40
İNGİLTERE ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA İSVİÇRE FRANSA MALTA www.lsi.edu Language Studies International - Tanıtım Broşürü 2012 “Dili yaşayarak öğrenin”

Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

  • Upload
    others

  • View
    23

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

İNGİLTEREABDKANADAAVUSTRALYAYENİ ZELANDAİSVİÇREFRANSAMALTA www.lsi.edu

Language Studies International - Tanıtım Broşürü 2012

“Dili yaşayarak öğrenin”

Page 2: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

Hoşgeldiniz WelcomeWillkommen Bienvenue Bienvenido

2

Bizim Deneyimimiz Sizin Başarınızdır

•LSIUluslararasıAtmosferi. Dünyanın her yerinden öğrencilerle tanışacak ve yabancı dil öğrenme deneyimlerinizi paylaşacaksınız.

•LSIDilMerkezleri.Dünyanın en çok talep edilen şehirlerinde, merkezi konumdadırlar, bu sayede LSI öğrencileri çok çeşitli sosyal ve kültürel aktivitelere kolayca ulaşım imkânı bulurlar.

•LSIAzKişilikSınıfları.Düzenli Kişisel Danışmanlık & Etkili Kurs Tasarımı temel iletişim becerilerinde hızlı ilerlemenizi sağlayacaktır.

•LSIKaliteKontrollüAileYanı Konaklama.Diğer öğrencilerle ve yerel insanlarla iletişim kurmak becerilerinizi sınıf dışında da geliştirme imkânı sunar.

•LSIÖğretmenleri.Özenle seçilen öğretmenlerimiz, arkadaş canlısı, yardımsever ve sorunlarınızı çözmeye hazırdır.

•LSIDilMerkezleri.Modern materyaller ve kaynaklar ile donatılmış, konforlu bir ortamda bulunmaktadır.

•LSIİnteraktifSınıflar. LSI’da, dil dinamik ve enerjik bir yol izlenerek öğretilir. Sınıf içinde aktif iletişim kurmanın, eğitim için en etkili yol olduğuna ve konuşarak akıcılık kazanacağınıza inanıyoruz.

•LSISizeUygunSeviyeyiBulur. İlk gün, bir yazılı sınav ve mülakat ile, sizin dil seviyenizi ve ihtiyaçlarınızı belirliyor ve sizi seviyenize en uygun bir sınıfa yerleştiriyoruz.

•LSISertifikası.Son gününüzde katılmış olduğunuz kursu ve gelmiş olduğunuz seviyenizi belirten bir sertifika alacaksınız. İsteğe bağlı olarak bir rapor da sunulabilir.

•LSIMultimedya/İnternet. Tüm LSI dil merkezleri, dersler boyunca ve kişisel çalışmalarda kullanılacak bilgisayar odalarıyla donanmıştır. Programlar, tonlama alıştırmalarından dilbilgisine ve kelime bilgisi gelişimine kadar çok geniş bir yelpazede sunulur.

•LSIÜCRETSİZKablosuzİnternet Erişimi Tüm LSI öğrencileri için vardır.

•LSIÇokMerkezliKurslar Dili yaşayarak öğrenmeniz için birden fazla LSI merkezinde öğrenim görmenizi sağlar.

40 yılı aşkın süredir başarılı bir şekilde dil eğitimi vererek, dünya çapında binlerce öğrenciyi memnun ediyoruz. LSI merkezleri, dil eğitimi için mükemmelbir ortam sağlar. Bütün öğretmenlerimiz yüksek düzeyde ilgi ve özen gösterip sizin amaçlarınıza ulaşmanıza yardımcı olur.

Bu eğitim teknikleri kapsamlı bir kurs hazırlığıyla birleşir ve aldığınız her ders size başarı ve ilerleme hissi verir.

LSI olarak biz, en hızlı ve en etkili dil öğrenme yolunun, o dilin konuşulduğu ülkede yaşayarak öğrenmek olduğuna inanıyor ve size eğitim deneyimlerinin tamamını sunacağımıza söz veriyoruz.

Dil becerilerinizi ister akademik, ister profesyonel, istersekişisel sebeplerden dolayı geliştirmek isteyin; LSI sizin içindoğru bir seçimdir. Sosyal aktivite programları, kalitelikonaklama ve kaldığınız süre boyunca size sağladığımızdestek; kendinizi evinizdeymiş gibi hissetmeniz için yardımcıolur ve yurt dışındaki zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlar.

Bizim itibarımız sizin garantinizdir.

Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.

David ImmanuelLSI – Language Studies International

Page 3: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

ExecutiveKurslar

Mevcut seviyeleri görmek için lütfen okul sayfalarına bakınız.

ÖzelAmaçlar İçin İngilizce

Stan

dart

18

Stan

dart

20

/ St

anda

rt 2

0 Ar

Yoğu

n 24

/ Y

oğun

24

Artı

Yoğu

n 30

/ Y

oğun

30

Artı

Öğle

den

Sonr

a Ku

rsla

Bire

-Bir

9 Gü

nlük

Kom

pakt

Kur

s

Min

i Gru

p

Min

i Gru

p Ar

PET

(Pre

limin

ary

Test

)

FCE

(Firs

t Cer

tific

ate)

CAE

(Adv

ance

d)

CPE

(Pro

ficie

ncy)

BEC

(Bus

ines

s En

glis

h Ce

rtifi

cate

)

IELT

S

TOEF

L iB

T

TOEI

C

D.E.

L.F.

(Fra

nsızc

a)

T.E.

F./T

.E.F

.A.Q

(Fra

nsızc

a)

C.C.

I.P. (

Fran

sızc

a)

Zert

ifika

t Deu

tsch

(Alm

anca

)

Goet

he Z

ertif

ikat

(Alm

anca

)

İş İn

giliz

cesi

ISY-

Ulus

lara

rası

Oku

l Yılı

18

ISY-

Ulus

lara

rası

Oku

l Yılı

20

ISY-

Ulus

lara

rası

Oku

l Yılı

24

ISY-

Ulus

lara

rası

Oku

l Yılı

30

Kulü

p 50

+Pi

lotla

r içi

n İn

giliz

ceHe

mşi

rele

r içi

n İn

giliz

ceÖğ

retm

eye

Yöne

lik İn

giliz

ceÜn

iver

site

Haz

ırlık

Eğiti

m v

e İş

Tec

rübe

si P

rogr

amla

Genç

Öğr

enci

ler i

çin

İngi

lizce

Aile

Pro

gram

ları

İçindekiler

MEVCUT KURSLAR

LSI daki bütün mükemmel öğretmenlerime sonsuz teşekkürler ederim. Harikulade bir vakit geçirdim burada. Bence LSI İngilizce öğrenmek için en iyi yer ve en doğru tercih.PamonratNapthuetrong,Tayland

CambridgeSınav Kursları

OKUL*

4 LSI Dil Eğitim Sistemi

6 LSI Genel Kurslar

7 İş İngilizcesi & Kulüp 50+

8 LSI Sınav Kursları

9 Özel Amaçlar İçin İngilizce

10 ISY-Uluslararası Okul Yılı

11 Çok Merkezli Kurslar

12-13 Üniversite, Yüksekokul ve Kariyer Hazırlık

14 Konaklama ve Sosyal Aktiviteler

15 Eğitim ve İş Programları

16 İNGİLTERE Londra Merkez

17 Londra Hampstead

18 Brighton

19 Cambridge

20 ABD San Diego

21 SF/Berkeley

22 New York

23 Boston

24 KANADA Toronto

25 Vancouver

26 YENİ ZELANDA Auckland

27 Christchurch

28 AVUSTRALYA Brisbane

29 MALTA Sliema

30 FRANSA Paris

31 İSVİÇRE Zürih

32 LSI Aile Programları

32-36 LSI Genç Öğrenciler için İngilizce

37-39 LSI Executive Kursları

40 LSI Dil Merkezleri

3

Page 4: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

4

LSI Dil Eğitim Sistemi Dil eğitimi konusunda heyecan dolu ve tutkuluyuz. Bu yüzden sürekli olarak eğitimi alanınında en son akım ve metotları gözden geçiriyoruz.

Bütün LSI okullarındaki akademik kadromuz, programlarımızın araştırma ve geliştirilmesinde yer almaktadır. Dil eğitimindeki en son teorilerin dikkate alınması ve merkezlerimizde denenmesi konusunda titiz davranıyoruz.

Bu yüzden, tek tek bütün okullarımız, eğitim için sağlıklı bir ortam oluşturuyor. Aynı zamanda bu, bütün öğrencilerimizin 17 okul ve 7 ülkede konuşlanmış geniş akademik kadrodan yararlanmaları anlamına geliyor.

Yılların verdiği tecrübe ile, 40 yıllık bir zaman içinde geliştirilmiş ve rafine edilmiş, dil eğitim sistemimizin esaslarını yan tarafta bulabilirsiniz.

DililebütünleşmekLSI olarak bir dili öğrenmenin en iyi yolun,o dilin konuşulduğu yerde eğitimini almakla olduğuna inanıyoruz. Sizin o kültürle bütünleşmenizi ya da bizim deyimimizle ‘dili yaşayarak’ öğrenmenizi istiyoruz. Bu en etkili ve tatmin edici dil öğrenim yolu olup, LSI’ın dil eğitim sisteminin çekirdeğini oluşturmaktadır. LSISeviyelerHangi LSI okulu olursa olsun, ilk vardığınızda size geniş kapsamlı bir dil seviye testi veriyoruz, böylece doğrudan sizin seviyenize uygun bir sınıfa girmenizi sağlıyoruz. LSI seviyeleri Ortak Avrupa Seviye Sistemi, TOEFL iBT, TOEIC, IELTS ve Cambridge Üniversitesi sınav seviyleri ile hemen hemen aynıdır. Bir üst seviyeye çıkmak için bizim ‘seviye hedefimize’ ulaştığınızı test sonuçları ve sınıftaki etkinliğinizle göstermeniz gerekecektir.

LSI olarak bazı öğrencilerin diğerlerinden daha hızlı öğrendiklerini kabul ediyoruz, bu yüzden sizin kursunuz, sizin için bir birey olarak hazırlanmıştır. Sistemli testler ve öğretmen değerlendirmeleri ile okulun akademik direktörü sizin gelişiminizi ve tam olarak ne zaman seviye hedeflerimize ulaştığınızı ve bir üst seviyeye çıkmaya hazır olduğunuzu takip eder.

EnSonMateryallerSürekli olarak en son çıkan dil eğitim materyallerini takip ediyoruz. Size akademik kadromuzun seviyenize uygun bulduğu en iyi kurs kitaplarını sunuyoruz. Size en ileri teknoloji işitsel ve görsel olanakları veriyoruz. Sınıfınızda en son teknoloji; interaktif beyaz tahta, projektörler ve internete giderek artan önem veriyoruz. OnlineKaynaklar/UzaktanEğitimİnternetin dil eğitiminde derin değişikliklere yol açtığının bilinci içindeyiz. Bu yüzden dil öğrenimine yönelik online bir topluluk oluşturmak için kararlıyız. Yapmış olduğumuz online kaynaklarla haftalık ders programlarını dünyadaki bütün şubelerimize uydurmuş durumdayız. Bu kaynaklar dil ile bütünleşmenin ya da okuldaki eşsiz deneyimin yerini alamayacak olsa dahi, sınıftaki eğitime detaylı bir ilave olmakta ve uzaktan eğitimde kullanılmaktadır. Okula katılmadan önce programı online olarak takip edebilir ve ayrıldıktan sonra eğitime devam edebilirsiniz. Teknolojiyi kullanarak programlarımızı nasıl geliştirdiğimizi detaylı olarak görmek isterseniz web sitemizi ziyaret ediniz.

KültürelDeğişimOkullarımızda var olan kültürel değişim için hem kararlı, hem gururluyuz. ‘dili yaşayarak öğrenirken’ bulunduğunuz ülkeyi daha iyi anlayacaksınız. Öğrencilerimiz dünyanın dört bir tarafından gelmektedir, merkezlerimiz sadece dil eğitimi verilen yerler değil, aynı zamanda farklı kültür ve sosyal çevrelerden gelen insanların buluştuğu yerlerdir. Bu yüzden öğrencilerimiz programlarımızın hayatlarına bir zenginlik kattığını söylerler. KaliteliÖğretmenlerÖğrencilerin programlarımızı değerlendirirken, en büyük tek etkenin öğretmen kalitesi olduğunu biliyoruz. Bu yüzden biz LSI’da sadece en iyi öğretmenlerle çalışıyoruz; tam nitelikli, o ülkenin gerekli eğitim sertifikasını almış, deneyimli ve tam motive olmuş.

Kendi içimizde öğretmen eğitimi, gelişimi ve performans değerlendirmesi için sistematik bir programımız bulunmaktadır. Bütün öğrencilerimizin geribildirimleri ile, öğretmenin beklentilerinizi karşılamasını garanti altına alıyoruz.

Page 5: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

5

SeviyenizveBaşarabilecekleriniz Seviyenizi ve başarabileceklerinizi görmek için lütfenaşağıdaki tabloyu ve seviye tanımlarını inceleyiniz.

*TOEIC iki sınav sonucuna sahiptir; Dinleme (D)/Okuma (O) ve Konuşma (K)/Yazma (Y)

Başlangıç(Beginner)

Temel(Elementary)

OrtaAltı(Pre-Intermediate)

Orta(Intermediate)

OrtaÜstü(UpperIntermediate)

İleri(Advanced)

• IELTS 1• 4-6 hafta eğitim

• IELTS 2-3• TOEFL iBT 0-8• TOEIC* D/O 120-224, K/Y 80-159• A1• 4-6 hafta eğitim

• IELTS 3-4• TOEFL iBT 9-56• TOEIC* D/O 225-549, K/Y 160-239• A2• 8-12 hafta eğitim

• IELTS 4-5• TOEFL iBT 57-86• TOEIC* D/O 550-784, K/Y 240-309• B1• 8-12 hafta eğitim

Mesleki ya daakademik hazırlıkkurslarına giriş.

• IELTS 5-6.5• TOEFL iBT 87-109• TOEIC* D/O 785-944, K/Y 310-399• B2• FCE, B&C derecesi• 8-12 hafta eğitim

Üniversite derecesi ve diploma kursları,stajyerlik ya dagittiğiniz ülkede ücretli çalışmaya giriş.

• IELTS 6.5+• TOEFL iBT 110-120• TOEIC* D/O 945+, K/Y 400+• C1 & C2• FCE, A derecesi• CAE • CPE• İlerleme değişkendir

Yüksek lisans programlarınaya da gittiğiniz ülkedeçalışmaya giriş.

Sadece birkaç kelime ve deyimbiliyorsunuz.

Çok basit dilbilgisi ve kelime bilgisikullanarak iletişim kurabiliyorsunuz.

Basit bir dilbilgisi ve kelime bilgisikullanarak, kabul edilebilir düzeyde hatalarla konuşmalarda yer alabiliyorsunuz.

Dilbilgisi ve kelime bilgisini daha kontrollü kullanıyorsunuz. Halen sık sık hata yapmakla beraber yeni dilinizi daha iyi anlıyorsunuz.

Çok çeşitli dil yapılarını vasatın üstünde bir doğruluk derecesiyle kullanıyorsunuz.

Birçok dil yapısını gayet iyi ve doğru bir şekilde kullanarak iletişim kuruyorsunuz.

DilSeviyeniziTestEdinLSI’ın ücretsiz iPhone/iPad uygulamalarını kullanarak dil seviyenizi tespit edin. Uygulamalara ücretsiz olarakwww.apple.com dan ulaşabilirsiniz.

Page 6: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

6 Çok içten söyleyebilirim ki, LSI benim hayatımı değiştirdi. LSIbenim için okuldan çok daha fazlasını ifade etti. Ömür boyumuhafaza edeceğim arkadaşlıklar kurdum. İngilizcemi çokgeliştirdim ve TOEFL sınavına girmek için kendime güvenim geldi. Herkesi şimdiden özlüyorum.EmanuelleCunha,öğrenci,Brezilya

Genel KurslarLSIStandart20Kursu• Haftada 20 ders (günde 4 ders)• Süre: 20 x 50 dakika• Her sınıf maksimum 14 kişi• Başlangıç ile İleri seviyeler arası• Kurs süresi: 1-50 hafta• 16 yaş ve üzeri

Dersler süresince iletişim becerileriniziçeşitli günlük durumlarla hızlıcageliştireceksiniz. Her gün ilk 2 dersteaşağıdaki alanları göreceksiniz: dilbilgisi,kelime bilgisi, telaffuz. Diğer 2 derste isekonuşma, dinleme, okuma, yazma becerileriüzerine eğitim göreceksiniz. Skeçler, özgünmateryaller, gazeteler ve dergiler içerenalıştırmalar, ders kitabı ve çeşitlimateryaller kullanacaksınız.

LSIStandart18Kursu• Haftada 18 ders• Süre: 18 x 50 dakika• Her sınıf maksimum 14 kişi• Orta ile İleri seviyeler arası• Dil merkezleri: Londra Merkez, Londra Hampstead ve Brighton

Standart 20 ile aynı tür becerilerikapsamakta, konuşma pratiğini daha fazlavurgulamakta olan bu kurs, öğleden sonraeğitim almak isteyen öğrenciler için idealdirKurs, iletişim becerileri üzerindeodaklaşırken, aynı zamanda gramer bilginizi,okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de

alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınavkurslarına hazırlanmak isteyen öğrenciler,akademik beceri derslerini de bu kursun birparçası olarak alabilirler.

LSIYoğun30*Kursu• Haftada 30 ders (günde 6 ders)• Süre: 30 x 50 dakika• Her sınıf maksimum 14 kişi• Başlangıç ile İleri seviyeler arası• Kurs süresi: 1-50 hafta• 16 yaş ve üzeri

Sabahları verilen ilk 4 ders LSI Standart 20kursunda alınan programla aynıdır. Öğledensonraki 5. veya 6. derste sizin ihtiyacınızauyacak çeşitli seçenekler sunulur. Tüm LSIokulları akıcı konuşma dersleri verir. Busınıflar sabah öğrendiklerinizi pekiştirir; çokçeşitli konularda tartışmalarla akıcılığınızı vetelaffuzunuzu geliştirir. Günlük durumlardakullanılan dile önem verilir. Konular şunlarıiçerebilir: film ve tiyatro, medyaçalışmaları, güncel olaylar, politika, yerelkültür, internet kullanarak araştırmalar.Diğer seçenekler seviyenize, dilinize veeğitim gördüğünüz LSI dil merkezine göredeğişiklik gösterir.

Örnekler şunlardır:SınavBecerileri.Çok çeşitli sınavlarahazırlanırsınız (bkz. syf 8).AkademikAmaçlariçinİngilizce.Not alma ve deneme yazma gibi üniversiteiçin gerekli becerilerinizi geliştirmenizi sağlar.

İşİngilizcesi(sayfa 10’da açıklanmıştır).Sunulan kursların ayrıntıları için lütfen LSI dilmerkezi sayfalarına bakınız.

LSIÖğledenSonraKursu• Haftada 10 ders (günde 2 ders)• Süre: 10 x 50 dakika• Her sınıf maksimum 14 kişi• Orta ile İleri seviyeler arası• Kurs süresi: 1-50 hafta• Konuşma İngilizcesi/İş İngilizcesi/Sınav Hazırlığı• Dil merkezleri: Londra Merkez, Londra Hampstead, Brighton, Cambridge, Paris, Zürih ve Auckland.

ArtıKurslarGenel beceriler veya daha özel amaçlı ya dauzmanlaşmış konularda ekstra yardımisterseniz, grup çalışması ve bire bir eğitimsizin için idealdir. Artı kurslar 5 veya 10 özeldersten oluşur. Öğretmenlerimiz çalışmaplanınızı geliştirmek için sizinle birlikteçalışırlar. Bu kurs Standart 20 kursuna ya da Yoğun 30 kursuna destek sağlar.

* LSI Yoğun 24 kursu, Brisbane, Chrishcurch ve Auckland merkezlerimizde sunulmaktadır. Kurs 24 ders olarak sunulur (3 gün 4’er ders, 2 gün 6’şar ders)

MiniGrupKursları• Haftada 20, 30 veya 40 ders• Katılımcı: maksimum 5• 21 yaş ve üzeri• Orta ile İleri seviyeler arası• Kurs süresi: 1-4 hafta• 1 ders: 45 dakika (ABD ve Kanada’da 50 dakika)• Kurs başlangıcı: her Pazartesi

Eğer kişisel ve interaktif bir eğitimistiyorsanız, LSI Mini Grup kursunu dadüşünebilirsiniz. Mini Grup kursları genelbecerileri ve dilbilgisinide içerir. Müzakere,sunum ve toplantıya odaklı LSI Mini Grupkursları iş ve iş dışı konularla ilgilidir. Bukurs, olgun öğrenciler için LSI Standart20 ve Yoğun 30 kursuna ilginç biralternatiftir. (bkz. syf 37)

Bire Bir Dil becerilerinizi geliştirmenin en hızlı yolubireysel derslerdir. Kendi amaçlarınızaodaklı, tamamen şahsi yapılandırılmışdersler isterseniz, özel dersler sizin içinideal bir seçimdir. (bkz. syf 37)

Kurs ayrıntıları okullara göre değişiklikgösterebilir. LSI Merkez sayfaları bufarklılıkları gösterecektir.

Page 7: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

7

İş İngilizcesi Kulüp 50+İngilizce, mesleki açıdanuluslararası bir dildir. Buyüzden, mesleki iletişimbecerilerinizi hızlı bir şekildegeliştirmeniz için 12 modüllüközel bir kurs geliştirdik.

• Orta ile İleri seviyeler arası• Kurs süresi: 1-12 hafta• Haftada 10 ders• LSI Yoğun 30 kursumuzda öğleden sonra seçeneği olarak sunulur• Aynı zamanda ISY programının bir parçası da olabilir• Modül dönemleri başlangıçları: Oca 3*, Mar 26, Haz 18, Eyl 10• Öğrenciler her Pazartesi katılabilirler

Her bir modülde; yazma alıştırmaları,sunumlar, diyaloglar, gerçekçi işortamlarından skeçlerle birlikte,becerilerinizi şu konularda geliştiripalıştırma yapacaksınız: Mesleki kelimebilgisi ve teknik kelimeler, e-posta, kısa notve mektup yazma, müzakere, mülakat veİngilizce telefon görüşmesi.

* resmi tatil olması halinde, bir sonraki iş günü başlar

LSI olarak her yaştan, olgunama kalplerinde gençöğrencilerimizi yıl boyuncaaramızda görmektenmutluluk duyuyoruz. Bazı bellimerkezlerin dışında da, dahaolgun öğrencilerimize hitapeden sosyal aktivitelerdeorganize etmekteyiz.

• Haftada 20 ders (her ders 50 dk) + öğleden sonra aktiviteleri• Kurs süresi: 2 Hafta• 50 yaş ve üzeri• Temel ile Orta seviyeler arası

Örnek aktiviteler: Şaraphane ziyareti,yağmur ormanları gezisi, Maori dokumaları,tekne gezileri, tiyatro ve Kew BotanikBahçesi ziyaretlerini içerir.

DilMerkezleri:Auckland, Brisbane, San Diego, New York, SF/Berkeley, Boston, Toronto, Vancouver, Paris & Londra Hampstead.

Başlangıçtarihleriiçinlütfenokulsayfalarınıinceleyiniz.

