőtte a labdát b dl a kapu fölé lőtt. A 20. játéka ütötte meg az első birtokában „kiengedtek". A Csomor (Pócsik), Pikó, Bó- P ercben Somogyi beadására osztály színvonalát. Az ETO, SZEOL 125:46 (62:18). Vezet- oson belül. 11-es! A büntetőt vendégek is próbálkoztak, de ka, Héger dr. Be "" e ro f ™ 1 . J mdult kt ' kl " a J : K ell ?t r u e ,, 1S gyengen > te: Karner és Bánsági. Leg- Kiss végezte el, de rosszul csatársoruk játéka nem volt DEAC: Palchuber - Csa- ejtette a labdat, de Magyar szétesoen futballozott jobb szegedi dobó: Varga 12, helyezett labdáját Répánszki meggyőző, így a hazai védők (Bereczki), Csapó Ben- mentett a gólvonalon. A 30. *' Valaczkay 10. kiütötte. Ismét Kiss elé ke- mindig időben közbe tudtak cze, Szabolcsi — Tóth, Gott- rült a labda, de lövése most lépni. diener, Kiss S. Filetóth, a kapufáról vágódott vissza. A végig fölényben játszó Puskás, Kiss L. A védők röviden fejelték ki hazalak megérdemelt, biztos A Dózsa kezdte a játékot, a labdát, és Kiss harmad- győzelmet arattak. Jók: Ter- s mindjárt támadásba len- nem hibázott, hes, Kutasi, Sándor, iletve dűltek a hazaiak. A 22. percben Héger dr. a félpá- a szegediek nagyszerűen Fordulás után az 55. perc- zott, de a szegedi csatár a következő pillanatban kapu játszottak, és megérdemelt ben az előretörő Horváthot győzelmet arattak. Csepel— szabálytalanul szerelték a 16 Pintér István , , a kapufáról vágódott vissza. SZEOL—Leninváros — - - - 52:49 (30:21) NB Il-es női mérkőzés, szorra már Leninváros, vezette: Kápol- 3:0. A 65. percben a vendé- Magyar, Nagy. nás és Molnár. A SZEOL a Rek jobbszélsője, Nagy ívelt következő összeállításban balról középre. Bólya kive- játszott: Bánáthi (2), Remák tődött, de a labda mellé (12). Révész (6), Kertész (4), ütött, és így Andorkó nyu- Ez történt az NB l-ben Szegedi Dózsa—DEAC 3:1 (0:0) Dózsa-pálya, vezette: Jaczi- _ ^H A szombati Honvéd—Cse- Pécsi Dózsa—Diósgyőr 0:0. fyátóf húzott kapura! a 'kü- P e l mérkőzés után vasárnap Pécs, 3 ezer néző. Vezette: ...... ->. J '—' Szilvási. Tatabánya—Zalaegerszeg 1:0 zépre lőtt labdáját Bóka, a rangadóval — és nagy meg ----- - lepetéssel — folytatódtak a kifutó Palchuber mellett 5 méterről kapu mellé helyez- te. Ezután kiegyenlítettebb Vigh (13), Csere: Tóth (1), godtan fejelhetett a hálóba, na. Halász (6), Vass (2), Balaton 3:1. A hátralevő időben is Sz. Dózsa: Gilicze — Ott- fej t a küzdelem ^liía-fehé- együttese szolgáltatta: bizto (2), Barta Zs. (—), Hódi K. a vasutasok uralták a me- lik, Várhelyi /., Szalai, Csa- re knek egyoldalas volt a tá- san fektette kétvállra a ta- (4), Bartal E. (—). zőnyt, de