Page 2: Aprill Levadias 2014
Page 3: Aprill Levadias 2014

Sisukord ja tutvustus

2014. aasta teine "Kuu Levadias" on juba oluliselt mahukam kui eelmine. Hoo said sisse mitmed

noorteliigad ning hea kui möödub päev ilma, et mõni FC Levadia nime kandev võistkond ei mängiks

mõnel ametlikul turniiril. Aprillikuises kokkuvõttes jõuavad teieni muu info hulgas arvamused Maksim

Rõtškovilt ja Urmas Hepnerilt vastavalt siis naiskonna ja U17/B1 noortetiimi hooaja alguse kohta.

Jätkame ka meie klubi noortetreenerite tutvustamist ja võtame luubi alla Kaidi Jekimova.

• Olles Premium Liigat veidi konarlikult alustanud, taastas Levadia esinduskoosseis endise kindluse

ning pärast 1:1 viiki Tallinna FC Floraga 5. aprillil sai kolm võitu järjest. Kusjuures endale ei lastud

neis kolmes kohtumises lüüa ühtegi väravat!

• Esimese ringi lõpuks ehk 9 vooru järel tõusis Levadia teiseks, kuid tabelitipp on erakordselt tihe –

Nõmme Kalju FC juhib 20 punktiga, järgnevad Levadia, Sillamäe JK Kalev ja Flora 18 ning Tallinna

FC Infonet 17 punktiga.

• Kui veerand meistrivõistlustest selja taga, on peatreener Marko Kristal andnud mänguaega 20

pallurile. Kapten Roman Smishko ja Aleksei Jahhimovitš viibisid platsil kõik 810 minutit. Kõigis

üheksas kohtumises kuulus algkoosseisu ka Artur Pikk, ent vasakkaitsja vahetati korra pisivigastuse

tõttu välja. Lisaks neile kolmele on kõigis mängudes platsile saanud veel Omar El Hussieny, Ingemar

Teever ja Artur Rättel.

• Viimane on koos Igor Subbotiniga meeskonna parimad snaiprid 4 väravaga, ent muljetavaldav on,

et jala on valgeks saanud koguni 11 pallurit! Levadia klubisisest TonyBeti punktibörsi juhib samuti

Rättel 6 (4+2) punktiga. Subbotinil ja Teeveril on 5 (vastavalt 4+1 ja 3+2) ning Vladislav Ivanovil 4

• Aprillikuu lõpetati raske aga siiski õnneliku lõpuga karikavõistluste poolfinaaliga, kus alles 105.

minutil Ingemar Teeveri löödud väravaga saadi 1:0 võit Infoneti üle.

Page 6: Aprill Levadias 2014

Levadia II jätkab kaotuseta • Esindusmeeskonna lähim järelkasv ehk Levadia II jätkab esiliigas üheksa vooru järel kaotuseta. Aprillis

lisandus tiimi kontole kaks viiki ja magus 2:0 võit Nõmme Kalju FC II üle.

• Avaringi lõppedes on esiliigas kolmikjuhtimine duubelmeeskondade käes. Tallinna FC Flora II-l on 22 punkti (9

mängust). Järgnevad Levadia II 18 (8), Kalju II 17 (8) ja Viljandi JK Tulevik 15 (9) punktiga. Levadia II

kaheksanda vooru kohtumine võõrsil Kiviõli FC Irbisega lükati EJL-i otsusel edasi 1. juunile.

• Levadial on kindlalt esiliiga parim kaitse, sest kaheksa kohtumisega lasti endale lüüa vaid 7 väravat. Pavel

Marin, Henri Reinvald ja Igor Subbotin on kõik löönud 3 väravat.

• Kaitseliini üks tugitalasid on Elvast pärit keskkaitsja Madis Vihmann, kes ainsana meeskonnast on platsil

viibinud kõik 720 minutit! Igas kohtumises on platsil käinud lisaks Vihmannile ka Dmitri Jegorov.

• Levadia II peatreener Argo Arbeiter on kasutanud koguni 27 mängijat. Aprillis tegid oma esiliigadebüüdi kaks

klubi oma kasvandikku – 17aastane Kristjan Prunn ja 15aastane Kaspar Mutso.

• Aprillis tegi avalöögi alanud hooajaks 2. liigasse tõusnud Levadia III, kes peatreener Enn Läänmäe käe all

pidas neli kohtumist, mis kõik möödusid tasavägises heitluses. Meie meeskond sai kirja ühe võidu, ühe viigi ja

kaks kaotust – mõlemad üheväravalised. Sealjuures alistuti Tallinna JK Dünamole alles vastaste lisaminutitel

löödud väravast.