Özel istekleri olan gruplara yardımcıolmaktan mutluluk duyarız. Gruplara özelsınıflarda ve kendilerine özgü hazırlanmışsosyal programlardan oluşan bir eğitimpaketi sunabiliriz. Lütfen teklif ve detaylariçin bizimle bağlantıya geçiniz.

Modül 1 Uluslararası Ticaret

Modül 2 Liderlik Becerilerini & Takım Çalışmasını Geliştirme

Modül 3 Sunumlarda Etkili İletişim

Modül 4 Karar Verme, Motivasyon & Görevlendirme

Modül 5 Pazarlama & Reklam

Modül 6 E-Ticaret, Teknoloji & Buluş

Modül 7 Bankacılık / Borsa

Modül 8 Toplantılarda Etkili İletişim

Modül 9 İşe Alma Mülakatları

Modül 10 İş Hukuku, Ahlâki & Çevresel Sorunlar

Modül 11 Satışta Etkili İletişim & Müzakere

Modül 12 Uluslararası Şirketlerde Yönetim Şekilleri

Bu LSI’a ikinci gelişim, burada pratiğim çok gelişti,öğretmenler harika. Farklı ülkelerden farklı insanlartanımamı ve İngilizcemin kısa zamanda gelişmesinisağlayan LSI’ a sonsuz teşekkürler.AhmetÇetin,öğrenci,Türkiye

Page 8: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

8

Sınavlara HazırlıkCambridgeSınavıHazırlıkKursları• Haftada 20/24/30 ders• 8/9/10/11/12 haftalık programlar• 16 yaş ve üzeri• Orta seviye ve üzeri• Başlangıç tarihleri ve yerleri için bkz. LSI dil merkezi sayfaları, sınav tarihleri için bkz syf 8-9

Kursunodaklandığıkonular:• Dilbilgisinin aktif ve doğru kullanımı• Yazma ve okuma becerileri• Dinleme becerileri• Geniş kapsamlı kelime bilgisi alıştırmaları• İletişim becerisini ve kavramayı geliştirme• Yüksek bir Cambridge sınavı derecesi almak için ihtiyacınız olan sınav becerileri

Eğitim İngilizcesi kurslarının bulunduğumerkezlerimizde aynı zamanda CambridgeTKT sınavlarını da sunmaktayız.

Daha fazla bilgi ve detay için lütfen Eğitimİngilizcesi konusuna bkz syf 9.

IELTS,TOEFLiBT&TOEICSınavlarınaHazırlık• Haftada 24/30 ders• 4/8/12 haftalık programlar• 16 yaş ve üzeri• Orta seviye ve üzeri• Başlangıç tarihleri ve yerleri için bkz. LSI dil merkezi sayfaları, sınav tarihleri için bkz syf 8-9

Dilbilgisini geliştirme ve dil becerilerineodaklanmış haftada 20 ders ile çalışmatekniklerine ve sınav alıştırmalarınaodaklanmış haftada 10 ders içeren bukurslarda işleyeceğiniz konular şunlardır:• Dilbilgisi yapılarının doğru kullanımı• Konuşma becerileri ve yeterliliği• İşlevsel yapılar• Geniş kapsamlı kelime bilgisi• Aktif çalışma teknikleri• Yüksek bir IELTS, TOEFL iBT veya TOEIC sınavı derecesi almak için ihtiyacınız olan sınav becerileri

Sınav Seviye SınavTarihleri Açıklama

İNGİLİZCE

CambridgeÜniversitesi

PET Preliminary English Test Mart, Haziran, Kasım, Aralık

FCE First Certificate in English Mart, Haziran, Aralık

CAE Certificate of Advanced English Mart, Haziran, Aralık

CPE Certificate of Proficiency in English Haziran, Aralık

BEC Business English Certificate Mart, Mayıs, Haziran, Kasım Aralık

TKT Teaching Knowledge Test Okullarla temasa geçiniz

IELTS International English Language Yıl boyunca sık sık Testing System

TOEFL Test of English as a Yıl boyunca sık sık Foreign Language

TOEIC Test of English for International Yıl boyunca sık sık Communication

FRANSIZCA

DELF Diplôme d’Etudes en Langue Mayıs, Ekim Français 1er Degré

TEF Test d’Evaluation de Français Yıl boyunca sık sık

TEFAQ Test d’Evaluation de Français Yıl boyunca sık sık adapté au Québec

CCIP Diplôme de français professionnel (DFP) Haziran, Aralık

ALMANCA

ZD Zertifikat Deutsch Zürih: Temmuz, Eylül, Ocak, Şubat

GZ Goethe Zertifikat Temmuz, Eylül, Ocak-ŞubatOrta Altı

OrtaOrta Üstüİleri

LSIöğrencilerisınavlardayüksekbaşarıoranlarıyakalamaktadırlar.Hangisınavınsizedahauygunolduğukonusundakararverirkensizeyardımcıolmaktanmutlulukduyarız.

İyi yapılandırılmış kursprogramları, az kişilik sınıflarve tecrübeli öğretmenlerdensınav taktikleri hakkındatavsiyeler, sınavlaratamamıyla hazırlanmanızısağlayacaktır. Seçtiğinizsınavın LSI’da kalmayıplanladığınız süre içindemevcut olup olmadığını lütfenbize danışınız.Sunulan kursların ayrıntılarıve başlangıç tarihleri içinlütfen LSI dil merkezisayfalarına bakınız.

Page 9: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

9

Özel Amaçlar içinİngilizce

Sınav Seviye SınavTarihleri Açıklama

İNGİLİZCE

CambridgeÜniversitesi

PET Preliminary English Test Mart, Haziran, Kasım, Aralık

FCE First Certificate in English Mart, Haziran, Aralık

CAE Certificate of Advanced English Mart, Haziran, Aralık

CPE Certificate of Proficiency in English Haziran, Aralık

BEC Business English Certificate Mart, Mayıs, Haziran, Kasım Aralık

TKT Teaching Knowledge Test Okullarla temasa geçiniz

IELTS International English Language Yıl boyunca sık sık Testing System

TOEFL Test of English as a Yıl boyunca sık sık Foreign Language

TOEIC Test of English for International Yıl boyunca sık sık Communication

FRANSIZCA

DELF Diplôme d’Etudes en Langue Mayıs, Ekim Français 1er Degré

TEF Test d’Evaluation de Français Yıl boyunca sık sık

TEFAQ Test d’Evaluation de Français Yıl boyunca sık sık adapté au Québec

CCIP Diplôme de français professionnel (DFP) Haziran, Aralık

ALMANCA

ZD Zertifikat Deutsch Zürih: Temmuz, Eylül, Ocak, Şubat

GZ Goethe Zertifikat Temmuz, Eylül, Ocak-Şubat

İngilizcede yeterliliğin kanıtı olaraktüm dünyada kabul edilmekte veyüksek derecede itibar görmektedir.

İngiltere, İrlanda, Avustralya ve YeniZelanda’daki üniversite veyüksekokullara kayıt koşuludur.

İngilizce öğretmek için gerekli olan esas eğitimcilik bilgisi üzerinde yoğunlaşır.

ABD ve Kanada’da üniversite veyüksekokullara kayıt koşuludur.

Uluslararası öğrenciler ve mesleksahipleri için Mesleki İngilizce sınavıdır.

Fransa Eğitim Bakanlığı tarafındantanınmaktadır.

Fransızca konuşulan üniversite vekurumlar tarafından tanınmaktadır.

Fransa Eğitim Bakanlığı tarafındantanınmaktadır.

Almancada yeterliliğin kanıtı olarakhemen hemen dünyanın her yerindekabul görmektedir.

Birçok üniversite ve yüksekokul,resmi kayıt koşulu olarak GZ sınavıyapmaktadır.

PilotlarİçinİngilizceBu kurs ticari amaçlı pilot lisansı için gerekliolan bütün yer teorilerini içerir. Uygulamalıuçma dersleri, partner uçuş okulumuzvasıtası ile, ekstra ücret karşılığındaayarlanabilir.• Standart 20 artı haftada 5 yada 10 bire bir ders*• Kurs suresi: 4 Hafta (20+10)* / 8 Hafta (20+5)*• Orta ile İleri seviyeler arası• ICAO Standartları

Konularıniçeriği:Havacılık Hukuku,Uçuş/Telsiz/Telefon Operatör Lisanslama,İnsan Faktörü, Navigasyon, Meteoroloji veUçak Teknolojisi.

BaşlangıçTarihleri:her Pazartesi DilMerkezi:Auckland

HemşirelerİçinİngilizceBu kurs Hemşirelik Fakültesi Diploması içineğitim görmek isteyen öğrenciler, ya daİngilizce konuşulan bir ortamda çok değerliiş deneyimi kazanmak isteyen hemşireleriçin ideal bir seçimdir. Derslere ilave olarak,Sağlık Sektöründe part-time çalışmaimkanınız olacaktır.• 24 yada 36 hafta süresince haftada 30 ders• IELTS 5.5+ puanı gereklidir• Genel İngilizce/Hemşireler için İngilizce (sabahları)• Akademik İngilizce (öğleden sonraları)• Haftada 20 saate kadar ücretli iş-deneyimi (hafta sonları ve akşamları)

KapsananKonular:Hastanelerin Dili,Sağlık Sistemi, Sağlık ve Hastalık, Tıbbi veAnatomik Terminoloji, Hasta Değerlendirme,Perhiz, Yaşlı Bakımı, Alternatif Tedaviler veİlaçla Tedavi.

BaşlangıçTarihleri:her ayın ilk Pazartesi günüDilMerkezleri:Auckland

EğitimİngilizcesiDiğer dilleri konuşan eğitimcilere yönelikolan bu kurs, öğrencileri İngilizceyi biryabancı dil olarak öğretmek için ihtiyaçduyulan temel gereksinimler ile donatır.Seçenek 1: Bireylere Yönelik• Standart 20 artı haftada 5 veya 10 bire bir ders• Orta ile İleri seviyeler arası• Kişiye ve ihtiyaçlara uyarlanmış program

Seçenek 2: Kapalı Grup Dersleri• LSI Yoğun 30 kursunun öğleden sonraki seçeneği• Orta ile İleri seviyeler arası• Minimum katılımcı/sınıf: 10 kişi• TKT (Teaching Knowledge Test) sınavı hazırlık kursu, 3 TKT modülü kapsayacak ve 4 haftalık eğitim şeklinde ayrıca sunulmaktadır.

KapsananKonular:Dil analizi; dersplanlaması, okuma, yazma, dinleme vekonuşma becerilerinin öğretilmesi; sınıfaktiviteleri; kaynak ve araçların kullanılması;öğrencilerin ihtiyaçlarını belirlemek,öğrencilerin hataları ile ilgilenmek.

TKTModülleri:Dil ve Dil Eğitimi veÖğretimin Temelleri, Ders Planlaması ve DilÖğretim Kaynakları, Öğretim ve ÖğrenimSüreç Yönetimi.

Öğrencilerin portföy tutmaları gerekecektir.

BaşlangıçTarihleri:Lütfen ilgili LSI DilEğitim Merkezi ile bağlantıya geçiniz.DilMerkezleri:LSI Kanada, ABD’deki tüm merkezler Brisbane, Cambridge ve Auckland.

Göçmenlik başvurularında Quebeck’in Göçmenlik Bakanlığı tarafından tanınmaktadır.

Uluslararası Yönetim okumak istiyorum, bu yüzden üniversite başvurumda başarılı olmak için olabildiğince dil öğrenmeye ihtiyacım var. TEF (Fransızca testi) ve TOEFL, olması gereken standart koşullar. LSI beni hedefime ulaştırdı.IngaKatharinaRadziejewski,Almanya

Page 10: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

10

UluslararasıOkul Yılı (ISY)Bu hayatınızın en harika yılıolabilir. Hem yabancı bir diliakıcı bir şekilde konuşmayabaşlayın hem de dünyanınher yerinden yeni arkadaşlaredinin.

ISY programı paradantasarruf etmenizi sağlar vebirçok kurs seçeneklerisunar. İhtiyaçlarınız ne olursa olsun bizim yüksek eğitimli, arkadaş canlısı personelimiz sizin başarılı bir yıl geçirmenizi sağlayacaktır.

LSIISYProgramlarınınAnaÖzellikleri• Haftada 18, 20, 24, 30 ders• Süre: 24, 30, 36 veya 48 hafta• 16 yaş ve üzeri• Başlangıç ile Orta Üstü seviyeler arası• Dersler: 50 dakika (Zürih 45 dakika)• Her sınıf maksimum 14 kişi (Zürih 12)• Öğleden sonra akademik seçenekler• Düzenli testler, akademik danışma ve üniversite yerleştirmede yardım

Sizin kişisel amaç, seviye ve kurs sürenize uygun olarak bir kişisel çalışma planı tasarlanır.

LSIVancouver’dahaftada30dersile36hafta

Hafta 1-12 Hafta 13-24 Hafta 25-36

Genel İngilizce FCE Sınav Hazırlık Genel İngilizce

İş İngilizcesi FCE Sınav Hazırlık TOEFL Hazırlık ve Çalışma Teknikleri

Akademik Danışmanlık Akademik Danışmanlık Akademik Danışmanlık

LSILondraMerkez’dehaftada30dersile36hafta

Hafta 1-12 Hafta 13-24 Hafta 25-36

Genel İngilizce IELTS Hazırlık ve FCE Sınav Hazırlık Çalışma Teknikleri

Akademik Danışmanlık Akademik Danışmanlık Akademik Danışmanlık

ISYÇALIŞMAPLANINABİRÖRNEK

Hedeflerinize ulaşmanızı sağlamak için, ilerlemeniz düzenli görüşmelerle kontrol edilmeye devam edilir. Çalışma planı seçenekleriniz şunları içerebilir: Genel dil sınıfları (bkz syf 6), sınav kursları (bkz syf 8-9 ve sunulan sınavlar için LSI dil merkezi sayfaları), akıcı konuşma alıştırmaları, çalışma teknikleri sınıfları ve iş İngilizcesi.

ISY programı tüm LSI merkezlerindesunulmaktadır (Sliema hariç), ama LSImerkezleri arasında kurs seçeneklerinindeğişiklik gösterebileceğini lütfen gözönünde bulundurunuz. Bazı kurs seçeneklerisadece haftada 30 derslik programdabulunabilir. İhtiyaçlarınıza, hangi programınen iyi şekilde karşılık geleceği konusundasize bilgi vermekten mutluluk duyarız.

ISYveBeklentilerinizISY kursları 24 haftadan 48 haftaya kadar oldukları için öğrencilerimizin üstün sonuçlar elde etmesini bekliyoruz.

ISY kursundan sonra ulaşacağınız seviye farklı faktörlere bağlıdır. • Kurs süresi – kurs ne kadar uzun olursa sonuçlar o kadar iyi olur• Ders sayısı – genelde daha kısa sürede alınan fakat daha yoğun kurslar daha iyi sonuçlar verir• Öğrencinin dil seviyesi – dil seviyesi ne kadar yüksekse bir sonraki seviyeye çıkılması o kadar fazla zaman alır

Kesin sonuç her zaman öğrenci olarak size bağlıdır. Öğleden sonra aktivitelerine aktif olarak katılmak, dünyanın dört bir yanında arkadaşlar edinmek, yerel kültürle bütünleşmek, ve özellikle hedef dili mümkün olduğunca konuşmak, sonuç ve elde ettiklerinize inanılmaz etkiler yapacaktır.

Kanada

ABD

İngiltere

LSI da 6 hafta kaldım. Burada eğitim almak çok büyükbir zevkti. LSI her şeyin konforlu geçmesini sağladıbenim için. Çok yakında tekrar gelmeyi umuyorum!FatimataN’Dongo,Fransa

Fransa İsviçre

Avustralya

Yeni Zelanda

Page 11: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

11

Çok Merkezli KurslarKonaklamaTüm konaklama seçenekleri (bkz. syf 14 veLSI dil merkezi sayfaları) uygun olmaklaberaber, ISY öğrencilerine özenle seçilmişaile yanı konaklama seçeneklerini tavsiyeediyoruz. En azından programınızın ilkayında sıcak bir karşılama, başka birülkedeki hayatınıza daha çabuk uyumsağlamanızı hızlandıracaktır.

İşDeneyimi ISY öğrencileri için ayarlanabilir.(dönemler ve koşullar için bkz. syf 15).

LSIÜniversiteHazırlıkveYerleştirmeServisitüm ISY öğrencilerine açıktır(bkz. syf 12-13)

UzunDönemÇokMerkezliISYKurslarıdil eğitimleri ile uluslararası seyahati birleştirmek isteyen öğrenciler için idealdir. Öğrencilerin seçtikleri ISY kursunu iki veya daha fazla merkezde almalarının yanı sıra, Çok Merkezli Kurslar kültürü daha derinden anlamayı, yada merkezler birden farklı ülkeden seçilmiş ise iki kültürü karşılaştırmaya olanak sağlar.

• İngiltere*, ABD, Kanada, Yeni Zelanda, ve Avustralya da mevcuttur• Öğrenci belli merkezlerde belli haftalar seçer• İlerleme kayıtları seçilen merkezler arası transfer edilir

Bu eşsiz fırsat size dünyayı gezerken dili yaşayarak öğrenmenize olanak sağlayacaktır.

* Sadece Ziyaretçi Öğrenci Vizesi sahipleri ve AB vatandaşları için geçerlidir

LSIÇokMerkezliKurslaraÖrneklerAşağıdakiGibidir:

10HaftaYoğun30:6 hafta Londra Hampstead (İngiltere)4 hafta Brighton (İngiltere)

20HaftaStandart20:12 hafta Berkeley/San Francisco (ABD)8 hafta Toronto (Kanada)

36HaftaISY:12 Hafta Paris (Fransa)12 Hafta Zürih (İsviçre)12 Hafta Londra (İngiltere)

Page 12: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

12

Üniversite, Yüksekokulve Kariyer HazırlıkHer yıl birçok öğrenciİngilizce konuşulan birülkede üniversiteyehazırlanmak için LSI’ıseçmektedir. Öğrencilerimiziyi yapılandırılmış kurslarımızve kişiye özel çalışmaplanlarımız sayesindehedeflerine ulaşılacaklarınıbiliyorlar. Genel İngilizceprogramları, ilerikieğitimlerinde ihtiyaçları olanİngilizce bilgi ve becerilerinigerekli seviyeyeçıkartmalarına yardımcı olur.Sınav hazırlık sınıfları ise,üniversiteye başarılı birbaşvuru yapmaları içingerekli dil seviyesi ve istenenşartlara ulaşmalarını sağlar.

LSIÜniversiteHazırlık:İngiltere,Avustralya&YeniZelandaLSI Üniversite Hazırlık sizi üniversiteye hazırlamak üzerinde odaklanır.Bu programdan LSI yoğun yada ISY 30kursuna (İngiltere, Avustralya & Yeni Zelanda) kayıt olan bütün öğrencilerimiz yararlanabilirler. Kurs süresi sizin kişisel hedef ve kabiliyetinize göre değişecektir. IELTS ve TOELF sınavlarına yoğun bir hazırlığın dışında, hedeflerinize ulaşmak için bir çalışma planı tasarlanması konusunda sürekli destek alacaksınız. LSI Üniversite Hazırlık ve Yerleştirmeye hak kazanmak için kendi ülkenizde lise veya dengi bir okuldan

BaşvuruSürecibaşarı ile mezun olmuş olmanız gerekecektir.Öğrencilerimize şu konularda danışmanlık sağlıyoruz; • Uygun bir temel, lisans ve yüksek lisans kursu bulmada tavsiye• Üniversiteye giriş için gerekli IELTS ve TOEFL puanları hakkında tavsiye• Üniversitelerle görüşme ayarlama• Başvuruların tamamlanmasında ve mülakatlara hazırlanmada yardım

LSI Üniversite Hazırlık, LSI’ın kurslarına en az 12 hafta süreyle kayıt olan bütün öğrenciler için ücretsizdir. Fakat herüniversite kendine ait başvuru ücreti talepedebilir.

LSIöğrencilerininyerleştirildiğiüniversitelerebirkaçörnek:

• University of Warwick (İngiltere)• University of Manchester (İngiltere)• University of Nottingham (İngiltere)• University of Chichester (İngiltere)• Londra School of Economics (İngiltere)• Imperial College Londra (İngiltere)• Notre Dame de Nemour University (ABD)• San Francisco State University (ABD)• Golden Gate University (ABD)• Metropolitan College of New York (ABD)• California School of International Management (ABD)• College of the Desert (ABD)• Newbury College (ABD)• Bunker Hill Community College (ABD)• Cambridge College (ABD)• Suffolk University (ABD)• Seattle Central Community College (ABD)

• Niagara College (Kanada)• Brock University (Kanada)• George Grown College (Kanada)• Kwantlen University College (Kanada)• Malaspina University College (Kanada)• The Art Institute of Vancouver (Kanada)• Central Queensland University (Avustralya)• Griffith University (Avustralya)• Queensland University of Technology (Avustralya)• University of Queensland (Avustralya)• University of Auckland (Yeni Zelanda)• Auckland University of Technology (AUT) (Yeni Zelanda)• UNITEC (Yeni Zelanda)• Manukau Institute of Technology (Yeni Zelanda)

* Üniversitelerin kendi önkoşulları & bulunduğu ülkenin vize koşullarına bağlı olarak.

LSI Yoğun / ISY kursuna (İngiltere, Avustralya & Yeni

Zelanda) kayıt olmak

Kişisel eğitim planının seçimi

LSI akademik danışman kılavuzluğundaüniversite seçimi

Orijinal lise, yüksekokul veya üniversitediplomasının, İngilizce dökümleri ileberaber öğrenci tarafından sunumu

Tamamlanmış evrakların üniversiteyeiletilmesi

Üniversite kursu için şartlı kabul teminedilmesi ya da görüşme ayarlanması*

Page 13: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

13

LSIÜniversiteHazırlık:ABD&KanadaHer yıl yüz binlerce kişinin ilk tercihi genelde ABD ve Kanada üniversiteleri olmaktadır. Binlerce onaylı kurum ve programlardan, geniş yelpazede sertifika ve diploma programlarını, farklı akademik ve sosyal alanlarda, farklı enerjik, dinamik şehirlerden küçük ve arkadaş canlısı kasabalara kadar seçme şansınız olacaktır. ABD ve Kanada ileri teknoloji ve uluslararası fakülteleri ile harika program seçenekleri sunmaktadır.

LSI danışmanları ABD ve Kanada’da size uygun ve doğru üniversite programını bulmakta yardımcı olacaktır. Sizin İngilizce seviyenizi ve akademik geçmişinizi değerlendirip, hangi üniversitelerin size daha uygun olacağını kararlaştırıp, bulunduğunuz LSI okulunda bir plan hazırlayıp sizi hedefinize ulaştıracağız. Akademik kadromuz size gerekli bütün desteği verecek ve sizin gelişiminizi takip edip, sizin planlanan çerçevede gelişme kaydettiğinizden emin olacak ve istediğiniz üniversiteye girmenizi sağlayacaktır.

ŞartlıkabulABD ve Kanada da giderek artan sayıda kolej ve üniversite, uluslararası öğrencilere şartlı kabul seçeneği sunmaktadır. Şartlı kabul akademik olarak gelişimini tamamlamış fakat üniversiteye veya programa başlamadan önce İngilizce becerilerini geliştirmesi gereken öğrenciler için ideal bir yoldur.

