BULETIN PEMBIMBING ANDA BULETIN BIL. 126/ nov 2013... · BULETIN PEMBIMBING ANDA BULETIN BIL. 126

  • View
    220

  • Download
    0

Embed Size (px)

Text of BULETIN PEMBIMBING ANDA BULETIN BIL. 126/ nov 2013... · BULETIN PEMBIMBING ANDA BULETIN BIL. 126

BULETIN PEMBIMBING ANDA ISU KELUARAN

BULETIN BIL. 126/ SEPTEMBER

2013

1. CiriCiri Indi-

vidu Kreatif

2. Warna Sebagai

Simbol

3. Hubungi Rakan

Pembimbing Anda

8. Petua

BULETIN BIL. 126/ SEPTEMBER 2013

1) Mereka mempunyai jiwa merdeka, tidak suka dikongnong, tidak suka terikut-ikut dan tidak peduli pada kritikan orang.

2) Mereka tidak dahagakan pengiktirafan, puji-pujian atau gan-

jaran daripada orang lain. Mereka mampu memuji dan mengkritik diri sendiri.

3) Mereka berani membuat keputusan dan sedia bertanggung-

jawab atas risiko keputusan mereka. 5) Peribadi mereka stabil. Mereka tidak berubah-ubah ikut te-

kanan-tekanan dari luar.

6) Meminati seni dan berjiwa halus. 7) Berperangai dominan dan asertif, tidak suka jadi pengikut

dan kecewa apabila orang tidak mengikut pemikirannya.

8) Jiwanya lebih kompleks, sukar difahami oleh orang lain. 9) Mudah menerima hakikat kelemahan dan kekurangan yang

ada pada dirinya, oleh itu mudah mengaku apabila dia

membuat kesilapan. 10) Lebih panjang akal, tidak mahu menerima jawapan TI-

DAK dan akan terus berusaha.

11) Berani dan suka mencuba perkara baru yang tinggi risikonya.

13) Dapat mengawal diri sendiri.

Para penyelidik belum mengetahui apakah faktor-faktor yang mencipta daya kreativiti, tetapi mereka sudah mengenal pasti fak-

tor yang mencipta peribadi kreatif. Mereka mendapati individu

kreatif memiliki ciri-ciri berikut:

BULETIN BI L. 126/ SEPTE MBE R 201 3 Mukasurat 2

Merah

Merah merangsang metabolisme, meningkatkan kadar respirasi, perpeluhan,

selera dan meningkatkan tekanan darah. Merah dikaitkan dengan kebakaran

dan darah yang menggambarkan bahaya, kemarahan dan kekerasan. Merah

juga dikaitkan dengan hati , cinta dan keghairahan.

Warna merah dilambangkan sebagai tenaga, kekuatan, keghairahan, keriangan,

ketabahan, unsur kebakaran, matlamat kerjaya, cinta, revolusi, bahaya,

keazaman, kepimpinan, drama, kelajuan, haba, keganasan, tumpuan dan kemu-

rahan hati.

Kuning

Kuning juga adalah warna aktif dan bertenaga seperti oren. Kuning juga me-

wakili sinaran matahari, cahaya, kebahagiaan dan keriangan. Kuning mewakili

untuk melambangkan kebijaksanaan, imaginasi, minat, semangat, harapan, in-

gatan, pengikut, optimis, kepercayaan, persefahaman, falsafah dan memperce-

patkan pembelajaran.

Warna kuning merangsang kegiatan mental, menghasilkan tenaga otot dan

menarik perhatian - ia warna paling dapat dilihat bagi mata manusia.

Hijau

Hijau biasanya dikaitkan dengan alam. Hijau adalah satu warna yang mene-

nangkan dan melambangkan pertumbuhan, kesegaran dan harapan serta mu-

dah di mata secara visual. Hijau juga melambangkan pembaharuan, ketenan-

gan, tenteram, kesuburan, cemburu, tumbesaran dan renungan.