• Meeskond koosneb peaasjalikult Levadia oma kasvandikest, lisaks saavad Levadia III eest mänguaaega ka

need duubelmeeskonna mängijad, kel vaja või siis kui Levadia II-l on parajasti mänguvaba nädal – nagu korra

aprilliski juhtus.

• Nende tõsiasjade valguses pole ehk liiga üllatav, et Läänmäe kasutas aprillis koguni 38 erinevat mängijat ning

mitte keegi (!) ei teinud kaasa kõigis neljas mängus. Kaheksa löödud väravat on aga läinud seitsme erineva

palluri nimele, ainsana lõi kaks palli vastaste võrku Vladislav Iljin.

FC Levadia III – Tartu JK Welco Elekter 2:3 (1:1) Maarjamäe kunstmuru

39. Jevgeni Berdinskih, 81. Mati Oolo – 21. ja 57. Eldar Rassulov, 63. Andreas Lunge

Page 8: Aprill Levadias 2014

Levadia naistele nii rõõmu kui kurbust

• Veel üks tähtis liiga alustas aprillis – nimelt uut nime kandev Eesti naiste meistriliiga ehk siis 2014.

aastast Expert Liiga.

• Levadia naiskond jätkab peatreener Maksim Rõtškovi taktikepi käe all ja suurelt jaolt samas

koosseisus, mis mullu. Võistkonnast lahkus Saksamaa tugevuselt teise liigasse siirdunud Inna

Zlidnis, ent koosseisu naases endine koondislane Aljona Sasova. Eesti rahvusnaiskonda 45 korda

esindanud poolkaitsja jättis mulluse hooaja vahele, ent naases nüüd välismaalt oma kasvatajaklubi

ridadesse. Lisaks liitus Levadiaga varem Valga FC Warriori, Viljandi JK Tuleviku ja Tartu JK

Tammeka ridades pallinud Karina Kesvatera, kelle CV-sse kuulub ka mitu aastat Niagara Ülikooli

esindamist tugevas USA jalgpallisüsteemis.

• Levadia alustas võimsa 6:0 võiduga Nõmme Kalju FC üle, mullu Eesti A-koondisse jõudnud

18aastane Vlada Kubassova tegi kübaratriki! Järgmises voorus mindi vaheajaks 2:0 ja teisel poolajal

veel ka 3:2 juhtima Tallinna FC Flora vastu, ent kolm minutit enne lõppu lubati vastastel siiski

viigistada.

• Vaid kolm päeva pärast omavahelist liigamängu kohtuti floralannadega uuesti, seekord Eesti

karikavõistluste veerandfinaalis ja sel korral jäädi napilt 1:2 alla.

Page 9: Aprill Levadias 2014

Rõtškov: "Suudame kõigiga võrdselt mängida."

Expert Liiga 1. voor (12. aprill):

FC Levadia – Nõmme Kalju FC 6:0 (4:0) Maarjamäe kunstmuru

21. Kaidi Jekimova, 31. ja 34. Anett Vilipuu, 40., 54. ja 85. Vlada Kubassova

Expert Liiga 2. voor (19. aprill):

Tallinna FC Flora – FC Levadia 3:3 (0:2) A. Le Coq Arena I muru

47. Miina Kallas, 53. Lisette Tammik, 87. Kelly Rosen – 7. Anett Vilipuu, 41. ja 63. Vlada Kubassova

Naiste karikavõistluste veerandfinaal (22. aprill):

FC Levadia – Tallinna FC Flora 1:2 (1:1) Maarjamäe kunstmuru

31. Anett Vilipuu – 23. Riin Emajõe, 66.pen. Tiina Trutsi

Levadia naiskonna peatreener Maksim Rõtškov: "Alustasime hooaega hästi. Suutsime eelmise

aasta hõbedanaiskonna Floraga teha 3:3 viigi, kuigi olime 2:0 eduseisus ja võinuksime ka võita.

Kahjuks kohtusime karikasarjas uuesti ning seekord pidime kaotusega leppima.

Minu jaoks on peamine, et naiskond usub endasse. Suudame kõikide vastastega võrdselt mängida ja

peame oma võimalused alati ära kasutama. Me pole endale hooajaks eesmärki seadnud – liigume

mäng mängult edasi ja püüame alati maksimumi. Eelmisel aastal saime pronksmedali, kirkam medal

oleks sellel aastal kindlasti suur kordaminek.