ŞartlıKabulNasılTeminEdilir?Eğer bir üniversite veya koleje başvurur ve istenilen akademik şartlarını yerine getirirseniz, fakat İngilizce seviyeniz yeterli değilse, size “Conditional Letter of Acceptance” adı verilen şartlı kabul verilebilir. Bu kabul başvurunuzun üniversite tarafından kabul edildiğini ve üniversitedeki yerinizin gerekli İngilizce seviyesine ulaştığınız anda kesin olacağını belirtir.

LSI size Şartlı Kabul temini için başvuruda yardımcı olacaktır. LSI daki kursunuza başladıktan sonra üniversite veya kolej için gerekli olan İngilizce dil seviyesine sizi ulaştıracağız. Çok sayıda partner üniversitemiz, LSI’ın seviyelerini İngilizce yeterlilik olarak kabul etmekte, böylece TOEFL iBT gibi ilave testlerin alınması her zaman zorunlu olmamaktadır.

Daha fazla bilgi için bir danışmanımızla konuşun, ya da web sitemizi ziyaret ediniz.

Page 14: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

14

Konaklama ve SosyalAktivitelerDil öğrenirken, gittiğinizülkeyi ve o ülkenin insanlarınıda tanımanız gerekir. TümLSI dil merkezleri; aile yanı,öğrenci evi, öğrenci yurdu,pansiyon veya otel gibi çokçeşitli konaklama seçeneklerisunmaktadır. Bütün dilmerkezlerimiz aktif ve ilgiçekici sosyal aktivitelersunar.

LSIAileYanıKonaklamaÖzenle seçilmiş ailelerimiz kaldığınızülkedeki hayatın nasıl olduğunu öğrenmenizisağlayarak, arkadaş canlısı ve rahatortamlar sunar. Birçok öğrencimiz yıllarsonra bile yanlarında kaldıkları ailelerlegörüşmeyi sürdürüyorlar.

LSIÖğrenciEvleri/YurtlarıDünyanın birçok yerinden arkadaşedinebileceğiniz öğrenci evi ve yurtlarındatek veya çift kişilik odalar mevcuttur.Banyolar ortaktır, odalar düzenli bir şekildetemizlenir, çarşaflar haftada bir değiştirilir.Yiyecek ve içecek düzenlemeleri farklıdırama birçok yerde kahvaltı verilir.

(Yer durumu ve daha fazla bilgi için lütfengerekli LSI dil merkezi ile bağlantıyageçiniz)

Pansiyon/HostelOtellerden daha ekonomik olan pansiyonlardaha sınırlı hizmet sunar. Haftalık hizmetçiservisi sağlanır ve bazı pansiyonlar mutfaktesislerine sahiptir.

OtellerOkullarımıza yakın yerlerde değişik türlerde oteller sunmaktan ve seçtiğiniz otele rezervasyon yaptırmaktan mutlulukduyarız.

Londra’daApartmanDaireleri/PaylaşımlıDairelerDaireler Londra’nın her yerinde bulunur ve4-6 kişiliktir. Tek, çift ve ikiz odalarmevcuttur. Daireler bağımsızlığı sevenöğrencilere tüm temel imkânları sunar.

LSISosyalAktivitelerİlgi alanlarınız ya da yaşam tarzınız neolursa olsun, size uygun ve eğlenceliaktiviteler buluruz. Günlük geziler, müze vegaleri gezileri, tiyatro ve sinema etkinlikleri,restoranlar ve publar, uluslararası aktiviteler ve spor fikstürleri...Bunların hepsi programımızın düzenliaktiviteleridir. Bazı aktiviteler ücretsizdir vediğerlerinin birçoğu da indirimli fiyatlarlasunulur. Buna ek olarak, birçok sporaktivitesi için özel düzenlemeler tümmerkezlerimizde yapılabilir. Bu konu içinpersonelimize danışınız.

AktiviteveDilEğitimProgramlarıSpor için olan tutkunuzu LSI Aktivite ve DilEğitim Programları ile su yüzüne çıkarın.San Diego’da sörf’ten, Vancouver veyaChristchurch’te kayak olanaklarına, Toronto’da tenisten, Auckland’ta gemicilik ve scubadiving e kadar eğitim ile beraber bir sürükombinasyon sunuyoruz. Bu ve benzeriprogramlar için lütfen bizimle bağlantıyageçiniz.

Konaklama hakkında dahafazla ve detaylı bilgi için,lütfen web sitemizdebulunan konaklamabroşürlerimizi inceleyiniz.

Mükemmel öğretmenler, arkadaş canlısı çalışanlarve samimi bir atmosfer; bunlar iyi bir dil okuluseçmek için gereken üç faktör. LSI bu avantajlarıiçinde bulunduran en iyi okul.Chih-JenLiu,öğrenci,Tayvan

Page 15: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

15

Eğitim ve İş Tecrübesi (Staj) ProgramlarıBu program; iş ortamında dilbecerilerinizi kullanmak,geliştirmek ve değerli bir işdeneyimi kazanmak içinmükemmel bir fırsattır.

Program iletişimbecerilerinizi geliştirir;böylece yerleştirildiğiniz iştenkeyif alabilir ve yararsağlayabilirsiniz. LSI ücretsiziş tecrübeleri ve ücretli işyerleştirmeleri sunar.

Bu programlar üniversiteyaşına gelmiş öğrencilerya da az deneyimli gençprofesyoneller için idealdir.

İngiltereİşTecrübesi(Ücretsiz)ABVatandaşları• İş tecrübesinden önce en az 4 haftalık LSI Yoğun 30 kursu• 1-6 aylık İş tecrübesi yerleştirmesi• Çalışmak istediğiniz 3 endüstri/profesyonel alanı seçin ve biz de buna göre uygun bir yerleştirme bulalım• Başvurular en az 12 hafta önceden yapılmalıdır• 18 yaş ve üzeri

İşTecrübesi(Ücretli)ABVatandaşları• İş yerleştirmesinden önce en az 4 haftalık• LSI Yoğun 30 veya Standart 20 kursu• Saatte en az minimum saat ücreti kazanabileceğiniz, 3-6 aylık, özel beceri gerektirmeyen tam veya yarım günlük iş yerleştirmesi• İşe yerleştirme otellerde mevcuttur fakat yerleştirmeler İngiltere’nin herhangi bir yerinde olabilir• Başvurular en az 12 hafta önceden yapılmalıdır• 18 yaş ve üzeri

KanadaÜcretliİşTecrübesi/KonaklamaEndüstrisi• En az 12 Haftalık LSI Yoğun kursunun ardından kısa dönem (asgari ücret karşılığı) konaklama endüstrisi alanında çalışma imkanları• Yerleştirme süresi kurstan daha uzun olamaz

İşTecrübesi/Staj(Ücretsiz)• İş tecrübesinden önce en az 4 haftalık LSI Yoğun 30 kursu• 4-12 haftalık kısa dönemli yerleştirme (12 hafta tavsiye edilir)• Yerleştirme süresi kurstan daha uzun olamaz

ÇalışmaTatili• Kısa dönem eğitim ve çalışma imkanı (asgari ücret karşılığı)• Minimum yerleştirme süresi: 4 hafta (12 hafta tavsiye edilir)• İş tecrübesinden önce en az 4 haftalık LSI Yoğun 30 kursu• Öğrenci Working Holiday Visa (Tatilde Çalışma Vizesi) edinebilirse, yerleştirme süresi kurstan daha uzun olabilir• Working Holiday Visa önerilen ülkeler: İskandinavya, Hollanda, Belçika, Fransa, İtalya, Japonya, Çek Cumhuriyeti, Letonya, Kore, Meksika, Almanya, İspanya, İsviçre

Self-PlacementSeçeneğiKendi işini bulan öğrenciler için. LSI özgeçmiş ve görüşmeler için yardım sağlayacaktır.

Avustralya’daKazanınveÖğrenin!Birçok ülkeden öğrenciler Avustralya’ya Tatilde Çalışma Vizesi ile gelebiliyor. Bununla aşağıdakileri yapabilirsiniz;• 17 haftaya kadar eğitim görün• Bir işveren için 6 ay çalışın ve sonra başka bir işe geçin• Avustralya’da 1 yıl yaşayın

LSI Brisbane, Tatilde Çalışma Vizesi sahiplerine şu hizmetleri sunuyor:• İngilizcenizi geliştirmenize yardım etmek için İngilizce dil kursları• Brisbane’da aile yanı konaklama ya da paylaşımlı konaklama• Haftada bir kez, CV, görüşme ve iş bulmayla ilgili İş Kulübü

Eğer Tatilde Çalışma Vizeniz varsa LSI Brisbane’daki ilk gününüzde, Tatilde Çalışma Bilgi Paketimiz size sunulacaktır. Bu size; umacağınız iş türlerini, ödeme oranlarını, nerede iş arayacağınızı ve Avustralya’da doldurmanız gereken formları açıklar.

Tatilde Çalışma Vizesi almak için gerekli olan bilgileri Avustralya Hükümeti web sitesi www.immi.gov.au adresinden alabilirsiniz.

YeniZelandaÜcretsizİşTecrübesi/Staj• Yerleştirme öncesi, 4-12 haftalık LSI Yoğun 30 kursu• Yerleştirmeler 3-6 aylık olup, genelde Auckland’ta bulunmaktadır, ama bazı yerleştirmeler başka şehirlerde olabilir• Yaş: 18 – 30• Minimum İngilizce seviyesi: Orta Üstü (Upper Intermediate) • Yerleştirmeler, İsletme, Reklam, Pazarlama ve Satış, Medya ve Halkla İlişkiler, Perakende Satış, Seyahat ve Turizm, Web Geliştirme alanlarında bulunmaktadır• Tatilde Çalışma Vizesi ve yerleştirmenin Üniversite eğitim gereksinimlerine uygun olduğu yerlerde Stajyer Vizesi sahiplerine uygundur

Yeni Zelanda’da en az 6 aylık Öğrenci Vizesi ve IELTS 5.0 sonucu ile haftalık 20 saate kadar yasal olarak çalışmak mümkündür.

YerleştirmeÜcretleriİNGİLTERE £450

KANADAÜcretli İş Tecrübesi/Konaklama Endüstrisi CD$1200 Ücretsiz İş Tecrübesi/Staj CD$1200 Working Holiday/ Çalışma Tatili CD$1200 Self Placement CD$500 (sadece kendi işini bulanlar için)

YENİ ZELANDAÜcretsiz İş Tecrübesi/Staj NZ$1400

Page 16: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

15 mins

15 mins

16

Londra çok kültürlü yapısı, rakipsiz etkinlikleriyle dünya standartlarında birşehirdir. Kültüründen, tarihinden ve ihtişamından, dünyanın en iyi gecehayatına kadar; Londra’da herkes için birşeyler bulmak mümkündür.

LSILondraMerkezLSI Londra Merkez, şehrin merkezinde, üniversitelere ve modern eğlence bölgesi Soho’ya yakın; kafeler, barlar ve canlıöğrenci nüfusuna hizmet veren publarla dolu bir yerde bulunur. Rahat ve modern okul; ücretsiz internet erişimi ve çok çeşitlibireysel çalışma materyallerine sahiptir.

AktiviteProgramıÇeşitli ve dopdolu aktivite programı; pubları, restoranları, tiyatroları gezme ve Oxford’a,Edinburg’a ve Stonehenge’e düzenlenen geziler gibi aktivitelerle, öğrencilere Londra’nın ve İngiltere’nin en iyisini sunmaktadır.

GenelKurslarbkz syf 6-7

Standart18Standart20Yoğun30ÖğledenSonraKursu ArtıKurslarİşİngilizcesiTemel ile İleri seviyeler arası için başlangıç tarihleri : her Pazartesi

Başlangıç seviyesindeki öğrenciler için başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günü

CambridgeSınavıKurslarıbkz syf 8• First Certificate (FCE)• Advanced (CAE)

Başlangıç tarihleri:FCE 10 hafta & CAE 11 hafta: Oca 3FCE & CAE 12 hafta: Mar 26, Eyl 17Sınav tarihleri için, bkz syf 8-9

IELTS,TOEFLiBT&TOEICSınavlarınaHazırlıkbkz syf 8

Uluslararası OkulYılıbkz sayfa 10

Başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günü Sınav tarihleri için, bkz syf 8-9

İşTecrübesibkz syf 15

ÜniversiteHazırlıkbkz syf 12

ExecutiveKurslarBire Bir9GünlükKompaktKursMiniGrupKurslarıbkz syf 37-39

ResmiTatillerAşağıdaki günlerde ders yapılmayacaktır:Oca 2, Nis 6, 9, May 7, Haz 4, 5, Ağu 27

Okul 22 Ara 2012 ile 1 Oca 2013 tarihleri arası kapalıdır.

SınavÜcretleriFCE/CAE £120

EkÜcretlerKayıt ücreti £70Yerleştirme ücreti – £450 iş tecrübesi Havaalanı karşılama (tek yön): Heathrow/London City £80Gatwick/Stansted £95Luton £95

KonaklamaAileYanıTek kişilik oda haftalık:Bölge 2 Y&K £165 YP £200Bölge 3 Y&K £155 YP £190Bölge 4-6 Y&K £135 YP £170Çift kişilik oda fiyatları isteküzerine verilir

ExecutiveEkÜcretlerihaftalık:Paylaşımlı banyo £25Özel banyo £75

İlaveÜcretlerhaftalık:Noel dönemi £30Yaz dönemi (Haz 24-Ağu 26) £25

DairePaylaşımı/Yemeksizkişi başı, haftalık:Tek kişilik oda £190 Çift kişilik oda £140

ÖğrenciYurduKonaklama kişi başı, haftalık: yıl boyu: Tek kişilik oda, £210 (yemeksiz) Tek kişilik oda (yemeksiz) (özel banyo)* £260

*minimum kalış süresi 4 hafta

Otelİsteğe bağlı olarak 2, 3 ve 4 yıldızlı otel fiyatları verilebilir.

Y&K: Yatak Kahvaltı YP: Yarım Pansiyon

Londra Merkez

İNGİLTERE

İngiltere’deİngilizce

LSIKursFiyatlarıUK£Sadece eğitim fiyatlarıdırGenelKurslar 1 2-3 4-11 12-15 16-19 20+ Haftalık Fiyatlar hft hft hft hft hft hftStandart 18 180 175 165 155 150 145 Standart 20 225 220 210 200 190 185 Yoğun 30 / 300 285 260 245 235 230 İş İngilizcesi Öğleden Sonra Kursları 115 110 105 100 95 95 SınavlaraHazırlık 4 8 10 11 12 Kursları hft hft hft hft hftTOEFL/TOEIC/IELTS 1040 2080 Cambridge Sınavı (20) 2100 2310 2400 Cambridge Sınavı (30) 2600 2860 2940 BireyselKurslarArtı Kurs Ücreti: 5 ders/10 ders 240/480 Bire Bir ders 48 ISY– 24 30 36 48 UluslararasıOkulYılı hft hft hft hftHaftada 18 ders 3120 3900 4140 5520 Haftada 18 ders 3960 4950 5400 7200 Haftada 18 ders 4680 5850 6120 8160

ExecutiveKursFiyatlarıUK£Sayfa 39’a bakınız.

TemelBaşlangıç

OrtaOrta Altı

İleriOrta Üstü

Seviye Anahtarı

Page 17: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

15 mins

15 mins

17

Y&K: Yatak Kahvaltı YP: Yarım Pansiyon

SınavÜcretleriFCE/CAE/CPE £120TOEIC £90

EkÜcretlerKayıt ücreti £70Yaz kurs ilavesi £10 Haz 25-Ağu 24, haftalık (executive kurslar hariç)Yerleştirme ücreti – £450 iş tecrübesiHavaalanı karşılama (tek yön): Heathrow/London City £80Gatwick/Stansted £95Luton £95

KonaklamaAileYanıTek kişilik oda haftalık:Bölge 2 Y&K £165 YP £200Bölge 3 Y&K £155 YP £190Bölge 4-6 Y&K £135 YP £170Çift kişilik oda fiyatları isteküzerine verilir

ExecutiveEkÜcretlerhaftalık:Paylaşımlı banyo £25Özel banyo £75 İlaveÜcretlerhaftalık:Noel dönemi £30Yaz dönemi (Haz 24-Ağu 26) £25

DairePaylaşımı/Yemeksiz kişi başı, haftalık:Tek kişilik oda £190Çift kişilik oda £140

ÖğrenciYurduKonaklamakişi başı, haftalık: yıl boyu:Tek kişilik oda, £210 (yemeksiz) Tek kişilik oda, £260 (yemeksiz) (özel banyo)*

*minimum kalış süresi 4 hafta

Otelİsteğe bağlı olarak 2, 3 ve 4 yıldızlı otel fiyatları verilebilir.

LSIKursFiyatlarıUK£Sadece eğitim fiyatlarıdırGenelKurslar 1 2-3 4-11 12-15 16-19 20+ Haftalık Fiyatlar hft hft hft hft hft hftStandart 18 170 165 155 145 140 135 Standart 20 215 210 200 190 180 175 Yoğun 30 / 290 275 250 235 225 220 İş İngilizcesi Öğleden Sonra Kursları 110 105 100 95 90 90Kulüp 50 + (hft) 720(2) SınavlaraHazırlık 4 8 10 11 12 Kursları hft hft hft hft hftTOEFL/TOEIC/IELTS 1000 2000 2820 Cambridge Sınavı (20) 2000 2200 2280 BireyselKurslarArtı Kurs Ücreti: 5 ders/10 ders 240/480 Bire Bir ders 48 ISY– 24 30 36 48 UluslararasıOkulYılı hft hft hft hftHaftada 18 ders 2880 3600 3780 5040 Haftada 20 ders 3720 4650 5040 6720 Haftada 30 ders 4440 5550 5760 7680

ExecutiveKursFiyatlarıUK£ Sayfa 39’a bakınız

Keşfedilmeye müsait, cazibeli ve çekici bir yer olan Hampstead semti, yıllardır birçok ünlüye, yazara ve oyuncuya ev sahipliği yapmaktadır. Burada Freud Müzesi’ni ve şair John Keats’in evini ziyaret edebilirsiniz.Yaklaşık 320 dönümlük kırsal alan Hampstead Parkı, okula sadece birkaçdakikalık yürüme mesafesindedir!

LSILondraHampsteadŞehir merkezinden 5 km uzakta olan bir yerleşim alanında bulunduğundan, öğrencileryakında bulunan konaklama seçeneklerinin avantajlarını yaşar ve Londra’nın görülmeyedeğer meşhur yerlerine ulaşım çok kolaydır. Okul, ücretsiz internet erişimi, güzel bahçesi,dil laboratuarı, masa tenisi odası, öğrenci salonu ve işitsel-görsel çalışma kaynakları olan kütüphanesiyle geniş Victoria tarzı bir binada yer alır.

AktiviteProgramıOkulun büyük bahçesinde barbekü partileri ve spor aktiviteleri düzenlenir. Publar, kulüpler, müzikaller ve hafta sonu gezileri diğer aktivitelere örnektir. Londra’nın en iyipazarlarından olan Camden Lock Market, yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır.

GenelKurslarbkz syf 6-7

Standart18Standart20Yoğun30ÖğledenSonraKursu ArtıKurslarİşİngilizcesiBaşlangıç tarihleri: her PazartesiBaşlangıç seviyesi öğrencileri sadece Londra Merkez’de

CambridgeSınavıKurslarıbkz syf 8•First Certificate (FCE) •Advanced (CAE) •Proficiency Advanced (CPE)

Başlangıç tarihleri:FCE 10 hafta & CAE 11 hafta: Oca 3FCE, CAE & CPE 12 hafta: Mar 26, Eyl 17Sınav tarihleri için, bkz syf 8-9

IELTS,TOEFLiBT&TOEIC SınavlarınaHazırlıkbkz syf 8

Uluslararası OkulYılıbkz syf 10

Başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günü Sınav tarihleri için, bkz syf 8-9

Kulüp50+bkz syf 7

•Haftada 3 aktivite içerirBaşlangıç tarihleri: Oca 3, Şub 6, Mar 5, Nis 2, May 8, Haz 6, Eyl 3, Eki 1, Kas 5, Ara 3

GençÖğrencilerProgramıbkz syf 35AileProgramıbkz syf 32İşTecrübesibkz syf 15ÜniversiteHazırlıkbkz syf 12

ExecutiveKurslarBire Birbkz syf 37-39

ResmiTatillerAşağıdaki günlerde ders yapılmayacaktır: Oca 2, Nis 6, 9, May 7, Haz 4, 5, Ağu 27

Okul 22 Ara 2012 ile 1 Oca 2013 tarihleri arası kapalıdır.

Londra Hampstead

İngiltere’deİngilizce

LSI sayesinde İngilizcem çok gelişti, çünkü her zaman İngilizce konuşuyorduk. Tüm öğretmenler çok kibar ve arkadaş canlısıydı.AskaItakura,Japonya

TemelBaşlangıç

OrtaOrta Altı

İleriOrta Üstü

Seviye Anahtarı

Page 18: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

18

Londra’dan trenle sadece 50 dakikalık uzaklıkta olan Brighton, Sussex Downs ile denizin arasında yer alan enerjik bir şehirdir. ‘Londra’nın deniz kıyısı’ olarak tanımlanan Brighton, iki üniversiteye ve İngiltere’deki enbüyük sanat ve komedi festivallerine ev sahipliği yapmakla gurur duyar.

LSIBrightonOkul, Brighton’ın seçkin yerleşim alanı olan Hove’da, sessiz bir caddede, bahçeli Victoriatarzı bir binada bulunmaktadır. Kumsala ve Hove tren istasyonuna 5 dakikalık yürüyüşmesafesindedir. Mağazaların, kahve evlerinin, pubların, restoranların ve aktivite merkezinin yakınında yer alır.

AktiviteProgramıSosyal program; partileri, barbeküleri, eğlence ve oyun gecelerini, gece kulüplerini ve diskoları, Londra’ya, Britanya’nın ve Avrupa’nın diğer bölgelerine günlük ve hafta sonu gezilerini içerir. Golf ve ata binme gibiaktiviteler de düzenlenir.

LSIKursFiyatlarıUK£Sadece eğitim fiyatlarıdırGenelKurslar 1 2-3 4-11 12-15 16-19 20+ Haftalık Fiyatlar hft hft hft hft hft hftStandart 18 170 165 155 145 140 135 Standart 20 215 210 200 190 180 175 Yoğun 30 / 290 275 250 235 225 220 İş İngilizcesi Öğleden Sonra Kursları 110 105 100 95 90 90 SınavlaraHazırlık 4 8 10 12 Kursları hft hft hft hftTOEFL/TOEIC/IELTS 1000 2000 Cambridge Sınavı (20) 2000 2280 Cambridge Sınavı (30) 2500 2820 BireyselKurslarArtı Kurs Ücreti: 5 ders/10 ders 240/480 Bire Bir ders 48 ISY– 24 30 36 48 UluslararasıOkulYılı hft hft hft hftHaftada 18 ders 2880 3600 3780 5040 Haftada 20 ders 3720 4650 5040 6720 Haftada 30 ders 4440 5550 5760 7680

ExecutiveKursFiyatlarıUK£ Sayfa 39’a bakınız

SınavÜcretleriFCE £120

EkÜcretlerKayıt ücreti £70Yaz kurs ilavesi £10 Haz 25 - Ağu 24, haftalık (executive kurslar hariç) Yerleştirme ücreti – £450 iş tecrübesiHavaalanı karşılama (tek yön): Heathrow £120Gatwick £60

KonaklamaAileYanıkişi başı, haftalık:Tek kişilik oda Y&K £115 YP £150Çift kişilik oda* Y&K £95 YP £130

İlaveÜcretler haftalık: Executive £40Noel dönemi £30Yaz dönemi (Haz 24-Ağu 26) £25

* Sadece, iki öğrenci aynı başlangıç tarihleri için birlikte kayıt yaptırırsa geçerlidir

ÖğrenciYurduOda fiyatları istek üzerine verilecektir. Uygunluğa bağlıdır.