a biztos vezetés nádi Portörő, Nagy — madójátékuk mindent valyi bajnok Üjpesti Dózsát. jobb oldalon erőltettek. Hé- A többi találkozókon ál labdarúgó NB I küzdelmei. (0:0). Zalaegerszeg, 20 ezer A meglepetést a Vasas néző. Vezette: Somlai. Gól- Szegedi SZURj Újságírók-Színészek 8:6 T., illetve Videoton—Komló 3:1 (2:1). Az NB I állása: lövő: Szabó Gy. MTK—Salgótarján 4:1 (1:1). Hungária krt. 6 ezer néző; Vezette: Szkokán. Gól- ger dr. közeli lövése Csapó- talában a várt eredmények lövők: Sárközi, Koritár, ról szögletre pattant. Beíve- születtek, azaz az esélyes Oborzil, Kiss lés után Szalai két lépésről csapatok győztek. A SZEOL Kmetty. kapu fölé lőtt! — mint azt a tudósításokból A második félidőben ja- olvashattuk, a rádió közvetí- Székesfehérvár, 5 ezer néző. vult valamit a színvonal, téséből hallhattuk — muta- Vezette: Katona. Góllövők: élénkebb lett a játék. A 69. tott játéka alapján nincs Nagy TI., Fejes, Wollek, il- percben Portörő Hégert szök- egy „súlycsoportban" a me- letve Bencsik. tette, ő egy csel után kö- zőny többi csapatával, zépre adott Pikó elé, akinek Vasas—Üjpesti Dózsa 3:0 a 16-osról leadott nagy lövé- (1:0). Fáy utca, 25 ezer néző. se nyomán a labda a kapu vezette: Müncz. Góllövők: bal oldalába vágódott, 1:0. Juhász T. (öngól), Komjáti, A 76. percben nagyot hibá- Váradi. zott a Dózsa védelme. Ben- Ferencváros—VM. Egyct- cze cselezte be magát az értés 4:2 (1:0). Soroksár, 10 ötösre, ahonnan nagy nyuga- ezer néző. Vezette: Emsber- lommal a hosszú sarokba he- ger. Góllövők: Varga (ön- lyezett, 1:1. Még ebben a gól), Juhász I., Szőke. Brani- percben Héger dr. közeli kovits, illetve Siklósi, Szu- nagy lövését ütötte a léc romi. alól szögletre a kapus. A 83. , . • percben ismét Gottdiener ve- szélyeztette a szegedi kaput, Várhelyit kicselezte, de óriá- si helyzetből mellé lőtt! A 88. percben Héger dr. átadá- sát Bóka értékesítette, 2:1. Befejezés előtt egy perccel ismét Bóka volt eredményes, egyéni játék után nagy gólt Vásárhely, 400 néző, ve- a játék képe, egyik csapat lőtt a bal felső sarokba, 3:1. zette: Gregor. SZAK: Tóth sem tudott fölénybe kerülni. Mindkét csapat több, biztos — Zádori Olasz, Nagy, A 66. percben baloldali szög- gólhelyzetet hagyott kihasz- Sándor, Stumpf dr., Csábi — letrúgáshoz jutottak a ha- nálatlanul. A Dózsa mezőny- Rajcsányi, Héger, Balogh, zaiak, Hegedűs I. középre fölénye a hajrában érett gó- Szamosvölgyi dr. Csere: a ívelt labdáját Nagy II. a lókká. Jók: Bóka, Portörő, 70. percben Csábi helyett hálóba fejelte. Ezután Stumpf T>i Irrú WócfíM* Hr i 11 of -: relÁli- „rf^KíAfi 1 ^ 1. MTK Il- 4-1 2 Rába ETO ii- - 4-1 2 Vasas Il- - 3-0 2 4. Ferencváros ii- - 4-2 2 Videoton Il- . 