Upload
others
View
23
Download
0
Embed Size (px)
Citation preview
بسمه تعالی
دانشگاه علوم پزشکی گلستان
مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی
(Lesson planفرم طرح درس روزانه )
حوادث، سوختگی، مسمومیت -بیماریهای کودکان نام درس :
-تاریخ برگزاری : مجازیشماره جلسه :
مجازی محل برگزاری : حوادث، سوختگی، مسمومیتنحوه برخورد به کودک مبتال به موضوع جلسه :
دکتر لیال براتیمدرس : 021مدت جلسه )دقیقه( :
استاژر -پزشکی عمومی رشته و مقطع تحصیلی فراگیران :
و پیشگیری جهت ارتقاء سالمت کودکان در کودکان به منظور رسیدن به تشخیص صحیح ، درمان حوادث، سوختگی، آشنایی دانشجویان با انواع مسمومیتها هدف کلی درس:
رئوس مطالب اهداف رفتاری
در پایان کالس انتظار می رود فراگیردر برخورد با کودک مبتال به مسمومیت
حیطه)شناختی، نگرشی و
مهارتی(
رسانه ها و وسائل روش تدریس
آموزشی
شیوه ارزشیابی
.کلیات 0
مسمومیت
را بر حسب سن توضیح دهد.میزان شیوع مسمومیت در کودکان 0-0
انواع مسمومیتهای شایع در کودکان را نام ببرد. 2-0
رکد
دانش
سخنرانی
تعاملی
پرسش و
پاسخ
–رایانه
نرم افزار Power point
MCQ چهار گزینه ای
. تهیه شرح حال 2
و معاینه فیزیکی
براساس عالئم و
نشانه های بالینی
شرح حال را توضیح دهد.نکات مهم مورد توجه در هنگام ثبت 0-2
( ثبت نماید. T- PR- RR-B.Pعالئم حیاتی شامل ) 2-2
کما ( -فلجی -تشنج -هذیان گوئی -عضالنی : )آتاکسی –عالئم عصبی 3-2
تشخیص دهد
نیستاگموس ( تشخیص دهد. -عالئم چشمی: ) مردمک ها4-2
جای سوزن. -کهیر -خشکی -قرمزی -سیانوز –عالئم پوستی: ) زردی 5-2
تشخیص دهد
بادام تلخ ( را تشخیص دهد. -سیر –الکل -بوی خاص : ) استون 6-2
درک
کاربرد
تجزیه
تجزیه
تجزیه
تجزیه
درک تابلوی بالینی مهم مسمومیت درکودکان را شرح دهد.6 7-2
بررسی -3
ازمایشگاهی و
تصویر برداری
ضروری در ارزیابی اولیه بیمار را شرح دهدازمایشهای 0-3
اقدامات پاراکلینیکی ضروری را ذکر نماید 2-3
درک
دانش
. درمان 4
مسمومیت
چهار جزء اصلی درمان مسمومیت در کودک را نام ببرد. 0-3
اقدامات حمایتی الزم را شرح دهد. 2-3
اقدامات الزم در زمینه پاکسازی معده راشرح دهد. 3-3
داروها و آنتی دوت ها ی موثر راتوضیح دهد . 4-3
دانش
درک
درک
درک اتیولوژی حوادث در کودکان را شرح دهد. 5-0 .حوادث5
اپیدمیولوژی حوادث در کودکان را ذکر نماید. 2-5
نحوه اموزش برای پیشگیری از حادثه در کودکان را شرح دهد. 3-5
درک
درک
درک
اتیولوژی سوختگی در کودکان را شرح دهد. 6-0 .سوختگی 6
اپیدمیولوژی سوختگی در کودکان را شرح دهد. 2-6
عالئم بالینی سوختگی در کودکان را لیست نماید. 3-6
تقسیم بندی درجات سوختگی را شرح دهد. 4-6
تخمین سطح سوختگی را شرح دهد. 5-6
بررسی های ازمایشگاهی سوختگی را شرح دهد.6-6
یربرداری ضروری در سوختگی را بیان نماید.تصو 7-6
نحوه درمان انواع سوختگی را شرح دهد. 8-6
عوارض ناشی از سوختگی را ذکر نماید. 9-6