Otelİsteğe bağlı olarak 2, 3 ve 4 yıldızlı otel fiyatları verilebilir.

İNGİLTERE LSI Brighton’ı çok seviyorum! İnsanlar çok arkadaş canlısı ve ben çok öğreniyorum. Brighton artık benim ikinci evim ve kaldığım aile çok cana yakın ve yardımsever. Her şeyi çok özleyeceğim!MariaCamilaOviedo,Kolombiya

Brighton

İngiltere’deİngilizce

GenelKurslarbkz syf 6-7

Standart18Standart20Yoğun30ÖğledenSonraKursuArtıKurslarBaşlangıç tarihleri : her PazartesiBaşlangıç seviyesi öğrencileri sadece Londra Merkez’de

İşİngilizcesi bkz syf 7Başlangıç tarihleri için lütfen LSI Brighton’dan bilgi alınız

CambridgeSınavıKursları bkz syf 8•First Certificate (FCE) Başlangıç tarihleri:FCE 10 hafta: Oca 3FCE 12 hafta: Mar 26, Eyl 17Sınav tarihleri için bkz syf 8-9Yerler sınırlıdır, lütfen yer olup olmadığını kontrol ediniz

IELTS,TOEFLiBT&TOEICSınavlarınaHazırlık bkz syf 8

Uluslararası OkulYılı bkz syf 10

Başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günü

Sınav tarihleri için, syf 8-9

GençÖğrencilerProgramıbkz syf 36

AileProgramı bkz syf 32İşTecrübesibkz syf 15ÜniversiteHazırlıkbkz syf 12

ExecutiveKurslarBire Bir9GünlükKompaktKursbkz syf 37-39

ResmiTatillerAşağıdaki günlerde ders yapılmayacaktır: Oca 2, Nis 6, 9, May 7,Haz 4, 5, Ağu 27

Okul 22 Ara 2012 ile 1 Oca 2013 tarihleri arası kapalıdır.

TemelBaşlangıç

OrtaOrta Altı

İleriOrta Üstü

Seviye Anahtarı

Y&K: Yatak Kahvaltı YP: Yarım Pansiyon

Page 19: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

19

Muhteşem mimarisi ve harika arazileriyle üniversiteyi oluşturan birçok yüksekokul, halka açıktır ve Cam Nehri’nde “punt” denilen altı düz bir botta hafta sonunu geçirmek gibi birçok geleneksel Cambridge eğlencelerine sahiptir.

LSICambridgeLSI Cambridge, bu güzel ve tarihi üniversite şehri iyi vakit geçirmek için, mükemmel birkonumdadır. Okul sessiz bir yerleşim alanında, şehir merkezine 15 dakikalık yürüyüş mesafesinde yer alır. LSI Cambridge; bir öğrenci salonu, geniş bir bahçe, ücretsiz internet erişimi ve bireysel çalışma materyallerine sahip bir öğrenim merkezidir.

AktiviteProgramıSosyal program barbeküleri, gece kulüplerini ve spor aktivitelerini içerir. Burada, Londra’ya, Stonehenge’e ve ‘Stratford-Upon-Avon’a (Shakespeare’in doğduğu yer) yapılan, harika günübirlik ve hafta sonu gezileri vardır.İskoçya veya Fransa gibi uzak yerlere geziler de düzenlenebilir

LSIKursFiyatlarıUK£ Sadece eğitim fiyatlarıdır

GenelKurslar 1 2-3 4-11 12-15 16-19 20+ Haftalık Fiyatlar hft hft hft hft hft hftStandart 20 225 220 210 200 190 185 Yoğun 30 / 300 285 260 245 235 230 İş İngilizcesi Öğleden Sonra Kursları 115 110 105 100 95 95

SınavlaraHazırlık 4 8 Kursları hft hftTOEFL/TOEIC/IELTS 1040 2080 Cambridge Sınavı (20) 1680 Cambridge Sınavı (30) 2080

ÖzelAmaçlarİçinİngilizce haftalıkEğitim İngilizcesi: grup 285 Eğitim İngilizcesi: bireysel +5 460 Eğitim İngilizcesi: bireysel +10 700

BireyselKurslarArtı Kurs Ücreti: 5 ders/10 ders 240/480 Bire Bir ders 48

ISY– 24 30 36 48 UluslararasıOkulYılı hft hft hft hftHaftada 20 ders 3960 4950 5400 7200 Haftada 30 ders 4680 5850 6120 8160

ExecutiveKursFiyatlarıUK£ Sayfa 39’a bakınız

GenelKurslarbkz syf 6-7

Standart20

Yoğun30ÖğledenSonraKursu

ArtıKurslarİşİngilizcesiBaşlangıç tarihleri: her Pazartesi

Başlangıç seviyesi öğrencilerisadece Londra Merkez’de

CambridgeSınavıKurslarıbkz syf 8• First Certificate (FCE)• Advanced (CAE)• Cambridge Sınav Merkezi• Bilgisayar ve kâğıt tabanlı test (CBT veya PBT)

Başlangıç tarihleri:FCE: CBT - Oca 30, Haz 18, Ağu 27, Eki 8; PBT - Nis 16CAE: CBT - Oca 30, Haz 18, Eyl 3, Eki 15; PBT - Nis 16

IELTS,TOEFLiBT&TOEICSınavlarınaHazırlıkbkz syf 8

Uluslararası OkulYılı bkz syf 10

Başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günü Sınav tarihleri için, bkz syf 8-9

Eğitimİngilizcesi bkz syf 9• Kapalı grup - minimum öğrenci sayısı: 4Başlangıç tarihleri için LSI Cambridge ile bağlantıya geçiniz.

İşTecrübesibkz syf 15ÜniversiteHazırlıkbkz syf 12

ExecutiveKurslarBire Bir9GünlükKompaktKursbkz syf 37-39

ResmiTatillerAşağıdaki günlerde ders yapılmayacaktır:Oca 2, Nis 6, 9, May 7, Haz 4, 5, Ağu 27

Okul 22 Ara 2012 ile 1 Oca 2013 tarihleri arası kapalıdır.

SınavÜcretleriFCE/CAE £120

EkÜcretlerKayıt ücreti £70Yerleştirme ücreti – £450 iş tecrübesiHavaalanı karşılama (tek yön): Heathrow £135Gatwick £150Stansted £75Luton £85

KonaklamaAileYanıkişi başı, haftalık:Tek kişilik oda Y&K £125 YP £160Çift kişilik oda* Y&K £105 YP £140

İlaveÜcretler haftalık: Executive £75Noel dönemi £30Yaz dönemi ilavesi (Haz 24-Ağu 26) £25

* Sadece, iki öğrenci aynı başlangıç tarihleri için birlikte kayıt yaptırırsa geçerlidir

ÖğrenciYurdukişi başı, haftalık:The Willows (yıl boyu) yemeksizTek kişilik oda £155-£175Çift kişilik oda £135-£145

ÖğrenciYurduKonaklamahaftalık:Centrepoint (yıl boyu)Tek kişilik oda £175 (yemeksiz)

Sedley Court (Tem 1-Ağu 19)Tek kişilik oda £175 (yemeksiz)

Otelİsteğe bağlı olarak 2, 3 ve 4 yıldızlı otel fiyatları verilebilir.

Cambridge

İngiltere’deİngilizce

TemelBaşlangıç

OrtaOrta Altı

İleriOrta Üstü

Seviye Anahtarı

Y&K: Yatak Kahvaltı YP: Yarım Pansiyon

Page 20: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

20

ÖğrenciYurduKonaklamakişi başı, haftalık:

Özel banyolu, yemeksiz:Tek kişilik oda# US$395Çift kişilik oda* US$230# Yüksek sezon US$30

ilavesi

* Sadece, iki öğrenci aynı başlangıç tarihleri için birlikte kayıt yaptırırsa geçerlidir.Diğer yurt ve apartman seçenekleri istek üzerine verilecektir.

Otelİsteğe bağlı olarak 2, 3 ve 4 yıldızlı otel fiyatları verilebilir.

ABD

“Amerika’nın En Güzel Şehri” olarak tanımlanan San Diego, Kaliforniya’nın güneyinde, Los Angeles ve Meksika arasındaki 100 km’lik Pasifik kıyı şeridinde, muhteşem bir doğal limanda yer alır.

LSISanDiegoLSI San Diego şehrin merkezinde modern bir binada yer alır. Şehrin bütün olanaklarınayakındır ve San Diego Hayvanat Bahçesi, Gaslamp Bölgesi, Balboa Parkı ve San Diego Koyu gibi yerlere kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Bina, kütüphane ve EFL bireysel çalışmaları için multimedya bilgisayarlar sunan bir öğrenci kaynak odasına sahiptir.

AktiviteProgramıİnanılmaz iklimi ve şehrin kumsallara, adalara, dağlara ve çöllere yakınlığı; San Diego bölgesinde bol miktarda yaratıcıfırsat sunar. Sosyal aktiviteler; plaj partileri, sörf, yelkenli gezisi ve hatta kar kayağı ve Los Angeles’e, Las Vegas’a ve Meksika’ya düzenlenen gezileri içerir.

GenelKurslarbkz syf 6-7

Standart20Yoğun30ArtıKurslarİşİngilizcesi

Temel ile İleri seviyeler arası için başlangıç tarihleri: her Pazartesi (her ayın ilk Pazartesi günü önerilmektedir)

Başlangıç seviyesindeki öğrenciler için başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günü

CambridgeSınavKursları bkz syf 8•First Certificate (FCE)•Advanced (CAE)•Proficiency (CPE)Başlangıç tarihleri: FCE & CAE* 10 hafta: Oca 3, Haz 18CPE 10 hafta: Oca 3FCE, CAE & CPE 12 hafta: Mar 26 , Eyl 17Sınav tarihleri için, bkz syf 8-9* Kalış süresi konaklama ve uçuş nedeniyle 11 haftadır.

TOEFLiBTSınavınaHazırlık bkz syf 8

Uluslararası OkulYılı bkz syf 10Başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günü Sınav tarihleri için, bkz syf 8-9

Eğitimİngilizcesi bkz syf 9• Kapalı grup – minimum öğrenci sayısı: 6 (kurs için), 10 (sınav için)Başlangıç tarihleri: her Pazartesi

Kulüp50+bkz syf 7•Haftada 3 aktivite içerirBaşlangıç tarihleri: Oca 3, Şub 6, Mar 5, Nis 2, May 7, Haz 4, Eyl 4, Eki 1, Kas 5, Ara 3

GençÖğrencilerProgramıbkz syf 33AileProgramıbkz syf 32ÜniversiteHazırlıkbkz syf 13

ExecutiveKurslarBire Bir9GünlükKompaktKursMiniGrupKurslarıbkz syf 37-39

ResmiTatillerAşağıdaki günlerde ders yapılmayacaktır: Oca 2, 16, Şub 20, Nis 6, 9, May 28, Tem 4, Eyl 3, Eki 8, Kas 22, 23

Okul 22 Ara 2012 ile 1 Oca 2013 tarihleri arası kapalıdır.

SınavÜcretleriFCE/CAE/CPE US$350

EkÜcretlerKayıt ücreti US$150Havaalanı karşılama US$95 (tek yön)

KonaklamaKonaklama US$85 yerleştirme ücreti

AileYanıkişi başı, haftalık:Tek kişilik oda Y&K US$225 YP US$285İlaveÜcretler haftalık: Executive US$80Noel dönemi US$50Yaz dönemi US$30 (Haz 24-Ağu 26)

LSIKursFiyatlarıUS$Sadece eğitim fiyatlarıdırGenelKurslar 1 2-3 4-11 12-15 16-19 20+ Haftalık Fiyatlar hft hft hft hft hft hftStandart 20 375 330 300 280 270 260 Yoğun 30 / 475 405 375 360 345 330 İş İngilizcesi Kulüp 50 + (hft) 1170(2) SınavlaraHazırlık 4 8 10 12 Kursları hft hft hft hftTOEFL 1500 3000 4320 Cambridge Sınavı (30) 3750 4320 ÖzelAmaçlarİçinİngilizce haftalıkEğitim İngilizcesi: grup 405 Eğitim İngilizcesi: bireysel +5 755 Eğitim İngilizcesi: bireysel +10 1180 BireyselKurslarvArtı Kurs Ücreti: 5 ders/10 ders 425/850 Bire Bir ders 85 ISY– 24 30 36 48 UluslararasıOkulYılı hft hft hft hftHaftada 20 ders 6000 7500 8640 11520 Haftada 30 ders 7200 9000 10440 13920

ExecutiveKursFiyatlarıUS$ bkz syf 39

San Diego

ABD’deİngilizce

Öğretmenleri çok seviyorum ve derslerden zevk alıyorum. Ayrıca çalışanlar çok arkadaş canlısı. Farklı ülkelerden bir sürü arkadaş edindim. Bu okulu kesinlikle öneriyorum. Eminim LSI San Diego’yu çok seveceksiniz.NoeCalderon,Meksika

TemelBaşlangıç

OrtaOrta Altı

İleriOrta Üstü

Seviye Anahtarı

Y&K: Yatak Kahvaltı YP: Yarım Pansiyon

Page 21: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

21

SınavÜcretleriFCE/CAE US$350

EkÜcretlerKayıt ücreti US$150Havaalanı karşılama US$100 (tek yön)

KonaklamaKonaklama US$85 yerleştirme ücreti

AileYanıkişi başı, haftalık:Tek kişilik oda Y&K US$225 YP US$285İlaveÜcretler haftalık: Executive US$80Noel dönemi US$50Yaz dönemi US$30 (Haz 24-Ağu 26)

ÖğrenciYurduKonaklamasıTau House, yıl boyu,kişi başı, haftalık:Oda + 18 öğün yemek Tek kişilik oda US$600Çift kişilik oda US$500Üç kişilik oda US$415Kayıt sırasında US$200 tutarında iade edilmek üzere anahtar/hasar depozitosu istenmektedir.

Downtown Berkeley YMCA, (yıl boyu, yemeksiz, jimnastik salonu, yüzme havuzu ve spa içerir). Kişi başı 4 haftalık:Tek kişilik oda US$880Çift kişilik oda US$775Diğer hafta fiyatları isteğe bağlı olarak verilir.

Borneo House, Hillside Durrant, Prospect ve üniversite yurtları fiyat ve detayları istek üzerine verilecektir

Otelİsteğe bağlı olarak 2, 3 ve 4 yıldızlı otel fiyatları verilebilir.

LSIKursFiyatlarıUS$ Sadece eğitim fiyatlarıdırGenelKurslar 1 2-3 4-11 12-15 16-19 20+ Haftalık Fiyatlar hft hft hft hft hft hftStandart 20 375 330 300 280 270 260 Yoğun 30 / 475 405 375 360 345 330 İş İngilizcesi Kulüp 50 + (hft) 1170(2) SınavlaraHazırlık 4 8 12 Kursları hft hft hftTOEFL 1500 3000 4320 Cambridge Sınavı (30) 4320

ÖzelAmaçlarİçinİngilizce haftalıkEğitim İngilizcesi: grup 405 Eğitim İngilizcesi: bireysel +5 755 Eğitim İngilizcesi: bireysel +10 1180 BireyselKurslarArtı Kurs Ücreti: 5 ders/10 ders 425/850 Bire Bir ders 85 ISY– 24 30 36 48 UluslararasıOkulYılı hft hft hft hftHaftada 20 ders 6000 7500 8640 11520 Haftada 30 ders 7200 9000 10440 13920

ExecutiveKursFiyatlarıUS$Sayfa 39’a bakınız

San Francisco Koyu, çevre bölgelerden daha sıcak iklimi, dünyaca ünlü mimarisi ve simgeleriyle Kaliforniya’nın güzel bir parçasıdır. Dünyanın en kaygısız ve arkadaş canlısı yerlerinden biri olan San Francisco ve Koy Bölgesi, ziyaretçilerinin isteyebileceği herşeyi sunar.

LSIBerkeleyOkul, Berkeley’in merkezinde, ortak iç ve dış alanları ve camla kaplı büyük avlusuyla 2 katlı bir binada yer alır. Ayrıca istasyona ve üniversite kampüsüne de yakındır. Burada ücretsiz internet erişimli iki adet öğrenci bilgisayar odası, mutfak, kütüphane ve çalışma odaları mevcuttur.

AktiviteProgramıPrestijli Kaliforniya Üniversitesine ev sahipliği yapan Berkeley; Kuzey Kaliforniya’da, San Francisco koyunun hemen karşısında ve birçok restoran, sinema, kafe ve kitapçıya sahip, renkli bir öğrenci şehridir. Koy Bölgesi; Golden Gate Köprüsü, ‘Fisherman’s Wharf’ ve ‘Alcatraz’ gibi ünlü çekiciliklere sahiptir. ‘Wine Country’ ve ‘Monterey Peninsula’ gibi yerlere kolayca geziler ayarlanabilir.

GenelKurslarbkz syf 6-7

Standart20Yoğun30ArtıKurslarİşİngilizcesiBaşlangıç tarihleri : her Pazartesi (her ayın ilk Pazartesi günü önerilmektedir)Başlangıç seviyesi öğrencileri sadece San Diego ve New York’ta

CambridgeSınavıKursları bkz syf 8•First Certificate (FCE)•Advanced (CAE)

Başlangıç tarihleri: FCE & CAE 12 hafta: Mar 26, Eyl 17Sınav tarihleri için, bkz syf 8-9Yerler sınırlıdır, lütfen yer olup olmadığını kontrol ediniz

TOEFLiBTSınavınaHazırlık bkz syf 8

Uluslararası OkulYılı bkz syf 10

Başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günüSınav tarihleri için, bkz syf 8-9

Eğitimİngilizcesi bkz syf 9• Kapalı grup – minimum öğrenci sayısı: 6 (kurs için), 10 (sınav için)

Başlangıç tarihleri: her Pazartesi

Kulüp50+bkz syf 7•Haftada 3 aktivite içerir

Başlangıç tarihi: Oca 3, Şub 6, Mar 5, Nis 2, May 7, Haz 4, Eyl 4, Eki 1, Kas 5, Ara 3

GençÖğrencilerProgramı bkz syf 34AileProgramıbkz syf 32ÜniversiteHazırlık bkz syf 13

ExecutiveKurslarBire Bir9GünlükKompaktKursMiniGrupKurslarıbkz syf 37-39

ResmiTatillerAşağıdaki günlerde ders yapılmayacaktır: Oca 2, 16, Şub 20, Nis 6, 9, May 28, Tem 4, Eyl 3, Eki 8, Kas 22, 23

Okul 22 Ara 2012 ile 1 Oca 2013 tarihleri arası kapalıdır.

San Francisco / Berkeley

ABD’deİngilizce

TemelBaşlangıç

OrtaOrta Altı

İleriOrta Üstü

Seviye Anahtarı

Y&K: Yatak Kahvaltı YP: Yarım Pansiyon

Page 22: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

22 ABD

ABD’nin en büyük iş ve kültür merkezi olarak New York; Amerika tarihindeki liderlik rolünün ve köklü geleneğinin haklı gururunu yaşar. Ticaretten politikaya, baleden spor etkinliklerine kadar herşeyi New York’ta bulabilirsiniz.

LSINewYorkSoHo’da Metropolitan College of New York’un (MCNY) Manhattan kampüsünde, Ticaret Bölgesi’nin hemen yanında konumlanmış LSI New York; bu kozmopolit şehrin tam merkezinde yer alır. Tesisler; kütüphane, öğrenci salonu, ücretsiz internet erişimli 40’tan fazla bilgisayarıyla iki bilgisayar laboratuarını kapsar.

AktiviteProgramı24 saat hareketliliği, mükemmel restoranları, müzeleriyle ve Özgürlük Anıtı, Empire State Binası gibi ünlü yapılarıyla, New York’un kültür ve eğlence olanakları sınırsızdır ve tüm bunlar bizim yoğun ve zengin sosyal programımıza yansımıştır.

GenelKurslarbkz syf 6-7

Standart20Yoğun30ArtıKurslarİşİngilizcesiTemel ile İleri seviyeler arası için başlangıç tarihleri: her Pazartesi (her ayın ilk Pazartesi günü tavsiye edilir)Başlangıç seviyesindeki öğrenciler için başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günü

CambridgeSınavıKursları bkz syf 8•First Certificate (FCE)•Advanced (CAE)

Başlangıç tarihleri: FCE & CAE 12 hafta: Mar 26, Eyl 17Sınav tarihleri için, bkz syf 8-9Yerler sınırlıdır, lütfen yer olup olmadığını kontrol ediniz

TOEFLiBTSınavınaHazırlık bkz syf 8

Uluslararası OkulYılı bkz syf 10

Başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günü Sınav tarihleri için, bkz syf 8-9

Eğitimİngilizcesi bkz syf 9• Kapalı grup – minimum öğrenci sayısı: 6 (kurs için). TKT sınavı sunulmamaktadır.

Başlangıç tarihleri: her Pazartesi

Kulüp50+bkz syf 7• Haftada 3 aktivite içerirBaşlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günü.

GençÖğrencilerProgramı bkz syf 33AileProgramıbkz syf 32ÜniversiteHazırlıkbkz syf 13

ExecutiveKurslarBire BirMiniGrupKurslarıbkz syf 37-39

ResmiTatillerAşağıdaki günlerde ders yapılmayacaktır: Oca 2, 16, Şub 20, Nis 6, 9, May 28, Tem 4, Eyl 3, Eki 8, Kas 22, 23

Okul 22 Ara 2012 ile 1 Oca 2013 tarihleri arası kapalıdır.

LSI New York’ta eğitim almak için minimum 18 yaşında olmak gerekmektedir.

SınavÜcretleriFCE/CAE US$425

EkÜcretlerKayıt ücreti* US$150* Eğitim ücretiniz US$1000’ın altındaysa %10 Havaalanı karşılama US$135 (tek yön)

KonaklamaKonaklama US$85 yerleştirme ücreti

AileYanıTek kişilik oda, kişi başı, haftalık:Manhattan içi: Y&K US$485Manhattan dışı:Bölge 1 Y&K US$360 YP US$425Bölge 2 Y&K US$310 YP US$375Bölge 3 Y&K US$260 YP US$325

İlaveÜcretler haftalık: Executive (Manhattan içi, özel banyo) US$180Noel dönemi US$50Yaz dönemi US$30 (Haz 24-Ağu 26)

ÖğrenciYurduKonaklamakişi başı, haftalık:Manhattan YMCA öğrenci yurdu yemeksiz (spor ve jimnastik tesislerini kullanmayı kapsar)Tek kişilik oda, US$525 paylaşımlı banyo Çift kişilik oda**, US$325 paylaşımlı banyo ** kişi başı; sadece, aynı

başlangıç tarihleri için birlikte kayıt yaptıran öğrenciler için geçerlidir.