3-1 2 «. Honvéd ii- 2-1 2 Tatabánya 11- 1-0 2 8. Diósgyőr 1 - 1 - 0-0 1 Pécs l-l - 0-1 1 10. Csepel 1 - - 1 1-2 - ZTE 1 - - 1 0-1 • 12. Komló 1 - - 1 1-3 - VM Egyetértés 1 - - 1 2-4 - 14. Ü. Dózsa 1 - - 1 0-3 - Salgótarján I - - 1 1-4 - SZEOL 1 - - 1 1-4 • H. HETRIPOND—SZAK 1:0 (0:0) Pikó, Héger dr., illetve Nádudvari. Gottdiener, Csapó, Bencze. Gy. E. Az NB II állása dr. előtt nyílt egyenlítési le- 1. Budafok 2. SZVSE 3. MGM 4. Sz. Dózsa 5. ni. ker. 6. K.-lialas FÖSPED 8. Láng 9. Cegléd Szoln. MAV 11. Bp. Epitnk 12. DEAC 13. B. VTSK 14. H.-böszörm. 15. Gyula 16. KISTEXT 1 t S„r a SJf n RIPOND növelhette volna 5 5 - - 17- 6 in vonalú játékot láthatott a 5 41 - 8-2 » vásárhelyi közönség. A sze- l l \ \ 8-5 ' Sediek közül 5311 11-12 7 majd Stumpf dr., a METRI- 5 2 1 2 10- 8 5 POND-ból pedig Fenesi és IIH JlJ l Benkő hagyott ki gólhely- vabbl eiedményei: Csongrád 5122 9-10 4 zeteket. Említésre méltó 5122 4-5 4 m ég az első félidőből: mind- 5113 i-Z 7 két oldalon megzörrent egy- .. i -1 szer a haló, a játékvezető g ^ ^ 5-23 5-10 2 mindkét esetben lest itelt. k ó—Békéscsabai Agyagipar 5-23 2-8 2 Fordulás után sem változott 0: 4 ( 0: 2). Orosháza—Gyoma 2:0 (0:0). Békéscsabai MÁV előnyét. Jók: Nagy I., Káp- Rajcsanyi, U ÍUetV ° Q MPTBI . Tóth, stumpf dr. A. labdarúgó NB III to- i erei —Szentes 0:2 (0:1). Tisza- földvár—HÖDGÉP SK 0:2 (0:0). Kecskeméti TE—Sar- Kegyes volt vasárnap az időjárás a sze- gedi SZŰR közönségéhez és szereplőihez. Mintegy 6—7 ezer főnyi közönség volt kí- váncsi a vidám, monstre műsorra és a színészek—újságírók futballrangadóra. A kacagtató műsorban nagy sikerrel lépett fel a Kibédy—Hlatki-duó, Kabos László. Kazal László, Csala Zsuzsa. Szuhay Ba- lázs, a táncdalénekesek közül Szűcs Judit. Vámosi János, Záray Márta, az Expressz és a Kékcsillag együttes. A legkülönbö- Zeliman Ferenc felvételei zőbb járműveken — konflison, autómen- tőn, terepjáró autón — érkező fővárosi művészeket nagy taps köszöntötte. A fut- ballrangadón az újságíró válogatott 8:6 arányban győzött — az 5—5 tizenegyesrú- gás után — Bagaméry (3), Thékes dr. (2). Boskovits. Várkonyi, Gyenes góljaival. Á színészek gólszerzői: Bujtor (3), Aradszky Juhász, Kovács. Kepösszeállításunk a szegedi SZŰR egy. egy pillanatát örökíti meg. így kellett volna tippelni! 1. Vasas—Ü. Dózsa 2. Egyetértés—FTC 3. MTK—SBTC 1. Pécs—DVTK 5. ZTE—Tatabánya t. Videoton—Komló 7. MVSC—MAV DAC 8. Szekszárd—Bp. Spart. 9. Volán—Dunaújváros 10. Békéscsaba—Kecskem. 11. Dorog—Várpalota 12. DVSC—Haladás 13. Pénzügyőr—Szolnok +1 14. Leninváros—Nagybat. 