روشهای پیشگیری از سوختگی در کودکان را شرح دهد. 01-6
درک
درک
دانش
درک
درک
درک
درک
درک
درک
درک
بسمه تعالی
دانشگاه علوم پزشکی گلستان
مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی
(Lesson planفرم طرح درس روزانه )
بیماریهای کودکان نام درس :
4/7/96تاریخ برگزاری : اولشماره جلسه :
کنفرانس مرکز آموزشی درمانی کودکان طالقانیسالن محل برگزاری : گرفتن شرح حال و معاینه فیزیکی کودکآشنایی با موضوع جلسه :
لیالبراتیدکتر مدرس : 021مدت جلسه )دقیقه( :
کاراموز -دکترای عمومی رشته و مقطع تحصیلی فراگیران :
گرفتن شرح حال و معاینه فیزیکی کودکآشنایی با هدف کلی درس:
رئوس مطالب اهداف رفتاری
باز کودک مبتال به فونتانل خلفی
حیطه )شناختی، نگرشی و مهارتی(
رسانه ها و وسائل روش تدریس
آموزشی
شیوه ارزشیابی
کلیات شرح .0
حال گیری
اهداف عمومی شرح حال گیری را لیست نماید.0-0
اهداف اختصاصی شرح حال گیری را لیست نماید. 2-0
را ذکر نماید.نکات مهم در شرح حال گیری کودکان 3-0
برخورد با کودک در زمان شرح حال گیری را شرح دهد.قوانین 4-0
نکاتی را که در هنگام شرح حال گیری نبایستی انجام داد را 5-0
نام ببرد.
اصول فرایندی تشخیص بیماری کودکان را توضیح دهد. 6-0
سابقه تغذیه کودک را توضیح دهد. 7-0
نماید.در صورت شک به اختالل مادرزادی نکات مربوطه را ذکر 8-0
تعداد فونتانل های نوزاد در بدو تولد را نام ببرد. 9-0
دانش
دانش
انشد
درک
دانش
درک
رکد
رکد
دانش
سخنرانی
تعاملی
پرسش و پاسخ
وسناریو
نرم افزار –رایانه Power point
MCQ چهار
گزینه ای
اندازه فونتانل های نوزاد در بدو تولد را نام ببرد. 01-0
زمان بسته شدن فونتانل های نوزاد در بدو تولد را توضیح 00-0
دهد.
بودن فونتانل خلفی را نام ببرد.بیماریهای همراه با تداوم باز 02-0
ببرد. را نام باز ی همراه با فونتانل خلفیبیماریها 03-0
نحوه نوشتن و برگه دستورات پزشک را توضیح دهد. 22-0
کودک مبتال به نکات مورد نظر در برگه شرح حال نویسی 23-0
را شرح دهد. فونتانل خلفی باز
ترتیب نام ببرد.اقدامات الزم در برگه سیر بیماری بخش را به 25-0
در برگه ویزیت مراجعات بعدی را شرح دهد. نکات مورد نظر 26-0
فرم خالصه پرونده را توضیح دهد. 27-0
موضوعات مورد نظر در برگه خالصه پرونده را شرح دهد. 28-0
درک
دانش
رکد
درک
درک
رکد
دانش
درک
درک
درک
کلیات معاینه .2
فیزیکی در شرح
حال گیری
نکات مورد نظر در معاینه فیزیکی را شرح دهد0-2
نکاتی را که در هنگام معاینه نبایستی انجام داد را نام ببرد. 2-2
روش اندازه گیری دور سر را توضیح دهد. 3-2
توضیح دهده گیری دور سر نوزاد را زمان مناسب انداز4-2
نکات ضروری نحوه گرفتن قد کودکان را لیست نماید. 5-2
نکات ضروری نحوه معاینه قفسه سینه را لیست نماید. 6-2
نکات ضروری نحوه معاینه شکم را لیست نماید. 7-2
نکات ضروری نحوه معاینه اندامهای فوقانی وتحتانی را لیست 8-2
نماید.