Diğer yurt ve apartman seçenekleri istek üzerine verilecektir.

Otelİsteğe bağlı olarak 2, 3 ve 4 yıldızlı otel fiyatları verilebilir.

LSIKursFiyatlarıUS$ Sadece eğitim fiyatlarıdırGenelKurslar 1 2-3 4-11 12-15 16-19 20+ Haftalık Fiyatlar hft hft hft hft hft hftStandart 20 375 350 320 300 290 280 Yoğun 30 / 475 435 405 380 365 350 İş İngilizcesi Kulüp 50 + (hft) 1240(2) SınavlaraHazırlık 4 8 12 Kursları hft hft hftTOEFL 1620 3240 4560 Cambridge Sınavı (30) 4560 ÖzelAmaçlarİçinİngilizce haftalıkEğitim İngilizcesi: grup 435 Eğitim İngilizcesi: bireysel +5 800 Eğitim İngilizcesi: bireysel +10 1250 BireyselKurslarArtı Kurs Ücreti: 5 ders/10 ders 450/900 Bire Bir ders 90 ISY– 24 30 36 48 UluslararasıOkulYılı hft hft hft hftHaftada 20 ders 6240 7800 9000 12000 Haftada 30 ders 7440 9300 10800 14400

ExecutiveKursFiyatlarıUS$ Sayfa 39’a bakınız

New York

ABD’deİngilizce

LSI New York’ta eğitim almayı çok seviyorum çünkü dünyanın her yerinden bir sürü arkadaşlar ediyor İngilizce pratik yapma şansım oluyor. Bence öğretmenler ve metodoloji çok iyi.TammyCamposDiCalafiori,aktris,Brezilya

TemelBaşlangıç

OrtaOrta Altı

İleriOrta Üstü

Seviye Anahtarı

Y&K: Yatak Kahvaltı YP: Yarım Pansiyon

Page 23: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

23

EkÜcretlerKayıt ücreti US$150Havaalanı karşılama US$95 (tek yön)

KonaklamaKonaklama US$85 yerleştirme ücreti

AileYanıkişi başı, haftalık:Tek kişilik oda Y&K US$225 YP US$285İlaveÜcretler haftalık: Executive US$80Noel dönemi US$50Yaz dönemi US$30 (Haz 24-Ağu 26)

ÖğrenciYurduKonaklaması(yıl boyu, oda başı 2-4 kişi, kahvaltı & akşam yemeği dahildir), kişi başı:Bir hafta US$585İki hafta US$1020Üç hafta US$1320

Dört hafta US$1500İlave hafta US$375US$200 tutarındaki anahtar/hasar depozitosu alınacaktır ve anahtar iadesinde geri ödenecektir.

ESL Townhouse (yemeksiz)kişi başı, haftalık:Tek kişilik oda US$400Çift kişilik oda US$260Özel stüdyo daire US$600 (1-2 kişi için)US$200 tutarındaki anahtar/hasar depozitosu alınacaktır ve anahtar iadesinde geri ödenecektir.İlave olarak US$200 iadesi olmayan kayıt ücreti alınacaktır.

Boston YMCA – Berkeley Öğrenci Yurdu: İsteğe bağlı olarak tek ve çift kişilik oda fiyatları verilebilir.

Otelİsteğe bağlı olarak 2, 3 ve 4 yıldızlı otel fiyatları verilebilir.

LSIKursFiyatlarıUS$ Sadece eğitim fiyatlarıdırGenelKurslar 1 2-3 4-11 12-15 16-19 20+ Haftalık Fiyatlar hft hft hft hft hft hftStandart 20 375 330 300 280 270 260 Yoğun 30 / 475 405 375 360 345 330 İş İngilizcesi Kulüp 50 + (hft) 1170(2) SınavlaraHazırlık 4 8 12 Kursları hft hft hftTOEFL 1500 3000 4320 ÖzelAmaçlarİçinİngilizce haftalıkEğitim İngilizcesi: grup 405 Eğitim İngilizcesi: bireysel +5 755 Eğitim İngilizcesi: bireysel +10 1180 BireyselKurslarArtı Kurs Ücreti: 5 ders/10 ders 425/850 Bire Bir ders 85 ISY– 24 30 36 48 UluslararasıOkulYılı hft hft hft hftHaftada 20 ders 6000 7500 8640 11520 Haftada 30 ders 7200 9000 10440 13920

ExecutiveKursFiyatlarıUS$ Sayfa 39’a bakınız

Boston, Massachusetts kıyısında, Charles Nehri’nin ve Boston Limanı’nın suları boyunca yer alır. Modern dış görünümüyle zengin tarihinin birleşimi, onu harika Amerikan şehirlerinden biri yapar. Eğitim ve kültür merkezi olarak tanınmasının yanında muhteşem doğal güzelliğe sahiptir; New England şelalesinin renkleri nefes kesicidir.

LSIBostonLSI Boston; Çin Mahallesi’nin, Tiyatro ve Ticaret Bölgesi’nin hemen yanında yer almaktadır. Birçok sınıf yerel mimariye uygun olarak kırmızı tuğlalı duvarlara sahiptir. Öğrenciler için verilen hizmetler arasında bilgisayar odası ve günlük gazeteler bulunan öğrenci salonu vardır.

AktiviteProgramıSosyal aktiviteler; müze gezileri, tarihi yürüyüş turları, beysbol maçları, snowboard ve Cape Cod’a , New York’a ve Montreal’e hafta sonu gezilerini kapsar.

GenelKurslarbkz syf 6-7

Standart20Yoğun30ArtıKurslarİşİngilizcesiBaşlangıç tarihleri: her Pazartesi (her ayın ilk Pazartesi günü önerilmektedir)Başlangıç seviyesi öğrencileri sadece San Diego ve New York’ta

TOEFLiBTSınavınaHazırlık bkz syf 8

Uluslararası OkulYılı bkz syf 10Başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günüSınav tarihleri için, bkz syf 8-9

Eğitimİngilizcesi bkz syf 9• Kapalı grup – minimum öğrenci sayısı: 6 (kurs için), 10 (sınav için)

Başlangıç tarihleri: her Pazartesi

Kulüp50+bkz syf 7•Haftada 3 aktivite içerirBaşlangıç tarihleri: Oca 3, Şub 6, Mar 5, Nis 2, May 7, Haz 4, Eyl 4, Eki 1, Kas 5, Ara 3

ÜniversiteHazırlıkbkz syf 13

ExecutiveKurslarBire Bir9GünlükKompaktKursMiniGrupKurslarıbkz syf 37-39

ResmiTatillerAşağıdaki günlerde ders yapılmayacaktır: Oca 2, 16, Şub 20, Nis 6, 9, May 28, Tem 4, Eyl 3, Eki 8, Kas 22, 23

Okul 22 Ara 2012 ile 1 Oca 2013 tarihleri arası kapalıdır.

Boston

ABD’deİngilizce

TemelBaşlangıç

OrtaOrta Altı

İleriOrta Üstü

Seviye Anahtarı

Y&K: Yatak Kahvaltı YP: Yarım Pansiyon

Page 24: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

24

Toronto, Kanada’nın ana ticaret ve kültür merkezi olmasının yanında, ülkenin en büyük şehridir. Bu yüzden ister spor fanatiği, ister hip hop tutkunu, isterse opera hayranı olun; Toronto iyi vakit geçirmeniz için sayısız etkinliğe sahiptir. Etkinlikler canlı şehir merkezi, yüzlerce yeşil alan ve Toronto adalarını içerir.

LSITorontoKanada’nın en büyük şehrinde en güzel yerleşim alanlarından biri olan Rosedale’de yer alan LSI Toronto, bölgenin sunduğu herşeyi keşfetmenizi sağlamaya uygun bir konumda bulunur. Okul; avlusu, öğrenci salonu, mutfak hizmetleri ve öğrenci bilgisayar odasıyla, benzersiz bir modern binanın 2. ve 3. katlarında bulunmaktadır.

AktiviteProgramıLSI Toronto’daki sosyal aktiviteler, yazın piknik, kışın buz pateni ve yıl boyu Niagara Şelaleleri’ne, tarihi yerlere ve güzel doğal parklara gezileri kapsar.

Toronto

Kanada’daİngilizce

LSIKursFiyatlarıCD$ Sadece eğitim fiyatlarıdırGenelKurslar 1 2-3 4-11 12-15 16-19 20+ Haftalık Fiyatlar hft hft hft hft hft hftStandart 20 310 300 290 270 260 250 Yoğun 30 / 380 370 360 345 330 315 İş İngilizcesi Kulüp 50 + (hft) 1080(2) SınavlaraHazırlık 4 8 12 Kursları hft hft hftTOEFL/TOEIC 1440 2880 4140 Cambridge Sınavı (30) 4140 ÖzelAmaçlarİçinİngilizce haftalıkEğitim İngilizcesi: grup 370 Eğitim İngilizcesi: bireysel +5 700 Eğitim İngilizcesi: bireysel +10 1100 BireyselKurslarArtı Kurs Ücreti: 5 ders/10 ders 400/800 Bire Bir ders 80 ISY– 24 30 36 48 UluslararasıOkulYılı hft hft hft hftHaftada 20 ders 5760 7200 8280 11040 Haftada 30 ders 6840 8550 9900 13200

ExecutiveKursFiyatlarıCD$ Sayfa 39’a bakınız

SınavÜcretleriFCE/CAE CD$350

EkÜcretlerKayıt ücreti CD$130Yerleştirme ücreti – iş tecrübesi CD$500 ile CD$1200 arası değişir, bkz sfy 15Havaalanı karşılama CD$100 (tek yön)

KonaklamaKonaklama CD$170 yerleştirme ücreti

AileYanıkişi başı, haftalık:Tek kişilik oda Y&K CD$185 YP CD$225İlaveÜcretler haftalık: Executive CD$60Yaz dönemi CD$20 (Haz 24-Ağu 26)

ÖğrenciYurduKonaklama kişi başı, haftalık:La Canadiana Hostel (yıl boyu, uygunluğa bağlıdır) Tek kişilik oda Y&K CD$370 Paylaşımlı oda Y&K CD$185 (4 kişi)

Neil Wycik Yurdu (May - Ağu) Tek kişilik oda Y&K CD$250

KampüsKonaklamasıRyerson University,kişi başı haftalık (May -Ağu)Tek kişilik oda Y&K CD$540CD$200 anahtar/hasar depozitosu alınacaktır ve anahtar iadesinde geri ödenecektir. İnternet kullanımı aylık CD$50.

Otelİsteğe bağlı olarak 2, 3 ve 4 yıldızlı otel fiyatları verilebilir.

GenelKurslar bkz syf 6-7

Standart20

Yoğun30ArtıKurslarİşİngilizcesiBaşlangıç tarihleri: her PazartesiBaşlangıç seviyesi öğrencileri sadece Vancouver’da

CambridgeSınavıKursları bkz syf 8•First Certificate (FCE)•Advanced (CAE)Başlangıç tarihleri: FCE & CAE 12 hafta: Mar 26, Eyl 17Sınav tarihleri için, bkz syf 8-9

TOEFLiBT&TOEIC SınavlarınaHazırlıkbkz syf 8

Uluslararası OkulYılı bkz syf 10

Başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günüSınav tarihleri için, bkz syf 8-9

Eğitimİngilizcesi bkz syf 9• Kapalı grup – minimum öğrenci sayısı: 6 (kurs için), 10 (sınav için)

Başlangıç tarihleri için okulla bağlantıya geçiniz

Kulüp50+bkz syf 7•Haftada 3 aktivite içerirBaşlangıç tarihleri: Şub 6, Mar 5, Nis 16, May 7, Haz 4, Tem 9, Ağu 13, Eyl 10, Eki 15, Kas 5, Ara 3

GençÖğrencilerProgramı bkz syf 34AileProgramıbkz syf 32İşTecrübesibkz syf 15ÜniversiteHazırlıkbkz syf 13

ExecutiveKurslarBire Bir9GünlükKompaktKursMiniGrupKurslarıbkz syf 37-39

ResmiTatillerAşağıdaki günlerde ders yapılmayacaktır: Oca 2, Şub 20, Nis 6, 9, May 21, Tem 1, 2, Ağu 6, Eyl 3, Eki 8

Okul 22 Ara 2012 ile 1 Oca 2013 tarihleri arası kapalıdır.

KANADA

TemelBaşlangıç

OrtaOrta Altı

İleriOrta Üstü

Seviye Anahtarı

Y&K: Yatak Kahvaltı YP: Yarım Pansiyon

Page 25: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

25İngilizce okulum olarak LSI da karar vermiş olduğum için çok mutluyum. Öğretmenlerim gerçekten ama gerçekten harikaydı. Bize herşeyi büyük bir ilgi ve sabırla anlattılar. Tekrar geleceğim.IsabelTobia,pazarlama,Venezuella

Liman şehri Vancouver, çok uzun zamandır dünyanın en görkemli şehirlerinden biri olarak tanınmaktadır. Kıyı şeridindeki karla kaplı dağlar ile Pasifik Okyanusu arasında yer alan Vancouver, şaşırtıcı bir doğal güzellikler şehridir. Aynı zamanda uluslararası ziyaretçilerin isteyebileceği herşeye sahip modern bir şehirdir.

LSIVancouverŞehir merkezinde modern bir ofis binasının 1. katında yer alan LSI Vancouver, internet erişimli bilgisayar odası, multimedya bireysel çalışma materyalleri ve mutfak hizmetleri sunar. Okul; otobüs, deniz otobüsü ve tren gibi ulaşım araçları ile şehrin ana aktivitelerine rahat ulaşılacak bir yerde yer alır.

AktiviteProgramıVancouver’ın meşhur, ekonomik restoranlarını, kahve dükkânlarını gezmenin yanında sosyal program; plajda geçirilen günleri, Vancouver’ın dünya standartlarındaki profesyonel takımlarının spor karşılaşmalarını ve Victoria’ya, Rocky Dağları ile Whistler’e düzenlenen hafta sonu gezilerini içerir.

Vancouver

Kanada’daİngilizce

SınavÜcretleriFCE/CAE CD$350

EkÜcretlerKayıt ücreti CD$130Yerleştirme ücreti – iş tecrübesi CD$500 ile CD$1200 arası değişir, bkz sfy 15Havaalanı karşılama CD$95 (tek yön)

KonaklamaKonaklama CD$170 yerleştirme ücreti

AileYanıkişi başı, haftalık:Tek kişilik oda Y&K CD$185 YP CD$225İlaveÜcretler haftalık: Executive CD$60Yaz dönemi CD$20 (Haz 24-Ağu 26)

KampüsKonaklamasıUniversity of British Columbia, kişi başı, haftalık: (May 13-Ağu 19):Tek kişilik oda Y&K CD$465CD$50 tutarında anahtar/hasar depozitosu alınacaktır ve anahtar iadesinde geri ödenecektir.

ÖğrenciYurduFiyatlar isteğe bağlı olarak verilir, uygunluğuna bağlıdır.

Otelİsteğe bağlı olarak 2, 3 ve 4 yıldızlı otel fiyatları verilebilir.

LSIKursFiyatlarıCD$ Sadece eğitim fiyatlarıdırGenelKurslar 1 2-3 4-11 12-15 16-19 20+ Haftalık Fiyatlar hft hft hft hft hft hftStandart 20 310 300 290 270 260 250 Yoğun 30 / 380 370 360 345 330 315 İş İngilizcesi Kulüp 50 + (hft) 1080(2) SınavlaraHazırlık 4 8 10 12 Kursları hft hft hft hftTOEFL/TOEIC 1440 2880 4140 Cambridge Sınavı (30) 3600 4140 ÖzelAmaçlarİçinİngilizce haftalıkEğitim İngilizcesi: grup 370 Eğitim İngilizcesi: bireysel +5 700 Eğitim İngilizcesi: bireysel +10 1100 BireyselKurslarArtı Kurs Ücreti: 5 ders/10 ders 400/800 Bire Bir ders 80 ISY– 24 30 36 48 UluslararasıOkulYılı hft hft hft hftHaftada 20 ders 5760 7200 8280 11040 Haftada 30 ders 6840 8550 9900 13200

ExecutiveKursFiyatlarıCD$ Sayfa 39’a bakınız

GenelKurslarbkz syf 6-7

Standart20Yoğun30ArtıKurslarİşİngilizcesiTemel ile İleri seviyeler arası için başlangıç tarihleri: her PazartesiBaşlangıç seviyesindeki öğrenciler için başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günü

CambridgeSınavıKursları bkz syf 8•First Certificate (FCE)•Advanced (CAE)Başlangıç tarihleri: FCE & CAE* 10 hafta: Oca 3FCE & CAE 12 hafta: Mar 26, Eyl 17Sınav tarihleri için, bkz syf 8-9

* Kalış süresi konaklama ve uçuş nedeniyle 11 haftadır.

TOEFLiBT&TOEIC SınavlarınaHazırlık bkz syf 8• TOEIC için minimum 8 kişi

gerekmektedirUluslararası OkulYılı bkz syf 10

Başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günüSınav tarihleri için, bkz syf 8-9

Eğitimİngilizcesi bkz syf 9• Kapalı grup – minimum öğrenci sayısı:

6 (kurs için), 10 (sınav için)Başlangıç tarihleri: her Pazartesi

Kulüp50+bkz syf 7• Haftada 3 aktivite içerirBaşlangıç tarihleri: Oca 3, Şub 6, Mar 5, Nis 2, May 7, Haz 4, Eyl 4, Eki 1, Kas 5, Ara 3

İşTecrübesibkz syf 15ÜniversiteHazırlıkbkz syf 13

ExecutiveKurslarBire Bir9GünlükKompaktKursMiniGrupKurslarıbkz syf 37-39

ResmiTatillerAşağıdaki günlerde ders yapılmayacaktır: Oca 2, Nis 6, 9, May 21, Tem 1,2, Ağu 6, Eyl 3, Eki 8, Kas 11,12

Okul 22 Ara 2012 ile 1 Oca 2013 tarihleri arası kapalıdır.

TemelBaşlangıç

OrtaOrta Altı

İleriOrta Üstü

Seviye Anahtarı

Y&K: Yatak Kahvaltı YP: Yarım Pansiyon

Page 26: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

26 LSI’da geçirdiğim 5 aya gerçekten değdi. Özellikle öğretim tarzlarını ve dersler sırasında konuştuğumuz konuları çok sevdim. LSI’daki arkadaşlarımı ve deneyimimi hiçbir zaman unutmayacağım.MaelysVesir,YeniKaledonya

Yeni Zelanda’ya geçit olan Auckland, “Yelkenlerin Şehri” ismini almasını sağlayan iki limana sahip, benzersiz bir şehirdir. Çok kültürlü yapısı, görkemli manzaraları ve nefes kesici görünümüyle Auckland, dünyanın en hoş ve heyecan verici şehirlerinden bir tanesidir.

LSIAucklandLSI Auckland, Mysers Parkı’nın palmiyelerine bakan sınıflara sahip LSI binasında yer almaktadır. Beş dakikalık yürüyüş mesafesinde, kusursuz hizmet veren toplu taşıma araçları ve şehrin sunduğu bütün olanaklar bulunmaktadır. Binada öğrenci odaları, kütüphaneler ve öğrenciler için bilgisayarlar vardır. Öğrenci nüfusumuz 17 farklı milletten oluşur.

AktiviteProgramıYeni Zelanda’nın ticaret ve kültür merkezi olarak Auckland, ziyaretçilerine alışveriş imkânlarından, muhteşem Maori ve Polinezya sanat sergilerine kadar birçok olanak sunar. Sosyal program, yenilmez LSI futbol takımı ile hava dalışından kayağa, şarap tatmaktan Yeni Zelanda kırlarında yürüyüş yapmaya kadar, sonsuz yaratıcı olanaklarıyla eşsizdir.

Auckland

YeniZelanda’daİngilizce

SınavÜcretleriPET/BEC NZ$320FCE/CAE/CPE NZ$330TOEIC/IELTS NZ$320/365

EkÜcretlerKayıt ücreti NZ$140Yerleştirme ücreti - NZ$1400 ücretsiz iş tecrübesiGeç kayıt ücreti NZ$100 (Cambridge Sınavı)Kitap ücreti NZ$160 Cambridge Sınavı (2)Haftalık kurs NZ$20 materyalleri max. 20 haftaya kadar. (Cambridge Sınavı öğrencileri hariç)Karşılama hizmeti NZ$95 (tek yön)

KonaklamaKonaklama NZ$200 yerleştirme ücreti

AileYanıkişi başı, haftalık:Tek kişilik oda Y&K NZ$207 YP NZ$26518 yaş altı NZ$276İlaveÜcretler haftalık: Executive NZ$80

ÖğrenciYurduYıl boyu minimum kalış 2 hft minimum yaş 18: City Lodge (yemeksiz), haftalık:Tek kişilik oda, NZ$285 özel banyoluÇift kişilik oda NZ$335

Otelİsteğe bağlı olarak 2, 3 ve 4 yıldızlı otel fiyatları verilebilir.

LSIKursFiyatlarıNZ$ Sadece eğitim fiyatlarıdırGenelKurslar 1 2-3 4-11 12-15 16-19 20+ Haftalık Fiyatlar hft hft hft hft hft hftStandart 20 280 280 280 280 280 280 Yoğun 24 325 325 325 Yoğun 30 / 390 390 390 390 390 390 İş İngilizcesi Öğleden Sonra Kursları 140 140 140 140 140 140Kulüp 50 + (hft) 715 SınavlaraHazırlık 4 8 9 10 12 Kursları hft hft hft hft hftTOEFL/TOEIC/IELTS 1560 3120 4680 Cambridge Sınavı (30) 3120 3510 3900 4680 ÖzelAmaçlarİçinİngilizceHemşirelere Yönelik (hft) 7440(24) 10800(36)Pilotlara Yönelik (hft + artı kurs) 4600(4+10) 5720(8+5) Eğitim İngilizcesi: bireysel +5 (haftalık) 715 Eğitim İngilizcesi: bireysel +10 (haftalık) 1150 BireyselKurslarArtı Kurs Ücreti: 5 ders/10 ders 435/870 Bire Bir ders 87 ISY– 24 30 36 48 UluslararasıOkulYılı hft hft hft hftHaftada 24 ders 6240 7800 9000 12000 Haftada 30 ders 7440 9300 10800 14400

ExecutiveKursFiyatlarıNZ$ Sayfa 39’a bakınız

GenelKurslarbkz syf 6-7

Standart20Yoğun24(12+ hafta)

Yoğun30ÖğledenSonraKurslarıArtıKurslarİşİngilizcesiTemel ile İleri seviyeler arası için başlangıç tarihleri: her Pazartesi. Başlangıç seviyesindeki öğrenciler için başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günü

CambridgeSınavıKursları bkz syf 8•Preliminary (PET) •First Certificate (FCE)•Advanced (CAE) •Proficiency (CPE)•Business (BEC Vantage)Başlangıç tarihleri:PET 10 hafta: Mar 12, Eyl 10. FCE, CAE & CPE 8 hafta: Oca 16, Nis 23, Eki 15. FCE, CAE & CPE 9 hafta: Oca 9. FCE, CAE & CPE 10 hafta: Oca 4, Nis 10, Eki 1. FCE, CAE & CPE 12 hafta: Mar 26, Eyl 17. BEC 10 hafta: Oca 9, Nis 2, Eyl 24.