1 3:0 13 találatos szelvény 10 d a r a b 3 2:4 van. nyereményük egyenként 1 4:1 01 716 forint, ebből 13 plusz 1 v 0:0 találatos szelvény 6 darab, a 2 0:1 nyeremény és a Jutalom együt- 1 3:1 lesen 130 352 forint. Tizenkét ta- 2 1:3 lálatos szelvény 186 darab, nye- 3 3:5 reményük 2212 forint. 11 talú- 1 2:1 latos 250S darab, a nyeremé- X 1:1 nyük 200 forint. A tíz találatos ' 1 :i szelvények száma 14 502 darab, x 2.2 nyereményük egyenként 43 fo- rint. A közölt adatok tájékoz- x ü l tató jellegűek. —Kecskeméti Fémmunkás 1:1 (0:1). 1. KTE 5 5 - - 16- 7 10 2. HODGEP 5 4 - 1 11- 4 8 3. Brs. Agyaglp. 4. Orosháza 5 2 3 - 5 3 1 1 D- 3 8- 5 7 7 5. Sarkad 5 3 1 1 9- 7 7 C. Szarvas 5 3 - 2 13- 9 6 7. Szentesi V. 5 2 1 2 5- 4 5 8. Gyoma 5 1 3 1 4- 5 5 9. Tiszaföld v. 5 2 1 2 4- 7 5 H. METRIP. 5 2 1 2 7-10 5 1L SZAK 5-32 5- 7 3 12. K. Fémműnk. 5-32 2- 5 3 Bcs. MA V 5-32 «- 7 3 14. Klskunfélegyh 5 1 1 3 9-12 3 15. Makói Sp. 5 1 - 4 6-13 * 16. Csongrádi SC 5-14 3- 9 1

Kosárlabda MNK
Szombaton és vasárnap Budapesten, a sportcsarnok- ban játszották le a férf i ko- pdnszki Kiss, Magyar, sárlabda MNK középdönti- várdai, Csatári — K. Tóth, nek küzdelmeit. A' SZEOL Gócs (Kiss U ) _ Nagy, An- csapata a Bajai Bácska Posz- dorkó. Vajda, Dóczé (Mot- tóval, a Csepellel és a BSE- nár). vei kertilt egy csoportba. A Vasutas támadásokkal tel- szegedieknek csak a BSE el- tek el az els percek. Az 5. len s ikerül t gyzniük, így percben Sándor húszméteres kiestek a további küzdel- lövése a fels kapufán csat- mekbl. t a n t Nem sokkal késbb
Eredmények: Bajai Bács- Kutas! ta lál ta el a kapufát , ka Posztó—SZEOL 107:74 A nagy hazai nyomás a 10. (48:34). Vezette: Ka rne r és percben góllá éret t . Sándor Nádai dr. A legjobb szegedi ügyes átadással Kisst in- dobó: Valaczkay 15, Kistele- dította, lefutot ta védjét, ki 11, Láng 10. A baja i csa- középre továbbított , és a jó- pat minden tekintetben 1obb kor érkez Tóth a hálóba volt a f iatalokkal kiálló ltt, 1:0. A 25. percben meg- SZEOL-nál. SZEOL—BSE született a vasutasok második 70:67 (42:32). Vezette: Mo- gólja. Kutasi Sándort szök- gyorósi és Petclei. Legjobb tette, aki szép egyéni akció szegedi dobó: Reisz 21, Kis- u tán nagy gólt ltt a fels teleki 20. Ezen a találkozón sarokba, 2:0. n ro/xrvrvrl í ni- n n rfxroixvm'ion T5f> „ J ., I „ ..i-.'.
Biztos gyzelmek Ideális labadarúgóidben,
mintegy 1200 néz vár ta a Dózsa-pályán NB I l -es csa- pataink összecsapásait. Akik kimentek a mérkzéskre, nem bánták meg. Igaz, a színvonal lehetett volna jobb is, de legalább gólokban nem volt hiány.