Naiskonna koosseis muutus talve jooksul päris oluliselt. Inna Zlidnise lahkumine jättis kaitseliini

tühimiku, mida üritame lappida. Samas saime ka uusi mängijaid juurde. Usun, et koosseisu poolest

oleme suutelised Pärnu ja Floraga vastu saama."

Page 10: Aprill Levadias 2014

U17 esindustiim sai derby'i-võidu Flora üle

• Et U17 Eliitliigas on paaritu arv võistkondi (11), siis mõlemal Levadia meeskonnal on hetkel mäng

vähem peetud kui liigas on kuus vooru juba mängitud.

• Aprillis mängis Urmas Hepneri treenitav esindustiim vaid korra, ent sai magusa 4:0 võidu linnarivaali

Tallinna FC Flora üle. Magnar Vainumäe lõi selles kohtumises juba avapoolajal kolm väravat.

• Levadia II, keda juhendab Aivar Priidel pidas kaks mängu, alistudes esmalt suurelt FC Nõmme

Unitedile 1:7, ent võites siis pea sama selgelt Eesti U15 koondise 5:0.

• FC Nõmme United juhib täisedu 18 punktiga 6 mängust. Järgnevad Levadia I 13 (5), Tartu FC

Santos 10 (6), Levadia II ja Sillamäe JK Kalev 9 (5) punktiga.

U17 Eliitliiga 5. voor (8. aprill):

FC Nõmme United – FC Levadia II 7:1 (3:0) Männiku kunstmuru

12. Pavel Fedorenko, 22. Kristen Niilop, 30., 52. ja 76. Henri Järvelaid, 61. ja 65. Mark Rõõmussaar –

79. Markus Lokk

U17 Eliitliiga 6. voor (15. aprill):

FC Levadia I – Tallinna FC Flora 4:0 (3:0) Maarjamäe kunstmuru

8., 23. ja 31. Magnar Vainumäe, 51. Robert Lepik

FC Levadia II – Eesti U15 5:0 Maarjamäe kunstmuru

Eesti Jalgpalli Liit pole mänguprotokolli kolme nädala jooksul suutnud kodulehele kuvada.

Page 11: Aprill Levadias 2014

Evert Priisaarel kirjas neli nullimängu B1 klassis

• Nagu U17 Eliitliigas, on Urmas Hepneri treenitav 1998. aastal sündinud poiste tiim kindlalt

esikolmikus ka B1 liigas.

• Pärast võitu ja viiki märtsis jäädi küll aprilli algul võõrsil alla tugevale Narva JK Transile 2:4,

kuid toibuti kiirelt ja jätkati võidukalt. Narva kasuks lõi muide kõik neli väravat Vadim Mihhailov,

kes juba Transi särgis ka kõrgliigamängudel pingil istunud.

• Edasi alistati kodus Tallinna FC Infonet 2:0 ja siis ehk isegi mõneti üllatuslikult U17 Eliitliigas

täiseduga liidrikohta hoidev FC Nõmme United 3:0!

• Viie vooru järel on Levadial koos 10 punkti ning paiknetakse kolmandal kohal. Täisedu pole

kellelgi, Transil on tabelis 13 ja Nõmme Unitedil 12 silma. Juba mainitud Transi ründaja

Mihhailov juhib parimate snaiprite tabelit uskumatuna tunduva 17 väravaga.

• Toimunud viies mängus on kolm levadialast viibinud platsil kõik 400 minutit – Evert Priisaar,

Robert Lepik ja Martin Käos. Sealjuures on väravavaht Priisaar hoidnud oma värava puhtana

koguni neljas kohtumises, Lepik aga on Levadia parim väravakütt 6 tabamusega.

Page 12: Aprill Levadias 2014

Urmas Hepner: "Poiste pühendumus on tähtis!"

4. ja 73. Vitali Kirillov, 30. Robert Lepik

U17 ja B1 võistkonna peatreener Urmas Hepner: "Seadsime endame eesmärgiks voita kuldmedal nii B1

klassis kui U17 Eliitliigas, aga paraku pole hooaja algus kõige paremini kulgenud. Oleme mängudes teinud

lihtsaid vigu, mis maksid meile olulisi punkte. Meid vaevab esindusmeeskonnaga sarnane sündroom – loome

arvukalt väravavõimalusi, kuid ei suuda neid kuidagi realiseerida. Ja kui ise ei löö, siis lüüakse sulle. Arvan, et

oleme jätkuvalt suutelised oma eesmärke saavutama, aga lihtsaid punkte ei tohi enam loovutada.