ضروری نحوه معاینه ژنیتالیا ی کودکان را لیست نماید. نکات 9-2
درک
درک
کاربرد
درک
دانش
دانش
دانش
دانش
دانش
بسمه تعالی
دانشگاه علوم پزشکی گلستان
مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی
(Lesson planفرم طرح درس روزانه )
بیماریهای کودکان نام درس :
09/7/96 تاریخ برگزاری : دوم ساعت اول جلسه :شماره
سالن کنفرانس مرکز آموزشی درمانی کودکان طالقانی محل برگزاری : تعریف طب کودکان، اپیدمیولوژی بیماریها و مرگ و میر کودکان در ایران موضوع جلسه :
لیال براتیدکتر مدرس : 61 مدت جلسه )دقیقه( :
کاراموز – دکترای عمومی فراگیران :رشته و مقطع تحصیلی
آشنایی با طب کودکان، اپیدمیولوژی بیماریها و مرگ و میر کودکان در ایران هدف کلی درس:
رئوس مطالب حیطه اهداف رفتاری
)شناختی، نگرشی و مهارتی(
رسانه ها و وسائل روش تدریس
آموزشی
شیوه ارزشیابی
و کلیات ریف اتع.0
طب کودکان
طب اطفال را تعریف نماید. 0-0
موارد مورد توجه درطب اطفال را توضیح دهد. 2-0
عوامل تأثیر گذار در سالمت کودکان را ذکر نماید.3-0
شاخصهای مهم مرگ ومیر کودکان را ذکر نماید. 4-0
سه علت عمده مرگ شیرخوارن در کشورهای توسعه یافته 5-0
لیست نمایدرا
سه علت عمده مرگ شیرخوارن در کشورهای در حال 65-0
لیست نمایدتوسعه را
موثرترین عامل پیشگویی کننده مرگ و میر شیرخواران را 6-0
ذکر نماید.
دانش
درک
دانش
دانش
دانش
دانش
دانش
سخنرانی
تعاملی
پرسش و پاسخ
نرم افزار –رایانه Power point
MCQ چهار
گزینه ای
علل عمده مرگ و میر کودکان را لیست نماید. 7-0
شرح دهد روند مرگ و میر کودکان د رایران 8-0
با شاخصهای اهداف را روند مرگ و میر کودکان د رایران 9-0
مقایسه نماید.توسعه هزاره
شرح دهد روند مرگ ومیر کودکان در استان 01-0
روند مرگ و میر کودکان د راستان را با شاخصهای اهداف 00-0
توسعه هزاره مقایسه نماید.
دانش
درک
جزیهت
درک
درک
تجزیه
بسمه تعالی
دانشگاه علوم پزشکی گلستان
مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی
(Lesson planفرم طرح درس روزانه )
بیماریهای کودکان نام درس :
09/7/96 تاریخ برگزاری : ساعت دوم دومشماره جلسه :
سالن کنفرانس مرکز آموزشی درمانی کودکان طالقانیمحل برگزاری : برنامه های نظام سالمت کودکان در ایرانموضوع جلسه :
لیالبراتیدکتر مدرس : 61مدت جلسه )دقیقه( :
کاراموز -دکترای عمومیرشته و مقطع تحصیلی فراگیران :
برنامه های سالمت کودکان در ایرانآشنایی با نظام و هدف کلی درس:
رئوس مطالب حیطه اهداف رفتاری
)شناختی، نگرشی و مهارتی(
رسانه ها و وسائل روش تدریس
آموزشی
شیوه ارزشیابی
ساختار شبکه .1
های بهداشت
سالمت در ایران
توضیح دهد در جمهوری اسالمی ساختار نظام سالمت را 0-0
را تعریف نماید. اولیهمراقبتهای بهداشتی 2-0
های سالمت کودکان در ایران را ذکر نمایدبرنامه 3-0
را تعریف نماید.برنامه مانا 4-0
در ارتقا سالمت کودکان بیان نماید.برنامه مانا را نقش 5-0
ماید.را تعریف ن برنامه کودک سالم0 -6
در ارتقا سالمت کودکان را بیان نماید. برنامه کودک سالمنقش 7-0
را تعریف نماید.برنامه ترویج تغذیه با شیر مادر 8-0
در ارتقا سالمت مادر برنامه ترویج تغذیه با شیر مادر رااهمیت 9-0
وکودک را بیان نماید.