SZVSE— Hajdúböszörményi Bocskai
sos. SZVSE: Bolya — Csigér,
Terhes, Horváth, V. Tóth — Kovács (Hájas), Kutasi — Kiss, Sándor, Tóth, Nagy Z. (György).
Hajdúböszörmény: Ré- A Vasutas mérkzésén Sándor (jobboldalt) ell kifutás- sal, lábba] bárít Répánszki kapus
Gyengén rajtolt a SZEOL
Gyr, 5000 néz, vezette: percben született az els gól, Vízhányó.
ETO: Palla (4) — Keglo- vich (6), Pozsgai (4), Hor- váth B. (6), Magyar (4), Se- a la t t vagodott a
Somogyi szabadrúgása után a labda Glázer fe jé t ér intve Bencze kezei között a léc
hálóba bök (5), Somogyi (6), Kor- (1 :°)- Ettl kezdve ál landó- sós (4), Pénzes (5), Stolcz sultak az ETO tamadasai . A
39. percben Glázer beadásá- ból Pénzes ltte a gyriek
. , . . . . . . . „- második gól ját (2:0). Szcs Y J T h & L u l íf ' V ? r T ,<{ edz a szünetben higgadt <*>l * a n l * \ v i J 5 ) ' V , ( >' já tékra kér te fiait. Ennek ™ a k L l V > Y r í J • ? meg is lett az eredménye.
(3), Glázer (6). SZEOL: Bencze (4) —
(4), Antal (3), Vass Berkes (4).
Cserék: a SZEOL-nál
(5), Az 55. percben Vass a jobb oldalon vezette a támadást . Ügyesen középre gurított , és
66. percben Berkes helyett jósa nagy nyugalommal a Szeghalmi, a 77. percben - j o b b sarokba ltt (2:1). Magyar helyett Zámbori. Az Ezekben a percekben a szc- ETO-nál : a 60. percben So- g e d i e k irányították a já té - mogyi helyett Poczik, a 76. k o t > és sorsukat egy öngól percben Glázer helyett pecsételte meg. Az 59. perc- Horváth L. b e n Glázer szögletet ívelt
Az els 30 perc változatos középre. Horváth kapura fc - játékot hozott. A SZEOL jelt, és a labda Magyar lá- szoros emberfogásra rendez- bárói a bal sarokba perdült, kedett be, a gyriek nehe- Bencze már csak a gólvona- zen tud tak megválni rz- Ion túl é r te el a labdát iktl. Az els Bánfalvi lövése de a labda elkerülte a ka - eredményt, put. A 15. percben Somogyi Az ú jonc szegedi
Liebmnnn Béla felvételei Palchuber, a DEAC kapusa mellett Bóka (középen) elhú-
eseményt (3:1). A 72. percben Glázer jelentette, fe jese áll í totta be a vég-
csapat beívelt szögletrúgása u tán várakozáson alul szerepelt a Glázer ltt — kapu mellé. Rába pa r t j án . Játékosai El lentámadás következett, idegesen kapkodva, sok h i - Varga lefutot ta az ETO vé- bával játszottak. A SZEOL- delmét, m a j d tiszta helyzet- ból Virág, Vass és Bánfalvi
mellé ltte a labdát b dl a kapu fölé ltt. A 20. já téka ütöt te meg az els bir tokában „kiengedtek". A Csomor (Pócsik), Pikó, Bó- P e r c b e n Somogyi beadására osztály színvonalát. Az ETO,