Hijau merendahkan tekanan darah, meringankan sistem saraf, menenangkan

dan melegakan fikiran dan merupakan penahan selera. Hijau mudah di mata

dan boleh memperbaiki wawasan.

Ungu

Ungu melambangkan pengaruh, kuasa, inspirasi tinggi, kerohanian, ketaatan,

transformasi, kesedaran, kecanggihan, gerak hati, kebenaran yang lebih men-

dalam, keanggunan, keangkuhan, ego, kekayaan, kemasyuran, maruah dan pen-

getahuan yang tersembunyi.

BULETIN BI L. 126/ SEPTE MBE R 201 3 Mukasurat 3

Oren

Oren ialah satu warna yang sangat aktif dan bertenaga, walaupun ia tidak dapat

menimbulkan keghairahan seperti warna merah. Walau bagaimanapun, oren

menggalakkan kebahagiaan, mewakili sinaran matahari dan kreativiti. Oren juga

melambangkan keseronokan, cita-cita, hasrat, kejayaan, matlamat, daya kekua-

tan, kehangatan, kemesraan, dorongan/galakkan dan mewakili belia.

Biru

Biru dikaitkan dengan warna laut dan langit yang memberi ketenangan dan kebe-

basan. Biru dilambangkan sebagai perlindungan, inspirasi rohani, ketenangan,

keyakinan, keamanan, pemikiran yang tinggi, kesetiaan, keikhlasan, kebenaran,

idealisme, kepintaran, kesejukan, keselesaan, kerjasama, teknologi dan empati.

Putih

Putih merupakan warna yang sangat terang dan digunakan untuk mewakili kea-

manan, ketulenan, kebaikan, kerohanian, kesederhanaan, ketepatan, kesempur-

naan, salji, kesatuan, kesejukan, pemikiran positif, keadilan, keaslian, kejelasan,

kelahiran dan keagungan.

Hitam

Hitam digunakan untuk mewakili kematian, kejahatan, kesedihan. Hitam juga

melambangkan perlindungan, kuasa, formaliti, misteri, bermutu tinggi, ruang, ke-

kosongan, kecanggihan, kebolehpercayaan dan martabat.

Hitam ialah satu warna teknikal cemerlang dan ia membantu menyasarkan satu

pasaran mewah canggih.

Kelabu

Kelabu ialah warna intelek, pengetahuan , dan kebijaksanaan. Ia dilihat sebagai

tahan lama, klasik dan seperti licin berkilat atau halus. Ia satu warna yang men-

imbulkan rasa hormat, konservatif , dan membawa kuasa. Kelabu juga melam-

bangkan kesedihan, membosankan, kemuraman, praktikal, profesional, canggih,

kualiti dan keselamatan

Indra Khairil bin Bahrain

(Kabinet)

kabpsuk2@kabinet.jpm.my

Burhan bin Mat Sum (MKN)

burhan_msum@yahoo.com

Norhisam bin Mistar (BHEUU)

Norhi-

sam.mistar@bheuu.gov.my

Juliana binti Ramli (Perangkaan)

jue@jp.stats.gov.my

Norhaliza binti Yunus (Akaun)

Norhaliza_y@pajpm.gov.my

Muhamad Asri bin Remeli (JIM)

Asri.remeli@insolvensi.gov.my

NorAsyikin bt Yusoff (Peguam

Negara)

norasyikin@agc.gov.my

Kamariah binti Sapie (PICC)

Sapie_kamariah@yahoo.com

Arbaiyah bt Jusoh (BKN)

arbaiyah@mkn.gov.my

Nurul Akmalina binti Shamsud-

din (JPNIN)

nurul@jpnin.gov.my

Mohamad Fadhli bin Mohd

Adzmi (JIM)

Fadhli.adzmi@insolvensi.gov.my

Huzairi bin Zainal Abidin (pejabat

PM)

huzairi@pmo.gov.my

Mohamad Roszuan bin Abd

Jalil (JIM)

roszuan.jalil@insolvensi.gov.my

Ahmad Syazwan bin Ahmad

Nordin (BHEPMM)

Syazwan.nordin@bheuu.gov.my

Zaiton binti Mahmood (LPKP)

zaitun@spad.gov.my

Faris bin Mamat (JIM)

faris.mamat@insolvensi.gov.my

Azian Binti Mohamed Kassim

(JIM)

Azian.kassim@insolvensi.gov.my

Abang Saifulhadi bin Abg. Hj.