درک
دانش
انشد
دانش
درک
دانش
درک
دانش
درک
سخنرانی
تعاملی
پرسش و پاسخ
نرم افزار –رایانه Power point
MCQ چهار
گزینه ای
ماهه ونظام ثبت مرگ نوزادان 59 -0نظام ثبت مرگ کودکان 01-0
را تعریف نماید.
ماهه ونظام ثبت مرگ 59 -0نظام ثبت مرگ کودکان اهمیت 00-0
سال را بیان نماید. 5در پیشگیری از مرگ کودکان زیر نوزادان را
دانش
درک
بسمه تعالی
مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی
(Lesson planفرم طرح درس روزانه )
مبحث بی قراری –بیماریهای کودکان نام درس :
29/7/96تاریخ برگزاری : سوم ساعت اولشماره جلسه :
سالن کنفرانس مرکز آموزشی درمانی کودکان طالقانیمحل برگزاری : نحوه برخورد به کودک مبتال به بی قراری موضوع جلسه :
دکتر لیال براتیمدرس : 61مدت جلسه )دقیقه( :
کاراموز –پزشکی عمومی رشته و مقطع تحصیلی فراگیران :
کودک مبتال به بی قراری ) کولیک (آشنایی با نحوه مواجهه به هدف کلی درس:
رئوس مطالب حیطه اهداف رفتاری
)شناختی، نگرشی و
مهارتی(
رسانه ها و وسائل روش تدریس
آموزشی
شیوه ارزشیابی
کودک بیقرار را تعریف نماید 0-0 . بی قراری0
تشخیص افتراقی کودک بیقرار بر مبنای سن لیست نماید 2-0
نماید.کولیک را تعریف 3-0
سن کولیک را بیان کند 4-0
تشخیص افتراقی کولیک را شرح دهد. 5-0
نحوه برخورد با کودک بیقرار را توضیح دهد. 6-0
برخورد درمانی با بیمار مبتال به کولیک را توضیح دهد. 7-0
نحوه آموزش و مشاوره با والدین را در مواجهه با کودک 8-0
بیقرار را توضیح دهد
دانش
درک
دانش
دانش
درک
درک
درک
عاطفی
سخنرانی
تعاملی
پرسش و
پاسخ با ارائه
سناریو
نرم –رایانه
Powerافزار
point
MCQ چهار
گزینه ای
بسمه تعالی
دانشگاه علوم پزشکی گلستان
مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی
(Lesson planفرم طرح درس روزانه )
مبحث مشکالت چشمی –بیماریهای کودکان نام درس :
29/7/96تاریخ برگزاری : سوم ساعت دومشماره جلسه :
سالن کنفرانس مرکز آموزشی درمانی کودکان طالقانیمحل برگزاری : نحوه برخورد با کودک مبتال به مشکالت چشمی موضوع جلسه :
دکتر لیال براتیمدرس : 61مدت جلسه )دقیقه( :
کاراموز-میپزشکی عمورشته و مقطع تحصیلی فراگیران :
آشنایی با نحوه برخورد با کودک مبتال به مشکالت چشمی هدف کلی درس:
رئوس مطالب حیطه اهداف رفتاری
)شناختی، نگرشی و
مهارتی(
رسانه ها و وسائل روش تدریس
آموزشی
شیوه ارزشیابی
. کونژنکتیویت 0
حاد چشمی
کونژنکتیویت حاد چشمی را تعریف نماید 0-0
علل کونژنکتیویت در نوزادان را نام ببرد 2-0
تشخیص افتراقی کونژنکتیویت حاد در نوزادان را توضیح دهید. 3-0
عالئم کلینیکی کونژنکتیویت حاد در نوزادان را توضیح دهید. 4-0
وضیح دهد .یافته های آزمایشگاهی کونژنکتیویت حاد در نوزادان را ت 5-0