SZEOL 125:46 (62:18). Vezet- oson belül. 11-es! A büntett vendégek is próbálkoztak, de ka, Héger dr. Be""e r o f ™1.Jmdult kt' kl" a J:K ell?tr u
e,,1S gyengen> te: Karner és Bánsági. Leg- Kiss végezte el, de rosszul csatársoruk já téka nem volt DEAC: Palchuber - Csa- e j te t te a labdat , de Magyar szétesoen futballozott jobb szegedi dobó: Varga 12, helyezett l abdá já t Répánszki meggyz, így a hazai védk tó (Bereczki), Csapó Ben- mentet t a gólvonalon. A 30. *' Valaczkay 10. kiütötte. Ismét Kiss elé ke- mindig idben közbe tudtak cze, Szabolcsi — Tóth, Gott-
rül t a labda, de lövése most lépni. diener, Kiss S. — Filetóth, a kapufáró l vágódott vissza. A végig fölényben játszó Puskás, Kiss L. A védk röviden fejel ték ki hazalak megérdemelt, biztos A Dózsa kezdte a játékot, a labdát, és Kiss ha rmad- gyzelmet ara t tak. Jók: Ter- s mind já r t t ámadásba len-
nem hibázott, hes, Kutasi, Sándor, iletve dltek a hazaiak. A 22. percben Héger dr. a félpá-
a szegediek nagyszeren Fordulás u tán az 55. perc- zott, de a szegedi csatár a következ pillanatban kapu játszottak, és megérdemelt ben az elretör Horváthot gyzelmet arat tak. Csepel— szabálytalanul szerelték a 16
Pintér István
52:49 (30:21) NB Il-es ni mérkzés, szorra m á r
Leninváros, vezette: Kápol- 3:0. A 65. percben a vendé- Magyar, Nagy. nás és Molnár. A SZEOL a Rek jobbszélsje, Nagy ívelt következ összeállításban balról középre. Bólya kive- játszott: Bánáthi (2), Remák tdött, de a labda mellé (12). Révész (6), Kertész (4), ütött, és így Andorkó nyu-
Ez történt az NB l-ben Szegedi Dózsa—DEAC
3:1 (0:0) Dózsa-pálya, vezette: Jaczi-
_ ^ H A szombati Honvéd—Cse- Pécsi Dózsa—Diósgyr 0:0. f y á t ó f húzott kapura! a 'kü- P e l mérkzés u tán vasárnap Pécs, 3 ezer néz. Vezette:
. . . . . . ->. J ' — ' Szilvási. Tatabánya—Zalaegerszeg 1:0
zépre ltt l abdá já t Bóka, a rangadóval — és nagy meg - - - - - - lepetéssel — folytatódtak a ki futó Palchuber mellet t 5
méterrl kapu mellé helyez- te. Ezután kiegyenlítettebb Vigh (13), Csere: Tóth (1), godtan fejelhetet t a hálóba, na.
Halász (6), Vass (2), Balaton 3:1. A hátralev idben is Sz. Dózsa: Gilicze — Ott- f e j t a küzdelem ^ l i í a - f e h é - együttese szolgáltatta: bizto (2), Barta Zs. (—), Hódi K. a vasutasok ural ták a me- lik, Várhelyi /., Szalai, Csa- r e k n e k egyoldalas volt a tá- san fekte t te kétvál lra a ta - (4), Bartal E. (—). znyt, de a biztos vezetés nádi — Portör, Nagy — madójá tékuk — mindent valyi ba jnok Üjpesti Dózsát.