Sınav tarihleri için, bkz syf 8-9

IELTS,TOEFLiBT&TOEICSınavlarınaHazırlık bkz syf 8

Uluslararası OkulYılı bkz syf 10Başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günüSınav tarihleri için, bkz syf 8-9

Pilotlariçinİngilizce bkz syf 9Hemşireleriçinİngilizce bkz syf 9

Eğitimİngilizcesibkz syf 9

Başlangıç tarihleri için LSIAuckland ile bağlantıya geçiniz.

Kulüp50+ bkz syf 7•1 veya 2 hafta•Haftada 5 aktivite içerirBaşlangıç tarihleri: her Pazartesi

İşTecrübesi bkz syf 15ÜniversiteHazırlık bkz syf 12

ExecutiveKurslarBire BirMiniGrupKurslarıbkz syf 37-39

ResmiTatillerAşağıdaki günlerde ders yapılmayacaktır:Oca 2, 3, 30, Şub 6, Nis 6, 9, 25, Haz 4, Eki 22

Okul 22 Ara 2012 ile 6 Oca 2013 tarihleri arası kapalıdır.

YENİ ZELANDA

TemelBaşlangıç

OrtaOrta Altı

İleriOrta Üstü

Seviye Anahtarı

Y&K: Yatak Kahvaltı YP: Yarım Pansiyon

Page 27: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

27

Uluslararası çapta “Bahçe Şehri” olarak tanınan Christchurch doğal güzelliği, zengin kültür ve eğlence olanakları bakımından zenginliğiyle ünlüdür.

LSIChristchurch“Bahçe Şehri”nin merkezinde yer alan LSI Christchurch, Yeni Zelanda’nın ikinci büyük şehrinin kozmopolit hayatını yaşamak için ideal konumdadır. Mükemmel tesisler; rahat bir öğrenci ortak odası, ücretsiz internet erişimli bilgisayarlar, özel çalışmalar ve internet kullanımı için bilgisayarlar ve bireysel çalışma materyalleri içerir.

AktiviteProgramıİngiltere’nin dışındaki en İngiliz şehir olarak tanımlanan Christchurch, güzel mimari, parklar ve ağaçlıklı banliyöler ile doludur. Bölgenin doğal güzelliği; doğuda deniz, batıda ormanlar, göller ve Güney Alpleri, kuzeydeengebeli tepeler ve geniş boş kumsallarıyla ünlüdür. Sosyal aktiviteleri bu yüzden çokçeşitlidir ve balık tutma, kayak ve Maori kültürünü öğrenmeyi dahi içerir.

Christchurch

YeniZelanda’daİngilizce

LSIKursFiyatlarıNZ$ Sadece eğitim fiyatlarıdırGenelKurslar 1 2-3 4-11 12-15 16-19 20+ Haftalık Fiyatlar hft hft hft hft hft hftStandart 20 280 280 280 280 280 280 Yoğun 24 325 325 325 Yoğun 30 390 390 390 390 390 390 BireyselKurslarArtı Kurs Ücreti: 5 ders/10 ders 435/870 Bire Bir ders 87 ISY– 24 30 36 48 UluslararasıOkulYılı hft hft hft hftHaftada 24 ders 6240 7800 9000 12000 Haftada 30 ders 7440 9300 10800 14400

ExecutiveKursFiyatlarıNZ$ Sayfa 39’a bakınız

EkÜcretlerKayıt ücreti NZ$140Yerleştirme ücreti –ücretsiz iş tecrübesi NZ$1400Haftalık kurs NZ$20 materyalleri max. 20 haftaya kadarKarşılama hizmeti NZ$95 (Tek yön)

KonaklamaKonaklama NZ$200 yerleştirme ücreti

AileYanıkişi başı, haftalık:Tek kişilik oda Y&K NZ$207 YP NZ$26518 yaş altı NZ$276İlaveÜcretler haftalık: Executive NZ$80

ÖğrenciYurdu/YemeksizApartman/PaylaşımlıDaireler/StüdyoTipiÜniteler/Hostel:fiyatlar isteğe bağlıdır, yıl boyudur, uygunluğuna bağlıdır, 18 yaş ve üzeri içindir.

Otelİsteğe bağlı olarak 2, 3 ve 4 yıldızlı otel fiyatları verilebilir.

GenelKurslarbkz syf 6

Standart20Yoğun24(12+ hafta)

Yoğun30ArtıKurslarTemel ile İleri seviyeler arası için başlangıç tarihleri: 2 Temmuz dan itibaren her PazartesiBaşlangıç seviyesindeki öğrenciler için başlangıç tarihleri: 2 Temmuz dan itibaren her ayın ilk Pazartesi günü

Uluslararası OkulYılı bkz syf 10

Başlangıç tarihleri: 2 Temmuz dan itibaren her ayın ilk Pazartesi günü

İşTecrübesibkz syf 15ÜniversiteHazırlıkbkz syf 12

ExecutiveKurslarBire Bir bkz syf 37-39

ResmiTatillerAşağıdaki günlerde ders yapılmayacaktır: Eki 22, Kas 16

Okul 2 Temmuz 2012 tarihine kadar ve 22 Ara 2012 ile 6 Oca 2013 tarihleri arası kapalıdır.

TemelBaşlangıç

OrtaOrta Altı

İleriOrta Üstü

Seviye Anahtarı

Y&K: Yatak Kahvaltı YP: Yarım Pansiyon

Page 28: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

Brisbane

Avustralya’daİngilizce

Bu benim LSI Brisbane’e ikinci gelişim. Tekrar geldim çünkü çok iyi bir okul burası. Hem öğretmenler hem de destekleyici çalışanları inanılmaz kişiler.OlgaLuciaMorenoRamos,Kolombiya

Nefes kesici manzaraları, mükemmel yemekleri, rahat yaşam tarzı ve zengin kültürel çeşitliliğiyle Avustralya, dünyanın en heyecan verici ülkelerinden birisidir. Queensland’ın başkenti Brisbane, Brisbane Nehri yanında yer alır ve yıl boyu harikulade bir iklimi vardır.

LSIBrisbaneLSI Brisbane; alışveriş merkezlerine, restoranlara ve toplu taşıma araçlarına yakıntarihi bir binada, bu karmaşık fakat sakin, astropikal şehrin merkezinde yer alır. Okultamamen klimalıdır ve okulun her katında mutfak hizmeti bulunması yanında, ücretsiz internet erişimli bilgisayar odası ve sessiz birortamda çalışmak için kütüphane bulunur.

AktiviteProgramı‘Queen Street Mall’, Botanik Bahçeleri ve Brisbane Nehri manzaralı bahçeli kafeleriyle‘Riverside Centre’ okula yakın mesafededir; plajlar ve yağmur ormanları gibi göze çarpançekiciliklere bir saatten az bir zamanda ulaşılabilir.

Sosyal program, Avustralya’nın ‘Güneşli Şehir’inin’ en iyisini sunan, gezileri, sporları ve hafta sonu turlarını içerir.

Lisanslı Sağlayıcı: Language Studies International Australia PtyLtd. ABN: 46 050 405 877. CRICOS Provider Number: 01678A

SınavÜcretleriFCE AU$395CAE AU$400BEC Vantage AU$405

EkÜcretlerKayıt ücreti AU$225Geç kayıt ücreti AU$80 (Cambridge sınavı)Kurs materyalleri: Cambridge Sınavı AU$180Diğer kurslar AU$15 haftalık Denizaşırı öğrenci AU$36 sağlık sigortası, aylık (tüm vize süresini kapsamalıdır)Havaalanı karşılama* AU$100 (tek yön)* 18 yaş altı için mecburidir

KonaklamaKonaklama AU$235 yerleştirme ücreti

AileYanıkişi başı, haftalık:Tek kişilik oda Y&K AU$170 YP AU$220Ek gece Y&K AU$30 YP AU$35 İlaveÜcretler haftalık:18 yaş altı TP ek ücreti AU$80Özel diyetler AU$30Executive AU$30

ÖğrenciYurdukişi başı, haftalık:Tek kişilik oda** AU$275-700** Çeşitli öğün seçenekleri

vardır. Ayrıntı için LSI Brisbane ile iletişime geçiniz

Otelİsteğe bağlı olarak 2, 3 ve 4 yıldızlı otel fiyatları verilebilir.

LSIKursFiyatlarıAU$ Sadece eğitim fiyatlarıdırGenelKurslar 1 2-3 4-11 12-15 16-19 20+ Haftalık Fiyatlar hft hft hft hft hft hftStandart 20 265 265 260 250 Yoğun 24 315 315 310 300 290 280 Yoğun 30 / 370 370 365 360 345 330 İş İngilizcesiKulüp 50 + (hft) 1315(2) SınavlaraHazırlık 4 8 10 11 12 Kursları hft hft hft hft hftTOEFL/TOEIC/IELTS (24) 1240 2480 3600 TOEFL/TOEIC/IELTS (30) 1460 2920 4320 Cambridge Sınavı (24) 3100 3410 3600 Cambridge Sınavı (30) 3650 4015 4320 ÖzelAmaçlarİçinİngilizce haftalıkEğitim İngilizcesi: grup 370 Eğitim İngilizcesi: bireysel +5 715 Eğitim İngilizcesi: bireysel +10 1165 BireyselKurslarArtı Kurs Ücreti: 5 ders/10 ders 450/900 Bire Bir ders 90 ISY– 24 30 36 40 44 UluslararasıOkulYılı hft hft hft hft hftHaftada 24 ders 6120 7650 8820 9800 10780 Haftada 30 ders 7200 9000 10620 11800 12980

ExecutiveKursFiyatlarıAU$ Sayfa 39’a bakınız

GenelKurslarbkz syf 6-7

Standart20 (1-12 hafta)

Yoğun24*Yoğun30*ArtıKurslarİşİngilizcesiTemel ile İleri seviyeler arası için başlangıç tarihleri: her PazartesiBaşlangıç seviyesindeki öğrenciler için başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günü

CambridgeSınavıKursları*bkz syf 8 •First Certificate (FCE) •Advanced (CAE) •Business (BEC Vantage) Başlangıç tarihleri:CAE, BEC & FCE 10 hafta: Oca 3. FCE & CAE 12 hafta: Mar 19, Eyl 10.BEC 11 hafta: Mar 19. BEC 12 hafta: Eyl 10Sınav tarihleri için, bkz syf 8-9

IELTSYoğunHazırlık* bkz syf 8•Haftada 24/30 ders•12 haftaya kadarTOEIC&TOEFLiBT SınavlarınaHazırlık bkz syf 8Uluslararası OkulYılı*bkz syf 10

Başlangıç tarihleri:her Pazartesi. Sınav tarihleri için, bkz syf 8-9

Eğitimİngilizcesibkz syf 9• Kapalı grup – minimum öğrenci

sayısı: 8Başlangıç tarihleri için LSI Brisbane ile bağlantıya geçiniz

Kulüp50+bkz syf 7 •Haftada 3 aktivite içerirBaşlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günü

İşTecrübesi bkz syf 15ÜniversiteyeHazırlık bkz syf 12

ExecutiveKurslarBire Bir bkz syf 37-39

ResmiTatillerAşağıdaki günlerde ders yapılmayacaktır:Oca 2, 26, Nis 6, 9, 25, May 7, Haz 11, Ağu 15

Okul 22 Ara 2012 ile 1 Oca 2013 tarihleri arası kapalıdır.

* Bu kurslar öğrenci vizesi sahipleri için uygundur.

AVUSTRALYA

TemelBaşlangıç

OrtaOrta Altı

İleriOrta Üstü

Seviye Anahtarı

28

Y&K: Yatak Kahvaltı YP: Yarım PansiyonTP: Tam Pansiyon

Page 29: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

29MALTA

Malta Takım Adaları Akdeniz’in ortasında yer alır. Ilıman iklimi ile size güneş, deniz ve sörften çok daha fazlasını sunar. Malta’nın tarihi; antik başkent Medina’nın tepelerinden, ada çevresindeki tarih öncesi medeniyetlerin derinliklerine kadar her yerde görülen birçok kültürün zengin karışımını barındırır.

LSISliemaLSI tarafından tanınmış - partner şube okul English Language Academy, Sliema’ya 3dakikalık bir yürüyüş mesafesinde restoranlar, kafeler ve mağazalara kolay ulaşılabilecek bir bölgede yer alır. Okul, ‘Federation of EnglishLanguage Teaching Of Malta’nın (FELTOM) kurucu üyesidir. Kurslarımız; yetişkinler, gençler ve hatta çocuklar için bile yıl boyu devam etmektedir. Gruplar az kişiliktir ve altı dil seviyesine katılabilirler. Özellikle ilköğretimve lisede, ikinci dil olarak İngilizce öğreten tecrübeli öğretmenler için öğretmen eğitimi kursları bulunmaktadır. Ayrıca “AB Socrates Eğitim Kursları Programı” lisansına da sahibiz. Klimalı olan okulumuz, kütüphane ve ücretsiz internet erişimi hizmeti vermektedir.

AktiviteProgramıLSI sosyal /aktivite programı yanında, Malta’ya ve onun kardeş adası Gozo’ya geziler de düzenliyoruz.

Sliema

Malta’daİngilizceEnglishLanguageAcademy

EkÜcretlerKayıt ücreti €15 Kurs materyal ücreti €20 Havaalanı karşılama tek yön €23 gidiş-dönüş €40

KonaklamaAileYanıkişi başı, gecelik, iki ya da üçkişilik odalarOca 1- Haz 30 & Eki 1 - Ara 31:TP €23YP €19Tek kişilik oda ilavesi €6Tem 1 - Eyl 30:TP €26YP €22Tek kişilik oda ilavesi €7

ÖğrenciYurtlarıDört/Üç kişilik odaİki/Tek kişilik odaPaylaşımlı odaKonaklama ücretleri istek üzerine verilir. İki, üç veya dört kişilik odalara; sadece 2, 3 veya 4 kişi paylaşacak ise kayıt yapılır. Paylaşım demek; öğrenci 3 kişiye kadar paylaşabilir demektir.

Otelİsteğe bağlı olarak 2, 3 ve 4 yıldızlı otel fiyatları verilebilir.

LSIKursFiyatları€ Sadece eğitim fiyatlarıdırGenelKurslar 1-2 3-4 5-8 9-11 12-15 Haftalık Fiyatlar hft hft hft hft hftStandart 20 135 129 122 115 102 Yoğun 30 175 167 158 149 132 Diğer haftaların fiyatları için lütfen LSI Sliema ile bağlantıya geçiniz 1 hftKombi Kursları 200İş İngilizcesi: 20 ders/30 ders 180/245 ESP (2 kişilik sınıf): 20 ders/30 ders 200/280 ESP (4 kişilik sınıf): 20 ders/30 ders 150/210 TOEFL&IELTSHazırlık/CambridgeSınavları15 ders, haftalık (bire bir) 300 20 ders, haftalık (grup/bire bir) 180/380 30 ders, haftalık (grup/bire bir) 245/540 Süper Yoğun 290

ExecutiveKursFiyatları€ Sayfa 39’a bakınız

GenelKurslarbkz syf 6

Standart20Yoğun30İşİngilizcesi•1 ders: 45 dakika. •Her sınıf maksimum 6* kişi

KombinasyonKursları• Haftada 30 ders (20 Genel İngilizce +

10 İş İngilizcesi/Sınav Kursu) •Her sınıf maksimum 6* kişi

SüperYoğunKurslar• Haftada 40 ders (10 Genel İngilizce + 30 Sınav Kursu)• Her sınıf maksimum 6* kişi

ÖzelAmaçlarİçin İngilizce(ESP)• Sınıflar maksimum 2/4 öğrenci Başlangıç tarihleri: Pazartesi-Cuma her gün

TOEFLiBT&IELTS SınavlarınaHazırlık bkz syf 8• Bireysel/Grup dersleri*Başlangıç tarihleri: Pazartesi-Cuma her gün* Sınav Grup sınıfları (maksimum 6 kişi)

TEFLHazırlığı•4 haftalık kurs, 60 ders•En fazla 16 katılımcı.Başlangıç tarihleri: için lütfen LSI Sliema ileiletişime geçiniz

CambridgeSınavıKursları* bkz syf8• Preliminary (PET)•Business (BEC Vantage)• First Certificate (FCE)•Advanced (CAE) •Proficiency (CPE)• Özel/Grup dersleri*Başlangıç tarihleri: Pazartesi-Cuma her gün * Sınav grup sınıfları (maksimum 6 kişi) sınıfta tek öğrenci olması durumunda ders süresi %50 azaltılır

ExecutiveKurslarBire Bir bkz syf 37-39

ResmiTatillerAşağıdaki günlerde ders yapılmayacaktır: Şub 10, Mar 19, Nis 6, May 1, Haz 7, 29, Ağu 15, Eyl 21, Ara 13, 25

Bu tarihlerde işlenmeyen derslerin telafisi hafta içinde yapılacaktır.

* Nis – Eki arası genel grup sınıfları için 10 kişilik kurslar Genç grup kursları, Haz – Ağu ortalama on maksimum on iki kişiliktir.

TemelBaşlangıç

OrtaOrta Altı

İleriOrta Üstü

Seviye Anahtarı

Y&K: Yatak Kahvaltı YP: Yarım PansiyonTP: Tam Pansiyon

Page 30: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

TemelBaşlangıç

OrtaOrta Altı

İleriOrta Üstü

Seviye Anahtarı

30

Fransa’nın romantik başkenti Paris, 1000 yılı aşkın süredir ülkenin politik ve ekonomik merkezi olmuştur. Şehir; Notre Dame ve Sacre Coeur’ün muhteşem dini ihtişamından, Eyfel Kulesi’nin harika mimarisine, LouvreMüzesi ve Pompidou Merkezinin dünya standartlarındaki koleksiyonuna kadar sayısız etkinlik sunar.

LSIParis18. yüzyıl’dan kalma bir binada şehrin tarihi merkezinde yer alan LSI Paris, Louvre’un hemen yanında ve Place Vendome, Opera ve halen karmaşık bohem hayatı yaşanan Saint-Honore bölgesine yakındır. Okul; Tuileries, Concorde, Opera ve Pyramides istasyonlarına metroyla bağlantılıdır. Öğrenciler için bilgisayarlar, öğrenci salonuile günlük gazeteler ve dergiler sunulmaktadır.

AktiviteProgramıSosyal program Paris’in sunduğu sayısız etkinliklerin avantajlarını sunar. Yakındaki Versay’a ek olarak Fransa’nın diğer bölgelerine geziler de mümkündür.

Paris

Fransa’daFransızca PrivateInstituteofHigherEducation(AcademyofParis)

SınavÜcretleriDELF A2/B1 €215 DELF B2 €275e-TEF Zorunlu €115 e-TEF İsteğe bağlı €105e-TEFAQ €110

EkÜcretlerKayıt ücreti €85Kurs materyalleri, €9 haftalık (max. 20 haftaya kadar) Havaalanı karşılama (tek yön): Roissy CDG/Orly €85 Beauvais - fiyat için danışınız

KonaklamaKonaklama yerleştirme ücreti €70

AileYanıTek kişilik oda, haftalık:Bölge 1-2Y&K €214 Kısmi YP* €266 YP €287Bölge 3-5 YP €252

YP 18 yaş altı için mecburidir. * Cuma ve Cumartesi akşam

yemeklerini içermez.

ÖğrenciYurdufiyatları istek üzerine verilir, uygunluğuna bağlıdır.

Otelİsteğe bağlı olarak 2, 3 ve 4 yıldızlı otel fiyatları verilebilir.

LSIKursFiyatları€ Sadece eğitim fiyatlarıdırKurslar 1 2-3 4-11 12-15 16-19 20+ Haftalık Fiyatlar hft hft hft hft hft hftStandart 20 305 290 260 245 235 225 Yoğun 30 420 370 345 325 310 300 TEF/TEFAQ 370 345 325 310 300 Öğleden Sonra Kursları 155 145 130 125 120 115Kulüp 50 + (hft) 1150(2) SınavlaraHazırlıkKursları DELF (hft) 2760(8) CCIP (hft) 2760(8) BireyselKurslarArtı Kurs Ücreti: 5 ders/10 ders 400/800 Bire Bir ders 80 ISY– 24 30 36 48 UluslararasıOkulYılı hft hft hft hftHaftada 20 ders 5040 6300 7200 9600 Haftada 30 ders 6420 8025 9450 12600

ExecutiveKursFiyatları€ Sayfa 39’a bakınız

GenelKurslarbkz syf 6

Standart20 Yoğun30 ÖğledenSonraKursuArtıKurslar•Sınıflar maksimum 14 kişi (ortalama 9)Temel ile İleri seviyeler arası için başlangıç tarihleri: her PazartesiBaşlangıç seviyesindeki öğrenciler için başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günü

Diplômed’EtudesenLangueFrançaise(D.E.L.F.)•Seviyeler A2/B1/B2Başlangıç tarihleri için lütfen LSI Paris ile iletişime geçin

TestD’Evaluationde Français(TEF)/Testd’EvaluationdeFrançaisadaptéauQuébec(TEFAQ)•Minimum 2 haftaBaşlangıç tarihleri: her PazartesiSınav tarihleri için, bkz syf 8-9

DiplômesdelaChambre deCommerceetd’industriede Paris(CCIP):Français professionnel - 2 levels (A2 or B1)Français professionnel médical (B2)Français professionnel secrétariat (B1)Français professionnel affaires (B2)Français professionnel du tourisme et hôtellerie (B1 or B2)• Gerekli seviyeler, kursların yanında

belirtilmiştirBaşlangıç tarihleri için lütfen LSI Paris ile iletişime geçiniz

Uluslararası OkulYılı bkz syf 10

Başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günü

Kulüp50+bkz syf 7•Haftada 3 aktivite içerirBaşlangıç tarihleri: Mar 12, Nis 16, Haz 11, Eyl 10

ExecutiveKurslarBire Bir9GünlükKompaktKurs bkz syf 37-39

ResmiTatillerAşağıdaki günlerde ders yapılmayacaktır: Oca 2, Nis 9, May 1, 8, 17, 28, Tem 14, Ağu 15, Kas 1

Okul 22 Ara 2012 ile 1 Oca 2013 tarihleri arası kapalıdır.

FRANSA

Y&K: Yatak Kahvaltı YP: Yarım Pansiyon

Page 31: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

31Doyurucu ve zenginleştirici derslerin yanında LSI Zürih, muhteşem aktivite programları düzenliyor. Öğretmenler gerçekten klas ve Almancayı çok iyi işliyorlar!JanBajer,öğrenci,ÇekCumhuriyeti

Zürih, ideal bir şekilde Avrupa’nın kalbinde konumlanmıştır. Şehrin resmedilmeye değer tarihi merkezi Limmat nehri kıyısında yer almaktadır. 500’ün üzerinde bar, gece kulübü, ve açık hava kafeleri yerli halk ve ziyaretçiler için ideal buluşma imkânı sağlar. Zürih ziyaretçilerine geniş bir müze yelpazesi, tiyatro, ve büyük övgülere konu olan opera evi gibi seçenekleri sunmaktadır. Spor tutkunları da hiçbir şeyden mahrum kalmamaktadır.