درمان کونژنکتیویت حاد در نوزادان را توضیح دهد. 6-0
عوارض و پیش آگهی کونژنکتیویت حاد در نوزادان را توضیح دهد. 7-0
علل کونژنکتیویت درکودکان را نام ببرد 8-0
تشخیص افتراقی کونژنکتیویت حاد در کودکان را توضیح دهید. 9-0
حاد در کودکان را توضیح دهید.عالئم کلینیکی کونژنکتیویت 01-0
انشد
دانش
درک
درک
درک
درک
درک
دانش
درک
درک
سخنرانی
تعاملی
پرسش و
پاسخ با
ارائه
سناریو
نرم –رایانه
Powerافزار
point
MCQ چهار
گزینه ای
یافته های آزمایشگاهی کونژنکتیویت حاد در کودکان را توضیح دهید. 00-0
عوارض و پیشگیری کونژنکتیویت حاد در نوزادان را توضیح دهد. 02-0
درک
درک
. انسداد مجرای 2
اشکی
)داکروسیستیت (
انسداد مجرای اشکی در نوزادان و شیرخواران را توضیح دهد 0-2
عالئم کلینیکی انسداد مجرای اشکی در نوزادان و شیرخواران را لیست 2-2
نماید.
و شیرخواران را توضیح دهد. عوارض انسداد مجرای اشکی در نوزادان 3-2
نحوه برخورد با آن انسداد مجرای اشکی در نوزادان و شیرخواران 4-2
توضیح دهد.
درک
دانش
درک
درک
. سلولیت 3
اوربیتال و پره
اوربیتال
سلولیت اوربیتال را تعریف نماید. 0-3
سلولیت پره اوربیتال را تعریف نماید. 2-3
سلولیت اوربیتال و پره اوربیتال تفکیک نماید.تشخیص افتراقی 3-3
علل ایجاد کننده و فاکتورهای مستعد کننده سلولیت اوربیتال و پره 4-3
اوربیتال نام ببرد.
عوارض سلولیت اوربیتال و پره اوربیتال را نام ببرد. 5-3
نحوه برخورد با سلولیت اوربیتال و پره اوربیتال را توضیح دهد. 6-3
دانش
دانش
تجزیه
درک
دانش
درک
بسمه تعالی
دانشگاه علوم پزشکی گلستان
مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی
(Lesson planفرم طرح درس روزانه )
بیماریهای کودکان نام درس :
6/8/96 تاریخ برگزاری : م ساعت اولچهارشماره جلسه :
غربالگری بیماری ها بر اساس برنامه های کشوری و توصیه آشنایی با موضوع جلسه :
شده
سالن کنفرانس مرکز آموزشی درمانی کودکان طالقانیمحل برگزاری :
لیالبراتیدکتر مدرس : 61مدت جلسه )دقیقه( :
کارآموز- دکترای عمومی رشته و مقطع تحصیلی فراگیران :
بیماری ها بر اساس برنامه های کشوری و توصیه شدهآشنایی با غربالگری هدف کلی درس:
رئوس مطالب حیطه اهداف رفتاری
)شناختی، نگرشی و مهارتی(
رسانه ها و روش تدریس
وسائل آموزشی
شیوه ارزشیابی
غربالگری .0
بیماری
کم کاری
تیروئید
دالیل کم کاری تیروئید را توضیح دهد. 0-0
مادرزادی را نام ببردانواع بیماری هیپوتیروئیدی 2-0
شایعترین علت هیپوتیروئیدی مادرزادی را نام ببرد. 3-0
عالئم و نشانه های بیماری کم کاری مادرزادی تیروئیدی در دوره 4-0
نوزادی را نام ببرد.
دالیل غربالگری بیماری کم کاری مادرزادی تیروئیدی را توضیح 5-0
دهد.
ری کم کاری مادرزادی تیروئیدی ویژگی های برنامه غربالگری بیما 6-0
را در ایران توضیح دهد.