jobb oldalon erltettek. Hé- A többi találkozókon ál
labdarúgó NB I küzdelmei. (0:0). Zalaegerszeg, 20 ezer A meglepetést a Vasas néz. Vezette: Somlai. Gól-
Szegedi SZURj
(1:1). Hungár ia krt . 6 ezer néz; Vezette: Szkokán. Gól-
ger dr. közeli lövése Csapó- ta lában a vár t eredmények lövk: Sárközi, Koritár , ról szögletre pat tant . Beíve- születtek, azaz az esélyes Oborzil, Kiss lés u tán Szalai két lépésrl csapatok gyztek. A SZEOL Kmetty. kapu fölé lt t! — mint azt a tudósításokból
A második félidben j a - olvashattuk, a rádió közvetí- Székesfehérvár, 5 ezer néz. vul t valamit a színvonal, tésébl ha l lha t tuk — muta - Vezette: Katona. Góllövk: élénkebb lett a játék. A 69. tot t já téka a l ap ján nincs Nagy TI., Fejes, Wollek, il- percben Portör Hégert szök- egy „súlycsoportban" a me- letve Bencsik. tette, egy csel u tán kö- zny többi csapatával, zépre adott Pikó elé, akinek Vasas—Üjpesti Dózsa 3:0 a 16-osról leadott nagy lövé- (1:0). Fáy utca, 25 ezer néz. se nyomán a labda a kapu vezette: Müncz. Góllövk: bal oldalába vágódott, 1:0. Juhász T. (öngól), Komját i , A 76. percben nagyot h ibá- Váradi. zott a Dózsa védelme. Ben- Ferencváros—VM. Egyct- cze cselezte be magát az értés 4:2 (1:0). Soroksár, 10 ötösre, ahonnan nagy nyuga- ezer néz. Vezette: Emsber- lommal a hosszú sarokba he- ger. Góllövk: Varga (ön- lyezett, 1:1. Még ebben a gól), Juhász I., Szke. Brani- percben Héger dr. közeli kovits, illetve Siklósi, Szu- nagy lövését ütöt te a léc romi. alól szögletre a kapus. A 83. , . • percben ismét Gottdiener ve- szélyeztette a szegedi kaput, Várhelyit kicselezte, de óriá- si helyzetbl mellé ltt! A 88. percben Héger dr. á tadá- sát Bóka értékesítette, 2:1. Befejezés eltt egy perccel ismét Bóka volt eredményes, egyéni já ték után nagy gólt Vásárhely, 400 néz, ve- a játék képe, egyik csapat ltt a bal fels sarokba, 3:1. zette: Gregor. SZAK: Tóth sem tudot t fölénybe kerülni.
Mindkét csapat több, biztos — Zádori — Olasz, Nagy, A 66. percben baloldali szög- gólhelyzetet hagyott kihasz- Sándor, Stumpf dr., Csábi — letrúgáshoz jutottak a ha- nálatlanul. A Dózsa mezny- Rajcsányi, Héger, Balogh, zaiak, Hegeds I. középre fölénye a ha j r ában éret t gó- Szamosvölgyi dr. Csere: a ívelt labdájá t Nagy II. a lókká. Jók: Bóka, Portör, 70. percben Csábi helyett hálóba fejelte. Ezután Stumpf T>i Irrú WócfíM* Hr i 11 of -: relÁli- „ r f ^ K í A f i 1
H. HETRIPOND—SZAK 1:0 (0:0)
Pikó, Héger dr., illetve Nádudvari . Gottdiener, Csapó, Bencze.
Gy. E. Az NB II állása
dr. eltt nyílt egyenlítési le-
1. Budafok 2. SZVSE 3. MGM 4. Sz. Dózsa 5. ni. ker. 6. K.-lialas
FÖSPED 8. Láng 9. Cegléd
Szoln. MAV 11. Bp. Epitnk 12. DEAC 13. B. VTSK 14. H.-böszörm. 15. Gyula 16. KISTEXT
1 t S „ r a S J f n „ RIPOND növelhette volna 5 5 - - 17- 6 in vonalú já tékot lá thatot t a 5 4 1 - 8-2 » vásárhelyi közönség. A sze- l l \ \ 8-5 ' Sediek közül 5 3 1 1 11-12 7 ma jd Stumpf dr., a METRI- 5 2 1 2 10- 8 5 POND-ból pedig Fenesi és I I H J l J l Benk hagyott ki gólhely- v a b b l e iedményei: Csongrád 5 1 2 2 9-10 4 zeteket. Említésre méltó 5 1 2 2 4-5 4 m é g az els félidbl: mind- 5 1 1 3 i-Z 7 k é t o l d a l o n m e g z ö r r e n t e g y - ..
i -1 szer a haló, a játékvezet g ^ ™ ^ 5 - 2 3 5-10 2 mindkét esetben lest itelt. kó—Békéscsabai Agyagipar 5 - 2 3 2-8 2 Fordulás után sem változott 0 : 4 (0:2). Orosháza—Gyoma
2:0 (0:0). Békéscsabai MÁV
elnyét. Jók: Nagy I., Káp- Rajcsanyi, U Í U e t V ° Q MPTBI . Tóth, s tumpf dr.