Ibrahim (Perangkaan)

sahadi72@stats.gov.my

Ruhana Abdullah (Parlimen)

ruhana@parlimen.gov.my

Amseveani a/p Subramaniam

(JIM)

Am-

seaveani.subramaniam@insolvensi.

Sabariah binti Amin (JPM)

sabariahamin@pajpm.gov.my

Nicholas Joseph Anak Kibong

(JIM)

Nicho-

las.kibong@insolvensi.gov.my

Ruzita binti Ramli (JKSM)

ruzita_ramli@yahoo.com

Mohd Said bin Omar (JBG)

Said.omar@jbg.gov.my

Zarina binti Mohamed (JPM)

zarina@pajpm.gov.my

Yusman bin Abd Rasjid (JBG)

yusman.rasjid@jbg.gov.my

Mohd Redzuan bin Haji Ruzali

(KPKK)

Redzuan.ruzali@cgso.gov.my

Hasan Hafizi Bin Hanapi (JAWHAR)

hasan@jawhar.gov.my

Che Norliza bt Yahaya

(Perangkaan)

cnorly@stats.gov.my

Zulfikri bin Yasoa (BHEUU)

zulfikri@bheuu.gov.my

zulyas@yahoo.com

Abdul Wahab bin Abdul Aziz

(SPRM)

wahab@sprm.gov.my

Azmi bin Muhamad (BPH)

azmim@bph.gov.my

Azmi Ibrahim (Pejabat Penasi-

hat Undang-Undang Negeri

Perak)

Azmi_ibrahim@agc.gov.my

Zakaria bin Mohd Radzi

(ISTIADAT)

zakariamr@istiadat.gov.my

Fauziyah binti Awang (UPP)

fauziaha@icu.gov.my

Salleh bin Hassan (JPN)

Sallleh.hassan@agc.gov.my

Hauriah bt. Panjang Ahmad

(Audit Dalam JPM)

hauriah@pajpm.gov.my

Mohd Gunawan bin Che Ab.

Aziz (pj menteri di JPM)

gunawan@islam.gov.my

Mohamed Noor bin Mohamed

Alias (insolvensi)

mhijazz@yahoo.com

Mnoor.alias@insolvensi.gov.my

Normah binti Zakaria (SPP)

Kalibaskaran a/l Muniandy

(MAMPU)

kalibaskaran@mampu.gov.my

Roslah bt. Adnan (EPU)

roslah@epu.jpm.my

Siti bt Bahuddin (KPKK)

siti_b@cgso.jpm.my

Zurina Binti Razali (JBG)

zurina.razali@jbg.gov.my

Menghubungi Rakan Pembimbing

Mukasurat 6 BULETIN BI L. 126/ SEPTE MBE R 201 3

Rohana binti Sapie (SPRM)

rohana@sprm.gov.my

Janudin bin Jantan (Parlimen)

janudin@parlimen.gov.my

Sahida bin Harun

Jubaidah bte Mohd Ali

(Mahkamah)

jubaidah@kehakiman.gov.my

Akhmarliyna Binti Ramli

akhmar@kabinet.gov.my

Anny Lee Chiao Chen (SUP Sara-

wak)

anny@supsrwk.gov.my

Hafizah binti Abdul

Razak(Mahkamah Majis-

tret,Selangor)

Hafizah_ijut@yahoo.com

Zanariah Binti Che Pa (SPAD)

zanariah@spad.gov.my

Mohd Bahari bin Mohd

Hanapiah (JAKIM)

mbbahari@ilam.gov.my

Khairolnizam bin Hassan

(Perangkaan, Kedah)

khairulnizam@stats.gov.my

Cla