درک
دانش
دانش
دانش
درک
درک
سخنرانی
تعاملی
پرسش و
پاسخ
وسناریو
نرم –رایانه
Powerافزار
point
MCQ چهار
گزینه ای
ذکر نماید.زمان اجرای بیماری کم کاری مادرزادی تیروئیدی را 7-0
بداند.محل خونگیری بیماری کم کاری مادرزادی تیروئیدی را 8-0
پنج مورد از بیماریهایی که با استفاده از نمونه خون بر کاغذ گاتری 9-0
ص داد را نام ببردرا می توان تشخی
نحوه صحیح نمونه گیری از پاشنه پا را توضیح دهد. 01-0
.تشخیص دهدمحل مناسب خونگیری از پاشنه پا را 00-0
در صورت عدم امکان خونگیری از پاشنه پا محل جایگزین را 02-0
تشخیص دهد.
مواردی که یک هفته بعد مجدداً نمونه گیری صورت گیرد را نام 03-0
ببرد.
عالئم و نشانه های بیماری کم کاری مادرزادی تیروئیدی را نام 04-0
ببرد.
درمان و نحوه پیگیری بیماری کم کاری مادرزادی تیروئیدی را 05-0
.توضیح دهد
دانش
کاربرد
رکد
درک
کاربرد
درک
انشد
دانش
درک
اصول و .2
اهداف
برنامه
غربالگری
اصول غربالگری را توضیح دهد. 0-2
روش اجرای برنامه غربالگری بیماری کم کاری مادرزادی تیروئیدی 2-2
را شرح دهد.
هدف اصلی برنامه بیماری کم کاری مادرزادی تیروئیدی را توضیح 3-2
دهد.
اهداف ویژه بیماری کم کاری مادرزادی تیروئیدی را نام ببرد. 4-2
استراتژی های بیماری کم کاری مادرزادی تیروئیدی را توضیح 5-2
دهد.
استراتژی مهم جهت کنترل بیماری کم کاری مادرزادی تیروئیدی 6-2
را نام ببرد.
ا شرح دی ربازده نهایی برنامه بیماری کم کاری مادرزادی تیروئی7-2
درک
درک
درک
دانش
درک
درک
درک
دهد.
3. PKU 0-3 توضیح دهد.نین را فنیل آالترکیب
را توضیح دهد. PKUعلت ایجاد 2-3
را نام ببرد. PKUانواع 3-3
را توضیح دهد. PKUعالئم کودک مبتال به 4-3
را در دوره نوزادی توضیح دهد. PKUنحوه تشخیص 5-3
نمونه گیری مجدد پاشنه پا را نام ببرد.اندیکاسیون 6-3
در حین درمان PKUمقدار سطح سرمی قابل قبول برای بیماران 7-3
را شرح دهد.
در بعد ازدرمان PKUمقدار سطح سرمی قابل قبول برای بیماران 8-3
را شرح دهد.
اقدامات الزم جهت شیرخوار تا زمان تشخیص قطعی را توضیح 9-3
دهد.
درک
درک
دانش
درک
درک
دانش
درک
درک
درک
بسمه تعالی
دانشگاه علوم پزشکی گلستان
مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی
(Lesson planفرم طرح درس روزانه )
بیماریهای کودکان نام درس :
6/8/96تاریخ برگزاری : ساعت دوم چهارمشماره جلسه :
سالن کنفرانس مرکز آموزشی درمانی کودکان طالقانیمحل برگزاری : در کودکانمواد سوزاننده یا جسم خارجی بلعموضوع جلسه :
لیالبراتیدکتر مدرس : 61مدت جلسه )دقیقه( :
کارآموز-دکترای عمومی رشته و مقطع تحصیلی فراگیران :
در کودکان خارجیبلع مواد سوزاننده یا جسم آشنایی با هدف کلی درس:
رئوس مطالب حیطه اهداف رفتاری
)شناختی، نگرشی و مهارتی(
رسانه ها و روش تدریس
وسائل آموزشی
شیوه ارزشیابی
رویکرد به -0
کودکی که جسم
خارجی را بلع
نموده است.