LSIZürihÜnlü Seefeld bölgesinde, göle 5 dakikalık uzaklıkta ve şehrin merkezine yakın bir yerdebulunan LSI Zürih, değişik ve zarif yerleşimleri keşfetmek için ideal bir bölgededir. Okul, 9 rahat sınıfa, bir modern internet kafeye ve hoş bir öğrenci salonuna sahiptir.

AktiviteProgramıGölde manzaralı bir sandal gezisi, okul barbeküsü, Cheese Fondue geceleri, operaziyaretleri, diğer İsviçre şehirlerine ve Alp’lere gezileri, ayrıca spor aktiviteleri veAvusturya, Fransa, Almanya ve İtalya gibi çevre ülkelere hafta sonu gezilerini içerir. LSI Zürih aktivite programı, uluslararası öğrencilerimizin bütün ilgi alanlarını kapsamayı amaçlar

Zürih

İsviçre’deAlmanca

LSIKursFiyatlarıCHF Sadece eğitim fiyatlarıdırGenelKurslar 1 2-3 4-11 12-15 16-19 20+ Haftalık Fiyatlar hft hft hft hft hft hftStandart 20 440 410 390 370 350 335 Yoğun 30 575 555 535 520 495 475 Öğleden Sonra Kursları 220 205 195 185 175 170 SınavlaraHazırlıkKurslarıZertifikat Deutsch (hft) 6240(12) Goethe Zertifikat B2 (hft) 6240(12) BireyselKurslarArtı Kurs Ücreti: 5 ders/10 ders 475/950 Bire Bir ders 95 ISY– 24 30 36 48 InternationalSchoolYear hft hft hft hftHaftada 20 ders 6840 8550 10080 13200 Haftada 30 ders 9960 12450 14760 19200

ExecutiveKursFiyatlarıCHF Sayfa 39’a bakınız

SınavÜcretleriZertifikat Deutsch B1 CHF270Goethe Zertifikat B2 CHF310

EkÜcretlerKayıt ücreti CHF110Kurs materyalleri, CHF14 haftalık (max. 20 haftaya kadar)Havaalanı karşılama CHF150 (tek yön)

KonaklamaKonaklama CHF110 yerleştirme ücreti

AileYanıkişi başı, haftalık:Tek kişilik oda Y&K CHF295 YP CHF370

ÖğrenciYurdufiyatları istek üzerine verilir, uygunluğuna bağlıdır.

Otelİsteğe bağlı olarak 2, 3 ve 4 yıldızlı otel fiyatları verilebilir.

GenelKurslarbkz syf 6

Standart20Yoğun30ÖğledenSonraKursuArtıKurslar•Sınıflar maksimum 12 kişi (ortalama 8)•1 ders: 45 dakika

Temel ile İleri seviyeler arası için başlangıç tarihleri: her PazartesiBaşlangıç seviyesindeki öğrenciler için başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günü

Uluslararası OkulYılı bkz syf 10

Başlangıç tarihleri: her ayın ilk Pazartesi günü

ZertifikatDeutsch(ZD)•Haftada 30 ders • Sınıflar maksimum 12 kişi (ortalama 8)

GoetheZertifikatB2(GZ)•Haftada 30 ders• Sınıflar maksimum 12 kişi (ortalama 8)

Başlangıç tarihleri: Nis 16, Haz 18, Kas 5 Sınav tarihleri için, bkz syf 8-9

ExecutiveKurslarBire Bir9GünlükKompaktKursbkz syf 37-39

ResmiTatillerAşağıdaki günlerde ders yapılmayacaktır: Oca 2, Nis 6, 9, May 1, 17,28, Ağu 1

Okul 22 Ara 2012 ile 6 Oca 2013 tarihleri arası kapalıdır.

İSVİÇRE

TemelBaşlangıç

OrtaOrta Altı

İleriOrta Üstü

Seviye Anahtarı

Y&K: Yatak Kahvaltı YP: Yarım Pansiyon

Page 32: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

32

Genç Öğrenciler için İngilizce

Toronto, Kanada

SF/Berkeley, ABD

New York, ABD

San Diego, ABD

Londra Hampstead, İngiltere

Londra Kingston, İngiltere

Chichester, İngiltere

Brighton, İngiltere

ABD, İngiltere ve Kanada’da sunduğumuz LSI Genç Öğrenciler Programları heyecan verici bir deneyim ile çok çeşitli kültürel ve sosyal aktivitelerden yararlanırken İngilizcesini geliştirmeye istekli küçük gruplar ve genç özgür bireyler için idealdir.

New York, San Francisco/Berkeley, San Diego, Toronto, Chichester, Brighton ya da Londra merkezlerimizden birini seçin ve hayatınızın deneyimini yaşayın.

AileProgramıAile tatilini İngilizce eğitimiyle birleştirmeyiisteyen ebeveynler için düzenlenmiş, LSIAile Programı, çocuklar özel genç öğrencikurslarını takip ederken, ebeveynlere genişbir yetişkin kurs yelpazesinden seçim olanağı sunar. Ailece beraber eğitim almakiçin eşsiz bir fırsat, bu kurs unutulmaz,paylaşılan bir deneyimin simgesidir.

Aktivite programları ve eğitim metotları hemyetişkin hem de çocukların öğrenirken güzelvakit geçirmesi için özel olarak uyarlanmıştır. Bu program Londra Hampstead, Brighton, Toronto, New York, San Francisco / Berkeley ve San Diego okullarımızda sunulmaktadır. Genç öğrencilerin katılım yaşı programın yeraldığı merkeze göre değişiklik göstermektedir, lütfen kurs detayları vetarihlerini kontrol ediniz.

İlave olarak, LSI Brighton, en gençöğrencilerimize (5-12 yaş), Dhoroty StringerKampüsünde (Pazartesi-Cuma, 9.00-16.00),sadece otobüsle 30 dk mesafede bulunanJunior Programımızı sunmaktadır. Kampharika ve çeşitli aktiviteler, İngilizce dersleri(haftada 15 saat) ve günlük sıcak öğleyemeği sunmaktadır. Rehberli kampa gidişve kamptan dönüş ulaşım ücret karşılığıayarlanabilmektedir. Bu program 23 Temmuz - 17 Ağustos 2012 tarihleri arasında mevcuttur. Konaklama detayları ve uygunluk için lütfen LSI Brighton ile bağlantıya geçiniz.

Çocuk başı, haftalık: UK£330

Rehberli gidiş dönüş ulaşım dahil: UK£410

• Heyecan verici lokasyonlar, öğrencilere sınıf içi ve dışında birçok konuda öğrenme imkanı

• Deneyimli öğretmenler, İngilizceyi ikinci bir dil olarak öğretmeye yetkili ve çocuklarla deneyimli

• İletişime dayalı eğitim metotları, canlı ve günlük hayat şartları içeren senaryolar

• Çeşitli sosyal aktivite programları, çocukları farklı uluslarla beraber olmaya iten ve ev sahibi ülkenin adetlerini öğreten spor aktiviteleri ve kültürel geziler

• Deneyimli sosyal aktivite liderleri, bütün aktivite ve gezileri organize ve eşlik eden

• Tam gün hafta sonu gezileri

• Geniş denetleme ve gözetim, her öğrenciye bireysel ilgi ve itina

Program süresince bütün öğrenciler yetkili ve deneyimli öğretmen ve personelimiz tarafından tam gözetim altındadır.

Neden LSI?

Page 33: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

33

New York yatılı kampımız, genç öğrencilerimize dünyanın her tarafından gelmiş yaşıtları ile uluslararası bir ortamda eğitim almalarına olanak sağlar. Sabah verilen İngilizce derslerini müteakip öğleden sonraki çeşitli aktivite vegeziler bu programın temelini oluşturur. Akşam ve hafta sonu etkinlikleri programı tamamlar. Gelin New York’u keşfedin, “büyük elmadan” sizde bir ısırık alın.

• Haftada 15 ders• Süre: 15 x 50 dakika• Temel ile Orta Üstü seviyeler arası• Öğleden sonra aktiviteleri/hafta sonu gezileri• Tam pansiyon, paylaşımlı odalarda yurt konaklaması

San Diego State Üniversitesinde (yaz programları) ve LSI merkez binasında (kış programları) yer alan bu program genç öğrencilere uluslararası bir ortamda ve dünyanın her yerinden gelen başka genç insanlarla eğitim olanağı sunar. Sabah derslerini takip eden çeşitli öğleden sonra aktivite ve geziler bu programın özünü oluşturur. Akşam ve hafta sonu etkinlikleri bu deneyimi tamamlar. Güneş bu güzel sahil şehrinde sene boyunca parıldar - eğitim almak için mükemmel bir yer.

• Haftada 15 ders• Süre: 15 x 50 dakika• Temel ile İleri seviyeler arası• Öğleden sonra aktiviteleri/haftalık geziler• Tam pansiyon aile yanı konaklama, paylaşımlı oda VEYA paylaşımlı yurt konaklaması**• Daha genç öğrencilerin (11-13 yaş) yurtta kalabilmesi için refakâtçi ile gelmeleri gerekir

Özellikler:• Oyun alanları • Yüzme Havuzu • Kapalı spor salonu • Öğrenci kütüphanesi

BaşlangıçTarihleri25 Haziran ile 6 Ağustos arası her Pazartesi.(Kurs 10 Ağustosta biter).

Fiyatlar

Kayıt ücreti: US$150

Program artı paylaşımlı yurt konaklaması (tam pansiyon) haftalık US$1400

Bir grup lideri 15 öğrenciden oluşan gruplara ücretsiz olarak eşlik edebilir.

İsteğe bağlı:Sağlık sigortası, haftalık US$25

Mecburi:Havaalanı karşılamatek yön US$135 gidiş-dönüş US$270Refakâtsiz küçükler içintek yön US$270 gidiş-dönüş US$540

Londra’da kaldığım sürede çok zevk aldım. Dersler harikaydı, öğretmenler çok iyiydi, cana yakındı ve pozitifti. Kaldığım aile geldiğim ilk andan itibaren kendimi evimdeymişim gibi hissettirdi bana. Biliyorum, önümüzdeki sene tekrar geliyorum!MarwinTurki,Avusturya

GençÖğrencileriProgramı,LondraHampstead,Brighton,Toronto,SanFrancisco/BerkeleyveSanDiegodakonaklamadahiledilmedensunulabilir.Lütfenilgiliokuldanbilgivefiyatlarıisteyiniz.

LSINewYorkGençÖğrencilerProgramı’ndanörnekbirhafta

Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma CumartesiVarış günü veya boş zaman

Karşılama ve yerleştirme sınavı

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri

Özgürlük Heykeli ziyareti

Ara

Kayıt ve ilk ders

Proje çalışması

Proje çalışması

Proje çalışması

Proje çalışması

Öğle YemeğiŞehir merkezi turu

Doğal Tarih müzesi

Oyun ve spor aktiviteleri

Empire State binasını ziyaret

Central Park ziyareti

Cirlce Line tekne turu

Film gecesi Yankees beysbol maçı

Her yaş kulübü (parti)

Film gecesi

LSISanDiegoGençÖğrencilerProgramı’ndanörnekbirhafta

Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma CumartesiVarış günü veya boş zaman

Karşılama ve yerleştirme sınavı

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri

Balboa Park gezisi

Ara

Kayıt ve ilk ders

Proje çalışması

Proje çalışması

Proje çalışması

Proje çalışması

Öğle YemeğiŞehir merkezi turu

San Diego hayvanat bahçesi

Oyun vespor faaliyetleri

Tarihi şehir, Meksika köyü

Plaj voleybolu

Liman/deniz gezisi

Padres Beysbol maçı

Film gecesi Heryaş kulübü (parti)

Plaj partisi

BaşlangıçTarihleriKış: 3 Aralık ile 6 Şubat arası her Pazartesi*(Kurs 10 Şubat’ta biter)Yaz: 25 Haziran ile 16 Temmuz ve 30 Temmuz ile 6 Ağustos’ta arası her Pazartesi (Kurs 10 Ağustos’ta biter)

Fiyatlar

Kayıt ücreti: US$150

Program artı aile yanı konaklama, Paylaşımlı oda, (tam pansiyon) haftalık: Kış US$985 Yaz US$1040

Program artı yurt konaklaması, Paylaşımlı oda, tam pansiyon, (sadece yaz) haftalık: US$1280

Bir grup lideri 15 öğrenciden oluşan gruplara ücretsiz olarak eşlik edebilir.

İsteğe bağlı:Sağlık sigortası, haftalık US$25

Mecburi: Havaalanı karşılamatek yön US$95 gidiş-dönüş US$190Refakâtsiz küçükler içintek yön US$190 gidiş-dönüş US$380

* Pazartesi gününün resmi tatil olması halinde, kurs Salı günü başlayacaktır** Yurt konaklaması sadece yaz programı için mevcuttur

LSINewYorkGenç Öğrenciler Programı(13-17 yaş)

LSISanDiegoGenç Öğrenciler Programı(11-13 yaş, 14-17 yaş)

Page 34: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

34 Çok şey öğrendim, çok iyi ve eğlenceli öğretmenlerim oldu. Bir sürü ülkeden öğrencilerle tanıştım ve LSI da çok iyi vakit geçirdim.MariaJordaGirones,İspanya

† Ayni katılış ve ayrılış tarihleri için kayıt yapan öğrenciler için geçerlidir* Pazartesi gününün resmi tatil olması halinde, kurs Salı günü başlayacaktır** Yurt konaklaması sadece yaz programı için mevcuttur

LSISanFrancisco/BerkeleyGenç Öğrenciler Programı(14-17 yaş)

Toronto’da eğlenceli, özenli ve arkadaş canlısı okulumuzda bulunan “LSI Toronto Genç Öğrenciler Programı”, genç öğrencilere İngilizcelerini dünyanın her yerinden gelen yaşıtlarıyla beraber geliştirme olanağı sağlar. Resmi İngilizce dersleri hafta içi her gün sabah yapılmakta ve bunu takiben çok çeşitli öğleden sonrası gezileri ve etkinlikleri bulunmaktadır.

• Haftada 20 ders• Süre: 20 x 50 dakika• Temel ile İleri seviyeler arası• Öğleden sonra etkinlikleri / geziler• Tam pansiyon aile yanı konaklama, iki kişilik oda veya yurt konaklaması** (tek kişilik oda)

Featuring:• Kablosuz internet erişimli bilgisayar• Projektörlü modern sınıflar • Öğrenci kütüphanesi• Öğrenci mutfağı ve öğle yemeği odası • LSI film geceleri ve ücretsiz patlamış mısır

San Francisco Koyu Bölgesi Amerika’nın en güzel ve kültürel açıdan en zengin bölgelerinden birisidir. Berkeley şehir merkezindeki okulumuz, dünyaca ünlü Kaliforniya Üniversitesi Kampüsünden sadece bir blok uzaklıkta, seçme dükkanlar ve Telegraph Bulvarına yakındır. Program sabahları İngilizce dersleri ve öğleden sonraları bölgenin sunduğu bir sürü atraksiyonlara yapılan aktivite ve gezileri içerir. Gelin ve uluslararası eğitim deneyiminizi bu bölgenin hayret verici, doğal ve ünlü görülmeye değer yerlerini keşfederek geçirin. • Haftada 15 ders• Süre: 15 x 50 dakika• Temel ile İleri seviyeler arası• Öğleden sonra aktiviteleri/ haftalık geziler• Tam pansiyon, paylaşımlı odalarda aile yanı konaklama

Featuring:• Okula yürüme mesafesinde konaklama • Projektörlü modern sınıflar • Kapalı spor salonu • Öğrenci mutfağı ve öğle yemeği odası • Kablosuz internet erişimli bilgisayar odası• Dükkân ve kafelere yakın

BaşlangıçTarihleriKış: 3 Aralık ile 6 Şubat arası her Pazartesi (Kurs 10 Şubat’ta biter)Yaz: 2 Temmuz ile 6 Ağustos arası her Pazartesi (Kurs 10 Ağustos’ta biter)

Fiyatlar

Kayıt ücreti: CD$130

Program artı aile yanı konaklama, iki kişilik oda, (tam pansiyon) haftalık:Kış CD$895 Yaz CD$945

Program artı tek kişilik oda yurt konaklaması, Tam pansiyon,(sadece yaz) haftalık: CD$1165

Bir grup lideri 15 öğrenciden oluşan gruplara ücretsiz olarak eşlik edebilir.

İsteğe bağlı:Sağlık sigortası, haftalık CD$25

Havaalanı karşılamatek yön CD$100 gidiş-dönüş CD$200Kanada Konsolosluğu tarafından istenmesi halinde vekâlet servisi CD$150

BaşlangıçTarihleriKış: 3 Aralık ile 6 Şubat arası her Pazartesi*(Kurs 10 Şubatta biter)Yaz: 25 Haziran ile 6 Ağustosta arası herPazartesi (Kurs 10 Ağustosta biter)

Fiyatlar

Kayıt ücreti: US$150

Program artı aile yanı konaklama, paylaşımlı oda, (tam pansiyon) haftalık:Kış US$985 Yaz US$1040

Bir grup lideri 15 öğrenciden oluşan gruplara ücretsiz olarak eşlik edebilir.

İsteğe bağlı:Sağlık sigortası, haftalık US$25

Mecburi: Havaalanı karşılamatek yön US$100 gidiş-dönüş US$200Refakâtsiz küçükler içintek yön US$200 gidiş-dönüş US$400

LSITorontoGençÖğrencilerProgramı’ndanörnekbirhafta

Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma CumartesiVarış günü veya boş zaman

Karşılama ve yerleştirme sınavı

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri

Niagara Şelaleleri’ne gezi

Ara

Kayıt ve ilk ders

Proje çalışması

Proje çalışması

Proje çalışması

Proje çalışması

Öğle YemeğiCN Kulesi gezisi

Oyun ve spor aktiviteleri

Casa Loma (Şato) ziyareti

Toronto hayvanat bahçesi

Oyun ve spor aktiviteleri

Tekne gezisi Film gecesi Harbourfront Festivali

Bluejays Beysbol maçı

Her yaş için dans partisi

LSISanFrancisco/BerkeleyGençÖğrencilerProgramı’ndanörnekbirhafta

Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma CumartesiVarış günü veya boş zaman

Karşılama ve yerleştirme sınavı

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri

Alcatraz turu

Ara

Kayıt ve ilk ders

Proje çalışması

Proje çalışması

Proje çalışması

Proje çalışması

Öğle YemeğiSan Francisco şehir turu

Giants ve A’lar Beysbol maçı

Oyun vespor faaliyetleri

Telegraph Bulvarında alışveriş

Park’ta barbekü

LSITorontoGenç Öğrenciler Programı(13-17 yaş)

Page 35: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

3535

Bu kurs kozmopolit Londra’daki, sessiz, lüks, yapraklarla kaplı Hampstead semtinde verilmektedir. Program İngilizce eğitimi, düzenli geziler ve eğlenceli aktiviteleri içeren heyecan verici sosyal faaliyetler içerir. Dünyanın her yerinden gelen başka genç insanlarla İngilizcenizi geliştirme şansı yakalayacaksınız. Hem sınıf içinde hem de dışında yapılan teşvik edici dersler, sizin İngilizcenizi aktif hale getirecektir.

• Haftada 20 ders (9.00-13.00 arası)• Süre: 20 x 50 dakika• Temel ile İleri seviyeler arası• Öğleden sonra aktiviteleri / Cumartesi gezileri• Tam pansiyon aile yanı konaklama, tek/iki kişilik† oda veya grup halindeki öğrenciler için yurt konaklaması**

Özellikler:• Kablosuz internet erişimli bilgisayar salonu• Dükkân ve kafelere yakın• Bahçe

BaşlangıçTarihleriKış: 3 Aralık ile 20 Şubat arası her Pazartesi (Kurs 24 Şubat’ta biter) Yaz: 18 Haziran ile 13 Ağustos arası her Pazartesi (Kurs 17 Ağustos’ta biter)

Fiyatlar(sigortadahil)

Kayıt ücreti: UK£70

Program artı aile yanı, tam pansiyon konaklama, haftalık:Kış Tek kişilik oda UK£620 İki kişilik oda† UK£585Yaz Tek kişilik oda UK£650 İki kişilik oda† UK£615

Program artı tam pansiyon yurt konaklaması (sadece yaz) haftalık:Tek kişilik oda UK£765 İki kişilik oda† UK£730

Bir grup lideri 15 öğrenciden oluşan gruplara ücretsiz olarak eşlik edebilir.

Havaalanı karşılama (tek yön):Heathrow UK£80 Gatwick UK£95

Thames nehri kıyısında, Londra’nın kenar semtinde bulunan bu program, Londra’nın bütün çekiciliklerine yakın olmak fakat aynı zamanda güzel İngiliz kırsal bölgelerine hemen ulaşmak isteyenler için idealdir. Bu yatılı programımız Kingston Üniversitesi’nin modern ve hareketli kampüsünde yer almakta, nehirden sadece yürüme mesafesinde ve internet bağlantısı bulunan havadar ve gün ışığı alan sınıfları, çok iyi spor imkânları ve hatta kampüs içi sinemayı içermektedir. Kurs İngilizce derslerini, heyecan verici sosyal faaliyetleri ve tam pansiyon yurt konaklamasını içerir. Yurt binaları yakın ve sessiz bir bölgede bulunmakta ve 24 saat güvenlik hizmeti sunmaktadır.

• Haftada 15 ders• Süre: 15 x 50 dakika• Temel ile İleri seviyeler arası• Öğleden sonra ve akşam aktiviteleri/geziler• Tam pansiyon, yatılı yurt konaklaması

Featuring:• Projektörlü modern sınıflar • Bahçeler• Yürüme mesafesinde yurtlar• Dükkân ve kafelere yakın

LSILondraHampsteadGençÖğrencilerProgramı’ndanörnekbirhafta

Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma CumartesiVarış günü veya boş zaman

Karşılama ve yerleştirme sınavı

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri, telaffuz

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri, telaffuz

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri, telaffuz

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri, telaffuz

Ayrılış günü ya da Tam gün Greenwich/ Thames Nehri tekne gezisi

Ara

Proje çalışması& beceri geliştirme

Proje çalışması & beceri geliştirme

Proje çalışması & beceri geliştirme

Proje çalışması & beceri geliştirme

Proje çalışması & beceri geliştirme

Öğle Yemeği (Paket)CamdenMarket gezisi & alış-veriş

NationalGallery’ye gezi

Londra Merkez Müzikal

Shakespeare Globe Tiyatrosu

Madame Tussauds

Aile ile akşam yemeği

LSILondraKingstonGençÖğrencilerProgramı’ndanörnekbirhafta

Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma CumartesiVarış günü veya boş zaman

Karşılama ve yerleştirme sınavı

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri, telaffuz

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri, telaffuz

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri, telaffuz

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri, telaffuz

Ayrılış günü ya da Tower of London gezisi

Ara

Proje çalışması & beceri geliştirme

Proje çalışması & beceri geliştirme

Proje çalışması & beceri geliştirme

Proje çalışması & beceri geliştirme

Proje çalışması & beceri geliştirme

Öğle Yemeği (Paket)Hampton Court Palace gezisi

Londra gezisi Yaratıcılık ve el sanatları

British Museum

Oyun ve sporaktiviteleri

Akşam yemeğiFilm gecesi Oyun gecesi Yaratıcılık

gecesiUluslararası gece (parti)

Karaoke gecesi

Disko gecesi Barbekü gecesi

LSILondraHampsteadGenç Öğrenciler Programı(13-17 yaş)

LSILondraKingstonGenç Öğrenciler Programı(14-17 yaş)

Bana San Diego’da bu 21 günlük harika seyahati verdiğiniz için sonsuz teşekkürler. DomingoChang,Tayvan

BaşlangıçTarihleri2 Temmuz ile 6 Ağustos arası her Pazartesi. (Kurs 10 Ağustosta biter)

Fiyatlar(sigortadahil)

Kayıt ücreti: UK£70

Program artı tam pansiyon yurt konaklaması haftalık: Tek kişilik oda,(özel banyo) UK£760

Bir grup lideri 15 öğrenciden oluşan gruplara ücretsiz olarak eşlik edebilir.