A. labdarúgó NB III to- i erei
—Szentes 0:2 (0:1). Tisza- földvár—HÖDGÉP SK 0:2 (0:0). Kecskeméti TE—Sar-
Kegyes volt vasárnap az idjárás a sze- gedi SZR közönségéhez és szereplihez. Mintegy 6—7 ezer fnyi közönség volt kí- váncsi a vidám, monstre msorra és a színészek—újságírók futbal l rangadóra. A kacagtató msorban nagy sikerrel lépett fel a Kibédy—Hlatki-duó, Kabos László. Kazal László, Csala Zsuzsa. Szuhay Ba- lázs, a táncdalénekesek közül Szcs Judit. Vámosi János, Záray Márta, az Expressz és a Kékcsillag együttes. A legkülönbö-
Zeliman Ferenc felvételei
zbb já rmveken — konflison, autómen- tn, terepjáró autón — érkez fvárosi mvészeket nagy taps köszöntötte. A fut - ballrangadón az újságíró válogatott 8:6 arányban gyzött — az 5—5 tizenegyesrú- gás után — Bagaméry (3), Thékes dr. (2). Boskovits. Várkonyi, Gyenes góljaival. Á színészek gólszerzi: Buj tor (3), Aradszky Juhász, Kovács.
Kepösszeállításunk a szegedi SZR egy. egy pi l lanatát örökíti meg.
így kellett volna tippelni! 1. Vasas—Ü. Dózsa 2. Egyetértés—FTC 3. MTK—SBTC 1. Pécs—DVTK 5. ZTE—Tatabánya t . Videoton—Komló 7. MVSC—MAV DAC 8. Szekszárd—Bp. Spart. 9. Volán—Dunaújváros
10. Békéscsaba—Kecskem. 11. Dorog—Várpalota 12. DVSC—Haladás 13. Pénzügyr—Szolnok
+1 14. Leninváros—Nagybat.
1 3:0 13 találatos szelvény 10 darab 3 2:4 van. nyereményük egyenként 1 4:1 01 716 forint, ebbl 13 plusz 1 v 0:0 találatos szelvény 6 darab, a 2 0:1 nyeremény és a Jutalom együt- 1 3:1 lesen 130 352 forint . Tizenkét ta- 2 1:3 lálatos szelvény 186 darab, nye- 3 3:5 reményük 2212 forint. 11 talú- 1 2:1 latos 250S darab, a nyeremé- X 1:1 nyük 200 forint . A tíz találatos ' 1 :i szelvények száma 14 502 darab, x 2.2 nyereményük egyenként 43 fo-
rint. A közölt adatok tájékoz- x ü l tató jellegek.
—Kecskeméti Fémmunkás 1:1 (0:1). 1. KTE 5 5 - - 16- 7 10 2. HODGEP 5 4 - 1 11- 4 8 3. Brs. Agyaglp. 4. Orosháza
5 2 3 - 5 3 1 1
D- 3 8- 5
7 7
5. Sarkad 5 3 1 1 9- 7 7 C. Szarvas 5 3 - 2 13- 9 6 7. Szentesi V. 5 2 1 2 5- 4 5 8. Gyoma 5 1 3 1 4- 5 5 9. Tiszaföld v. 5 2 1 2 4- 7 5
H. METRIP. 5 2 1 2 7-10 5 1L SZAK 5 - 3 2 5- 7 3 12. K. Fémmnk. 5 - 3 2 2- 5 3