بلع جسم خارجی در کودکان را بیان نماید.اتیولوژی 0-0
را بیان نماید.اپیدمیولوژی بلع جسم خارجی در کودکان 2-0
عالئم بالینی بلع جسم خارجی در کودکان رابیان نماید. 3-0
راههای تشخیصی بلع جسم خارجی در کودکان را بیان نماید. 4-0
درمان کودکان با بلع جسم خارجی را بیان نماید. 5-0
عوارض بلع جسم خارجی در کودکان را ذکر نماید. 6-0
درک
درک
رکد
رکد
درک
درک
سخنرانی
تعاملی
پرسش و
پاسخ وسناریو
نرم –رایانه
Powerافزار
point
MCQ چهار
گزینه ای
رویکرد به -2
کودکی که بلع
ماده سوزاننده
داشته است
بلع ماده سوزاننده در کودکان را بیان نماید.اتیولوژی 0-2
اپیدمیولوژی بلع ماده سوزاننده در کودکان را بیان نماید.
سوزاننده در کودکان را بیان نماید.عالیم بالینی بلع ماده 2-2
بلع ماده سوزاننده در کودکان را بیان نماید.اقدامات تشخیصی 3-2
درک
درک
رکد
درک
درمانی بلع ماده سوزاننده در کودکان را بیان نماید.اقدامات 4-2
درمان کودکان با بلع ماده سوزاننده را بیان نماید. 5-2
نماید.عوارض بلع ماده سوزاننده در کودکان را بیان 6-2
درک
رکد
درک
بسمه تعالی
دانشگاه علوم پزشکی گلستان
مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی
(Lesson planفرم طرح درس روزانه )
بیماریهای کودکان نام درس :
20/8/96تاریخ برگزاری : پنجمشماره جلسه :
سالن کنفرانس مرکز آموزشی درمانی کودکان طالقانیمحل برگزاری : رویکرد به کودک مبتال به شوکموضوع جلسه :
لیالبراتیدکتر مدرس : 021مدت جلسه )دقیقه( :
کارآموز–دکترای عمومی رشته و مقطع تحصیلی فراگیران :
رویکرد به کودک مبتال به شوک هدف کلی درس:
مطالبرئوس حیطه اهداف رفتاری
)شناختی، نگرشی و
مهارتی(
رسانه ها و وسائل روش تدریس
آموزشی
شیوه ارزشیابی
رویکرد به
کودک مبتال به
شوک
دکان را بیان نماید.وشوک در کاتیولوژی 0-0
دکان را بیان نماید.واپیدمیولوژی شوک در ک 0-2
انواع شوک را لیست نماید. 0-3
تشخیص دهد .را شوک ناشی از کاهش حجم 0-4
دهد . وضیحتشوک ناشی از کاهش حجم را عالیم بالینی 0-5
را تشخیص دهد.شوک ناشی از ناهنجاری در توزیع جریان خون 0-6
شوک ناشی از ناهنجاری در توزیع جریان خون را توضیح دهد.عالیم بالینی 0-7
را تشخیص دهد.شوک کاردیوژنیک 0-8
شوک کاردیوژنیک را توضیح دهد.عالیم بالینی 0-9
را تشخیص دهد.شوک انسدادی 0-01
درک
درک
دانش
کاربرد
رکد
تجزیه
درک
تجزیه
درک
تجزیه
سخنرانی
تعاملی
پرسش و
پاسخ
سناریو
نرم –رایانه
Powerافزار
point
MCQ چهار
گزینه ای
شوک انسدادی را توضیح دهد.عالیم بالینی 0-00
را تشخیص دهد.شوک انفکاکی 0-02
شوک انفکاکی را توضیح دهد.عالیم بالینی 0-03
انواع شوک را شرح دهداقدامات تشخیصی 0-04
شرح دهد.را درمانی انواع شوک اقدامات 0-05
دهدافتراق انواع شوک را از یکدیگر 0-06
شوک را بیان نماید.اصول کلی درمان 0-07
عوارض انواع شوک را بیان نماید. 0-08
پیش آکهی انواع شوک را بیان نماید. 0-09
پیشگیری از انواع شوک را بیان نماید. 0-21
رکد
تجزیه
درک
درک
درک
تجزیه
درک
درک
درک
درک