Havaalanı karşılama (tek yön):Heathrow UK£80 Gatwick UK£95

Page 36: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

36

† Aynı geliş ve gidiş tarihleri için kayıt yaptıran öğrenciler için geçerlidir

Ferah, yeşil ve enerjik Chichester Üniversite kampüsü bu yatılı kurs için mükemmel bir fon oluşturur. İlgi çekmeye ve teşvik etmeye yönelik yapılandırılmış sabah derslerini, İngilizce dil becerilerini pratikte kullanmak için öğrencilere daha fazla fırsat sunan eğlence dolu, öğleden sonra aktiviteleri izlemektedir. Çevredeki kırsal alanlar, beklenmedik derecede ilginç sahil kasabaları ve plajlar, büyüleyici ve etkileyici gezi ve aktiviteleri sosyal programımıza sunar. Bu kaçırılmayacak bir yaz deneyimidir!

• Haftada 15 ders• Süre: 15 x 50 dakika• Temel ile İleri seviyeler arası• Öğleden sonra ve akşam aktiviteleri/geziler• Tam pansiyon, yatılı yurt konaklaması

Özellikler:• Oyun alanları • Bahçeler• Kampüsü içerisinde dükkân ve kafeler

BaşlangıçTarihleri2 Temmuz ile 6 Ağustos arası her Pazartesi. (Kurs 10 Ağustosta biter)

Fiyatlar(sigortadahil)

Kayıt ücreti: UK£70

Program artı tam pansiyon yurt konaklaması haftalık:Tek kişilik oda, UK£740 (özel banyo) Tek kişilik oda, UK£695 (paylaşımlı banyo)

Bir grup lideri 15 öğrenciden oluşan gruplara ücretsiz olarak eşlik edebilir.

Havaalanı karşılama(tek yön):Heathrow UK£120 Gatwick UK£60

BaşlangıçTarihleri2 Temmuz ile 13 Ağustos arası her Pazartesi. (Kurs 17 Ağustosta biter)

Fiyatlar(sigortadahil)

Kayıt ücreti: UK£70

Program artı tam pansiyon aile yanı konaklama, haftalık:Tek kişilik oda UK£650 İki kişilik oda † UK£615

Bir grup lideri 15 öğrenciden oluşan gruplara ücretsiz olarak eşlik edebilir.

Havaalanı karşılama(tek yön):Heathrow UK£120 Gatwick UK£60

Kozmopolit sahil şehri Brighton Genç Öğrenciler Kursu için ideal bir ambiyans oluşturur. Yapılandırılmış sabah dersleri ve teşvik edici öğleden sonra aktiviteleri sayesinde, kalabalık, uluslararası ve akranınız öğrencilerle arkadaşlıklar kurarak, İngilizcenizi ilerletmek için yeterli derecede fırsatınız olacaktır. Organize edilmiş hafta sonu gezileri de bu popüler kursa dahil edilmiştir.

• Haftada 20 ders• Süre: 20 x 50 dakika• Temel ile İleri seviyeler arası• Öğleden sonra aktiviteleri / geziler• Aile yanı, tek / çift† kişilik odalarda konaklama

Özellikler:• Kablosuz internet erişimli bilgisayar salonu• Dükkân ve kafelere yakın• İnteraktif yazı tahtalı modern sınıflar

LSIChichesterGençÖğrencilerProgramı’ndanörnekbirhafta

Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma CumartesiVarış günü veya boş zaman

Karşılama ve yerleştirme sınavı

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri, telaffuz

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri, telaffuz

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri, telaffuz

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri, telaffuz

Ayrılış günü ya da Londra’ya günü birlik geziAra

Proje çalışması & beceri geliştirme

Proje çalışması & beceri geliştirme

Proje çalışması & beceri geliştirme

Proje çalışması & beceri geliştirme

Proje çalışması & beceri geliştirme

Öğle Yemeği (Paket)Arundel Kalesini ziyaret

Oyun ve spor aktiviteleri

West Wittering plajı

Alış-veriş turu Tarihi şehir merkezinde yürüyüş

Akşam YemeğiFilm gecesi Oyun gecesi Yaratıcılık

gecesiUluslararası gece (parti)

Karaoke gecesi

Disko gecesi Barbekü gecesi

LSIBrightonGençÖğrencilerProgramı’ndanörnekbirhafta

Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma CumartesiVarış günü veya boş zaman

Karşılama ve yerleştirme sınavı

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri, telaffuz

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri, telaffuz

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri, telaffuz

Dilbilgisi, kelime bilgisi becerileri, telaffuz

Ayrılış günü ya da Tam gün Londra gezisi

Ara

Proje çalışması & beceri geliştirme

Proje çalışması & beceri geliştirme

Proje çalışması & beceri geliştirme

Proje çalışması & beceri geliştirme

Proje çalışması & beceri geliştirme

Öğle Yemeği (Paket)Brighton İskelesini ziyaret

Brighton Akvaryumziyareti

Lewes Şatosu ziyareti

BrightonPavilion ziyareti

Oyun ve spor aktiviteleri

Aile ile akşam yemeği

LSIBrightonGenç Öğrenciler Programı(13-17 yaş)

LSIChichesterGenç Öğrenciler Programı(11-13 yaş, 14-17 yaş)

Page 37: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

37

LSI Üst Düzey Yönetici Kursları (Executive)LSIprofesyoneleğitimveözelamaçlarayönelikdilkurslarında40yılınüzerindetecrübeyesahiptir.Çokgenişyelpazedekursimkânlarısunuyor,ihtiyaçlarınızneolursaolsun,onlarıkarşılayacakprogramlartasarlıyoruz.Eğitmenlerimizensonöğretimmetotlarınıkullanmadaveihtiyaçlarınızıbelirlemedeçokyeteneklidirler.Hedeflerinizeulaşmanızdasizeyardımetmekiçin,sizinlebirliktedetaylıbirkursplanıhazırlanacaktır.

Bire Bir• Haftada 20, 30, 40 ya da 50 bireysel ders• Başlangıç ile İleri seviyeler arası• 1 ders: 45 dakika (ABD ve Kanada’da 50 dakika)• Kurs başlangıcı: her Pazartesi

Bireysel eğitim dil öğrenmenin en hızlı yoludur. İster genel isterse mesleki dile ihtiyacınız olsun; her kurs sizin ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmış ve ilerleme hızınıza göre ayarlanmıştır. Özel hedefleriniz ya da sınırlı zamanınız varsa bu sizin için en iyi yöntemdir. Bu kurs; özellikle yurt dışına çıkmaya, yabancı dilde toplantılara katılmaya ve sunumlar yapmaya hazırlanan çalışanlar ve yöneticiler için çok uygundur. Uyum sağlama ve esneklik konusundaki ünümüz, eğitimcilerinizin her türlü ihtiyacınızı karşılayacaklarına kanıttır.

9GünlükKompaktKurs• 82 veya 92 bire bir ders• Art arda 9 gün• Kurs başlangıcı: her Cumartesi

Kısa bir zamanda ulaşılması gereken özel amaçları olan insanlar içindir. Ofis dışında sadece bir hafta geçirmenizi gerektiren bu kurs, yoğun çalışanlar ve yurt dışında sunumlara ve toplantılara hazırlanan yöneticiler için idealdir. Kursa, işle ilgili konularda hayati öneme sahip olan sosyal dilinizi geliştirebileceğiniz, öğretmeninizlebirlikte yiyeceğiniz öğle yemekleri de dahildir.

MiniGrup• Haftada 20, 30 veya 40 ders• Katılımcı: maksimum 5• 21 yaş ve üzeri• Orta ile İleri seviyeler arası• Kurs süresi: 1-4 hafta• 1 ders: 45 dakika (ABD ve Kanada’da 50 dakika)• Kurs başlangıcı: her Pazartesi

Bu kurs, genel dilbilgisi ve beceri gelişimi yanında mesleki dili derinlemesine işleme üzerine kuruludur. Bu az kişilik yoğun grup, gerçek durumlarda müzakere, sunum vetoplantı becerilerini uygulamak için ideal olanaklar sunar.

Kültürler arası bilinç küresel iş dünyasında ve iletişimde önemlidir. Kurslarımızın uluslararası karışımı ve öğretmenlerimizin tecrübesi, bu değerli bilgiyi kazanmanız için mükemmel bir ortam sağlar.

MiniGrupArtıBireBirMini Grubu tamamlayıcı olarak tasarlanan artı kurslar, özel bir konuda ekstra yardımalmaya ihtiyaç duyduğunuz ya da ilerleme hızınızı arttırmak istediğinizde, esnek birşekilde planlanan bireysel derslerden oluşur.

Örnekkursplanları:• Haftada 40 Mini Grup dersi+ 5 Bire Bir ders• Haftada 30 Mini Grup dersi + 10 Bire Bir ders• Haftada 20 Mini Grup dersi + 20 Bire Bir ders• 2 hafta Mini Grup (haftada 40 ders) + 1 hafta Bire Bir (haftada 40 ders)

Sınıfta derinlemesine birçok güzel tartışma yaptık ve burada kaldığım süre boyunca gerçekten çok iyi vakit geçirdim.AnitaRasmussen,HukukDanışmanı,Danimarka

Page 38: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

38

Üst Düzey Yönetici Merkezleri (Executive Centres)LSI Executive Merkezleri – Londra Merkez LSI executive merkezinin yanında, diğer LSI dil merkezleri şu executive kurs seçeneklerini sunmaktadır:

LondraMerkezLondra’nın tam kalbinde yer alan merkez, Londra okulumuzun en üst katında bulunur. Özel katılımcıların sakin ve sessiz bir çevrede çalışmaları ve sosyalleşmeleri için özel olarak ayrılan bir alan sağlanmıştır. Merkez, katılımcıların kullanımı için bilgisayarla donatılmıştır ve merkezde ücretsiz çay, kahve ve günlük gazete sunulmaktadır. Varışta bütün katılımcılara temel mesleki kelimeleri, yerel etkinlikleri,gezilecek yerleri ve boş zaman aktiviteleriyle ilgili bilgileri içeren evrak dosyası verilir.

Heyecan verici sosyal aktivite programı özellikle özel katılımcılarımıza yönelik olarak hazırlanmış ve tiyatro gezileri, restoran akşamları, rehber eşliğinde yürüyüşler, müze ziyaretleri ve haftalık peynir ve şarap partilerini içermektedir. Bu aktiviteler, katılımcılarımıza Londra’daki zamanlarını en iyi şekilde geçirme ve İngilizcelerini pratik ederken kafa dengi profesyonellerle tanışmak için mükemmel fırsatlar sunar.

Executive Merkez resmi tatillerde açıktır.

LondraMerkez–İngilterebkz syf 16• Bire Bir• 9 Günlük Kompakt Kurs• Mini Grup 20/30/40• Mini Grup Artı

LondraHampstead–İngilterebkz syf 17• Bire Bir

Brighton–İngilterebkz syf 18• Bire Bir• 9 Günlük Kompakt Kurs

Cambridge–İngilterebkz syf 19• Bire Bir• 9 Günlük Kompakt Kurs

SanDiego–ABDbkz syf 20• Bire Bir• 9 Günlük Kompakt Kurs• Mini Grup 20• Mini Grup Artı

SanFrancisco/Berkeley–ABD bkz syf 21• Bire Bir• 9 Günlük Kompakt Kurs• Mini Grup 20/30• Mini Grup Artı

NewYork–ABDbkz syf 22• Bire Bir• Mini Grup 20• Mini Grup Artı

Boston–ABDbkz syf 23• Bire Bir• 9 Günlük Kompakt Kurs• Mini Grup 20 (sezonluk)• Mini Grup Artı

Toronto–Kanadabkz syf 24• Bire Bir• 9 Günlük Kompakt Kurs• Mini Grup 30• Mini Grup Artı

Vancouver–Kanadabkz syf 25• Bire Bir• 9 Günlük Kompakt Kurs• Mini Grup 30• Mini Grup Artı

Auckland–YeniZelandabkz syf 26• Bire Bir• Mini Grup 30• Mini Grup Artı

Christchurch–YeniZelandabkz syf 27• Bire Bir

Brisbane–Avustralyabkz syf 28• Bire Bir

Sliema–Maltabkz syf 29• Bire Bir

Paris–Fransabkz syf 30• Bire Bir• 9 Günlük Kompakt Kurs

Zürih–İsviçrebkz syf 31• Bire Bir• 9 Günlük Kompakt Kurs

FİNANSALAmerican ExpressCredit SuisseDeutsche BankGoldman SachsJP Morgan ChaseLloyds TSBMerril Lynch

DANIŞMANLIKCap GeminiErnst & YoungKPMG

TEKNOLOJİBoschCasioDellEricssonHewlett-PackardLogicaSamsungSiemensSMEG

TELEKOMBritish TelecomCable and WirelessNortel NetworksOrangeCommunications

MEDYABBC TVEMI RecordsReuters

EĞLENCEThe Walt DisneyCompany

OTOMOTİV–MÜHENDİSLİĞİDaimler ChryslerMercedes BenzMitsubishiToyota

MEDİKALVESAĞLIKAventisPfizerJohnson & JohnsonBayer

LOJİSTİKDeutsche BahnLufthansa Cargo

PETROLShell

YİYECEKCadbury SchweppesCadbury Trebor BassettCoca ColaDanoneHeinekenNestléUnilever

PERAKENDEH&M -Hennes & MauritzGucciKookaï

BAZIMÜŞTERİLERİMİZ

LSI’daki öğretmenlerimle kararlaştırdığımız hedeflerlerin tamamını gerçekleştirdim: konuşma, telaffuz, sık kullanılan mesleki kelimeler ve deyimlere odaklı özel tasarımlı bireysel bir kurstu.OlivierKaeser,UBSŞirketBankacılığı,İsviçre-Fransa

Page 39: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

39Mini Grup ve Bire Bir kurs kombinasyonu İngilizcemin ilerlemesinde çok yararlı oldu. Çok iyi bir ortam vardı ve öğretmenler çok esnekti.Jens-MichaelGebhardt,BOSCHMühendis,Almanya

LSIExecutiveKursları(Sadece eğitim fiyatlarıdır)

BireBirKurslar 5 ders 10 ders 20 ders 30 ders 40 ders 50 ders haftalık haftalık haftalık haftalık haftalık haftalık

Londra Merkez, Londra £240 £480 £960 £1440 £1920 £2400 Hampstead*, Brighton,CambridgeSF/Berkeley, San Diego, Boston US$425 US$850 US$1700 US$2550 US$3400 US$4250New York US$450 US$900 US$1800 US$2700 US$3600Toronto, Vancouver CD$400 CD$800 CD$1600 CD$2400 CD$3200 CD$4000Brisbane AU$450 AU$900 AU$1800 AU$2700Auckland, Christchurch NZ$435 NZ$870 NZ$1740 NZ$2610 NZ$3480 NZ$4350Sliema (Genel/Özel) €340/380 €480/540Paris €400 €800 €1600 €2400 €3200 €4000Zürih CHF475 CHF950 CHF1900 CHF2850 CHF3800 CHF4750

MiniGrup haftalık 1 2 3 4+ (Haftalık Kurs Fiyatları) ders hft hft hft hft

Londra Merkez 20 £560 £540 £520 £500 30 £770 £750 £730 £710 40 £975 £955 £935 £915SF/Berkeley**, San Diego** 30 US$1405 US$1265 US$1220 US$1200Boston***, SF/Berkeley** 20 US$1050 US$950 US$915 US$895 San Diego** New York ** 20 US$1220 US$1100 US$1060 US$1040Toronto, Vancouver 30 CD$1180 CD$1040 CD$995 CD$975Auckland† 30 NZ$1135 NZ$1055 NZ$1025 NZ$1010

9GünlükKompaktKurs 82 ders 92 ders

Londra Merkez, Brighton, Cambridge £3935 £4415SF/Berkeley, San Diego, Boston US$6970 US$7820Toronto, Vancouver CD$6560 CD$7360Paris €6560 €7360Zürih CHF7790 CHF8740

* 40/50 ders bulunmamaktadır.** Her ayın ilk Pazartesi günü (tavsiye edilir), ya da her Pazartesi. Pazartesinin resmi tatil olması halinde

kurs Salı günü başlayacaktır.*** Boston: Haz 4 – Eyl 24† Minimum 3 öğrenci gerekmektedir

KayıtÜcretleriLondra Merkez, Londra Hampstead, £70 Brighton, Cambridge SF/Berkeley, San Diego, US$150 Boston, New YorkToronto, Vancouver CD$130Brisbane AU$225Auckland, Christchurch NZ$140Sliema €15Paris €85Zürih CHF110

KonaklamaYerleştirmeÜcretiParis €70 Zürih CHF110Brisbane AU$235Auckland, Christchurch NZ$200Toronto, Vancouver CD$170SF/Berkeley, San Diego, US$85 Boston, New York

AileYanıTek kişilik oda, kişi başı (tüm fiyatlar, aksi söylenmedikçe haftalıktır):

İngiltereLondra Merkez, Londra Hampstead Bölge 2 Y&K £165 YP £200Bölge 3 Y&K £155 YP £190Bölge 4-6 Y&K £135 YP £170Executive ilavesi £25 Özel banyo ilavesi £75Brighton Y&K £115 YP £150 Executive ilavesi £40Cambridge Y&K £125 YP £160 Executive ilavesi £75İngiltere Yaz dönemi ilavesi Haz 24 - Ağu 26 £25

ABDSF/Berkeley, Y&K US$225 San Diego & Boston YP US$285Executive ilavesi US$80New York (Manhattan) Y&K US$485New York (Manhattan dışı) Bölge 1 Y&K US$360 YP US$425Bölge 2 Y&K US$310 YP US$375Bölge 3 Y&K US$260 YP US$325Executive ilavesi (Manhattan içi) US$180ABD Yaz dönemi ilavesi Haz 24 - Ağu 26 US$30

DiğerYerlerToronto & Y&K CD$185 Vancouver YP CD$225 Executive ilavesi CD$60 Yaz dönemi ilavesi Haz 24 - Ağu 26 CD$20Brisbane Y&K AU$170 YP AU$220 Executive ilavesi AU$30Auckland & Y&K NZ$207 Christchurch YP NZ$265 Executive ilavesi NZ$80Paris (Bölge 1-2) Y&K €214 Kısmi YP* €266 YP €287Zürih Y&K CHF295 YP CHF370Sliema YP €25 (Fiyatlar geceliktir) TP €29Yaz dönemi ilavesi Tem 1- Eyl 30 YP €4 TP €4 * Cuma ve Cumartesi akşam yemeklerini içermez.

Otelİsteğe bağlı olarak 2, 3 ve 4 yıldızlı otel fiyatları verilebilir.

Y&K: Yatak Kahvaltı YP: Yarım Pansiyon TP: Tam Pansiyon

Page 40: Language Studies International- Tanıtım Broşürü 2012 · okuma ve yazmanızı hedefleyen dersler de alacaksınız. İlave olarak, İngilizce dil sınav kurslarına hazırlanmak

www.lsi.edu

Language Studies International © Copyright 2011/12 Language Studies International Ltd. www.lsi.edu

Dili yaşayaraköğreninİNGİLTERELSI Londra Merkez19-21, Ridgmount StreetLondon WC1E 7AHTel. +44 (0)207 467 6500Fax. +44 (0)207 323 1736E-mail: [email protected]

LSI Londra Hampstead13, Lyndhurst TerraceLondon NW3 5QATel. +44 (0)207 794 8111Fax. +44 (0)207 431 5681E-mail: [email protected]

LSI Brighton13, Ventnor VillasBrighton BN3 3DDTel. +44 (0)1273 722 060Fax. +44 (0)1273 746 341E-mail: [email protected]

LSI Cambridge41, Tenison RoadCambridge CB1 2DGTel. +44 (0)1223 361 783Fax. +44 (0)1223 467 725E-mail: [email protected]

Genç Öğrenciler YurtProgramları(LSI Londra Kingston, LSI Chichester)Tel. + 44 (0)333 240 0579Fax. + 44 (0)207 443 9881E-mail: [email protected]

ABDLSI Berkeley2015 Center StreetBerkeley CA 94704Tel. +1 510 841 4695Fax. +1 510 841 3015E-mail: [email protected]

LSI San Diego1706 5th AvenueSan Diego CA 92101Tel. +1 619 234 2881Fax. +1 619 234 2883E-mail: [email protected]

LSI Boston105 Beach StreetBoston MA 02111Tel. +1 617 542-3600Fax. +1 617 542-1790E-mail: [email protected]

LSI New YorkMetropolitan College of New York431 Canal Street, 12th FloorNew York, NY 10013Tel. +1 212 965-9940Fax. +1 212 965-1268E-mail: [email protected]

KANADALSI VancouverSuite 101, 808 Nelson StreetVancouver, B.C. V6Z 2H2Tel. +1 604 683 7654Fax. +1 604 683 7554E-mail: [email protected]

LSI TorontoSuite 210, 1055 Yonge StreetToronto, ON M4W 2L2Tel. +1 416 928 6888Fax. +1 416 928 3388E-mail: [email protected]

YENİ ZELANDALSI AucklandLevel 1, 10-12, Scotia PlaceAuckland CityTel. +64 (0)9 303 3097Fax. +64 (0)9 303 3497E-mail: [email protected]

LSI ChristchurchFloor 2,114, Peterborough StreetChristchurchTel. +64 (0) 3 377 7337Fax. +64 (0) 3 377 7338E-mail: [email protected]

AVUSTRALYALSI Brisbane93, Edward StreetBrisbane QLD 4001Tel. +61 (0)7 3221 6977Fax. +61 (0)7 3221 6861E-mail: [email protected]

MALTAEnglish Language Academy9 Tower LaneSliema SLM 1611 Tel. +356 2134 6264Fax. +356 2133 9656E-mail: [email protected]

FRANSALSI Paris350, Rue St Honoré75001 ParisTel. +33 (0)1 4260 5370Fax. +33 (0)1 4261 4136E-mail: [email protected]

İSVİÇRELSI ZürihKreuzstrasse 368008 ZürichTel. +41 (0)44 251 5889Fax. +41 (0)44 251 5805E-mail: [email protected]

BELÇİKALanguage Studies InternationalRue du Taciturne, 501000 BruxellesTel. +32 (0)2 217 2373Fax. +32 (0)2 217 6451E-mail: [email protected]

TR01

loca

l 2

012

Tran

slat

ion,

Typ

eset

ting

& Pr

intin

g:

DPP

– De

sign

Prin

t Pos

t Ser

vice

s - I

stan

bul –

Tur

key

(ww

w.d

esig

nprin

tpos

t.com

) Ed

ucat

iona

l Mar

ketin

g So

lutio

ns

Language Studies International