Poistega olen rahul, sest nad pingutavad treeningutel kõvasti ja tahavad mängijatena areneda. Oma jälje on

jätnud ka kevadised haigused ja koondisekutsed, mistõttu pole kogu võistkond üpris sageli trennides koos.

Meie grupis on 15-16 poissi ning kui neist neli-viis puuduvad, siis on keeruline mängudeks valmistuda.

Minu jaoks on koige olulisem mängijate pühendumus ja seda näen ma poiste juures küllaga."

Page 13: Aprill Levadias 2014

Tiitlikaitsmine algas pisut konarlikult

• Mullu C1 klassis Eesti meistriks tulnud 1999. aastal sündinud poisid "tiitlikaitsmist" liiga edukalt ei

alustanud. Aivar Priideli hoolealused on kolme vooruga B2 klassis endile lubanud lüüa küll ainult ühe

värava, ent tabelis on siiski nii võit, viik kui kaotus.

• Avavoorus alistati kodus Pärnu JK Vaprus 4:0, ent nädal hiljem mängiti samuti kodus väravateta

viiki Tartu JK Tammekaga. 4. vooru kohtumises alistuti aga võõrsil mullusele sama vanuseklassi

hõbedale Pärnu JK-le 0:1. Kolmanda vooru kodumäng Tallinna JK Legioniga lükati edasi 21. juunile.

• Tabelitipus asub kolmest mängust kolm võitu kogunud FC Nõmme United, Tammekal on ühe

enampeetud mängu juures 8, Legionil 6, PJK-l ja Levadial 4 punkti.

C1 ehk 2000. aastal sündinud alustasid uuel tasemel

• Eelmisel aastal C2 klassi teise liiga finaalturniiri võiduga kõrgemasse seltskonda tõusnud 2000.

aastal sündinud poisid alustasid hooaega C1 klassis Aivar Priideli käe all. Mullu kahe koosseisuga

mänginud Levadia (teist meeskonda treenis Sergei Martõnov) koondati nüüd ühte löögirusikasse.

• Arusaadav, et esiliigas kohest edu pole põhjust oodata, ent Levadia ei alustanud halvasti.

Avamängus asuti võõrsil Nõmme Kalju FC vastu 1:0 juhtima, hooaja esimese värava sai 6. minutil

kirja Hans-Kristjan Velling. Edu siiski hoida ei suudetud ning pärast 1:1 lõppenud poolaega jäädi

nõmmekatele 1:4 alla.

• Teises voorus mindi koduplatsil kokku Tartu JK Tammekaga ning mängiti väravateta viiki.

• Lihtne ei saa C1 klassis muidugi olema, sest 10 meeskonna osavõtul toimub kevadel-suvel vaid

üheringiline turniir, mille tulemusena eralduvad kuus parimat, et selgitada Eesti meister ja muud

C1 esiliiga 1. voor (18. aprill):

Nõmme Kalju FC – FC Levadia 4:1 (1:1) Hiiu staadion

25. ja 39. Alex Matthias Tamm, 54. Edvin Kin, 65. Daaniel Maanas – 6. Hans-Kristjan Velling

C1 esiliiga 2. voor (25. aprill):

Page 15: Aprill Levadias 2014

C2 klassi tiim alustas kahe kaotusega

• Esmakordselt mängivad ametlikult Eesti meistri tiitlile aga 2001. aastal sündinud noored, kes mullu

(D1 klassis) selgitasid vaid alagruppide võitjaid ning seeläbi liigade koosseise tänavusteks

meistrivõistlusteks. Reeglid on C2 klassis samad nagu aasta vanemate hulgas ehk 10 meeskonna

osavõtul toimub kevadel-suvel üheringiline turniir, siis eralduvad kuus parimat, et selgitada Eesti

meister ja muud medaliomanikud. 7.-10. kohale jäänud ühinevad sügisringiks teise liiga parimatega.

• Levadia võistkond Enn Läänmäe treeneri käe all ei teinud just ideaalset algust, kuid võrdsed

mängud ning kaotusseisud alles teisel poolajal annavad siiski lootust, et nulli peale poisid jääda ei

kavatse.

• Avavoorus kaotas Levadia Kotka staadionil Tallinna FC Florale 0:2 kahe teise poolaja väravaga

ning teises voorus jäädi Männikul 1:3 alla FC Nõmme Unitedile, ehkki poolajaks oli tablool viigiseis

tänaseni Levadia naiskonna ja Eesti rahvuskoondise mängija

ning aitab ka Eesti U15 ja U17 koondiseid abitreenerina.

• Sünniaeg: 28. juunil 1979. aastal Tallinnas

• Haridus: Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium (1994) ja

Tallinna Tehnikakool (1999, modelist-konstruktor). Jalgpallialaselt on Jekimova läbinud EJL-i C

ja UEFA B-kategooria kursused ning täiendanud end mitmel koolitusel (näiteks UEFA SGS

Women's Football 2013 ja FIFA Women's Football Coaching Course). >>>

Page 17: Aprill Levadias 2014

• Muud spordialad: Murdmaasuusatamine.

• Mängijana: 9-kordne Eesti meister, 5-kordne hõbe, 4-kordne pronks, Eesti karikavõitja 2009, 8-

kordne Balti turniiri võitja, Balti Liiga võitja 2007, 63 mängu ja 9 väravat Eesti koondises, Eesti parim

naisjalgpallur 2008.

• Esimene treener ja klubi: Aleksander Nesterov ja Igor Varik, Tallinna Arsenal-90.

• Treenerina alustas Kaidi juba TKSK Visa aegadel, näiteks 2005 juhendas ta B-klassi tüdrukud Eesti

meistriks. Too grupp sai Levadia alustalaks ja nii on Kaidi treenerina kaasa aidanud Eesti

koondislaste (Aljona Sasova, Anželika Ahmetšina, Daniela Mona Lambin, Inna Zlidnis) arengule.

• Vaba aeg: Reisimine, matkamine, ujumine, lugemine, küpsetamine.

• Miks hakkasid treeneriks: "Arvan, mul on, mida edasi anda tüdrukutele, kellele meeldib ja kel on

soov mängida jalgpalli."

• Isiklik eesmärk treeneritööga: "Olla täna parem kui eile!"

• Eeskuju (persoon) spordis: "Andrei Tihhonov, Cafu ja Sergei Bubka.“

• Lemmiktiim spordis: "Eesti meeste ja naiste jalgpallikoondised, Hollandi meeste koondis, Rootsi

naiste koondis."

Page 18: Aprill Levadias 2014

Jälle 26 levadialast Eesti koondistes

• Huvitava kokkusattumusena kutsuti ka aprillis erinevate Eesti koondiste kogunemistele või

mängudele täpselt sama arv FC Levadia mängijaid nagu märtsiski ehk 26 pallurit.

• Eesti naiste koondisel oli raske MM-valikmäng 26. aprillil Opavas, kus kaotati Tšehhimaale 0:6 (0:5).

Levadialastest alustas algkoosseisus Vlada Kubassova, kes vahetati 76. minutil välja. Imbi Hoop ja

Kaidi Jekimova jäid varumängijate pingile.

• U19 poiste koondisel toimus treeningkogunemine 8. aprillil ning seal osalesid Alger Džumadil ja

Mark Oliver Roosnupp.

• Aasta nooremad poisid kogunesid koondise treeninguks päev hiljem ning siin oli meeskonnas

koguni kuus Levadia mängijat: Vladislav Tsvetkov, Braien Kaldoja, Kristjan Prunn, Valeri Makarov,

Henri Reinvald ja Mart Paul Preiman.

• U17 koondisel oli palju tähtsam kuu, sest aprilli lõpus peeti Tallinnas UEFA Development

Tournament ehk nelja võistkonna osavõtul toimus UEFA egiidi all järelkasvu ülevaatus. Eesti koondis

sattus väga tugevasse gruppi, kus esmalt kaotati Rootsile 1:4 ja siis Soomele 1:3. Mõlemas mängu

lõi Eesti väravad FC Levadia kasvandik Mattias Käit!

>>>

Page 19: Aprill Levadias 2014

• U17 turniiri otsustavas kohtumises võitles Eesti Venemaa vastu võimsalt ja tuli välja

0:2 ja 1:3 kaotusseisust – 3:3 viigini aitas Eestit jälle ka Käit, kes lõi kaks väravat.

Penaltiseerias oli Eesti parem 5:4 ning oma 11-meetri karistuslöögi realiseerisid ka